Bart Roelse neemt leiding over PZC Delta Sport heeft ambitieuze plannen Arthur Farenhout in Ronde van Westdorpe Silvana Bauer speelt op Lobbelaer Open z2fl Autocoureur profiteert in Sluiskil van materiaalpech Colin de Putter Fausto Dhanis achtste in Assen Ook Gaines naar sporttribunaal Heerenthals is oppermachtig Wim de Waal is de sterkste in Schoondijke Menner Chardon wint in Breda Azerbeidzjan wil Formule 1-race Zwolsman zesde in Formule 3 Lafeber vijfde in European Open Olympische droom Powell voorbij Van Grunsven en Salinero in Aker uitslagen Tweede plaats Van Koeveringe agenda maandag 5 juli 2004 door Wim de Vos WESTDORPE - Zelf noemt or ganisator Danny Soethaert het wielercriterium van Westdorpe de klassieker onder de crite riums. De wedstrijd in het Zeeuws-Vlaamse dorp heeft een naam hoog te houden. Met een goedgevulde premiepot slagen de organisatoren erin veel ren ners naar Westdorpe te trekken. Morgen staat er opnieuw een ui terst aantrekkelijk deelnemers veld aan de vertrek. Niet alleen qua kwantiteit (ruim 60 renners hebben al ingeschreven), maar zeker ook wat betreft kwaliteit. Zo is de Nederlands kampioen bij de eliterenners zonder con tract, Arthur Farenhout, van de partij. In het verleden gebeurde het meer dan eens dat een nationaal kampioen naar Westdorpe kwam, maar de laatste paar jaar ontbrak het aan toppers. „Enke le leden van de organisatie heb ben een goed contact met Faren hout en daarom zijn we er met een op ingesprongen toen hij Ne derlands kampioen was gewor den", zegt de organisator. Er komt morgen één algehele ca tegorie aan het vertrek: de elite renners met de beloftes en de amateurs A. Het was gebruike lijk dat er een voorwedstrijd werd gehouden, maar de organi satie heeft daar van afgezien. Soethaert: „Toen we eind vorig jaar door moesten geven met welke categorieën we zouden rij den, hielden we er rekening mee dat het financieel wel eens moei lijk zou kunnen worden. We wil den met ons hoofdnummer op de hoogte blijven staan waar we ieder jaar staan. Dus met veel renners, met het hoogste prijzen schema en uiteraard met een grote premiepot. Vandaar dat we besloten dit jaar geen voor wedstrijd te laten verrijden. Ge let op de sponsoring die we nu hebben, hadden we dit niet hoe ven laten. Maar ja, dat is achter af bekeken." Onder aanvoering van Arthur Farenhout gaat morgenavond dus een aantrekkelijk deelne mersveld van start in Westdor pe. Daarbij is ook Amsterdam mer Odwin Bink, die al verschil lende overwinningen achter zijn naam heeft staan. Verder geven Wilfried Bastiaanse (de winnaar van vorige week in Sint-Jan steen), Richard Slabbekoorn (za terdag nog winnaar van de Ron de van Kruiningen), Frangois Franse, Rob Koole, Tom Cordes, de Belg Kurt van Landeghem, Martin de Jaeger, Davy Dubbel dam en Danny Schaut acte de présence. De wedstrijd in Westdoi*pe gaat om 19.00 uur van start. De af stand bedraagt 80 kilometer. door Rinus Verberkmoes SLUISKIL - De koprol was tot vermaak van de toeschouwers weer terug tijdens de autocross in Sluiskil. Twee man tekenden voor dit spektakelstuk. Het wa ren beide piloten uit de balken- klasse. Zowel Bram Goethals als Piet Pfaff kon er achteraf om lachen. Ach, een deukje meer of minder kon geen kwaad. De vijfde van de tien autocros sen die dit seizoen op het pro gramma staan, was opnieuw in Sluiskil. Deze keer op een vrij korte baan, waar het moeilijk passeren was. Te kort, meenden de deelnemers. Zeker als de bochten uitgesleten raken en die pe.sporen vertonen, is het passe ren uiterst moeilijk. Dat was de gangbare mening. Maar ondanks die 'handicap' slaagden de toppers er toch weer in voorin te finishen. Zij het dat Colin de