zc roekomst huurflat onderzocht PZC Verbroedering bij spel zonder grenzen Raadsvergadering live op de radio door Omroep Terneuzen Droefenis en vreugde over afblazen plan Kop van Noordstraat lavis zoekt oplossing voor verpaupering gebouw Zuidlandstraat 11 ivenivierdaagse srfeesten in .Niklaas agenda met cappendijk auto's kun je iets afspreken. ook via www.cappendijk.nl r nhm Buitenlandse studenten op stage Rijverbod voor Terneuzenaar Familiedag wereldschool De Ark Botsing tegen lichtmast en boom €45,- maandag 12 juli 2004 ^fians Hoonhorst KEUZEN - Woonstichting ns bekijkt dit najaar of er toekomst is voor het flatge- js aau de Zuidlandstraat in neuzen. Mocht de corporatie ouderwetse woonflat in adliouden, dan moet worden J of en op welke wijze gebouw moet worden opge- pt. is kreeg de afgelopen maan- jteeds meer klachten over jing en verpaupering van ^gebouwtje tussen de Bei- straat en de Guido Gezel- Bewoners ergerden aan zwerfvuil en ontlasting ■ballen en troep op de gale ae Woonstichting consta nt het woongenot inder- jwerd aangetast door ver ing. maar houdt de bewo on spiegel voor ogen. ds-directeur E. van Exter: genodigden kunnen niet zon- uiedewerking van bewoners ia! of de trappengalerijen het appartementengebouw adeZuidlandstraat betreden, mogen aannemen dat de flat- roners hun eigen woonomge- niet vervuilen. En als ze [overlast binnen willen heb- [dan laten ze mensen die er thuishoren ook niet bin- U flatwoningen aan de Zuid- [NDIJKK - Van 12 tot 15 20Q4 wordt in het zwembad fendijke weer een zwemvier- pe gehouden. Bis in de voorafgaande ja- is de opbrengst bestemd ehet Ronald McDonald Kin- donds. Men kan afstanden 250, 5 0 0 en 1000 meter mmen. Het inschrijfgeld be- $2,50 euro. ■zwembad van IJzendijke is rdeze zwemvierdaagse dage lussen 17 en 20 uur geo- Zoals elk jaar worden ei- stal van activiteiten voor de gehouden tijdens het irnen. .NIKLAAS - Het recreatie- 1de Ster in St.Niklaas pakt 7 augustus uit met rfccsten. De hele dag staat park bol van de feestelijke iviteiten. ajn demonstraties van telege- ie vliegtuigen, een afwisse- id optreden van het west ïamse Waterski showteam en kennismaking met de ksport. Kinderen krijgen van brandweer de gelegenheid itelf de brandspuit ter hand enen. rler is er veel muziek. Radio ::act presenteert de Contact Tour show 2004. af acht uur speelt de VTM 1. De Sterfeesten wor- sloten met een muzi- «1 vuurwerk. hedactie 'êEUWS-vla am deren ''illemAlexanderlaan 45 'ostbus 145 ;530 AC terneuzen 0115-645769 J. 0115-645742 E-mail: redtern pzc. n I -^nnyvan Gremberghe dief) '''OutBareman 'aymond de Frel 'Sné Hoonhorst 5-aevan Stee frits Bakker (sport) Saudeloo 16 jtöoab hulst '51:10114)372776 Fi>' 10114)372771 E-Tail: re van Doorsselaer ^ntrale redactie Stationspark 28 ?ostbus 31 ^0 AA goes 10113)315500 10113)315669 -■"wil: redactie pzc. n I •iternet "V'V pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Bazorgkiachten: •i5°0-023123l ^maandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; ^terdags tot 12.00 uur landstraat horen tot de goedko pere uit het bestand van de Ter- neuzense corporatie. De flats zijn weliswaar minder luxueus dan veel andere appartementen, maar de prijs is daardoor ook een stuk lager. „We kunnen de flats natuurlijk opknappen. Dubbel glas, mooiere badka mers en keukens. Maar aan zul ke voorzieningen hangt een prijskaartje, terwijl niet ieder een de aanpassingen nodig vindt. We moeten dus onderzoe ken waar de huidige bewoners behoefte aan hebben en wat de woningmarkt vraagt", zegt Van Exter. Vrijkomende woningen worden al enige tijd niet direct ver huurd. Acht van de 33 apparte menten staan momenteel leeg. Niet om verdere verpaupering in de hand te werken, omdat toch al is beslist tot sloop van het gebouw, benadrukt Van Ex ter: „Na de vakantieperiode wil len we eens goed bekijken hoe we het best een nieuwe, frisse start kunnen maken. We moeten niet