trekt in pand waterschap PZC Gevraagd: tien heren met tenorstem J ongerenplatform Goes gaat na de zomer aan de slag Ook UWV wil deel kantoor Zeeuwse Eilanden in Goes huren Uitvoering j^ERSEKE - Muziekvereniging j Mozart uit Yerseke houdt dins dag om 20 uur een openluchtcon- Jert op het parkeerterrein aan jle Prins Willem Alexanderha- Jien. Buurtmarkt Zomerconcert Boete voor botsing met motorfiets bij nader inzien Baggeren in Vlissingse haven Drankrijder op fietspad brug Motorrijder raakt gewond Werkstraf voor steken in been Verdachten vleesfraude weer vrij Standje voor Poppelaars van PvZ agenda donderdag 8 juli 2004 b 13 jnor Frank Balkenende - De Zeeuwse afdeling •an de Dienst Landelijk Gebied DLG) verhuist van het voorma- jge Landbouwcentrum aan de Westsingel naar het van waterschap Zeeuwse Eilanden aan de Piet Ook de UWV, Uit Werknemersverzekerin- wil een deel huren van het pand, dat na de zomer vrijkomt ils het waterschap verhuist een nieuw kantoor in Mid Het kantoor is eigendom van de Vastgoed, waarin verschillende investeerders deel nemen. Het waterschap ver kocht het kantoor in 2000 met het oog op de verhuizing naar Middelburg. Financieel advies- ureau Schulting Partners •eedt op namens de eigenaren. Schulting van het adviesbu- iau bevestigt de komst van de ienst Landelijk Gebied, die de veede en derde verdieping van et waterschapskantoor wil be ekken. DLG bereidt projecten oor natuur- en landinrichting por en voert die ook uit. laarnaast wil de UWV een deel an het personeel onderbrengen an de Piet Heinstraat. UWV, ntstaan door fusie van verschil- >nde instanties waaronder het JAK, voert de WAO, WW en /AZ uit door sociale premies te uien van werkgevers en uitke- te betalen aan werkne- IWV maakt in Goes een storm- chtige groei door. In de Stads- oort, tegenover haar huidige iantoor aan het Schuttershof, iestigt de instantie deze maand van haar twee landelijke iallcenters. In dat belcentrum omen op termijn 250 mensen te verken. Voor Göes schept dat iveehonderd nieuwe banen. wil nu ook de begane :ond en de eerste verdieping van het waterschapskantoor, di eet naast de Stadspoort, huren, iolgens Schulting ligt er nog £en overeenkomst. Er wordt óg onderhandeld over de huur- rijs en de manier waarop de KWADENDAMME - Buurtver eniging 't Langeweegje uit Kwa- iendamme houdt zaterdag 17 juli een buurtmarkt ter ere van jaar tienjarig bestaan. De markt jn het Langeweegje begint om $0.00 uur en duurt tot 16.00 uur. ÈOLIJNSPLAAT - Brassband JVilhelmina en de band Mini- Jtock uit Colijnsplaat houden za- férdag om 20.15 uur een zomera- j jondconcert in de Voorstraat in i Colijnsplaat. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ruimten worden opgeleverd. Mocht de UWV onverhoopt afha ken, dan zijn er nog andere gega digden. „Er zijn twee, drie stich tingen die interesse hebben ge toond. Zo'n combinatie is ook mogelijk", zegt Schulting, die blij is met de kandidaat-huur ders. „In deze economisch min dere tijden is de kantoormarkt niet de makkelijkste." Het kantoorpand aan de Piet Heinstraat werd destijds ge bouwd als Zeeuws gezondheids centrum, met de GGD als be langrijkste huurder. Toen de wa terschappen benoorden de Wes- terschelde fuseerden, verkocht de gemeente Goes het pand aan het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden. Goes tastte diep in de portemonnee om het water schap voor de stad te behouden, de gemeente betaalde 'dik mee aan een nieuw kantoor voor de GGD. Tot teleurstelling van de Goese bestuurders koos het wa terschap een aantal jaren terug voor nieuwbouw in Middelburg, bij het nieuwe stadskantoor. