Natuurbad aan de Schelde PZC Protestantse jongeren treffen elkaar op eerste Meetingpoint Tevreden geluiden bij Gothic Night in Kalashnikov Scheepvaart kanaal Gent-Terneuzen drie dagen gestremd Weer spelbreker bij Molenstraatfeesten .11 Terneuzenaar ziet mogelijkheden Zeeuws Promotieweekend vol nostalgie in Sluis Handen af van hertenkamp I Zeeuwse Keverdag in Middelburg geslaagd 'Sorybrief' voor kunstenaar Aanhoudingen met harddrugs Pleidooi voor behoud bibliobus Drankrijders op de bon Absdale kijkt op geslaagde kermis terug agenda maandag 5 juli 2004 O M SC rinor Wout E jïERNEUZEN - Het strandje je twee havendammen tussen bij Paviljoen Westkant aan de Seheldeboulevard in Terneuzen is bij uitstek geschikt voor de aanleg van een klein natuur- zwembad. Hoewel burgemeester en wethouders van Terneuzen dagrecreatie op die locatie afwij zen, ziet Terneuzenaar Jan-Wil lem Doorns wel degelijk mooie mogelijkheden. Met relatief kleine ingrepen kan, volgens hem, een leuke, kleinschalige voorziening wor- I rioor Frank Gijsel j SLUIS - Het vervaardigen van het Zeeuwse Paeremes (paarden- I" mes) oogstte in Sluis tijdens het Zeeuws Promotieweekend de no dige bewondering. Het Paeremes was een werkmes dat een boerenzoon vanaf vijf tien jarige leeftijd mocht dra gen. Dan kon hij in geval van nood bi] het mennen van de föarden de beesten lossnijden, ihen de Jonge uit Zierikzee liet ïien hoe de mesheften werden aeden uit het hout van de ;uspalm of perenhout. Vol gens traditie verschijnt boven aan het heft steevast een span irden, vandaar de naam pae- :s. talloze plaatsen stonden fcraampjes opgesteld waar be zoekers konden genieten van de heerlijkheden uit de provincie. Üaarnaast waren er verschillen de demonstraties van oude am bachten. De klederjlrachtgroep iMooi Zeeland demonstreerde hoe vroeger het wassen van de [kleding in zijn werk ging. Voor- lal ouderen hielden halt en maak ten een praatje over de tijd van itoen. Het wassen met wasplank en.'borstel, het stampen in een koperen pot, de wringer en het strijken met de bout oogstten be- fonderende blikken. Qp, de Beestenmarkt stonden LUIS - Het hertenkamp in ïpede mag niet worden op- Èpfferd aan al te ambitieuze fanologische ontwikkelingen, die kunnen worden bestempeld als 'luchtfietserij en onrealis tisch'. Die waarschuwing uit de afdeling Sluis van Groen Links iiLeen brief aan de gemeente raad. 'Het hertenkamp kent nu prach tige beplanting en begroeiing, Konkelpaden, in de aarde [vèrscholen bunkers, die voor Wn 'spannend' hoogte- en laag- fêverschil zorgen en, niet te ver- Kten, een grote kolonie vleer muizen. „Nog afgezien van de natuur- P cultuurhistorische waarde |ttbben veel bewoners van Beuws-Vlaanderen en ook toe- ffcten nostalgische herinnerin- aan het hertenkamp", rijft Groen Links. De raad t de plannen nog maar eens goed tegen het licht houden, jjfidt het advies. een twintigtal paarden opge steld van Willy van Landschoot. Er werd getoond hoe de edele viervoeters voorzien worden van nieuw hoefbeslag in de tra- valje. De allerkleinsten mochten gratis een ritje maken op het Brabantse trekpaard. Onderwijl oogstte zanger-enter tainer Piet Brakman op het pleintje voor de kerk succes met zijn meezingers. Vanaf het Bel fort reed een gratis paarden tram om bezoekers naar het streeklandbouwmuseum Agri- muda in Sint Anna ter Muiden te brengen. den gecreëerd voor dagrecrea tie. Eerder al pleitte de raads fractie Gemeentebelangen Ka naalzone (GBK) voor extra voor zieningen, vooral ook omdat het strandje sinds jaar en dag bij zo merse temperaturen intensief wordt gebruikt als recreatie- plek. Het college bleek minder enthou siast. „Het strandje nabij West kant is sterk onderhevig aan eb en vloed. Door de ligging nabij de vaargeul is sprake van be hoorlijk veel