Nieuwe poging voor jachthaven PZC PZC Kijken, maar niet kopen Pasar Malam zit folkloredagen in de weg Een bikini past niet bij het waterschap Actievoerder wil mogelijkheid voor veer openhouden eimerswaal en Rijkswaterstaat in gesprek over veerhaven Kruiningen Verkstraf voor lardleerse man Dominee wil geld bij vertrek Helft Wemeldinge hoort sirene niet Motorrijder onderuit Schuld van vier euro agenda Kinderdisco en bingo in Goes woensdag 14 juIi 2004 b!3 l^ghfiila van Doorsselaer bULST - Voor het verwezenlij - van een fiets-voetveer tus- 0 perkpolder en Kruiningen, -pet de jachthaven in Plan trkpolder worden geschrapt. Oefcmag de haven van Kruinin- Biaietontpolderd worden. Dit Ljjjqft de Hulster voetveeracti- Broekmans in een brief m de gemeente Hulst en de pro- lincie. tvehnans voert al jaren een verbeten strijd voor de komst van een fiets-voetveer op de op geheven lijn Perkpolder-Krui- ningen. Het Plan Perkpolder (on der meer een jachthaven in de voormalige veerhaven met circa 350 ligplaatsen) vindt in zijn ogen geen genade. De voetveerverbinding kan er volgens de pleitbezorger alleen komen als de aanleg van een jachthaven in Perkpolder wordt geschrapt zodat de in onbruik geraakte veerhaven bewaard blijft voor toekomstiggebruik in de toekomst. Ook moet volgens Broekmans ge streefd worden naar het onge daan maken van de 'volledig on nodige' ontpoldering van de ha ven bij Kruiningen. Broekmans stelt dat de regio inzake de kwes tie fiets-voetveer te maken heeft met de 'kwalijke invloed' van lobbyisme. Volgens hem werkt nu achter de schermen een lob by om de komst van een voet- veer te dwarsbomen. „De lobby van de ondernemers, onder wie bouwers, baggeraars en project ontwikkelaars. Zij maken ge bruik van innige contacten met het provinciaal bestuur en drei gen er met de volledige mede werking van het Hulster college van burgemeester en wethou ders in te slagen een fiets-voet veer voorgoed onmogelijk te ma ken." De activist stelt dat het provin ciaal bestuur de aanleg van het fiets-voetveer blokkeert door de ontpoldering en de ondernemers- lobby door het toevoegen van een jachthaven aan het Plan Perkpolder. Broekmans heeft in zijn jongste schriftlezing een 'plan van aan pak' voor de Hulster gemeente raad opgenomen. Het telt vier punten: stoppen met het plan voor de aanleg van de jachthaven in Perkpolder, ontpoldering Kruiningen en Perkpolder ongedaan maken en de ambtenaren die tot nu toe in dienst hebben gestaan van de on- dememerslobby nu inschakelen voor verwezenlijking van de fiets-voetveerverbinding. Het Hulster college zal deze brief waarschijnlijk weer ter kennis geving aanbieden aan de raad. ihnrRob Paardekam [BlIININGEN - Burgemeester jwethouders van Reimerswaal (illen een nieuwe poging doen d de komst van een jachtha- a Kruiningen mogelijk te «ken. Ze voeren daar binnen steen gesprek met Rijkswater- gat over. ie instelling heeft de plannen ooreen jachthaven in het verle- a altijd afgewezen, omdat ze eesdevoor een gevaarlijke ver- g van pleziervaart en be- oepsvaart op de Westerschelde. ést daarom verbaasde het veel amerswaalse raadsleden dat u wel een jachthaven in de (Advertentie) redactie BEVELANDEIM/THOLEIM Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax. (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur voormalige veerhaven van Perk polder mag komen. Rijkswater staat, de provincie en de gemeen te Hulst hebben daartoe onlangs een intentieovereenkomst gete kend. A. Jumelet van de Christenunie (CU) stelde er schriftelijke vra gen over. Hij stelde dat het colle ge zich te snel heeft laten afsche pen. Collega M. Weststrate (Leefbaar Reimerswaal) sprak van een lakse en afwachtende houding. Hij denkt dat het colle ge zich te veel gericht heeft op het Arcus-plan en te weinig op andere mogelijkheden