alleen onderzoeken of de in richting van het gebouw en de appartementen moet verande ren, maar ook wat voor bewo ners er in de flat moeten komen wonen. Misschien moeten we een ander toelatingsbeleid voe ren. Als er teveel bewoners van een bepaalde categorie in één ge bouw wonen, kan dat slecht zijn voor de woonomgeving en onder linge contacten. Een mix van oud en jong van verschillende achtergronden kan dan beter zijn. Vandaar dat we sinds enige tijd niet direct nieuwe huurders plaatsen in vrijkomende wonin gen." De corporatiedirecteur sluit sloop van de flat op termijn niet uit, maar benadrukt nog eens dat zo'n finale beslissing alleen op basis van gedegen onderzoek zal worden genomen. „Als we de flat afbreken, zijn we 33 goedkopere woningen kwijt, terwijl de meeste huurhui zen de afgelopen jaren al flink in prijs zijn gestegen door het opwaarderen van de woningen. Opwaardering van de apparte menten kost ook geld, dus we zullen alle mogelijkheden nog eens heel goed tegen het licht houden." Een meisje glijdt door een gat bij het 'levend sjoelen', door René Hoonhorst OOSTBURG - Tuurlijk vindt Remco (14) uit Groede het leuk om als snelste de gladde luchtkussenheuvel te bedwin gen. Maar hij is niet te beroerd om toe te geven dat de 7-jarige Tiffany uit Ee- de nog harder naar boven rent. Want, weet Remco, het gaat niet altijd alleen om winnen, maar vaker om sa menwerking. Samen krijg je dingen voor elkaar die alleen niet lukken. „En samen is ook gezellig", zegt de jeugdige Groedenaar net nadat hij Karin, die wat meer moeite heeft met de steile plas tic wand, een kontje had gegeven om bo ven te komen. Remco heeft het begrepen. Hij maakt plezier door samen met een groep ande re kinderen met een functiebeperking (licht verstandelijk gehandicapten) 'spelletjes zonder grenzen' te doen. Spel letjes die vaak alleen te doen - en soms te winnen - zijn als de kinderen samen werken. Elkaar helpen, coachen, bege leiden, aanmoedigen, feliciteren en troosten. Kortom: verbroederen. En die kennismaking annex verbroede ring is precies waar het om draait tij dens de zevende internationale Jeugd- dag van de 'verbroederde grensgemeen ten' Damme, Maldegem, Sint Laureins en Sluis. De jeugddag voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar staat tijdens de zevende editie in het teken van het oude, maar nog immer bekende en popu laire 'Spel zonder grenzen'. Deelnemers moeten dus laten zien dat ze behendig, snel, lenig en doortastend zijn. Boven dien staat van tevoren vast dat ze niet ontkomen aan water en zeephellingen, immer de klappers van de grenzeloze spelen. Een kleine driehonderd basisschoolkin deren uit de vier grensgemeenten stort zich zaterdag vol overgave op de ver schillende spelonderdelen. Een groep kinderen die verstandelijk moeilijk mee komt, allen regelmatige bezoekers van zorgboerderij Nieuwvliet, mag voor de eerste keer ook meedoen. 'Zorgboer' Joop le Grand weet zeker dat het niet voor de laatste keer is. „Kijk de kinde ren genieten en ook voor de begeleiders is het een feest. Wij zijn volgend jaar ze ker weer van de partij." De Sluisse wethouder Leen Wille (wel zijn en sport) hoort het graag. Als het aan hem ligt, doen er volgend jaar ook kinderen met een functiebeperking uit de Vlaamse gemeenten mee. Wille is in zijn nopjes met de op rolletjes lopende organisatie. Welzijnsambtenaar Ri chard Schriemer, spin in het organisa tieweb, krijgt geen wanklank te horen en het slechte weer laat - op een buitje aan het begin van de dag na - de sport en recreatievelden van Oostburg links liggen. Levend sjoelen De jeugd is overigens niet bang voor nattigheid. Rolschaatsen, mega-step- pen, hindernisbanen bestormen, blok- klimmen en water overbrengen in een bekertje op een' mijnwerkershelm zijn foto Peter Nicolai prachtige spelen om je uit te leven. Maar het allermooist is het 'levend sjoe len', na een aanloop op een met groene zeep