Cruijff heeft de macht in handen Chardon door ziekte paarden niet op CHIO Wisselende start van Dutch open Wereldtitel voor Kasimdzhanov Grieken leuren met kaartjes 21j Ian Basten en Van 't Schip moeten het gaan doen bij Oranje oge prijs voor eckham-bal Record schoolslag voor Beard Jones hapert ook bij verspringen Leferink zegt af voor Oranje Kranjcar bondscoach Kroatië Peru en Colombia verder in Copa Patrick Zwaanswijk naar Japan Comitélid Irak overleeft aanslag PZC Kleintjes woensdag 14 juli 2004 ^ipnn ten Voorde SCHEDE - Johan Cruijff ^gesproken: Marco van Bas- ien John van 't Schip moeten {gaan doen bij Oranje. En als pjjff het wil, zal het ook wel beuren. pk Kesler hoef je natuurlijk te vertellen hoe het grote werkt. Wie als KNVB-top- p onder vuur ligt, moet zor- B dat hij razendsnel dekking M vanuit het bijna allesbepa- ïieCruijff-kamp. Dat machts- ókbestaat uit Cruijff zelf dus, ft m de slipstream De Tele- g| en Voetbal International, idirecteur betaald voetbal en bjscoach moet je die partijen «ente-keeper oschker: een rima koppel JEXDERLOO - Dat Marco u Basten de bondscoach moet rden en John van 't Schip n assistent, vindt Sander aschker niet meer dan logisch, i ervaren doelman van FC irente maakte het duo afgelo- a seizoen mee bij Ajax 2. [et is een prima koppel dat el- ;1 goed aanvult, maar in.Basten was er veel meer eebezig dan Van 't Schip", al- is Boschker, die Van 't Schip kende uit diens tijd als trai- r van FC Twente, ferco deed ook altijd de team- brekingen. Dat Van 't Schip [blijkbaar ook ambieert, ver ast me wel, omdat hij na zijn Reiende ervaringen bij Twen- aangegeven dat hij git meer hoofdtrainer wilde orden. En een functie bij het ederlands elftal is nog wel wat ftiger, ook al ben je dan assis- jschker heeft een groot ver- iiiwen in Van Basten als trai- r „Hij heeft enorm veel gezag verstand van voetbal. Ik loop jaren mee, maar ik heb nog dwat nuttige tips van hem ge- L" GPD iDRID - De bal waarmee Da- i Beckham een strafschop mis- ophet EK voetbal in Portugal te koop via internet. Spanjaard, die de bal op de ibune ving, heeft hem in de koop gedaan en van een Brit- krant al een bod gekregen an 18.000 euro. anp tevreden houden wil je een onbe zorgd leven leiden in de top van het Nederlandse voetbal. Het was dus heel verstandig van Kesler - niet in de laatste plaats voor hemzelf - om maandag even op audiëntie te gaan in Bar celona. De namendie Cruijff vervolgens dropte voor de func tie van bondscoach zullen voor niemand een verrassing zijn: Marco van Basten als eerste man en John van 't Schip als as sistent. Inderdaad, heel toeval lig twee adepten en goede be kenden van Cruijff. Het is normaal dat Kesler bij zijn zoektocht naar een nieuwe bondscoach het grote boegbeeld van het vaderlandse voetbal om raad heeft gevraagd. Maar dat wil niet zeggen dat er best wat kritische kanttekeningen ge plaatst mogen worden bij het on getwijfeld dwingende advies van Cruijff. Zo is Van Basten nog maar net begonnen als trai ner en bestaat zijn enige erva ring uit het coachen van een jaartje Ajax 2. Zijn vriend Van 't Schip stond één keer op eigen benen, maar bij FC Twente mis lukte hij volledig. De spelers vonden hem destijds niet rijp ge noeg en Van 't Schip zelf miste de drive die verlangd wordt voor het werken op het hoogste niveau. Ontwikkelingen Het is ook nog de vraag of Cruijff vanuit Barcelona wel vol doende zicht heeft op de ontwik kelingen van het trainersduo bij Ajax. Het advies van de grote meester riekt dan ook sterk naar een vriendendienst. Daar staat tegenover dat over het hoogste voetbalambt in Ne derland ook niet te ingewikkeld moet worden gedaan. Een bonds coach moet zorgen dat de sfeer goed is en dat de vedetten wil len werken. En: hij dient een lo gisch elftal samen te stellen. Over de tactische bagage van Van Basten hoeft niemand zich zorgen te maken. Spelers die het afgelopen seizoen bij Ajax met hem hebben gewerkt, roemen zijn enorme kennis van het spel. Wat