Gelegenheidsdubbel wint alles Van der Klooster neemt revanche Kuipers mist EK ia procedurefout Gödde één dag onoverwinnelijk Succes De Water in Arne tennistoernooi 21 fennissers Anspach en De Looff zegevieren in Dikke Torentoernooi Wereldtitel voor ilinderhout bij onge paarden Israel zevende in driedaagse 25e editie Maeneblusscherstoernooi De Ridder zwemt naar vijfde stek Snelle tijd voor Tommy Staal Tweede plaats Renske Doedee uitslagen I 'li—— agenda maandag 12 juli 2004 swb jorSvenBakker JERIKZEE - Nooit hadden ze na elkaar gehoord, Jacco de jooff uit Zierikzee en Erik nspach uit Krimpen aan den IgfL Bij het Dikke Toren-ten- istoernooi in Zierikzee opereer- fn ze echter als een verrassend gerk dubbel. Na gisteren scheid- tn hun wegen weer. maar wel iel een titel in de achterzak. _.h: „Ik zei tegen de toer- ooüeiding: ik hoop dat jullie goede dubbelpartner vin- en En daar is de leiding wel in siaagd." De Looff: „We ken- p elkaar helemaal niet. Toch iep het prima. We vulden el- aar goed aan." )edrie wedstrijden in de poule n het mannendubbelspel wer- |i alle met overtuigende cij- >rsgewonnen. Zo ook de laat- lewedstrijd, gisteren tijdens de ig. Tegenstanders René iERDEN - Hans Peter Minder- feut is in Verden (Duitsland) terrassend wereldkampioen tesuur met vijfjarige paarden •norden. ie zege van de voormalige inwo ei van Westkapelle met de agst Florencio II was verras- ad omdat hij dit jaar in de KRS/KWPN hengstencompeti- geen wedstrijd had kunnen [innen. Andere hengsten die tl succesvol waren geweest en «kaan het WK deelnamen had- irdoor een hogere ver- nachtingswaarde. lörehcio II is voor de helft be at van Paul Schockemöhle, die a zijn indrukwekkende car- iere als springruiter nu werkt an een even indrukwekkende emère als hengstenhouder. an Florencio II werden dit jaar 500 merries in Duitsland, [«eden en Nederland met sper- «geinsemineerd. Lindenbergh en Michiel van Kuijk waren de slachtoffers. Het werd 6-4 6-3. „René en Michiel wilden kei hard scoren, maar om te winnen zijn er ook andere dingen no dig", legde de 29-jarige Anspach, die toegaf nog maar zelden zijn tennisracket te voor schijn te halen, uit. „Soms lukte het bij hen en dan kwamen Jac co en ik er totaal niet aan te pas. Gelukkig kwam dat niet zo heel veel voor. Vooral tactisch waren wij de beteren." De Looff (21) kon zich daarin volledig vinden. „Alleen met harde slagen red je het niet. Wij waren de betere dubbelspelers. René en Michiel zijn met hun harde slagen meer de tennissers voor het enkelspel." Lindenbergh sprak dat tegen. „Ik had niet het idee dat Michiel en ik echt veel harde ballen sloe gen. Wel maakten we veel fou ten. Te veel slagen gingen uit." Anspach en De Looff waren ook actief in het enkelspel van de 3-categorie. Met wisselend suc ces. Anspach kwam er niet aan te pas, terwijl De Looff net naast de hoofdprijs greep. Conditie Anspach moest duidelijk zijn meerdere erkennen in de drie te genstanders. „Dat komt omdat ik de conditie niet meer heb om zoveel partijen te spelen. Ik dacht: er wordt vast in een speel schema gespeeld, dus ben ik er na de eerste ronde uit. Achteraf blijkt dat ik in totaal zes wed strijden moest spelen. Ik kreeg dan ook wat last van m'n schou der." De thuisspelende De Looff, die