PZC Onrust over leiding Welzijnshuis IJ ®p£ E3 fee SB 1 1 illl Dagen ondernemersfederatie geteld na weer opstappen leden Kop van Goeree heeft opkikker nodig Maatregelen naar aanleiding van zaak Nobelgate op komst Q ERKENDE VERHUIZERS aai I0BBEBB12EEEH Instellingen overvallen door benoeming van ambtenaar tot directeur KNRM wil uitbreiden Crt IA/! Zware benen? vermoeide benen? Ontsierende aderen? voordeelcoupon 2,- retpuE op Antistax MÊ Belasting prikt vorkje mee Buitenlandse schelpdieren mogen Gemeente kien op aanmaningen zeeuwse almanak Voorkeur Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 7 juli 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Caljouw Rademaker Middelburg Tel. 0118-626 649 E-mail: info@caljouw-rademaker.nl verhuizingen in binnen- en buitenland piano- en vleugeltransport, antiekvervoer meubelopslag, overzeeverpakkingen Goes Burgh-Haamstede 0113-227 062 Tel. 0111 - 650 165 editie Schouwen-Duiveland door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het voorstel van bet college van burgemeester en wethouders om beleidsambte naar J. Coumou voor drie jaar te detacheren als directeur van het Welzijnshuis Schouwen-Duive land, brengt nogal wat commo tie te weeg bij de betrokken or ganisaties. Het gaat deze instel lingen niet zo zeer om de per soon, maar om de wijze waarop het college dit besluit heeft ge lanceerd binnen de stuurgroep Welzijnshuis. „Je vraagt je af of je wel serieus wordt genomen als je dit zo maar krijgt medegedeeld, ter wijl er binnen de stuurgroep nog niet eens een functiebe schrijving voor die directeur is zegt voorzitter D. von Eugen van de Stichting Welzijn Ouderen. Zijn stichting vormt samen met de organisaties voor kinderop vang, peuterspeelzaal, jeugd werk, sociaal-cultureel werk en sociale activering/ vrijwilligers- centrale de toekomstige deelne mers binnen het Welzijnshuis. Met de ondertekening van een convenant werd vorig jaar au gustus het traject tot deze nieu we professionele welzijnsorgani satie ingezet. Met een bestuurs lid uit elke organisatie is daar toe een stuurgroep gevormd. „De communicatie tussen colle ge en stuurgroep verdient geen schoonheidsprijs", vindt W. Gin jaar, penningmeester van de Stichting Kinderopvang. Hij constateert dat 'de rapen gaar waren' binnen de stuurgroep, toen onlangs de tijdelijke benoe- KATWIJK - De Koninklijke Ne derlandse Redding Maatschap pij (KNRM) wil in noodsituaties tweehonderd mensen binnen een uur uit het water kunnen ha len. Dat geldt voor alle plaatsen binnen tien mijl (ongeveer zes tien kilometer) van de Neder landse kust. In de omgeving rond de grootste havens, zoals de Europoort, Wes- terschelde en IJmuiden, streeft de organisatie er zelfs naar vier honderd drenkelingen per uur te redden. In het jaarverslag over 2003 dat de KNRM giste ren presenteerde, meldden de reddingswerkers dat deze voor nemens in 2010 realiteit moeten zijn. De organisatie richt zich (Advertentie) Maar liefst één op de drie vrouwen ondervindt hier de alledaagse ongemakken van. ANTISTAX capsules hebben een natuurlijke oor sprong en bevatten een krachtig extract van rode wijnstokbladeren. Dit extract bevat flavonoïden, waarvan bekend is dat het goed is voor soepele aderen en dat het de doorbloeding in de benen bevordert. ANTISTAX is ook verkrijgbaar in een verfrissende Cooling Gel. G JA, ik ontvang graag 2,- korting op Antistax Naam: Adres: Postcode: E-mail: Bank'/gironummer: I II II II II II II II II I O Ja, ik. wil graag op de hoogte gehouden worden over Antistax. Ik stuur deze coupon met de kassabon van een Antistax verpakking in een gesloten envelop naar Antistax 2,- korting, Postbus 8037, 1802 KA, ALKMAAR. Per adros slecht één waardebon. Bij inzending zonder kassabon, onjuist ingevulde coupon of niet gefrankeerde envelop vervalt het recht op vergoedtging. Omcirkel het aankoopbedrag op de kassabon, Deze aclie loopt t/m 25 juli 2004. Inzendingen na deze datum worden niet meer in behandeling genomen. Óver deze actie kan geen correspondentie worden gevoerd. Voor meer informatie kunt u bellen met de gratis ANTISTAX informatielijn 0800-26847829 of kijk op www.antistax.nl ■u"&wjmvere$)ijoi if alls fifols"van l\jHp ■Daglviat! 