Niet leuk om steeds te worden weggestuurd PZC Tv-figuren komen in echte wereld terecht Shrek 2 tijdelijk uit Israëlische bioscoop W17 No Doubt gaat door Spiderman 2 vol fouten Nog steeds vol streken Tegen het kapitalisme Nooit zwaar op de hand Eminem begint radiostation zaterdag 17 juli 2004 1 Counting Crows Blof - Holiday l-Spain (11 2 0-zone - Dragostea Dm Tei (2) 3 Maroon5 - This Love (4) 4 Mario Winans Ft Enya/P. Di -1 Oon'tWanna Know (5) Nina Sky - Move Ya Body (10) 6 Nelly Furtado - Forca (3) 7 K3-Liefdeskapitein (8) 8 Haiducii - Dragostea Din Tei fna-ia-hii) (9) 9.Kelis - Trick Me (6) 10 Lange Frans Baas B Ft B - Mop- pie (28) II. The Black Eyed Peas - Let's Get It Sorted (13) ^Evanescence - Everybody's Fool ,7) 13 Boris - M.s.g. (30) U Ali B Ft Brace - Ik Ben Je Zat (24) 15 Freestylers - Push Up (21) 16. Do-Love Is Killing Me (11) 17 DjTiesto - Love Comes Again (16) 18 Hoobastank - The Reason (20) 19 Linkin Park - Breaking The Habit (19) 20 Keane - Somewhere Only We Know(15) 21. Anastacia - Sick Tired (-) 22.Ritmo Dynamic - Calinda (12) 23^ Usher - Burn (14) 24.Outkast - Hey Ya! (22) 25,Shapeshifters - Lola's Theme (38) 26.Narcotic Thrust -1 Like It (23) 27.Alicia Keys - If I Aint Got You (26) 28 Muse - Sing For Absolution (18) 29.Christina Milian - Dip It Low (25) 30 Sensation - The Anthem 2004 37! 31. Junior Jack - Stupidisco (33) 32 Mylo - Drop The Pressure (39) 23 Boris-When You Think Of Me 127) 34 N.e.r.d - Maybe (34) 35 Maria Mena - You're The Only One(-) 36 Nick Kamen -1 Promised Myself S04I-) 37The411-On My Knees (-) 38 Edwin Evers Guus Meeuwi - Waar Moet le In? (29) 39.Britney Spears - Everytime (36) Acda En De Munnik - T Is Stil |Aan De Overkant) (17) 1 Counting Crows - Films About iiosts-The Best Of (2) 2.Boris - Rely On Me (1) 3. Do - Do (3) I Nelly Furtado - Folklore (4) i,Tiesto- Just Be (5) iNorah Jones - Feels Like Home The Lion King - Het Nederlandse istAlbum (12) i Keane - Hopes And Fears (14) Usher - Confessions (7) 0 Angie Stone - Stone Love (-) II The Black Eyed Peas - Elephunk 21) '2 Maroon5 - Songs About Jane (9) 'i Anastacia - Anastacia (15) Alicia Keys - The Diary Of Alicia leys (8) 15 The Corrs - Borrowed Heaven 10) '5. Zucchero - Zucchero Co (25) 17 Joss Stone - Soul Sessions (20) 18 Guns 'n Roses - Greatest Hits (28) 19. Dido - Life For Rent (16) 20.Celine Dion - A New Day... Live In Las Vegas (17) 21.Kane - February (11) 22. Faithless - No Roots (13) 23.N.e.r.d. - Fly Or Die (24) '-Live 2004 (18) 25. Evanescence - Fallen (22) 26 Prince - Musicology (23) 27 Lenny Kravitz - Baptism (19) 28 Kelis - Tasty (27) 29 Van Dik Hout - Een Handvol Zon- fcht (29) 30 U2 - The Best Of 1990-2000 (36) 31 George Michael - Patience (26) 32Ultimate Dirty Dancing - Original Soundtrack (-) 33 Alanis Morissette - So-called Chaos (35) 34. Jamie Cullum - Twenty Some- "ïng(-) 35.Treble - No Trouble (31 36.Bebel Gilberto - Bebel Gilberto (-) 37.Chlpz- The Adventures Of Chlpz (38) 38 Velvet Revolver - Contraband 130) 39. Nightwish - Once (40) 40. Mario Winans - Hurt No More (33) Tegen alle geruchten in gaat No Doubt niet uit elkaar. Dat heeft drummer Adrian Young onlangs bekendgemaakt. Young zou zich hebben aangeslo ten bij Unwritten Law, een nieu we band uit Californië waarvan binnenkort het debuutalbum Terschijnt. Dat zou het einde JjnNo Doubt betekenen, "aar Young spreekt dit tegen. •NoDoubt is niet voorbij. Ik g-Tim inderdaad bi] Unwritten «w, maar ik ben geen bandlid, «speel alleen maar mee in een 5aotal nummers van hun nieu we cd.' De geruchten rond de Dreuk werden de laatste tijd sterkermede door de werk zaamheden van zangeres Gwen etani. Zij brengt komend na rreen solo-album uit. Boven in heeft ze een rol in de film w Aviator die ook dit jaar nog ®oetuitkomen. Stefani'heeft ^tdereen keer gezegd dat haar Sand wel uit elkaar gaat. Maar Jbet tijdschrift Cosmopolitan ®tze hierop terug. Jongeren hangen rond