strandafslag en is de stroming er erg sterk. In feite is dit strandje niet geschikt voor intensief en veilig gebruik, ze ker niet door kleine kinderen", oordeelden B en W, die ook we zen op de natuurwaarden in het gebied tussen de havendammen. Plan Allemaal waar, zegt Doorns. „Maar met behoud van die na tuur kun je er wel degelijk leuke dingen doen." Hij ontwierp een natuurzwembad dat wordt inge richt op het strandgedeelte van het gebied en de natuur onge moeid laat. Het plan voorziet in een bad, dat kan worden aange- Het strandje bij Paviljoen Westkant is, in ieder geval in zijn huidige vorm, volgens B en W van Terneu zen niet geschikt voor dagrecreatie. legd met gebruik van overgeble ven elementen van de bouw van de Westerscheldetunnel. Die overbodige tunnelelementen lig gen al enkele jaren opgeslagen op een terrein van de stortplaats in de Koegorspolder. Jan-Wil lem Doorns wil een aantal ervan gebruiken voor de aanleg van een zwembad in de vorm van een klavertje drie. De bodem, voorzien van een zuiverende grindlaag, moet aflopen van nul naar 1.20 meter. Aan de wa terkant moet een damwand wor den geslagen, die ruim boven de vloedlijn uitsteekt en het hoogwater keert. Tegen de dam wand wordt stortsteen aange bracht. Zandstrand Rond het bad wordt een zand strand opgespoten. Het water in het bad wordt 's nachts bij vloed ververst via een pompin- stallatie. Doorns: „Vanuit de ge meenteraad gingen in het recen te verleden stemmen op om het Schelpenhoekje, een klein strandje oostelijk van Terneu zen bij Nieuw-Othene, op te foto Peter Nicolai spuiten. Dat lijkt me zinloos, want de stroming in de Put van Terneuzen spoelt dat zand bin nen een jaar weer weg. Mijn ont werp is veel logischer en boven dien heel simpel. Met de aanleg zijn beslist geen tonnen ge moeid. En ik benadruk: het gaat om een kleinschalige voorzie ning voor maximaal tweehon derd recreanten." Doorns legt zijn plannen binnenkort voor aan de verschillende instanties. De raadsfracties van TOP en de WD hebben al enthousiast ge reageerd. TERNEUZEN - Markante kapsels en stemmige, veelal zwarte kledij. Veel bezoekers van Kalashnikov hadden de moeite genomen zich te kleden naar de stijl en zich in te leven in het thema van de avond. De hele zaterdagavond stond namelijk in het teken van Gothic. In de loop van de avond konden de aanwezigen genieten van optredens van Crystal Entity en Gail of God. Rond 22.30 uur betrad de eerste band het podium in het Ter- neuzense centrum aan de Korte Kerkstraat. Crystal Entity uit Landgraaf noemt zich zelf een Gothic Dark-wave band en trakteerde de bezoekers in Kalashnikov op een vermakelijk en lekker optreden. De aanwezigen waardeerden de muziek en teksten van de Limburgse band, getuige de positieve geluiden uit de zaal. Na een korte pau ze betrad vervolgens rond middernacht de Gothic-formatie Gail of God uit Bruns- sum het podium. Met stevige muziek en betekenisvolle teksten gaven ook zij een goe de performance weg, omgeven door rook en mist en met videobeelden op de achter grond. Na de beide optredens, die met luid applaus werden ontvangen en afgesloten, sloten dj's de Full Gothic Night af met gothic muziek. Rond de klok van vijf uur in de ochtend was de muzikale avond en nacht in Kalashni kov ten einde. foto Wim Kooyman Por Kris Naudts - Het scheepvaartver- op het Kanaal Gent-Terneu- pi is binnenkort drie dagen ge hemd in verband met de repara- fêvan de kanaalbrug bij Zelza- i Donderdag ging de brug al pit voor het wegverkeer. meer de hinder voor de begint, is niet pre- p bekend. De Vlaamse Admi- pratie Waterwegen en Zeewe- (AWZ) beslist daar half juli |er. AWZ heeft beloofd het lodswezen ruim van te voren r te lichten. Bepaalde werk- iamheden zijn afhankelijk van I weersomstandigheden. Eer- Ér noemde