Recreatiesector wil sterk groeien Zeeland genoemd als doelwit aanslag Jwr.de france PZC Politie jaagt betogende asielzoekers uiteen Annan vindt klachtseksuele intimidatie Lubbers ongegrond Auto 21° 1 J15° Wnnen vijfjaar 700.000 extra toeristen in Zeeland Mechanisme weg uit klok Westdorpe Haven Rotterdam doet goede zaken Veiligheid extra onder de loep Van Grunsven op dreef i ZW 4 wolken e wat regen of Dg en soms wa westenwind en maxima rond 21 graden. Af en toe wat regen of motregen, vanmid- en soms wat zon. Matige zuid- 46e jaargang no. 166 njdag 16 juli 2004 os nummer 1,20 www.raymondo.nl cel: (O I 18) 441 441 U begint met gegratineerde mosselen êl'ï.xÈ, Gevolgd door onze sliptongetjes met gepast garnituur En als afsluiting kunt u genieten van een heerlijke sorbet maandmenu 23 kletsen, proeven, drinken, dansen, lachen, eten internet: www.pzc.nl w Jeffrey Kutterink Zee- hddelburg nd-vakantieland wil in jjf jaar tijd 700.000 extra oeristen trekken. Daarvoor rillen recreatieondeme- iershet aantal vakantiehui- 5D met bijna de helft uit- eiden. De hoeveelheid ampeerplaatsen moet met jen procent stijgen. al staat in het rapport 'Actie r recreatie en toerisme in land'. Het is opgesteld door e-abo. Hiswa, Recron, Hore- i-Nederland. MKB Zeeland en Kamer van Koophandel. Zij wen zich zorgen over de ont- ikeling van het toerisme in fêiand organisaties stellen vast dat geen banen meer bij komen, it het huidige aanbod van ac- jamodaties onvoldoende aan- uit op de (toekomstige) vraag, ;r een toenemende concur- e is van het buitenland en vernieuwing in Zeeland ceizaam van de grond komt. toeristisch bedrijfsleven wil eer ruimte voor groei. De on- tnemers vrezen dat Zeeland cers zijn positie op de toeris me markt voorgoed ver eelt Als er niets verandert, riiest Zeeland ovemachtings- atsen doordat campings het ital standplaatsen per heeta- moeten verkleinen om de ge- aagde kwaliteit te kunnen le ien. De ondernemers zeggen ödziek te worden van het aan- WESTDORPE - Het mecha nisme dat ervoor zorgt dat deangelusklok in Westdor pe driemaal daags luidt, is gestolen. Pastoor E. Erpe- linek deed gisteren aangif te bij de politie. Het bestuur van de Elisa- bethparochie besliste eind vorige week dat de klok om acht uur 's morgens, twaalf uur 's middags en zes uur 's avonds blijft luiden, nadat hierover de nodige beroe- nng was ontstaan. Maar de klok staat al een paar da gen stil op drie uur. De poli tie gaat er vanuit dat het mechanisme maandagmid dag gestolen is, terwijl er verwarmingsmonteurs voor onderhoud in de kerk zijn geweest. De onder- houdsmensen hebben na netwerk de kerk weer afge sloten. De 82-jarige J. van Esbroek-Plasschaert weet zeker dat dat niet klopt, vlk heb de klok maandaga vond om tien uur nog ge hoord. De volgende mor gen bleef het stil en toen ik het raam keek zag ik de klok op drie uur nd." Secretaris O. Vos- d van het parochiebe stuur en dorpsraad voorzit ten M. Hemelsoet kunnen ach nauwel i j ks voorstellen dat één van de weinige te genstanders van de angelus- traditie het mechanisme heeft gestolen. ^.Advertentie) Bent u de seniormedewerker afvalbeleid (v/m) waar Provincie Zeeland naar zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van toe of één van de vele andere vacatures. tal regels waarmee ze te maken hebben. In het actieplan roept de sector gemeenten en provincie op mee te werken aan (uitbrei dingsplannen. De sector stelt zich als doel het aantal over nachtingen te laten groeien van 18 miljoen nu tot 25 miljoen in 2010. Toeristen verblijven ge middeld tien dagen in Zeeland. Dat betekent dus een groei van 700.000 'nieuwe' toeristen. Om die onder te brengen moeten er de komende vijf jaar 6000 va kantiehuizen, 4000 kampeer plaatsen, 750 hotelkamers, 2000 ligplaatsen en 25 groepsaccom- modaties bijkomen. Zeeland telt nu in totaal 14.000 vakantiehui zen en 42.000 kampeerplaatsen. De groei van het aantal toeris ten levert volgens het toeristisch bedrijfsleven in 2010 uiteinde lijk 6000 extra banen op (nu zijn dat er volgens de sector