Langer werken geblokkeerd Palestijnen Gaza onderling slaags Noodweer richt vooral in het zuiden schade aan Jl5° jteekpartij st leven lissinger Bonden lachen om financieel aanbod werkgevers Akkoord EU-landen over rivieren Postbodes onwel door geel poeder Actie tegen stoffige schoollokalen Van Grunsven zegeviert in Aken 15 i rm ■I 22° W 3 omers Vrij veel zon, ook weieens wat bewolking, li een matige westenwind is het met 22graden vriendelijk zomerweer. ■HU 6e jaargang no. 168 ,andag 19 juli 2004 snummer€1,20 Van de Ven grijpt naast wereldtitel wAhvan der Sluis USSINGEN - Bij een steek- irlij in de A. Verdoelstraat in issingen is zaterdagavond een •jarige Vlissinger om het le- gekomen. Hij overleed ter balse. gelfde avond arresteerde de hlie twee mannen van 37 en I jaar en een vrouw van 37 j?, allemaal uit Vlissingen. Zij Kden deze week voorgeleid üderechter-commissaris. steekpartij vond plaats om lil uur. Voorafgaand aan het sdent was sprake van een chtpartij. Het is de politie nog duidelijk wat de aanleiding is voor de escalatie, in van de verdachten stak het itoffer met een groot vlees- ïs Het wapen is later gevon- jn in de woning van één van de irdachten, tegenover de plaats i de steekpartij. {drie verdachten werden giste- Iverhoord. Daaruit is komen jsi te staan dat het slachtoffer relatie had gehad met de ouwelijke verdachte. Eén van mannelijke verdachten is de uwe partner van de vrouw, d'öens politiewoordvoerder A. in bestond er al langer onenig- sdtussen het slachtoffer en de aangehouden Vlissingers. «m vorige week heeft het •cntoffer aangifte gedaan van ig. De politie had die ginog in onderzoek.De steek- rtij vond plaats in het bijzijn 3 een aantal ooggetuigen. Zij bben, aldus de politie, bruik- :e informatie opgeleverd. De verdachten hebben (nog) i bekentenis afgelegd. door Sylvia Marmelstein DEN HAAG - De vakbewe ging gaat niet in op het bod van de werkgevers om de lo nen te verhogen in ruil voor langer werken. Werknemers organisaties beschouwen de uitlatingen ook allerminst als een toenadering van de werkgevers om het conflict over het verlengen van de werkweek op te lossen. De werkgeversvereniging VNO-NCW heeft minister De Geus van Sociale Zaken ge vraagd niet in te grijpen in CAO's waarin kleine loonsverho gingen worden afgesproken. De bewindsman dreigt namelijk CAO's met loonsverhogingen niet langer algemeen verbin dend te verklaren. VNO-NCW wil echter best loonsverhogin gen geven als daar tegenover staat dat werknemers langer gaan werken. Eerder vonden werkgevers nog dat de werk week zou moeten worden ver lengd zonder dat daar extra sala ris tegenover staat. „Hier trappen we niet in", rea geert CAO-coördinator Van Splunder van de vakcentrale CNV. Volgens hem zijn werkge- vers namelijk helemaal niet van plan om het loon écht te verho gen. „Ze willen dat werknemers bijvoorbeeld 10 procent langer gaan werken voor 0,2 procent loonsverhoging. Dat is natuur lijk geen reële loonsverhoging." Misleiden Van Splunder vindt dat VNO-NCW de boel misleidt. Het lijkt er volgens hem op alsof de werkgevers de vakbeweging proberen te naderen. „Terwijl ze met dit soort nepvoorstellen de kloof juist vergroten." Zowel de FNV als het CNV wil len niet dat de werkweek in Ne derland op grote schaal wordt verlengd. Van Splunder kan zich wel voorstellen dat in be drijven waar het slecht gaat bij wijze van uitzondering afspra ken worden gemaakt over lan ger werken. „Zo hebben wij in het verleden bij Fokker afgezien van ADV en prijscompensatie", zegt hij. De strijd over een langere werk week wordt momenteel in heel Europa gevoerd. In Duitsland lijkt het erop dat vakbonden en werkgevers een oplossing heb ben gevonden voor het conflict. Bij Mercedes-fabrikant Daimler- Chrysler gaat het productieper soneel waarschijnlijk langer werken. Eis is wel dat de leden van de raad van bestuur ook een flink offer brengen. Duitse kran ten meldden gisteren dat de be drijfsleiding bereid zou zijn 10 procent salaris in te leveren. Ook zou het ondersteunend per soneel