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Rilland moet een boete van tweehonderd euro be talen. Als hij binnen twee jaar nog een keer een forse verkeers overtreding maakt, is hij zijn rij bewijs twee maanden kwijt. Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout in Middelburg achtte de man gisteren schuldig aan een botsing met een motorrijder in juli vorig jaar op de Valkenis- seweg in zijn woonplaats. De man kwam uit de uitrit van een garagebox. Voor de kanton rechter verklaarde hij niks te hebben gezien. Hij was zelfs nog een keer gestopt om goed rond te kijken, omdat zijn uitzicht be lemmerd werd door een gepar keerde auto. Plotseling ver scheen een motor, die op zijn au to botste. De motorrijder brak zijn been. Volgens Rillander reed de motor rijder harder dan de toegestane dertig kilometer per uur. Als, de man langzamer had gereden, was het ongeluk niet gebeurd. „Ik blijf het vreemd vinden. Het gebeurde in een seconde." Uit het remspoor van de motor was de snelheid overigens niet af te lezen, maar dat betekende volgens Doorewaard Boekhout niet dat de motorrijder zich aan de snelheid had gehouden. „De motorrijder rijdt natuurlijk niet voor z'n lol tegen uw auto om zijn been te breken", aldus de kantom-echter. Officier van justitie J. Zonder van stelde onomwonden vast dat de inwoner van Rilland bij het uit de uitrit rijden onvol doende om zich heen had geke ken en daardoor de motorrijder geen ruimte had gelaten. Hij eis te tweehonderd euro boete en een voorwaardelijke rijontzeg ging van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter vonniste con form. „Als er sprake was van een onoverzichtelijke verkeerssi tuatie, had dat u moeten aanspo ren tot behoedzaamheid. U had nóg beter moeten opletten." Diligente Annaliza van de Weerd pept de koorleden op. door Frank Balkenende KRUININGEN - Abba schalt uit 35 ke len in een zaaltje van het dorpshuis in Kruiningen. Popkoor Seaside Ren dezvous repeteert. Als een voetbaltrai ner langs de kalklijn bij het EK, drib belt dirigente Annaliza van de Weerd heen en weer. „Energy, energy", roept ze. Monden sperren zich verder open, heupen swingen net wat opgewekter. Maar Annaliza's lat ligt hoog vandaag. „Dit moet beter hoor, de klank ging nog wel, maar ritmisch, tja Een strenge, doch rechtvaardige hand is nodig om een koor als een geoliede machine te laten lopen. Uithoudingsver mogen ook. Vandaag oefent Seaside Rendez-vous een nieuw liedje. Een oude hit van The B-52's, Love Shack. „Everybody's moving around, around, around, around, around..." Annaliza - „we noemen haar 'mom" - maakt er tel kens een sprongetje bij, vliegt van de so pranen naar de bassen en dan naar de vijfkoppige begeleidingsband voor am pel beraad. Hupsakee, nog een keer, Lo ve Shack, baby, Love Shack! Achteraan maakt een koorzanger een typische rap- beweging, vuist naar beneden, wijsvin ger en pink naar voren. Yo man. In dit koor hebben ze lol en tegelijker tijd is er ambitie. Na verschillende op tredens (Vol-Korendag Middelburg, Fij naart, laatste veerboot Vlissingen-Bres- kens) is een avondvullende show nu het ultieme doel. Er staat nu een nummer of achttien op het repertoire, dat moe ten er minstens vijfentwintig worden. Werk aan de winkel voor 'mom'. Seaside Rendez-vous bestaat sinds april 2002 en is het enige popkoor met band in Zeeland. Anton Schuit, Jankees Schout, Mar ja Weststraate en Andre van Overbeeke wilden popnummers zin gen met een lekkere band erbij. Ze richt ten Seaside Rendezvous op. „Ik kwam geestverwanten uit andere koren tegen. Nergens konden we hits zingen met een echte band achter het koor. Ik heb ook in A58 