circa 18.000). Gedeputeerde G. de Kok, die het actieplan gisteren in ont vangst nam, zette er direct zijn vraagtekens bij. „Het is wel erg ambitieus." Volgens voorzitter P. Feijtel van MKB Zeeland en woordvoerder namens de onder nemers is die ambitie nodig. „Het toerisme heeft zich in de ja- EINDHOVEN - Een politieman jaagt met een hond een demonstrant op de vlucht tijdens een betoging van asielzoekers in Eindhoven. Rond honderd bewoners van het asielzoekerscentrum Beatrixoord in die stad gingen gisteren de straat op omdat een woensdag overleden medebewoonster in hun ogen onvoldoende medische hulp had gekregen. De demonstranten blokkeerden geruime tijd een weg. Ze kregen van de Eindhovense loco-burgemeester geen toestemming om in het centrum actie te voeren. Daarop weigerden ze weg te gaan. De politie greep hard in toen de demonstranten met stokken sloegen en stenen gooiden. foto Bert Jansen/ANP door Dick Hofland en Maurits Sep DEN HAAG - Het kabinet zegt te weten waar radicale moslims aanslagen in Nederland voorbe reiden. De doelwitten bevinden zich in de provincies Zeeland, Noord-Holland, Zuid-Holland, en Noord-Brabant. Het gaat om 'bepaalde over heidsinstanties' en locaties waar tijdelijk veel mensen bij el kaar komen, zogeheten soft tar gets. Dat zijn onder meer lucht havens, stadions, grote disco feesten, winkelcentra en metro stations. Het kabinet kreeg vori ge week informatie dat er spra ke was van 'één of meer plannen voor gewelddadige acties' tegen dergelijke doelen. Minister Donner van Justitie, te vens coördinerend bewindsman terreurdreiging, en zijn collega Remkes van Binnenlandse Za ken hebben dit gisteravond ge meld. Commissaris van de koningin W. van Gelder, verantwoorde lijk voor openbare orde en veilig heid in Zeeland, zei gisteravond dat hij geen speciale waarschu wingen heeft gekregen, anders dan de landelijke opdracht voor extra alertheid. Volgens hem gaat het in Zeeland om bewa king van de voor de hand liggen de objecten als de kerncentrale Borssele, de Westerscheldetun- nel, industriële complexen en transporten over de Westerschel- de naar Antwerpen. De waar schuwing van de ministers dat ook plekken waar veel mensen samenkomen doelwit kunnen zijn, is minder op Zeeland van toepassing, stelt Van Gelder. Donner en Remkes wilden niet zeggen of er inmiddels al ver dachten zijn opgepakt. Remkes: „Omdat we deels niet weten om wie het gaat én om onze bron nen te beschermen." Zeker is volgens de bewindslieden inmid dels wel dat de aanslagen Vol den voorbereid door een aantal van de 150 extremistische mos lims die al een tijd in de gaten worden gehouden door de inlich tingendienst ATVD. De informa tie over de mogelijke aanslagen is ook gebaseerd op informatie uit andere landen. Daar zouden eveneens aanslagen worden voorbereid. Nederlandse objecten worden sinds vorige week vrijdag be waakt, maar de mate waarin dat gebeurt verschilt per plek en is niet overal zichtbaar. Er is in elk geval permanent toezicht en het is niet duidelijk hoe lang dit gaat duren. Slecht ingelicht Vooralsnog is de dreiging de af gelopen dagen niet afgenomen, zeiden Donner en Remkes. Het lokale gezag, met steun van vooral politie en marechaussee, is verantwoordelijk voor de uit voering. Volgens de politiebon den zouden veel agenten niet goed zijn ingelicht, maar Rem kes bestreed dat. Gisteren heeft hij met de bon den gesproken en volgens de mi nister zijn alle partijen tot de door Egbert Stoel De ministers Donner (1) en Remkes gisteravond tijdens hun perscon ferentie over terroristische dreiging in Nederland. foto Rick Nedersticht/ANP GENEVE - Secretaris-generaal Kofi Annan van de Verenigde Naties heeft Unhcr-leider Ruud Lubbers gisteren vrijgesproken van seksuele intimidatie. Een dergelijke klacht van een mede werker tegen de Hoge Commis saris voor de Vluchtelingen valt niet te bewijzen, aldus Annan. De hoogste VN-baas, die de zaak nu als gesloten beschouwt, berispte Lubbers wel over de manier waarop die de klacht heeft behandeld. „Hoewel ik de klacht