Hulst hekelt leerlingenvervoer Gebiedsplan Natuurlijk Vitaal goedgekeurd MOLENSTRAATFEESTEN Negen clowntjes vieren jubileum Laureaten, proficiat! Q Nieuw strandje Wemeldinge Wethouder Weemaes is fouten meer dan beu Het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen feliciteert zijn geslaagden en wenst hen zeer veel succes in hun verdere loopbaan. Voor de namen van de geslaagden, de slagings percentages en overige informatie over de school verwijzen wij u naar onze website: www.zsc.nl ,"to« 2 HALEN 1 BETALEN zaterdag 3 juli 2004 door René van Stee OOSTBURG - Het ontwerp-ge- biedsplan Natuurlijk Vitaal is gisteren goedgekeurd door de Gebiedscommissie West Zeeuws-Vlaanderen. Daarmee is volgens commissie voorzitter en gedeputeerde T. Kramer een belangrijke mijl paal bereikt, waardoor op basis van de uitgangspunten van Na tuurlijk Vitaal een belangrijke stap voorwaarts is gezet de neer waartse spiraal van minder werkgelegenheid, trek van inwo ners naar elders, een lager voor zieningenniveau en de sluipen de achteruitgang van landschap en natuur in de streek om te bui gen. Het ontwerp-gebiedsplan, waaraan ruim vijf jaar is ge werkt, moet nog worden goedge keurd door Gedeputeerde Sta ten. Op basis van inspraakreakties is Natuurlijk Vitaal op diverse punten aangepast. Zo is onder meer op advies van waterschap Zeeuws-Vlaanderen een water paragraaf opgenomen die be trekking heeft op toekomstig wa terbeheer in het plangebied. De mogelijkheid om landgoederen te vestigen in het dekzandge- bied ten zuiden van Aardenburg is flink teruggeschroefd. Enkele bewoners hebben terecht opge merkt dat de komst van deze landgoederen uit landschappe lijk oogpunt strijdig is met het huidige bestemmingsplan. Ook is er minder ruimte nodig om alle onderdelen van het plan uit te voeren. Dat is gelukt door combinaties te maken tussen re- creatienatuur en kustverster- king. Het gaat om 256 hectare minder ruimtebeslag. Bijdrage De kleinere verblijfsrecreatiebe- drijven mogen bij uitbreiding van hun bedrijf de bijdrage op basis van het rood-voor-groen- principe gespreid betalen. On dernemers betalen bij uitbrei ding van hun bedrijf (rood) mee aan de ontwikkeling van natuur (groen). Het bedrag blijft handhaafd op 34.000 euro hectare nieuw ruimtebeslag.) tels of ondernemers die 1 hotel willen uitbreiden, beta een rood-voor-groenbijdr, van 600 euro per nieuwe hot kamer. Ten aanzien van SI aan Zee, het plan voor een oj verbinding tussen Sluis en Noordzee, ontstond tijdens vergadering van de gebiedsco missie nog enige discussie. zien het voorlopige karak van Sluis aan Zee en het feiti de veranwoordelijkheid van plan bij de gemeente Sluis 1 vond L. D'Hoore (commissi! namens de natuurbeschermf het onterecht de driehond voorziene (recreatie)woninge toegezegd door de provincii als voldongen feit in Natuur! Vitaal op te nemen. Na een korte schorsing van vergadering werd de tekst ai gepast. Die luidt nu: 'De in! planconcept Sluis aan Zee vo ziene driehonderd wooneen! den - waarvan een nader tel palen permanent kan worden! woond - kunnen ook gerei seerd worden om de kern S! een economische impuls te ven. Er moet hierbij tenmni worden voldaan aan rood-voor-groenbijdrage zo die in de Streekplanherzieni West Zeeuws-Vlaanderen isj steld.' WEMELDINGE - Ter hooi van de Oesterbaai krijgt Wem dinge een tweede strandje,! gemeente heeft daarvoor 2! kubieke meter zand laten ai In de buurt van het strandje ook een nieuwe trap aaa bracht, zodat