ollege kiest voor plan De Putter IC PZC Poëzie over het leven na een coma Kitfox op ontdekking in Tanzania ZOMERACTIE! Z i PZC bil mping mag in Burenpolder blijven en krijgt honderdvijftig woningen naast zich vy lortinstuif Kapelle iANGOSALO jdrage voor ini Clowns lusical Rechter bestraft trio dieven Gepakt met vals vervoersbewijs Bekeuringen op Schroeweg Dief slaat toe in trein Auto gestolen in Goes Inbraak in strandhuisjes Goedkopere keuring agenda Adverteerders, let op onze 5 ERDER EEL dinsdag 13 juli 2004 RobPaardekam ££KE - Het college van Hei maal adviseert de gemeente- iniet in zee te gaan met pro- ontwikkelaar Arcus als het jom diverse ruimtelijke ont- kelingen in Yerseke. Daar- mijktze af van het ambtelij ks. Burgemeester en wet- Jers kiezen voor het plan jeGoese architect L. de Put- ondernemer H. Lacor uit seke, al gaan ze uit van de t minder nieuwe woningen Burenpolder. plan van Arcus zouden de Mg en de bungalows van brenpolder naar de Breed ing worden verplaatst. Op mjgekomen ruimte zouden (Advertentie) REDACTIE bevelaimden/tholen Stationspark 28 goes lel 0113-315670 fe 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl fank Balkenende (chef) 'r9r'd Huibers Mieke van der Jagt E'eek Janssen RobPaardekam Koen de Vries (sport) centrale redactie ^aagoes lek (0113)315500 Fa*. (0113)315669 E-mail: ri 'NTERNET Www-pzc.nl E-mai|; web® ^klachten: °800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge- openingstijden; «terdagstot 12,nn uur dan nieuwe bedrijven kunnen komen. B en W kiezen er nu ech ter voor om de camping te laten zitten en de grote bedrijven uit de Burenpolder weg te halen. „De mogelijke sanering van de kokkelsector heeft: bij die beslis sing meegespeeld", zegt wethou der J. Jansen. „Als die doorgaat, zijn twee grote bedrijven im mers al verdwenen. De kleine be drijven, die geen overlast veroor zaken, kunnen wat ons betreft blijven zitten." Op de ruimte die ontstaat, kun nen wat burgemeester en wet houders betreft 150 woningen gebouwd worden. Daarmee wijkt hun plan iets af van dat van De Putter en Lacor. Die gaan namelijk uit van het ver dwijnen van alle bedrijven in de Burenpolder, zodat er 300 hui zen kunnen komen. De 150 woningen die het college in gedachten heeft, zouden ge bouwd kunnen worden tussen 2010 en 2020. Oesterputten In diezelfde periode kan wat het college betreft ook het andere deel van De Putters plan gereali seerd worden: de bouw van on der meer appartementen op de middelste oesterputten. De ini tiatiefnemers denken aan vier gebouwen met in totaal 82 ap partementen, een hotel met 22 kamers, een innovatiecentrum, een dorpshuis, een museum, een congrescentrum en een parkeer garage. Het huidige dorpshuis wordt in de plannen van De Putter ge sloopt. Op die plaats komen nieuwe bedrijven. Burgemeester en wethouders benadrukken dat De Zaete tot het zover is op de normale manier onderhouden dient te worden. Het college heeft zich ook po sitief uitgesproken over het plan van drie ondernemers om de Molenpolder te herstructureren. De initiatiefnemers willen het noordelijke deel een woonfunc tie geven, van het middelste deel ,een groene bufferzone ma ken en het zuidelijke deel voor bedrijven reserveren. Hét colle ge zegt rekening te houden met de komst van 150 woningen. Ook voor dit plan wordt de tijds periode 2010-2020 aangehou den. Als de gemeenteraad het college volgt en Arcus buitenspel zet voor wat betreft Yerseke, heeft dat