verder voor Van Basten pleit is dat hij een geweldige per soonlijkheid is. Alleen al door zijn aanwezigheid dwingt de voormalige wereldtopper gezag af bij spelers, supporters en me dia. Hij heeft daardoor een oneindig krediet en weet nu al dat als straks de resultaten tegenval len, Cruijff op tv zal zeggen dat het aan de spelers ligt. Niet onbelangrijk is dat de su- perambitieuze Van Basten se rieus geïnteresseerd is in de functie. Dat komt voor een deel, omdat hij zich steeds meer be gint te ergeren aan technisch di recteur Louis van Gaal van Ajax. Om het Cruijff-kamp een hak te zetten, zou Van Gaal nog een veto over het vertrek van het Ajax-duo kunnen uitspre ken, maar de vraag is of men in Amsterdam de lobby vanuit Bar celona kan (of wil) weerstaan. De vraag of Kesler dat kan, hoeft helemaal niet gesteld te worden. Kesler zal na het echec rond Dick Advocaat wel gek zijn om het advies van Cruijff te negeren. En of het logisch is dat een onervaren duo het belang rijkste elftal van het land gaat leiden, is dan plots helemaal niet relevant meer. Gisteren brachten Van Basten en Van 't Schip al een spoedbe- zoek aan hun persoonlijke advi seur in Barcelona. Aan dat ge sprek hielden alle partijen een Johan Cruijff goed gevoel over. Kortom, wat Cruijff vorig jaar al voor elkaar kreeg bij Barcelona met het bin nenloodsen van Frank Rijkaard, gaat hem nu naar alle waar schijnlijkheid ook lukken bij Oranje. gpd LONG BEACH - De Amerikaanse zwemster Amanda Be-1 ard heeft in Long Beach het wereldrecord schoolslag op! de 200 meter verbeterd. Ze zwom de afstand in 2 minuten' en 22,44 seconden tijdens kwalificatiewedstrijden voor de^ Olympische Spelen in Griekenland. Daarmee verbeterde ze het record van de Australische Leisel Jones, die zater dag nog 2 minuten en 22,96 seconden over de afstand* deed. Ook Aaron Peirsol zorgde bij de Trials voor een we-! reldrecord. Hij deed dat door op de 200 meter rugslag na| 1.54,74 te finishen. Met 1.55,15 was hij sinds maart 2002' al in bezit van de beste tijd op de betreffende afstand. Peirsol versloeg op zijn favoriete onderdeel Michael Phelps, het wonderkind dat in Athene op jacht wil naar zeven keer goud. Halverwege zaten de twee. onder het we reldrecord. Peirsol werd echter niet bedreigd. Hij leidde de race van begin tot eind. ANP/AFP SACRAMENTO - Atlete Marion Jones heeft bij de Ameri- kaanse atletiektrials in Sacramento met moeite de kwali- ficatie van het verspringen overleefd. De favoriete, in Syd ney goed voor drie keer goud, werd met 6,39 meter slechts zevende. De beste twaalf gingen naar de eindstrijd, waar de tickets voor de Olympische Spelen van Athene worden verdeeld.ANP AMSTERDAM - Elles Leferink stelt zich dit seizoen niet beschikbaar voor het Nederlandse volleybalteam. De speelster neemt een zomer vrijaf. Ze heeft dat bondscoach Avital Selinger laten weten. ANP ZAGREB - Zlatko Kranjcar wordt bondscoach van de voetballers van Kroatië. De voormalige aanvaller van Di- namo Zagreb volgt Otto Baric op. Baric hield het voor ge zien, nadat Kroatië in de eerste ronde van de Europese ti telstrijd was uitgeschakeld. ANP/SID TRUJILO - Peru en Colombia hebben zich geplaatst voor de volgende ronde van de Copa America, het voetbalkam pioenschap van Zuid-Amerika. Beide landen speelden in hun onderlinge ontmoeting gelijk: 2-2. Het gastland Peru. en de titelverdediger Colombia waren eerder op de dag al geplaatst, omdat Bolivia gelijkspeelde tegen Venezuela. Bolivia heeft nog een kans verder te komen als een van de best geklasseerde nummers drie. ANP/RTR. UTRECHT - Patrick Zwaanswijk voetbalt het komend sei zoen bij de Japanse club Oita Trinita. De 29-jarige verde diger zag af van een verlenging van zijn contract bij FC Utrecht, omdat hij de voorkeur gaf aan een buitenlands avontuur. Zwaanswijk tekende bij Oita Trinita een con tract voor één jaar. Bij de club is Han Berger technisch di recteur. Richard Witschge speelt dit seizoen bij Oita, maar kreeg geen nieuwe