Sharon dreigt Gaza met bommen Resten slachtoffers Fourniret gevonden rJWtfc france Grieken dompelen Portugal in rouw Mededeling VS rekenden niet op lange 1 strijd in Irak Nieuw-Zeeland begroet Zeeland Arbo-arts op het matje Knipoog wijst weg naar de tunnel Wimbledon voor jonge Sharapova t 246e jaargang no. 156 maandag 5 juli 2004 los nummer 1,20 Stapelwolken Wisselend bewolkt en een enkele bui. Maxima rond 19 graden en een matige tot vrij krachtige westen- tot noordwestenwind. Slabbekoorn heeft eerste zege binnen FINALE Portugal - Griekenland 0 - 1 KRANT 0 O R Z E F I A N D Neem nu een proefabonnement Vijf inreken uoor 14,50 Voot automatische incasso slem ik loe m afschrijving van mijn Ipostlbankrekeningnummer PZC bv gaal lorgvuldig om met persoonsgegevens In de cc heft u nadere informatie aan 8 711688 555530' Noteer u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14,50 Ik'geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden) Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,451. O per kwartaal met automa tische incasso 56,60). O per jaar met automatische incasso 217,001 Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel grabs 0800 - 0 231 231 van onze redactie buitenland JERUZALEM - De Israëli sche premier Sharon heeft gisteren gedreigd de Ga- zastrook te bombarderen in dien de Palestijnen raketten blijven afvuren op Israë lisch grondgebied. fers. In het noorden van de Ga- zastrook schoten Israëlische mi litairen gisteren een Palestijnse jongen dood. Medische hulpdien sten lieten weten dat de jongen dodelijk werd getroffen toen de Israëliërs het vuur opende op stenen gooiende jongeren bij Beit Hanun. Daar zoeken Israë liërs naar de Kassem-projectie- len. Er zijn al zeker zeven Pa lestijen doodgeschoten tijdens een week van zoekacties. Zater dag schoten militairen er een jongetje dood dat een ijsje ging kopen. Hij werd volgens familie twintig meter van zijn huis ge troffen door Israëlische kogels. Op de Westelijke Jordaanoever schoten Palestijnen gisteren een joodse kolonist dood. Ze vuur den op zijn auto die volgens Is raëlische meldingen tegen de voorschriften zonder enige be scherming reed. De radicale Al Aqsa Martelaren Brigades heb ben de verantwoordelijkheid op geëist. In dezelfde regio schoten Israëlische troepen zaterdaga vond een Palestijn dood. De man zou hebben geprobeerd een joodse nederzetting binnen te dringen. Palestijnse bronnen zoals zie kenhuizen hebben melding ge maakt van talrijke schietinci denten waarbij gewonden vie len. Zo raakte gisteren bijvoor beeld in Rafah, in het zuiden van de Gazastrook, een man ern stig gewond. Hij zat in zijn woning toen hij door een Israëlische kogel in het oog werd getroffen. ANP/AFP/EFE /an onze redactie buitenland - De Franse en Bel gische politie hebben zaterdag le lichamen gevonden van twee (lachtoffers van de van serie noord verdachte Michel Fourni- et. De stoffelijke overschotten yerden opgegraven op het ter- van het kasteel Sautou, in Ie Franse Ardennen, dat ooit in bezit was van de Fransman. )e 62-jarige Fourniret en zijn i 'ouw Monique Olivier waren j iterdag zelf aanwezig toen de :hamen van de Franse studen- Jeanne-Marie Desramault en m het Belgische meisje Elisa- ith Brichet naar boven werden haald. Fourniret en Olivier ga- h aanwijzingen over de vind- aatsen. Desramault verdween 1989 op 22-jarige leeftijd in anknjk. Brichet werd ook in )89 ontvoerd bij het Belgische amen toen zij twaalf jaar was. e stoffelijke resten van Brichet Desramault zijn tot nu toe vi- eel geïdentificeerd, maar zul- 7 vandaag in een gerechte n-medisch instituut in Bor- aux worden onderzocht. Het 'monster van de Ardennen', zoals Fourniret door een Frans dagblad werd omschreven, be