ingesmeerde mat op een plastic schijf springen, waarmee je door een gat in de sjoelbak moet glijden. Zonder goede aanloop red je het niet. Niet te zacht, want dan glijd je te langzaam; niet te hard, want dan val je op je snuit voor je je op de sjoelsteen kan werpen. Gewicht Daarnaast is enig gewicht vereist om snelheid te maken. De lichtgewichtjes van zes tot en met acht jaar bereiken de gaten van de sjoelbak niet vaak. Maar dat vinden Sam (8) uit Sint Laureins en Tom (6) uit Breskens niet erg. Het is ge woon een machtig leuk spel. Tom, ge huld in een shirt met nummer tien Van Nistelrooy, begrijpt de vraag of-ie niet in Geffen moet zijn niet goed. Tot een vriendje hem toeroept dat hij moet op schieten om met Paulien te trouwen. Dan rent de kleine Bressiaander hard achter de onverlaat aan om hem te la ten weten dat er geen grappen over de al of niet vermeende liefde worden ge maakt. STREEKACTIVITEITEN ZEEUWS-VLAANDEREN: AXEL - Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; De Hallen; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 10.45 - 11.30 uur; OSB gymnastiek voor oude ren; 14.00 - 16.30 uur: OSB koersbal; BRESKENS - Handelshaven, 15.00 en 16.30 uur; Rondvaart19.00 uur: Strand wandeling; CADZAND - BAD - Winkelgalerij Boule vard de Wielingen, 12.30 - 21.00 uur: Zo- mermarkt; GROEDE - N.H. kerk, 19.00 uur: Fiets tocht natuurvereniging 't Dumpje; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers bal en biljarten; 19,30 uur; Line dance; HULST - Houtenkwartier, 13.00 uur: Praat en Doe bijeenkomst; De Lieve: 13.00 uur: Biljarten; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO koersbal en handwerken; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance beginners; 20.00 uur: Country line dance gevorderden; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 13.30 uur: Handwerken dames; 15.30 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 18.30 uur: Handwerken jeugd; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 13.00 uur: Dansclub Lencor; 13.00 uur: Bridge; 19.00 uur: Showband Sas van Gent; 19.30 uur: Grutmoole volksdansen voor ouderen; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur; SWOS handwerken, jeu de boules, kaar ten, canasta, biljarten competitie heren en sjoelen; 19.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Callanetics en oefenavond muziekvere niging Sluiskil; ST.KRUIS - N.H. kerk, 19.00 uur: Kre ken fietstocht; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 15.30 uur: Kreatieve Vorming kinderatelier; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur; Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje. 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum 19.00 uur: Country line dance begin ners; 20.45 uur: Country line dance voor ge vorderden; Café Ter Nose, 19.30 uur: Free Country Dancers beginners; 20.15 uur: Free Country Dancers gevorder den; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - 15.30 uur: KBO solo dansen voor 50 plussers; 19.00 uur: Moonlight country line dance onder begeleiding; door René Hoonhorst TERNEUZEN - Omroep Terneu zen zendt de Terneuzense ge meenteraadsvergadering don derdag 15 juli rechtstreeks uit. Door een straalverbinding tus sen de raadzaal in het stadhuis en de studio in de Grote Kerk Advertentie VOLVO for life A Cappertdijk Auto's Terneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Terneuzen tel: 0115-697455 www.cappendijk.nl kunnen deskundigen en betrok kenen direct commentaar leve ren op zaken die tijdens de ver gadering aan de orde komen. De eerste 'live-uitzending' van een gemeenteraadsvergadering sta'ht geheel los van het voorstel om Omroep Terneuzen 19.200 euro subsidie toe te kennen, veel minder dan waar de zender op hoopte. Hoofdredacteur J. Robesin bena drukt dat de omroep al heel lang bezig is met pogingen om rechtstreekse uitzendingen te verzorgen. Dat moet ook wel, omdat de