naar Golsteinseweg PZC Gevraagd: tien heren met tenorstem DLG trekt in pand waterschap Goes Zelfbediening in bibliotheek Goes Acht weken cel voor reeks misdrijven in verkeer huimveestallen komen pal naast nieuwe rijksweg Middelburg elstraffen voor rugsdealers oerengolf Aagtekerke I Standje voor Poppelaars van PvZ Brokkenrijder krijgt celstraf Werkstraf voor steken in been Verdachten vleesfraude weer vrij Pasar Malam in Kamperland agenda donderdag 8 juli 2004 w 13 |PrApntor Dooms [DDELBURG - Een 27-jarige elplcgcr uit Vlissingen is giste- in Middelburg veroordeeld aCht weken gevangenisstraf, maanden rijontzegging en euro boete. 5man werd 13 juni dit jaar op- Ipakt, nadat zijn auto op de Vlissingse boulevard op zijn kop was terechtgekomen. Volgens of ficier van justitie G. Oosterveld had verdachte een politieman belemmerd om de auto in beslag te nemen. Daarbij zou de Vlissin- ger de agent een elleboogstoot hebben verkocht. De officier liet dit meest ernstige feit strafver zwarend meewegen in haar eis van zestien weken gevangenis straf. Raadsman D. Olie meende dat de aanhouding anders was ge gaan. „Mijn cliënt ontkent opzet telijk een elleboogstoot te heb ben gegeven. Hij heeft zich los gerukt en is weggelopen. Pas daarna is hij aangehouden." Hij vond dat de officier zijn cliënt het verkeerde wetsartikel tenlas- te had gelegd en pleitte voor een aanzienlijk lagere straf. De poli tierechter deelde in dat opzicht de mening van de strafpleiter en sprak de Vlissinger hiervan vrij. Wel vond ze bewezen dat ver dachte op 6 maart onder invloed van drank een verkeersongeval in Zoutelande had veroorzaakt door in een bocht rechtdoor te rijden, waardoor de auto tegen een electricteitskast botste en te gen een boom tot stilstand kwam. Ook had hij geen rijbe wijs. In de strafmaat werd ver der de diefstal van een fiets mee genomen. mfNadia Berkelder - Kippenbedrijf [urm mag verhuizen naar de olsteinseweg in Middelburg, heeft het college van B en besloten. Het bedrijf was oor- jronkelijk gevestigd aan de östneg, bij Brigdamme. Irerde verplaatsing wordt al ja- b gesproken. Zo lang, dat het drijf aan de Oostweg inmid- s is ontmanteld. Doorgaan op oude locatie was geen optie, waren daar geen uitbreidings- Jelijkheden. Bovendien vol- ed het bedrijf voor leghennen t meer aan de eisen, [nieuwebedrijf komt aan de Isteinseweg. Het gaat om een ining, opslag- en werkruimtes twee pluimveestallen, in to- al vierduizend vierkante me- Op het bedrijf kunnen maxi- al 45.000 kippen worden on- gebracht. De vestiging van [bedrijf op die plaats tast het Hischap aan, stelt de gemeen- in het plan voor de verplaat- IDDELBURG - Een 44-jarige issinger is gisteren in Middel- rg voor het dealen in hardd- Bs veroordeeld tot een jaar Een 47-jarige Vlissinger eeg voor zijn betrokkenheid de handel in verdovende mid- n een jaar gevangenisstraf, arvan vijf maanden voor- ardelijk opgelegd. De drugs- adel begon in de zomer van ng jaar. Het duo werd in art opgepakt bij een inval in woning van de 47-jarige. GTEKERKE - In een wei- ïd bij Aagtekerke wordt zater- g de eerste editie van het Aag- ïke Open boerengolf gespeeld. erengolf is een variant op het trouwde golfspel. Aan de (ib zit een klomp, de bal is gro- dan een gewone golf bal. De an in Aagtekerke, op het wei- ind aan de Kloosterweg, heeft egen holes. Het boerengolfeve- ment begint om tien uur 's ihtends met een clinic door golfprofom twaalf uur be lt de wedstrijd. t toernooi wordt gehouden pgeld op te halen voor projec- n van de Rotary Club Walche- Alleen leden van de club men meedoen. Als het toer- ooi succesvol is, wordt het vol- jpd jaar uitgebreid. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 jSE-mail: redwalch@pzc.nl l Ab van der Sluis (chef) ^.Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax. (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl •-.E-mail: web@p2c.