bij aniel Ward hoort er helemaal PZC Missie Sébastièn Schletterer mislukt Achtste titel voor Simon Vroemen Marion Jones is opgejaagd wild atleet op NK schlemiel op de 100 meter grote surprise op 200 meter De Ruyck net laast podium Dek mist finale op een haar Gardener wint Britse trial Titelhouder Schumann mist Spelen Afscheidscadeau Douglas Nederlands record Boonstra Enkelblessure tienkamper Warners - Na de 100 meter zaterdag, waarop hij met lichte blessure al in de se- uitviel, vond Daniel Ward dat hij iets recht ITRECHT - Brechje de Ruyck «gisteren tijdens het NK atle- iek vierde geworden op de 800 leter. De hardloopster van RKHAV at Hulst kon met dat resultaat leven. „Vooraf wist ik dat brons het hoogst haalbare was. Nu bleek dat meisje dat derde werd ook wel snel te zijn en werd ik das vierde." De eerste 400 me ters werden snel afgelegd, maar daarna zakte het tempo behoor lijk. „Het was net een boemel- Ije", zei De Ruyck. De Zeeuws-Vlaamse kon daardoor ook goed blijven volgen. Laeti- tia Vriesde liep weliswaar ver vooruit, maar zij is Surinaamse en deed buiten mededinging mee. Daarachter, op ruim dertig meter, vochten Lotte Visschers, Nalja Jaber, Jose van der Veen Brechje de Ruyck om de me dailles. De Ruyck moest in de laatste halve ronde, waarin de snelheid weer omhoog ging, los sen. Lotte Visschers won, De Ruyck werd vierde in 2.08,33, o? ruim drie seconden van de winnares. „Ik ben tevreden", zei Be Ruyck. „Ik moet nog groeien." sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: 0113-315640 Pax: 0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Rauke Boersma Roeland van Vliet Rarryvan der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet wvvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl was aangekondigd door de als de coming man dat niet kunnen waar- Gisteren was hij daarom revanche, op de 200 me- En die revanche kreeg hij en dwars. De Hulster at- leétwerd tweede in 20,92 en ver diende daarmee een plekje in de Nederlandse estafetteploeg. Daniel Ward leek door die uit verkiezing overdonderd. Alsof nog niet helemaal tot hem „jrdrong, vertelde hij heel ioeltjes dat hij door bondscoach Vigert Thunnissen bij het team haald. En wie weet, wel- uaat een Nederlands esta- êtteteam naar de Olympische Spelen... Ward, die eerder dit seizoen ook de Verenigde Staten al in druk maakte, is de enige nieuwe ling in de ploeg. Troy Douglas (Nederlands kampioen op de 100meter), Patrick van Balkom, Caimin Douglas, Timothy Beck a Guus Hoogmoed (de nieuwe itionale kampioen op de 200 seter) zitten er al langer in. Met z'n vijven wonnen zij op het af gelopen wereldkampioenschap in Parijs de bronzen medaille. Hoogmoed was toen de reserve, ft Ward, als een Nederlandse ploeg naar Athene gaat, in de Gnekse hoofdstad ook daadwer kelijk in actie mag komen, is de rag. „Ik verwacht niet dat ik een plek in het basisteam krijg", ui hij gisteren heel eerlijk. „Maar misschien kan ik de ko mende maand me nog wel goed laten zien en mag ik wel lopen. Ik zal in elk geval aan mijn start moeten werken en op de trainin- ;en vooral de korte sprints moe- en oefenen." Als de pas twintigjarige Ward in Athene 'bankzitter' is, hoopt hij er toch een mooie ervaring 5p te doen. „Joh, over vier jaar Èen ik pas 24 en kan ik mis- Daniël Ward perst de laatste krachten uit zijn lijf tijdens de 200 meter. schien in Peking meedoen, mis schien dan ook individueel. En ik ben jong genoeg om ook naar de twee daaropvolgende Olympi sche Spelen te kunnen gaan. Ik zou zo vier keer op de Olympi sche Spelen actief kunnen zijn. Vandaar dat ik nu alleen al blij ben dat ik er bij zit." Het goede nieuws kwam aan