Putter, klasse mentsleider in de serie wagens tot 1550 cc. daar een uitzonde ring op vormde. „In de eerste manche ging het al fout. Een steekas begaf het en dan is het over en uit", aldus de 19-jarige crosser uit Biervliet. Versnelling Van die pech profiteerde Bart Roelse. Hij pakte niet alleen de dagzege, maar verdrong ook De Putter van de eerste plaats in het algemeen klassement. Roel se is echter realist. „Mijn wagen is nu voor het derde jaar in ge- ASSEN - Fausto Dhanis is in de zesde wedstrijd om de KNMV Cup achtste geworden. T)e Terneuzense motorracer kwam tijdens de training op het circuit in Assen ten val en dat werkte door in de beslissende ra ce. In de serie motoren boven 600 cc begon hij vanaf de vijf tiende plaats. Vervolgens slaag de hij er met zijn Suzuki GSX-R1000 in nog in wat plaat sen op te schuiven. Door zijn achtste plaats zakte Dhanis in de stand naar de zes de plaats. SAN JOSÉ - De Amerikaanse sprintster Chrystie Gaines wil haar dopingzaak direct door het internationale sporttribunaal CAS laten behandelen. De win nares van olympisch goud op de 4x100 meter vrij volgt het voor beeld van haar landgenoot Tim Montgomery, die deze stap al eerder heeft aangekondigd. Gaines is evenals Montgomery in staat van beschuldiging ge steld in verband met de doping zaak rond het bedrijf Balco, dat aan diverse sporters verboden middelen zou hebben geleverd. De atleten hebben het vertrou wen in een eerlijk proces in Ame rika verloren. „We hebben hetzelfde stand punt als Montgomery en zijn team", aldus Cameron Myler, de advocaat van Gaines. ANP/SID GOES - Randy Heerenthals is bij een outdoor kartwedstrijd in Strijen als eerste geëindigd. De karter uit Kamperland won bei de manches. Heerenthals kwalificeerde zich als vierde. Tijdens de wedstrij den bleek hij echter niet af te stoppen. In de eerste reeks leid de hij van start tot finish. In de tweede manche moest hij even een tegenstander voor laten gaan, maar nog in de eerste ron de herstelde hij zich en won met overmacht. De tweede plaats in het alge meen klassement ging naar Ke vin Verhoeven uit Westmaas. De derde plaats werd een prooi voor Bas van Vlimmeren uit Steenbergen. bruik. De tweede versnelling heeft het begeven, waardoor ik alleen nog de eerste en derde kan gebruiken. Hoe lang dat goed gaat, is afwachten. Gaat de versnellingsbak helemaal stuk, dan is het seizoen voor ons voorbij. Pas volgend jaar is de volgende auto klaar", vertelde Bart Roelse. Daardoor heeft Jan Wiardi uit Sluiskil nog steeds kansen op de eindzege. Vooral omdat lange, rechte stukken'ontbraken in het parkoers, was de strijd in de klasse tot 1950 cc bijzonder aan trekkelijk. Vooral de felle strijd tussen Den nis Poppe (Vlissingen) en Jan Groot Bleumink (Roosendaal) waren heroïsch. Koploper Pop pe won uiteindelijk de slag, me de door geweldig stuurmans kunst, waardoor hij de voor hem rijdende Roosendaler toch kon passeren. Maatje In de totaalstand verstevigde de Vlissinger zijn leidende positie. De Zeeuwse titel is, normaliter, voor hem. Zijn maatje Ronald Baans, die leidt in de klasse tot 5000 cc, is nog niet zover. Zater dag werd hij slechts vijfde en verspeelde dermate veel punten dat Matthieu Kreule ('s-Heer Arendskerke) op gelijke hoogte kwam. Daarvoor had Kreule zelfs de dagzege niet nodig. Die ging naar de sterk acterende Henk Burgers (Oud Gastel). Baans onderging het gelaten en wist dat hij zijn dag niet had. Autocrosser Onno Harte (groene auto) is in Sluiskil verbeten, en vergeefs, op jacht naar de koppositie. foto Wim Kooyman door Ron de Waal ZIERIKZEE - Traditioneel be sluit gymnastiekvereniging Del ta Sport uit Zierikzee het sei zoen met de jaarlijkse