bezoekers geraj kelijk de dijk over kunnen. I houder J. Herselman opent strandje aanstaande dinsdag 13.00 uur. door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster fracties zijn het niet eens over de toe komst van het leerlingenver voer. Er moet heel wat ten goe de keren, maar of Hulst weer de samenwerking moet zoeken met Terneuzen en Sluis óf alleen ver der moet gaan, daarover ver schillen de meningen. Tot volgend jaar, als er gekeken wordt naar een andere verorde ning, kan Hulst ook al besparen op de kosten. Het college heeft de commissie een aantal bezuini gingsmogelijkheden doen toeko men. Zo kan bijvoorbeeld de minima le afstand van huis naar De Brug. (school voor speciaal on derwijs) in Hulst worden opge trokken van vier naar zes kilo meter. Pas vanaf zes kilometer hebben de gezinnen dan recht op leerlingenvervoer. Het vast stellen van een leeftijdsgrens is volgens het college ook een op tie. Boven een bepaalde leeftijd krijgen kinderen dan alleen de kosten van openbaar vervoer vergoed of bijvoorbeeld een fietsvergoeding. Ook het heffen van een eigen bij drage bij een inkomen van meer dan 21.150 euro per jaar en de invoering van vaste opstapplaat sen worden als bezuinigingsmo gelijkheden genoemd. Formuliertje Weemaes: „Het enige wat we nu kunnen doen is zeer strikt met de huidige verordening omgaan. Zo gaan we vanaf nu anders om met ouders die hun kind uit prin cipe naar elders naar een specia le school sturen terwijl ze ook naar De Brug in Hulst kunnen gaan. We zullen geen genoegen meer nemen met een formulier tje. Die ouders moeten op het stadhuis hun redenen komen toe lichten." Hageman waarschuwde Wee maes dat als er volgend jaar een nieuwe verordening komt, het samenwerkingsverband con tractbreuk pleegt. „De juridi sche consequenties moeten goed worden bezien." Weemaes stelt hoge eisen aan de nieuwe vorm van leerlingenver voer in de toekomst. „Dan wil ik dat het vanaf de eerste minuut goed is. en anders basta." Wethouder P Weemaes is aller minst tevreden over de huidige gang van zaken binnen het leer lingenvervoer. „Ik ben al die fouten beu. Laatst kregen we een berekening over vier maan den en daar zat voor de ge meente Hulst een fout in van ruim 80.000 euro. Dat kan toch niet!" Hulst zit officieel nog tot juli 2006 vast aan het contract tus sen vervoerder Regie en het sa menwerkingsverband (de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten), maar is allerminst tevreden. De kosten van het leerlingenver voer rijzen de pan uit. De kosten zijn in vier jaar tijd gestegen van ruim 93.000 euro naar 411.000 euro. Weemaes: „Het leerlingenvervoer is voor Hulst zéér, zéér duur." Volgend jaar kunnen de drie ge meenten bekijken of er goedko pere manieren zijn om het leer lingenvervoer te regelen. Een nieuwe verordening ligt voor de hand. Als het aan Groot Hulst ligt, kijkt Hulst naar mogelijkhe den buiten het samenwerkings verband om. Algemeen Belang stelt dat de doelstellingen in het samenwerkingsverband niet zijn gehaald en dat het samen gaan met andere gemeenten niets oplost. Besparen Groot Hontenisse wil in ieder ge val dat er in een volgend con tract gezorgd wordt voor een an dere kosten-verdeelsleutel voor Hulst. „Anders is het leerlingenver voer een gedane zaak en kan Hulst het niet meer opbrengen", zei J.P. Hageman in de commis sie Samenleving. Hij kreeg bij val van R. de Kort van de PvdA. NIEUWNAMEN - „Waar is de taart?" Wouter van drie laat er geen gras over groeien. 