volgens wethouder Jansen geen consequenties voor de plan nen met het voormalige Veer- plein bij Kruiningeri. Daar wil Arcus een grote woonwijk met een boulevard realiseren. „Dat project staat volledig los van de initiatieven in.Yerseke", zegt Jansen. „Arcus blijft voor het Veerplein dus gewoon in de ra ce." De gemeenteraad praat van avond vanaf 20.00 uur over de plannen voor Yerseke. Dat ge beurt in het gemeentehuis in Kruiningen. PELLE - Kapélse kinderen sa de zes en twaalf jaar zijn nsdag 21 juli tussen 14.00 en I uur welkom in sportcen- ii 't Groene Woud voor een ilinstuif. Er is in ieder geval zeephelling, een klimtoren eren en dansen in stijl met mO DORADO ;tiaan van Hemert bandoneon, ecqueline Edeling bandoneon, Alexandre Mota Kanji viool, Derk Lottman viool, lilargreet Markerink piano, ücovan de Meeberg el. gitaar, Brice Soniano contrabas iNGO LA VI DA 'iano Diaz en Marieke lest mC 10,-Donateur NM GRATIS 0118-623650 of 0118-501829 STKAPELLE - Café Kasteel Batavia uit Westkapelle ft tijdens het Europese kam- toschap voetbal 2150 euro in- Mield voor de Clini Clowns. g is gisteravond over- idigd aan een vertegenwoor- ïvan de Clini Clowns. In café kon er tijdens het EK een pool en toto worden egedaan. iSSINGEN - Het kinderkoor de Zeeuwse Muziekschool, Walcheren, houdt morgen jaarlijkse einduitvoering de musical De Jackpot, musical vindt plaats in het saaaltheater in Vlissingen t^ntom 19.30 uur. Than van der Burght met haar dichtbundel Than is terug! door Inqrid Huibers GOES - Een ernstig scooterongeluk, ne gen weken coma, vier maanden zieken huis en negen maanden revalidatiecen trum vinden hun weerslag in de dicht bundel Thari is terug! Dichten bleek voor de zeventienjarige leerlinge van Mytylschool De Sprienke in Goes de ma nier om het koppie boven water te hou den. „Zelfs toen ik nog niet kon praten, of schrijven, maakte ik in mijn hoofd al gedichten." Aan elf november 2002 heeft Thari van der Burght uit Ossendrecht zelf geen herinnering. „Watrik weet, is dat ik op mijn scooter stapte, een nachtje sliep en als een klein kind wakker werd", zegt ze. „Mijn ouders hebben me later ver teld dat een automobilist, die aan de verkeerde kant van de weg stond, in eens optrok. Ik schijn geprobeerd te heb ben de man te ontwijken, maar dat is me niet gelukt. Ik ben over zijn auto heen gevallen en heel hard met mijn hoofd op het asfalt terecht gekomen." Ze had de scooter net twee weken eer der voor haar zestiende verjaardag ge kregen. „Ik was er zo blij mee." Boos op de meneer in de auto die wat be ter had moeten uitkijken, is ze wel ge weest. Maar nooit lang. „Dat ligt niet zo in mijn aard", zegt Thari. „Het is nu eenmaal gebeurd en ik moet door." Zo nuchter als ze over haar ongeluk praat, zo nuchter zijn ook haar gedich ten. In korte, botte zinnetjes doet ze bijna zonder emoties verslag van haar zweeftocht tussen leven en dood. Ik moest terug gaan/En toen heb ik dat maar gedaan/Ik wou niet terug/Ik lag wel lekker op mijn rug/Me oma zei dat het nog te vroeg was/Maar dat besefte ik later pas/Ik ben gegaan en nu ben ik wel blij/Want het was gewoon/nog te vroeg voor mij. Maar het is precies de nogal afstandelij ke benadering waardoor de gedichten zo feilloos doel treffen. Zoals in Thari loopt weer. Thari die loopt weer/Daar hadden we altijd op gehoopt/Ja ik loop weer/En het doet nergens zeer/En mijn hand doet het ook wel weer goed/Gewoon om dat die weer verder moet/Alleen het