op het pleintje bij de afhaal-Chinees in Nieuw-Middelburg. foto Dirk-Jan Gjeltema Om 19.00 uur is het pleintje voor de af haal-Chinees leeg en verla ten. Vijf minuten daarna komt er een jongen op z'n achterwiel fietsend aange- scheurd, net op tijd rem mend voor het stenen muur tje. Vlak daarna meert een jongen met grote skelter aan, gevolgd door nog een paar jongens op fietsen en scooters. Tegen half acht staat het pleintje vol. Later op de avond zullen het een stuk of dertig jongeren zijn; hangen in Nieuw-Middel burg. We staan hier meestal van zeven uur tot elf uur, ver telt Johan (16). „Daarna gaat de één naar de stad en de ander naar huis. Soms bellen we el kaar op en spreken weer af. We zeggen gewoon altijd: bij de Chi nees." Niet iedereen woont in de wijk. Een aantal woont in Nieuw-Mid- delburg, maar er komen ook jon geren uit het centrum of van Zuid. Joy (17) woont bijvoor beeld in het centrum, maar zegt hier elke dag te komen. „We staan hier altijd, ook als het koud is en ook in de winter. Als het regent, gaan we even onder het poortje daar staan." Het is er heel levendig; jongeren vliegen af en aan, er wordt ach ter elkaar aan gerend en behal ve de fietsers oefenen ook jon gens met scooters in het rijden op het achterwiel. Volgens Den nis (16) staan ze hier omdat er verder in de wijk niets te doen is, maar Johan vult aan dat dit een goede plek is omdat er een bankje staat én omdat ze ook iets te eten en te drinken kun nen halen bij de Chinees. Die heeft dus veel klandizie van de groep, maar ook overlast. Jo han: „We worden vaak wegge stuurd, of door de Chinees of door de politie. Dan gaan we naar het Trefpunt of naar een ander pleintje. Later op de avond komen we hier dan weer terug." De groep is al vaak negatief in het nieuws gekomen. De politie besloot harder op te treden en deelt met gulle hand boetes uit. Joy blijft er opgewekt onder. „We krijgen altijd boetes, altijd! Of we worden tien keer gewaar schuwd en dan lopen we weer terug." Voor sommige jongens is het een sport om de politie te ontwijken of ze uit te dagen voor een wilde achtervolging. Nieuw-Middelburg is daar heel geschikt voor; er zijn allemaal kleine straten, poortjes en brandgangen. Politiemannen met auto's redden het dus al nooit, en ook de mannen op hun stoere politie-bikes moeten het vaak afleggen tegen de jonge ren. Andere jongens vinden het hele maal niet grappig, maar irri tant. Steeds maar weggestuurd worden is niet leuk, al begrijpt Johan wel waarom dat gebeurt. „We maken overlast, de buurt heeft last van ons. Dat komt bij voorbeeld door de scooters, de hele tijd rijden ze hier heen en weer. Ik vind dat het gewoon moet kunnen, maar die mensen hebben het recht om te klagen. Het liefst hebben we een eigen jeugdhonk, net als in Zuid." Nick (14) vult aan dat er hier ei genlijk alleen op vrijdag en za terdag wat te doen is, omdat dan buurtcentrum 't Trefpunt open is. Er is al vaak gepraat met de gemeente, welzijnswer kers en politie over een eigen plek voor de jongeren of meer openingsdagen van 't Trefpunt. Er komt een jeugdhonk in het nog te bouwen winkelcentrum van de Veerse Poort, maar dat duurt nog jaren. Voor die tijd zal er een noodvoorziening ge maakt worden. Zo langzamer hand wordt iedereen een beetje moedeloos van de situatie; de jongeren moeten te lang wach ten op een plek, de bewoners blijven klagen en doordat de po litie steeds langs komt, roept ze daarmee juist op tot overlast-ge drag. Maar meestal hebben de jonge ren het hier bij de Chinees goed naar hun zin Ze eten hun ijsjes, drinken hun blikjes, praten wat en oefenen op het achterwiel. Nick- „We komen hier 365 da gen in een jaar, en daar moet je dan alle zondagen van af halen. Dat is meer een chilldag, om naar familie te gaan en zo." Petra de Bil Dat de Duits-Spaans-Britse animatiefilm Back To Ga- ya van de makers van 'A Bugs Life' en 'Hercules' zou zijn, zo als de aanprijzing