>ZC Extra leerbanen voor jongeren Snackbar Via Delta terug van weggeweest Mozart speelt in open lucht 19 t/m 21 Idrijven werken samen met onderwijs nazomer kstival.nl hooverphonic ichennispleger angehouden I euro boete voor diefstal Trajectkeuze fietspad Nisse Goesenaar beboet voor vernieling Wangedrag kost duo werkstraf Prorail moet onderzoek doen naar treinoverlast Aanhangwagen verliest lading grind op A58 Brand beschadigt viszaak zeeuwse almanak Op hoogte Lie: 0113-315649 iypzc.nl Sfredactie@pzc.nl gibus 31» 4460 AA Goes ivertentie-exploitatie. "j en Midden-Zeeland: 0113-315520; !1-Vlaanderen: 0114-372770; JJal: 020-4562500. loensdag 14 juli 2004 editie Bevelanden-Tholen IflnrRolf Bosboom t()ES-Onderwijs en bedrijfsle- oproberen gezamenlijk de ko- ifnde vier jaar in totaal 180 zo- heten leerbanen te creëren, «rlingen uit vooral het vmbo mbineren daarbij school en evenaring. nen zijn onderdeel van g landelijke actie om 10.000 ebanen in het midden- en linbedrijf te scheppen. Dat is a van de vele inspanningen todeaansluiting van het onder kop de arbeidsmarkt te ver leren. scampagne richt zich op jon- ivan 14 tot 17 jaar in het Bbo, richting basisberoepsge- idite leerweg. In Zeeland rordt ook aandacht besteed aan o m in het mbo die er niet teigèn kracht in slagen een ge hikte leerwerkplek te vinden, oortijdig schoolverlaters en agdige werklozen, g: aantal jonge werklozen in [provincie is de afgelopen tijd ss; gestegen. De landelijke tèforce Jeugdwerkloosheid het Regionaal Platform Ar- Eüsmarktbeleid hebben daar- e vorige maand de afspraak ge- eakt dat het aantal jongeren ader baan vóór maart volgend ;r met achthonderd moet zijn U7U7U7. 30 augt/m 12 aept 2004 bei 0900 33 00033 festivalhart Abdij Middelburg Z04sept21u3O €12,50 tie en de zwembaden. Direct be trokken partijen zijn Roompot Vakanties en het Vrijburgbad in Vlissingen. Andere sectoren die aan bod zouden kunnen komen zijn de zorg, techniek, handel administratie en groen. Een leerbaan houdt doorgaans in dat een leerling in het vierde studiejaar twee tot vier dagen per week werkt bij een bedrijf en de overige dagen lessen volgt. De school blijft volledig verantwoordelij k Het is de bedoeling een regio naal actieteam te vormen met vertegenwoordigers van overhe den, onderwijs en bedrijfsleven. Het team gaat in kaart brengen welke jongeren in aanmerking komen, werft leerbanen bij werkgevers in de regio en pro beert vraag en aanbod zo goed mogelijk op elkaar af te stem men. De dagelijkse gang van zaken worden verricht door een nog aan te stellen 'actieleider'. Het is tevens de bedoeling dat die persoon meer helderheid pro beert te krijgen in het woud aan projecten dat inmiddels gaande is in het grensgebied tussen on derwijs en arbeidsmarkt. In dat verband leeft ook het idee om tot één werkgeversloket te ko men waar bedrijven informatie kunnen krijgen over alle regio nale initiatieven op het gebied van onderwijs en arbeidsmarkt. van de middelen om dat te «eiken is het scheppen van ieer leer-werktrajecten. Er is. middels een actieplan gereed, et het streven tot en met 2007 jaar 45 van dergelijke banen ibij te krijgen. Ie recreatiesector heeft aange- •ven daarin een belangrijke rol willen spelen. Het gaat daar- i vooral om de verblijfsrecrea- OES - Een 36-jarige Goese- aar is gistermiddag aangehou- en op verdenking van schennis- leging. letuigen meldden dat hij rond én uur in de omgeving van de Bechstede, op een voetgangers- 31 fietspad, zijn geslachtsdeel iet zien. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter veroordeel de gisteren een 30-jarige vrouw nit Goes tot 100 euro boete voor een winkeldiefstal. De verdachte had 10 mei dit ?ar bij een Goese supermarkt sn potje olijven en een blok kaas gestolen. Het was de eerste ieer dat de vrouw met justitie in aanraking kwam. (Advertentie) NISSE - Aanwonenden van de Drieweg tussen Nisse en de weg naar 's-Gravenpolder en Ovezande kunnen de pro vincie nog tot en met eind juli laten weten wat zij de beste plek vinden voor een nieuw fietspad. Op het betreffende stuk Drieweg werd ruim een jaar geleden een 19-jarige fietser uit 's-Gravenpolder doodgereden. Direct daarna beloofde gedeputeerde T. Poppelaars een vrij liggend fietspad te zullen aanleggen. Aan de westkant van de Drieweg tussen Heinkenszand en Nisse is de provincie druk bezig met de aanleg van het eerste stuk fietspad. Dat moet nog voor de bouwvak klaar zijn. Het resterende stuk van het fietspad komt ofwel ten westen, ofwel ten oosten van de Drieweg te liggen. Aanwonenden van die weg