01 '"'fflpMift'Itijfïr ailveriorön' in deze (ubiiuk e-imil naar ming van Coumou als directeur van het Welzijnshuis plompver loren werd medegedeeld. Kort daarvoor gebeurde dat ook met de benoeming van oud-wethou der G. van der Salm als voorzit ter van de stuurgroep. De nieuwe wethouder Welzijn R. van der Wekken had te ken nen gegeven om inhoudelijke en persoonlijke redenen liever niet automatisch die voorzittersrol op zich te nemen. Hij lanceerde Van der Salm als gemeentelijk vertegenwoordiger en tevens als voorzitter binnen de stuur groep. In wezen blijken de betrokken organisaties daar geen enkel pro bleem mee te hebben, maar wel met de manier waarop zo'n be sluit botweg wordt medege deeld. Sceptisch Ginjaar betreurt de commotie die nu als gevolg van die slechte communicatie rond de benoe ming van Coumou dreigt te ont staan. Vanuit de geledingen van ouders en personeel binnen zijn eigen Stichting Kinderopvang is al een brief op poten aan het ge meentebestuur opgesteld. Verder staan sommige bestuurs leden van de andere welzijnsor ganisaties nogal sceptisch tegen over deze benoeming. „Ik heb ook wel even achter m'n oren ge krabd toen ik het hoorde, maar we moeten er niet al te drama tisch over doen. In feite is het vooral een pragmatische oplos sing", vindt directeur J. Elen- baas van de Stichting Jeugd. Hij schaart zich daarmee achter de mening van Ginjaar dat er met de driejarige detachering van Coumou op kosten van de ge meente toch extra geld voor het Welzijnshuis beschikbaar komt, zonder dat de gemeenteraad daar krediet voor behoeft te vo teren. Uitgangspunt was anderhalf jaar geleden al dat er geen extra geld beschikbaar komt voor het Welzijnshuis. Inmiddels is de fi nanciële situatie van de gemeen te er niet rooskleuriger op ge worden. De hele operatie moet gebeuren binnen het budget dat nu voor de betrokken welzij nsin- stellingen in totaal wordt uitge trokken. Wethouder Van der Wekken heeft nog niks vernomen van kri tiek op de handelwijze van het college. Volgens hem is er in elk geval geen enkele bedenking te gen Coumou. „Hij is al geruime tijd met deze materie bezig en geniet het vertrouwen van alle organisaties", zegt de wethou der. Hij benadrukt dat detache ring van deze ter zake kundige ambtenaar de enige mogelijk heid is de directeursfunctie goed en financieel verantwoord in te vullen. hierbij vooral op de drukste vaarroutes. Daarnaast breidt ze het materieel uit. In Hoek van Holland, Ter Heijde en Den Hel der gaat de KNRM grotere red dingsboten inzetten.Volgens de KNRM ligt de norm voor 2010 binnen handbereik. Bezuinigingen De afgelopen jaren heeft de or ganisatie de vloot uitgebreid en een aantal boten vervangen. Wel geeft ze aan dat de verbete ringen alleen plaatsvinden bin nen bestaand werkgebied. Voor het uitbreiden van het terrein waar de KNRM toezicht houdt, is geld nodig en door een fiks aantal bezuinigingen vorig jaar is dat er niet. ANP I Zwemplaats noordzeestrand goedereeoe U1IIIRTOREN 'M g gg sx-s3ch5t1-* - Naaxtrecteaue vwuvueu» - - SewflsKt strand tussen strandpaler, 10.00-11.50 en 21;f*)"22 - Het van luchtbedden en rubberboten Is gevaarlijk. Er moet nogal wat gebeuren, wil de recreatiesector op de Kop van Goeree perspectief houden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans OUDDORP - Een gebrek aan voorzienin gen, te weinig ruimte voor kwaliteitsverbe tering op campings, een saai activiteiten programma en verouderde promotie. Vol gens de Vereniging van Eigenaren en/of Exploitanten van Recreatieterreinen te Ouddorp (Veero) mankeert er heel wat aan het toeristisch product in de Kop van Goeree. In haar beleidsplan zet de Veero de kan sen en bedreigingen voor het - economisch zeer belangrijke - toerisme op de Kop van Goeree op een rijtje. Het resultaat is een niet bijster zonnige blik op de toekomst. 