voor de voormalige veerhaven in Krui ningen. Burgemeester en wethouders ge ven in hun antwoord toe dat ze weinig tot geen inzet hebben ge pleegd om tot een jachthaven te komen. In de eerste plaats, om dat ze zich aan de afspraken over natuurcompensatie wilden houden. Negatief Het college benadrukt verder dat Rijkswaterstaat zich in het verleden negatief over een jacht haven heeft uitgesproken en dat ze veel breder heeft gekeken naar de ontwikkeling van de veerhaven, het veerplein en de toegangsweg, dan alleen naar de mogelijkheden van een jacht haven. Het resultaat daarvan is bekend: projectontwikkelaar Arcus uit Goes heeft plannen ontwikkeld om in het gebied een woonwijk van allure met meer dan honderd huizen en boulevardachtige paden te reali seren. Er is echter wel wat veran derd, nu duidelijk is dat de voortgangscommissie natuur compensatie heeft besloten af te zien van natuurontwikkelin gen op het veerplein. En hoe wel de veerhaven wel blijft ge handhaafd als gebied voor bui tendijkse natuurcompensatie, zal wethouder C. Knuit binnen korten overleg treden met Rijks waterstaat om over de mogelijk heden van een jachthaven te pra ten. EGIDIUS KWARTET Peter de Groot altus, forto van de Klundert tenor Hans Wijers bariton, Donald Bentvelsen bas m.m.v. Caroline Stam sopraan, Stephen Carter altus TON KOOPMAN orgel Drie meesters, één gedachte: Oude hymneteksten van kinrich Isaac en Daan Manneke, de organist improviseert hierop met werken van J.S. Bach. carten 10,- Donateur NM GRATIS NF0: 0118-623650 of 0118-501829 IDDELBURG - Een 77-jarige woner van Koudekerke is gis- ïen in Middelburg voor het rij- lijdens rijontzeggingen con- u de eis veroordeeld tot tach- uur werkstraf en negen laanden rijontzegging, e bejaarde man mag al sinds 100 niet meer in een gemotori seerd voertuig rijden, maar ïerdop 13 november vorig jaar nop 17 en 25 februari dit jaar betrapt terwijl hij een tractor be stuurde. De verdachte is al vele Ealen veroordeeld voor ver- teersmisdrijven en overtredin gen. De verdachte was ervan j»d niets te hebben mis slaan. „Ik heb niks verkeerd ge daan. Ik heb mijn leven lang ge rekt Daarvoor heb ik een trac tor nodig. Ik ga in hoger be roep'', zei hij gedecideerd. Op zoek naar dat ene leuke T-shirt voor de vakantie. door Ingrid Huibers GOES - Genoeg mensen gaan nog voor de gezelligheid dinsdags naar de markt in Goes. Ze kopen er alleen steeds min der. „Het is zo'n gesjouw hè", vindt Lien uit Sliedrecht. Samen met vriendinnen Corrie, Janny en Riet slentert ze op haar gemak over de markt. Zelf heeft ze nog niets van haar gading gevonden. Corrie wel, die heeft net een leuk vakantie T-shirt uit de rekken gehaald. De vier dames, die jarenlang bij het het zelfde koor zongen dan wel er koffie schonken, vieren elk jaar vakantie in Renesse. Als het weer eens wat minder is, biedt een bezoekje aan de markt uit komst. Thuis gaan Janny en Riet wel voor bood schappen naar de markt; Lien en Corrie gaan net zo lief naar de supermarkt. „Dat is veel makkelijker", vindt ook An de Nood uit Terneuzen. „Inpakken en wegwezen", knikt haarman Simon in stemmend. Het echtpaar loopt hand in hand over de markt. Simon - met hoed - trekt een geruit boodschappenwagentje achter zich aan. „Alleen voor kaas gaan wij naar de markt", zegt hij. „Die is echt veel lekkerder dan de kaas uit de supermarkt." An en Simon zijn vandaag een dagje uit: eerst naar de markt in Goes en daar na nog op bezoek bij vrienden in Yerse- ke. An: „Ik vind het leu'k om zomaar wat te rommelen. Lekker naar stofjes en kleding kijken. Op de markt vind je toch altijd weer net iets andere spullen dan in de winkels." Marktkoopmannen - zeker diegenen die al jaren in het vak zitten - zien de be langstelling voor hun waar teruglopen. De markt is lang niet meer altijd de voordeligste