gezeten, een schitterend koor hoor, alleen het repertoire is toch meel de lichte muziek en de begeleiding een piano. Ik miste de beat. Je kunt ons koor en A58 niet vergelijken, ze zijn al lebei goed in hun soort", zegt Anton Schuit, voorzitter van Seaside Ren dezvous. Uitdaging Rock en pop wordt er opgediend. Oude krakers als Californian Dreaming van de The Mama's and The Papa's, She's Not There Yan Carlos Santana en een heuse Abba-medley. Ook Africa van To to, The Logical Song van Supertramp en Proud Mary van Ike Tina Turner. Nederlandstalig werk is er van Acda De Munnik. Nu wil het koor zich ook wagen aan Anastacia en Blaf (Dansen aan Zee). Althans, zo heeft de muziek- commissie besloten. „Wel spannend om te doen, een uitdaging", vindt koorlid Jolanda Breüre. Anton wijst erop dat de liedjes een nieuw arrangement krijgen om de vier verschillende stemmen te be dienen. Het koor telt sopranen en alten (dames) en bassen en tenoren (heren). Vocaal en maatschappelijk ligt de ver houding scheef: 24 vrouwen en 12 man nen. Dus dringend gevraagd: mannen met een tenorstem, liefst een stuk of tien. Een leeftijdsgrens is er niet, het jongste lid is 23, de oudste een gerijpte vijftiger. Maar iemand van zeventig is net zo welkom in het Kruiningse dorps huis, basis van Seaside Rendezvous. „Het enige wat we vragen is enthousias me." En als iemand nou zo vals zingt als een kraai? „Zulke mensen komen zel den. We doen wel een stemtest, maar dat is meer om te bepalen welk type zangstem iemand heeft. Na twee maan den kijken we of de stemmen kleuren, want dat luistert nauw. Maar als een stemmengroep klinkt als één man of vrouw, dat is kicken joh", glundert An ton. Seaside Rendez-vous pakt het gedegen aan. Er zijn workshops, om het koor 'in foto Willem Mieras kleur' te krijgen, en er wordt ook veel aandacht besteed aan choreografie. „Bewegen is best moeilijk, je moet ei genlijk overdrijven, anders ziet het pu bliek er weinig van. Mimiek is belang rijk, het moet wel smoelen hé", zegt Wout Tims. Als ondernemer heeft hij het razend druk. Het koor is dan op dinsdagavond een ontspannend bad. „Zingen is gezond, je knapt er helemaal van op." Jolanda vindt het 'groepsge beuren' tof. „Na afloop een borreltje en een kletspraatje. Soms hebben we bar becue bij iemand thuis. Gezellig hoor." Volgende week dinsdagavond kan ieder een het koor vanaf 20 uur in actie zien tijdens een openbare repetitie, waarmee Seaside Rendez-vous de zomerstop in gaat. Zacht Terwijl de koorleden even pauzeren, groovt de vijfkoppige band (bas, drums, gitaar, toetsen en dwarsfluit) er lekker op los. Anton prijst hen voor hun inzet. Ze moeten relatief zacht spelen en on derbrekingen van de dirigente voor lief nemen. Anton klapt in de handen: „Zin gen, iedereen naar binnen." Met de pau- zekoffie als brandstof snelt het koor door een Abba-medley. Fernando en, floep, Mamma Mia om via Waterloo bij de Dancing Queen aan te landen. Stra lende blikken richten zich op de diri gente. Die eist meer pep, een strakkere timing, 't is geen kaartclub zeg. „Ener- gy, hee energy!" In een artikel over chalets op camping De Krabbenkreek in Sint-Annaland (PZC 6 juli) komt M. Bosters aan het woord namens projectontwikkelaar Groten huis uit Raamsdonkveer. Bosters werkt echter wel in opdracht van Grotenhuis, maar is niet bij het bedrijf in dienst. Hij sprak dus op persoonlijke titel en niet namens Grotenhuis. (Advertentie) JAN WOLKERS DRUMMERS DOUBLE BILL Rob Verdurmen drums Arend Niks drums Corrie Van Binsbergen gitaar Jan Van Duikeren trompet Joost Buis trombone Alex Coke tenorsax fluit Rutger Van Otterloo baritonsax Arjen