Onweer gooit wat roet in het eten Hm Zeeland moet in toekomst oranje kleuren PZC Van Hoogten is iedereen te snel af in Oostburg ld» wil» II iff1 .ffi't' Cricket kent ook penalty's I Kevin de Pagter nog geen echte triatleet Zwemmer Klazen grijpt nationale titel Remy Vasseur wint de in run-bike-run omgezette triatlon van Westkapelle 20 i UfM* RUGNUMMER Khadaffï maandag 19 juli 2004 door Roeland van Vliet WESTKAPELLE - Op de shirts van enkele deelnemers aan de triatlon van Westkapelle stond de tekst: 'If triathlon was easy, they would call it football'. Hun manier om aan te geven dat hun tak van sport niet voor doetjes is. Maar heel soms moeten ook triatleten even passen. Als het onweert bijvoorbeeld. Het noodweer dat Nederland za terdagavond trof, kwam een uur voor de start over Westkapelle. Deelnemers zochten een veilig heenkomen en de plaatselijke organisatie ging direct in con claaf met de aanwezige officials van de bond. Die harde regen, dat was het ergste nog niet. Maar het onweer zat de mannen met lekker. De donder en de bliksem wisselden elkaar veel te snel af. Het zwemonderdeel kon daar om onmogelijk doorgaan, vond men. Het was niet verantwoord om de deelnemers voor 750 me ter zwemmen de zee in te laten gaan. En dus werd de triatlon van Westkapelle een run-bi- ke-run. De wedstrijd ging in elk geval door, daar was de organi satie wel uit. De lucht klaarde immers al redelijk op. Toen de zestig triatleten om 19.00 uur vertrokken, brak zelfs de zon door. En dat terwijl enkele men sen onderweg naar Westkapelle al waren omgekeerd omdat ze niet meer geloofden in gunstiger weersomstandigheden. Remy Vasseur, de Vlissingse fa voriet voor de eindzege, vond het jammer dat er niet gezwom men werd („Ik was zeker bij de eerste drie uit het water geko men"), maar voor het verloop van de wedstrijd maakte het voor hem niet uit. Aan het einde van het eerste onderdeel, zes ki lometer lopen, lag hij immers ook voorop. Samen met Gerbert Van den Van den Biggelaar, de uit Oud Gastel afkomstige Ne derlands kampioen bij de jeugd, had hij al een gaatje geslagen met Marcelino Da Silva, een Por tugees uit Capelle aan den IJs- sel. Kevin de Pagter uit Westka pelle lag op dat moment vierde op 56 seconden. Tijdens het fietsen (drie ronden van negen kilometer) sloegen Vasseur en Van den Biggelaar hun slag. „We hadden afgespro ken tijdens de eerste ronde een heel hoog tempo te rijden en de afstand met de rest te vergro ten", legde Vasseur naderhand uit. Ook in de twee daaropvolgende ronden werkte het duo zich een slag in de rondte. Na 27 kilome ter bleek hun opzet geslaagd: de eerste twee achtervolgers - Jeroen Korpershoek uit Spijke- nisse en Leon Jacobse uit Vlis- singen - hadden al meer dan een minuut achterstand. De num mers vijf en zes lagen zelfs op ruim vier minuten. Vasseur, glunderend: „We hadden echt enorme gaten geslagen." Ademhaling Maar ja, toen zat de Vlissinger nog met Van den Biggelaar. „Dat wist ik van tevoren. Ik wist ook dat ik hem op het laat ste onderdeel kon verslaan. De afgelopen twee jaar liep ik hier ook aan het eind van hem weg. En vandaag - weliswaar na af loop - vertelde hij me doodleuk dat het lopen zijn zwakste on derdeel is." Dat had de Vlissinger tijdens de afsluitende vier kilometer al ge merkt. In de eerste omloop van twee kilometer zette Vasseur zijn concurrent al vlug op enke le seconden achterstand, maar enigszins verrassend kon Van den Biggelaar daarna weer aan sluiten. Bij de volgende tempo versnelling van de Vlissinger moest de Brabander echter defi nitief passen. Vasseur: „Ik hoor de aan zijn ademhaling dat hij het moeilijk had. Ik had het ook zwaar, maar liet dat niet mer ken. Toen ik nog iets harder ging lopen, hield hij het niet meer vol. 