Hoefijzerfabriek wacht op weg Elke dag Jan Klaassen en Katrijn PZC Westerschelde krioelt van het leven Provincie keurt gebiedsplan goed Raad beslist over uitbreiding recreatie gemeente en Kerckhaert zijn het oneens Bankgebouw ideaal voor gemeente 13 Clinge viert vier dagen kermis Kajak varen op Buitenvest College tobt met bezuinigingen Staatscircus Moskou in regio Drie jongens gepakt voor inbraken Legionella in jachthaven "W" "W ~W door Cees Maas rust gebouw, schrijft de fractie matig is. Het college bekijkt ver- I f Ti m f 1'I T aan B en W. Er zijn voldoende schillende opties, maar er ligt U B n ftH V H wb OM ft H tudmpttvtm r. „n„„i.1 i_i 1 j zaterdag 17 juli 2004 ^nr Sheila van Doorsselaer gULST - Hoefijzerfabriek Ker ckhaert in Vogelwaarde en de gemeente Hulst zijn het niet eens over de volgorde van zaken doen. Punt van discussie is de aanleg fan een ontsluitingsweg op het [jedrij ven terrein in Hulst waar Kerckhaert een nieuw distribu tie- en opslagcentrum wil bou wen. Kerchaert gaat de fabriek in Vo gelwaarde uitbreiden en moder niseren. Een gedeelte van de bedrijfsacti viteiten (opslag en distributie) wordt overgeheveld naar een nieuw complex aan de Hogeweg op het gelijknamige bedrijven terrein in Hulst. Kerckhaert wel een optie op het per ceel (1,8 hectare), maar heeft de grond nog niet officieel gekocht. Woordvoerder A. Compiet zegt dat Kerckhaert wacht met het zetten van de beslissende hand tekening tot de gemeente de be loofde tweede ontsluitingsweg ieeft aangelegd. Als we niet de zekerheid hebben dat die ontsluitingsweg komt, gaan we dus niet bouwen." De gemeente Hulst vindt dit ech ter de verkeerde volgorde. .Eerst moet de grond verkocht daarna gaan we die ontslui- aanleggen", zegt wet houder P. Weemaes. Nalatigheid Compiet verwijt Weemaes nala tigheid. .Wij hadden nog dit jaar willen verhuizen naar Hulst, maar dat Ét er nu niet in. Het zal wel ad januari worden. De wethou der had ons toegezegd dat alles opgelost zou worden." ïeemaes wil Kerckhaert geen beperkingen opleggen om snel te beginnen met de bouw van het distributie- en opslagcen trum. CLINGE - Clinge viert vanaf randaag tot en met dinsdag ker- De jeugd kan zich op het Nego- tieplem en aan de Kennedylaan vermaken met diverse kermisat tracties. Verder spelen de plaat- ""e horecabedrijven op het ifeest in. Er zijn kermis- kaartingen, schietingen en een dartstoemooi. In café de Gou den Kroon klinkt drie avonden discomuziek. Maandagochtend is er in de pa rochiekerk om 9.30 uur een mis voor de overleden parochianen. De fanfare en het gemengd koor StCecilia verlenen hun mede- staat vooral in het te kenvan de wielersport. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtem pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes fel: (0113)315500 pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur „Maar dan moet de procedure wel in de goede volgorde wor den doorlopen. Eerst kopen, dan gaan wij aan die weg werken. De bouwvergunning moet nog worden aangevraagd door Ker ckhaert. Ook moet de milieuver gunning nog worden afgegeven. Komt de aanvraag binnen, dan zal die met voorrang worden be handeld," Kerckhaert en Weemaes ontmoe ten elkaar volgende week voor een gesprek. Compiet hoopt dan op concrete toezeggingen. TERNEUZEN - Er is een alter natief plan voor een centraal ge meentehuis in de gemeente Sluis. Volgens de bedenkers is het aanmerkelijk goedkoper dan de negen miljoen euro die nu op de rol staat voor een nieuw onderkomen. 