nadenken/Nou, daar zal ik maar geen aandacht aan schenken. Dat denken, daar komt Thari vaak op terug tijdens het gesprek. Zo valt het de voormalige vwo-leerlinge niet mee om ineens op vmbo-niveau te moeten wer ken. „Soms komen dingen wel weer te rug, zoals laatst tijdens de wiskundeles, maar vaak ook niet." En ze vindt het vreselijk wennen, een Mytylschool. „Ie dereen heeft hier iets", zegt ze. „In het begin wist ik helemaal niet wat ik daar mee aan moest." Het duurde lang voordat Thari in de ga- foto Dirk-Jan Gjeltema ten kreeg dat ze een ernstig ongeluk had gehad. „Ik vond het lang heel nor maal dat ik maar in dat ziekenhuisbed lag. Ik was een klein kind dat alles weer opnieuw moest leren, maar dat vond ik helemaal niet vreemd." Tijdens haar verblijf in revalidatiecen trum Leijpark in Tilburg heeft Thari zich wel eens afgevraagd waarom haar oma haar in vredesnaam 'terugge stuurd' had. „Dan zag ik het even helemaal niet meer zitten", zegt ze. „Maar dat was ge lukkig niet zo heel vaak." En nu zit er een mooie meid met hippe kleren en een stralende lach. Natuurlijk vraagt ze zich wel eens af of ze ooit een vriend vindt 'die het niet erg vindt dat hij wat langzamer moet lopen als hij met me uitgaat'. Maar ze geniet weer van het leven, gaat elk weekeinde met haar zusjes naar de disco en is tot haar eigen verbazing lang niet meer zo verle gen als voor haar ongeluk. „Toen vond ik het prima om stil in een hoekje te staan", vertelt ze. „Maar daar vind ik nu niets meer aan. Ik stap nu op ieder een af." door Marcel Modde ZIERIKZEE - Je kunt nog zo'n briljant straaljagerpiloot zijn, of de grootste jumbojets vliegen, voor het allereerst direct alleen achter de knuppel van een staartwielvliegtuig kruipen, is niet toegestaan. Bij de start, maar vooral ook landing heeft dit type de neiging alle kanten op te gaan, behalve rechtdoor, vertelt piloot Ted Volkeri uit Zierikzee. En dus is enige coaching vereist. „Dat heeft te maken met het draaipunt. Net als een klein kind dat voor het eerst een krui wagen pakt. Die zwabbert van links naar rechts. Een neuswiel- vliegtuig - en de meeste toestel len zijn dat - heeft daar veel minder last van." Met zijn bijna vijfhonderd vlieg uren, waarvan iets meer dan driehonderd met een zelfge bouwde Kitfox, geldt Volken in middels als een autoriteit op dit gebied. Niet zo gek dus dat zijn foto onlangs de omslag sierde van het blad van de Nederland se Vereniging van Amateur Vliegtuigbouwers. Het leverde hem een telefoontje op uit Tan zania. Of hij zin had om twee ge lijkgestemden vertrouwd te ma ken met de nukken en mogelijk heden van de Kitfox. Eén van de twee exemplaren stond al vier jaar ongebruikt klaar. In heel Afrika was niemand te vinden die het toestel goed genoeg ken de om anderen ermee op gang te helpen, vertelt Volkeri. Beide mannen, een Nederlandse arts en een medewerker van de Stichting Nederlandse Vrijwilli gers die in Tanzania wonen, be taalden zijn reis- en verblijfskos ten. Een buitenkansje voor ie mand voor wie vliegen een pure passie is. In twee weken tijd - hij is net te rug - maakte Volkeri zo'n zestig vluchten, waarbij het er vooral om ging de start en landing te oefenen. „In het begin kwamen ze met een brul gas aanvliegen en wilden ze landen zoals ze ge wend waren met een Cessna. Dan is het een kwestie van even ingrijpen, bijsturen en verder vliegen. Op de twaalfhonderd meter lange baan van Moshi air- port hoeft die snelheid