wil, moeten we toch echt met een korrel zout nemen. Het is dan wel waar dat de schrijvers Bob Shaw en Don McEnery de Duit se scenarist Jan Berger terzijde hebben gestaan, maar met de genoemde titels uit de studio's van Pixar en Disney heeft dit luidruchtige en populair getoon zette actiesprookje weinig ge meen. Gaya is een fantasieland uit een fictieve tv-serie. Door de in greep van een dolle professor komt een groepje Gayanen per ongeluk in de echte wereld te recht. Hier loeren tal van geva ren in duistere steegjes. Terwijl de bangige uitvinder Boe en zijn stoere vriend Zino sloopko gels, ratten en krokodillen ont wijken heeft elders in de stad een dellerige caféhoudster (met de stem van Hetty Heyting) een handvol van die loslopende tv-figuurtjes in een kooitje opge sloten. Ongetwijfeld goede han- Scène uit de animatiefilm Back to Gaya. del. Intussen dreigt de boosaar dige geleerde nog meer inhoud van televisieprogramma's recht streeks in de huiskamers te de poneren, al had hij daarbij wat anders op het oog dan de pop- De film Spiderman 2 haalt niet alleen records qua be zoekersaantallen. Ook op het ge bied van 'fouten in de film' scoort-ie hoog. De teller van de Amerikaanse website Movie- mistakes.com staat tot nu toe op 47. Op deze website komen film liefhebbers samen om fouten' in films te bespreken. Eén van de fouten is te vinden in een scène waarin Spiderman met Marv Ja ne op een kraan staat en een web naar boven schiet. Hier is echter niks boven hen waar het web aan vast kan zitten. Spiderman 2 staat op nummer twee van de website. Hij bevat, op één film na, de meeste fouten van dit jaar. Bovenaan de lijst staat The Day After Tomorrow met vijftig. Spiderman 2 is nu te zien in onder meer Vlissingen, Hulst en Bergen op Zoom. corn die met bakken uit de buis stroomt omdat het toevallig re clametijd is. Het is een idee met onuitputte lijke satirische mogelijkheden, die hier helaas nauwelijks be nut worden. Wel is ér veel ge doe rond het onvermijdelijke magische kristal dat levens kracht schenkt en teruggevon den moet worden om Gaya te redden. Het lijkt allemaal sterk op een gelegenheidsavontuur, verzon nen om te demonstreren dat ook Europa op het gebied van computeranimatie zijn manne tje staat. Een ratjetoe van slap stick, ontsnappingen en citaten uit sprookjes-, sciencefiction- en actiefilms, van 'Metropolis' en 'The Matrix' tot en met 'E.T.'. Technisch helemaal niet zo slecht, maar Back To Gaya - hier alleen uitgebracht in de in het Nederlands nagesynchroni seerde versie - is veel te stereo tiep toegeschreven naar de ver meende oppervlakkige smaak van de met Fox-Kids opgegroei de kijkers. 'Dat is heftig, man!', roepen de helden, waaronder een Laura Croft-kloon met naveltruitje, die stoer verklaart dat meisjes ook recht hebben op avontuur. Eén en ander afgerond met een lesje vrije wil en overgoten met een opzichtig moralistisch saus je. De rivalen leggen hun geru zie bij, want samenwerking is beter. Maar waarom zijn de bra ve Boe en Zino blond, en heb ben de herrieschoppende Snurks een zuidelijk uiterlijk meegekregen? Leo Bankersen Back to Gaya: regie Lenard Fritz Krawinkel en Holger Tap- pe, te zien in Vlissingen, Hulst, Bergen op Zoom en Rotterdam. Zes jaar na Hello Nasty ke ren de Beastie Boys terug met To The 5 Buroughs. De snot jochies van Fight For Your Right zijn einddertigers gewor den, maar de streken zijn nog niet verleerd. Deze ode aan hun stad New York - compleet met samples van RZA, 50 Cent en Nas - is weer eens old-school. „We're gonna party for the right to fight", klinkt het vrij cite rend in 'Right Right Now Now'. Sober en snel, swingend en sati risch grappig, met hier en daar een politiek statement. Het trio durft het zelfs aan de punkklas- sieker met killerriff van Sonic Reducer (Dead Boys) te gebrui ken. Het bewijst dat ze nog steeds hardcore punk in de grond van hun hart zijn. De beats van