PZC Seolto wil helderheid wethouder Pleisterplaats pal op de grens H Werkstraffen broers voor vandalisme 18 t/m 20 Vlissingse korfbalvereniging vraagt in Lammerenburg te mogen blijven andtekeningen oor fietspad laar zwembad Het geheim van de krokodil Vondsten Abdijplein waardevol Nieuwe naam christelijke scholen Schuldig zonder straf zeeuwse almanak Kaas Giro 555 factie: 0113-315649 (fwwpzc.nl ®redactie@pzc.nl Mbus31,4460 AA Goes Intentie-exploitatie: ^d.en Midden-Zeeland: 0113-315520; „uws-Vlaanderen: 0114-372770; gnonaal: 020-4562500. sterdag 17 juli 2004 editie Walcheren «ytrMiriam van den Broek flJSSlNGEN - Korfbalvereni- ojng Seolto uit Vlissingen wil eten waar ze staat. In februari peg ze de gemeente, met het wg op een nodige verbouwing, 8f ze in de toekomst in Lamme- lenburg kan blijven. Een helder Bi»oord is nog steeds niet gege- leolto is de laatste jaren flink groeid. bijna verdubbeld. Er ;n ongeveer 250 leden waar- z er 200 ook echt korfballen, jr de groei is het clubhuls te jan geworden en voldoet de jeedaccommodatie niet langer sn de eisen van NOCNSF. De iu'o moet iets doen, maar kan s als er zekerheid is over ietoekomst. iota Enkele jaren geleden heeft het imeentebestuur gezegd dat het ie', zeker is dat we hier op Lam- lerenburg kunnen blijven", fgt W. van Dueren den Hollan- jvan Seolto. „Over het waar- r zijn ze nooit helder geweest. iüLi dit jaar hebben we een ïaiegienota opgesteld. Daarin aai wat onze plannen zijn. We dien bijvoorbeeld nieuwe isdkamers bouwen. Nu zijn er iar twee kleedlokalen: één rorde dames en één voor de he se. Als we een wedstrijd heb- 01, zitten de mannen van de eide clubs bij elkaar in de Isedkamer en de vrouwen ook. it is niet handig. We willen arom een nieuwe en grotere sdaccommodatie bouwen, a ander punt uit die nota is roorbeeld dat wij nog steeds !en op gras. Het liefste wil- wij kunstgras. We hebben de LISSINGEN - De Fietsers- iiut Vlissingen heeft gisteren jflionderd handtekeningen erhandigd aan wethouder P. in der Maden. De bond vindt tersnel een fietspad naar het rijburgbad moet komen. letsen over het bedrijventer- in is te gevaarlijk", zegt J. oedvolk van de Fietsersbond, 'andaag of morgen komt er ie- ffld onder een vrachtwagen. willen we graag voorko- «n," De Fietsersbond heeft de gelopen periode bij de ingang an het zwembad handtekenin- in verzameld van mensen die pk vinden dat er een veilige ver- moet komen, al wel een fietspad tus sen de Jacoba van Beierenweg de Abeelseweg, maar die tarnt niet uit bij het zwembad, ta vanaf het zwembad gezien igt er wel een fietspad richting andere pad, maar dit fiets- N houdt abrupt op. De fiet- ss kunnen niets anders doen kn omkeren. „Het plan om een N fietspad aan te leggen ligt "een tijd bij de gemeente", ®gt Goedvolk. „Het kan direct |'orden uitgevoerd." jolgens wethouder Van der Ma- ra (verkeer) is het niet zo een- '°udig. Hel pad kan pas worden ®gelegd als er duidelijkheid is lver de komst van een sportbou- evard bij het zwembad en over iding van het bedrijventer- „De aanleg van een, fiets- IJd is dus niet 'even' gedaan. moeten rekening houden ~^die andere plannen. Anders widen we nu met een maatre de komen, dat over een paar ür achterhaald is. Dat willen jeiuet. Ik kan u wel vertellen «t het college deze week het be- Mt heeft genomen dat we er <M naar kijken in stadsgewes- ']k verband. Het zal niet bin- lenkort al geregeld zijn." an der Maden nuanceert overi ge gevaarlijke situatie op ^'bedrijventerrein. „Het is in- 1 onveilig om daar te fiet- ïn zegt hij. „Maar vergeet Hd dat het in de eerste plaats ^bedrijventerrein is." (Advertentie) strategienota en de financiële nota overhandigd aan de ge meente met de vraag of we ver der kunnen werken aan die plan nen. De wethouder zei binnen zes weken met een antwoord te komen. Tot op de dag van van daag hebben we niets