'Koop het pand van de ABN Am- ro aan de markt in Oostburg en richt dat in als uitbreiding van het bestaande gemeentehuis in Oostburg', zo luidt het initiatief voorstel van de gemeenteraads fractie Nieuw-West. Het bankgebouw is een voor kantoorfuncties volledig uitge rust gebouw, schrijft de fractie aan B en W. Er zijn voldoende werkplekken te maken voor de gemeenteambtenaren en in het gebouw bevinden zich voorzie ningen om bijvoorbeeld docu menten van de gemeente veilig te bewaren. De investering zal maximaal an derhalf miljoen euro zijn, schat de fractie. Wanneer de gemeen te de andere gebouwen, waarin nu dependances zijn gevestigd verkoopt, kan die prijs tot onder een miljoen euro zakken. Sluis zoekt al langer naar een oplossing voor de huisvesting van de gemeentelijke admini stratie omdat het werken op de verschillende locaties niet doel matig is. Het college bekijkt ver schillende opties, maar er ligt een voorstel aan de raad om bouwbedrijf Cordeel een op dracht te gunnen van negen mil joen euro voor de ver- of nieuw bouw van het huidige gemeente huis. Met het plan van Nieuw-West spaart de gemeente zoveel geld uit dat hiervan leuke dingen te doen zijn, meent Nieuw-West. De partij stelt alvast wat priori teiten: handhaven van school zwemmen, geen hogere tarieven voor onroerendzaakbelasting, af valstoffenheffing en rioolrecht, een blijvende bijdrage voor de WV en geen energiekosten door berekenen aan marktkooplui. Bemanningslid Piet Hulst toont de eerste vangst: grijze garnalen, zeebaars en een tong. door René van Stee BRESKENS - „Goh, zijn die grijs? Dat is toch heel wat anders dan bij de vis kraam." De reactie van Anne Schol uit Bunnik op de versgevangen grijze gar naal is veelzeggend. De erkende zoetwa termatroos ziet de delicatesse voor het eerst als ze nog niet gekookt of gepeld in de viswinkel ligt. „Dit gebeurt heel vaak", zegt stuurman Bert Hoving aan boord van de Festijn uit Breskens. „Veel mensen zijn vislief- hebber, maar ze hebben nauwelijks weet van de manier waarop alles in zijn werk gaat. Zo zie je hoe een simpel vaar tochtje veel ogen opent. De kinderen le ren iets over de zee en ook voor volwas senen is het een keer iets anders." Dit seizoen staat bij Rederij Festijn voor het eerst demonstratievissen op het programma. De gebroeders Rolf en Bert Hoving willen laten zien wat er al lemaal op de zeebodem leeft. Na een korte vaartocht langs natuurge bied De Hooge Platen zakt het net aan stuurboordzijde van het schip. Met een gangetje van drie knopen per uur gaat de boomkor op een diepte van vijf me ter over de zeebodem. Na ongeveer twin tig minuten wordt de vangst binnenge-. haald. Alexandra Stumpf uit Münsterland is verbaasd over de grote variëteit aan soorten. Tong en schar ko men terecht in een doorzichtige bak. Een zeenaaldje krijgt gezelschap van minieme zeebaarzen en steenbolken. Een heremietkreeftje vindt gezelschap bij de krabben. Ook de garnalen gaan in een apart bakje. Dean Roemer (5) uit Amsterdam wacht vol ongeduld op het uitsorteren van de vangst. Daarna aait hij zonder schroom de zeebaarsjes. „Ze bijten toch niet", zegt hij stoer. Bij de krabben blijft hij wijselijk uit de buurt, Zeker nadat Bert Hoving bij een poging om het geslacht van een van de schaaldieren vast te stel len, hard in zijn vinger wordt geknepen. Na de uitgebreide kijkbeurt wordt de vangst weer -verplicht- overboord ge zet. Eelco de Bruijn (11) gooit de visjes zo hoog, dat een vogel er een uit de lucht weet te plukken. De opkomst aan boord is onverwacht groot. Meer dan vijftig toeristen, van wie bijna de helft