dat niet langer gaat wer ken, bereid zijn loon in te leve ren. GPD De EU-ministers van Milieu hebben gisteren in Maas tricht afspraken gemaakt die overlast door overstromen de 'rivieren moeten voorkomen. Een van de sprekers was prins Willem-Alexander, die werd bijgepraat door. staatss- cretaris Schultz van Haegen van Waterstaat (links op de foto) en staatsecretaris Van Geel van Milieu. (Advertentie) Jackpot ALKMAAR - Vier TPG-beamb- ttn in Alkmaar zijn gisteravond foornog onbekende oorzaak on- «I geworden nadat ze een post- «uk hadden aangeraakt. Twee '3d hen zijn uit voorzorg naar klziekenhuis overgebracht. Het poststuk was afkomstig uit postbus in de stad. Bij het le en hiervan raakte de dienst doende postbode onwel. Hij was Mg wel in staat naar het ÏPG-distributiecentrum in Alk maar-Noord te rijden. Daar taakten vervolgens ook drie col za's onwel. Hen TPG-beambte die na het aanraken van het poststuk on- *el naar huis zou zijn gegaan, dat er gele stof in de postzak zat en dat hij zich niet ziek 'zoelt. Hij mag van de politie ech- terzijn huis niet verlaten. Het distributiecentrum is door de politie afgezet. In het ge- m' zaten gisteravond nog vijf aedewcrkers. ANP Bezoekers van de tractorpulling in Cadzand-Bad maken zich uit de voeten voor de hoosbui; het evenement werd zaterdag voortijdig afgeblazen, omdat het niet verantwoord meer was trekproeven op de spekgladde baan uit te voeren. foto Camile Schelstraete van onze regioredactie GOES - De hoosbui die zater dag aan het eind van de middag over Zeeland trok, heeft weinig schade aangericht. Er vielen geen gewonden in de provincie. Elders in het zuiden van het land raakten door het noodweer negentien mensen gewond. Op diverse plekken in Zeeland ontstond wateroverlast, onder meer in Sint Jansteen, Burgh- Haamstede, Zierikzee en Hoek. De reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland kwam in actie om in nood verkerende water sporters bij te staan. Bij de ver keerspost in Wemeldinge werd erkend dat de kustwacht tijdens het noodweer overbelast was door een groot aantal meldin gen. Een reddingsactie van twee jon gens in Wemeldinge die in een open vlet een duiker te hulp wil den schieten, bleek niet nodig; de duiker was al opgepikt. Toen de vlet door de golven half vol liep met water, keerden de jon gens terug. Op de A58 sloeg een auto over de kop, nadat de 24-jarige be stuurder uit Nieuwegein door aquaplaning de macht over het stuur was verloren; alle inzitten den kwamen met de schrik vrij. Zuiden Het noodweer veroorzaakte za terdag vooral schade in het zui den van het land. Kort na het weeralarm van het KNMI aan het eind van de middag barstte het noodweer los in Zeeland. In de loop van de avond trokken de buien in noordelijke richting over vrijwel geheel Nederland en lieten daarbij een spoor van vernielingen achter. In het Lim burgse Oost-Maarland raakten zaterdagavond door een wind hoos veertien bezoekers van een schuttersfeest gewond. Dat ge beurde toen de feesttent om waaide, waarin ruim 750 men sen zaten. Vier van hen moesten naar het ziekenhuis, maar zijn inmiddels weer thuis. In Horst aan de Maas vielen drie lichtgewonden toen het dak van een restaurant van Center Pares Meerdal gedeeltelijk instortte. In Scheveningen raakten twee bezoekers van een strandtent ge wond door vallend materiaal. In een stal in het Limburgse Kes- sel stikten driehonderd varkens toen door blikseminslag het ven tilatiesysteem uitviel. Zowel op zee als op de binnen wateren raakten veel vaartui gen in problemen. De kustwacht redde voor de kust van Texel een overboord ge slagen bemanningslid van een containerschip. Gisteravond werd Limburg op nieuw geteisterd door hevige re- gen- en onweersbuien. Op ver schillende plaatsen sloeg de blik sem in. zie ook pagina 7 Advertentie door Ad Bloemendaal TEL AVIV - In de Gazastrook zijn gisteravond hevige vuurge vechten geleverd tussen Pales tijnse militanten en aanhangers van president Arafats veilig heidschef en neef Moussa Ara- (Advertentie) fat. Bij de