gehoord." Twee maanden geleden belde de vereniging opnieuw met de wet houder om te vragen waar haar antwoord bleef. „Ze heeft toen gevraagd of we wilden kijken of het sportpark Bonedijke ge schikt zou zijn voor ons. Daar zit nu de hockeyclub, maar die gaat waarschijnlijk naar de nieu we sportboulevard bij het Vrij- burgbad. In principe is dat sportpark wel geschikt voor ons, maar we willen eigenlijk in Lammerenburg blijven. Wij zijn ontstaan uit een fusie tussen de korfbalverenigingen uit Lamme renburg en Koudekerke. Voor die leden zitten we heel cen traal. Bovendien gaat het zo goed met onze vereniging omdat we midden in de wijk zitten. Daar komt bij dat het sportpark Bonedijke misschien pas in 2008 vrij komt. Zo lang kunnen wij niet wachten." De korfbalvereniging heeft in middels opnieuw de wethouder aangeschreven en ook de raads leden op de hoogte gebracht. Seolto geeft het gemeentebe stuur veertien dagen de tijd om alsnog met een reactie te ko men. Wethouder L. Poppe-de Looff (wijkwethouder Lamme renburg en wethouder sportza ken) kon gisteren wegens vakan tie niet reageren. OOST-SOUBURG - Onder het toeziend oog van buurtbewo ners is gisteravond aan het Bas tion in de jongste wijk van Oost-Souburg achter het Koop mansvoetpad een kunstwerk onthuld. De bronzen sculptuur van Wies de Bles is een krokodil op een boomstam, geplaatst in een oer-Hollands landschap. Het kunstwerk is gemaakt voor de wijk en speciaal voor die plek. „Als je hier staat, in dit oer-Hol- landse schap met een sloot, gra zende koeien en schapen, ver wacht je natuurlijk nooit een krokodil op een boomstam", ver telde Leon Riekwel van het Vlis- sings Buro Beeldende Kunst. „Maar mensen die verstilling zoeken achter het dijkje, even weg van de snelheid van het le ven, zien opeens dit beeld als een verrassing." Hoewel het beeld levensecht is, hoeft nie mand bang te zijn. Tussen de. vervaarlijke tanden van het beest staat een stokje. Ook huilt de krokodil tranen. Riekwel hoopt dat het beeld vooral kin deren aanspreekt. „Misschien nemen kinderen hun vriendjes wel mee om het geheim van de krokodil te laten zien." Ter gele genheid van de onthulling orga niseert het Buro Beeldende Kunst een wedstrijd voor jonge ren. Zij krijgen tot eind septem ber de tijd een eigen krokodil te maken. De resultaten worden in oktober getoond in de Willem 3. foto Lex de Meester Deze zomer volgt de PZC het Monopoly-spelbord, dat voor deze gelegenheid een geheel Zeeuwse invulling heeft ge kregen. Vandaag de eerste aflevering: Startin dit geval parkeer plaats 't Scheld nabij Rilland. In een heuse zwarte Lincoln ligt een stel op leeftijd heer lijk aristocratisch te snurken. Links spoedt het autoverkeer zich kustwaarts, rechts glijdt de intercity de provincie uit, zon der dat ze er weet van hebben. Een pitbullachtige viervoeter schuifelt nerveus over de par keerplaats, terwijl even verder op een haastige Duitse automo bilist ongegeneerd tegen een boom watert. Het speelveld is nog ongerept, alleen de dobbelstenen weten wat het spel van de zomer gaat brengen. Alleen het vertrekpunt is helder. Rijksweg 58, hectome- terpaal 119,4, parkeerplaats 't Scheld. De entree van de provin cie, de hoek van het bord. Een pleisterplaats pal op de grens. De afslag erheen begint in Bra bant en eindigt in Zeeland. Het is er rond het middaguur op merkelijk druk, terwijl de eind bestemming toch nabij moet zijn. Vrachtwagenchauffeurs hebben zich teruggetrokken in hun kooi of dutten achter het stuur, met de voeten op het dash board. Een man controleert of de partij kozijnen in zijn aan hanger nog wel stevig vastzit. Een groep kinderen grijpt de pauze aan voor een partijtje voetbal. Het echtpaar Affourtit is even de caravan in gekropen. Hij le pelt een bakje yoghurt leeg, zij schenkt wat in. Ze zijn op door reis. „Vanwege de werkzaamhe den bij Antwerpen