geen pro bleem te zijn, maar wanneer je dat op Midden-Zeeland doet, Landen met een Kitfox is een heel ander verhaal dan een neuswiel- toestel aan de grond zetten. Ted Volkeri werd speciaal naar Tanza nia gehaald om het kunstje daar aan twee mannen te leren. zie je links en rechts om je heen alles en iedereen voorbij ko men." Volkeri, eigenaar van een win kel in kantoorspullen, koos in 1995 - na bijna dertienhonderd uur bouwen - het luchtruim met zijn Kitfox MK 4, luisterend naar de naam PH-RAY. Destijds gold hij als pionier van dat type in Nederland. Inmiddels staan er hier acht exemplaren geregis treerd en zijn er nog een aantal in aanbouw. Wereldwijd gaat het om ongeveer vierduizend stuks. Bouwpakket Een Kitfox bouw je al voor tien duizend euro, maar dan moet je wel alle onderdelen zelf maken. Volkeri koos voor een compleet MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren drie jongeren werkstraffen opgelegd voor heling en verduistering van goederen. De drie had den begin oktober rookwaren, telefoonkaarten, strippen kaarten, abonnementen voor het openbaar vervoer, ca deaubonnen en frankeerzegels gestolen uit een super markt in Hulst. Een twintigjarige inwoner van Terneuzen kreeg daarvoor zestig uur werkstraf en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf opgelegd. Hij had een straf - blad.Een twintigjarige man uit Middelburg en een negen tienjarige man uit Tolbert kregen tachtig uur werkstraf opgelegd. In de strafmaat werd meegenomen dat het twee tal betrokken was geweest bij een vechtpartij in Hulst, ok tober vorig jaar. Een meisje dat aan het geweld een litte ken op haar arm overhield, had een schadeclaim van 1300 euro ingediend. Maar omdat niet vaststond dat het duo het letsel had toegebracht, werd de vordering afgewezen. MIDDELBURG - De politie heeft gisterochtend in de Sta tionsstraat in Middelburg drie mannen aangehouden op verdenking van valsheid in geschrifte. De drie, een twin tigjarige Middelburger, een negentienjarige man uit Tol bert en een twintigjarige Temeuzenaar, werden opge merkt door een oplettende buschauffeur, die zag dat er met hun vervoersbewijzen was geknoeid. Hierop heeft de chauffeur de politie gewaarschuwd, die de drie heeft aan gehouden. MIDDELBURG - De politie heeft gisterochtend tijdens een verkeerscontrole op de Schroeweg in Middelburg di verse bekeuringen uitgeschreven. Er werden zeven verba len opgemaakt voor rijden door rood licht, een persoon werd bekeurd omdat hij niet handsfree belde. Een be stuurder reed tegen de rijrichting in. GOES - In de trein van Kapelle naar Goes zijn gistermid dag rond kwart voor een de mobiele telefoon en de porte monnee van een 19-jarige vrouw uit de gemeente Goes ge stolen. De goederen werden in een onbewaakt ogenblik uit haar tas weggenomen. In de portemonnee zaten wat euro's en persoonlijke papieren GOES- Vanaf de Lijnbaan in Goes is gisteren een perso nenauto gestolen. Het gaat om een witte Opel Kadett met kenteken RD-10-PB. De auto moet tussen 6.00 en 19.00 uur meegenomen zijn. De waarde is onbekend. DOMBURG - Tussen 4 en 12 juli zijn ongeveer twintig strandhuisjes op het strand bij Domburg bezocht door in brekers. De inbraken werden gepleegd in de nachten van 4 op 5, 5 op 6 en 11 op 12 juli. Er werd voor enkele honder den euro's aan windschermen, hamers en strandstoelen gestolen. TERNEUZEN - De ouderenbon den in de gemeente Terneuzen bieden met ingang van 1 septem ber