eveneens kampte met een pijnlij ke schouder, verloor eerder in de week in een spannende pot van de latere winnaar René Lin denbergh (7-5 1-6 7-5). „Als ik gisteren had gespeeld, dan had ik misschien nog wel ge wonnen. Maar ik begon gelijk te gen de sterkste tegenstander en had nog geen ritme." „Dat vind ik geen excuus", zei Linden bergh (17), die in tegenstelling tot De Looff al een aantal we ken met wedstrijden achter de rug heeft. „Jacco heeft ook competitie ge speeld. Volgens mij dacht hij wel even mij te gaan winnen." Een categorie lager, bij het man- nenenkelspel 4, pakte Christi- aan Grootenboer de overwin ning. In de eindstrijd versloeg de nummer één van de plaat singslijst Rikkert van der Wel met 6-3 7-5. Van der Wel slaagde er bij het dubbelspel vier wel in om de eindoverwinning te pakken. Sa men met Sander van Buren klop te hij in de finale Leon Nouwen en Mark Passchier met 6-4 6-2. Bij het vrouwendubbelspel in de 3-categorie wonnen de als eer ste geplaatsten Helen van Har- tingsveldt en Anouk van Stra ten. Tegen hun drie tegenstand sters in de poule gaven ze geen enkele set weg. Het duo Jacky Steehouwer/Cynthia Wester weel werd tweede. Westerweel nam revanche bij het gemengddubbelspel in de vierde categorie. Met haar dub belpartner Arnold van Gemer- den werden Esther Goud en Ewald Volmer met 6-3 6-4 opzij gezet. Het onverwacht succesvolle duo De Looff (links)/Anspach in actie tijdens het Dikke Torentoernooi. foto Marijke Folkertsma LAARBEEK - Wielrenner Pieter Israel is als zevende geëindigd in het eindklassement van de Bavariadriedaag- se van Laarbeek. Op de laatste dag werd de renner uit Kruiningen negende in het plaatselijke criterium, de acht van Beek en Donk. In de afsluitende tijdrit van 2 km eindigde hij als zesde. Winnaar van de Bavariadriedaagse werd Piet Rooijak- kers van Löwik-Tegeltoko. GOES - Voor de 25e keer staat vanaf vandaag het ABN-Amro Maeneblusscherstoernooi op de tennisagen- da. Het toernooi in Middelburg kent veel deelnemers. Er zijn 241 inschrijvingen, goed voor 312 wedstrijden. Bij het mannenenkel 3 staan drie Middelburgers bovenaan de plaatsingslijst: Thijs Slagboom, Dmitri van Hoof en Sjoerd Huis in 't Veld. Het trio zal zich door een speelschema van zeventien deel nemers moeten worstelen. Een categorie hoger zijn geen hooggeplaatste Zeeuwse tennissers. Bram Kaffener uit Heesch en Peter Goffau uit Bennekom zijn als eerste en tweede ingeschaald. De dubbels worden gespeeld in een speelschema van zestien koppels. Favoriet in de derde ca tegorie bij de mannen is het duo Thijs Slagboom/Dmitri van Hoof. Bij het vrouwenenkel viel de inschrijving in de derde en vierde categorie tegen. Zo zijn er in de 3-categorie slechts drie deelneemsters. Een categorie lager is het al niet veel beter met vijf deelneemsters. OSS - In de elfde editie van de Open Waterzwemwed strijd in de Geffense plqssen nabij Oss eindigde Charles Potin van Luctor et Emergo uit Middelburg op de 2500 meter vrij als achtste. Carmen de Ridder van Koewacht tikte bij de vrouwen op hetzelfde onderdeel als vijfde aan. Op de schoolslag werden René van Oudenaarde ze vende en Eline Nijskens derde bij de meisjes-jeugd. Bij de junioren had Robert Stroo van De Stormvogel een goede start en