het einde van een NK, dat voor de Zeeuws-Vlaming teleurstellend begon. Op de 100 meter had hij eigenlijk ook op een medaille ge rekend, maar hij viel al in de se ries uit. Na krap veertig meter greep hij opeens naar zijn knie en hield hij op met lopen. Het had iets weg van een zweepslag, maar dat was het volgens Ward niet. „Ik zakte even heel licht door mijn knie", legde hij zater dag na zijn race uit. „Maar het deed geen pijn en ook nu heb ik nergens last van. Stom van mij, ik had gewoon door moeten lo pen." Maar van de schrik - het was een oude blessure waar hij vorig jaar op het NK ook al last van had - stopte hij en zag hij hoe Troy Douglas de serie won. De zelfde Douglas, twee keer zo oud als Ward, was later die mid dag ook de snelste in de finale. Nog diezelfde zaterdagmiddag schakelde Ward over op zijn voorbereiding op de 200 meter. „Die ga ik zeker lopen", zei hij gedreven. „Vandaag heb ik het niet laten zien. Ik stond gewoon voor lui, maar dat ga ik morgen goedmaken." Ward hield woord. Zaterdaga vond en gistermorgen had hij toch wel wat irritatie aan zijn knie gehad, maar in de series van de 200 meter toonde hij aan weer hersteld te zijn. Hij kon het zich zelfs permitteren om op reserve te lopen. Toen hij merk te dat hij zich samen met Pa trick van Balkom makkelijk zou plaatsen voor de finale, hield hij iets in. „Je moet niet onnodig energie verspillen", zei hij later. „En volgens mij heeft die tac tiek geholpen", voegde hij er la chend aan toe. In de finale, waarvoor de lichtge- blesseerde Caimin Douglas af zegde, had Ward een goede start. Over zijn 200 meter van een week eerder was hij niet te spreken geweest. Hij won toen wel in Uden, maar zijn bocht was matig. Nu liep hij die heel goed. Hij kwam als eerste aan op het rechte stuk en werd di rect gevolgd door Guus Hoog moed en Geronimo Goeloe. Patrick van Balkom liet het op foto Ronald Hoogendoorn dat moment al licht afweten. In de laatste honderd meter ver speelde Ward echter zijn riante positie. „Ik verkrampte te veel", lichtte hij toe. „Mijn benen wil de niet meer en ik moest echt op mijn armen blijven lopen. Als ik die maar genoeg bewoog, kon ik er nog een beetje ritme in hou den." Guus Hoogmoed ging hem ech ter nog net voorbij. Hij klokte 20,88, Ward 20,92. „Balen, ja. Het goud lag voor het oprapen, maar na gisteren mag ik echt niet klagen", gaf hij op de uit- loopbaan toe. En toen moest het beste nieuws nog komen. Nou, dan is er iets mis hoor." De Goese heeft ook al tijden last van een kuitblessure en die speelde op het NK weer op. „Ik ben naar de fysiotherapeut ge weest. Die vond dat ik eigenlijk niet had mogen lopen. Vanaf nu moet ik dus even rust nemen." Zaterdag had Dek nog niet zo veel last van haar blessure toen ze aan de 100 meter meedeed. Op dat nummer werd ze echter ook in de series uitgeschakeld. Met 12,40 liep ze de vijftiende tijd. van onze sportredactie UTRECHT - Simon Vroemen heeft zijn achtste nationale titel op de 3000 meter steeple binnen gehaald. De Delftenaar had in Utrecht tij dens de NK geen enkele concur rentie. Vroemen liep naar een tijd van 8.54,02. Afgelopen week stapte Vroemen in Lausanne drie ronden voor het einde van de baan. Tijdens de race voor de Super Grand Prix voelde hij twee felle steken in een kuit, die hem al ruim een week last had bezorgd. In Utrecht durfde hij het vier da gen na Lausanne toch aan te starten. „Ik had echt het idee dat we aan het wandelen waren. En dan loop ik gewoon naar 8.54. Dat geeft zelfvertrouwen. Met mijn vorm zit het.richting Athe ne wel goed", keek hij vooruit naar de Olympische Spelen. Vroemen loopt voor Athene nog een wedstrijd in Linz