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur sing. Het gebied is waardevol voor vogels en maakt deel uit van een ecologische verbindings zone. De schade wordt verzacht door dat door de aanleg van de N57 het landschap toch al wordt aan getast, vindt de gemeente. Het kippenbedrijf komt pal naast de nietiwe rijksweg te liggen. Eer der gebruikte de gemeente dat zelfde argument bij de uitbrei ding van Kwekerij Blommenda- le. Dat bedrijf ligt verderop langs het nieuwe tracé van de weg, ten noorden van Sint-Lau- rens. Volgens wethouder H. Kool-Blokland past het kippen bedrijf beter pal naast een weg dan in het open landschap. „Dat geeft toch een ander beeld, het hele gebied krijgt in de toe komst een andere uitstraling." Wordt door deze redenering niet de deur opengezet voor allerlei andere bouwprojecten langs de nieuwe weg? „Dat gaat te ver", vindt Kool. „Het is niet zo dat dit de opening is voor andere ontwikkelingen. Dat is ook onze insteek niet." Als voorwaarde voor de verhui zing stelt de gemeente dat het hele bedrijf wordt verplaatst, dit om extra woningbouw in het buitengebied te voorkomen. De eigenaar heeft inmiddels laten weten dat het inderdaad de be doeling is om een volwaardig be drijf aan de Golsteinseweg te be ginnen. De eigenaar is op dit mo ment niet bereid om de plannen in de krant toe te lichten. De plannen liggen binnenkort ter inzage bij de gemeente. Dirigente Annaliza van de Weerd pept de koorleden op. door Frank Balkenende KRUININGEN - Abba schalt uit 35 ke len in een zaaltje van het dorpshuis in Kruiningen. Popkoor Seaside Ren dezvous repeteert. Als een voetbaltrai ner langs de kalklijn bij het EK, drib belt dirigente Annaliza van de Weerd heen en weer. „Energy, energy", roept ze. Monden sperren zich verder open, heupen swingen net wat opgewekter. Maar Annaliza's lat ligt hoog vandaag. „Dit moet beter hoor, de klank ging nog wel, maar ritmisch, tja Een strenge, doch rechtvaardige hand is nodig om een koor als een geoliede machine te laten lopen. Uithoudingsver- mogen ook. Vandaag oefent Seaside Rendez-vous een nieuw liedje. Een oude hit van The B-52's, Love Shack. „Everybody's moving around, around, around, around, around..." Annaliza - „we noemen haar 'mom" - maakt er tel kens een sprongetje bij, vliegt van de so pranen naar de bassen en dan naar de vijfkoppige begeleidingsband voor am pel beraad. Hupsakee, nog een keer. Lo ve Shack, baby, Love Shack! Achteraan maakt een koorzanger een typische rap- beweging, vuist naar beneden, wijsvin ger en pink naar voren. Yo man. In dit koor hebben ze lol en tegelijker tijd is er ambitie. Na verschillende,op tredens (Vol-Korendag Middelburg, Fij naart, laatste veerboot Vlissingen-Bres- kens) is een avondvullende show nu het ultieme doel. Er staat nu een nummer of achttien op het repertoire, dat moe ten er minstens vijfentwintig worden. Werk aan de winkel voor 'mom'. Seaside Rendez-vous bestaat sinds april 2002 en is het enige popkoor met band in Zeeland. Anton Schuit, Jankees Schout, Marja Weststraate en Andre van Overbeeke wilden popnummers zin gen met een lekkere band erbij. Ze richt ten Seaside Rendez-vous op. „Ik kwam geestverwanten uit andere koren tegen. Nergens konden we hits zingen met een echte band achter het koor. Ik heb ook in A58 gezeten, een schitterend koor hoor, alleen het repertoire is toch meer de lichte muziek en de begeleiding een piano. Ik miste de beat. Je kunt ons koor en A58 niet vergelijken, ze zijn al lebei goed in hun soort", zegt Anton Schuit, voorzitter van Seaside Ren dez-vous. Uitdaging Rock en pop wordt er opgediend. Oude krakers als Californian Dreaming van de The Mama's and The Papa's, She's Not There van Carlos Santana en een heuse Abba-medley. Ook Africa van To to, The Logical Song van Supertramp en Proud Mary van Ike Tina Turner. Nederlandstalig werk is er van Acda De Munnik. Nu wil het koor zich ook wagen aan Anastacia en Blof (Dansen aan Zee). Althans, zo heeft de muziek- commissie besloten. „Wel spannend om te doen, een uitdaging", vindt koorlid Jolanda Breure. Anton wijst erop dat de liedjes een nieuw