Toets beleid op effect minima PZC Twijfel over brommerrijbewijs Papieren verdwijnen uit stadhuis in Hulst CDA maakt bezwaar tegen minder onderhoud wijken PvdA wil meer greep op grondbedrijf Voorstel Terneuzense PvdA Braderie in Aardenburg Groep Cordeel verbouwt gemeentehuis Oostburg Standje voor Poppelaars van PvZ Nieuw dek Tiberghienweg Clinge Kinderwebsite lokt toeristen Vrouw verdacht van vandalisme agenda Dorpsfeest in Terhole donderdag 8 juli 2004 zl3 fonrEuqène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzen- Se pvdA-fractie wil een beeld krijgen van de effecten die het gemeentelijk beleid heeft voor de verschillende soorten huis houdens en inkomensgroepen. De PvdA pleit daarom in de alge mene beschouwingen voor een (minima-effectrapportage' Volgens de sociaal-democraten kan de gemeente niet bezig blij ven met het verhogen van de las ten van de bufger. „De gemeenteraad moet besef fen dat steeds meer mensen in de positie komen dat zij hun schulden niet meer kunnen over- pen", weet de PvdA. „Wij pleiten voor een actief be leid van de gemeente op dit ge bied. Daarbij dient naar onze mening eerst gekeken te worden naar de mensen met de lagere in komens. Maar ook de midden- jroep moet worden geholpen." Volgens de fractie moet actief iropaganda worden gemaakt voor de inkomensondersteunen- ie fondsen die de gemeente heeft. ipeciale aandacht wil de PvdA voordeWVG-maatregelen. „Ve- e ouderen kunnen hier een be- (Advertentie) vrijdag 9 juli uur 20.00 uur 'fj d :j [Tg rj JAN WOLKERS DRUMMERS DOUBLE BILL Rob Verdurmen drums Arend Niks drums Corrie Van Binsbergen gitaar Jan Van Duikeren trompet Joost Buis trombone Alex Coke tenorsax I fluit Rutger Van Otterloo baritonsax Arjen Gorter bas Soorten C 10,-Donateur NM GRATIS I INFO: 0118-623650 of 0118-501829 AARDENBURG - Aardenburg ilaat zaterdag en zondag in het leken van de jaarlijkse braderie n rommelmarkt. Ie activiteiten beginnen 's mor- (ens telkens om zeven uur. Tra- itiegetrouw zijn er talloze kra nen met tweedehands spullen, nuisterijen en andere koop baar. Organisator Onderne- nend Aardenburg heeft ook aan le kleintjes gedacht. Voor hen daan een springkussen en mini- icooters gereed in de Sint-Ba- pstraat. In verband met de fes- iviteiten is een gedeelte van het Kaaiplein, de Weststraat, Kal- rerstraat, Busschietersstraat en ünt-Bavostraat vanaf vrijdag 18,00 uur tot en met zondag 18.00 uur afgesloten voor alle rerkeer. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terimeuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst Rene van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet ^w.pzc.nl S-mail: web@pzc.nl Be"»gklachteiv 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge- Mende de openingstijden; Mterdagstot 12.00 uur roep op doen, maar weten dit niet. De informatie hierover moet naar ons idee niet in amb- tenarentaal, maar in meer begrij pelijke taal worden gegeven. De fractie zegt niets te zien in de door B en W voorgestelde be zuiniging op de WVG-kosten met een bedrag van 200.000 eu ro, als hiermee op de WVG-voor zieningen voor de burgers wordt bezuinigd. „Het gaat hier om meer dan vierduizend gezinnen in onze gemeenten. „Als de amb telijke kosten, zeg maar het voorproces, voor dit bedrag goedkoper kunnen, dan stem men wij uiteraard wel in. Maar de mensen mogen er geen na deel van ondervinden." De PvdA stelt verder voor les pakketten beschikbaar te stel len aan alle basisscholen en mid delbare scholen, waarmee de jeugd leert nadenken over hoe om te gaan met geld. ming met zeshonderd perso neelsleden en een jaaromzet van ongeveer 180 miljoen euro. Be halve in België en Nederland heeft het bedrijf ook vestigingen in Frankrijk en Duitsland. De nevenvestiging in Axel maakte in 2000 onderdeel uit van een overname van het industriële bouwbedrijf Mabuwat uit Zwijndrecht. Cordeel bouwde ook het onlangs opgeleverde kantoor van Zeeland Seaports in Terneuzen. De bouw start vermoedelijk me dio 2005. De oplevering wordt een jaar later verwacht. De net to-exploitatielasten van het ver nieuwde gebouw worden ge raamd op jaarlijks 420.000 euro. De eventuele opbrengst van vrij komende gebouwen, waar nu nog ambtenaren van de gemeen te Sluis werkzaam zijn, worden in mindering gebracht op het be drag van de investering. Ook huuropbrengst van het Centrum voor Werk en Inkomen wordt op de bouwkosten in mindering ge bracht. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De CDA-frac- tie in de gemeenteraad van Ter- neuzen heeft grote bedenkingen tegen het plan van B en W om .300.000 euro te bezuinigen op het onderhoud van de woonom geving. In de algemene beschouwingen vraagt de fractie zich af hoe het college dat wil doen zonder con cessies te doen aan de kwaliteit. „Sterker nog, zonder concessies aan het realiseren van een in haalslag." Voor het CDA speelt het onder houden' van de woonomgeving een cruciale rol. „Er zijn nog steeds achterstand- door Frank van Cooten HULST - Uit de leeskamer van het stadhuis in Hulst verdwij nen op maandagavond ambtelij ke stukken die ter inzage liggen. Burgemeester J.F. Mulder weet niet wie hiervoor verantwoorde lijk is of zijn. Alle fracties vergaderen traditio neel op maandagavond in het Hulster stadhuis. De deur van het stadhuis staat dan de hele avond open. „Veel fracties en slechts één bo de in het stadhuis op maandaga vond geven nogal wat proble men. Stukken of delen van stuk ken zijn ineens weg en verschil lende mensen lopen door het stadhuis. Het is niet te controle ren of deze mensen bij de frac ties horen of niet. Ook worden stukken die ter inzage liggen ge kopieerd zonder dat we weten situaties als het gaat om onder houd van trottoirs en wegen", al dus de fractie. „Met name voor ouderen is dit vaak een pro bleem." Het CDA vindt het onderhoud van het openbaar groen beter dan vorig jaar. „Maar nog niet overal is dit op een acceptabel niveau. De fractie zegt hoge prioriteit te geven aan het maken van inrich tingsplannen voor de openbare ruimte en de uiteindelijke reali satie daarvan. Otheense Kreek In dit verband noemen de chris ten-democraten de Kop van de Noordstraat en het rondje Otheense, Kreek. wie dat heeft gedaan. De betref fende stukken liggen nog op het kopieerapparaat Mulder deed deze opmerkelijke uitspraak dinsdagavond in de vergadering van het Presidium, het maandelijkse overleg tussen alle fractievoorzitters. Enkele fractievoorzitters ston den perplex. „Ik vind dat nogal iets wat u zegt", zei L. Reijns (WD) tegen Mulder. „Betekent dat dus dat bepaalde mensen zich niet aan de huisregels hou den?" Burgemeester Mulder beschul digde echter geen enkele fractie. „Feit is dat de deur de hele avond open staat en iedereen dus in en uit kan lopen. De vraag is of je een tweede bode bij de deur moet zetten." De kwestie kwam ter sprake naar aanleiding van het college voorstel om vijftigduizend euro te bezuinigen op het raads- en „De realisering van woonzorg complexen in Philippine, Sas van Gent. Sluiskil en Westdorpe moet voortvarend worden opge pakt" zo wordt gesteld. Voor \yat betreft de door burge meester en wethouders voorge stelde bezuinigingen denkt het CDA dat de stelpost voor ver vanging bij ziekte misschien wel helemaal kan worden wegge streept. Die post is door B en W geredu ceerd tot 135.000 euro. De CDA-fractie vraagt zich echter af of vervanging bij ziekte wel rendement oplevert. „Ook op andere kostenin de or ganisatie valt misschien nog wat de halen", opperen de chris ten-democraten. griffiewerk. J. Steijaert (CDA) kwam met het voorstel de weke lijkse fractievergaderingen niet langer op het stadhuis te hou den. A. Roctus (Algemeen Be lang) vergadert ook liever in de kerkdorpen. De andere fracties willen graag weten wat dan de besparing is. Mulder zoekt dat uit. „We zet ten op een rij wat de fractiever gaderingen in het stadhuis kos ten. Blijven we met de fractie vergaderingen in het stadhuis, dan moeten we met een oplos sing voor het toezicht komen. Als de