kon hij Niek de Ridder geruime tijd voor blijven. Een eindsprint leverde De Ridder alsnog de twee de plaats op, achter de ongenaakbare Robert Yallop uit Hengelo. De Vlissingse Anne Pel zwom knap naar de derde plaats bij de meisjes-junioren. Bij de minioren won Danique van Peenen de 500 meter. Roderick van Doeselaar was bij de jongens samen met Ruben Dekker te sterk voor de andere deelnemers. De schoolslagnummers over 500 meter voor junioren leverden ook enkele ereplaatsen op voor de Zeeuwen. Nathan Tramper van Bevelanders won dit on derdeel bij de jongens junioren 1 en 2. Naomi Gelderland van Koewacht werd derde bij de meisjes. GOES - Tijdens de Ir. Knaap pupillencompetitie in Goes heeft Tommy Staal uit Haamstede zaterdag een goede tijd op de 1000 meter gelopen. De negen jaar jonge atleet liep 3.10.8 over de kilometer. De nummer twee eindigde exact 26 seconden later. 's Middags liep Staal nog een 1500 meter, een bij wed strijd van de stratenloop in Alphen. Daar eindigde hij als tweede. foorBauke Boersma IHANCHORCHAMPS - Ramon Kuipers heeft zich niet gekwali ficeerd voor het Europees kam pioenschap karten, in augustus in het Portugese Braga. De U-jarige Middelburger haalde op het Belgische circuit van Spa pnchorchamps de finales niet tens, omdat hij zaterdag uit de strijd werd genomen vanwege ten procedurefout. Ramon Kuipers kende zaterdag ten prima kwalificatiedag. Hij werd derde in zijn serie en twaalfde overall. Daarmee leek op zondag, de dag van de fina les, niets een plaats bij de eerste 21 en daarmee kwalificatie voor bet EK in Portugal in de weg te shan. Maar na de kwalificaties j mis. •Als je het pare fermé verlaat, moetje banden en brandstof in leveren", zegt Marcus Kuipers, jader van karter Ramon. „De tonden had ik wel ingeleverd, maar de brandstof was ik verge ten Ik kwam daar snel achter, oen direct naar een official ge daan en heb de fout opgebiecht, to de veronderstelling dat dat .betekende dat Ramon uit de jstnjdzou worden genomen." |Maar tot zijn eigen verbazing ■streek de bobo met de hand over ®ln hart. „Ik kreeg te verstaan .oat Ramon in koers kon blijven als ik de brandstof die we nog 'hadden, zou weggooien, binnen j,bet pare fermé nieuwe brand stof zou tanken en de boel dan alsnog zou inleveren." J Zo gezegd, zo gedaan. Maar an- I derhalfuur later dienden van- I ,er en zo°n Kuipers alsnog bij j la wedstrijdleiding te komen. -Of we maar even 400 euro wil- 1 betalen, dan kon Ramon ge- I blijven meedoen. Nou, dat ebben we resoluut geweigerd, i e regels zijn over zo'n geval teel duidelijk: uitsluiting. Over boete, zoals ze die 400 euro I. oemaen, wordt nergens gerept. et riekt naar pure omkoping, 'n kan ik het niet noemen." zijn zoon Ramon direct uil estrijd was genomen, had Mar- Kuipers daar mee kunnen le- ii 1" S"0 zijn immers de regels. eb een fout gemaakt en dan cift We^e straf daarop ui™aar hu worden we eerst lekker stel. Nee, die eerste official heb ik nergens meer gezien. Die hield zich angstvallig schuil." Marcus Kuipers is niet van plan het erbij te laten zitten. „Ik ga een brief schrijven aan de mon diale autosportbond FIA en aan de CIK, de kartingtak daarvan. Want de gang van zaken is echt niet normaal. Zoals er nog heel veel andere organisatorische za