tegen de heer Lubbers ongegrond acht, heb ik hem schriftelijk in de sterkste bewoordingen mijn zor gen overgebracht over het inci dent en over de daarop volgende gebeurtenissen tijdens het on derzoek", aldus Annan in een brief aan het kaderpersoneel van de Unhcr. Naar de 65-jarige oud-premier liep sinds mei een onderzoek van het Bureau voor Intern Toe zicht van de VN. Dat gebeurde na een klacht van een Ameri kaans vrouwelijk staflid van de Unhcr in Genève. Zij beschuldig de Lubbers van seksuele intimi datie. Volgens de 51-jarige klaagster deed het incident zich voor toen zij na een vergadering met andere stafleden Lubbers' kantoor verliet, kort voor Kerst- ren '70 en '80 sterk ontwikkeld, maar is in de jaren 90 gestabili seerd. Zeeland ondervindt niet alleen sterke concurrentie van goedkope vliegreizen. Andere provincies, zoals Friesland, zijn steeds beter dan Zeeland in staat het toeristisch product te promoten." 11e ETAPPE 1. Moncoutié (foto) 3.54.58 2. Flecha 2Tsl- 3. Martinez 2.17 L ÏMBK-V X# r 20. Moerenhout 5.58 t i HN 1 ALG. KLASSEMENT 1. Voeckler 46.43.10 2. 0'Grady 3.00 fa** *1 3. Casar 4.13 i 85. Lotz 31.15 pagina 19 en 21 Meer over de TOUR op de PZC-site: www.p7r..nl Een deftig idee van een mpv conclusie gekomen dat iedereen die van de dreiging op de hoogte moest zijn dat ook was. Donner en Remkes onderstreep ten de oproep van premier Bal kenende dat de bevolking extra alert moet zijn. Donner: „Als burgers iets verdachts zien, moe ten ze wel waarschuwen. Daar is momenteel alle aanleiding toe." Volgens Remkes heeft het kabi net de verscherpte beveiliging vorige week openbaar gemaakt omdat die al op diverse plaatsen voor iedereen zichtbaar was. „Wij zitten met het dilemma dat we een zo groot mogelijke open heid willen, maar tegelijk geen paniek willen zaaien." GPD In de Rotterdamse haven is in de eerste helft van dit jaar 177 miljoen ton goederen overgeslagen. Dat is acht pro cent meer dan in de eerste zes maanden van 2003. Dit blijkt uit cijfers die het Havenbedrijf gisteren presenteerde. Ook de vooruitzichten voor de tweede helft van dit jaar zijn positief. De provincie brengt samen met de Zeeuwse gemeenten de risico's rond bedrijven, LPG-stations en het vervoer van gevaarlijke stoffen beter in kaart. Het doel is de risico's die de inwoners van Zeeland lopen, te verkleinen. Het mi nisterie van Vrom draagt ruim een miljoen euro bij aan het goed op poten zetten van dat veilig heidsbeleid. Anky van Grunsven heeft gisteren haar kandidatuur gesteld voor goud op de Olympische Spelen. Met haar paard Salinero werd de Nederlandse dressuur- amazone bij het CHIO in Aken tweede in de indivi duele wedstrijd achter de Duitse Ulla Salzgeber, in Athene vermoedelijk haar grootste concurrent Ook in de landen wedstrijd werd Nederland tweede, achter Duitsland. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Redactie Reactie: 16; Auto: 17; Sport: 21 en 23 (Advertentie) mis 2003. Lubbers heeft steeds ontkend iets verkeerds te heb ben gedaan. Volgens hem ging het om een 'vriendschappelijk gebaar'. De chef van de vluchte lingenorganisatie ging in een in terne brief juist in de aanval en bekritiseerde de pers van 'onge gronde berichten' en gaf ook het integriteitsbureau van de VN er van langs. Dat zou hem te laat hebben geïnformeerd over de klacht. Zijn woordvoerster zei in een reactie op het oordeel van Annan dat Lubbers doorgaat met zijn werk als hoge commis saris. De uitspraak dat hij on schuldig is beschouwt hij als een bevestiging van wat hij eer der heeft verklaard. ANP/AFP Voor automatische (postlbankr MINIMIN PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon treft u nadere informatie aan. Noleen u mi| voor een abon nement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis Daarna wil ik betalen Q per maand met automati sche incasso 19,45) O per kwartaal met automa tische incasso 56,60) per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (posuegel niet nodig) of bel gratis 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1