fracties buitenshuis gaan vergaderen, is dit probleem op gelost." De meeste fracties willen in ie der geval de fractieondersteu ning schrappen. Besparingen zijn volgens veel fracties ook te halen op de raadsexcursies de internetvergoeding en de reis kostenvergoeding. Tijs van Hoeve en Bart Boonman worden niet warm of koud van een puntenrijbewijs. door Raymond de Frel ZAAMSLAG - Tot opluchting van de bromfietsbranche wordt de minimum leeftijd voor bromfietsers niet verhoogd naar zeventien jaar. Maar of het de ver koop op peil zal houden? Vermoedelijk niet echt, want de invoering van een puntenrijbewijs zet potentiële kopers flink aan het denken. Robbert de Putter van de gelijknamige tweewielerzaak in Zaamslag zwemt bijna in de scooters. Hij heeft ze in alle soorten en maten, in verschillende prijs- klasses. „Tot twee jaar terug verkoch ten wij honderddertig tot honderdveer tig scooters per jaar. Sinds de invoering van het brommercertificaat - een ver plicht theorie-examen met vijftig vra gen over verkeersregels - zijn dat er nog maar dertig a veertig per jaar. Veel jon ge gasten hebben toch al geen zin om te leren, dus al helemaal niet voor zo'n pa piertje. Bovendien draagt de slechte eco nomie ook niet bij aan de verkoop. Voor een nieuwe brommer moet je toch onge veer twaalfhonderd euro uittrekken", vertelt De Putter. De plannen van minister Peijs van Ver keer en Waterstaat maken het toekomst perspectief voor de bromfietshande laren er niet veel beter op. Peijs wil per 1 januari 2006 het puntenrijbewijs voor bromfietsers invoeren, om zo het aantal dodelijke slachtoffers te verminderen. Dat betekent dat honderdduizenden bromfietsers verplicht praktijk- en theo rie-examen moeten doen. Wie twee ern stige verkeersovertredingen heeft be gaan, moet zijn rijbewijs weer inleve ren. Onder druk van de Tweede Kamer wordt haar aanvankelijke idee, de mini mumleeftijd verhogen naar zeventien jaar, niet doorgevoerd. Maar het vol brengen van theorie- en praktijklessen neemt ongeveer een halfjaar in beslag. Met andere woorden: op 16,5-jarige leef tijd kan de bromfiets voor het eerst uit de schuur worden gehaald. „Dan blijft er anderhalf jaar over tot je met autorij lessen kan starten. Denk je nu echt dat die jonge gasten nog een investering van vijftienhonderd euro willen doen voor anderhalf jaar brommerrijden? Scooters waren een tijd een rage. Je zag bergen scooters voorbijrazen. Dat is veel minder geworden. Althans, ik word 's ochtends niet meer wakker van passerend brommerlawaai. Wel merk je dat steeds meer volwassenen een brom mer aanschaffen. Ploofdzakelijk voor de handigheid", aldus De Putter. Uitgaan Tijs van Hoeve (16) uit Sas van Gent en Bart Boonman (16) uit Philippine wor den niet warm of koud van een punten rijbewijs. Ze noemen zichzelf brommer freaks. „Echt, wij hebben jaren uitgeke ken naar het moment dat we zestien werden. Ik zou die investering er zeker voor over hebben, want tot mijn acht tiende wil ik ook fatsoenlijk kunnen uit gaan. Dat gaat makkelijker met behulp van een brommer", aldus Boonman. foto Peter Nicolai Zijn maat Tijs denkt dat ondanks de maatregel het aantal ongevallen niet zal dalen. „Ik vermoed dat het mensen niet zal weerhouden om hun brommers op te voeren. Weet je wat beter zou zijn? Een verplicht theoriecertificaat voor bromfietsers die 45 kilometer per uur willen rijden. Zij die sneller willen, moe ten een praktijkexamen doen." Martin en Sam Jansen van JTR Twee- wielers in Terneuzen denken ook dat de maatregel het aantal opgevoerde brom mers niet echt zal doen dalen. „Je kan immers zo een cilindertje kopen en op je brommer zetten. Ze zouden daarom eerst die importeurs moeten aanpak ken. Eigenlijk zou de maximumsnel heid moeten worden verhoogd naar zes tig kilometer per uur. Dat is veiliger op de weg, tussen de auto's. Het vermin dert in ieder geval het aantal opgevoer de brommers", aldus Martin Jansen. Minister Peijs van Verkeer en Water staat legt haar plan morgen voor aan