akkoord met aanleg N57 Fwui,de" Vlissingers komen in beweging Sporthal Arnemuiden ook op zondag open 18 t/m 20 umnr. nazomer jjeótival.nl Fikse boete voor te snel rijden Delta treft betalingsregelingen Inspraak in nieuw groenbeleid Gewonde bij brommerongeluk Politie houdt doorrijder aan zeeuwse almanak Tourtoto hdA/Groenlinks, ChristenUnie en DTV blijven tegen Koopmanshaven weer dieper Vrouw verdacht van vandalisme dactie: 0113-315649 Ew.pzc.nl Rail:redactie@ pzc.nl 31.4460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; Puws-Vlaanderen: 0114-372770; jtionaal: 020-4562500. underdag 8 juli 2004 editie Walcheren (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Walcherse Waldorff salade en Gekookte mosselen of Vegetarische groentencurry en Amandelkrul 12,50 of€ 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 woensdag 15 juli 11.00-17.00 uur De Bus van Catan spellcndemonstraties voor De Drvkkery fototentoonstelling [Aderen I Kadir van Lohuizen bekijk ook onze website wuv.dnikkeriimiddelhurg.nl Advertentie 30 aus t/m 12 sept 2004 bel 090033 000 33 door Valeska Nastaly VLISSINGEN - Nederlanders moeten meer gaan bewegen vindt het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport. Die oproep is ook bestemd voor Vlis- singers, vindt de gemeente Vlis- singen. Het project 'Vlissingen in beweging' is gisteren van start gegaan in sporthal Bas- kensburg. Het is de bedoeling om Vlissin- MIDDELBURG - Een 38-jarige inwoner van Domburg is giste ren veroordeeld tot een boete van 1500 euro. De man had vo rig jaar op de Nieuwe Vlissingse- weg tussen Vlissingen en Middel burg meer dan honderd kilome ter te snel gereden. Op de Nieuwe Vlissingseweg mag maximaal tachtig kilome ter per uur worden gereden. Voor de kantonrechter in Mid delburg betoogde de Dombur ger dat hij met zijn dure Merce des voor de verkeerslichten stond te wachten. Een automobi list naast hem deed het raampje open. De man kreeg een pistool op zich gericht. Uit angst dat de vier mannen in de auto naast hem het gemunt hadden op zijn dure wagen, trapte de Dombur ger het gaspedaal fiks in. Hij be reikte een snelheid van bijna 190 kilometer per uur. Om zijn verhaal kracht bij te zet ten, had hij een dag later de poli tie opgebeld om de dreiging met het pistool te vertellen. Officier van justitie rar J. Zon dervan hechtte weinig waarde aan het betoog van de Dombur ger. Hij noemde de verklaring van de man dubieus en niet erg aannemelijk. Kantonrechter mr B. Doore- waard Boekhout veroordeelde de snelheidsduivel tot een boete van 1500 euro en ëen voorwaar delijke rijontzegging van acht maanden met een proeftijd van twee jaar. MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta biedt vijfhonderd klanten de mogelijkheid betalingsachterstanden lang zaam in te lopen. Dat gebeurt op verzoek van die klanten. Zij hebben een achterstand opgelopen omdat Delta enke le maanden geen rekeningen kon innen vanwege compu terproblemen. Veel meer dan die 500 klanten hebben daar mee te maken. Het energiebedrijf heeft een schema opgesteld om te zor gen dat eind oktober alle achterstanden zijn ingelopen en rekeningen weer op het juiste moment worden geïnd. Voor 500 klanten zijn echter aangepaste regelingen ge maakt. Dat zijn bijvoorbeeld mensen met een uitkering of een laag inkomen, maar ook klanten die een hele hoge ein dafrekening hebben gekregen. Delta wijkt alleen af van het terugbetalingsschema als klanten daar zelf om vragen. GOES - Een stuurgroep van het waterschap Zeeuwse Ei landen is bezig met een plan voor een nieuw groenbeleid. In de eerste helft van 2005 krijgen inwoners van de Zeeuwse eilanden de mogelijkheid hun mening te geven over het plan. De stuurgroep, waarin vertegenwoordigers zitten van on der