of Zürich. Zijn olympische voorbereiding speelt zich verder voor een groot deel in Oostenrijk af. De titel op de 400 meter bij de vrouwen ging naar Marjolein de Jong. Lieja Tunks-Koeman vero verde twee nationale kampioen schappen. De in Canada wonen de atlete van AAC was veruit de sterkste bij het kogelstoten en het discuswerpen. Middelburgse atleet teleurgesteld met vierde plaatsen op 800 en 1500 meter door Roeland van Vliet UTRECHT - Het wil Sébastièn Schletterer maar niet lukken een goede 800 meter te lopen. „Het lijkt wel of er dit seizoen een vloek op rust", zei hij gister middag, nadat hij op het Neder lands kampioenschap atletiek in Utrecht als vierde was geëin digd. De ene keer zit het weer te gen, de andere keer spelen oude blessures op. En soms werkt de jury niet mee. Gisteren waren de weersomstan digheden redelijk goed. Er stond wel een pittig windje over de baan in Utrecht, maar daar wilde hij niet al te veel over kla gen. Met zijn blessures viel het dit weekeinde ook wel mee. Zijn rechterheup is weliswaar onder hevig aan slijtage en de pijn die hij daarvan heeft, straalt uit naar een spier in zijn boven been. Maar het speelde hem am per parten tijdens de race. Waar UTRECHT - Dorien Dek uit Goes miste de finale van de 200 meter op een haar. In de series liep de atlete van Prins Hendrik uit Vught een tijd van 25,34 en dat was driehonderdsten te wei nig voor een plaats bij de laatste acht. Dek liep voor haar gevoel wel goed, maar met de tijd was ze be duidend minder tevreden. „Ik dacht dat ik goed zat, omdat ik met de snelle loopsters mee kon komen. Maar blijkbaar ging het niet hard genoeg." De wedstrijd van gisteren paste wat dat betreft wel goed in dit seizoen. Dek loopt al de hele tijd geen goede 200 meters. „Ik loop outdoor net zo snel als indoor. hij wel last van had, was de ju ry. „Ik voel me genaaid." De 800 meter werd gelopen in twee finaleseries. Op basis van de daarin gelopen tijden werd een eindrangschikking opge maakt. Schletterer was aanvan kelijk ingedeeld in de eerste se rie, bij de mindere goden. „Ik wist niet wat ik hoorde toen ik daarvoor opgeroepen werd. Op zo'n moment moet je dan toch even voor jezelf opkomen." Dus ging de Middelburger vlak voor aanvang van de wedstrijd naar de jury en kreeg daar zijn gelijk: hij mocht starten in de tweede serie. Maar dan wel in baan acht. „Door al dat gedoe was ik er tijdens de race met mijn hoofd helemaal niet meer bij. Je gelijk gaan halen bij de ju ry kost zo veel energie. En het is ook slecht voor het moraal." Schletterer leek ook aangesla gen en zat in de finaleserie met Bram Som en Marko Koers na een volle ronde nog in het ach terveld. Daarna begon hij aan zijn. opmars, maar hij moest steeds buitenom. Toch had hij succes: op honderd meter van de streep lag hij derde. Schletterer: „Toen heb ik mijn grootste fout gemaakt. Op dat moment vond ik dat ik wel goed lag. Ik vond dat ik geen moeite meer hoefde te doen om Som en Koers te ach terhalen. Maar ja, daarbij hield ik geen rekening met Arno Hoe- vink. Die kwam nog even goed opzetten en werd nog tweede." Schletterer finishte uiteindelijk in 1.50,79, net als Marijn van der Putten. Daarmee werd dat tweetal vierde achter Som (1.49,60), Hoe vink (1.50,36) en Koers (1.50,39). Teleurgesteld droop de Middelburger af. Hij had zich meer voorgesteld van zijn NK. Zaterdag was hij even eens vierde geworden op de 1500 meter (3.52,04), terwijl hij toen ook goede kansen had om een medaille te pakken. Strakke spieren Daarna sprak hij de hoop uit dat hij zou vlammen op de 800 meter, zijn geliefde afstand. „Meestal is het zo dat als je twee dagen achter elkaar loopt, je