Jitstel servicepunt Kerkwerve NACHTMARKT ZATERDAG 17 JULI BURGH-HAAMSTEDE PZC Discipline hebben we hier altijd gehad Straffen tot zes jaar geëist voor bankoverval NK 'Bommetje' in Heinkenszand Circussen slaan 19.00 uur tut 24.00 uur hun tenten op 11 Verbouwing dorpshuis 't Zuudende stuk duurder dan verwacht rgelconcert Dreischor Respijt voor Herstelde Gemeente Inbraak in auto Justitie laat veelpleger lopen Streekmuseum krijgt wandtapijt Nachtmarkt in Haamstede agenda vrijdag 16 juli 2004 ■jjjgENSZAND - Bijna leder- omringt wel eens als een bom- ije in het water. Maar niet J mensen weten dat er een m Nederlands Kampioen- jl Bommetje Springen be- üat In het Sportfondsenzwem- IjdDe Stelleplas in Heinkens- „dworden zaterdag voorron- jg gehouden. „Een bommetje springen in het zwembad is mateloos populair", zegt Patrick Mooizon van De Stelleplas. „Vorig jaar is in Stadskanaal de eerste wedstrijd gehouden. Nu heeft de overkoe pelende organisatie van Sport- fondsenbaden in Nederland be sloten er een heus NK van te ma ken waaraan prijzen zijn verbon den." Volgens Mooizon is deelna me aan de voorrondes simpel. „Het gaat erom wie de leukste, meest ludieke, hoogste en origi neelste bom maakt. Iedereen mag meedoen." In zwembad De Stelleplas zijn regelmatig kinderen die ver schrikkelijk inventief zijn in het maken van een bommetje. „Soms springen ze een salto voor het bommetje. Laatst zag ik iemand die van de duikplank sprong, zich met zijn achter werk nog een keer op de duik plank liet stuiteren en vervol gens een flinke bom maakte." De wedstrijd begint om 19.00 uur en is om 21.00 uur afgelo pen. De mensen die zaterdag door de voorrondes komen, mogen op 11 augustus meedoen aan het NK in Berkel en Rodenrijs. prPiet Kleemans BKWERVE - De verbouwing i dorpshuis 't Zuudende in rkwerve tot lokaal service- pi is een half jaar uitgesteld, kosten van het karwei drei- een ton hoger uit te vallen i geraamd en dat is de ge teute Schouwen-Duiveland te- n het goede. Samen met dorpsraad Kerkwerve wordt aar een oplossing gezocht. Zuudende omvormen van een Hogend dorpshuis tot een ikbezocht servicepunt; een i waar dorpsbewoners te- fjt kunnen voor onder meer iicure, kapper, internet, een aalpunt voor medicijnen, yibi) ook plaats ingeruimd ordt voor de lokale peuter en de Kerkwerfse igdsoos. Dat is de bedoeling 'de ingrijpende verbouwing nhet dorpshuis. In het dorp is n enthousiast over het plan. ng jaar meldden zich 22 vrij- aan om te helpen bij opzetten en draaiende hou- avan het servicepunt. Zij zul- echter nog even geduld moe- ihebben. ^esbij elkaar waren de kosten i het project geraamd op zes De praktijk is weerbarsti- Volgens hoofd van de afde- Samenleving van de ge ste Schouwen-Duiveland A. n der Wouden gaat het om ïioverschrijding van ongeveer WOOO euro. lat is gewoon te veel. Dan kun ervoor kiezen om meer geld ij elkaar proberen te krijgen of ar manieren te zoeken om het gn binnen het beschikbare idget uit te voeren. Het college it voor het laatste gekozen." IRE1SCHOR - Organist Sander in Marion treedt woensdag 21 - ili op in de Nederlands her- ormde kerk in Dreischor. Hij «zorgt een avondvullend pro- ranima samen met panfluitist iatthijs Koene. an Marion is cantor-organist andeBethelkerk in Schevenin- Ze onderscheidt zich door ijn sprankelende speeltrant en :provisatietalent. Hij ontving .verse onderscheidingen en ver ier! ook bekendheid in het bui- Zijn samenspel met loene is niet nieuw. Het twee- heeft al meerdere concerten amen gegeven, onder meer in lanada. Koene heeft zich vooral p eigentijdse muziek toege- l Het concert omvat onder leer werk van Bach, Guilmant üDubois en begint om 20 uur. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES lel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail; redactie@pzc.nl 'NTERNET "ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ^zorgklachten: °SOO-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Waarom het zoveel duurder dreigt uit te pakken dan aanvan kelijk begroot is volgens Van der Wouden moeilijk te zeggen. „Maar het uitgangspunt is in ie der geval dat de verbouwing bin nen het budget van zes ton uitge voerd moet worden. Dus zal er naar manieren moeten worden gezocht de kosten naar beneden te krijgen." Dorpsraadsvoorzitter A. van Kan gaat ervan uit dat dat ook gaat lukken. „Natuurlijk waren we onaangenaam verrast, maar het staat voor ons vast dat van dit uitstel geen afstel komt. Dat servicepunt komt er gewoon. Op de vraag hoe een besparing van 100.000 euro te realiseren valt laat Van Kan zich nog niet uit. „We zijn druk bezig een nieuw plan te ontwikkelen, maar we zijn er nog niet uit. Van Kan hoopt half augustus meer duidelijkheid te kunnen verschaffen. Ondertussen, gaan de vooi'berei- dende werkzaamheden gewoon door. Inmiddels is vergunning verleend voor de sloop van de aan het huidige dorpshuis gren zende peuterspeelzaal en jeugd soos, maar beide gebouwtjes blij ven voorlopig nog even over eind. Het is de bedoeling dat in het nieuwe servicepunt straks plaats wordt ingeruimd voor zo wel een nieuwe peuterspeelzaal als een jeugdsoos. Er wacht Erik Steegmans vandaag een groot feest ter ere van zijn zilveren jubileum in het onderwijs. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het plezier dat hij aan zijn eigen lagere schooltijd beleefde, deed hem besluiten zelf ook voor een loopbaan in het onderwijs te kiezen. Erik Steegmans viert vandaag zijn zilve ren jubileum als leerkracht. Van die kwart eeuw is hij nu tien jaar directeur van de katholieke Willibrordusschool in Zierikzee. Hij begon zijn carrière als onderwijzer in het Duitse Stolzenau. Als dienstplich-' tig militair mocht hij daar na de Pabo direct voor de klas staan op de school voor kinderen van beroepsmilitairen die gelegerd zijn op de VN-basis in deze plaats. Steegmans had het er goed naar zijn zin, stichtte er een gezin van drie kinderen met echtenote Els en bleef er vijftien jaar. „Het moment dat de kinderen naar het voortgezet onderwijs moesten, was voor ons aanleiding terug te gaan naar Ne derland", zegt de jubilaris. Een specifie ke keus voor Zierikzee was er niet, maar met zijn eerste sollicitatie bij de Willibrordusschool was het meteen raak. Een school in de lift die de komen de tijd zou blijven groeien: van 170 leer lingen in 1994 naar 350 nu. Volgens Steegmans zijn er drie belang rijke redenen waarom ouders voor deze school - inmiddels de grootste in de ge meente - kiezen. „Dat zijn de strengere regels die hier gelden, de vaste leer krachten en dus weinig wisseling, en de goede resultaten bij de Citotoets." De directeur wil zich er zeker niet voor op de borst slaan. Hij schrijft de groei van de school vooral toe aan mond-tot- mondreclame en aan de veranderende maatschappij. „Na een periode waarin veel mocht en kon, is er nu weer behoef te aan veel meer discipline. Dat heeft hier altijd gegolden, lang voordat pre mier Balkenende over normen en waar den begon", zegt