Gorter bas Kaarten 10,- Donateur NM GRA775 INFO: 0118-623650 of 0118-501829 VLISSINGEN - Rijkswaterstaat is gisteren begonnen met het baggeren van de entree van de Koopmanshaven van Vlissin- gen. Rijkswaterstaat had er an derhalf jaar geleden voor de laatste keer gebaggerd. „Die plek werd jaarlijks gebag gerd, maar door bezuinigingen moesten we prioriteiten stel len", zegt E. de Feyter van Rijks waterstaat. Onlangs liepen er twee zeilboten op de zandplaat, toen zij de jachthaven verlieten. Bij laag water was het op sommi ge plaatsen slechts één meter diep. Rijkswaterstaat heeft daar op besloten het baggeren te ver vroegen. „Hel werk stond pas rond sep tember op het programma." De baggerwerkzaamheden duren tot uiterlijk 24 juli. Het is de be doeling om daarna weer jaar lijks te gaan baggeren. foto Ruben Oreel COLIJNSPLAAT - De politie heeft dinsdag een 35-jarige automobiliste uit Reipierswaal aangehouden bij de Noord-Bevelandse afrit van de Zeelandbrug, omdat ze met haar auto over het fietspad van de brug had gereden. De vrouw bleek vijf maal de maximaal toegestane hoe veelheid alcohol te hebben gedronken. GOES - Een 43-jarige motorrijder uit Westmalle in Bel gië is dinsdagavond gewond geraakt toen hij op de Delta weg bij Goes van achter werd aangereden door een vracht wagen. De 43-jarige bestuurder daarvan, uit Alphen aan de Rijn, had te laat in de gaten dat de motorrijder afrem de. De Belg is met diverse beenbreuken naar het zieken huis in Goes gebracht. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. Rei- narz heeft gisteren een 32-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad voor een steekpartij veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. De Middelburger was op 29 mei in Yerseke betrokken bij een opstootje bij een shoarmazaak. Daarbij stak hij met een mes een van bezoekers in zijn been. Drie leeftijdsgenoten uit Amsterdam, Rotterdam en Geertrui- denburg kregen voor hun aandeel in het uitgaansgeweld veertig uur werkstraf opgelegd. Aanleiding tot de vechtpartij was een voetbalshirt dat een van de verdachten aanhad. Toen er een middelvinger werd opgestoken was het hek van de dam. De Middelbur ger had volgens getuigen het mes gepakt en het slachtof fer in zijn bovenbeen gestoken. Officier van justitie G. Oo- sterveld eiste hogere werkstraffen, maar de politierechter hield rekening met de rol van de tegenpartij, die zich ook niet onbetuigd had gelaten! STEKENE - De twee verdachten in de Stekense vleesfrau dezaak zijn gisteren op weer op vrije voeten gesteld. De di recteuren (vader en zoon) zaten sinds begin juni in de cel. Zij werden verdacht van valsheid in geschrifte en het ver werken van niet voor consumptie geschikt vleesafval in producten zoals kipfrikadellen en ragout. De twee betrok ken bedrijven, Delireine en CSFF, vlak over de Neder landse grens, zijn meteen gesloten. De twee bedrijven zijn inmiddels failliet. De advocaat van de verdachten zegt dat zijn cliënten onschuldig zijn. MIDDELBURG - Gedeputeerde A. Poppelaars moet zich niet bemoeien met reclameacties van de NV Westerschel- detunnel. Dat is een zelfstandige onderneming en het is haar goed recht weggebruikers te wijzen op de mogelijk heden die deze verbinding biedt. In een brief aan het dage lijks provinciebestuur laat de Statenfractie van de Partij voor Zeeland (PvZ) weten weinig waardering te hebben voor de kritiek die Poppelaars heeft geuit, naar aanlei ding van de campagne waarin de Westerscheldetunnel wordt gepromoot als onderdeel van een alternatieve noord-zuidroute tijdens de reconstructie van de Ring in Antwerpen. monadedisco in Terneuzen, die