Coroos breidt fors uit in Kapelle KWALITEITSKEUKENS 2685 ARDI KEUKENS BV ro COMPLEET MET APPARATUUR! Steun voor plannen B en W Reimerswaal Bibliotheek Kapelle moet financieel stevig inleveren Plan voor bou* grote kassen in Sint Annaland Conservenfabriek bouwt groot magazijn (3 De voordeligste keukenspecialistl woensdag 14 juli 2004 door Harmen van der Werf KAPELLE - De bibliotheken in de gemeente Kapelle wacht een financiële aderlating. Het colle ge van burgemeester en wethou ders wil in 2006 de subsidie met 50.000 euro en in 2007 met 100.000 euro korten. Wethouder J. Herselman (WD, financiën) erkende gisteren tij dens de raadsvergadering dat dit een behoorlijke ingreep is. De Kapelse bibliotheekstichting krijgt nu jaarlijks 300.000 euro subsidie van de gemeente. Als het college van B en W zijn zin krijgt, gaat daar dus één derde vanaf. „Maar", zei Herselman, „we gaan er met het bibilio- theekbestuur nog over praten. We hebben even de tijd. Vol gend jaar verandert er nog niets." Afwijzende reacties uit de ge meenteraad riep het collegevoor stel niet direct op. Het college had eerder voorgesteld de biblio theek in Kapelle te sluiten en die in Wemeldinge open te hou den. „Omdat de bibliotheek in Kapelle in een goed verkoop baar pand is gevestigd", legde Herselman uit, „en veel mensen uit Kapelle al voor activiteiten naar Goes gaan." Wemeldinge zou buiten schot blijven, omdat de bibliotheek nog niet zo lang in één pand is gevestigd met de speel-o-theek en de Rabobank. Sluiting van de bibliotheek in Kapelle stuitte op zoveel weer stand, dat B en W zijn overge stapt op het voorstel voor de for se bezuiniging. Voorzitter J. Groenenberg van de Kapelse bibliotheekstichting noemde de korting ronduit 'bela chelijk'. „We hebben langlopen de verplichtingen tegenover het personeel. Het kost wachtgeld als wij mensen moeten ontslaan. Om de bezuiniging te kunnen ha len, moeten we op de inkoop van boeken en ander uitleenma teriaal korten. Een bibliotheek die dat doet, verliest op den duur haar bestaansrecht." De voorgenomen bestuurlijke fu sie tussen zes openbare biblio theken in de Oosterschelderegio begin 2007 biedt volgens Groe nenberg geen soelaas. „Iedereen weet dat een fusie in eerste in stantie geld kost." Toch wan hoopte hij niet. „In 2006^, weer raadsverkiezingen, ft me niet voorstellen dat eej meente tegen die tijd eenboj niging doorvoert op een im ling die 3.700 leden heeft j> derde van de bevolking." fa le zit financieel krap, meti® door kortingen van de rijksov heid op de gemeenteuitkenrj SINT ANNALAND - Er ht« onduidelijkheid in Sint Am land over de komst van gm schalige glastuinbouw in 1 Breedenvlietsepolder. Zektij dat er vanavond een besloteolj eenkomst is in het gemeenlek] in Sint Maartensdijk waarpÖ nen besproken worden. M. Looye ontvouwt daar voorn meente en provincie plannen! hij heeft in de polders vanS? Annaland. Looye wilde hienq gisteren nog niets kwijt. Ly bouwer A. Geluk vertelt dati een paar maanden geledenisb zocht door Looije. „Ik ben lig derd door een projectontwiti laar die een grootschalige tui bouwlocatie zocht. Ik heb gres liggen aan de Annavosdijken Breedenvlietsedijk." Geluku dat er onderhandelingen zijnt weest maar dat er nog geen os eenstemming is. M. Looye bevestigt dat Gelul bezocht. „Dat was mijn bra Wij zijn ons inderdaad aan 1 oriënteren op de aankoop u grond bij Sint Annaland. Mj er zijn in die omgeving welnu boeren dan Geluk alleen." I Bevestigen dat het om grootsq lige tuinbouw gaat wil lJ niet. „Maar ik doe niet in paj den", luidt zijn commentaar] Wethouder K. Heijboer is ti avond bij de besloten bija komst. De wethouder bevel dat het om grootschalige tii bouw gaat maar wil verderm zeggen. Geluk is er vanavo niet. „Ik mag er niet bij zijn.; dat vind ik vreemd. Als erpla nen zijn dan moet er eerst nu eens duidelijk met de grondaj naren gesproken worden." door Harmen van der Werf KAPELLE - Conservenfabriek Coroos in Kapelle breidt fors uit. Het bedrijf laat een groot magazijn bouwen. Coroos heeft gebrek aan opslag ruimte voor conserven in blik en gids. De verwerking van groen ten en fruit gebeurt vaak in kor te tijd. Voordat de eindproduc ten naar de afnemers kunnen, moeten ze worden opgeslagen. Coroos huurt momenteel loods- ruimte, .maar wil over meer ei gen opslagcapaciteit beschik ken. Een groot bedrijfspand dat leegstaat op het Kapelse bedrij venterrein Smokkelhoek, kwam niet in aanmerking. Om het gewicht van opgestapel de conserven te kunnen dragen, is een stevige ondergrond nodig. Nieuwbouw was noodzakelijk. Coroos heeft achter het bestaan de complex een terrein aange kocht, waar momenteel aan het magazijn wordt gewerkt. De op slagruimte krijgt een omvang van 22.000 vierkante meter, waarvoor 3.500 heipalen de grond in moeten. In aansluiting op de werkzaam heden voor Coroos is de gemeen te Kapelle bezig de aan- en