Toch opknapbeurt voor gymzaal PZC PZC Kinderen decoreren voor het ziekenhuis Elf jaar lang zoeken naar namen Dennis Willeboordse ouderwets in vorm Positieve reacties op De Wonderdokter bil Scheepvaart kanaal Gent-Terneuzen gestremd College overstag na druk vanuit gymclub Yerseke en gemeenteraad agenda Kneuzingen door aanrijding Belgische onwel tijdens duiken Boetes bij grote controle Rijbewijs ingenomen Fietsster gewond bij aanrijding Peuter gewond bij val maandag 5 juli 2004 jdnnr Kris Naudts ZELZATE - Het scheepvaartver keer op het Kanaal Gent-Terneu- Zen is binnenkort drie dagen ge stremd in verband met de repara tie van de kanaalbrug bij Zelza- te. Donderdag ging de brug al dicht voor het wegverkeer. jwanneer de hinder voor de [scheepvaart begint, is niet pre- cies bekend. De Vlaamse Admi nistratie Waterwegen en Zeewe zen (AWZ) beslist daar half juli over. AWZ heeft beloofd het Loodswezen ruim van te voren in te lichten. Bepaalde werk zaamheden zijn afhankelijk van de weersomstandigheden. Eer der noemde schepen van de ha ven D. Termont het sluiten van Zelzatebrug voor de scheep vaart 'dramatisch voor de haven van Gent'. Gedurende de drie werkdagen zal AWZ proberen de duur van de stremmingen zo veel mogelijk te beperken. De brug moet voor de tweede keer in twee jaar dicht omdat de herstellingswerken van 2002 slecht werden uitgevoerd. Een aannemer werkt in juli en augus tus dag en nacht in drie ploegen om het brugdek en het brug- mechanisme te repareren. In juli is de brug gesloten voor alle wegverkeer. Dat wordt omge leid via de kanaaltunnel en cle brug in Sas van Gent. Vanaf be gin augustus kan het verkeer via wegversmallingen opnieuw gebruik maken van de brug van Zelzate. Voetgangers en fietsers kunnen sinds 1 juli gebruik ma ken van een tijdelijke pont tus sen de Groenstraat in het cen trum van Zelzate en de Benelux- laan op de westelijke kanaal oever. Werknemers van Sidmar die in de ochtendploeg werken, hebben er zich inmiddels over beklaagd dat het pontje te laat begint te varen om tijdig op het werk te zijn. Het schip blijkt voorts niet berekend op het gro te aantal voetgangers en fietsers dat er gebruik van maakt. Daar door ontstaan wachttijden op beide oevers. rtnor Rob Paardekam YERSEKE - Burgemeester en wethouders van Reimerswaal zijn overstag gegaan: er wordt toch eenmalig een budget be- schikbaar gesteld om de ergste gebreken aan de gymzaal in de Tuinstraat in Yerseke weg te ne men. De gymzaal wordt over een aan tal jaren afgebroken en daarom -wilde het college er niet veel meer in investeren. Enkel jet hoogst noodzakelijke onder houd werd nog uitgevoerd. De jebruikers van de zaal, en dan ;ooral gymnastiekvereniging 7Z0S, klaagden daar de laatste jnaanden steen en been over. Er zou nauwelijks meer fatsoenlijk legymd kunnen worden in het waar vervallen gebouw. Boven dien zijn veel toestellen verou derd en wordt er slecht schoon- ;emaakt ifanuit de gemeenteraad kreeg de gymclub de laatste tijd iteeds meer bijval. Vorige Baand nog drongen WD, BBR, ShristenUnie en Leefbaar Rei merswaal aan op beter onder houd. Opknapbeurt Daarom heeft het college nu be sloten de gymzaal nog één keer een flinke opknapbeurt te ge ven Hoeveel dat gaat kosten, moet de komende tijd blijken. Vermoedelijk gaat het om enke le tienduizenden euro's. Het jat om een veelvoud van kleine maraties, maar ook de vloer en Rwanden van de zaal worden ander noodzakelijk onder- STREE<ACTIVITEITEN redactie bevelandeim/tholeim Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 '■E-mail; redgoes@pzc.nl Frank Balkenende Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam L Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl internet hwww.pzc.nl 1 E-mail; web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur houdswerk betreft de vervan ging van de dakranden. Die zijn te slecht om ze nog een paar jaar te laten zitten. De andere delen van het dak worden door kleine reparaties weer waterdicht gemaakt. De zaal krijgt ook nog een laatste grote schilderbeurt. Een doorn in het oog van de gymnastiekvereniging was het feit dat twee afgekeurde wandrekken, die een tijd gele den werden weggehaald, nooit zijn vervangen, zodat er nog maar één rek hangt. Om dat pro bleem op te lossen, heeft de ge meente