club kampioenschappen. Inmiddels is het evenement uitgebreid en doen er nog vier andere clubs mee. Ruim tweehonderd deelne mers sloten zo het turnseizoen op een waardige manier af. Slechts drie maanden geleden ontstond-het idee de traditione le clubwedstrijden uit te brei den en diverse andere verenigin gen te benaderen om de seizoens- afsluiting met hun aanwezig heid op te luisteren. De sponta ne reacties van Forza Gymnasti- ca uit Goes, WIK uit Sint Anna- land, Atlas uit Heinkenszand en Martinus uit Halsteren stelden organisator Delta Sport wel di rect voor het probleem dat voor de eigen turnzaal aan de Mu- lockstraat een vervangende loca tie gezocht moest worden. „Gelukkig konden we terecht in sporthal Onderdak en waren de deelnemende clubs bereid voor de benodigde toestellen te zor gen", zei Delta Sport-voorzitter Kees Verkerke zaterdagmiddag. „Daarnaast was het een hels kar wei voldoende juryleden te vin den. Gelukkig hadden we ook in dat opzicht de zaak in orde." Niet uitgeblust Hoewel het turnseizoen al gro tendeels afgesloten is, was Ver kerke niet verbaasd dat er zater dag toch nog tweehonderd tur ners en turnsters in Zierikzee aanwezig waren. „Het is een wedstrijd waar vanaf recreatief niveau aan deelgenomen kan worden en op dat niveau zijn er nu eenmaal niet zoveel evene menten per seizoen. Uitgebluste gymnasten tref je hier niet snel aan, want ze zijn maar al te blij dat er weer aan een wedstrijd deelgenomen kan worden." Marika Padmos, uitkomend in de instap-categorie, mocht zich aan het einde van de dag laten SCHOONDIJKE - De veteranen van de Belgische vrije liefheb- bersbond WAOD kregen dit weekeinde startgelegenheid in Schoondijke. Het deelnemers veld was vooral Belgisch ge oriënteerd. Desondanks slaagde Wim de Waal er in om in zijn leeftijdscategorie (48 tot en met 55 jaar) de zege te behalen. De Axelaar is de laatste weken actief in vooral wedstrijden in de eigen regio. Zo ging hij bij voorbeeld van start in de Boek weitronde van Zuiddorpe en, vo rige week nog in Sint-Jansteen bij de eliterenners. In beide wedstrijden stond De Waal nog zijn mannetje. Dat de vorm nog nadrukkelijk aanwe zig is, leidde er toe dat hij in Schoondijke de snelste was van zijn categorie. De Waal bleef hiermee de ook nog altijd sterke Belg Patrick van Renterghem voor. In de categorie F2 werd Jaap Geensen uit Temeuzen vijfde. De overwinning ging naar Ger- rit Hairwassers uit Den Dun- gen. Vanavond (maandag) ko men de categorieën A en B aan het vertrek in Schoondijke. kronen tot nieuwe clubkampioe ne. Met een totaalscore van 36,45 punten bleef ze Chayenne Bakker 0,1 punt voor. De derde plaats op het podium werd inge nomen door Jilian van der Lugt. Bij de turners ging de eerste plaats naar Sten Koole, die André Ringelberg voor bleef. Van de recreatieve groepen Veel beter verging het Leonard van de Ven (Vlissingen) in de se rie sprinters. Op zijn rijden staat geen maat. Niemand in zijn groep was dan ook in staat hem een strobreed in de weg te leggen. Ook niet in de superfinale, die hij in de VW Golf van Dennis Poppe reed. In de balkenklasse was Marco Lan cer (Nieuwdorp) de beste. BREDA - IJsbrand Chardon won gisteren met overmacl de internationale vierspan wedstrijd van Breda. De we reldkampioen uit Schipluiden gaf zijn eerder opgebouw de voorsprong in het slotonderdeel, de vaardigheidsproel niet meer prijs. In het landenklassement, gewonnen doo' de Zwitsers, werd Nederland vierde. ANP BAKOE - Azerbeidzjan wil op korte termijn een autorace in de Formule 1 te organiseren. Een woordvoerder va: het ministerie van Jeugd, Sport en Toerisme heeft dit ge- zegd. „Ik denk dat het slechts een kwestie van tijd