uit Duitsland, stap- foto Peter Nicolai pen vrijdagochtend aan boord. De druk te noodzaakt 's middags tot een extra twee uur durende vaartocht. Hoewel de zon zich niet laat zien, is het dankzij een kalme zee en een licht briesje aange naam op het bovendek. „Zeezieke men sen maken we eigenlijk nooit mee. Ten minste niet door het slingeren van het schip", zegt Piet Hulst, staand achter de bar op het benedendek. Ondertussen brengt hij veelbetekenend een denkbeel dig glas naar zijn mond. Rolf en Bert Hoving genieten van het plezier dat hun gasten beleven. Na de start van hun bedrijf in 1993 hadden zij al snel in de gaten dat ze voor meer ver tier moesten zorgen dan alleen een rond vaart. De activititeiten breidden zich ge staag uit. Momenteel staan onder meer bootvissen ('s ochtends en 's avonds), rondvaarten, avonturentochten op en rond natuurgebied De Hooge Platen en demonstratievissen op het programma. door Jeanette Vergouwen KLOOSTERZANDE - Zijn lief de voor de jeugd, met name de kleuters, is groot. Maar na veer tig jaar in het onderwijs (waar van 35,5 jaar als directeur) ver laat Jo Collet basisschool Ter Duinen in Kloosterzande. „Het mooiste moment is al ach ter de rug. Woensdagochtend moest ik door een erehaag van 320 kinderen van huis naar school lopen. Op zo'n moment zit de emotie hoog hoor", vertelt Collet. Hij zal de school, en vooral de kinderen, missen. „Ik ben nooit, maar dan ook echt nooit, met te- HULST - Het Bezoekersmanage- ment in Hulst begint vandaag met het kajak varen op de Bui tenvest in Hulst. Geïnteresseerde jongeren van vijftien jaar en ouder worden op geroepen tussen 13.00 en 17.00 uur aanwezig te zijn bij restau rant de Vest aan de Stations weg. Zij kunnen ter introductie gratis een uur kajak varen. Vanaf zondag gaan de boten in de verhuur. genzin naar school gegaan. Er waren wel eens moeilijke mo menten vanwege de verantwoor delijkheid die je draagt, maar ik heb al die jaren een geweldig ge dreven team gehad en dan is lei dinggeven eigenlijk gewoon fijn." Collet kreeg in 1965 zijn benoe ming aan de Heilig Hartschool Groenendijk, waar hij vier jaar later hoofd werd. „In 1982 ver huisden we naar de nieuwe school Ter Duinen. Drie jaar la ter ontstond de basisschool en kwam er een fusie met de meis jesschool en de kleuterschool." Dat kleuteronderwijs sprak Col- let zo aan dat hij de zesde klas inruilde voor de kleuterklas. „Het is de leukste periode van mijn leven tot nu toe. Ik speelde elke dag poppenkast voor hen. Jan Klaassen en Katrijn speel den dagelijks in op de thema's van het onderwijsprogramma. Op dinsdagmiddag speelde ik voor alle kleuters en de verhaal tjes verzon ik ter plekke", ver telt hij enthousiast. Vrijwilligers Ter Duinenis met 320 leerlingen inmiddels een van de grootste basisscholen in Zeeuws- Vlaan- deren.Collet vindt het belang rijk dat de drempel voor ouders laag blijft. „Ik heb een enorme ploeg vrijwilligers, 125 ouders die op alle fronten betrokken zijn en meehelpen. Ik vind dat de opvoeding een samenspel moet zijn tussen gezin en school Het onderwijs anno 2004 is veel breder, de interne zorg is inten siever dan vroeger. Het onder wijs is ook meer op maat gesne den. Kinderen werken nu zelf standiger. Op Ter Duinen wer ken we in deelgroepen en geven vakgericht les." Hij is zeer te spreken over zijn team, het RPCZ en de school raad. „Deskundigheid is belang rijk en daar wordt door aan ge werkt. De schoolraad denkt mee over het beleid en de ouderraad is enorm betrokken. Al die men sen laat ik nu achter. Maar het