Steegmans. Hij noemt concrete voorbeelden: vechtsporten, fietsen en skaten zijn ver boden op het schoolplein. In plaats daar van zijn er knikkerputjes en vermaken de leerlingen zich met klassiekere spelle tjes als touwtjespringen en elastiekspel. Er wordt toezicht uitgeoefend op de re gels. Wie ze voor de eerste keer over treedt, krijgt een waarschuwing. Bij de tweede keer moet de leerling binnen blijven in het speelkwartier en bij de derde keer volgt er een gesprek met de ouders. Beginselen Steegmans zou graag zien dat de lijn van duidelijke disciplines ook thuis bin nen de opvoeding wordt voorgezet. Tot zijn spijt ervaart hij net als veel van zijn collega's in het onderwijs dat de op voedende taken nog al eens gemakke lijk uitsluitend op het bordje van de school worden gelegd. Veel ouders kiezen dus bewust voor de Willibrordusschool. Ze zijn lang niet al tijd katholiek. Steegmans schat het aan tal kerkelijk meelevenden op veertig procent. Volgens hem leidt dat niet tot foto Marijke Folkertsma een tweedeling. „Alle ouders moeten de beginselen van onze school onderteke nen en ermee akkoord gaan dat hun kin deren ook godsdienstles krijgen." Steegmans werkt met veel plezier in het onderwijs. Zijn managementtaak heeft de overhand, maar één dag voor de klas geldt als zijn persoonlijke voorwaarde. Die combinatie bevalt hem goed. Hij wil kinderen op hun weg naar vol wassenheid graag wat bagage meege ven. Een grote wens bij de viering van zijn zilveren jubileum is na jarenlange dislo- katies eindelijk een adequate huisves ting voor de Willibrordusschool, die vol ledig uit zijn jasje is gegroeid. Kort geleden heeft hij er nog eens krach tig op aangedrongen bij de burgemees ter. Alle besluiten voor nieuwbouw van zeven leslokalen en een speellokaal zijn genomen. Het is een kwestie van begin nen. Er ligt nu een toezegging: in november 2005 viert het katholiek onderwijs in Zierikzee zijn honderdjarig bestaan. De Willibrordusschool zou dan in zijn nieu we huisvesting moeten kunnen zitten. Steegmans hoopt het van harte. MIDDELHARNIS - De Hervormde Gemeente in Hersteld verband - een afsplitsing van de door fusie ontstane Pro testantse Kerk Nederland (PKN) mag nog tot 1 oktober dit jaar gebruik blijven maken van de dorpskerk in Mid- delhamis. Daarna mag de Nederlandse hervormde kerk - nu opge gaan in de PKN - de tegenstanders van de kerkfusie de toegang tot het kerkgebouw ontzeggen. Dat heeft de Utrechtse rechtbank in kort geding bepaald. De Herstel de Gemeente eiste blijvend gebruik van de kerk, maar die eis is door de rechter niet gehonoreerd. Tot 1 oktober kerkt de ene kerkelijke gemeente om 11.00 en 18.30 uur en de andere om 9.00 en 16.30 uur. Op Schouwen-Duive land veroorzaakte cle kerkfusie een scheuring binnen de kerkgemeenschap Sirjansland. De afgescheiden kerkle den daar zoeken nog een ruimte om te kerken. STATIONSBUURT - In de Haltestraat in Stationsbuurt is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een auto. De eigenaar mist zijn mobiele telefoon en com puterapparatuur ter waarde van enkele honderden eu- MIDDELBURG - Tegen een negentienjarige Vlissinger is gisteren bij de rechtbank in Middelburg voor het plegen van autokraken, fietsendiefstallen en een woninginbraak twee jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voor waardelijk geëist. Officier van Justitie J. Zondervan wil dat verdachte aan slachtoffers 1.600 euro schade ver goedt. De man werd dit jaar 1 maart in Vlissingen aangehouden. In