is voor. dat de Formule 1 naar Azerbeidzjan komt", aldus Ragi Abbassov. „Binnenkort komen we met meer details. E ben er zeker van dat er snel een besluit komt." ANP/AFf MAGNY-COURS - De Nederlandse autocoureur Charle Zwolsman is gisteren als zesde geëindigd in de twaalfc race van de Formule 3 Euroseries. Giedo van der Gare zat één plaats achter hem. De Fransman Alexandre Pr( mat won op het circuit van Magny-Cours. In het kampioenschap heeft de Brit Jamie Green de lei ding. De Mercedes-rijder won zaterdag de elfde raceind serie. Zwolsman (Mercedes) werd toen twaalfde en Va der Garde, debutant in de Formule 3 Euroseries, kwar niet verder dan de achttiende plek. ANP STRAFFAN - Maarten Lafeber is gisteren vijfde gewo:- den in het Smurfit European Open op de K-Club in Straf fan bij Dublin. De Amsterdamse golfer speelde de laalSi ronde in 69 slagen. Hij deelde de plaats met de Spanjaan Jose Manuel Lara. Beiden wonnen 130.000 euro. Het European Open werd gewonnen door de Zuid-AfrJ kaan Retief Goosen met 275 slagen. De man die onlang) het US Open won, finishte met vijf slagen voorsprong een drietal met de Australiërs Richard Green en PetJ O'Malley en de Engelsman Lee Westwood. ANP WASHINGTON - Mike Powell moet zijn hoop op eenra tree bij de Olympische Spelen laten varen. Vanwege ee knieblessure kan de 40-jarige atleet niet meedoen aanó- Amerikaanse kwalificatiewedstrijden half juli in Saer;-| mento. In juni kondigde de wereldrecordhouder verspril gen aan dat hij zich wilde kwalificeren voor Athene. Po] well won twee keer zilver bij de Spelen ('88 en '92). Hij ij sinds 1991 wereldrecordhouder met 8,95 meter. zTA/"P/SIIl| ERP - Dressuuramazone Anky van Grunsven start ore anderhalve week met Gestion Salinero in Aken, één vd 's werelds grootste wedstrijden op hippisch gebied. H:| dier kon vorige maand wegens een blessure niet meedoe! aan de nationale titelstrijd. De kwetsuur bleek ecki mee te vallen. Van Grunsven heeft daardoor de voorbercjj ding op de Olympische Spelen kunnen hervatten. ANP Margriet Ringelberg van Delta Sport in actie tijdens haar vloeroefe ning. foto Dirk-Jan Gjeltema scoorde Melanie van der Wek ken met 34,90 punten het hoog ste. Magda van den Heuvel pres teerde in de junior-seniorcatego rie het beste, door met 34,30 punten Milou Verkerke voor te blijven. Volgens Verkerke moet het turn- toernooi in de huidige opzet een vervolg krijgen. „Daar gaan we absoluut mee door", klonk het vastberaden. In de marge Het moet voor Delta Sport een eerste aanzet zijn om weer een plaats te bemachtigen op de lan delijke tumkaart. Na jarenlang in de marge te hebben meege draaid, waarbij veel werk op de schouders terecht kwam van de huidige trainer Julian Ringel berg, worden er weer ambitieu ze plannen gesmeed in Zierik zee. Het afgelopen jaar is het le dental van de club bijna verdub beld en de eigen accommodatie aan de Mulockstraat is niet meer toereikend. „Onze grote wens is een turnzaal op het ei land neer te zetten, van waaruit wij een steunfunctie kunnen ver vullen richting Turncombinatie Zuid-West Nederland", zegt penningmeester Leon Kemme- ren. „We zijn in overleg met de Stichting Renesse, die eigenaar is van Onderdak, om een deel van de tennishal te kunnen ver bouwen tot turnhal." Voorzitter Verkerke durft zelfs nog verder vooruit te kijken. „We hebben een beleidsplan tot 2012, waarin onze plannen tot in de kleinste details zijn uitge werkt. Ik hoop dat we in septem ber 2005 al over een eigen hal kunnen beschikken. We willen dolgraag weer meetellen en ons ultieme streven is weer richting topsport in Zierikzee te gaan." door Jos van Hees ZEVENBERGEN - Silvana Bau er doet mee aan de Lobbelaer