is goed geweest, het is tijd voor iets anders." De vrije tijd zal snel ingevuld worden. Collet wil uren gaan be steden aan zijn tuin, klassieke TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Temeu- zen hebben nog geen flauw idee hoe ze de bezuiniging van 300.000 euro op onderhoud van wegen, verlichting, groen en riolering in het vat moeten gieten. De nevenopdracht die het College van de gemeenteraad heeft gekregen luidt namelijk dat de bezuiniging niet ten koste mag gaan van de kwaliteit van de voorzieningen. „Naar verwachting vallen besparingen te bereiken bij aanbestedingen van on derhoudswerkzaamheden", denkt het college. „Er kan een kleine besparing worden bereikt op het onderhoud van het openbaar groen als het nieuwe Groenbeheerplan wordt aangenomen en uitgevoerd." Verder is de hoop ge vestigd op verdergaande efficiencymaatregelen. Wat lan ger wachten met wegenonderhoud doet volgens B en W. af breuk aan het onderhoudsniveau. Dat zal leiden tot meer klachten en mogelijk ook tot schades en aansprakelijk heidsstellingen, voorspelt het college. Het Groenbeheer plan gaat uit van meer zones die beheerd worden als na tuurlijk groen. Voor het aanwijzen van nóg meer locaties als natuurlijk groen, ontbreekt volgens B en W draagvlak. TERNEUZEN - Het Staatscircus van Moskou-Holiday slaat zijn tenten op in Zeeuws-Vlaanderen. Van vrijdag 30 juli tot en met dinsdag 3 augustus zijn er vijf opvoerin gen in Cadzand-Bad. Op woensdag 4 en donderdag 5 au-r gustus staat de circustent in Axel. Het Staatscircus van Moskou-Holiday presenteert een klassiek circusprogram ma met vliegende trapeze, jongleurs, luchtacrobaten, clowns, Bengaalse tijgers, katten en keeshonden. De ar tiesten komen uit onder meer Rusland, Polen, Duitsland, Roemenië, Frankrijk en Nederland. SINT-MAARTENSDIJK - Drie jongens in de leeftijd van dertien tot vijftien jaar uit de gemeente Tholen zijn gister middag in hun woonplaats aangehouden. De jongens had den afgelopen nacht ingebroken in een sportkantine in Sint Maartensdijk waar ze onder meer frisdrank hadden weggenomen. Uit verhoor bleek dat de jongens ook twee maal hadden ingebroken in een verenigingsgebouw in Scherpenisse. Deze inbraken vonden plaats in de nacht van 25 op 26 juni en in de nacht van 8 op 9 juli. Hier be stond de buit uit handbogen en frisdrank. Tegen de drie jongens wordt proces-verbaal opgemaakt. YERSEKE - In het leidingwater van de jachthaven in Yer- seke is de legionellabacterie aangetroffen. „Meteen nadat we te horen kregen dat het water besmet was, hebben we alle kranen op de steigers afgesloten", zegt havenmeester H. Minnaard. „Ook de douches zijn dicht." Volgens zijn collega J. van der Wijk duurt het tot maandag voordat er noodvoorzieningen neergezet worden. „De mensen kun nen nu douchen in het gebouwtje dat bestemd is voor de booteigenaren met een vaste ligplaats. Daar is maar één douche, maar ja, veiligheid gaat voor alles." Hoe de legio- nella in het water terecht is gekomen, is niet bekend. Van der Wijk: „Heel raar, het is helemaal nog niet warm ge weest en we spoelen de leidingen dagelijks schoon." Vol gende week worden de leidingen chemisch gereinigd en vervolgens worden er weer monsters genomen. In het kader van het kavelruil project Passageule - grofweg de driehoek Aardenburg, Oostburg en IJzendijke - wordt de be drijfsstructuur van agrariërs verbeterd. Het gaat dan om het beter op elkaar laten aansluiten van percelen, het verwerven van veertig hectare natuurontwikke lingsgebied en het verkrijgen van gronden