Woningen in Houtenkwartier PZC Parkeersysteem verwijst niet naar alle vrije plekken Belangrijke impuls voor winkelcentrum de Korenmolen Sluis Gevallen van hand-, voet- en mondziekte in Vlissingen Sassenaar vrijgesproken van verkrachting Auto Kampioen. 4 Woonstichting Hulst hoopt lange wachtlijsten in te korten BAM-claim te hoog ingeschat Fiat Idea. Winnaar ANWB Kampioen mini-MPV-test. SEikisMË donderdag 8 juli 2004 door Frank van Cooten HULST- Woonstichting Hulst hoopt met de overname van ac tiviteitencentrum Het Houten kwartier iets te doen aan de lan ge wachtlijsten van met name ouderen. „Deze mensen zijn naarstig op zoek naar woon ruimte", zegt directeur J. Val- ckx. De Hulster corporatie heeft bij het dagelijks gemeentebestuur een plan ingediend voor verbou wing van Het Houtenkwartier. Óp de eerste en tweede verdie ping worden volgens het plan huurappartementen in de socia le sector gebouwd. De begane grond wordt geschikt gemaakt voor de verenigingen die het Houtenkwartier momenteel ge bruiken. .Ook wil de woonstichting op de begane grond een ontspannings ruimte maken voor bijvoorbeeld ouderen met psychische proble men. „Want deze mensen vallen momenteel tussen wal en schip", zegt Valckx. Sociale sector Met het plan neemt Woonstich ting Hulst volgens de directeur haar verantwoordelijkheid als bouwer in met name de sociale sector. „Daarnaast zijn vereni gingen belangrijk voor de leef baarheid in dorp en stad. Ook op dat vlak is voor ons een taak weggelegd door de verenigingen ruimte aan te bieden." Directeur Valckx heeft het plan een paar maanden geleden al ge opperd bij de wethouders B. Pauwels en E. de Deckere. Wethouder F. van Driessche (welzijn) heeft de gemeenteraad nog niet op de hoogte gebracht HULST - De schadeclaim van projectontwikkelaar BAM bij de gemeente Hulst is door de ontwikkelaar veel te hoog inge schat, zo heeft wethouder Wee- maes aan de cotnmissie Midde len medegedeeld. BAM dreigt de gemeente met een claim van 730.000 euro voor gemaakte kosten van het plan voor het noordwestelijk deel van de binnenstad. De gemeente had onafhankelijk juridisch ad vies gevraagd om te bekijken of die schadeclaim kans van slagen had. door Frank van Cooten HULST - Als de gemeenteraad van Hulst deze maand het licht op groen zet. wordt waarschijn lijk in september begonnen met de installatie van het parkeer- verwijssysteem. Dit systeem geeft actuele informatie over de vrije parkeerplaatsen in de Rey- naertstad. Het verkeer wordt met elektroni sche borden verwezen naar de vrije parkeerplaatsen. Dit moet leiden tot minder verkeer in de binnenstad en betere benutting van de parkeerterreinen. De in vestering bedraagt 480.000 eu ro, maar Hulst krijgt Europese subsidie van ruim 321.000 euro. Volgens wethouder E. de Deck- ere (verkeer) is het systeem voor al bedoeld voor toeristen en dag jesmensen. „Onze inwoners we ten de weg naar de parkeerter reinen wel te vinden. Het sys teem is daarom mede bedoeld om onze stad beter te promoten. Het wordt immers een stuk een voudiger een vrije parkeer plaats te vinden." De Hulster binnenstad telt 1195 parkeerplaatsen waarvan er 618 op parkeerterreinen beschik baar zijn. Het gaat om de par keerterreinen Oranje Bolwerk '(125 plaatsen), Nassau Bolwerk !(41 plaatsen), 's-Gravenhofplein (na de uitbreiding van Albert Heijn 171 plaatsen), Galge Bol werk (59 plaatsen), Grote Markt (77 plaatsen), Solms Bolwerk (56 plaatsen) en Prince Bolwerk (61 plaatsen). Naast de parkeerterreinen op de bolwerken en het 's-Gravenhof- plein worden ook de parkeerter reinen bij de Edah, de Karwei en het Havenfort in het dynami- door René van Stee SLUIS - De invulling van win kelcentrum de Korenmolen aan de zuidelijke entree van Sluis krijgt een belangrijke impuls met de komst van winkelketen Action. Het bedrijf in non-foodartike- len, uiteenlopend van schrijfwa ren en speelgoed tot textiel en cosmetica, opent vandaag in het souterrain van de Korenmolen een vestiging van ruim zeshon derd vierkante meter. Action is opgericht in 1993 en telt inmid dels bijna 140 vestigingen in Ne derland. J'. Janssen van Janssen Make laardij uit Oostburg, verant woordelijk voor de verhuur van units in