Open in Zevenbergen, een sterk bezet tennistoernooi dat woens dag van start gaat. Nog maai' twee jaar geleden gold de in Kruiningen woonach tige Bauer nog als het grootste tennistalent van Nederland. Maar op een kwade dag gooide de nu achttienjarige nationaal jeugdkampioene haar racket in de hoek. Moe als ze was van het vele trainen en reizen. De Zeeuwse speelt daarom te genwoordig nog louter voor haar plezier en het evenement in het Brabantse plaatsje Zeven bergen past daar perfect in. Op dat nationale ranglij sttoer- nooi krijgt Silvana Bauer te ma ken met uitheemse cracks als Duyqui Yantir, de Roemeense Io- ana Comsa en (van langzamer hand eigen huize) Virginia Tri fonova. Verder staan uit dec® geving Karen Evers, Anouk M gtzaam en Annette Oosters oj de lijst van geaccepteerde speel sters, waar vier qualifiers bijbj men uit het kwalificatietoe! nooi. Mannen Bij de mannen komt Wout: Standaart uit Sliedrechtzijnt: tel verdedigen en de man uit Is baggerdorp krijgt het daarbijo: der meer te stellen met de gezw ren kameraden Jeroen Bok ij Jan Wouter Roep en de gebral ders Van Ooij. Uit de regio q men Christian Cirkel, Roki van Boesschoten, Lennart Gtcl ka en Coen van Gils opdravdj Bij de mannen is een gelijksoji nario als bij de vrouwen, cj ook met een kvvalificatietou nooi en nog te vergeven f| cards, waarmee het schema vei der wordt uitgebreid. Sluiskil. Vijfde autocross. Balken klasse: 1. Marco Lancer (Nieuwdorp), 2. Bram Goethals (Groede), 3. Sjaak Ver- helst (Hoek), Tot 1550 cc: 1. Bart Roel se (Waterlandkerkje), 2. Ankie Jansen (Sluiskil), 3. Ben Schiedam (Vlaardin- gen). Tot 1950 cc: 1. Dennis Poppe (Vlissingen), 2. Jan Groot Bleumink (Roosendaal), 3. Paul van de Poel (Put te). Tot 5000 cc: 1. Henk Burgers (Put te), 2. Matthieu Kreule ('s-Heer Arends kerke), 3. Michel Nuyten (Heinkens zand). Sprinters: 1. Leonard van de Ven (Vlissingen), 2. Peter Baaiemans (Oud-Gastel), 3. Lex Verhaege (Westdor pe). Superfinale: Leonard van de Ven. Stand na vijf wedstrijden. Balken klasse: 1. Piet Pfaff (Hulst), 2. Bert Crombeen (Schoondijke), 3. Bram Goet- WUUSTWEZEL - Kees van Koeveringe uit Krabbendijke is in een stratenloop over 9.5 km in het Belgische Wuustwezel tweede geworden. Van Koeveringe noteerde een tijd van 32 minuten en 35 secon den. Voor Van Koeveringen was dit zijn eerste wedstrijd na een langdurige peesontsteking. De wedstrijd werd gewonnen door Koen Geysen van ACK in 31 mi nuten en 53 seconden. hals. Tot 1550 cc: 1. Bart Roelse,2,fj lin de Putter (Biervliet), 3. Jan Wi dï(Sluiskil). Tot 1950 cc: 1. Dennisr;- pe, 2. Paul van de Poel, 3. Marion)'- Aart (Oud-Gastel). Tot 5000 cc:U- Baans (Vlissingen) en Matthieu W, '3. Michel Nuyten. Sprinters: 1 nard van de Ven, 2. Lex Verhaegq Peter Baaiemans. 'in— Schoondijke. WAOD-wedstri<: veteranen. Categorie C: 1. Mare8-" hgraef (B), 2. Etienne Claus (B),31 bien Hanssens (B). Categorie D Wim de Waal (Axel), 2. Patrick van^ erghem (B), 3. Helmuth Tas (B).u| gorie E: 1. Danny de Coninck Paul van Cleemput (B), 3. MarcVeffi del (B). Categorie E+: 1. Victor"j den Eynde (B), 2. John HeyndricWi 3. Hervé Verstuyft (B). Categorie F' Louis Heremans (B), 2. Rogier de ker (B), 3. Kees Sebrechts. Catefl P2: 1 Gerrit Hairwassers <Den f gen), 2. Arnold de Muynck I'M. - Frangois Coppers (B), 5. Jaap (Terneuzen). Categorie G: 1- Geerts (B), 2. Leo de Jong, 3. DanisM' nu (B). Categorie G+: 1. Andréw. (B), 2. Charles de Laet (B), 3. Wille (B). k Maandag Wielrennen 4 Ronde van Schoondijke. Vrije J ners, categorieën A en B. Aan"! 19.00 uur, Afstand: 65 kilometejj schrijven: hotel café restaura»,! Zwaan, Schoondijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 40