meer het waterschap, de provincie, de gemeenten en milieu- en landbouworganisaties, wil informatieavonden organiseren waar belangstellenden het plan kunnen in zien en hun mening kunnen geven. Het nieuwe groenplan van het waterschap moet medio 2005 af zijn. MIDDELBURG - Een 20-jarige vrouw uit Middelburg is gisterochtend gewond geraakt bij een brommerongeval op de kruising van de Zacharias Jansenstraat en de Jas mijnstraat in haar woonplaats. Een 19-jarige bromfietser verleende haar op het kruis punt geen voorrang. De Middelburgse vrouw raakte gewond aan haar been en werd ter plaatse door personeel van de ambulance behan deld. Ze hoefde niet mee naar het ziekenhuis. VLISSINGEN - Een 40-jarige Vlissinger is dinsdagavond aangehouden omdat hij verdacht wordt van het doorrij den na een ongeval. De man zou tegen een geparkeerde auto op de Veersesin- gel in Middelburg zijn aangereden. Getuigen noteerden het kenteken, waarna de man kon worden ingerekend. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De nieuwe sporthal in Arnemuiden gaat ook op zondag open. De meer derheid van de fracties in de Middelburgse gemeenteraad is daar voorstander van. In het dorp zouden veel bewoners be zwaar hebben tegen zondags openstelling. De fracties vinden dat voor .alle sporthallen in de gemeente dezelfde regels moe ten gelden. De raadsmeerderheid tekende zich af bij de commissie maat schappelijke zaken gisteravond. Het college van B en W had voor gesteld om de hal alleen op zon dag te gebruiken als er in de an dere hallen in Middelburg geen plaats meer is. Dat was tegen het zere been van vooral de WD. „Als een liberale trimclub daar op zondagmorgen perse wil sporten, moeten ze niet te ho ren krijgen dat er in andere hal len nog ruimte is", aldus fractie voorzitter A. Damman. „Natuur lijk zijn er delen van de bevol king die moeite hebben met de openstelling op zondag, maar dat is ook zo in de omgeving van de Nassaulaan." Omwonenden Volgens SGP'er B. de Ruiter is er in Arnemuiden geen behoefte om te sporten op zondag. Hij wees erop dat een aantal kerkbe sturen er bij de gemeente op had aangedrongen om de sporthal zes dagen in de week open te doen. J. Oving (ChristenUnie) vroeg de raadsleden om zich in te leven in de gevoelens van de omwonenden. Ze kreeg steun van het CDA. „Ik denk dat we respect moeten hebben vor de bewoners van Arnemuiden"', zei M. Riedijk. R. Koper (Politieke Partij Middelburg) kaatste de bal terug. „Waarom is er geen respect voor mensen die wel iets willen doen op zondag?" W. Kooiman (PvdA) benadrukte dat de activiteiten in de sport hal achter gesloten deuren plaats vinden, niemand hoeft er last van te hebben. Jeu de boules De nieuwe hal is in augustus klaar. In tegenstelling tot de an dere drie sporthallen, krijgt hij een particuliere beheerder. Dat levert een besparing op van 70.000 euro. Het college wil van het budget dat de komende twee jaar resteert, zestigduizend euro besteden voor een subsidie aan de jeu de boules vereniging. De club wil bij park Toorenvliedt een jeu de boules hal bouwen. Doordat de welstandscommissie het oorspronkelijke plan afkeur de, is meer geld nodig en dat be drag kan de vereniging niet zelf ophoesten. Een aantal fracties wil dat de club een andere plek uitkiest voor de bouw van een hal. D66 stelde voor om de club te verhui zen naar de sportboulevard. De SGP vindt dat de haj de omge ving te veel aantast. Wethouder A. de Vries attendeerde de frac ties erop dat de gemeenteraad twee jaar geleden al toestem ming heeft gegeven voor de bouw. Volslagen gebrek aan parate kennis van de hedendaagse wielersport weerhield onze Middelburger er niet van een gokje te wagen in een Tourto to. Niet alleen winnaars moesten worden voorspeld, maar de or ganisator eiste ook twee na men van renners die absoluut niet vooraan mochten eindi gen op straffe van minpunten. Het oog van de Middelburger viel bij het bestuderen van de lange lijst met renners op Thor Hushovd. 