lokale zender het uit zenden en verslaan van raads vergaderingen in het program mabeleid heeft opgenomen. Me de door de inzet van de raads- griffier is het technisch moge lijk om donderdag een proef uit zending de ether in te slingeren. Omdat de raad algemene be schouwingen houdt voor het be leidsplan voor de komende ja ren krijgt de luisteraar direct een marathonuitzending voor de kiezen. Robesin vindt dat niet erg, omdat hij tijdens pau zes interviewtjes hoopt te ma- HULST - Twee weken mogen zestien studenten uit ver schillende landen ruiken en proeven aan de Nederlandse cultuur. Zij zijn in het kader van een uitwisselingspro gramma uitgenodigd door Rotaryleden. Zaterdag werden zij op het stadhuis van Hulst verwelkomd.De studenten, in de leeftijd van 15 tot 19 jaar, verblijven in een gastge zin en werken samen met de jeugdcommissie een goed ge vuld programma af. Doel van de uitwisseling is elkaar te leren kennen en iets te leren over verschillende gebruiken en culturen in andere landen. Gisteren stond Hulst ves tingstad op het programma en deze week worden als pro jecten afgewerkt: een excursie door het Verdronken Land van Saeftinghe, Gent, Antwerpen en de Zeeuws-Vlaamse kust.De groep bestaat uit zestien jongeren uit Bulgarije, Estland, Hongarije, Italië, Noorwegen, Polen, Rusland, Zweden, Israël, Kroatië, letland, Slowakije, Spanje, Tsje chië, Turkije en Zwitserland. Een bont gezelschap van leergierige jonge mensen. „Het is een beetje vakantie en ook een studiereis", vertolkt Sheree Milne, een Australi sche die momenteel in Noorwegen studeert, de mening' van allen. ZAAMSLAG - Op de Huissenspolderweg in Zaamslag heeft een 52-jarige automobilist uit Terneuzen gistera vond omstreeks negen uur een rijverbod van vijf uur ge kregen omdat hij meer dan tweeënhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken had. HULST - Basisschool de Ark bestaat veertig jaar, is een wereldschool en bezig met een Indonesië-project. Veel re denen om feest te vieren. Zaterdag gebeurde dat in de vorm van een familiedag en volgens de meer dan honderd aanwezigen was het in één woord: geweldig. 106 personen hadden zich opgegeven om te komen feesten. De Ark is een kleine school, maar toonde aan in vele op zichten groot te zijn. Het feit dat de basisschool uitgeroe pen is tot wereldschool, een school waar gelijkheid, we derzijds respect en verdraagzaamheid uitgangspunten zijn, is voor een relatief kleine school een prestatie waar leerkrachten, leerlingen en ouders.trots op zijn. Voor het Indonesië project is momenteel al ruim 1300 euro bijeen gebracht. Óp de familiedag werden tal van activiteiten ge houden, verder werd veel bijgekletst door de oud-leerlin- gen.Het avondprogramma werd gevuld met theater van de allerkleinste leerlingen van de school, oud-leerlingen en een juf. De uitvoering bevatte elf nummers: muziek- voordrachten, toneel, en zelfs een brokje cabaret. Ieder een ging voldaan en tevreden huiswaarts. OVEZANDE - Een 42-jarige vrouw uit Borsele is zater dagmiddag in het ziekenhuis beland, nadat ze met haaT auto een aantal botsingen had gemaakt. Ze kwam uit de richting van Ovezande en naderde de kruising van de Bernhardweg en de 's-Heerenhoeksedijk. Ze kwam op de verkeerde weghelft terecht, toen ze bijstuurde reed ze in de berm en botste op een lichtmast. Vervolgens reed ze over een verkeersgeleider en botste aan de overkant van de kruising tegen een boom. Nadat ze de dijk was afgere den, kwam ze op een bietenveld tot stilstand. ken met raadsleden. „Door toe lichtingen van raadsleden zelf en uitleg en commentaren van uit de studio is de kans groot dat we een levendige uitzending krijgen. We hebben van het be gin af aan gezegd dat we raads vergaderingen live willen breng en, dus zijn we heel blij dat we van start kunnen." Robesin en hoofd techniek J. Ha melink voorspelden twee weken geleden dat het eind van Om roep Terneuzen in