besloten twee wandrek ken uit de gymzaal van Krab- bendijke naar Yerseke te ver plaatsen. Voor het schoonmaakonder houd heeft het college inmiddels maatregelen getroffen door het vertrek van de schoonmaker te eisen. Het schoonmaakbedrijf zegde dat toe en heeft inmiddels een andere schoonmaker aange steld. Het onderwerp wordt be sproken in de opiniërende raads vergadering van dinsdag 13 juli. Deze openbare bijeenkomst be gint om 20.00 uur in het gemeen tehuis in Kruiningen. BERGEN OP ZOOM - Stadhuis Grote Markt, 19.30 uur: Wandelen met gids; GOES - R.K. Maria Magdalenakerk, 12.30 - 16.30 uur: Openstelling voor be williging; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Achter de Hervorm- dakerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE De Vroone, 10.00 uur: Volks dansen; 13.30 uur Sociëteit; 14.30 uur: Gymnastiek; Zaal Groene- woud, 16.45 - 17.45 uur: Bewegen voor carapatienten; KRUININGEN Zwembad den Inkel, 13.00-19.00 uur: Olympische zwemvier- daagse; SCHORE Dorpshuis, 13.15 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Sociëteit; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 - 12.00 uur: Klaverjassen, kaarten en bil jarten, 14.00 uur: Koersbal; YERSEKE Zorgcentrum Vredelust, 1030 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur. Biljarten in de hal;Gymzaal, Ericalaan, 16:00 - 16.45 uur: Beginselen bal- en slagvaardigheid voor de basisschool- jeugd door tennisvereniging Yerseke; 19-15 -20.15 uur en 20.15 - 21.15 uur: Conditietraining voor 18 en ouder bij Onini-Sport Reimerswaal. Scholieren proberen hun spullen aan de man te brengen tijdens de decoratiemarkt in Lewedorp. door Rob Paardekam LEWEDORP - Meer dan honderd scho lieren hebben zaterdag deelgenomen aan een decoratiemarkt in een grote loods van aannemingsbedrijf Fraanje in Lewedorp. Hoeveel geld ze hebben opge haald, was zaterdag niet meteen duide lijk, maar het is in elk geval genoeg om de kinderwachtruimtes in de ziekenhui zen van Goes en Vlissingen wat gezelli ger te maken. Hennie Bosman uit Nieuwdorp, die zich zelf interieurcoach noemt, is de initia tiefneemster van de" actie. De afgelopen maanden trok ze zo'n veertig scholen in heel Zeeland langs om kinderen te doce ren over haar vak. „Ik heb ze daarbij vooral geleerd hoe ze iets op een leuke manier kunnen presenteren." Dat kwam zaterdag goed van pas. De deelnemende scholen stuurden allemaal een groepje van drie, vier of vijf kinde ren naar Lewedorp. Daar lag een heel grote berg spullen op ze te wachten. Die hadden de scholieren in de afgelopen maanden zelf verzameld. Elke school kreeg een opdracht en ver volgens mochten de kinderen zich op de berg stoiTen om spullen voor hun eigen kraampje te verzamelen. Zo moesten de jongens en meiden van 't Kompas in Yerseke op zoek naar zaken van ijzer en metaal en dienden de scholieren van De Wegwijzer in Heinkenszand op zoek te gaan naar spullen die te maken hebben met het thema 'Bij ons is het beregezel- lig'. Dat bleek niet al te moeilijk: knuf felberen genoeg in de berg. Gretig Met de gevonden spullen moesten de kinderen hun kraampje op een zo leuk mogelijke manier inrichten, zodat de be zoekers er gretig op los zouden kopen. De opbrengst was immers voor een foto Willem Mieras goed doel: het opleuken van de saaie kinderwachtruimtes in de ziekenhuizen van Goes en Vlissingen. Een jury met onder meer een kinder arts, een kinderpsycholoog en de Goese wethouder C. Linssen beoordeelden de kraampjes. Ze vonden die van de basisscholen D'n Akker uit Waarde (thema rood, wit, blauw) en de Kohnstamschool uit Goes (thema rond de wereld) het leukst. Hoewel pas vandaag duidelijk wordt hoeveel de decoratiebeurs exact heeft opgebracht, leek de actie zaterdag een groot succes te worden. De scholieren wisten veel van hun 'rommel' aan de man te brengen en en passant wist wet houder Linssen nog een pluche tijger voor 60 euro te veilen. door Rob Paardekam 's-HEER ARENDSKERKE - Elf jaar lang, elke week een paar uur, zat W. den Toom uit 's-Heer Hendrikskinderen in di verse archieven in de regio, op zoek naar informatie over de oude gemeente 's-Heer Arends- kerke. Hij heeft het niet voor niets gedaan, want deze week verschijnt het door hem geschre ven boek Toponymie van de ge meente 's-Heer Arendskerke. De