het kabinet. Jansen: „Ons druk maken heeft geen zin, maar we zijn natuurlijk niet blij met deze regeling. Dit gaat klanten kos ten." door René van Stee Cordeel is een bouwonderne- SLUIS - De gedeeltelijke nieuw bouw en verbouwing van het ge meentehuis in Oostburg wordt uitgevoerd door de Belgische bouwgroep Cordeel. Het college van B en W in Sluis geeft de voorkeur aan het plan van dit bedrijf op basis van crite ria als het totale ontwerp, het fi nanciële plaatje, ruimtelijke in passing in de omgeving, de mate van verstoring van de dagelijkse werkzaamheden op het gemeen tehuis, de bouwtijd, duurzaam heid en energieverbruik. Na een Europese aanbesteding ontving de gemeente Sluis twaalf (ver)bouwplannen van negen inzenders uit Nederland en België. Aangezien de gemeen teraad nog een besluit moet ne men over de 'vernieuwbouw', wil bedrijfsleider A. de Rijke van de nevenvestiging van Cor deel in Axel .niks kwijt over de bouwsom en hoe het geheel er uit komt te zien. Ook de gemeen te Sluis hult zich in stilzwijgen. MIDDELBURG - Gedeputeerde A. Poppelaars moet zich niet bemoeien met reclameacties van de NV Westerschei- detunnel. Dat is een zelfstandige onderneming en het is haar goed recht weggebruikers te wijzen op de mogelijk heden die deze verbinding biedt. In een brief aan het dage lijks provinciebestuur laat de Statenfractie van de Partij' voor Zeeland (PvZ) weten weinig waardering te hebben' voor de kritiek die Poppelaars heeft geuit, naar aanlei ding van de campagne waarin de Westerscheldetunnel wordt gepromoot als onderdeel van een alternatieve noord-zuidroute tijdens de reconstructie van de Ring in Antwerpen. Volgens de PvZ accentueert Poppelaars met zijn kanttekeningen hoe slecht het is gesteld met de noord-zuidverbindingen in Zeeland via de Dammenroute (Brouwersdam, Oosterscheldekering en Veersedam) en de - Midden-Zeelandroute (over de Zeelandbrug). Aan de PvZ ligt het niet, verzekert fractievoorzitter M. Stoffels, want deze partij heeft tijdens de bouw van de tunnel herhaalde-, lijk gepleit voor verbetering van de toeleidende wegen. CLINGE - Na de bouwvakantie wordt begonnen met de'" herbestrating van een deel van de Tiberghienweg in Clin-" ge. Het gaat om het deel bij de nieuwe ontsluitingsweg^ die het bedrijventerrein Clinge verbindt met de Woes tij ne- u' straat. Het betreffende deel is ongeveer honderd meter'. lang. Dit stuk is zo'n 25 jaar geleden aangelegd. Afgezien van de staat van het wegdek is de funderingsconstructie van de weg niet meer voldoende om de huidige verkeers druk op te vangen. Naast de herbestrating wordt daarom' ook een een nieuwe funderingsconstructie aangebracht. Tevens worden de banden aan weerszijden van de weg vernieuwd en verzwaard. OOSTBURG - Een flitsende presentatie van de nieuwe kinderwebsite werd de jeugd van de West Zeeuws-Vlaam-i' se basisscholen beloofd in het Ledeltheater in Oostburg.;; De kinderen zagen eerst alleen een slapende man op het| toneel. Maar dankzij burgemeester J. Sala van Sluis werd hij snel wakker. Sala verwelkomde de kinderen en hun begeleiders waar op wethouder L. Kamphuis met een druk op de knop de website opende. De site, www.kindervakantie.com, is be-.; doeld om families met kinderen over te halen in Zeeuws-Vla anderen hun vakantie te houden. Er is een' aparte site voor kinderen van 4 tot 7 jaar en eentje voor de ouderen van 8 tot 12 jaar. Spelletjes, kleurplaten, schatkaarten maar vooral informatie op de r.egio en de ve le attracties kan men er op vinden. De figuren Pino en Pi- na, bekend van verhalen in en rond Oostburg, spelen een prominente rol op de website. Bij het samenstellen van de-;- ze toeristische website heeft de gemeente de hulp ingeroe- pen van een kinderadviescommissie bestaande uit zestien.-; leerlingen van de verschillende West-Zeeuws-Vlaamse ba-.