arrangement krijgen om de vier verschillende stemmen te be dienen. Het koor telt sopranen en alten (dames) en bassen en tenoren (heren). Vocaal en maatschappelijk ligt de ver houding scheef: 24 vrouwen en 12 man nen. Dus dringend gevraagd: mannen met een tenorstem, liefst een stuk of tien. Een leeftijdsgrens is ei' niet, het jongste lid is 23, de oudste een gerijpte vijftiger. Maar iemand van zeventig is net zo welkom in hét Kruiningse dorps huis, basis van Seaside Rendez-vous. „Het enige wat we vragen is enthousias me." En als iemand nou zo vals zingt als een kraai? „Zulke mensen komen zel den. We doen wel een stemtest, maar dat is meer om te bepalen welk type zangstem iemand heeft. Na twee maan den kijken we of de stemmen kleuren, want dat luistert nauw. Maar als een stemmengroep klinkt als één man of vrouw, dat is kicken joh", glundert An ton. foto Willem Mieras Seaside Rendez-vous pakt het gedegen aan. Er zijn workshops, om het koor 'in kleur' te krijgen, en er wordt ook veel aandacht besteed aan choreografie. „Bewegen is best moeilijk, je moet ei genlijk overdrijven, anders ziet het pu bliek er weinig van. Mimiek is belang rijk, het moet wel smoelen hé", zegt Wout Tims. Als ondernemer heeft hij het razend druk. Het koor is dan op dinsdagavond een ontspannend bad. „Zingen is gezond, je knapt er helemaal van op." Jolanda vindt het 'groepsge beuren' tof. „Na afloop een borreltje en een kletspraatje. Soms hebben we bar becue bij iemand thuis. Gezellig hoor." Volgende week dinsdagavond kan ieder een het koor vanaf 20 uur in actie zien tijdens een openbare repetitie, waarmee Seaside Rendez-vous de zomerstop in gaat. Terwijl de koorleden even pauzeren, groovt de vijfkoppige band (bas, drums, gitaar, toetsen en dwarsfluit) er lekker op los. Anton prijst hen voor'hun inzet. Ze moeten relatief zacht spelen en on derbrekingen van de'dirigente voor lief nemen. Anton klapt in de handen: „Zin gen, iedereen naar binnen." Met de pau- zekoffie als brandstof snelt het koor door een Abba-medley. Fernando en, floep, Mamma Mia om via Waterloo bij de Dancing Queen aan te landen. Stra lende blikken richten zich op de diri gente. Die eist meer pep, een strakkere timing, 't is geen kaartclub zeg. „Ener gy, hee energy!" door Frank Balkenende GOES - De Zeeuwse afdeling van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) verhuist van het voorma lige Landbouwcentrum aan de Goese Westsingel naar het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden aan de Piet Heinstraat. Ook de UWV, Uit voering Werknemersverzekerin gen, wil een deel huren van het pand, dat 11a de zomer vrijkomt als het waterschap verhuist naar een nieuw kantoor in Mid delburg. Het kantoor is eigendom van de Maatschap Vastgoed, waarin verschillende investeerders deel nemen. Het waterschap ver kocht het kantoor in 2000 met het oog op de verhuizing naar Middelburg. Financieel advies bureau Schulting Partners treedt op namens de eigenaren. W. Schulting van het adviesbu reau bevestigt de komst van de Dienst Landelijk Gebied, die de tweede en derde verdieping van het waterschapskantoor wil be trekken. DLG bereidt projecten voor natuur- en landinrichting voor en voert die ook uit. Daarnaast wil de UWV een deel van het personeel onderbrengen aan de Piet Heinstraat. UWV, ontstaan door fusie van verschil lende instanties waaronder het GAK, voert de WAO, WW en WAZ uit door sociale premies te innen van werkgevers en uitke ringen te betalen aan werkne mers. UWV maakt in Goes een storm achtige groei door. In de Stads poort, tegenover haar huidige kantoor aan het Schuttershof, vestigt de instantie deze maand (Advertentie) JAN WOLKERS DRUMMERS DOUBLE BILL Rob Verdunnen drums Arend Niks drums Corrie Van Binsbergen gitaar Jan Van Duikeren trompet Joost Buis trombone Alex Coke tenorsax I fluit Rutger Van Otterloo baritonsax Arjen Gorter bas I Kaarten C 10,- Donateur NM GRATÏS INFO: 0118-623650 of 0118-501829 één van haar twee landelijke callcenters. In dat belcentrum