verbintenis aangeboden. ANP Marco van Basten en John van 't Schip aan het werk bij Ajax. Als het aan Johan Cruijff ligt, krijgt het duo het voor het zeggen bij het Nederlands elftal, foto Robert Vos/ANP door Giel Hendrix Organisatoren van HZ-toernooi in onzekerheid joorCilya van der Kooy AMERSFOORT - De Nederland- if tennissers zijn met wisselend acces begonnen aan de Dutch Open in Amersfoort. Martin Ver kerk, Raemon Sluiter en Dennis van Scheppingen bereikten bij net graveltoernooi de tweede ronde. Peter Wessels, Melle van Gemerden en John van Lottum strandden bij hun eerste optre den, liGDAD - De voorzitter van net Iraakse olympisch comité, ^med al-Samarrai, heeft in 1 een aanslag overleefd. zich in een kon- tooi met twee auto's door de jjad toen er een bom ontplofte. Daarna werden granaten naar voertuigen gegooid en schoten toet een automatisch vuurwa pen op de auto gelost. r" van zijn bewakers raakte ie aanslag gewond. Al-Sa- ótwai zei geen idee te hebben fte het op zijn leven gemunt Ceeft. „Ik werk voor het olym- l!sch comité en dat is er voor al- e Iraki's. We hebben niks met politiek te maken. Maar het was duidelijk dat ze een aanslag op ®i wilden plegen. Ze kwamen EeJ granaten en schoten toen ik je bom nog leefde." "oh neemt in Athene voor het g* sinds 1990 deel aan de lyropische Spelen. Het land ïer(i id dat jaar uitgesloten na rival van militairen in Koe- jvo't. Het comité stond tijdens regime van Saddam Hoes- |f °nder leiding van zijn zoon I Hij liet de sporters na te- eurstellende resultaten marte- h anp/rtr Martin Verkerk en Melle van Ge- merden vochten een Nederlands onderonsje uit. Met zijn vertoon de spel maakte Van Gemerden de wildcard waar die hij op voor dracht van Daviscupcaptain Tjerk Bogtstra voor het toernooi had gekregen. Hij bood Verkerk goed tegen stand. Na het verlies van de eer ste set (4-6) pakte hij het tweede bedrijf met 6-3. In de beslissen de gaf de sterke service van Ver kerk de doorslag. Hij maakte de partij met 6-1 af. Verkerk treft in de tweede ron de de Chileen Adrian Garcia, voor hem een onbekende. Raemon Sluiter staat in de twee de schifting eveneens tegenover een Chileen. Hij moet het van daag opnemen tegen Nicolas Massu, die hem vorig jaar in de finale versloeg. De nummer één van de plaatsingslijst won in zijn openingspartij met 6-3 6-4 van de Belg Kristof Vliegen. „Het zal zeker geen makkelijke wedstrijd worden", zei Sluiter. „Hij is één van de beste spelers op gravel." Peter Wessels kon zijn sterke op treden bij de Siemens Open geen passend vervolg geven. De Elburger verloor van de Frans man Jean-Rene Lisnard. Wes sels won nog wel de eerste set, maar daarna nam Lisnard het initiatief over: 2-6 6-3 6-3. John van Lottum verscheen voor het eerst sinds zijn huwe lijk van begin juli weer op de baan. In 2002 haalde hij nog de halve finales bij het toernooi in de stad waar hij is opgegroeid. Maar nu was hij niet opgewas sen tegen Peter Luczak (6-4 4-6 6-2). De Australiër haalde via de kwa lificaties het hoofdtoernooi en strandde vorige week in de eer ste ronde van de challenger in Scheveningen. anp door Koen de Vries GOES - Rustam Kasimdzhanov, de 24-jarige Oezbeek die een van de publiekstrekkers op het HZ-schaaktoernooi in Vlissin- gen moet worden, is gisteren in Tripoli wereldkampioen scha ken geworden. Hij versloeg de Engelsman Michael Adams. Het organisatiecomité van het HZ-toernooi, dat van 7 tot en met 14 augustus in Vlissingen wordt gehouden, reageerde met gemengede gevoelens op het be richt. Het is nog onzeker of Ka simdzhanov ook werkelijk in Vlissingen aanwezig kan zijn nu hij de houder is van de wereldti tel. Toernooidirecteur Hans Groffen verkeerde gisteren in onzeker heid over de komst van de Oez beek. „Ik weet alleen dat de hul diging vanavond is en dat Rus- tam daarna terug naar Duits land vliegt. Misschien dat we daarna wat te weten komen. Maar misschien ook niet. Hij zal wel uitgeteld zijn." Groffen vreest dat de wereld schaakbond