het pand aan Nieuw- straat, spreekt van een schitte rende winkel in zijn soort. Over de komst van nieuwe gegadig den voor de Korenmolen laat hij zich niet uit, onder meer om on derhandelingen met belangstel lenden niet te frustreren. Ondanks de komst van Action staan de overige units van het pand nog grotendeels leeg. Jans van het plan van de Woonstich ting Hulst. Hij wil de raad een totaalplan voor Het Houten kwartier voorleggen. Het colle ge heeft nog geen besluit geno men over het plan van de Huls ter corporatie. Valckx hoopt dat de woonstich ting Het Houtenkwartier voor een 'zacht prijsje' van de ge meente kan overnemen. „Ver koop aan een pi-oj ectontwikke laar levert meer op dan aan de woonstichting. Voor ons moet het natuurlijk financieel wel haalbaar zijn." Als het aan de Woonstichting Hulst ligt, wordt Het Houten kwartier in ieder geval niet ge sloopt. „Renovatie is wel vaak duurder dan nieuwbouw, maar bij sloop duurt het veel te lang voordat gebouwd kan worden. Zaken als archeologisch onder zoek en welstand kost jaren. Zo veel tijd hebben we niet. Leef baarheid voor de gemeenschap heeft bij ons hoge prioriteit. Daar worden we jaarlijks op af gerekend." Valckx hoopt wel dat archeolo gisch onderzoek en nieuwbouw- plannen beter op elkaar worden afgestemd. „Zodat nieuwbouw projecten in de binnenstad van Hulst vlotter kunnen verlopen." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een man. uit Sas van Gent we gens vrijheidsberoving veroor deeld tot achttien maanden ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De man werd vrijgesproken van ver krachting. Daarnaast kreeg hij 73 dagen cel, omdat hij nog in zijn proef tijd verkeerde van een veroorde ling voor een vrijheidsberoving. De partner van de Sassenaar, de 30-jarige M. P. uit Terneuzen, werd voor haar aandeel bestraft met negen maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De Sassenaar hield 23 en 24 sep tember vorig jaar zijn (ex) vrien din vast in zijn woning. Eerder had hij de vrouw gedwongen in een hotel in Rotterdam te blij ven. Het slachtoffer was door het paar naar Sas van Gent gelokt om zogezegd op de woning te passen. Ze kwam er al snel ach ter dat haar voormalige vriend andere bedoelingen had. Ze ver klaarde tweemaal in de woning door hem te zijn verkracht, maar dat vond de rechtbank niet bewezen. De vrouw wist in een onbewaakt moment een sms-bericht naar haar vriend te sturen, waarna ze door de poli tie werd bevrijd. Officier van Justitie G. Oosterveld had ander half jaar cel en tbs met dwangve rpleging voor vrijheidsberoving en verkrachting geëist. Het Openbaar Ministerie overweegt tegen de uitspraak in hoger be roep te gaan bij het Gerechtshof in Den Haag. door Edith Ramakers VLISSINGEN - In Vlissingen is een kind van drie jaar besmet ge raakt met het virus dat de zoge noemde hand-, voet- en mond- ziekte veroorzaakt. De infectie ziekte wordt volgens de GGD Zeeland vaak verward met mond- en klauwzeer bij dieren. De hand-, voet- en mondziekte is echter een kinderziekte die re gelmatig voorkomt. „De ziekte is te vergelijken met waterpokken", zegt H. van Hooijdonk van de GGD Zee land. Volgens de moeder van het kind zijn er nog tien kinderen met dezelfde symptomen naar de huisartsenspost in Vlissingen gegaan. „Het is een besmettelijke ziekte, die door praten, hoesten en nie zen wordt overgebracht. Niet ie dereen die besmet raakt, wordt er ook ziek van. Maar in j tijd van het jaar komt dezezi te wel vaker voor." Een ziek kind krijgt blaasje de mond en aan de binneni van de handen en onderl van de voet. De ziekte be vaak met misselijkheid en I ken, soms ook met diarree koorts. „Na een week zijnde schijnselen genezen en voelt kind zich meestal weer fit/ Van Hooijdonk vult aan da leen bij pasgeborenen comp1 ties kunnen voordoen. „Ve lopen alleen kinderen onde tien jaar kans besmet te raki Kinderen met de ziekte, zi besmettelijk voordat ze zijn. „Het heeft dus geen zu ze thuis te houden. Wat we langrijk is, is om de alge hygiëneregels in acht te ne Dat betekent vaak de ha wassen en de hand voa mond als je niest." sche parkeerverwijssysteem op genomen. De opgenomen parkeerplaatsen zijn echter slechts