PZC Plannen KSG-terrein openbaar Globetrotter vindt rust aan de Nijl laatste ronae 25 50 Gimbrère Bankoverval blijkt loos alarm Vlissingse beelden te zien via website Adviescommissie Vlissingen geeft belangenvereniging Belvos gelijk J VLISSINGEN - B en W van Vlis- Vlissingse dealer moet vijftien maanden zitten 1 7 t/m 1 9 Eerbetoon aan Lex Maes Actie voor fietspad bij zwembad Twee jaar cel na achtervolging Jonge Souburger aangehouden uitverkoop GEHELE ZOMERCOLLECTIE KORTING zeeuwse almanak Vakantiefoto's Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Gogs Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 6 juli 2004 editie Walcheren JrinorAb van der Sluis - singen moeten alle documenten openbaar maken over het steden- II bouwkundig plan Middenge- bied, de financiële onderbou- j wing ervan en de aankoop van het KSG-terrein. Dat adviseert de onafhankelijke commissie bezwaar- en be roepschriften naar aanleiding van een bezwaarschrift van de Stichting Belvos. B en W kun nen het advies overnemen of af wijzen. In het laatste geval staat de gang naar de rechter open voor de stichting. De Stichting Belvos (Belangen behartiging in Vlissingen tot (her)Ontwikkeling Stadsgebie den) wilde weten hoeveel risico de gemeente loopt bij de ontwik keling van het Middengebied en het KSG-terrein. De stichting wil maandelijkse inzichten in het financieel reilen en zeilen van de gemeente. Ze is bang dat de sociale huisvesting in Vlissin- ;en er bekaaid vanaf komt. Ook vindt de stichting dat er genoeg geld moet overblijven voor we gen en bovenwijkse voorzienin gen, zoals scholen. Dè gemeente weigerde informa- tiê openbaar te maken om twee redenen. Het college stelde dat in- een aantal documenten be- igeheimen staan, die niet openbaar gemaakt kunnen wor- om de onderhandelingsposi tie van de gemeente niet te ver zwakken. Daarnaast wees de ge meente op het feit dat de stich- 'l vroeg om stukken die niet bestaan. „De stichting waagt do- taenten die de gemeente niet kan geven, omdat deze documen ten er niet zijn." De commissie MIDDELBURG De rechtbank j in Middelburg heeft gisteren 3 een vijftigjarige inwoner van 1 ylissingen voor dealen in hardd- mgs en wapenbezit veroordeeld lot vijftien maanden cel. De Vlissinger moet verder 9500 |miro (de drugs winst) betalen 'aan de Staat. De rechtbank vond bewezen dat de man vorig jaar in cocaïne en peroïne heeft gehandeld. bezwaar- en beroepschriften stelt de stichting Belvos in alle gevallen in het gelijk. De commissie is het bijvoor beeld eens met Belvos dat er - gelet op uitgebreide beraadsla gingen in het college over de aankoop van het KSG-terrein - meer stukken moeten zijn dan het college al openbaar heeft ge maakt. B en W kunnen documen ten ook samenvatten en delen af plakken, die geheim zijn. Het college wilde een aantal do cumenten ook niet openbaar ma ken, omdat sprake zou zijn van ïnterne werkdocumenten die op de achterkant van een sigaren doos zijn gemaakt'. De commis sie bezwaar- en beroepschriften merkt op dat zij geen wettelijke grondslag ziet voor de motive ring dat het om interne werkdo cumenten zou gaan. De commissie bezwaar- en be roepschriften kan zich niet voor stellen dat er niet meer docu menten zijn als het gaat om de herontwikkeling van het Mid dengebied. Als voorbeeld noemt de commissie een risico-analy se, onderzoek naar doorstro- VLISSINGEN - De politie Zeeland had gisteren drie uur lang het vermoeden dat het bankkantoor van de ABNAmro op het Stadhuisplein in Vlissingen was overval len, maar het was loos alarm. De omgeving van de bank was afgezet vanaf kwart voor negen 's ochtends tot het moment dat het arrestatieteam naar binnen was ge gaan en niemand had aangetroffen. „We zijn zeker na de twee bankovervallen re centelijk in