af- voerroute voor de conservenfa briek en het bedrijventerrein Smokkelhoek te verbeteren. Het vrachtverkeer hoeft straks niet meer gebruik te maken van de Smokkelhoekweg, maar kan te gen het einde van dit jaar via de verbrede Middenweg en Fleer- bosseweg over het terrein van de Greenery naar de Oude Rijks weg (N289) rijden. Kapelle heeft een weg over het Greenery-ter- rein overgenomen van de veiling organisatie. Coroos is mei 1960 in Kapelle met de productie be gonnen. De conservenfabriek waarvan de directie in handen is van C. en G. Oostrom, was het eerste bedrijf dat zich in Zee land vestigde met rijkssubsidie. Den Haag had de provincie net aangewezen als probleemgebied en stimuleerde de komst, van nieuwe bedrijven om de werkge legenheid te vergroten. De onderneming boekte, vol gens de jaarstukken, in 2003 een netto-omzet van bijna honderd miljoen euro. Het bedrijfsresul taat beliep vorig jaar na belas tingen ruim 1,9 miljoen euro. In 2002 was dat nog 2,4 miljoen eu ro. De winstdaling was onder meer te wijten aan de zware con currentiestrijd tussen grote su permarktketens. Bij Coroos werkten in 2003, gemiddeld over het hele jaar en in voltijdse banen, 162 mensen. De firma heeft ook een vestiging in Gel- dermalsen. De noordelijke oesterputten in Yerseke worden beschouwd als cultuurhistorisch erfgoed. luchtfoto Willem Mieras door Rob Paardekam YERSEKE - Een ruime meerderheid van de Reimerswaalse gemeenteraad steunt het plan van het college om de ideeën van architect L. de Putter uit Goes en on dernemer H. Lacor uit Yerseke uit te voe ren. Vooral het plan om niet de recreatie, maar de grote bedrijven uit de Yersekse Burenpolder weg te halen, kan op grote instemming rekenen. De aanstaande uitkoop van de kokkelsec tor speelde een grote rol in het collegebe- sluit. Met die sanering verdwijnen al twee grote bedrijven uit de Burenpolder. Burgemeester A. Verbree vertelde giste ren dat dan nog twee bedrijven met een hoge milieucategorie (die veel geluidso verlast veroorzaken) moeten worden uit gekocht. Enkele kleinere bedrijven, die geen overlast veroorzaken, kunnen blij ven zitten. Op de ruimte die ontstaat, worden 150 woningen gebouwd. Leef baar Reimerswaal bepaalde nog geen standpunt. De rest van de partijen steunt de plannen voor de Burenpolder. Het tweede deel van het plan van De Put ter en Lacor behelst de komst van onder meer appartementen, een hotel, een mu seum en een dorpshuis op de middelste oesterputten. Op de plaats waar De Zae- te nu staat, zouden dan nieuwe (oester)be- drijven of putten kunnen komen. De noordelijke putten krijgen de status 'mu seaal' en worden als cultuurhistorisch erfgoed beschouwd. Burgemeester Ver bree verdedigde de keuze van het college door te stellen dat de middelste putten in slechte staat verkeren en er bovendien veel leegstand is. Een meerderheid van SGP, CDA, BBR en WD ziet ook dit ini tiatief wel zitten, mede omdat er een vol waardig dorpshuis terug komt. Alleen de ChristenUnie was tegen. Fractievoorzit ter A. Jumelet noemde het plan walge lijk. Hij vindt dat de oesterputten op geen enkele manier mogen worden aange tast. Het plan van drie ondernemers om de Molenpolder een flinke opknapbeurt te geven, kreeg weer wel steun van de vol ledige raad. In het noordelijke deel van het gebied komen 150 woningen, het mid dendeel wordt een groene buffer en in het zuiden van de Molenpolder kunnen bedrijven zich vestigen. Het college gaat alle plannen nu verder uitwerken met de initiatiefnemers. Voor al de financiële haalbaarheid zal daarbij worden onderzocht. Duidelijk is wel dat de gemeente geen financiële risico's wil dragen of geld wil investeren. Dat wordt ook niet gevraagd. Zowel de initiatiefne mers van het plan Molenpolder als De Putter gaven gisteren aan geen geld van de gemeente te willen. Ze vragen alleen planologische medewerking voor hun plannen. NIERSTICHTING Functionele hoekkeuken. Inclusief korvenkost, koelkast, schouw, kookplaat, oven, geïntegreerde afwas- automaat, multiplex werkblad en spoelbak. ;r gerieni|ke hex keuken waarin het prettig werken is. f Leverbaar in vele kleur- combinaties. Compleet met korvenkast, arwas- automaat, combimagne- I tron, kookplaat, 90 cm I schouw, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. COMPLEET MET APPARATUUR! COMPLEET MET APPARATUUR! a Moderne, Kaktische uken waarbij u de keuze heeft uit diverse kleur combinaties. Inclusief koelkast, schouw, kookplaat, oven, multiplex werkblad en spoelbak. COMPLEET MET APPARATUUR! Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Open: Ma t/m Do. 09.30-18.00 uur. Vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur (Tevens 's avonds geopend op afspraak) Afbeeldingen kunnen afwijken. 'Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Pnjzen exclusief verwijderingsbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 32