plek om spullen te kopen. En prijsvechters als Zeeman en Wibra, maar ook Aldi en Lidl plaatsen week in week uit paginagrote advertenties in de krant om mensen naar hun winkels te lokken. Ook hebben de weekmarkten last van het feit dat er tegenwoordig steeds meer tweeverdieners bij komen. Die hebben geen tijd om overdag naar de markt te gaan. De boodschappen worden één keer per week in de supermarkt ingela den. Onderscheiden De markt moet zich onderscheiden van reguliere winkels met een groot en spe cialistische assortiment, vindt voorzit ter Wim de Smit van de afdeling Zee land van de Centrale Vereniging Ambu lante Handel. Dat kunnen Yvonne Turk en haar doch ter Iris Moerdijk uit Hansweert bea men. Zij komen naar de markt vanwege het grote aanbod bij de stoffenkramen. „Ik naai heel veel kleren, voor mezelf en voor de kinderen", vertelt moeder Yvonne. „Stof is op de markt echt goed koper en je hebt meer keus." foto Willem Mieras Ze heeft net een mooi geruit lapje op de kop getikt voor Iris. „Het wordt een broek met een soort sportstrepen op de zijkant van de pijpen en een heupband van joggingstof." De jongen van de schoenenkraam maakt ondertussen een hoop leven, ,,'t Lijkt hier wel een begrafenis af en toe", roept hij het passerende publiek toe. „We moeten het wel een beetje gezellig maken hoor. 't Is nu toch weer droog," Ondertussen doet hij goeie zaken. Alle zomerschoenen zijn in de uitverkoop en dat wil wel. Om de hoek bij De Visser Fruit (drie Ga- lia meloenen 1,50; kistje perziken 3 eu ro) lijkt het wel of ze de spullen wegge ven. Rond de kraam ziet het zwart van de mensen en niemand gaat er met lege handen weg. „Het fruit is heel lekker en echt goedko per dan in de supermarkt", zegt Lilian Filemon uit Goes. Ze gaat elke dinsdag naar de markt voor fruit, bloemen en plantjes. „Het is ook erg gezellig", vindt Lilian. „Ik kom heel vaak kennissen te gen en meestal pakken we dan even een bakkie." door Freek Janssen WISSENKERKE - De organisa tie van de Zeeuwse folkloreda- gen, komend weekeinde in Wis- senkerke, is niet blij met de Pa sar Malam in Kamperland. De Zeeuwse braderie en de oosterse markt vinden tegelijkertijd plaats en men is bang dat dat be zoekers gaat kosten. Het is al jaren de goede gewoon te op het eiland om data van eve nementen op elkaar af te stem men. Speciaal hiervoor richtten de ondernemersverenigingen op Noord-Beveland zes jaar gele den een overlegorgaan op, de Ge zamenlijke Ondernemers Noord- Beveland (GON). Evenementen worden verspreid over de zomer gepland, om te voorkomen dat de festiviteiten bezoekers van elkaar afsnoepen. Zo is vastgelegd dat de Zeeuwse folkloredagen in Wissenkerke elk jaar in het derde weekeinde van juli worden gehouden. De datum van de Pasar Malam, op het terrein bij het Waterski centrum aan het Veerse Meer, is niet vantevoren afgestemd met de gemeenschappelijke agenda. Jammer, vindt D. Hage, voorzit ter van de ondernemersvereni ging Wissenkerke en Geersdijk. „Wij vinden het niet blijken van goed nabuurschap dat een lid van de vereniging, zonder na vraag bij ons, dit op zijn terrein laat organiseren. We steken veel geld in de folkloredagen." Positief Eigenares D. Dunlop van het Waterskicentrum kan zich de frustratie wel voorstellen, maar ziet het liever van de positieve kant: „Hoe meer er georgani seerd wordt, hoe beter. Waarom kan iemand niet naar beide eve nementen gaan? Ik denk dat ie- dereen zijn best moet doen om mensen naar zijn evenement te trekken." Volgens I. de Regt, lid van het bestuur van de GON, was er geen sprake van kwade wil. „De Pasar Malam had al een ver gunning van de gemeente, toen we er achter kwamen dat het in hetzelfde weekeinde zou zijn als de Zeeuwse folkloredagen. Toen was het te laat om het nog te verzetten. Maar ik denk niet dat het