waren gisteravond welkom op een informatie-avond. Zienswijzen kunnen nog tot en met eind juli worden inge stuurd. GS beslist komend najaar waar het pad precies komt te liggen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 25-jarige Goesenaar wegens vernieling bij verstek 250 euro boete opgelegd. De man had 17 novem ber vorig jaar een glazen deur van het Incassobureau In termedium in Goes stukgeslagen. De schade aan de gla zen deur bedroeg 1.400 euro. MIDDELBURG - Alcohol en drugs speelden een voorna me rol in de strafzaken tegen twee negentienjarige Goese- naren, zo bleek gisteren op de zitting van de Middelburg- se politierechter. Een van de verdachten kreeg voor het plegen van diefstal met geweld, huisvredebreuk, vernie ling en belediging van politiemannen 140 uur werkstraf, waarvan 50 uur voorwaardelijk opgelegd. Zijn leeftijdge noot werd voor diefstal met geweld veroordeeld tot 100 uur werkstraf, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Het duo kon zich door de combinatie van alcohol en drugs maar weinig herinneren van het wangedrag tegen twee jongens bij wie ze 13 februari dit jaar in Middelburg twee petjes hadden afgepakt. Tegen een van de jongens hadden ze zich gewelddadig opgesteld, zodat de sfeer be dreigend was. Dat realiseerden de Goesenaren zich min der. „Het was een uit de hand gelopen grap. Het was een dolletje", vertelden ze. Dat hadden de slachtoffers anders ervaren. De jongens zaten nietsvermoedend op een bank je toen ze door de dronken mannen werden lastiggeval len. Ze wisten uiteindelijk te vluchten. Een van de ver dachten had nog meer op zijn conto. Hem werd verweten dat hij op 23 januairi in Middelburg rond middernacht een woning was binnengedrongen, nadat hij in beschon ken toestand had aangebeld. Ook had hij een tuinhekje vernield. Beide mannen hebben een strafblad. YERSEKE - De tijd van de openluchtconcerten is weer. aangebroken. Gisteravond was het de beurt aan muziekvereniging Mozart uit Yerseke. Bij de Prins Willem Alexanderhaven werd het publiek door de slagwerkgroep en de fanfare getrakteerd op marsen, maar ook muziek van Abba, Robbie Williams en Elvis Presley. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jeroen Jumelet WILHELMINADORP - De friet tent Via Delta op de Zandkreek- dam is terug van weggeweest. Ruim twee jaar stond de contai ner opgeslagen, omdat die moest wijken voor de werkzaam heden aan de dam. Voor René Struik, eigenaar van Via Delta, voelt het goed om weer terug te zijn. „Het was ge lijk al druk. Ik was een kwartier open en voordat ik het wist ston den er al zeven mensen binnen. Ik moet zeggen dat ik het daar een beetje warm van kreeg." Aan de keet zelf is niets veran derd. „Ik heb er aan gedacht om mijn zaak een beetje te verande ren, maar heb dat bewust niet gedaan. Ik moet natuurlijk nog (Advertentie) maar afwachten hoe het gaat lo pen. Ik verwacht wel dat het weer als vanouds zal zijn, maar je weet het nooit zeker", zegt Struik. Hij vindt het fijn dat de keet op bijna dezelfde plek is te ruggekomen. „Het scheelt maar ongeveer tien meter." De frietbakker had gedacht om op vakantie te gaan in de tijd dat zijn keet niet op de dam kon staan. „Ik ben financieel heel netjes gecompenseerd en had al le tijd om iets van de wereld te zien. Helaas kreeg ik een onge luk en is daar niets van terecht gekomen. Ik heb het het groot ste gedeelte van de laatste twee jaar moeten revalideren." Struik, die voorheen werkte als opticien, zit nu ongeveer vijf jaar in de snackbar. „Ik heb mijn vorige baan met plezier ge daan, maar er kwam een mo ment dat ik wel graag eigen baas wilde zijn." Inmiddels heeft hij een flinke klantenkring opgebouwd. „Er komen hier allerlei mensen, ze komen overal vandaan. Ik heb hier zelfs wel eens een fietser uit Canada over de vloer gehad. Hij was helemaal uitgeput. We heb ben hem wat te eten gegeven en ik heb aangeboden om hem naar Kamperland te brengen. Maar dat wilde hij niet. Hij wilde per se zelf fietsen. Verder heb ik veel vaste klanten uit Duitsland die hier elk jaar wel een paar keer komen." De plaats waar de keet staat is flink op de schop genomen. Toch is er veel bij het oude ge bleven. Op een paar grote hopen zand en stenen na is de rommel bijna opgeruimd. De parkeer plaats is er op vooruit gegaan, vindt Struik. „De uitrit is een stuk veiliger ge worden. Gelukkig maar, want hiervoor waren er nog weieens gevaarlijke situaties. De uitrit ligt nu zo dat je goed kan zien of er verkeer aankomt." De Zand- kreekdam is zo aangepast dat wanneer er een brug open