kende afgelopen week de moord op en verkrachting van zeven meisjes en jonge vrouwen en de moord op een volwassen vrouw en een man. Fourniret zat al sinds juni 2003 vast, nadat een 13-jarig ontvoerd slachtoffertje aan hem had weten te ontsnap pen, maar bekende de moorden pas nadat zijn echtgenote hem daarvoor eind juni bij de politie had aangegeven. Frankrijk De Fransman en zijn vrouw zijn zaterdag in België aangeklaagd wegens ontvoering en weder rechtelijke vrijheidsberoving. Waarschijnlijk komen daar la ter in Frankrijk nog aanklach ten voor moord en medeplichtig heid bij. De twee zitten nu nog in België vast, maar ze zullen vermoedelijk in Frankrijk te rechtstaan voor hun misdaden. Dat meldde gisteren de advo caat van de ouders van Brichet. De meeste misdaden werd in Frankrijk gepleegd. De slachtof fers over wie Fourniret een ver klaring heeft afgelegd zijn twee Franse kinderen en een Belgisch kind, twee Franse tienermeisjes, twee Franse vrouwen van begin twintig, een naar verluidt Fran se vrouw en een man van wie de identiteit onbekend is. Het is overigens niet bekend, op Desra mault en Brichet na, waar de mensen zijn begraven. De Bel gische politie meldde gisteren dat er nog geen aanwijzingen zijn dat Fourniret betrokken is bij andere vermissingen in Bel gië. Maar onderzoekers vrezen niettemin dat hij meer verkrach tingen en moorden op zijn gewe ten heeft. De Nederlandse, Duit se en Deense politie hebben be langstelling voor Fourniret in verband met onopgehelderde verdwijningen en zedendelicten. Volgens de openbaar aanklager van Namen gelooft niemand dat Fourniret tien jaar lang geen misdaden heeft gepleegd. Zijn bekentenissen hebben betrek king op zedendelicten en moor den in 1987, 1988, 1989, 1990. 2000 en 2001 .ANP/AFP pagina 3 Kamer wil Europees register criminelen VLISSINGEN - Een maori en Leny Marteijn uit Westkapelle sluiten vriendschap door voorhoofd en neus tegen elkaar te drukken en samen via de neus in te ademen. Het traditionele begroetingsri tueel was zaterdag onderdeel van de vijfde editie van de Tattoo Conventie in Vlissingen. Maori's uit Nieuvv-Zeeland, waar tatoeages een grote rol spe len, sloten op deze manier vriendschap met Zee land. foto Lex de Meester pagina 9 kippenvel van de Maori's premier overweegt de strook in maart 2005 te ontruimen. Wanneer de raketaanvallen dan doorgaan, zullen we op eenzelf- de wijze reageren, aldus 1 Sharon. De Israëlische strijd krachten bombarderen al lange tijd de dichtbevolkte Ga- zastrook, vooral met gevechtshe likopters. Israëlische troepen zoeken al een week in het noorden van de strook naar lanceerbases van re latief simpele projectielen met een beperkte reikwijdte, die de r Palestijnen Kassem-raketten noemen. Ze schoten er gisteren yijf af, vier naar Israël en één naar een joodse kolonie in Gaza. Er vielen daarbij geen slachtof- (Advertentie) GOES - Door overbelasting van het netwerk was het zaterdag en gisteren mogelijk tijdig de ploegen voor het Tourspel via de PZC-website door te geven. De inschrijftermijn is daarom •verlengd tot 12.00 uur vanmid- dag. Voor meer informatie zie 'pagina 14. Excuses voor het ongemak. Directie PZC PARIJS - De VS hebben er nooit op gerekend dat de gevechten in Irak tegen opstandelingen zo lang zouden duren. Dit zegt de oud-commandant van de Ameri- kaanse troepen in Irak, generaal R. Sanchez, tegen de Franse e krant Le Figaro. Volgens Sanchez zijn er in Irak aanhangers van het oude rfegime actief als buitenlandse (terroristen, die het land binnen zijn gekomen om aanslagen te plegen tegen zowel de coalitie troepen als Irakezen. „Wij heb ben nooit gedacht dat een jaar jp de val van Bagdad onze mili nog steeds zouden vech ten", aldus Sanchez, trad