schepen van de ha- D Termont het sluiten van "itebrug voor de scheep- dramatisch voor de haven 'Gent'. ferkansing brug moet voor de tweede in twee jaar dicht omdat de ptellmgswerken van 2002 r t werden uitgevoerd. Éen aannemer werkt in juli en augus tus dag en nacht in drie ploegen om het brugdek en het brugme- chanisme te repareren. In juli is de brug gesloten voor alle weg verkeer. Dat wordt omgeleid via de kanaaltunnel en de brug in Sas van Gent. Vanaf begin au gustus kan het verkeer via weg versmallingen opnieuw gebruik maken van de brug van Zelzate. Voetgangers en fietsers kunnen sinds 1 juli gebruik maken van een tijdelijke pont tussen de Groenstraat in het centrum van Zelzate en de Beneluxlaan op de westelijke kanaaloever. Werkne mers van Sidmar die in de ochtendploeg werken, hebben er zich inmiddels over beklaagd dat het pontje te laat begint te varen om tijdig op het werk te zijn. Het schip blijkt voorts niet berekend op het grote aantal voetgangers en fietsers dat er gebruik van maakt. Daardoor ontstaan wachttijden op bei de oevers. De pont kan per overtocht zo'n veertig fietsers en honderd voetgangers meene- door Gino Van den Broecke TERNEUZEN - Protestantse jongeren uit de publieke gemeen te Terneuzen konden elkaar za terdag ontmoeten in de Grote Kerk in Terneuzen. Daar vond voor de eerste keer het zoge noemde Meetingpoint van de Protestantse Kerk Nederland (PKN) plaats. Vanaf 15.00 uur hadden in de Grote Kerk protestantse jonge ren tussen de 12 en 20 jaar de mogelijkheid om met elkaar in contact te komen. Meetingpoint (ofwel 'ontmoetingsplek') begon met een kennismakingsspel. waarbij de jongeren via een na menbingo elkaar beter konden leren kennen. De vraag voor een dergelijke ge legenheid om gelijkgestemden te ontmoeten, was afkomstig van protestantse jongeren uit de regio Philippine-Sluiskil. De PKN kerken uit de gemeente Terneuzen hebben de vraag van de jongeren opgepakt en de orga nisatie van deze dag op zich ge nomen. Tijdens de activiteit kreeg de organisatie hulp van Atlantic Bridge, afdeling Ter neuzen. Deze jongeren verdien den hiermee wat geld voor hun uitwisselingsproject met gelovi ge jongeren uit Amerika. MIDDELBURG - De Markt in Middelburg wordt zondag 18 juli overspoeld met Kevers. De Zeeuwse afdeling van de Kever club Nederland houdt dan de jaarlijkse Zeeuwse Keverdag. Vanaf tien uur 's ochtends wor den ze verwacht. Er is ook een onderdelenmarkt en er staan kramen met Kever-hebbedinge tjes. Vanaf één uur vertrekken de deelnemers voor een rondrit over Walcheren. Een uur latêr komt het gezelschap weer terug op de Markt. Dan volgt er een 'concours d'élégance'. De auto's worden geshowd en de mooiste wagen wint een beker. „We organiseren ook eens in de twee jaar een Mega weekend voor alle jongeren in de hele re gio Zeeuws-Vlaanderen in Cad- zand. Dit jaar was er niet zo'n weekend. Vandaar de vraag naar deze dag", zegt organisator J. Scheele namens PKN. De organisatie wil de jongeren op deze manier laten zien, dat de kerk best levendig kan zijn en dat het niet altij'd een dooie boel is. „De gedachte achter dit evenement is om de jongeren sa men te brengen en ze te laten er varen, dat je niet zo'n grote idi oot bent als je gelooft", aldus Scheele. Oorspronkelijk zou er na het kennismakingsspel een optre den zijn van de theatergroep Mirror, maar die moest noodge dwongen enkele dagen voor de Meetingpoint afzeggen. Cabare tier Ruurd Walinga uit het Frie se Leeuwarden werd bereid ge vonden om voor de jongeren een voorstelling te komen geven. Het was cabaret met een bood schap en Walinga ging ook in ge sprek met de jongeren over God en het geloof. Na de maaltijd in de Grote Kerk was er een Praise. Deze overden- kings- en aanbiddingsdienst vol muziek en gesprekken trok ruim