staat, een tweede dicht is, zodat het verkeer de sluis kan oversteken. „Dat is een prima oplossing. Niet alleen voor het verkeer, maar ook voor mij. Voorheen had je hier altijd file als de brug open stond. Dan was de toerit naar mij ook gesloten. Nu is er altijd doorstroming, dus krijg ik ook meer klanten." Van het strandje naast de dam heeft Struik in de zomer ook veel aanloop. „Het weer zit nu nog niet echt mee, maar als het warm is ligt dat strand afgela den vol en ben ik tot laat in de avond bezig." Struik heeft er wel weer vertrou wen in. „We gaan er weer flink tegenaan en we zien wel wat er komen gaat." René Struik, eigenaar van Via Delta, veegt zijn terras schoon. van onze regioredactie OOST-SOUBURG - Een deel van de lading grind is gistermid dag rond half vier van een aan hangwagen gegleden op de A58 bij Oost-Souburg. De bestuurster van de auto met aanhanger, een 42-jarige vrouw uit de gemeente Borsele, reed over de weg in de richting van Goes. Bij het oprijden van het viaduct over de Ritthemsestraat begon de aanhangwagen te slin- door Harmen van der Werf KAPELLE - Prorail, het bedrijf dat over het beheer van spoorlij nen gaat, moet alsnog een onder zoek naar de toename van hel aantal goederentreinen op het Zeeuwse spoor doen. De gemeenten Kapelle, Goes en Reimerswaal en de provincie zijn tot die conclusie gekomen. Zij reageren op verzoeken van omwonenden van de spoorlijn die sinds mei vorig jaar onder vinden dat er aanzienlijk meer goederentreinen passeren, met name autotreinen van Cobelfret dat zich in Vlissingen-Oost heeft gevestigd. Voordat Prorail toestemming gaf voor de extra treinbewegin- gen, had het bedrijf onderzoek moeten doen naar de gevolgen, oordelen de betrokken gemeen ten en de provincie. Zij voeren de druk behoorlijk op. Prorail moet voor 1 september alsnog de nieuwe situatie in kaart brengen en een plan maken voor de bestrijding van de overlast. De gemeentebesturen kunnen vervolgens beslissen over maat regelen om de hinder terug te brengen. Prorail moet binnen drie weken laten weten of het gevraagde on derzoek wordt uitgevoerd. Gaat het bedrijf niet akkoord, dan be gint in elk geval Kapelle een ju ridische procedure tegen de spoorwegexploitant De gemeenten en de provincie voelen zich sterk staan. Zij heb ben voor de zekerheid advies in gewonnen bij de landsadvocaat, die hen heeft geadviseerd over de verzoeken van omwonenden en de te nemen stappen tegen Prorail. DOMBURG - Een grote brand heeft gisterochtend voor vele duizenden euro's schade aange richt in de winkel van Zeevis handel Brassem aan 't Groentje in Domburg. Drie personeelsle den moesten wegens ademha lingsmoeilijkheden naar het zie kenhuis. Eén van hen moest een nacht blijven ter observatie. De twee naastgelegen panden liepen rookschade op. Het apparte ment boven de zeevishandel is onbewoonbaar verklaard. De brand brak kort voor elf uur uit bij het filteren en verwisse len van het vet in een frituur- oven. Die handeling gebeurt da gelijks. Wat precies is fout ge gaan, is nog onduidelijk. Het aanwezige personeel probeerde de brand aanvankelijk zelf te blussen, maar dat lukte niet. De twee vrouwen en één man verlie ten hoestend en proestend de winkel. De brandweer van de gemeente Veere rukte uit met drie blus- voertuigen van de korpsen Dom burg, Westkapelle en Oostkapel- le. De stadsgewestelijke brand weer Vlissingen/Middelburg ver leende assistentie met een ladderwagen/redvoertuig. foto Dirk-Jan Gjeltema geren, waarna de vrouw de con trole over haar stuur verloor. Ze botste tegen de vangrail in de middenberm. Door die ma noeuvre brak de aanhangwagen los van de auto en verloor daar bij een gedeelte van de lading grind. De auto en de aanhanger raakten zwaar beschadigd. De verloren grind werd later door Rijkswaterstaat opgeruimd. Koning Arbo regeert met strakke hand over het Goese bedrijf. Deze week worden de bureaus van de medewerkers afgesteld op de juiste, indivi dueel bepaalde en kennelijk ivetenschappelijk onderbouw de hoogte. Of beter: laagtewant de een kan nog net de prullenbak on der zijn bureau kwijt; de an der moet zijn benen voortaan maar zijwaarts parkeren. De kantoortuin heeft nu het meeste weg van een kleuter klas. De werkdag wordt daar om voortaan geopend met een kringgesprek, wie naar de wc wil steekt zijn vinger op en de koffie is in popidariteit ruim schoots voorbijgestreefd door chocolademelk. Het wachten is nog op het mo ment dat, zo rond lunchtijd, gezamenlijk de Kabouterdans wordt uitgevoerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31