-, sisscholen. ZAAMSLAG - Een 49-jarige vrouw is gisteren in Zaam slag aangehouden op verdenkingen vandalisme. Een getui- ge had gezien dat zij banden had lekgestoken van twee au to's van een 55-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen. door Eugène Verstraeten staat in een staat", betoogt de PvdA. „Wij vinden dat dit teri- TERNEUZEN - De Terneuzen- discussie mag worden gesteld se gemeenteraad moet meer meer greep krijgen op het ge meentelijk grondbedrijf. Daarvoor pleit de PvdA-fractie in de algemene beschouwingen bij het gemeentelijk beleidsplan 2005-2008. De fractie wijst er op dat de gro te financiële risico's die de ge meente loopt voor een belang rijk deel uit de grondpolitiek ko men. „De boekhouding is onoverzich telijk en onbeheersbaar", zo wordt gesteld. „Grote projecten en plannen werden tot heden op gestart. Mislukkingen werden op deze plannen geboekt, waar door verdere ontwikkeling nu niet meer door kan gaan, of voor de gemeente veel duurder wordt." Voorbeelden Als voorbeeld noemt de PvdA de de invulling van de westelij ke stadsrand, de 'veel te dure' brug bij Othene en de Kop van de Noordstraat. Ook voorziet de fractie financiële problemen bij de invulling van de Koegorspol- der. „Het grond bedrijf lijkt wel een STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG - WV kantoor, 19.00 uur: Avondwandeling; AXEL - Gregorïuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, handvaardigheid en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; BIERVLIET - Kaasboerderij de Vos aan de Helenaweg, 11.00 uur: Rondleiding; BRESKENS - Handelshaven, 8.00 uur: Vissen op de Westerscheide; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; Vlaamsch Erfgoed aan de Slijkstraat, 10.00 uur: Bakken in historische oven; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur; Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur. Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmid- dag; HULST - De Lieve, 10.00 uur: Gymnas tiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 19.30 uur: Penning 16; Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 10.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; ue LegenKiacnien zuuen groot zijn, want ook de belangen zijn" groot." De fractie vindt dat de gemeen teraad B en W opdracht moeten geven om voor het eind 2005 de' boekhouding 'beheersbaar en' transparant' te maken. TERHOLE - Terhole is zaterdag in de ban van het tweejaarlijkse dorpsfeest. De feestlocatie is het sportveld- je naast basisschool Ter Vliet. Hier begint om half twee een open dartstoernooi. Vervolgens schuiven de dorpelingen aan bij - de barbecue. Het avondprogramma vermeldt een popconcert waarbij vier re gionale bands op het podium verschijnen: Nighthawk, Back to Coda, Tremble en New Machi ne. De pauzes tussen de optredens worden ingevuld door een djem- bee-groep. Het popconcert be gint om zeven uur. NIEUWVLIET - St.Bavodijk, 19 00 uur: - Landschapsexcursie; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal en sjoelen voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 9.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30; uur: Pergamano voor de jeugd en teken club; RETRANCHEMENT Bezoekerscen trum 't Zwin, 10.00 uur: Wandeling door natuurgebied 't Zwin; SAS VAN GENT De Roselaer, 9.30 uur: Callanetics; 10.00 uur: Karakter pop- pen; 13.15 uur: Tekenen; 15.30 uur Techniek bijeenkomst; De Speye, 19.00 uur: Bridge; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Engelse les; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur- Morgenwijding; 13.30 uur: Handwer-, ken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur Bridge; De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30"" uur: Koersbal; Café ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; - WESTDORPE Café 't Polderken, 13.30-,: uur: Jokeren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Ae robic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur.;# Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Hand-V; werken; ZUIDDORPE - t Kaaike, 10.30 uur; Yo-£; ga; 13.45 Koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35