vorige week af als bevel hebber van de troepen in Irak. VNP/AF'P pagina 5 t Iran wil Saddam aanklagen Portugal was de favoriet, maar Griekenland pakte de beker. Voor de eerste keer in de geschiedenis werden de Grieken Europees kampioen. door Jochem Lippmann LISSABON - De gedoodverfde favoriet van een prachtig en succesvol Europees kampioenschap huilde gisteravond in Lissabon tranen van verdriet. Niet de elf beste spelers van het voetbalgekke Portu gal, maar een verzameling onbekende ar tiesten uit Griekenland greep dankzij de kleinst mogelijke zege (1-0) in de finale de titel. Terwijl de verliezende spelers evenals de Portugese toeschouwers een verloren ge vecht tegen hun tranen leverden, vormde Otto Rehhagel het stralende middelpunt van een groots Grieks feest. De bonds coach presteerde wat bookmakers niet voor mogelijk hielden. Griekenland werd aan de hand van de Duitser Europees kampioen. Otto Rehhagel kwam, zag en overwon. De Duitse bondscoach begon drie jaar ge leden aan zijn baan in de wetenschap dat Griekenland nog nooit een duel op een WK of EK had gewonnen. Het debuut van de inmiddels 65-jarige oefenmeester beloofde ook niet veel goeds. Grieken land startte het kwalificatietoernooi van het EK met een forse nederlaag tegen Fin land (5-1). Rehhagel raakte echter niet in de war en bouwde rustig aan een ploeg die uiteinde lijk Spanje in het kwalificatietoernooi achter zich liet. Op het EK volgde een reeks volgende sur prises. Griekenland opende het toernooi met een overwinning op het gastland. 'Hellas' bleef in de kwartfinale Frankrijk de baas en klopte in de halve eindstrijd Tsjechië. Na de tweede zege binnen drie weken op foto Kai Pfaffenbach/RTR Portugal is er maar een conclusie moge lijk. Griekenland is de verdiende Euro pees kampioen. Met een snelle blik op de spelersgroep valt de kracht van de kers verse titelhouder niet te verklaren. Re hhagel werkt voornamelijk met spelers die in de Griekse competitie hun brood verdienen. Uitblinkers als laatste man Delias en doelpuntenmaker Charisteas krijgen bij AS Roma en Werder Bremen nauwelijks speeltijd. ANP pagina 15 en 16 EK voetbal Zieke werknemers kosten veel geld. Geen wonder dat ba zen alles doen om ziek personeel weer snel aan het werk te krijgen. Allerlei instanties helpen daarbij. Soms gaat dat verkeerd. Dat overkwam de Maastrichtse chauffeur Jacques Cerfontaine. Hij is niet de enige. Daar om stapt de FNV voor het eerst naar de rechter om een arbo-arts op het matje te roepen. Een knipogende vrouw lokt weggebruikers sinds zater dag naar de Westerscheldetunnel. De vrouw is afgebeeld achter op vrachtwagens, met de tekst 'Volg me... ik neem de slimste route!' Op andere vrachtwagens prijkt een jon geman met dezelfde boodschap. Het lokkertje heeft als doel weggebruikers te wijzen op een alternatie ve route voor de Ring van Antwerpen, waar door werkzaamheden veel hinder ontstaat. Wimbledon 2004 is voor de schoonheid die kan tennis sen. Maria Sharapova, ze ventien jaar geleden gebo ren in Siberië, onttroonde zaterdag in de finale de 22-jarige Amerikaanse fa voriete Serena Williams, kampioene van 2002 en 2003. Bij de mannen prolon geerde de Zwitser Roger Fe- derer zijn titel tegen Andy Roddick. Varia: 2; Binnenland: 3; Buitenland: 5; Radio Televi sie: 7; Zeeland: 9, 11 en 13; Sport: 15, 16, 17, 18, 19, 20,21 en 22 PROLOOG 1e ETAPPE ALG. KLASSEMENT 1. Cancellara 6.50 2. Armstrong 0.02 3. Jl Gutierrez 0.08 37. De Groot 0.24 1Kirsipuu (foto) 4.40.29 21. Vierhouten z.t. 2. McEwen 3. Hushovd Meer over de TOUR op de PZC-site: www.p7c.nl 1. Cancellara 4.47.11 2. Hushovd 0.02 3. Armstrong0.10 39. De Groot 0.32 zie ook pagina 15, 1 22 ■MM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1