'Een Noorse wielrenner, dat is kat in het bakkie', dacht hij, en dus werd Hushovd door hem als kansloze genoteerd Een paar dagen later trok Thor als eerste Noor ooit de gele trui aan. De score van de Middelburger lijkt op Noorwegen in de win ter: ver onder nul. VLISSINGEN - Rijkswaterstaat is gisteren be gonnen met het baggeren van de entree van de Koopmanshaven van Vlissingen. Rijkswater- i staat had er anderhalf jaar geleden voor de laat ste keer gebaggerd. „Die plek werd jaarlijks gebaggerd, maar door bezuinigingen moesten we prioriteiten stellen", zegt E. de Feyter van Rijkswaterstaat. Onlangs liepen er twee zeilboten op de zandplaat, toen zij de jachthaven verlieten. Bij laag water was het op sommige plaatsen slechts één meter diep. Rijkswaterstaat heeft daarop besloten het bag geren te vervroegen. „Het werk stond pas rond september op het programma." De baggerwerkzaamheden duren tot uiterlijk 24 juli. Het is de bedoeling om daarna weer jaarlijks te gaan baggeren. foto Ruben Oreel sportactiviteiten. „We willen ie dere doelgroep bereiken", ver klaart Jongejan. Verderop in de zaal wordt rolstoelhockey en rol stoelbasketball gespeeld. Daar bij spelen validen tegen invali den in een rolstoel. Mensen met gezonde benen kunnen de trai- ningsfietsen uitproberen van sportschool Ten Tije. Ze moeten eerst even wachten tot instruc teur Ramon Vaels klaar is met zijn demonstratie RPM ofwel Raw Power in Motion. Dat is een van de nieuwste indoorfiets- trainingen. „Mensen denken gauw dat het saai is om te fiet sen, maar dit is een veel leukere manier om te fietsen dan op een gewone fiets op de weg", vindt Vaels. „Je gebruikt een andere tech niek, want buiten beweegt de fiets en hier beweeg je zelf. Bo vendien hebben we muziek en dat maakt de les compleet." Kooi De wat minder op conditie be luste mensen kunnen handboog- schieten of gewoon toeschouwer zijn bij bijvoorbeeld het Panna Knock Out in de andere zaal. Dat is een enkele minuten du rend een-tegen-een voetbalspel in een kooi. Degene met de mees te doelpunten of de deelnemer die de bal tussen de benen van de ander doorspeelt, een Panna, is winnaar. Roy Zuman (11) wacht op de tri bune tot hij aan de beurt is. Hij is naar Baskensburg gekomen, nadat hij op school werd geïnfor meerd over het project. „Ik dacht het zal wel leuk zijn." Om mensen op de hoogte te stel len van het project heeft de ge meente informatiefolders laten drukken. Frisbees met het logo 'Vlissingen in beweging' worden uitgedeeld voor de promotie. „We hebben naar iets gezocht waar je meer mee kunt", ver klaart Jongejan. Of het de gemeente lukt om de Vlissingers in beweging te krij gen is de vraag. Jongejan: „We hopen dat de mensen op onze projecten afkomen. Het is af wachten. Zoiets moet groeien." - De Veerse gemeen- heeft gisteravond vóór de N57 van Middelburg aar de Veerse Dam gestemd, is het oorspronkelijke gekozen dat door Rijkswa- is opgesteld. Ruim twee Cjnden geleden stemde de d nog tegen het voorstel. )e nacht van de N57", noemde adslid G. Vader van de VVD steren de vergadering van de èerse gemeenteraad. Op de renda stond slechts één agenda- ont: het vaststellen van het be- emmingsplan Rijksweg N57. onder deze goedkeuring kan vernieuwing van de weg tus- lh Middelburg en de Veerse am niet plaatsvinden, et belang van het onderwerp isulteerde echter niet in een en- verende bijeenkomst. De raad wam na een tamme vergade- jng tot een besluit waarbij een >erderheid van elf tegen zes immen voor de aanleg van de )7 stemde. CDA, VVD, SGP - totaal goed voor elf stemmen ipraken zich uit voor het voor- fel. De vierkoppige fractie van dA/GroenLinks, gesteund or de eenmansfracties van en DTV, keerde tegen het voorstel. Alternatief Vooral het voorstemmen van de baarde opzien. Twee maan- geleden stemden de libera- a nog voor een voorstel om een natief tracé van de PvdA/ nLinks onder de loep te ne- De sociaal-democraten eitten voor een tracé dat veel jer de route van de huidige pl zou volgen. Aangespoord door een meerder heid van de raad liet het gemeen tebestuur twee onderzoeken ver richten naar het plan van PvdA/GroenLinks. Zo kwam TNO tot de slotsom dat de va riant die PvdA/GroenLinks voorstelt minder gevaarlijk is dan de huidige weg, maar ge vaarlijker is dan het tracé dat Rijkswaterstaat voorstaat. De WD-fractie toonde zich gis teren tevreden met de resultaten van de onderzoeken en zou voor het tracé van Rijkswaterstaat stemmen, zo lieten de liberalen nog voor de vergadering al we ten. Hiermee was al voor aan vang van de beraadslagingen de angel uit het conflict gehaald en tekende zich een meerderheid af voor het tracé van Rijkswater staat. Dat nam niet weg dat tal van tegenstanders zich bij aan vang van de raadsvergadering aandienden. Vertegenwoordi gers van onder meer het Plat form N57 („Regeren is niet asfal teren. Voorkom een historische vergissing!") en de ZLTO („Nog onvoldoende zijn de gevolgen voor landbouwers belicht.") be kritiseerden het voorstel van de vernieuwing van de N57. De fractie van PvdA/GroenLinks kwam andermaal met een va riant op de rijksweg op de prop pen: gelijk aan de optie die twee maanden geleden was inge diend, met enkele kleine aanpas singen. Deze variant haalde ech ter geen meerderheid. Alleen de eenmansfracties van DTV en ChristenUnie steunden het voor stel. ZAAMSLAG - Een 49-jarige vrouw is .gisteren in Zaamslag aangehouden op verdenking van vandalisme. lien getuige had gezien dat zij Kinderen zonder handicap proberen uit hoe het is om met een rolstoel te rijden. foto Ruben Oreel banden had lekgestoken van (wee auto's van een 55-jarige -w- "T"| gers van alle leeftijden in bewe ging te krijgen, maar gistermid dag was de jeugd oververtegen woordigd in de sporthallen. „Het is woensdagmiddag en dan zoeken ouders iets te doen voor hun kinderen", verklaart Mir jam Jongejan van de gemeente Vlissingen. „Ik verwacht wat ouder publiek bij de officiële start, die vanmid dag om 16.30 door wethouder Poppe-De Looff wordt gege ven." Jongeman moet lachen om de mensen die vragen waar ze kunnen betalen. „Het is gratis." Het breedtesportproject wordt gesubsidiëerd door het Rijk. De komende zes jaar - zo lang strekt de subsidie - gaat de ge meente onder de naam 'Vlissin gen in beweging' sportactivi teiten organiseren. Daaronder valt buurtsportwerk en bewe gen voor ouderen. Daarnaast wil de gemeente het bewegings onderwijs op de basisscholen sti muleren. Omdat nieuwe docen ten die van de PABO afkomen, geen gymles meer mogen geven, vreest de gemeente voor het voortbestaan hiervan. Een jongen in een rolstoel volgt het parcours met slalompalen en een hellingbrug dat in een van de hallen van het Vlissingse sportcomplex is uitgezet. Door een te bruuske draai aan zijn wielen, valt hij plotsklaps ach terover met zijn rolstoel. Hij staat op en loopt om zijn voer tuig heen om te kijken wat er mis mee is. Het is duidelijk dat de negenjarige Dennis Visser niet gehandicapt is. Hij pro beert uit hoe het is om in een rol stoel te rijden. „Ik vind het leuk, maar niet voor elke dag", zegt de jongen. Het rolstoelrijden voor valide mensen is een onderdeel van de festivalhart Abdij Middelburg BL0FMETFEMIKUTI en The Positive Force di 31 aug 20u00 €10,=

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11