komen op termijn 250 mensen te werken. Voor Goes schept dat tweehonderd nieuwe banen. UWV wil nu ook de begane grorid en de eerste verdieping van het waterschapskantoor, di rect naast de Stadspoort, huren. Volgens Schulting ligt er nog geen overeenkomst. Er wordt nog onderhandeld over de huur prijs en de manier waarop de ruimten worden opgeleverd. Interesse Mocht de UWV onverhoopt afha ken, dan zijn er nog andere gega digden. „Er zijn twee, drie stich tingen die interesse hebben ge toond. Zo'n combinatie is ook mogelijk", zegt Schulting, die blij is met de kandidaat-huur- MIDDELBURG - Gedeputeerde A. Poppelaars moet zich niet bemoeien met reclameacties van de NV Westerschel- detunnel. Dat is een zelfstandige onderneming en het is haar goed recht weggebruikers te wijzen op de mogelijk heden die deze verbinding biedt. In een brief aan het dage lijks provinciebestuur laat de Statenfractie van de Partij voor Zeeland (PvZ) weten weinig waardering te hebben voor de kritiek die Poppelaars heeft geuit, naar aanlei ding van de campagne waarin de Westerscheldetunnel wordt gepromoot als onderdeel van een alternatieve noord-zuidroute" tijdens de reconstructie van tie Ring in Antwerpen. Volgens de PvZ accentueert Poppelaars met zijn kanttekeningen hoe slecht het is gesteld met de noord-zuidverbindingen in Zeeland via de Dammenroute (Brouwersdam, Oosterscheldekering en Veersedam) en de- Midden-Zeelandroute (over de Zeelandbrug). Aan de PvZ ligt het niet, verzekert fractievoorzitter M. Stoffels, want deze partij heeft tijdens de bouw van de tunnel herhaalde lijk gepleit voor verbetering van de toeleidende wegen. MIDDELBURG - Een 19-jarige inwoner van Willemstad is gisteren door de Middelburgse politierechter veroor deeld tot acht weken cel en 150 euro boete. De man maak te op 6 juni op de A58 bij Vlissingen brokken in het ver keer door met een gestolen auto meermalen tegen de vang rail te botsen. Nadat hij de auto met draaiende motor, be schadigd en zonder voorband had achtergelaten, probeer de hij weg te vluchten. Bij zijn aanhouding bleek dat hij teveel had gedronken. Bovendien had hij geen rijbewijs. De (beschadigde) auto is terug naar de eigenaar. MIDDELBURG - De Middelburgse politiei'echter R. Rei- narz heeft gisteren een 32-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad voor een steekpartij veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. De Middelburger was op 29 mei in Yerseke betrokken bij een opstootje bij een shoarmazaak. Daarbij stak hij met een mes een van de bezoekers in zijn b.een. Drie leeftijdsgenoten uit Amsterdam, Rotterdam en Geert- ruidenburg kregen voor hun aandeel in het uitgaansge- weld veertig uur werkstraf opgelegd. Aanleiding tot de vechtpartij was een voetbalshirt dat een van de verdach ten aanhad. Toen er een middelvinger werd opgestoken was het hek van de dam. De Middelburger had volgens ge tuigen het mes gepakt en het slachtoffer in zijn boven been gestoken. Officier van justitie G. Oosterveld eiste ho gere werkstraffen, maar de politierechter hield rekening met de rol van de tegenpartij, die zich ook niet onbetuigd had gelaten. STEKENE - De twee verdachten in de Stekense vleesfrau dezaak zijn gisteren op weer op vrije voeten gesteld. De di recteuren (vader en zoon) zaten sinds begin juni in de cel. Zij werden verdacht van valsheid in geschrifte en het ver werken van niet voor consumptie geschikt vleesafval in producten zoals kipfrikadellen en ragout. De twee betrok ken bedrijven, Delireine en CSFF, vlak over de Neder landse grens, zijn meteen gesloten. De twee bedrijven zijn inmiddels failliet. De advocaat van de verdachten zegt dat zijn cliënten onschuldig zijn. KAMPERLAND - Lekker In disch eten en slenteren over een oosterse markt met snuisterijen, standwerkers, kunst en cultuur. Dat kan vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 juli op de Pasar Malam in Kamperland. Op het terrein bij het Waterski centrum aan het Veerse Meer worden vijf buitenrestaurants