'Zijn' peuterspeelzaal 't Zonnestraal tje in NieuwNamen bestaat twintig jaar, heeft zijn moeder gezegd en daarom vieren ze feest. En bij feest hoort taart, vindt Wouter. Helaas voor Wouter, maar taart was er niet. Wel chips en dat ging er gretig in. Leidster Li- zette Meersschaert begeleidt ne gen peuters, van tweeënhalf tot vier jaar in 't Zonnestraaltje, gevestigd in dorpshuis De Kau- ter. Gisteren waren ze er allemaal, verkleed als clown: Nina, Fem ke, Koen, Nathalie, Nick, Me lody, Annabelle, Chloë en Wou ter. De ochtend werd gevuld met spelletjes als eendjesvissen in de waterbak. Als cadeautje kregen de peuters een T-shirt: wit met een zon erop. Maar wit bleef het niet zo lang. De papri kachips maakte behoorlijk wat vlekjes. 't Zonnestraaltje is een van de zes peuterspeelzalen onder de hoed van Stichting Peuterspeel zalen Groot Hulst. Meersschaert vindt het prettig om voor de klei ne groep te staan. Aandacht ko men de peuters zeker niet te kort. „Al spelend worden de kleintjes voorbereid op de basis school", zegt L Pols van de stich ting. „Hoe vroeger we daarmee beginnen, hoe beter. Zo kunnen we bijvoorbeeld snel problemen opvangen. Als we merken dat een kindje nog niet zo goed praat als het zou moeten, dan wordt extra op taalstimulatie ge let, zodat de peuter een goede start kan maken op de basis school." Wanneer de kinderen vier jaar worden, moet 'juf frouw' Lizette eigenlijk af scheid van hen nemen, maar soms mogen de kinderen nog ietsjes langer blijven. „Als hun beste vriendje of vriendinnetje bijvoorbeeld twee maanden la ter vier wordt, dan mogen ze nog even op hen wachten. Dat is veel gezelliger."' foto Wim Kooyman Zeldenrust-Steelantcollege Het ZSC is een samenwerkings school van rooms-katholieken en protestanten voor vmbo, mavo, havo en vwo. Onze school is gevestigd in het Zeeuwsch-Maamse Terneuzen, de derde havenstad van Nederland. Het ZSC is een kwaliteitsschool die met resultaatverantwoordelijke teams werkt en die gekenmerkt wordt door een goed samenspel tussen leerling en leraar, pcrsoonli|kc aandacht, wcderzi|ds respect en een duidelijke onderwijskundige inrichting. Wij bieden leerlingen en medewer kers een veilige leer- en werkomge ving in een aangenaam schoolklimaat. Onze kernkwaliteiten zijn: christelijke identiteit open cultuur eigentijds doelgericht onderwijs aandacht voor heel de mens postadrrs Postbus 146 4530 AC Terneuzen telefoon 0115 - 694 029 fax 0115 - 694 800 t-mai! info^zscnl iedere^- tvx1 veU-i-0e 1 sJODV 1 Wij zijn zaterdag 3 en zondag 4 juli geopend tijdens de Dames - Heren en Kinderkleding Cloosterstraat 11 - 4587 CA Kloosterzande Telefoon: 0114-681074 Meer dan een miljoen mensen hebben moeite met lezen en schrijven. Doe er iets aan! Bel gratis voor informatie of voor een cursus dichtbij huis: 0800-0234444 actieplan® alfabetisering www.alfabetisering.nl Of hel nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp. woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact.. Kom op voor je rechten! Word ook lid van ANGO! Met ANGO kom je tot je recht! JANSENIUS-REUNIE HULST Wie? Eindexamenleerlingen 1994, HAVO en VWO Wanneer? Zaterdag 18 september, 14.00-18.00 uur Waar? Reynaertcollege (tot 16.00 uur), aansluitend in De Meerpaal. Kosten: 10 euro per persoon. Meer informatie en aanmelden kan tot 16 juli op deklasvan1994@hotmail.com Organisatie: Barry de Waal (06-27196323), Michel Reijns (06-53238129) NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 74