naam zegt het al: het boek gaat over namen. Namen van straten, dijken, per-celen, wegen, kruispunten, huizen, boerderij en en ga zo maai- door. ..Het was een leerzame periode", zegt oud-schoolmeester Den Toom. die nog niet eerder aan geschied schrijving deed „Ik ben er min of meer ingerold, toen ik elf jaar geleden uitgewerkt was en niet wist wat ik met mijn vrije tijd moest doen." Den Toom volgde een cursus oudschrift en werd door de archivaris in Goes op het idee gebracht om onderzoek te doen naar de toponymie van de oude gemeente 's-Heer Arendskerke, omdat daar zo wei nig over bekend was. Het was het begin van een klus Bij toeval belandde W. den Toom in het project: „Toen ik elf jaar geleden ineens was uitgewerkt, wist ik niet goed wat te doen met al die vrije tijd." foto Willem Mieras die elf jaar zou duren. Niet in de minste plaats, omdat de oude ge meente 's-Heer Arendskerke zeer uitgestrekt was. Naast het genoemde dorp behoorden ook 's-Heer Hendrikskinderen, Le wedorp, Nieuwdorp, Eindewege Wissekerke, Graszode, Knaphof en Terlucht erbij. Bij de gemeen telijke herindeling van 1970 werd de gemeente opgedeeld. De dorpen ten zuiden van de rijksweg gingen naar Borsele, de anderen naar Goes. Het resul taat van Den Tooms jarenlange onderzoek, vooral in de archie ven van Goes en Middelburg, is een honderd pagina's tellend boekwerk op A4-formaat, waar in honderden namen worden be schreven en verklaard. Als hem gevraagd wordt naar een leuke naam, noemt de schrijver de per celen Bril en Neuze. „Die na men verwijzen naar de vorm van het gebied", legt hij uit. „Andere namen, zoals Sluis- hoek, Oude Boomgaard of Paar- dekerkhof, verwijzen dan weer naar de vroegere functie of het gebruik van de grond." Het boek over 's-Heer Arends kerke wordt uitgegeven door de Heemkundige kring De Bevelan- den en daarvoor is Den Toom ook alweer een nieuw onder zoek begonnen, want hij heeft de smaak te pakken gekregen. „Ik doe onderzoek naar de oude heerlijkheid van Schore en Vla- ke. Een andere persoon, die in middels is overleden, heeft daar mondeling informatie over ver zameld. Nu zochten ze iemand die in de boeken wil duiken. Dat ben ik geworden." Het eerste exemplaar van het boek Toponymie van de gemeen te 's-Heer Arendskerke wordt vrijdag 9 juli om 16.00 uur uitge reikt aan wethouder M. Vermue van Borsele en burgemeester D. van der Zaag van Goes. Dat gebeurt in het Heer Arendhuis in 's-Heer Arendskerke. Het boek is vanaf die datum voor 10 euro te koop bij het ge meentearchief in Goes. Het is verschenen in een oplage van vierhonderd. ST PHILIPSLAND - Een achtjarig meisje uit de gemeen te Tholen heeft zaterdagavond vlak voor half zeven kneu zingen opgelopen bij een aanrijding met een auto op de Eendrachtstraat in Sint Philipsland. Een 23-jarige auto mobiliste uit Goes reed over de Eendrachtsweg; op de kruising met de Schelpkreekstraat kwam het meisje haar oip de fiets tegemoet. Het meisje op de fiets nam de bin- nenbocht, waardoor de automobiliste haar niet meer kon ontwijken. WEMELDINGE - Een zeventienjarige vrouw uit Antwer pen is vrijdagavond onwel geworden toen ze tijdens het duiken in de Oosterschelde te snel naar boven kwam. Dat gebeurde ter hoogte van de Steldijk bij Wemeldinge. De vrouw werd op zestien meter diepte onwel, maar kon door een andere duiker naar boven worden gebracht. Ze is met de ambulance naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. Daar bleek dat er geen sprake was van de caisson ziekte. GOES - Bij een massale verkeerscontrole in de Ooster- schelderegio heeft de politie tussen vrijdagavond half acht en zaterdagochtend vijf uur 44 automobilisten op de bon geslingerd. De meeste bekeuringen werden uitge deeld bij een snelheidscontrole op de Oesterdam: 27 men sen reden daar te hard. Op de N289 iii Oostdijk waren dat er zestien. Op de Nieuwe Vierwegen bij Kapelle ging nog een man op de bon, omdat hij te veel had gedronken. 