elkaar zal bijten, hoor." De Zeeuwse folkloredagen be ginnen vrijdagavond om 19.30 uur op de Voorstraat in Wissen kerke. Achtereenvolgens geven muziekvereniging Apollo, pop koor Ons Genoegen uit Kats en de band Mini Rock uit Colijns- plaat een optreden. SINT MAARTENSDIJK - Dominee J. De Goei wordt los gemaakt van de Rehobothkerk in Sint Maartensdijk. Dat heeft een kerkelijke commissie besloten. De Goei gaat te gen het besluit in hoger beroep.De predikant is al sinds af gelopen september niet meer aan het werk. Toen meldde hij zich ziek. Later is hij op op non-actief gezet. De ker kenraad van de Rehobothkerk heeft het vertrouwen in de predikant opgezegd. De kerkenraad twijfelt aan de christelijke levenswandel van De Goei en zet vraagtekens bij de manier waarop hij de kerkelijke gemeente in Sint Maartensdijk leidt. De Goei ontkent niet dat de kerk en hij uit elkaar moeten, maar heeft wel beroep aangetekend tegen de voorlopige uitspraak. „Het is nu puur een financiële kwestie. De uitspraak die er ligt betekent dat ik zonder inkomen kom te zitten. En daar ga ik niet mee akkoord. Daarom heb ik beroep aange tekend." WEMELDINGE - Het bereik van de alarmsirene moet in Wemeldinge snel worden vergroot. Burgemeester S. Kra mer van Kapelle gaat dit aankaarten bij de regionale brandweer, meldde hij gisteren in de Kapelse gemeente raad. In de helft van het dorp is de sirene niet te horen en dat blijft, reageerde Kramer op een vraag van CDA-raads- lid A. Feijtel-Jobsen, 'een heel vervelend iets'. MIDDELBURG - Een 22-jarige motorrijder uit 's-Herto- genbosch is gisteravond rond kwart voor acht op de krui sing Nassaulaan/Oranjelaan in Middelburg gewond ge raakt toen hij ten val kwam. De man reed over de Nassaulaan, kwam in een flauwe bocht ten val en gleed met zijn voertuig over het wegdek en het trottoir. De motor kwam gedeeltelijk op hem te recht. De man liep schaafwonden op en werd naar het zie kenhuis in Vlissingen gebracht. BRESKENS - „Te gek voor woorden." Zo reageert A. Goe- degebuure uit Breskens op een brief van waterschap Zeeuws-Vlaanderen met het verzoek een achterstallige be lastingvordering uit 2000 alsnog te betalen. Goedegebuu- re begrijpt niet dat het waterschap zo veel moeite doet voor het innen van een dergelijk 'futiel bedrag'. „Ik kan ook niet controleren of het klopt. De bijbehorende gege vens heb ik natuurlijk al lang weggegooid", aldus de ver ontwaardigde Bressiaander. Voorlichtster M. van de Pas van waterschap Zeeuws- Vlaanderen zegt dat het om een openstaande vordering gaat die moet worden geïnd. Enkele honderden Zeeuws-Vlamingen hebben de afgelopen dagen een brief van het waterschap met hetzelfde verzoek ontvangen. „Het gaat immers om een belastingschuld en die moet ge woon worden betaald. Wij gaan hierbij uiterst coulant te werk. Er mag ook een dwangbevel worden opgelegd. Dat kost 35 euro, maar laten we nu achterwege", legt Van de Pas uit. Zij voegt er aan toe dat alsnog dwangbevelen de deur uitgaan als ingezeten verzuimen of weigeren hun achter stallige belastingschuld te voldoen. door Freek Janssen GOES - Het waterschap komt naar je toe deze zomer! Een pro motieteam stond gisteren op de Oostwal in Goes, om tasjes met informatie uit te delen. „Het eni ge wat de meeste mensen van ons weten is dat ze waterschaps belastingen moeten betalen." Het winkelende publiek in Goes kreeg gisteren als eerste het stof fen promotietasje aangeboden. „Het is de bedoeling dat we wat dichter bij de burgers gaan staan", aldus Danielle Steijn. „In het tasje zitten folders met informatie over wat we nou pre cies doen. Verder zit er een pen in, een fietsroute, ansichtkaar ten, een poster en informatie over onze kinderwebsite." De vergelijking met het bekende promotieteam van Veronica dient zich makkelijk aan. Steijn: „Maar