heeft mijn MIDDELBURG - De provinciaal archeoloog vindt de vondsten op het Abdijplein in Middelburg het behouden waard. Dat heeft de projectleider van het ondei'zoek, Adrie Ufkes van archeologisch bureau ARC uit Gronin gen, gisteren bekendgemaakt. Of de restanten van wonin gen daadwerkelijk in de grond mogen blijven, besluiten Gedeputeerde Staten dinsdag. Als GS het advies van de provinciaal archeoloog overne men, moet de nieuwe ingang van het Zeeuws Museum worden opgeschoven. Ufkes hoopt dat dit doorgaat. „De restanten blijven dan bewaard en kunnen later, als hope lijk ooit het hele Abdijplein mag worden blootgelegd, wor den onderzocht. We weten dan pas echt hoe die bebou wing er uitzag. We konden nu maar een klein gedeelte in kaart brengen en weten daardoor niet wat de afmetingen van die huizen waren. VLISSINGEN - De vereniging voor protestants-christe lijk en rooms-katholiek basisonderwijs in Vlissingen heet voortaan Perspectief. De vereniging heeft vijf scholen in Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem. De afgelopen jaren is de structuur van de organisatie veranderd. Er zijn com missies in het leven geroepen die zich bezighouden met de verschillende beleidsonderdelen. In het kader van deze professionalisering heeft de vereniging besloten haar naam te veranderen in Perspectief. De scholen zelf veran deren niet van naam. MIDDELBURG - Een 57-jarige man uit Vlissingen stond gisteren in Middelburg voor de eerste keer terecht voor de politierechter. Mishandeling was de aanklacht. Dat zat de man niet lekker, want hij waande zich onschuldig. Poli tierechter G. van Unnik toonde begrip voor de verzachten de omstandigheden die de verdachte aanvoerde. Hij ver klaarde de Vlissinger wel schuldig, maar legde hem geen straf op. De man gaf een uitleg waarmee de politierechter kon le ven. De Vlissinger was wakker gemaakt door zijn zoon die schreeuwde dat zijn bromfiets was gestolen. Vader twijfelde geen seconde en stormde blootsvoets en slechts gekleed in een onderbroek in de koude nacht van 4 janua ri de straat op om achter de (vermeende) daders aan te gaan. In zijn jacht op de daders werd hem door een dron ken man de doorgang belemmerd. Hij gaf de dwarsligger een fikse schouderduw, waardoor het slachtoffer kwam te vallen. Die deed vier weken later aangifte van mishan deling. Saillant detail was dat de brommer nog netjes in de schuur stond geparkeerd. De daders hadden wel een poging ondernomen om in te breken. Zij werden dezelfde nacht nog aangehouden door de politie. Even een partijtje voetballen tijdens de tussenstop op parkeerplaats 't Scheld in Rilland. foto Willem Mieras vrouw een alternatieve route be dacht via de Westerscheldetun- nel", zegt Lucien Affourtit, „We zullen kijken of dat werkt." Twee uur geleden zijn ze ver trokken uit Zwaag, Noord-Hol land. Ze willen naar Bretagne, om daar te wandelen. „Maar dat zullen we vandaag niet halen. We gaan daarom een nachtje sla pen in het zuiden van België of in Normandië." Haast hebben ze niet, sinds hij als agent met vervroegd pen sioen is gegaan. „Het is de be doeling een week of vier weg te blijven, maar dat kunnen er ook vijf of zes worden. Dat steekt niet op een dag." De familie Verbeem uit Waalre benut de achterklep van de BMW als koffietafel. Ze gaan op familiebezoek en doen daarbij Kapelle, Goes en Ovezande aan. „Maar we zijn een beetje aan de vroege kant. Daarom zijn we maar even gestopt. We hebben altijd broodjes en koffie bij ons." Hij, sigaar tussen de vingers, verliet Zeeland in 1959, maar de klei kleeft nog steeds aan zijn schoenen. „Het doet me altijd goed als ik weer de Zeeuwse lucht ruik. Het is hier zo lekker rustig." Zij: „Als we hier gaan fietsen, dan springt zijn hart open, hoor. Thea van der Laan uit Zeist en Gerard Stefels uit De Bilt heb ben zich voor een bakkie op een van de acht