's-HEER ARENDSKERKE - Op de A58, ter hoogte van 's-Heer Arendskerke, heeft de politie in de nacht van za terdag op zondag het rijbewijs van een 32-jarige vrouw uit Zuid-Beijerland ingenomen. Ze reed met een snelheid 171 kilometer per uur. GOES - Een 49-jarige fietsster uit Goes is zaterdagavond even voor zeven uur gewond geraakt bij een aanrijding met een bromscooter in de Thorbeckelaan in haar woon plaats. De 17-jarige Goese bestuurder van de scooter reed over de Troelstralaan; bij het verlaten van de rotonde op de Thorbeckelaan liet hij de, in dezelfde richting rijden de, fietsster niet voorgaan. De vrouw werd met verwon dingen aan haar been per ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. OOSTKAPELLE - Een driejarig meisje uit het Duitse Odenthal is gisteravond even voor half zeven gewond ge raakt toen zij aan de Hoge Weide in Oostkapelle van een speelapparaat viel. Het meisje werd, met nog onbekende verwondingen, per traumahelikopter overgebracht naar het Sophia zieken huis in Rotterdam. De traumahelikopter landde op een veld aan de Dunoweg. door Sandra van de Vreugde SEROOSKERKE - Zaterdag was een rustige dag op het ge bied van ringrijden, want alleen de afdeling Gapinge had een wedstrijd georganiseerd. Dennis Willeboordse werd de winnaar. De afdeling Gapinge is eigenlijk een samenvoeging van verschil lende dorpen, waar bijvoor beeld ook Veere en Serooskerke onder vallen. Deze keer was de beurt aan Serooskerke voor een wedstrijd van hoog niveau. Dat hoge niveau is bij af del ings wed strijden van Gapinge vrijwel ge garandeerd. De leden van deze club stimuleren elkaar, wat vaak leidt tot grootse prestaties. Dit gebeurt niet alleen tijdens de onderlinge wedstrijden, maar zeker ook op ZRV wedstrij den. Er is ook regelmatig een jong ta lent van deze afdeling dat aan sluiting vindt bij de Zeeuwse ringrij-top. In Gapinge wordt ringrijden gezien als een echte sport. Deze keer ware er ook weer twee deelnemers met het volle aantal gestoken ringen van der tig. Een oude bekende op dat ge bied is Dennis Willeboordse, maar ook Paul van de Broeke heeft al vaker met dat bijltje ge hakt. In de kamp om het dag kampioenschap moest van de Broeke toch het onderspit del ven, zodat Willeboordse weer eens een wedstrijd op zijn naam schreef. De pollepel werd voor de mid dag uitgekampt. De kamp werd begonnen met 17 rijders op de 26 mm ring; de harde wind maakte het kampen op de kleine ringen extra moeilijk. Toen uit eindelijk de 14 mm ring in de bus kwam, waren er nog maar twee deelnemers over. Ingmar Alewijnse en Abco Jobse moch ten proberen de kleine ring te steken; alleen de eerste slaagde hierin, zodat hij de pollepel mee naar huis mocht nemen. In het bekerklassement was er weer een andere winnaar. Kees Langebeeke won de eerste be ker, Paul van de Broeke eiste de tweede beker op en dagwinnaar Dennis Willeboordse won de der de beker. Agenda ZRV Zaterdag 10 juli, sjezenrijden afde ling Gapinge in Veere aan de Markt van 11.00 tot 17.30 uur, ringrijden in de Torenstraat van Meliskerke van 7.45 tot 17.30 uur, ringrijden in Aagtekerke, speelwei de Burg. Geuzestraat van 7.30 uur tot 17.30 uur en in Middelburg op de Dam van 8.00 tot 17.00 uur. door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - Veel wind, maar geen uitval. Een mooie financiële balans en over wegend positief commentaar. Zaterdag kwam De Wonderdok ter in Brouwershaven voor het laatst dit jaar tot leven. Volgend jaar volgt de reprise van het openluchtspel over Jo- han Cato Kamerling. Tegen die tijd is ook de basis voor het vijf de stuk in de reeks historische spelen gelegd. Want er komt een opvolger voor de Wonderdokter. Zo veel weet schrijver en regisseur Cees Möhlmann zeker. Inmiddels tra ditiegetrouw gebruikt Möhl mann zijn vakantie om wat idee tjes voor een volgende productie uit te werken. De aanzet vooi het historisch spel dat in 2006 in première gaat, wordt door de creatieve breinen dit jaar al ge geven. De spelers die betrokken zijn bij het openluchtspel, kun nen het tot januari volgend jaar rustig aan doen. Rond het einde van die maand beginnen de repe tities voor de reprise van De Wonderdokter. Möhlmann is tevreden over het verloop van De Wonderdokter. Het weer zat niet mee; dat verg de veel improvisatietalent. Het deed aan het enthousiasme van spelersgroep en publiek echter weinig af. Voor het eerst in de geschiede nis van de Schouwen-Duive- landse openluchtspelen waren de kaarten een week van te vo ren al uitverkocht, al bleek er tij dens elke uitvoering door uitval toch wel weer wat ruimte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 25