'Pfff, ga maar', zei hij en toen kon ik alleen verder. Vasseur kwam over de meet in 1.12.47, Van den Biggelaar volg de op 36 seconden. Korpershoek werd derde (1.14.59) en Jacobse vierde (1.15.10). De Westkapelse Kevin de Pagter (zevende, 1.19.42) en Tholenaar Ton van Os (negende, 1.20.21) waren de andere twee Zeeuwen in de top tien. Jacqueline Vlietland uit Goedereede was de eerste van de zeven vrouwen. Zij klokte de negentiende tijd overall; 1.26.58. Maaike Krimpenfort uit Bergen op Zoom finishte als tweede, Bianca van den Kie- boom uit het Belgische Schoten als derde. Hoewel Vasseur overtuigend won, was hij niet helemaal tevre- Terwijl de donkere onweerswolken nog steeds boven Westkapelle hangen, snellen de triatleten over de dijk. door Bauke Boersma Het gros van de clubs in het be taald voetbal houdt traditioneel vlak voor de start van de nieuwe com petitie een open dag. In het eigen sta dion, welteverstaan. Maar RBC doet het dit jaar eens helemaal anders. De Roosendaalse eredivisionist toerde gis teren met de complete selectie door West-Brabant en Zeeland. „De afgelopen jaren hielden wij de open dag ook in het eigen stadion", zegt Jurriaan van Poelje, oud-speler van de Brabantse voetbalclub en sinds enige tijd manager voetbaloplei dingen van RBC. „En die werd dan zo- UTRECHT - Een eenzame toeschouwer kijkt naar de bowl-out op de velden van Kampong in Utrecht. Daar wordt het EK cricket, dat tot 24 juli duurt, gespeeld, maar de eerste confrontatie op dat evenement werd gisteren al direct afgelast. De wedstrijd Ierland tegen Engeland kon niet doorgaan omdat het veld te glad was vanwege de hevige regenval van zaterdag. Om toch een uitslag te krijgen, werd er een zogenoemde bowl-out gespeeld, de cricket-variant van het bij voet bal zo gebruikelijke penalty's nemen. De Engelsen wonnen op deze manier de wedstrijd. foto Koen Suyk/ANP als gebruikelijk was afgesloten met een wedstrijd van het eerste elftal. Maar we wilden deze keer eens iets an ders, we wilden iets verzinnen waar mee we de binding met de mensen in een groot gebied groter denken te kun nen maken." Het werd een promotietour, die giste ren in het begin van de middag op de Vlissingse kermis neerstreek en ver volgens Bergen op Zoom en Roosen daal aandeed. Een soort 'RBC komt naar je toe deze zomer'. Op de locaties waren diverse activiteiten voor de be zoekers. Waaronder de demonstratie en verkoop van de dvd 'de bal aan een touwtje'. „Ron Kruis, de coördinator van de voetbalopleiding, en ik hebben die dvd samen ontwikkeld", vertelt de uit Middelburg afkomstige, maar in Bre da woonachtige Jurriaan van Poelje. „Het is een dvd geworden met twaalf schijnbewegingen waarvan wij den ken dat die niet alleen spectaculair, maar ook functioneel zijn." Het materiaal op het schijfje is voor intern en extern gebruik. Van Poelje: „Voor de jeugdspelers van onze club is de dvd onderdeel van hun huis werk. Maar we willen ook dat andere spelertjes hun voordeel er mee kun nen doen. Vooral diegenen die graag beter willen worden, maar daarvoor geen deskundige begeleiding om zich heen hebben. Voor hen kan deze dvd een prachtig hulpmiddel zijn." De twaalf bewegingen worden op de dvd uitgevoerd door de meest talent volle spelers van de voetbalopleiding van RBC. En door Van Poelje zelf. „Natuurlijk ging dat nog uitstekend", lacht de geboren Zeeuw. „Ik voetbal weliswaar zelf niet meer, maar ben pas 28. Ik ben in de bloei van mijn le ven, man. Het ging echt nog moeite loos." De dvd kost 12 euro 50 per stuk. Van Poelje; „De opbrengst is voor de helft voor de stichting Spieren voor Spie ren en voor de andere helft voor de jeugdopleiding van RBC." Er zijn nog twee dvd's in de maak. Jurriaan van Poelje: „Deel 2 gaat 'de trucendoos' heten en dat wordt wel een circus-dvd. Met daarop echt aller hande prachtige en ingewikkelde kunstjes met de bal, die niet per se functioneel hoeven te zijn. Deel 3 van de serie krijgt als titel mee 'de goalget- ter' en handelt over het spectaculair afwerken op doel. Met een omhaal, een volley, noem het allemaal maar op." Samen met alle andere activiteiten van de Roosendaalse betaald voetbal- cub die er gisteren in Vlissingen, Ber in gezelschap van Boy Buffel, de mascotte van RBC, amuseert de jeugd zich tij dens het bezoek van de betaald voetbalclub uit Roosendaal aan de kermis in Vlissingen. foto Lex de Meester- gen op Zoom en Roosendaal waren, moet dat leiden tot één belangrijk doel: binding met de betaald voetbal club RBC. Populariteit Jurriaan