picknickbankjes ge nesteld. In Zoutelande wacht een hotelletje op hen, maar ze hebben nog alle tijd. Onlangs maakten ze samen een 'tweede start', nadat ze hun part ners hadden verloren. Gerards vrouw kwam uit Zeeland en hij kent de provincie dus goed. Thea is er al lang niet geweest. „Ik laat haar nu Zeeland zien." Ze zijn onder meer benieuwd hoe de Westerscheldetunnel ge worden is. Ze gaan ook zeker naar de Deltawerken. „Ik ben er ooit geweest toen ze aan het bou wen waren", zegt Thea. „Nu wil ik zien hoe het geworden is." Nico Buijs uit Kaatsheuvel, op weg naar zijn jarige zus in Mid delburg, staat bij zijn motor mc-t zijspan een sigaretje te roken. „Ik ga altijd met de motor, ten zij het heel slecht weer is." De zijspan geeft hem stabiliteit. „Ik heb een handicap waardoor ik mijn rechterbeen niet kan ge bruiken. De voetrem is daarom een handrem geworden en ik heb een extra koppelingshen del." Hij voelt zich ook thuis bij de zijspanners. „Niets ten nade le van gewone motorrijders, maar ze zijn wat rustiger, wat gemoedelijker. Het rijden is voor mij echt ontspanning." Even verderop trekt het echt paar Van der Wiel uit Vlijmen de aandacht met een piekfijn on derhouden Amerikaans leger voertuig, een GMC uit 1941. „Voor mij is het pure nostalgie", zegt Wielemaker. „Bij ons be drijf gebruikten we na de oorlog dit soort wagens om zand te rij den." Twee jaar geleden kochten ze een exemplaar in Burgh-Haam- stede, dat van binnen compleet is verbouwd tot camper met alle moderne gemakken. Wielema ker heeft alleen de banden en het dekzeil vernieuwd en een gastank ingebouwd, want het verbruik van 1 op 3,5 vond hij wat al te gortig. De motor is he lemaal in originele staat. „Hij loopt nog voortreffelijk." Ze gaan kamperen bij een boer in Zoutelande, wat hun vorig jaar goed is bevallen. Rustig aan, is het credo. „We hebben alle tijd. Ik heb mijn hele leven al moeten jagen. Nu geniet ik van mijn vrijheid." Een voor een verlaten ze par keerterrein 't Scheld, de cara van, de BMW, de zijspan, de GMC en uiteindelijk ook de ont waakte Lincoln, Het spél is be gonnen. Rolf Bosboom OP BEZOEK POSTSTRAAT STAVENISSE INKOMSTEN BELASTING MIDDELBURG - De Middel- burgse politierechter heeft giste ren een 26-jarige man uit Vlis singen voor het bekladden van een schutting veroordeeld tot veertig uur werkstraf. Zijn broer, een 31-jarige Vlissin ger, kreeg veertig uur werkstraf voorwaardelijk opgelegd. Hij ontkende een bestelbus van de Stichting Klussendienst met verf te hebben beklad, maar hij werd tegengesproken door zijn broer en een getuige. Voor de po litierechter was het bewijs over tuigend genoeg om de man hier voor te veroordelen. Hij kreeg een voorwaardelijke straf, om dat de politierechter het positief vond dat de man de schade aan de schutting en de bus had her steld. De broers hadden zich 3 mei vorig jaar in Vlissingen tot het vandalisme laten verleiden tijdens een feestje, waarbij ze het nodige alcohol hadden ge dronken. In het Vlissmgse horecabe drijf heerste enige vreugde. Eindelijk leek de zon door te breken. En dat betekende: I hup, de stoelen naar buiten en hopen dat de terrasgasten 1 niet te lang op zich zouden la- ten wachten. j Dat deden ze inderdaad niet. J Een Duits stel zette zich in de I rieten stoeltjes en weldra ver- I scheen de vakantiehulp die be- i leefd informeerde wat het mocht zijn: Eén Cola en één Spa met Kaas, noteerde hij. Achter de bar krabde de eige naar van het etablissment zich peinzend achter de oren toen hij de bestelling vernam. Een Spa met Kaas? Toen schonk hij resoluut de glazen vol. Want hij had vroeger op school tijdens de Duitse les wél opgelet: Spa mit Gas; bronwater met bubbeltjes dus. Advertentie JJ MENSEN IN N00D/C0RDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB, STICHTING 2 SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11