'Half bewolkt', in de woorden van de Veero. De concurrentiepositie van de Kop van Goeree staat fors onder druk, stelt de Veero. De kwaliteit van de Goereese bad plaatsen blijft achter bij die van concur rent-badplaatsen in Zeeland én Zuid-Hol land. Belgische en Duitse kustplaatsen ziet de Veero als 'zeer serieuze concurren ten'. Daarbij komt dat verre - zonnige - bestem mingen steeds gemakkelijker en goedko per bereikbaar zijn. Ook in het rijtje be dreigingen staan de mogelijke komst van een zeereservaat voor de kust van Goeree en de aanleg van de Tweede Maasvlakte. De laatste komt in de visie van de Veero het toeristisch imago en de schoonheid van de Kop van Goeree bepaald niet ten Verouderd Tegenover sterke punten als natuur schoon, goede fiets- en wandelmogelijkhe den en het grote en gevarieerde aanbod in logiesmogelijkheden staan ernstige tekort komingen. De accommodaties zijn volgens de Veero verouderd en sluiten niet meer aan op de wensen van de hedendaagse kritische con sument. Een middenklasse-hotel zou niet misstaan in Ouddorp en campings moeten meer ruimte krijgen voor kwaliteitsverbe tering. Bij de Veero staat verder de komst van een elkweervoorZiening bijzonder hoog op het verlanglijstje. Ook op dat lijstje prijken za ken als trimparcours, mountainbikebaan, skatebaan en andere verlokkingen voor de sportief ingestelde toerist en recreant. Ver der is de Veero van mening dat de investe ringen in de sector vér onder de maat zijn, in verhouding tot wat de sector aan inkom sten voor het gebied genereert. De gemeente Goedereede moet, vindt de Veero, veel meer investeren in het toeris tisch product en een duidelijke beleidsvi sie zou eveneens welkom zijn. „Het huidi ge beleidsplan recreatie en toerisme biedt slechts een fragmentarisch en incompleet beeld." De gemeente dient in de visie van de Veero niet alleen in geld, maar ook in mankracht te investeren in recreatie en toerisme. Gepleit wordt voor de aanstel ling van een speciale ambtenaar voor dat beleidsterrrein. De concentratiepunten van recreatieterrei nen - Klarebeekweg en Oudenieuwlandse- weg - zijn volgens de Veero dringen aan een opknapbeurt toe. Het ziet er nu alle maal in de visie van de vereniging ver waarloosd en onverzorgd uit. Een zeer hoge prioriteit geeft de Veero aan nader onderzoek naar het toeristisch ima go van de Kop van Goeree. Dat moet wat hen betreft uiterlijk in 2005 worden uitge voerd. 'iilm? inliv ex.). low MfiVU! door Marcel Modde BURGH-HAAMSTEDE - Het einde van de Federatie van On dernemersverenigingen Schou wen-Duiveland (FOS) is nabij. Op een extra vergadering zijn gisteravond de vertegenwoordi gers van Bruinisse, Burgh- Haamstede en Renesse met on- middelijke ingang opgestapt uit het bestuur. Nadat eerder al andere vereni gingen en individuele leden de federatie de rug toekeerden, is het draagvlak van de eilandelij- ke koepel nu minimaal. Dat be perkt zich nog, zoals het zich na gisteravond liet aanzien, tot Nieuwerkerk en Scharendijke. Volgens voorzitter W. van den Akker van de ondememingsvere- niging Burgh-Haamstede is er geen vertrouwen meer in het hui dige en toekomstige functione ren van het FOS-bestuur. Ook de legitimiteit van de koepel is ver te zoeken, zo vindt hij, aan gezien het ledental de laatste, twèe jaren is teruggelopen van 325 naar 190 middenstanders en horeca -ondernemers Het ontbrekende draagvlak was voor voorzitter W. Ginjaar twee weken geleden reden