van Poelje: „In West-Bra bant, maar vooral ook in Zeeland, valt er voor RBC nog heel veel te win nen qua populariteit onder de bevol king. We hopen dan ook van harte dat de mensen in Zeeland steeds meer gaan beseffen dat Roosendaal, en daarmee het betaald voetbal, voor hen feitelijk heel erg dichtbij is. Zee land moet op den duur gewoon hele maal oranje gaan kleuren, dat zou heel mooi zijn." De Libische leider Khadaffi heeft interesse in een overname van de Londense voetbalclub Chrystal Pal ace, dat komend seizoen uitkomt in de Premier League. Dat meldt de Brit se kwaliteitskrant The Guardian. „Ik heb gehoord dat Khadaffi en zijn zoon (Al Saadi, speler van het Itali aanse Perugia) interesse hebben om Palace te kopen", zei Crystal Pal ace-voorzitter Simon Jordan. Volgens Jordan ligt er nog geen for meel bod. Hij liet doorschemeren dat hij een bod van de Khadaffi's niet op voorhand afwijst. „Ik zou het overwe gen. Als het goed is voor de club, zul len we het overwegen." De Dutch Open tennis in Amersfoort trok afgelopen week een recordaantal bezoe kers. Er kwamen 42.700 men sen naar De Bokkeduinen. Vo rig jaar waren dat er bijna 40.000. Toernooidirecteur Wendy van Eijsden gaat onderzoeken of ze voor de editievan volgend jaar de capaciteit van de tribune kan uitbreiden. Dit keer moest enkele keren 'nee' worden ver kocht. Inclusief skyboxen en lo ges zijn er nu 6300 plaatsen. „We gaan bekijken iaat er mo gelijk is aldus Van Eijsden. Ze heeft zich voor volgend jaar tot doel gesteld een toptienspe ler naar het toernooi te halen. Sjeng Schalken zou ze graag op haar lijstje hebben. „Maar hij heeft aangegeven dat dit toernooi niet in zijn program ma past. Dan houdt het op. den over zijn wedstrijd. Sterker nog, hij is niet tevreden over zijn hele seizoen tot nu toe. „Ik ben uit vorm", klaagde hij zater dagavond. „Ik had dit jaar wil len pieken in het stratenloopcir- cuit en de Zeeuwse triatlons. Maar in de stratenlopen kan ik nog niet echt meekomen. In Zou- telande en Domburg moest ik de kopgroep al na drie kilometer la ten gaan. Vorig jaar kon ik nog zo'n acht kilometer met de bes ten mee. En ook vandaag in de run-bike-run ging het niet echt hard. Ik weet dat het vorig jaar een stuk beter ging. Maar waar om het dit jaar niet gaat? Ik weet het niet." door Roeland van Vliet WESTKAPELLE - Het gaat Ke vin de Pagter de laatste tijd voor de wind. De pas zeventien jarige Westkapellenaar werd za terdag zevende tijdens de triat lon in zijn eigen woonplaats. Hij was één van de deelnemers die blij waren dat het zwemmen ge schrapt was. „Ik ben pas een halfjaar geleden begonnen met zwemmen en van huis uit ben ik een hardloper", vertelde Kevin de Pagter na af loop van de triatlon. „Ik vond het dus helemaal niet zo erg dat het door het slechte weer een run-bike-run werd." Maar tijdens de eerste zes kilo meter lopen, overschatte hij zichzelf wel een beetje, zo g De Pagter naderhand toe. probeerde de hele tijd met'dè voorsten mee te lopen, maar ver spilde daardoor een beetje te veel energie. Dat moest ik tij. dens het fietsen bekopen." Tijdens het fietsonderdeel zakte Kevin de Pagter terug van dé vierde naar de elfde plaats. Zijn achterstand op de uiteindelijke winnaar Remy Vasseur nam tij dens die 27 kilometer met vier minuten toe. Op het laatste onderdeel gaf hij echter niets meer toe op de win naar: beiden deden zestien rninu- ten over de vier kilometer. En hij haalde nog een aantal ci currenten. in. De Pagter: „Ikl nog.geen echte triatleet, maarlo- pen kan ik wel." en Peiger de Jong (Vlaardingen), Niek de Ridders zus Carmen was succesvol bij de wouwen jeugd. Met een zevende tijd all-in was zij tweede in haar leeftijdsgroep, Daarbij moest ze haar meerdere erkennen in Vera van de Berg, die een zeer stérk seizoen doormaakt en dat in Til burg bekroonde met de nationa le titel. De langste afstand bij het evene ment in Tilburg was de 5000 me ter. Charles Potin van Luctor ei Emergo behaalde bij de mannen senioren een zesde plek en te de daarmee voor het 1 Zeeuwse resultaat. Winnaar Thomas Feiten en nummer twee Maarten van der Weijden trok ken het deelnemersveld ver uit elkaar en zwommen naar ti net onder het uur. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Bianca de Bruijn. De beste Zeeuwse deelneemesterin dit veld was Daisy de Ridder met de elfde plek. door Jeroen Dellebeke TILBURG - Yaïr Klazen van zwemvereniging De Stormvogel uit Vlissingen is tijdens het Open Nederlands kampioen schap open-waterzwemmen Ne derlands kampioen geworden op de 3000 meter vrije slag voor jongens junioren 1 en 2. Met een zeer goede tijd van 40.43,97 tikte hij in Tilburg, lo catie voor de nationale kam pioenschappen, als eerste van zijn categorie aan in de roei- baan naast de Beekse Bergen. Podiumplaats Er werd tezamen gestart met de oudere junioren 3 en 4, waar Niek de Ridder van Koewacht tot vlak voor de finish nog uitzicht had op een podium plaats. Maar in de eindsprint moest hij het afleggen tegen Ro bert Yallop uit Hengelo, Henk van Nijenhuis uit Amsterdam foto Lex de Meester Vanwege het onweer dat ook Oostburg zaterdag teisterde, gingen al le skeelercategorieën tegelijk van start. foto Camile Schelstraete door Rinus Verberkmoes OOSTBURG - Na zijn overwin ning in de skeelerwedstrijd in Oostburg zat Gunther van Hoog ten languit nog na te blazen op het asfalt. Even daarvoor had de 16-jarige student lichamelij ke opvoeding uit het Belgische Oostmalle zijn wieltjes als eer ste over de finish gejaagd. „Het ging moeizaam, maar het is ge lukt", zei hij hijgend. Even zag het er naar uit dat de vierde wedstrijd in de strijd om het Zeeuwse kampioenschap let terlijk en figuurlijk in het water zou vallen. Donder en bliksem, felle rukwinden en' bakken met hemelwater maakten dat tal van deelnemers op het laatste mo ment afzagen van de rit naar Oostburg. In plaats van ruim veertig deelnemers kwamen er uiteindelijk slechts 29 aan de start van het parkoers van één kilometer lang. Mede door het slechte weer werd daarom ook afgezien van het verrijden van voorrondes en konden alle spor ters tegelijk van start voor een rit in lijn van een half uur plus drie rondjes. Als eersten trachtten Gunther van Hoogten en Marco van der Meulen uit Oostburg de lont in het kruitvat te steken. Daarna waren het de 44-jarige Jean-Luc Ostyn (Kortrijk), An dy Deeeuninck (Oudenburg) en William van Wetten (Zoutelan- de) die er tussenuit probeerden te komen. Van Hoogten en de 50-jarige Axelse veteraan Jaap van Tatenhove voegden zich bij deze vluchters en daarmee leek er een sterke kopgroep te ont staan in een wedstrijd die veel weg had van een afvalrace. Helaas voor dit vijftal bleek ook deze ontsnapping een kort leven beschoren. „Voorop blijven was niet mogelijk. Te veel jongere renners bleken in staat het g dicht te rijden. Als veteraan moet ik me daarbij neerleggen", aldus Van Tatenhove na afloop van de koers. Eenzelfde uitleg had Groede- naar Kees Cysouw, die gist 41 jaar werd. „Ik heb nog gepro beerd weg te geraken, maar dat was in dit deelnemersveld niet mogelijk", zo had hij ervaren, Kortom,uit de kopgroep ont snappen, was slechts via de ach terdeur mogelijk. Zo ontstond uiteindelijk ook een groep v. elf man, die. de finale indoken, Gunther van Hoogten bleek de rapste in de slotmeters en boek te intussen de snelste ronde door de kilometer in iets meer dan 1.43 minuut af te leggen. Bijkomend voordeel van zijn aanvallende rijden was dat naast de dagzege tevens s naar werd van het klassement voor de skeeleraar die de meeste keren (zeven maal in negentien doorkomsten) als eerste door de finish was gekomen. „Een meevaller", wist de zuider buur, die zichzelf niet tot de top van zijn eigen land rekent. „Er zijn zes jongens die de top vor men. Ik kom daar net achter.' Tweede in de rit en winnaar bij de veteranen werd Jean-Luc Ostyn, voor Kees Cyouw en Jaap van Tatenhove, Martijn van Marion (Hellevoetsluis), die onlangs de twee tijdritten in Oostburg won, moest ditmaal ge noegen nemen met een zevende plaats. Dit betekende dat hij in zijn klasse, de C-groep, tweede werd achter winnaar Wim Ceule- mans (Wilrijk). Bij de vrouwen trok Francien Wise (Waarde) het langste strootje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20