daar eens in de twee maanden gehouden wordt. Daar voelden de jongeren wel wat voor al fluisterde één van de meiden dat een andere naam wel leuk zou zijn, want limonadedisco klinkt nou niet echt stoer. Hoe dan ook, Remijn wilde meteen spijkers met koppen slaan en vormde een groepje van zes jon geren met wie hij naar de Goese horeca gaat om te vragen of ze wil meewerken aan het initia tief. Zo is het eerste werkgroepje al actief voor het jongerenplat form überhaupt is opgericht. Osté sprak met de jongeren at' dat ze in september weer bij el kaar komen om dan echt aan de slag te gaan. Het is de bedoeling dat de jongeren van het plat-' form vanaf dan elke maand bij elkaar komen om de actuele za- ken te bespreken. De meiden krijgen overigens flink de over hand in het jeugdplatform. Ze waren gisteren met z'n vijftie nen. De zes jongens staken daar een beetje schril bij af. Overigens vinden de scholieren dat ze hun eerste succes al bin nen hebben gehaald. In februa ri, tijdens de eerste bijeenkomt, vroegen ze immers massaal om een bioscoop. Wonder boven wonder presenteerde recreatie concern Libéma een paar maan den later haar plannen om bij de Zeelandhallen een bioscoop te bouwen. „Leuk toch?", zei Osté. „Dat zal de jongeren zeker motiveren." door Rob Paardekam GOES - „Wie wil er meedoen?" Stilte. „Hoe vaak zullen we bij elkaar komen?" Stilte. „Is er ie mand met ideeën?" Stilte. De Goese scholieren die gisteren naar theater De Mythe kwamen om deel te nemen aan het pro ject Young Goes Active waren niet bepaald spraakzaam. Dini Osté van de gemeente moest alle zeilen bijzetten om toch nog tot iets concreets te komen. In februari vond het eerste deel van Young Goes Active plaats. Tijdens die bijeenkomst gaven zo'n dertig jongeren aan dat ze wel interesse hadden om deel te nemen aan een jeugdplatform. Deze scholieren waren voor gis teren opnieuw uitgenodigd. Een entwintig waren naar De Mythe gekomen. Na veel aandringen wilden sommige jongeren hun mening wel geven. In ieder geval willen ze allemaal deelnemen aan het jongerenplat form. Dat moet een orgaan wor den waar de gemeente en ande re instellingen advies aan kun nen vragen, maar de jongeren mogen ook zelf leuke dingen gaan organiseren. Eén van de aanwezige meiden liet weten dat er voor de jeugd van twaalf tot en'met zestien jaar, de doelgroep van het plat form, zo weinig te doen is op uit gaansgebied. Daar sprong de ook aanwezige jongerenwerker Peter Remijn gretig op in. Hij vertelde over een zogeheten li- STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Sint Gertrudis- kerk, Stadhuis, voormalige Synagoge en de Gevangenpoort, 13,00-16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; Wilhelminaveld, 19.30 uur: Optreden Grupo Caribe; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Maria Magdalena Kerk, 12.30 - 16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAMPERLAND - 21.00 uur: Havenda gen met optreden van Albertma; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groe ne Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlindertuin, Wandeltui- nen met Orangerieplanten en waterpar tijen geopend voor publiek; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; Ons Dorpshuis, 19.00 uur: Openbare re petitie Mandolineorkest Excelsior; STAVENISSE - Voorstraat, 14.00 uur: Kermis; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Sociëteit en sjoelen; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur; Vertrek rondvaart op de Oos terschelde. Zorgcentrum Vredelust, 13.30 uur biljar ten in de hal,"14.30 uur: Welfare.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 27