ken van geen kant klopten." Ramon Kuipers zegt teleurge steld te zijn, maar de beslissing om de gevraagde 400 euro niet te betalen volledig te steunen. „Mijn vader heeft nog met mij overlegd, maar ik vond ook dat we niet moesten betalen." Om het gemis van het EK in Bra ga te compenseren, zochten va der en zoon Kuipers direct een nieuwe uitdaging voor de 14-ja- rige Middelburgse karter. Dat wordt vermoedelijk de Monaco Cup, een evenement in oktober waar nagenoeg de hele Europe se top aan het vertrek staat. En in december volgt dan nog de Kerpen Cup in Duitsland. Ra mon Kuipers: „Dan kan ik me dit jaar toch nog meten met de Europese top." STRIJEN - Renske Doedee is als tweede geëindigd in De Kleine Omloop van de Hoekse Waard. Anne Eversdijk van zrtc Theo Middelkamp werd vijfde, haar clubgenote Anne van der Horst negentiende. Annelies Israël viel net buiten de prijzen. Het peloton rijdt een dijk af in de wedstrijd voor nieuwelingen in Nieuwdorp. foto Willem Mieras door Wim de Vos NIEUWDORP - Hij was voor één dag onoverwinnelijk. Leo Gödde beheerste zaterdag de nieuwelingenwedstrijd in Nieuwdorp. De renner uit Hen- drik-Ido Ambacht was door niets en niemand af te stoppen. Gödde was meteen na het start schot samen met Tim Dees uit Tholen aan de haal gegaan. Hij werd teruggepakt, maar was zo sterk dat niemand hem er van kon weerhouden om ook in de slotkilometers het hele peloton te ontvluchten. Gödde was na afloop dolgeluk kig. Niet alleen omdat het zijn eerste overwinning betrof, maar vooral ook de wijze waarop hij die tot stand had weten te breng en. „Ik voelde me ontzettend sterk vandaag en het leek wel of ik al les kon. Toen we met z'n tweeën werden teruggepakt en ik hoor de dat mijn voorsprong voor de leidersprijs aan het wankelen was, heb ik mezelf moed inge sproken en weer alles op alles ge zet", vertelde een opmerkelijk fris ogende Leo Gödde na de wedstrijd. Natuurlijk was ook het par koers in het voordeel van de uit de kluiten gewassen coureur. Het ging dit keer niet om een ronde binnen de bebouwde kom met veel bochten, maar er was een fraaie omloop door de pol ders met daarin slechts enkele bochten uitgezet. Van de Zeeuw se deelnemers was Tim Dees met een zesde plaats het best ge klasseerd. Bij de wedstrijden voor de jeugd moesten de deelnemers van de Zeeuwse clubs hun leeftijdgeno ten van buiten de provincie tel kens voor laten gaan. Maar ook bij deze categorieën dient te worden aangetekend dat door het afwijkende parkoers andere renners dan verwacht zich voor in konden laten zien. Bert van Gils uit Vlissingen, de organisator van deze wedstrijd jes en bovendien door zijn func- dere T gemaakt door de ene offi- en vervolgens komt een an- met zo'n belachelijk voor- door Wim de Vos HEINKENSZAND - Vorige week werd hij, na een lange solo door de straten van Kruiningen, in de slotmeters geklopt door Peter Mol. In de Ronde van Hein- kenszand wilde Johnny van der Klooster zaterdag revanche voor die nederlaag. De Lewedorper was uiterst ac tief, verdeelde zijn krachten een ietsje beter dan een week eerder en had nu wel voldoende over om zijn drie vluchtmakkers te kloppen. 