zicht is als de gemeenteraad niet meer geld be schikbaar stelt dan het college voorstelt. De hoofdredacteur heeft goede hoop dat er donder dag pogingen worden onderno men om het bedrag te verhogen. „Maar ook als dat niet het geval is, zal dat ijl de uitzending niet te merken zijn. Deskundigen en betrokkenen kunnen tijdens de uitzending hun mening laten ho ren, maar we zullen de uitzen ding professioneel voortzetten, ook bij een ons onwelgevallig be sluit. De komende maanden blij ven we gewoon verslag doen van de raadsvergaderingen, eventueel totdat het doek defini tief valt", benadrukt Robesin. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het afblazen van de herinrichtingsplannen voor de Kop van de Noordstraat leverde dit weekeinde diverse reacties op van de Terneuzense ondernemersclub Coördinatie en Management (CenM). La Belle Vue, samenwerkings verband van Woonstichting Cla- vis en bouwonderneming Delta, maakte vrijdag bekend dat de bouw van 36 appartementen en een aantal winkels in het gebied Schoolweg, Vlooswijkstraat, Noordstraat niet doorgaat. Coördinator A. Stoffels is voor al teleurgesteld dat jarenlange plannenmakerij niets heeft opge leverd. Voor zestig tot zeventig procent van de 1400 meter win keloppervlak waren al gegadig den gevonden, verzekert hij. Winkelketens als Witteveen (kle ding) en Automat (onderdelen en accessoires voor auto's) zul len moeilijk nog eens zijn te inte resseren voor een Terneuzense vestiging. „Het is droevig, ge woon een enorme sof. Het duurt nu zeker vijf tot tien jaar vóór er iets gebeurt tussen School weg en Noordstraat. Eeuwig zonde, want de Kop van de Noordstraat moet een visite kaartje voor Terneuzen zijn." Voorzitter W. Vrijland van CenM nuanceert de woorden van zijn coördinator. Hij vindt ook dat de Kop van de Noord straat aan 'revitalisering' toe is en meer uitstraling moet krij gen. „Maar om dat te realiseren moet een ondernemer wel uit zicht hebben op een winstge vend, rendabel plan. Als nieuwe winkels en woningen niet zijn te bouwen, omdat te verwerven panden te duur zijn of omdat er te weinig geïnteresseerde winke liers zijn, moet je verwezenlij king van plannen niet koste wat kost doorzetten. Bouwen voor leegstand is slecht voor de pro jectontwikkelaar, maar ook voor het imago van Terneuzen." Coördinatie en Management be spreekt de ontstane situatie de ze week met een aantal onderne mers uit het stadscentrum. Vrij land: „Moderne consumenten willen een compact centrum met veel voorzieningen dichtbij elkaar. We moeten ons beraden op de vraag hoe het Terneuzen se winkelareaal zich de komen de jaren moet ontwikkelen." Raadslid P. Clijsen (Groen- Links) is blij dat gemeente en on dernemers zich nog eens kunnen 'herberaden' over de toekomst van de entree van het winkelge bied. Ook hij is voorstander van een 'sfeervolle, gerevitaliseerde Kop van de Noordstraat'. Maar er moet in de eerste plaats reke ning worden gehouden met his torisch erfgoed dat er nog is. Zo moet het 'beeldbepalende' pand van sportcomer Charles de Smit, het voormalige café Belle Vue, volgens Clijsen behouden blijven. De 'karakteristieke' straatwand van de voormalige meubelhandel Naaye Verstra- eten kan ondernemers inspire ren om het pand een eigentijdse invulling te geven. De veelal ver vallen pandjes tussen Vloos-. wijkstraat en Schoolweg mogen vervolgens van GroenLinks best een nieuwe bestemming en een mooier aanzicht krijgen 'binnen de maat en schaal van de buurt'. (Advertentie) APK KEURING VOOR SLECHTS VOORDELIG DOOR DE KEURING Voor een onafhankelijke APK Keuring van auto ben) u bij Profile Tyrecenter aon he! juisle adres Bij Profile Tyrecenter kunt u altijd geheel vnjbli|vend uw outo loten controleren Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw onderhoudsbeurten. PROFILE PASSIE TOT IN IEDER DETAIL ïil til kole - luctor VI 15 77

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33