zijn func tie neer te leggen. Vice-voorzit- ter L. Verburg had geen begrip voor die beslissing, omdat er juist nieuwe voorstellen in de maak waren over de te volgen koers van de FOS. De vertegenwoordigers van de drie uitgetreden verenigingen zijn onderling overleg begonnen over de oprichting van een nieu we alliantie, verklaarde Van den Akker gisteren eveneens na mens de collega's uit Bruinisse en Renesse. Ook vanuit de al eerder uit on vrede opgestapte vereniging van Brouwershaven, Oosterland en de erfopvolgers van het zielto gende ZOC in Zierikzee bestaat volgens hem belangstelling voor aansluiting. Van den Akker gaat er vanuit dat binnen twee maan den duidelijk moet zijn hoe die nieuwe samenwerking er uit gaat zien. Daaruit moet tevens blijken of er dan daadwerkelijk sprake is van een breed gedra gen overlegplatform voor de ge meente en andere overlegpart ners. De alliantie dient in ieder geval meer openheid te betrachten voor de leden, voert Van den Ak ker aan als één van de belang rijkste voorwaarden. Daarnaast wordt ook de contributie afge schaft. „Als een paar voorzitters bij elkaar komen om zaken te be spreken, kunnen ze dat kopje koffie of pilsje best zelf betalen. Wanneer je contributie int, ver wachten de leden daar iets voor terug in de sfeer van activitei ten." De onderlinge contacten binnen de koepel en de voorbereiding van de vergaderingen verdienen naar zijn ervaring ook verbete ring onder een nieuwe vlag. Onduidelijk was gisteravond nog wat er nu verder met de FOS gebeurt. Waarnemend voor zitter Verburg was niet direct bereid tot een reactie, zo liet zijn echtgenote namens hem we ten. ZIERIKZEE - De belastingdienst heeft de gemeente Schouwen-Duiveland een naheffing van 13.400 euro opge legd op de verstrekte consumpties in het bedrijfsrestau rant. De inspectie rekent het de gemeente aan dat ze de lunchprijzen voor haar personeel door subsidie lager houdt dan voorgeschreven. Dat wordt aangemerkt als loon in natura. Burgemeester en wethouders hebben giste ren besloten de subsidie te stoppen en voortaan uit te gaan van de daadwerkelijke kostprijs per product. Dat be tekent dat ambtenaren op het gemeentehuis voortaan 2,25 euro gaan betalen voor iets te drinken en een paar be legde boterhammen. Tot dusver kost de lunch hen 1,50 eu ro. Met de maatregel bespaart de gemeente gelijktijdig 5300 euro op haar jaarlijkse uitgaven aan personeelskos ten, wat tevens past binnen de ingezette bezuinigingen. ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat ak koord met het uitzaaien en opvissen van oesters en mosse len uit Groot-Britannië en Ierland. Het minsterie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) had de ge meente als één van de belanghebbenden in de Oosterschel- deregio om advies gevraagd. Op basis van een 'deskundi- genoordeel', ziet het college geen directe belemmering, zei wethouder G. Houtekamer gisteren in een toelichting op het besluit. Wel houdt hij in de eerste plaats de telers verantwoordelijk, mochten er toch vreemde ziekten ont-( staan en in extreme mate andere exoten de kop opsteken. Dat zou grote gevolgen kunnen hebben voor het ecosys-' teem en daarmee voor de mosselsector. De mosselvloten van Zierikzee en Bruinisse zijn in economisch opzicht van groot belang voor Schouwen-Duiveland. Het advies aan de provincie en LNV is niet bindend. De gemeente heeft niet de bevoegdheid de visvergunning in het kader van de1 Natuurbeschermingswet tegen te houden. I ZIERIKZEE - Onder het mom gelijke monniken, gelijke; kappen gaat de gemeente Schouwen-Duiveland strenger' toezien op de invordering van aanmaningskosten. HoewelJ het volgens wethouder A. Croné in de meeste gevallen maar om een paar euro gaat, vindt hij het principe dat ie-' dereen de extra kosten moet betalen, zwaarder tellen. „Uit zuiver economische overwegingen, zou je het moeten' laten schieten. Maar wat krijg je dan: de één betaalt net jes en de ander komt er mee weg. Dat klopt niet." Hoeveel1 de gemeente jaarlijks aan aanmaningen de deur uit doet,; weet Croné niet, noch welke bedragen daarmee tot dusver* niet worden geïnd. „Op ons totaal gezien, zijn dat krui mels, maar daar gaat het niet om." Steeds meer mensen' hebben moeite met het tijdig betalen van de gemeentelij ke belastingen, aldus de wethouder. Dat verontrust hem. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Er worden bin nenkort rechtspositionele maat regelen getroffen tegen enkele medewerkers van de gemeente Schouwen-Duiveland als gevolg van de extreme kostenover- schrijding van het archeolo gisch onderzoek in de Korte No- belstraat in Zierikzee, in de volksmond aangeduid als de af faire Nobelgate. Die maatrege len zullen verder gaan dan de twee lagere ambtenaren die al enkele maanden zijn geschorst. Die mededelingen deed burge meester Asselbergs gisteravond in de commissie Samenleving en Bestuur. Daarin stonden de on derzoeken van Deloitte Accoun tants en L. Dolmans van onder zoeksbureau Jacques Necker bv naar de gang van zaken bij No belgate centraal. In de rapportage van die onder zoeken werd al geconstateerd dat de verklaringen van de on dervraagde ambtenaren elkaar tegenspreken. Het dagelijks ge meentebestuur heeft de betrok ken medewerkers daarom een verklaring onder ede laten afleg gen. Volgens Asselbergs blijven de beweringen echter ook dan el kaar tegenspreken. Asselbergs zegde toe de commis sieleden binnenkort in vertrou welijk overleg gedetailleerd te informeren over de maatregelen die binnen de organisatie geno men zullen worden. Verder is er een pakket maatregelen ontwik keld om te voorkomen dat een affaire als deze ooit nog plaats vindt binnen de gemeente. Alle raadsfracties - Lijst Raats was niet aanwezig op deze com-j missievergadering - spraken' hun waardering uit over de wij ze waarop het college de zaak' wil aanpakken. De VVD legde nog even de vinger op de zere plekken: de veel te informele cul tuur binnen de organisatie, de; onvoldoende budgetdiscipline; het te weinig betrokken zijn van de leidinggevenden en het ge brek aan professionaliteit. Met name de fracties van Alert t en CDA haalden stevig uit naai1 gemeentesecretaris en hogere! managers. „Doordat de top zijn' werk niet goed deed, konden de fouten van ondergeschikten die impact krijgen, die zij gekregen hebben", zei N. de Danschuttei (CDA). Zijn fractie vraagt zich af of de lagere rangen in zekere zin niet het slachtoffer zijn ge worden van die opvallende afwe zigheid van de verantwoordelij-1 ke managers. J. Schoneman van Alert! drong er op aan ook het functioneren van de leidinggevenden ter dis cussie te stellen en te betrekken bij de te nemen rechtspositione-' le maatregelen. J. Verseput (WD) informeerde naar de consequenties voor dé gemeentesecretaris als nieuwe resultaatsafspraken in het ka der van de maatregelen niet ge haald zouden worden. „Dan za dat moeten leiden tot maatrege-' len. Ook rhet de gemeentesecre-, taris worden functioneringsge sprekken gevoerd", antwoordde Asselbergs. Hij zegt er overigensj vertrouwen in te hebben dat we' aan die afspraken wordt vol-' daan. Julius heet-ie, zo'n kereltje dat ongetwijfeld een dank baar onderwerp wordt voor deze rubriek. Sinds gisteren is hij heel erg drie. De tijd van twee is passé, ligt nu mij lenver achter hem en dat moet iedereen weten. Het passeren van de mijlpaal, met uitbundig feestgedruis, sterkt zijn zelfbewustzijn. Hij weet wat hij wil - maar voor al ook wat niet - en maakt dat indringend kenbaar. Gevraagd naar zijn culinaire voorkeuren, had hij onlangs ook een pasklaar antivoord ge reed. „Ik hou van lekker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35