Kruiningen op onze hoede", zei politiewoordvoerder A. Don. Rond kwart voor negen gisterochtend ging een medewerkster van de bank naar bin nen toen er ergens een deur dichtsloeg. „Ze hoorde nog meer vreemde geluiden." Ze had het gevoel dat er al iemand in de bank was. En dat was vreemd, omdat zij meestal de bank opent. Ze ging naar buiten, toen een tweede medewerkster arriveerde. „Haar collega besloot poolshoogte te nemen en zag dat er een beeld scherm aanstond." Dat kon er op wijzen dat er onlangs iemand achter de computer had g ezeten. „Bovendien hoorde zij een vreemd geluid dat ze niet kon thuisbren gen." Die getuigenissen waren voor de politie voldoende om alle voorzorgsmaatre gelen voor een inval in de bank te treffen. „De kans was aanwezig dat er iemand i?» het gebouw aanwezig was." De politie hield er rekening mee dat er een gijzelaar in het gebouw kon zijn. „Al was dat niet waarschijnlijk, omdat die bankmedewerkster meestal de eerste is die de bank binnengaat." Het arrestatieteam drong via de bovenste verdieping én via de zijingang naar binnen, waar niemand werd aangetroffen, foto Lex de Meester )or Frank Balkenende KRUININGEN - Hij is even een paar weekjes terug in Kruinin gen en Yerseke om zijn inboedel in te schepen. Daarna zegt hij Nederland vaarwel. Na een 110.000 kilometer lange tocht door 22 Afrikaanse landen, beeft globetrotter Wim Bol zijn paradijsje gevonden. Het ligt bij de Oegandese stad Jinja, aan de bovenloop van de Nijl, vlakbij bet Victoriameer. Wim en zijn gade Monique van de Meent heb ben er vier hectare grond ge- bocht. Daarop willen ze huisjes voor toeristen bouwen. Kaas faan ze ook maken. Zonder Goudse geen leven aan de Nijl. hectische leven had hij wel iien. Vijf jaar terug verkocht hm (39) zijn mosselexportbe- üjL Hij schafte een oude Duit se Unimog-brandweerauto aan dieselde naar de Chinese niur. Dat vrije leven beviel. sind 1999 tufte hij naar de Ma- 'Kkaanse woestijn voor het mil lenniumfeest van de Unimog •lobetrotter Club. !*Daar waren zo'n vijftig auto's, tonaal met vierwielaandrij- in8' Er zaten veel Nederlan- Bfs, dus ik oliebollen bakken oudejaarsavond. Dat doe ik i "]d, waar ik ook ben. Als het in de woestijn." ij leerde er zijn wouw Moni- Ue (38) kennen. Het waren jfee paar reishanden op één luk- „Monique werkte bij de Fi- 3' e®n moeilijke partij voor ie- die tut Yerseke komt." fede grijns! Wat bedoelt de preker? „Nou ja, belasting beta al 1S ier k'i somrnigen een hei- ei onderwerp." 8e' loste zich vanzelf op. Moni- que zegde haar baan op en be gon met Wim, met wie ze in 2001 trouwde, aan het grote avontuur. Na een proefrit je naar Gambia, gingen ze op pad voor een monstertocht door Afri ka. „We hadden een vierwiel aange dreven Daf-truck gekocht en he lemaal verbouwd. Een luxe ding hoor, met hete douche, magne tron, een compressor-koelkast, voedsel voor zes, zeven maan den. Alles erin, onderdelen, ge reedschap, ook een satellietele- foon. Ben je overal en altijd be reikbaar. Voor zo'n reis moet je je wel goed voorbereiden. Ik heb wat globetrotters weer op pad geholpen en uit de modder ge sleept." De reis begon in Marokko en ging slinger-de-slanger door Mauretanië, Senegal, Mali. Ni ger, Tsjaad, Soedan, Ethiopië, Kenia, Tanzania, Malawi, Zim babwe en Zuid-Afrika. Deels landen waar het voor een toerist levensgevaarlijk is, zoals Tsjaad en Soedan. „Ik bleef ook nooit langer dan één nacht op dezelfde plaats staan. En ik had een laptop bij me en knutselde met valse stempels officiële do cumenten. Dan gaf ik me uit voor de Nederlandse ambassa deur van toerisme en was ik zo de grens over. Je moet een beet je bluffen, anders blijven in Afri ka deuren voor je gesloten of moet je heel veel betalen aan cor rupte ambtenaren." Toch heeft Afrika zijn