rijbewijskeuringen aan hun leden aan voor 25 euro. Dat is heel wat goedkoper dan de tarieven die daar tot nu toe voor in rekening werden ge bracht. Die variëerden van 35 tot 75 euro. Daar komen dan nog eens de kosten bij voor de aanvraag van een nieuw rijbe wijs en andere gemeentelijke for- mulerieren, waardoor de totaal prijs voor zeventigplussers ge middeld uitkwam op 125 euro. Leden van de drie ouderenbon den die in de gemeente Terneu zen wonen, kunnen zich voor de keuring aanmelden door te bel len met 0115-613984. Ouderen in Oost- en West-Zeeuws-Vlaan- deren kunnen al langer voor het bedrag van 25 euro terecht voor de rijbewijskeuring. STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Maria Magdalena Kerk, 11.00 uur: Concert kinderkoor Maitrise de Pays de Loire; Maria Magdalena Kerk, 12.30 - 16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging, Grote Kerk, 12.30 uur: Orgelconcert Henk van Putten; Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: De monstratie oude ambachten; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor oude ren; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbe speling Sjoerd Tamminga; Revalidatie centrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiën- ten; KAPELLE - De Vroone, 09 15 uur Yo ga; 13.30 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Wel- farewerk; KLOETINGE - Geerteskerk, 13.30-16.00 uur: Open voor bezoekers; tot en met 31 augustus KRABBENDIJKE De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN - Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining; Gemeentehuis, 19.30 uur: Opinieraad; STAVENISSE Van de Lek De Clerqplein, 18.00 uur: Start Fietsdrie- WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart Oosterschelde; Steiger havenkantoor jachthaven Yerse ke, 18.30 uur: Vetrek rondvaart Ooster schelde ontdekkingstocht; Prins Wil- lem-Alexanderhaven, 20.00 uur: Open luchtconcert Muziekvereniging Mozart; Gymzaal Ericalaan, 09.00-10.00 uur: Conditietraining 50-plus (Advertentie) bouwpakket, weliswaar duur der, maar het grote voordeel daarvan is dat het geheel is voor zien van het predikaat 'lucht vaartkwaliteit'. „Bouw je zelf puur van teke ning, dan moet je voor ieder ele mentair onderdeel apart zo'n stempel aanvragen. Een hoop extra rompslomp." Velden met suikerriet, maïs en rijst kleurden het Tanzaniaanse landschap. Het nagenoeg con stante zicht op de bijna zes kilo meter hoge Kilimanjaro maakte de ervaring adembenemend. „Het is daar zo mooi. Als het hel der is, kun je zeker honderd kilo meter ver kijken." De autoriteiten in Tanzania deden allesbehalve moeilijk bij de introductie van de Kitfox in hun luchtruim. „Wanneer je dat land vergelijkt met Ne derland, dan zijn ze daar een stuk vliegvriendelijker." Wel kostte het enige moeite de ver keersleider van de internationa le luchthaven Kilimanjaro te overtuigen dat het werkelijk een zelfbouwtype vliegtuig was dat zijn toren naderde: Don't tell the tower any jokes over the ra dio!" De PZC is het regionale medium bij uitstek, maar in de maanden juli en augustus adverteert u ook nog eens extra voordelig. In deze periode brengen wij de 'zomeractie'. Plaats binnen 5 verschijningsdagen uw 2e advertentie en kies uw voordeel. Meer weten? Neem contact op met het verkoopteam bij u in de buurt! Midden Zeeland Zeeuws Vlaanderen E-mail: zomeractie@pzc.nl Tel.: 0113 -315520 Tel.: 0114-372772

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23