'Heinkenszand' is een wedstrijd waar de renners graag naar toe komen. De fiks gevulde premie- pot is daar de reden voor. Nu verschenen niet minder dan 143 renners, verdeeld over verschil lende categorieën, aan het ver trek. En zoals gebruikelijk bij de TMZ-wedstrijden bij de ama teurs A wordt er vanaf de eerste meters een hoog tempo in stand gehouden en probeert er altijd wel iemand snel een spelden prik uit te delen. In eerste instantie liepen de de marrages op niets uit. maar toen Johnny van der Klooster zich se rieus met de zaken begon te be moeien kwam de beslissing snel tot stand. Van der Klooster, Dennis Mesu en Martin de Kok alledrie van het Auto Team Goes, kwamen in het gezelschap van de éénling Rudy van Vlimmeren vooruit. Ondanks felle tegenreacties van Tjitte van den Buys, Jack van der Horst, Andy van Loon en Eric Vereecken bleef het kwar tet uit het zicht. De drie ploeggenoten speelden het spelletje zoals het gespeeld behoort te worden. Ze demar reerden om de beurt om Van Vlimmeren te vermoeien. Uitein delijk had de Brabander geen antwoord op de vlijmscherpe eindspurt van Johnny van dei- Klooster. Bij de amateurs B kwam halver wege de beslissende kopgroep tot stand. Met drie waren ze: Wilfred Geijs. Maarten Goeree en Olav Prins. De samenwer king was voorbeeldig en ook hier bleken de tegenaanvallen niet ver genoeg te reiken om de koplopers serieus te bedreigen. Olav Prins spurtte tenslotte naar de zege. Bij de veteranen ging de overwinning naar Matti de Baat en bij de S/P-categorie was Dolf Kuijpers de sterkste. door Sven Bakker ARNEMUIDEN - Coen de Wa ter heeft bij het Arne-tennistoer- nooi twee eindoverwinningen in de wacht gesleept. Hij won het mannenenkel zes en het mannen- dubbel vijf. De nog maar zestienjarige De Water was in de finale van het enkelspel de meerdere van Jeroen Kas: 7-6 4-6 6-3. Bij het dubbelspel in de 5-cate- gorie won De Water samen met Diederik van Golen van Eric Lij- bers en Mark Boonman. De sets tanden waren 7-5 6-4. Een categorie lager was er suc ces voor Jeroen Kas en Jean-Paul van Kimmenade. In de eindstrijd versloegen zij Edwin Lefevre en Jacco van Tol in straight sets: 6-3 6-4. Monique Flipse en Mireille Bergs eisten de titel bij het vrou wendubbelspel vijf voor zich op. In de poule eindigden ze voor Ri- na Lazonder en Marjon Snoek. Toch werd de onderlinge con frontatie tussen beide koppels in het voordeel beslist van La- zonder en Snoek: 6-3 3-6 7-6. Omdat Lazonder en Snoek pun ten lieten liggen tegen de andere duo's in de poule, liepen zij de ti tel mis. Bij het vrouwendubbelspel 6 wonnen Ciska van der Linden en Conny de Ridder. Ingrid van Gulik en Coby Kleinepier dol ven in de eindstrijd met 1-6 3-6 het onderspit. De zege in de vijf de categorie van het gemengd- dubbel ging naar Alex de Putter en Kimberly Goudt. Eric Lij- bers en Monique Flipse verloren de finale met 2-6 2-6. Alexander Bom en Miranda Buyck gingen er in de 6-categorie met de eind zege vandoor. In een driesetter versloegen zij Frenk-Jan Visser en Madeleine van Kempen: 6-1 4-6 6-3 tie als jeugdcoördinator bij de zrtc Theo Middelkamp veel wed strijden bezoekend, gaf dat ook aan. „Het is opmerkelijk dat ren- nertjes die op de parkoersen bin nen de bebouwde kom eenvou dig winnen, daar nu niet in sla gen. Nu komen er anderen naar voren. Dat is een goede zaak", aldus Van Gils. In de oudste categorie (veertien jaar) reed Alex Gresnigt van Middelkamp de hele wedstrijd samen met Ralph Gelens (De Mol) aan de leiding, maar hij werd in de spurt geklopt. Ver der kwam Kevin van Puyen- broeck van Zeeuws-Vlaanderen in categorie vijf als derde ook nog op het erepodium terecht. Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn: Van Maaren/Minderhoud 63.09, mw. Lere/Daane 58.14, dms. Ingenegeren/Wiessner 55.95, dms. Koster/Leijnse 54.76, Cattoir/Van der Kuijl 54.56, dms. Bordes/Boter 52.98, dms. Smolders/De Waal 52.98, dms. De Koning/Van Rijn 52.18, echtpaar Hulter- mans 51.79, mw. Hamers/Wisman 50 40, dms. Eckhardt/Spelier 50.00. B-lijn: Schoof/Wondergem 65.08, dms. Klaassen/Vd Bos 60.12, dms. Van Liere/Alewijnse 58.53, mw Labrujere/ Zuijdervliet 57.74, Krappen/Stol 56.55, echtpaar de Bakker 54.76, mw. Pettinga/Vd Brink 53.17, de Munck/ Wa genaar 51.98. District: mw. Jobse/de Graaf 59.64, echtpaar de Kok 57.41, mw. Don/Vorenhout 53.88, echtpaar Me- gens 53.57, echtpaar Tak 50.79, dms. van Bruinesse/de Jong 50.00. Ver.Soc. Kwadendamme. Wip 1 1e Hoofdvogel: A. de Jonge Soranus 2e Hoofdvogel: J. Vermeule» Edele Hand boog 1e Zijvogel: D. Boonman Willem Teil 2e Zijvogel: R. Govers Victoria 3e Zijvogel: J. Rentmeester Willem Teil 4e Zijvogel: Loting 1e Kal: J. de Koeyer Dia na 2e Kal: A. v.d.Dries Vrije Schutters 3e Kal: M.C. Verdonk Concordia Wip 2 1e Hoofdvogel: A. v.d. Dries Vrije Schut ters 2e Hoofdvogel: A.Rijk ADLM 1e Zij vogel: D Verdonk Jac. v. Beieren 2e Zij vogel' D Verdonk Jac. v .Beieren 3e Zij vogel: C. Riemens Victoria 4e Zijvogel: J. Vermeule Edele Handboog 1e Kal: L. v Dijke ADLM 2e Kal: H. Franse Willem Teil 3e Kal: C. van t Westeinde Gilze Rijen 4e Kal: D. Verdonk Jac. v. Beieren Ravenstein Kloetinge. Wip 1: 1e Hoofdvogel: J Bouwense Ravenstein 2e Hoofdvogel: B. Bos St.Sebastiaan 1e Zijvogel: C. de Jonge Soranus II 2e Zij vogel: J. de Vries Ravenstein 1e Kal: E. Hertzberger Ravenstein. Wip 2: 1e Hoofdvogel: B. Bos St. Sebastiaan 2e Hoofdvogel: T. v.d. Maale Ravenstein Ie Zijvogel: H. v. Pelt Ravenstein 2e Zij vogel: R. Bouwense St.Sebastiaan 3e Zijvogel: R. Bouwense St. Sebastiaan 4e Zijvogel: R. Bouwense St.Sebastiaan 1e Kal: R. Bouwense St.Sebastiaan 2e Kal: C. de Jonge Soranus Ovezande. Ned.Kampioenschap Senioren Kam pioenschap 4-talien: 1e de Wester- schelde 6 Terneuzen 38 pnt. 2e Victoria 1 Kwadendamme 32 pnt. 3e St.Sebasti aan Aardenburg 28 pnt. 4e Doel naar Hoger Wolphaartsdijk 26 pnt. 5e de Westerschelde 5 Terneuzen 26 pnt. 6e Concordia 1 's-Heerenhoek 23 pnt. Persoonlijk Kampioenschap: 1e D de Vrieze St. Sebastiaan Westdorpe 14 pnt. 2e Patr. Oosthoek Vrije Schutters s-Heerenhoek 12 pnt. 3e C. Hamelinck Soranus Heinkenszand 8 pnt. Junioren Zeeuws-Vlaanderen 51 pnt. Zuid-Beve land 47 pnt. 4-tallen: Zeeuws-Vlaande- ren 31 pnt. Zuid-Beveland 28 pnt. Per soonlijk kampioenschap: 1e Johny Boonman Willem Teil Ovezande 9 pnt. 2e T. Staes de Friezen Grauw 8 pnt. maandag Biljarten Baarends driebandentoernooi. Klei ne finale. Locatie: Café Baarends, Goes. Aanvang: 19.15 uur. Wielrennen X-treme Zomercup. Vierde wedstrijd in serie van vijf. Locatie: crossterrein MC de Sproeier te Wemeldinge. Aan vang 18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21