voor een beter wa terbeheer. Verder is het reeds ge starte kavelruilproject Isabella- polder bij Aardenburg onder deel van Natuurlijk Vitaal. muziek, fietsen en wandelen met zijn vrouw Irma en zich in zetten als vrijwilliger, speciaal voor de gehandicapten. „En meer schilderen. De schilders ezel staat klaar, er zijn nog veel doeken die ik wil maken." Woensdagavond 21 juli kunnen ouders, oud-leerlingen en be langstellenden tijdens een recep tie in basisschool Ter Duinen Jo Collet de hand schudden. door René van Stee MIDDELBURG - Het gebieds plan Natuurlijk Vitaal is defini tief vastgesteld door Gedepu teerde Staten. Projecten in het kader van het gebiedsplan kun nen hierdoor binnenkort wor den uitgevoerd. Natuurlijk Vitaal is een geza menlijk gedragen toekomstvisie voor West-Zeeuws-Vlaanderen, die de sociaal-economische en recreatieve toekomst van de streek moet veiligstellen. Ook legt het plan nadruk op het be houd en het veilig stellen van landschappelijke en cultuur-his torische waarden en de ontwik keling van (recreatie)natuur. Tot en met 2008 is voor de finan ciering van het gebiedsplan ruim anderhalf miljoen euro rijksgeld beschikbaar. Diverse projecten staan op de rol. Zo is het onder meer de bedoeling 38,5 hectare openbaar toeganke lijke (recreatie)natuur te ontwik kelen, waardoor de omgeving in de buurt van de recreatiebedrij- ven in de kustzone een kwali teitsinjectie krijgt. Vulplaatsen Andere projecten zijn de aanleg van voorzieningen voor regen- wateropvang en vulplaatsen op agrarische bedrijven. De vul plaatsen zijn plekken waar land bouwwerktuigen op milieuver antwoorde wijze kunnen wor den gevuld met bestrijdingsmid delen en kunnen worden schóón- gemaakt. Ook het nemen van maatregelen om het water beter te beheersen in het gebied Passageule en de aanleg van natuurvriendelijke oevers zijn onderdelen van het gebiedsplan. Scheidend directeur Jo Collet van Ter Duinen tussen zijn leerlingen. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten HULST - De gemeenteraad van Hulst krijgt de regie over wijzi ging van het bestemmingsplan buitengebied Hulst Noord om uitbreiding van recreatiebedrij- ven mogelijk te maken. Een amendement van deze strek king van het CDA is donderdag avond raadsbreed aangenomen. Het CDA wil zo de ongerustheid onder agrariërs wegnemen. De wijzigingsbevoegdheid lag oorspronkelijk bij het college. Ondanks de uitleg van wethou der B. Pauwels dat boeren niet de dupe worden van de recrea tieve ontwikkelingen in het ge bied, vertrouwen boeren het niet. Ze vrezen dat ze ten dode zijn opgeschreven als bijvoor beeld de buurman een mini-cam ping begint. Het CDA snapt de zorg van de boeren, maar wil niet zover gaan om het zogeheten 'raster' dat versterking van de recreatie sector regelt, uit het bestem mingsplan te schrappen. Dat had de ZLTO gevraagd. „Het raster schrappen heeft geen zin", sprak CDA'er Steijae- rt. „Wij kiezen als gemeente voor recreatie in de kop van voormalig Hontenisse. Deze keu ze is jaren geleden gemaakt. De recreatiebedrijven moeten daar om met spoed worden uitge breid. Maar de belangen van de agrariërs moeten ook terdege worden meegenomen." Als de gemeenteraad de wijzi gingsbevoegdheid krijgt, kan de raad bij iedere aanvraag voor uitbreiding van een recreatiebe- drijf alle belangen optimaal te gen elkaar afwegen, meent.het CDA. Hoewel Pauwels bena drukte dat ook de gemeente zorgvuldig rekening houdt met alle belangen, kreeg het CDA-voorstel brede steun.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 69