of zijn thuisland Oe zbekistan de wereldkampioen de komende weken een aantal plichtplegingen zal opleggen, zo dat hij niet naar Vlissingen kan komen. Groffen: „Daar houden we terdege rekening mee. We zijn al bezig om voor een even tuele vervanger te zorgen." Collega-organisator Paul van Rooijen, tevens vriend van Rus- tam Kasimdzhanov. probeerde gisteren vanauit zijn vakantie adres in Menton, Zuid-Frank rijk, tevergeefs contact te leggen met Tripoli. „Ik heb wel zijn vrouw gespro ken. Zij wil in augustus heel graag naar Vlissingen komen." Rustam Kasimdzhanov, die in 1996 voor het eerst in Vlissingen kwam en er sindsdien regelma tig op bezoek komt, verrichtte AKEN - De Nederlandse equipe voor het CHIO van Aken blijft weinig bespaard in de aanloop naar de wedstrijd. Eerst moest springruiter Leo pold van Asten afzeggen met een sleutelbeenbreuk, daarna meldde dressuuramazone Antoi nette Falandt zich af, omdat haar paard Jarwo niet fit is. En gisteren viel ook vierspannjder IJsbrand Chardon af. Koorts De ex-wereldkampioen en re cordwinnaar van Aken kwam tot de ontdekking dat drie paar den koorts hebben. Omdat over twee weken in Hongarije het WK vierspannen wordt gehou den, besloot Chardon geen risi co's te nemen in Aken. Bij drie paarden wees de ther mometer 38,5 graden aan, ter wijl 37 normaal is. Op advies; van de veearts hebben we beslo ten niet naar Aken te gaan. De paarden krijgen nu een paar da gen extra rust om te herstellen. Jammer natuurlijk, want Aken is een apart concours." Over de toestand van Jarwo, het paard van Antoinette Falandt, bestaat nog onzekerheid. Duide lijk is dat Jarwo een peesblessu re aan een achterbeen heeft. Dat is een andere blessure dan eer der dit seizoen het geval was. „Vrijdag hoop ik meer te we ten", laat bondscoach Bert Rut ten weten. Dan moet blijken hoe lang de hersteltijd is en kan hij een beslissing nemen over de sa menstelling van de olympische, ploeg. „Het feit dat het nu een andere; blessure betreft is op zich gun stig, maar het is nog even af wachten." gpd (Advertentie) Rustam Kasimdzhanov (links) pakte gisteren ten koste van Michael Adams (rechts) de wereldtitel scha ken. foto Sabri Elmhedwi/EPA op het WK enkele mirakels. Als nummer 56 van de wereld ver sloeg hij in de zes ronden, voor dat hij de finale bereikte, veel hoger ingeschaalde spelers, zo als de Rus Grisjoek, de Bulgaar Topalov en de Oekraïner Ivan- tsjoek. De finale tegen de 32-jarige En gelsman Michael Adams eindig de maandag in 3-3, waardoor gisteren vluggertjes de beslis sing moesten brengen. In de eer ste partij, met 15 minuten be denktijd, had Adams de winst voor het grijpen, maar na een blunder sloeg Kasimdzhanov toe. In de daaropvolgende pax'tij kon de Oezbeek met wit eenvou dig remise houden. Daardoor sleepte hij de wereldtitel bin nen. Kasimdzhanov verdiende daarmee 100.000 dollar. Adams ging met 70.000 dollar naar huis. De Oezbeek is de zeven tiende wereldkampioen van de wereldschaakbond Fide. ATHENE - Een maand voor het begin van de Olympische Spelen in Athene heeft de organisatie de Grieken opgeroepen kaarten te kopen voor het evenement. De verkoop valt tot nu toe te gen. Het ATHOC vreest halfvol le stadions voor het oog van de wereld. „Er zijn nog steeds tick ets voor een redelijke prijs te koop. Dit is dé kans om eens in je leven de Spelen van dichtbij mee te maken", zei Gianna An- gelopoulos, baas van het organi satiecomité, in een interview, met de lokale radiozenders. Vorige maand liet de organisa tie weten dat slechts 1,95 mil joen van de in totaal 5,3 miljoen toegangsbewijzen aan de man waren gebracht. Ook de intei'es- se van buiten Athene valt tegen. Vanwege de vrees voor aansla gen en de hoge prijzen voor de hotels blijven mensen weg uit Griekenland. anp/rtr Kijk op de advertentiepagina's Personeel op zaterdag. Ga naar www.pzc.nl Plaats zelf een advertentie op www.kleintiesmarkt.nl in de krant én op internet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21