de tweede dag sneller bent. Je spieren staan dan lekker strak", stelde Schletterer zaterdag. Maar gisteren bleek dat die vlie ger niet opging. „Ik had onge kend zware benen", zei de Zeeuwse atleet na afloop, „Ik had zelfs spierpijn. Het lijkt wel of mij niets gegund is." Over zijn olympisch droom wil Schletterer het ook het liefst niet meer hebben. Die is uiteen gespat. „Ik denk dat het beter was geweest als ik het al die tijd had stilgehouden dat ik met de Spelen bezig was. Ik ben nooit in de buurt geweest van de li miet en doordat iedereen het er wel over had, kreeg ik een enor me druk opgelegd. Als ik er nu steeds weer over moeten praten, irriteert me dat alleen maar." Sébastièn Schletterer stelde tijdens het NK in Utrecht zowel op de 800 als 1500 meter teleur. foto Ronald Hoogendoorn maandag 12 juli 2004 17 MANCHESTER - Jason Gardener heeft zaterdag in Man chester bij de Britse trials voor de Olympische Spelen de 100 meter gewonnen. De atleet was met 10,22 de snelste, voor Darren Campbell (10,23) en Mark-Lewis Francis (10,24). De drie plaatsten zich voor Athene, waar Dwain Chambers ontbreekt. De Europees kampioen zit een schofsing uit tot 6 november 2005. Chambers werd betrapt op gebruik van THG. ANP/SID BRAUNSCHWEIG - De Duitse atleet Nils Schumann kan zijn olympische titel op de 800 meter bij de Spelen in Athene niet verdedigen. De 26-jarige is niet op tijd her steld van twee operaties aan de achillespezen die hij acht maanden geleden onderging. „Ik ben niet in de vorm om de rol te spelen die ik wil", lichtte Schumann gisteren toe. „Deelnemen alleen is voor mij niet interessant." De Duit ser hoopt in 2005 weer volledig fit te zijn. De afmelding van Schumann volgt vlak na die van Heike Drechsler. Zij won in Sydney eveneens goud bij het verspringen. ANP/DPA UTRECHT - Ongewild werkten zijn jonge collega's mee aan een mooi afscheidscadeau voor Troy Douglas. De 41-jarige atleet stond zaterdagmiddag voor het laatst aan de start bij de Nederlandse kampioenschappen. Hij vertrok richting North Sea Jazz met opnieuw een nationa le titel op zak. Douglas sprintte op zijn 'oude dag' gewoon naar de zege op de 100 meter. Zijn tijd - 10,26 met iets te veel rugwind - sprak ook bij hem zelf tot de verbeelding. Volgend jaar in Amsterdam is Douglas toeschouwer bij de NK, beloofde hij zaterdag iedereen. Ik ga met pen sioen", keek hij vooruit naar augustus. De Olympische Spelen in Athene vormen straks waarschijnlijk zijn laat ste kunststukje. ANP UTRECHT - Miranda Boonstra heeft gisteren tijdens de nationale atletiekkampioenschappen in Utrecht voor een Nederlandse record gezorgd. De atlete van Prins Hendrik brak op de 3000 meter steeple de grens van tien minuten: 9.59,66. Het oude record stond met 10.00,35 al op naam van de kampioene. Die tijd liep ze afgelopen maand bij de strijd om de Euro pa Cup in Istanbul. Het was de tweede medaille voor Boonstra op de NK. Zaterdag veroverde ze zilver op de 5000 meter. ANP UTRECHT - Vijf weken voor het begin van de Olympi sche Spelen in Athene heeft tienkamper Chiel Warners een enkelblessure opgelopen. De atleet van AAC blesseer de gisteren bij de nationale kampioenschappen in Utrecht de rechterenkel bij het verspringen. Warners ein digde weliswaar met 7,26 als derde, maar moest een mis lukte poging bekopen met de kwetsuur aan de enkel. Mor gen worden van het gewricht foto's gemaakt om de ernst van de blessure uit te zoeken. ANP door Pirn van Esschoten SACRAMENTO - Het had iets van een vlucht. Als opgejaagd wild verliet Marion Jones het Hornet Stadium in Sacramento. Omringd door stevige body guards en politiemannen, achter volgd door een