wij gaan niet in bi kini hoor, dat past niet echt bij het waterschap." De meeste mensen nemen het tasje nieuwsgierig aan. „Ik ga het thuis wel lezen, hoor", be looft een dame op leeftijd. Ook zij kan niet een-twee-drie een taak van het schap opnoemèn. „Ik weet alleen dat ik er altijd voor moet betalen." Het team, bestaande uit vier nje- dewerkers van de afdeling com municatie, maakt deel uit van een imagocampagne. Uit een on derzoek onder inwoners bleek dat het waterschap Zeeuwse Ei landen kampt met een slecht imago. De meeste ondervraag den kenden het schap vooral van de belastingen en slechts één op de vijf vond dat het geld goed wordt besteed. Behalve het Uitdelen van tasjes gaat het schap nog meer actie ondernemen om de naamsbe kendheid te vergroten: het spon soren van evenementen, rondlei dingen geven in het toekomstige gebouw in Middelburg en bor den plaatsen op objecten van het waterschap. Het team komt deze zomer nog- een paar keer in actie, in het cen trum van Goes of elders: „Als het mooi weer wordt, gaan we misschien nog langs bij kanoha ven De Piet aan het Veerse Meer. Daar komen toch voorna melijk mensen uit de streek." Op zaterdag concentreren de ac tiviteiten zich vanaf tien uur 's ochtends in de oude kern van Wissenkerke, met onder meer ringsteken, helikoptervluchten over Noord-Beveland, demon straties van oude ambachten, handboogschieten en rondritten in een huifkar. Om 14.00 uur vindt het traditionele koeschij- ten plaats. Deelnemers kunnen een vierkante meter weiland ko pen. Degene op wiens stuk de koe haar behoefte doet, wint een geldprijs. De Pasar Malam is vrijdag van 13.00 tot 22.30 uur open; zater dag van 12.00 tot 23.00 uur en zondag van 12.00 tot 20.30 uur. I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Sint Gertrudis- kerk. Stadhuis, voormalige Synagoge en de Gevangenpoort, 13.00 - 16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; Grote Markt, Bureau Toerisme, 14.00 uur: Vertrek stadswandeling onder lei ding van een gids; GOES - Maria Magdalena Kerk, 12.30 - 16.30 uur: Opengesteld voor bezichti ging; Ambachtscentrum Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: oude ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 14.00 uur: Uiteenlopende activi teiten voor alle WAO'ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4 tot 8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk. 13.00 uur: Seniorensoos; Boomdijk, 19.30 uur: Ver trek Muziekvereniging Scheldegalm voor zomeravondrondgang door dorp; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 9.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit, sjoelen; Koersbal (gymzaal); KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO' ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil. 14.00 uur: Koersballen Anbo; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-MAARTENSDIJK - Haven en Centrum, 14.00 uur: Kermis; MFC Scaldis Naturalis, 19.00 uur. Excur sie Pluimpot. Opgeven 0166-663771;- THOLEN - Kuipersdreef 16, 9.30 Uur: Borstvoedinginformatieochtend, Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00 - 16.00 uur Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 9.30 uur: Digitaal lokaal. Computer- ochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; YERSEKE - VVV-kantoor, 13.30 uur; Rondleiding oesterputten; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; GOES - Stichting Buurtwerk Goese Polder houdt deze week de laatste activiteiten voor de zo mervakantie. Morgen is er seniorenbingo in wijkgebouw De Spinne in Goes, voor mensen van 55 jaar en ouder. De bingo begint om 14.00 uur. Zaterdag is de laatste kans voor kinderen om zich uit te le ven op de kinderdisco. Deze be gint om 19.00 uur in de kleine kantine van de Betho in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33