honderd gelovige jongeren naar de kerk in de Terneuzense Noordstraat. De muziek tijdens de dienst werd verzorgd door jongeren uit de Evangelische ge meente Terneuzen en gaven aan het geheel ook een evangelisch tintje. Eén van de jongeren uit Terneuzen, Henk Eerkes, ver zorgde de preek. De activiteiten werden afgeslo ten met een afterparty waarbij de jongeren ongedwongen met elkaar konden praten over van alles en nog wat. Rond 22.30 uur was de eerste editie van Meeting point, die qua opzet zeker voor een eerste keer geslaagd te noe men was, afgelopen. TERNEUZEN - De Terneuzense kunstenaar John Ver schuren hoopt dat hij bevrijd is van de pesterijen, waar van hij vorige week verschillende malen het slachtoffer was. Nadat eerder al zijn gevel was beklad, ontving hij vrijdag een 'dreigbrief', waarin hij werd geschandaliseerd en hem werd toegevoegd: 'Rot op hier!' Zaterdagochtend trof hij opnieuw een brief in de bus. In uitgeknipte krantenletters werd hem nu meegedeeld: 'Het was dom grapje. Sory. Het is over'. Het briefje was met viltstift ondertekend door 'Joe'. Verschuren leverde het epistel direct in bij de poli tie, die de laatste dagen een extra oogje in het zeil hield in zijn straat. „Hopelijk is het nu allemaal achter de rug", verzucht Verschuren. TERNEUZEN - In Terneuzen en Ossenisse zijn vrijdaga vond vier mannen aangehouden wegens het vermoeden van drugsbezit. Een 32-jarige man uit de gemeente Hulst en een 29-jarige man uit diezelfde gemeente werden aangehouden in de Weststraat in Ossenisse. De auto van de 29-jarige werd door de politie onderzocht, maar daarin werden geen drugs meer aangetroffen. In de Beethovenhof in Terneu zen zijn twee Belgen van 20 en 21 jaar aangehouden op verdenking van bezit en afname van harddrugs. De vier zijn na verhoor weer in vrijheid gesteld. SLUIS - GroenLinks in Sluis maakt zich zorgen over de toekomst van de bibliobus. Die zou wel eens de dupe kun nen worden van de fusie van de Zeeuws-Vlaamse biblio theken. In een brief aan B en W van Sluis noemt de partij dit 'een kwalijke ontwikkeling'. Immers, kleine kernen verliezen op die manier wéér een belangrijke voorziening en daarvan worden vooral ouderen en minder mobiele be woners de dupe. Bovendien wordt het kinderen van de laagste groepen van het basisonderwijs onmogelijk gemaakt kennis te ma ken met de wereld van de literatuur. Als het aan Groen Links ligt, wordt een eventuele maatregel om de biblio bus uit het budget te schrappen, zo snel mogelijk geblok keerd. „Het verdwijnen van deze voorziening is slecht be leid", aldus de partij. HULST - In de nacht van vrijdag op zaterdag werden tij dens een alcoholcontrole in Hulst een aantal weggebrui kers op de bon geslingerd. Op de Tivoliweg werd een 17-jarige bromfietser uit Axel aangehouden omdat hij bijna tweemaal zoveel had gedronken als toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en mocht naar huis met een verbaal. Ook een 25-jarige automobilist uit de ge meente Hulst kreeg een rijverbod van een uur opgelegd omdat hij de limiet had overschreden. Op de Tivoliweg werd een 20-jarige automobilist uit Hulst aangehouden. Hij had anderhalf keer meer gedronken dan toegestaan en reed bovendien met een ongeldig rijbewijs. Een Bel gische automobiliste weigerde mee te werken aan een blaastest. Van haar werd een bloedproef afgenomen en haar rijbe wijs werd ingenomen. Zij kreeg een rijverbod van 24 uur. Aan de Technische Universiteit Eindho ven is Coen Neve, afkomstig uit Sint Jansteen geslaagd voor het doctoraal Techniek en Maatschappij. van onze regioredactie KLOOSTERZANDE - Het weer was de grote spelbreker op de twintigste editie van de Molen straatfeesten. Vooral zaterdag was dit goed te merken. Tientallen standhouders stalden hun waren uit, op de vrijmarkt