mediahorde, hongerig naar een quote. Bij de uitgang stond het golfkarretje al klaar om Jones naar veiliger plekken af te voeren. De queen of speed die kort daar voor van haar troontje was gedu veld, wilde niets zeggen. Maar helemaal zwijgen kon ze ook niet. „Als ik praat, schrijven jullie een negatief verhaal. Als ik niet praat, doen jullie hetzelfde. Ik praat liever niet en breng mijn tijd door met mijn zoon. Have a nice day." En weg was ze. De vraag is, waar naar toe? Misschien neemt ze later deze week tijdens de Amerikaanse trials sportieve wraak. Die moet dan komen op de 200 meter en bij het verspringen. Zaterdag viel ze buiten de topdrie op de 100 meter, daardoor kan ze in Athene haar olympische titel op het koninginnennummer niet verdedigen. Jones heeft echter een reputatie in terugvechten. Zei haar moe der jaren geleden al niet: „Ze wordt door boosheid gedreven. Het brengt het beste in haar bo ven." Maar misschien legt Jones het hoofd wel in de schoot. Mis schien staakt ze haar strijd te gen de boze buitenwereld, die al maanden slechts wil horen of ze wel of niet van verboden vruch ten heeft gegeten. Schuldig of niet schuldig, voor Jones is het een heksenjacht geworden. Bewijs In de geruchtmakende doping- zaak rond de firma Balco zou justitie in Califomië ook bewijs tegen Jones hebben verzameld, zo bleek dit voorjaar. Voorals nog is het te weinig om haar in staat van beschuldiging te stel len. Haar verleden helpt haar ook niet. Jones was in 2000 nog ge trouwd met C.J. Hunter, de ko gelstoter die in dat jaar werd be trapt op het gebruik van nandro- lon. Onhandig was haar keuze voor Charlie Francis, de man achter Ben Johnson, als nieuwe coach. En nu was er de vermeende be trokkenheid met het omstreden Balco. Ook haar partner Tim Montgo mery was klant bij die firma en hangt een levenslange schorsing boven het hoofd. Jones vocht terug, ontkende ooit iets met doping te maken te heb ben gehad en zei in het verleden al zo'n 160 keer te zijn gecontro leerd. Altijd negatief. Ze ging in de tegenaanval en kondigde ge rechtelijke stappen aan, als haar bond of het olympisch co mité in de VS haar zonder posi tieve test weg wil houden van de Spelen. Leugendetector Ze haalde er zelfs de leugende tector bij. Jones doorstond de test zonder problemen. Die on dervond ze ondertussen wel op de atletiekbaan. „Mijn focus op de training wordt door al het ge doe alleen maar groter", zei ze kort geleden. Feit is dat Jones, die een jaar ge leden moeder werd van zoon Monty, dit seizoen sprint en springt zonder de overtuiging van weleer. Ook in Sacramento rammelde haar start en bleef ook dat fameuze tweede deel in de 100 meter uit. Vier jaar geleden nog was ze het meisje met de glimlach, dat de 100 meter achteloos in minder dan 11 seconden aflegde. In Syd ney ging ze voor vijf olympische zeges om daarmee Fanny Blan- kers-Koen (vier keer goud in Londen 1948) te overtreffen. Jo nes bleef steken op drie gouden en twee bronzen plakken. Een nieuwe gooi naar dat ultie me record kan Jones nu uit haar hoofd zetten. In de finale liep ze slechts 11,14 seconden. De winst ging naar de verrassen de LaTasha Colander (27) in 10.97 seconden. Ze bleef Torri Edwards en Lauryn Williams voor. Het drietal moet het doen voor Team USA in Athene, de stad waar de internationale opmars van Jones in 1997 begon. Vanuit het niets stond daar des tijds een nieuwe wereldkampioe ne, pas 21 jaar en zo vol on schuld. Met open armen werd ze ontvangen door de atletiekwe- reld, die altijd zoekende is naar nieuwe helden. Zeven jaar later zijn er bodyguards nodig om te vluchten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 17