Michael 'Mike D' Dia mond zijn minimaal maar doel treffend. Adam 'MCA' Yauch is fenomenaal schor als een kraai en Adam 'AdRock' Horovitz sneert irritant alsof hij Eminem het kunstje geleerd heeft. Peter van der Heide Beastie Boys: To The 5 Bu roughs (Capitol/EMI), 42:14 De communistische maan. Er zal niet vaak meer zo ro mantisch en idealistisch over ge zongen worden als The (Interna tional) Noise Conspiracy het doet in Communist Moon. De Zweedse band predikt al jaren de revolutie en de ondergang van het kapitalisme. Anders dan hun hardcore-geest- verwanten verpakt T(I)NC de boodschap niet in furieuze schreeuwkannonades maar in swingende en pakkende rock-'n-roll. Natuurlijk hangt er een punkgeest overheen, maar zeker op dit door de grote Rick Rubin geproduceerde Ar med Love klinkt T(I)NC meer toegankelijk dan revolutionair. Alsof de band de luisteraars eerst aan het dansen wil krijgen voordat ze zich realiseren waar het over gaat. Het rare is dat juist een band met zo'n strijdba re boodschap muzikaal de scherpte mist van landgenoten The Hives die toch vooral teren op bravoure en imago. De inten tie is er, het klinkt geweldig, maar de nummers willen - met uitzondering van Let's Make History - maar niet boeien. Mis schien moet rock-'n-roll toch ge woon over auto's en meisjes gaan. Maaike Borst The (International) Noise Con spiracy: Armed Love (Burning Heart Records/Epitaph), 39.29 Tienduizenden Nederlanders moeten de afgelopen vijf tien jaar een optreden van Frag ment hebben bijgewoond. De drie in Nederland woonachtige Engelsen spelen gemiddeld 150 keer per jaar. Dat vele optreden heeft van Fragment een buiten gewoon hechte band gemaakt, zo wordt duidelijk op Yeah Yeah Yeah. Het door Nico Out- huijse (ex-drummer De Kast) ge produceerde album is even af wisselend als de concerten van Fragment. Het gaat van (hard)rock naar ballad en van Britpop naar folk. Alles even aanstekelijk en inventief gear rangeerd en gespeeld. Fragment is nooit zwaar op de hand; de plaat druipt van de Engelse hu mor. Dat begint al met de prach tige verpakking (een cd-hoesje in de vorm van een boodschap- pentasje, inclusief hengsels) en eindigt met een hilarische - mu zikale - oproep om de website van de band te bezoeken. Om de één of andere reden is Fragment geen hitgroep, maar met Yeah Yeah Yeah zou dat wel eens kun nen veranderen. Het is te hopen, want in Nederland lopen weinig bandjes rond die zo leuk en goed zijn. Martin Groenewold Fragment: Yeah Yeah Yeah (Fragmcnt/MBN), 54.52 min. De computeranimatiefilm Shrek 2 doet het goed in de Nederlandse bioscopen. In Is raël is de film echter tijdelijk van het witte doek gehaald. De film is al een paar weken de bestbezochte in ons land. In to taal heeft Shrek 2 in Nederland nu al een bedrag van ruim drie miljoen euro opgehaald. Zulke goede cijfers zal de film in Israël niet behalen. Daar was hij even niet meer in de biosco pen te zien om een beledigende opmerking. De zanger David Da'or diende een klacht in om dat zijn naam werd misbruikt. In de film komt namelijk de zin 'let's bobbit him' voor. 'To bob bit' betekent in Amerika 'ie mand castreren'. In de He breeuwse versie is dat vertaald met 'let's David Da'or him'. Da' or staat in Israël bekend om zijn hoge stem en daarom hadden de vertalers voor zijn naam geko zen. Maar de zanger was niet ge diend van de grap. Hij spande een kort geding aan en de recht bank in Tel Aviv gaf hem gelijk. Shrek 2 moest tijdelijk uit de bioscoop om de vertaling te ver anderen. Eminem start binnenkort zijn eigen radiostation. Samen met zijn platenmaat schappij Interscope en zijn ei gen label Shady Records heeft Eminem een deal gesloten met Sirius, een aanbieder van radio stations per satelliet. De radio zender gaat dit najaar de lucht in en zal vooral hiphop laten ho ren. Eminem presenteert zelf ook een aantal programma's.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43