gevechten vielen ze ker twaalf gewonden. De mili tanten eisen dat Arafat zijn neef, die hij zaterdag benoemde, weer ontslaat. Hij wordt alge meen gezien als een lid van de corrupte oude garde. In reactie op chaos in de Ga zastrook bood premier Achmed Qurei zaterdag zijn ontslag aan. Arafat weigerde dat, maar Qu rei lijkt voet bij stuk te houden. Hij zal vandaag, na overleg met zijn ministers, een definitief be sluit nemen. De premier wil al leen aanblijven als Arafat werk maakt van hervorming van de Palestijnse politie en veiligheids diensten. Maar daar ziet het niet naar uit. De chaos is juist verhevigd door Arafats besluit Moussa te benoe men tot hoofd van de Nationale Veiligheidstroepen. De onrust beperkt zich tot Arafats Fatah-beweging, die het Palestijnse Bestuur domi neert. Voor zover bekend houden isla mitische organisaties als Harnas en Islamitische Jihad zich afzij dig. Honderden gewapende leden van de Aksa-brigade bestorm den het hoofdkwartier van de militaire inlichtingendienst in Gaza-stad. Later werd ook een kantoor van de dienst in Rafah in brand gestoken. Egypte, Jordanië en het 'Kwar tet' - de VS, de EU. Rusland en de VN - dringen er al lang op aan dat Arafat de macht over po- Gewapende leden van de Aksa-brigade trekken door de straten van Gaza om hun ongenoegen te uiten over de benoemingen bij de veilig heidsdiensten. foto Mohammed Saber/EPA De Zeeuwse Regioraad van het Astmafonds zet zich in voor schonere scholen. Stoffige lokalen, open boekenkas ten en krijtstof maken het schoolgaan er voor astmapa tiënten niet gemakkelijker op. Als de lokalen goed wor den schoongehouden, is de kans op problemen van kinderen met astma veel kleiner, denkt de regioraad. Voor de eerste keer heeft een Nederlander in de dressuur het Kampioenschap van Aken ge wonnen. Anky van Grunsven was ver antwoordelijk voor de wel haast historische prestatie. De amazone uit Erp won giste ren met Gestion Salinero ook het afsluitende onderdeel, de kür. Varia: 2; Binnenland: 3; Radio Televisie: 4; Buiten land: 5; Zeeland: 7, 9 en 11; Sport: 13,14, 15, 16, 17, 19 en 20 (Advertentie) litie en veiligheidsdiensten over draagt. Vorige week deed Ter- je-Roed Larsen, VN-vertegen- woordiger in het Midden-Oos ten, een felle aanval op Arafats 'inactiviteit en passiviteit'. Prompt zei Arafat dat Larsen niet langer welkom is. De Ak sa-brigade, Fatah's grootste mi litie, zei te zullen zorgen dat Lar sen de Palestijnse gebieden niet meer betreedt. Het dreigement van Qurei volg de op een acute verslechtering van de situatie in de Ga zastrook. In enkele uren tijd voerden militanten er vrijdag drie ontvoeringen uit. Tot de gij zelaars behoorden politiecom- mandant Ghazi Jabali en vier le den van een hulporganisatie. Allen werden later vrijgelaten. Jabali's ontvoerders behoorden tot de Martelaarsbrigade van Jenin, een Fatah-militie. Het Pa lestijnse Bestuur stuurde bemid delaars en Arafat maakte be kend dat hij Jabali zou ont slaan. Daarop liet de militie hem vrij.GPD mPM ,y. ■Büh'Rsannm» KRANT VOOR ZEEIA NO Neem nu een Vijf weken voor 14,50 Voor automatische Incasso stem ik toe in afschrijving (post)bankrekeningnummor: J Noteer u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14.50 Ik geel daarbij éénmalig toestem- PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Ir treft u nadere informatie aan. SHZIIÓSSHssssso11 van onderstaand rekeningnummer Iproel geldt eenmalig binnen zes maanden) Q Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,45), D per kwartaal met automa tische incasso 56,60). O per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel met nodig) of bel gratis. 0800 - 0 231 231 14e ETAPPE 1. Gonzalez (foto) 4.18.32 2. Jalabert 0.25 3. Mengin z.t. 6. Lotz 0.31 ALG. KLASSEMENT 1. Voeckler 62.33.11 2. Armstrong 0.22 3. Basso 1.39 66. Boogerd 57.18 1. Armstrong 6.04.38 2. Basso 3. Totschnig 1.05 51. Boogerd 22.14 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.p7C..nl zie ook pagina 13 en 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1