veertig pro cent (472 plaatsen) van de totale parkeercapaciteit binnen de ves ting (1195 plaatsen). „Dit kan tot gevolg hebben dat het parkeerverwijssysteem meldt dat het centrum 'vol' is, terwijl er toch vrije capaciteit aanwezig is", geeft leverancier Vialis aan. „Een aantal oplossin gen om de statusvermelding op de borden nauwkeuriger te ma ken is mogelijk en dient nog be sproken te worden." Er is gekozen voor drie parkeer- routes. Het parkeercluster Zuid wordt verwezen vanaf de krui sing van de N60 met de Absdaal- seweg en gaat via de Absdaalse- weg naar het Havenfort en Sta tionsplein (BACK-complex). Het parkeercluster Noord ver wijst vanaf de kruising van de N60 met de Oude Zoutdijk en gaat vervolgens via de Oude Zoutdijk, Tivoliweg en Glacis- weg. Het parkeercluster Centrum wordt vanaf het centrum verwe zen vanaf de kruising met de N60 met de Grote Kreek weg en gaat vervolgens via de Van der Maelstedeweg en Stationsweg naar de zuidelijke entree van de binnenstad. Het parkeerverwijssysteem toont alleen of parkeerterreinen vol of vrij zijn. Óok geeft het sys teem aan dat bijvoorbeeld het centrum is afgesloten vanwege een braderie. „Het laten zien van het aantal beschikbare par keerplaatsen kost veel meer. Daarom is voor dit systeem ge kozen. Het is vrij simpel, maar kost toch ook veel geld", meent wethouder De Deckere. sen stelt dat dit vooral komt doordat Zeeuws-Vlaanderen in het algemeen een streek is waar grootwinkel- en franchisebedrij- ven zich moeilijk vestigen. Vol-- gens hem komt dit vaak door ge bruikmaking van onjuiste argu menten. Janssen: „Dergelijke bedrijven maken vaak gebruik van infor matie die is gebaseerd op inwo nertallen, het soort bewoners of inkomensgroepen. Er wordt dan voorbijgegaan aan het simpele feit dat Sluis een grensgemeente is, waar het aantal bezoekers niet terugloopt en dit ook niets zegt over de uitgaven die er wor den gedaan." Hij voegt er aan toe dat veel bedrijven geen be hoefte hebben aan publiciteit over eventuele expansie. Ook zijn er bedrijven die zich via overeenkomsten hebben vastge legd en in Zeeuws-Vlaanderen niet meer kunnen uitbreiden. „Wij zoeken en hebben op het ogenblik diverse contacten in Nederland, maar ook in België. Zodra er overeenkomsten zijn en deze ook concreet op papier staan, komen we hiermee naar buiten." Normaal zijn we niet zo opschepperig, maar als zelfs de ANWB je nummer 1 vindt, durven wij onszelf, gerust kampioen te noemen. De Fiat Idea, onze nieuwe mini-MPV, kwam als winnaar uit de bus in de mini-MPV-test van het blad Kampioen (juni 2004). Een paar lovende opmerkingen: gunstig verbruik, goede uitrusting, functioneel ruimtewonder. Daarmee liet de Idea alle concurrenten in z'n klasse achter zich. Om dat te vieren, trakteren we op enige aardige cadeaus. Wat dacht u van 1.000,- inruilpremie bovenop de ANWB koerslijst? Of een aantrekkelijke Formula financiering van slechts 159,- per maand? Kom dus binnenkort bij ons langs en neem meteen een exemplaar van de test mee. De kampioen onder de mini-MPV's is al leverbaar vanaf 15.995,- of 380,- in de lease. Contante prijs incl. rijklaar maken Inruit of aanbetaling Kredietbedrag Looptijd in maanden Krediet vergoeding Effectieve rente op jaarbasis Maandtermijn Restwaarde of slottermijn Prijs bij verkoop op afbetaling Fiat Idea 1.4 16v Active 16.483,- 6.183,- 10.300,- 36 1.583,- 6,9% €163,- 5.600,- 17.978,- Fiat Idea 1.4 16v Active 16.483,- 6.183,- €10.300,- 48 1.938,- 6,9% 159,- 4.200,- 18.333,- Prijzen inclusief BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Wiizigingen voorbehouden. Dit speciale aanbod geldt voor auto's op voorraad. Gemiddeld brandstofverbruik volgens 1999/100/EU-norm: 5,1 - 6,6 ltr./100 km (15,2 - 19,6 km/I) C02-emissie: 135 - 157 gram/km Financiering via Fidis Nederland, aangesloten bij BKR te Tiel Leaseprijs 48 maanden/20.000 km p.j De acties zijn geldig t/m 31 juli 2004. BERGEN OP ZOOM: AUTOBEDRIJF SWAGEMAKERS V.O.F., OUDE MOERSTRAATSEBAAN 50, TEL. 0164 - 236285 ROOSENDAAL: AUTO MONDO, VLIERWERF 4, TEL. 0165 - 566744 TERNEUZEN: A. DE KEIJZER ZN B.V., MR. F.J. HAARMANWEG 51A, TEL. 0115 - 694564

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36