hadden veel particulieren een plekje gezocht en op de kermis probeerden de exploitanten de mensen over te halen om hun at tractie te bezoeken. Voor de kin deren was er volop vertier, maar vanwege het onbetrouwbare weer waren kramen leeg geble ven en was het bezoekersaantal nou ook niet echt enorm. Ook za terdagavond viel de belangstel ling op de terrassen met live mu ziek tegen. Zondagmiddag echter was het redelijk druk in de Clooster- straat en op het Hof te Zande- door Edy de Witte ABSDALE - De buurtschap Absdale, onder de rook van Hulst, kijkt terug op een geslaag de polderkermis. De drie dagen activiteiten in en rondom de feesttent op het terrein van de familie Knoops aan de Riet en Wulfsdijkweg begonnen vrijdag met een levend tafelvoetbalspel. De avond werd besloten met een tentfuif met muziek van dj Wer ner. Zaterdagavond schoven ruim honderd vijf tig gasten aan tafel voor een barbecue, waarna de beentjes van de vloer konden tijdens het kermisbal. Zondag middag heten kinderen ballon nen op, of leefden zich uit op het springkussen, in de draaimo len of de skelterrace. Het pro gramma vermeldde verder een blind volleybalspel, een trekker- behendigheidswedstrijd en het waterbakspel. Daarbij bouwden de deelnemers met stokken en touwen een brug over een water bak. Bij de behendigheidswed strijd moest met een aardappel rooier een hindernisbaan wor den bedwongen. Wie meer in was voor een tochtje kon met de huifkar mee. De kermis werd af gesloten met een kaarting. plein. De kermis draaide goed en er was volop belangstelling voor de kraampjes met koop waar, hobbyartikelen en demon straties. Met de hoogwerker van de Hulster brandweer konden de belangstellenden een kijkje nemen vanuit de lucht. Wie het van nog hoger wilde bekijken, kon vanuit een helikopter Kloos- terzande en omgeving te bekij ken. De springkussens waren goed bezet en de minicars reden vrijwel constant. Verschillende bands zorgden door hun optre dens voor gezellig gevulde ter rassen. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten en bil jarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten en vrij biljarten; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op de staande wip; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 10.45-11.30 uur: OSB gymnastiek voor ouderen; 14.00-16.30 uur: OSB koersbal en bieden; BRESKENS - Handelshaven, 10.30 uur: Avontuurlijke boottochten naar de Zandplaten; CLINGE - Malpertuus. 13.30 uur KBO koersbal en biljarten; GROEDE - N.H. kerk, 19.00 uur: Fiets tocht natuurvereniging 't Dumpje; HEIKANT t Heike, 13.15 uur: Koers bal en biljarten; 19.30 uur: Line dance; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur Biljar ten en kaarten; 13.30 en 19.30 uur: Bridge; HULST - Houtenkwartïer. 13.00 uur: Praat- en doe-bijeenkomst; De Lieve: 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules; KLOOSTERZANDE - Café de Reizende Man, 14.30 uur. Kermisschieting; Hotel van Leuven, 19.30 uur: Kaarten: KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO koersbal en handwerken; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 13.30 uur: Handwerken dames; 15.30 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 18.30 uur: Handwerken jeugd; SAS VAN GENT - Sint Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS handwerken, jeu de boules, kaar ten, canasta en sjoelen; 19.00 uur: Yo ga; 19.30 uur: Callanetics; SINT JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 15.30 uur: Kreatieve Vor ming, kinderatelier; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 uur: Ri vierenhuis; WESTDORPE - Concordia, 13.30-15.30 uur: KBO solo dansen voor 50-plussers; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur. Kaarten en biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35