zijn woning werden goederen gevonden, die van dief stal afkomstig waren. Hij heeft achttien autokraken, drie fietsendiefstallen en de woninginbraak bekend. De mees te delicten werden in januari en februari in Vlissingen ge pleegd. Rechter J. Hopmans verbaasde zich erover dat verdachte door justitie niet in voorlopige hechtenis is genomen, ter wijl hij als veelpleger wordt bestempeld. De Vlissinger, die nog op vrije voeten is, verscheen giste ren niet op de zitting van de meervoudige kamer. De zaak werd bij verstek behandeld. De rechtbank doet 28 juli uit spraak. IJZENDIJKE - Het Streekmuseum in IJzendijke heeft er drie aanwinsten bij: een fraai geweven wandtapijt, een spekstenen speldenkussen en een spekstenen haaknaald. Het wandtapijt is aan het begin van de vorige eeuw ge maakt door Elizabeth Risseeuw-de Hullu, lid van twee vooraanstaande families uit Oostburg. Haar naam is ook uitgesneden in beide spekstenen attri buten. De drie schenkingen werden gisteren gebracht door Gloria de Meijer uit Amsterdam, die de stukken geërfd had. „Ik kan niet alles bewaren en deze zaken ko men uit Zeeuws-Vlaanderen en moeten ook naar hier te rug. Waar is er dan een betere plaats voor dan in het Streekmuseum?" Voorzitter Pol van de Vijver van het streekmuseum is enthousiast over de aanwinsten. Het wandtapijt is meteen opgehangen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Tegen drie ver dachten van een bankoverval in Kruiningen zijn gisteren bij de rechtbank in Middelburg cel straffen van zes en vierenhalf jaar geëist. Twee Amsterdammers (25 en 41 jaar) hoorden de zwaarste straf tegen zich eisen. Zij hebben een (Advertentie) aanzienlijk strafblad en zijn eer der veroordeeld voor overval len. In de eis tegen de derde ver dachte, een 27-jarige Amster dammer, hield officier van justi tie R. Rammeloo rekening met het beperkte strafblad en zijn positievere houding. Dat nam niet weg dat de officier zwaar tilde aan de professioneel opge zette bankoverval, die een enor me impact heeft gehad op de slachtoffers. De overvallers maakten 132.080 euro buit. maar ze kwamen niet ver. Buiten werden ze opge wacht door de politie. De jongste verdachten waren 7 april via het dak de Rabobank in Kruiningen binnengegaan. Daar wachtten ze aan het begin van de werkdag, even na acht uur, het personeel op. Drie medewerksters van de Ra bobank en een schilder werden door het gemaskerde duo onder bedreiging van een wapen vast gehouden en in de boeien gesla gen. Vervolgens werden twee vrouwen hardhandig beetge pakt en gedwongen de geldklui- zen en de geldautomaat te ope nen. De overvallers dreigden het viertal neer te schieten als ze er achter zouden komen dat een van hen het (stille) alarm had in geschakeld. Een medewerkster had het alarm ingedrukt. „Ik heb het leven van anderen op het spel gezet", dacht ze. Na de melding om 8.18 uur was de politie snel ter plaatse. Toen de daders met de buit naar bui ten kwamen renden ze richting het volkswagenbusje, waarna ze werden aangehouden. In de vluchtauto zat de oudste ver dachte. Hij vertelde een onsa menhangend verhaal. Hij zei van geen bankoverval af te we ten. „Ik had geblowd en gedron ken." Dat was de reden waarom hij per toeval in Kruiningen te recht was gekomen. De officier vond het verhaal leu genachtig. „Het is aandoenlijk om u zo te zien schutteren." Rammeloo kwalificeerde de rol van de oudste verdachte als me depleger. „Er was een taakverde ling." Zijn betrokkenheid bleek uit