hart ge stolen. De armoede ten spijt, zijn de mensen er opgewekter dan bijvoorbeeld in Rusland, vindt Wim. „Mensen waren vriendelijk en behulpzaam, ook in landen als Soedan, waar zich nu een humanitaire ramp vol trekt. Natuurlijk is het een an der continent, de ellende hardt je. Iemand die wordt aangere den en gewond langs de weg ligt, laten ze liggen, want als je hem of haar naar het ziekenhuis brengt, moet jij de operatiekos ten betalen." Natuur Als tienjarige las Wim de span nende boeken van de Zuid-Afri kaanse schrijver Wilbur Smith. De romantiek van wilde dieren in de jungle greep het Yersekse jochie. „En nu waren we vaak el ke ochtend omringd door olifan ten, nijlpaarden en leeuwen. De natuur verveelt nooit, je wordt er ook rustiger door, dat zegt mijn familie tenminste als ik hier ben." Nooit bang geweest voor een aanval? „Nee, alleen ben ik een keer bijna gepakt door moeder olifant, ik kon ge lukkig nog net op tijd in de truck komen, 't Was wel even heel hard lopen, want die oli fant verdedigde haar jong en dan zijn ze meedogenloos." Na bijna drie maal een rondje aardbol - een 110.000 kilometer lange survival-rit door woestijn, modderpoelen en rivieren - is er behoefte aan een standplaats. Nou ja, Wim heeft nog een huis aan het Veerplein in Kruinin gen, dat hij verhuurt, maar een leven in Afrika zien hij en Moni que wel zitten. „We ontmoetten een Nieuw-Zeelander die bezig was grond aan de Nijl in Oegan- mingseffecten en een marktana lyse. Of het college het advies van de commissie overneemt, was gisteren niet duidelijk. B en W wachten eerst ambtelijke ad visering af. pagina 11 autoluw centrum VLISSINGEN - Tegelijk met het straatfestival in Vlissin gen is in de Vlissingse bibliotheek een presentatie te zien van het werk van Lex Maes. Maes was jarenlang het Vlis singse gezicht van het festival. Hij overleed in het najaar van 2002. De expositie bestaat uit tekeningen, kostuums en foto's waarop Maes te zien is tijdens het straatfestival. De tentoonstelling, met de titel 'Om nooit te vergeten' is tot en met 2 augustus geopend. VLISSINGEN - De Fietsersbond Vlissingen wil dat de ge meente haast maakt met de aanleg van een fietspad naar het zwembad op Vx*ijburg, Het pad loopt langs het zwem bad, maar houdt abrupt op. Een paar honderd meter ver derop loopt het fietspad langs de Vlissingse watergang richting Vlissingen. Fietsers rijden nu over het bedrijven terrein en dat is volgens de bond gevaarlijk. Het pro bleem zou opgelost zijn als het fietspad wordt doorgetrok ken. De bond gaat volgende week vrijdag naar het ge meentehuis om een petitie aan te bieden. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn ambtenaren inmid dels bezig aan een nota over de verkeerssituatie rond het zwembad. Het college van B en W heeft nog geen besluit genomen, daarom wordt de inhoud van die_nota nog niet openbaar gemaakt. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 44-jarige man uit Sint-Jansteen veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf (waarvan een jaar voorwaarde lijk) en vijf jaar rijontzegging wegens vijfvoudige poging tot doodslag. De man riskeerde in maart vorig jaar het le ven van zijn ex-vrouw, haar vriend en zijn drie,kinderen, die bij hem in de auto zaten. Hij achtervolgde een auto die bestuurd werd door de vriend van zijn ex. Hij joeg het tweetal op de smalle polderwegen rond Kloosterzande en Hulst op door met 160 kilometer per uur aan hun bumper te kleven. „Er hadden doden kunnen vallen. Hij heeft zijn auto als wapen gebruikt", motiveerde de rechtbank het vonnis. De rit eindigde op de Oudelandsedijk, waar zijn auto uit de bocht vloog en tegen een boom tot stilstand kwam. Twee kinderen raakten daarbij zwaargewond. OOST-SOUBURG - Een zestienjarige jongen is in de nacht van zondag op maandag aangehouden In de Dong- estraat in Oost-Souburg. Na meldingen van overlast van een groep van ongeveer zes personen bij de sporthal ging te politie kijken. De zestienjarige wilde geen medewer king verlenen en schold de aanwezige politiemensen uit. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De website www.visitvlissingen.nl is giste ren de lucht ingegaan. Daardoor zijn beelden van de Vlissingse boulevard en omgeving dage lijks niet meer alleen via de Bel gische televisie te zien, maar ook via de website. De beelden van de panoramaca mera worden elke werkdag opge nomen met een heen en weer be wegende camera, die op het dak van het Nederlandse Loodswe zen aan de boulevard De Ruyter is bevestigd. wordt er in de tekstbalk naar verwezen. De TOV verwacht dat de Tros eind juli beelden op Nederland 2 zal tonen. De uitzendingen op de Bel gische zender Canvas worden af gewisseld met opnamen uit an dere plaatsen in Europa. Elke keer is ongeveer dertig seconden Vlissingen te zien. De kijker moet dan circa dertig minuten wachten voordat Vlissingen op nieuw in beeld komt. (Advertentie) Zuid-Afrikaanse schoolkinderen willen maar wat graag met Wim en Monique op de foto. da te kopen. Dat wilden we ook wel. Dat werd drie maanden on derhandelen met stamhoofden en de regering, Eigenaar word je nooit, je 'least' de grond voor 99 jaar." Het vier hectare grote lapje aan de rivier is jungle en voor een stukje koffieplantage. Wim heeft er inmiddels een weg naar toe gelegd, nutsvoorzieningen moeten er nog komen. „We wil len een mooi huis bouwen en wat huisjes in Afrikaanse stijl waar globetrotters en mensen van hulp- en ontwikkelingsorga nisaties kunnen bivakkeren. Ik ga het niet op de primitieve ma nier doen, dus moet ik machines en aggregaten kopen. Ik heb er ook een mijn bijgekocht, waar we een soort gravel kunnen del ven om er stenen van te bak ken." Voor zijn project heeft hij een legertje lokale Oegandezen ingehuurd, die als mijnwerker, landarbeider en latrinegraver plotseling een naar Oegandese maatstaven vorstelijk loon ver dienen. En elke week een stuk vlees van de baas op de koop toe. „Je helpt mensen aan een baan. Het is ook de bedoeling in het dichtsbijzijnde dorpje een school en een drinkwaterwater voorziening te bouwen." Machines gaat hij er verkopen, of in elk geval iets waar handel in zit. En kaas gaat wil hij ma ken, de smaakpapillen stellen immers ook eisen. Verse mosse len, sja, dat wordt een gemis. „Ik ben nu drie dagen in Yerse ke en heb elke dag mosselen ge geten. Heerlijk. Maar ja, je moet een stap durven zetten in je le ven en het risico schat ik niet zo hoog in, al weet je nooit wat op je afkomt in dit soort landen. Je zit tenslotte niet op de Veluwe." Opnamen De opnamen laten de Sint Ja- cobskerk zien, het Arsenaal, het Keizersbolwerk en de boule vard. Initiatiefnemer van het gecombi neerde project is het Toeristisch Ontwikkelingsbedrijf Vlissin gen (TOV). Op de nieuwe websi te, die speciaal voor dit panora- macameraproject is ontwikkeld, (Advertentie) "T WALSTRAAT 199 VLISSINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Dat Middelburgse echtpaar maakt elk jaar hetzelfde ri tueel door bij de voorberei ding van de zomervakantie. Zij wil graag een fototoestel meenemen om mooie momen ten vast te leggen. Hij vindt het meeslepen van een came ra onzin. Dat gefotografeer leidt alleen maar af, meent hij. Hij heeft er zelfs een gewichti ge uitspraak voor bedacht: wat je niet kunt onthouden zonder dat je er een foto van hebt gemaakt, was niet de moeite waard. Telkens ivanneer hij deze wijs heid debiteert, pakt zijn vrouw haar camera en maakt ze een foto van haar man. Voor alle zekerheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9