ingericht waar ongeveer vijfhon derd mensen tegelijk van een hapje kunnen genieten. Er zijn diverse modeshows en stands waar bezoekers worden gemas seerd. Verder wordt er een de monstratie Pentjak Silat (een oosterse vechtsport) gegeven en treedt buikdanseres Aviya op. Gedurende drie dagen worden op twee podia optredens ver zorgd door Blue Diamond Riem de Wolff en zijn band The Night- breakers, Danny Everett The Hula Girls, Ger Sinai The Jeans, Louis Poetiray en de Ne derlandse Elvis Presley René Shuman. Ook Zeeuwse artiesten als de Molukse band Bersatu en dansgroep Buga Tjenkeh uit Middelburg zullen de Pasar Ma lam opluisteren. De Pasar Malam is vrijdag van 13 tot en met 22.30 uur open; za terdag van 12 tot en met 23 uur en zondag van 12 tot en met 20.30 uur. ders. „In deze economisch min dere tijden is de kantoormarkt niet de makkelijkste." Het kantoorpand aan de Piet Heinstraat werd destijds ge bouwd als Zeeuws gezondheids centrum, met de GGD als be langrijkste huurder. Toen de wa terschappen benoorden de Wes- terschelde fuseerden, verkocht de gemeente Goes het pand aan het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden. Goes tastte diep in de portemonnee om het water schap voor de stad te behouden, de gemeente betaalde dik mee aan een nieuw kantoor voor de GGD. Tot teleurstelling van de Goese bestuurders koos het water schap een aantal jaren terug voor nieuwbouw in Middelburg, bij het nieuwe stadskantoor. door Freek Janssen GOES - Wie in de Goese biblio theek een boek wil lenen, heeft binnenkort geen medewerker meer nodig. Op 1 januari 2005 stapt de bieb over op een zelfbe dieningssysteem. Werknemers van de bibliotheek zijn de hele dag' bezig met het omzetten van het systeem. De ge gevens, die nu nog schuilgaan achter een streepjescode, wor den opgeslagen op een chip. Die wordt met een plakkertje aan de binnenzijde van de achterkaft van het boek geplakt. Wie na 1 januari een boek wil le nen, legt het op een speciale plaat. Die leest alle gegevens van het boek en koppelt die aan de gegevens van de lenerskaart. Op die manier wordt geregis treerd welke lener welke boeken meeneemt. Ook draagt de chip een beveiliging met zich mee; als een boek niet gescand is en je neemt het toch mee door de uitgang, gaat het alarm af. Het inleveren van boeker gaat ook via de scanner. Voorlopig wordt het systeem al leen gebruikt voor boeken. Het is de bedoeling dat op termijn ook cd's, dvd's, videobanden en cd-roms via het zelfbedienings systeem worden uitgeleend. W. Broos, hoofd uitleenorganisa tie: „We kunnen daar niet het zelfde systeem voor gebruiken. Het is heel moeilijk om een chip te plakken op een schijfje dat snel rond moet draaien. Met zo'n chip raakt een cd al gauw uit balans. Maar er is hiervoor wel een ander systeem in ont wikkeling. Dat hopen we over een paar jaar in te voeren." Gisteren begon de bibliotheek aan de omvangrijke operatie. „Ik hoop dat we over ruim twee weken klaar zijn", zegt Broos. „Daarna beginnen we met proef draaien, een aantal mensen kan dan al gebruik maken van het systeem." Ze verwacht niet dat veel mensen moeilijkheden heb ben met het gebruik van de com puter. „Het is heel simpel en ge bruiksvriendelijk. In het begin staat er bovendien nog iemand klaar om mensen te begelei den." Uiteindelijk streeft de bieb naar een 25 procent lagere bezetting van de uitleenbalie. Er hoeft nie mand uit; het personeel gaat meer tijd steken in directe bege leiding in de bibliotheekruimte. Bibliotheek Goes is de eerste in Zeeland die het systeem invoert, maar heeft niet de primeur in Nederland; in onder meer Doet- inchem, Eindhoven en Amster dam wordt al gewerkt met zelf bediening. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG Markt. 8.00-17 00 uur: Weekmarkt; Vismarkt, 9.00 - 16.00 uur: Kunst- en antiekmarkt: Gasthuiskerk, 19.30 uur: Zomerzangavond, Oostkerk, 12 30 uur: Middagpauzeconcert door or ganist Wouter v.d. Wilt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13