het feit dat de jongste Amster dammer het busje had gehuurd. Verder had hij tijdens de over val met zijn gsm-telefoon acht keer gebeld naar de 27-jarige kompaan, zodat ze in de bank op de hoogte konden worden ge bracht wat er zich buiten af speelde. De overval was in een Amsterdams café vantevoren be raamd. Het trio woonde in de zelfde woonwijk. De jongste da- ders meenden dat ze door hun schuldenlast geen andere keus hadden toen ze voor de banko verval werden benaderd. Van de buit zouden ze 30.000 euro krij gen. Ze weigerden de naam van de opdrachtgever te noemen. De raadslieden A. Bals en N. Koole zagen alleen bewijs was voor de afpersing. Voor de dief stal met geweld bepleitten ze vrijspraak, omdat hun cliënten geen moment de beschikking over het geld hadden gehad. Als het aan de officier ligt betalen de drie daders 6000 euro schade vergoeding aan de slachtoffers en de Rabobank. Recentelijk was de bank voor de tweede keer het doelwit van overval lers. De rechtbank doet 28 juli uitspraak. BURGH-HAAMSTEDE - In de kern Haamstede wordt morgen van 19.00 tot 24.00 uur een nachtmarkt gehouden. Er zijn standwerkers aanwezig en er is een groot aantal kramen met al lerlei handelswaar. Verder staat er een reuzetrampoline opge steld. SCHARENDIJKE - Het Staats circus van Moskou-Holiday slaat deze zomer op vier plaat sen in de regio de tenten op. Te beginnen op 22 juli in Scharen- dijke. Circus Bongo is vanaf 3 augustus op het eiland. Het Staatscircus van Mos kou-Holiday biedt plaats aan 1200 bezoekers. Aan de voorstel ling doet een groot aantal topar tiesten mee uit onder meer Rus land, Roemenië en Frankrijk. Bengaalse tijgers, tien katten, keeshondjes en paarden leveren een eigen bijdrage aan het cir cusprogramma. Van donderdag 22 tot en met 26 juli staat het cir cus Moskou-Holiday op het ron de parkeerterrein van de Brou- wersdam. Van zaterdag 7 tot en met 9 augustus staat de tent bij manege Lisiduna in Burgh-Haamséede, van vrijdag 13 tot en met zondag 15 augus tus naast het Transferium in Renesse. Dinsdag 17 en woens dag 18 augustus is het circus bij manege Aquadelta in Bruinisse. Op wisselende tijden worden voorstellingen gegeven. Circus Bongo is in zes keer te zien: op bungalowpark Port Gre- ve (3 en 4 augustus) in Brouwers haven, camping Duinhoeve (5 en 6 augustus) in Burgh-Haam- stede, camping Olmënveld (7 au gustus) in Serooskerke en Cam ping De Brem in Renesse (8 au gustus). Na twee jaar een jubileum voor stelling te hebben gedraaid brengt Circus Bongo nu het nieu we programma Adventure waarin clown Dropje een avon tuur beleeft aan de hand var haar berenvriend Bongo. De voorstelling begint om 19 uur. STREEKACTIVITEITEN HAAMSTEDE - Hervormde Kerk. 20.00 uur: Concert orgel en blokfluit van Dick en Anneke Sanderman; KERKWERVE - Galerie Bella Artes, 20.30 uur: Stalconcert gitarist Dick de Koning, RENESSE - Pretplaza, hele dag. Reuzen rad, Kerkring, 14.30 uur: Klïmpiramide; 19.00 uur Kindertheater; SCHARENDIJKE Rampweg, 20.00 uur: Big Foot stuntshow. Kees den Herder Interieurstyling Walcheren '_J www.keesdenherder.nl Noordweg 1 25, Serooskerke, 0118-593030 Seizoenen wieken door het jaar. Veranderend licht, wolkenpatronen... Ze tekenen voor de dynamiek buiten. En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen. Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder. Dan ruimt hij op. Zoals nu. Daar kunnen anderen geweldig van profiteren. Ook u. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31