IfJIllCIl EEUWSE COURAN Oprotpremie mogelijk ingehouden op WW PZC Reclame voor noord-zuidroute taboe Polen komen toch werken Rabotrein moet wachten Voordelige vakanties scoor je bij de MyTravel Reiswinkel www.mytravel.nl Rei Daar moet je naar toe. Marlon Brando (80) overleden NEW PT CRUISER i[abinet haalt oud plan weer uit de kast Twee wedstrijden ichorsing voor ^an Nistelrooij Mededeling y Staat blijft nog baas over Schiphol 3 Portugal vreest spookscenario Advertentie Elke week in de zaterdagkrant LUIK - Michael Boogerd, Mare Wauters wachten op de trein tijdens een trainings- en Bram de Groot verregenen als ze rit rond Luik. Daar start vandaag de Tour de France met een proloog over 6,1 kilometer. foto Jasper Juinen/ANP pagina 21, 22 en 26 Tour de France door Wout Bareman en Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - De NV Wester- scheldetunnel mag in de cam pagne waarin de verbinding als alternatieve route voor de Ring rond Antwerpen wordt aange prezen, geen reclame maken voor het noord-zuidverkeer via Zeeland. Gedeputeerde A. Pop- pelaars (infrastructuur) heeft dat de directie laten weten. Poppelaars: „Wij hebben het concept van de folder, die de ko mende tijd wordt verspreid, ge zien en echt gelukkig waren we daar niet mee. Er wordt te na drukkelijk reclame gemaakt voor het noord-zuidverkeer." Hij heeft de tunneldirectie in middels gevraagd de campagne aan te passen. Sinds het begin van de recon structie van de Antwerpse Ring - twee weken geleden - zoekt (Advertentie) lezers Speel mee met de lezerstour! Vandaag de laatste kans om u in te schrijven. Of surf naar www.pzc.nl het internationale wegverkeer alternatieve routes. Eén daar van is de Westerscheldetunnel, die al direct honderden extra voertuigen per dag te verwerken kreeg. Geen probleem Poppelaars: „De A58 en de toe- leidende tunnelwegen - de Sloe- weg en de Tractaatweg - kun nen dat extra aanbod wel aan. 1000 of 1500 voertuigen boven op het gemiddelde van ruim 12.000 per dag hoeft dus geen en kel probleem te zijn. Dat is het wel als je diezelfde aantallen los laat op de Dammen- of Mid den-Zeelandroute. Zeker als daar ook het vakantieverkeer nog bijkomt.'' Het PvdA-staten- lid M. de Koster stelde eerder de ze week schriftelijke wagen over de campagne aan Gedepu teerde Staten. „Wij zijn altijd uitgegaan van het regionale ka rakter van de tunnel en nu wil de NV de verbinding in de markt zetten als een prima alter natief voor de internationale noord-zuidverbindihg Rotter- dam-Antwerpen-Gent. Dat gaat ons te ver." Woordvoerder I. de Moor van de tunnelexploitant ontkent dat het de bedoeling is een flessen hals als de Dammenroute extra onder druk te zetten. „Dat is na tuurlijk geen alternatief en dat kom je dan ook niet in de folder tegen." De NV wil de weggebrui kers alleen maar wijzen op de aanwezigheid van de Wester- scheldetunnel als alternatief. „Beschouw het als een stukje dienstverlening. De campagne start vandaag. Er gaan 50 vrachtwagens de weg op, voorzien van de slogan 'Volg me... ik neem de slimste route!'. De folders worden verspreid via wegrestaurants en tankstations in Vlaanderen, Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant, pagina W1 Zeeland zwakke verbinding door Harry Coerver SITTARD - Polen en inwoners van andere nieuwe lidstaten van de Europese Unie kunnen on danks maatregelen van de Ne derlandse regering vrij gemakke lijk in ons land aan het werk. Het bedrijfsleven heeft inmid dels manieren gevonden om gro te groepen werknemers tijdelijk in Nederland aan het werk te zetten. De regering heeft de laatste maanden geprobeerd de komst van Oost-Europese werknemers te beperken door alleen werkne mers uit bepaalde sectoren van de economie, zoals scheepsbou wers of slachters, toe te laten. Nederland mag volgens de Euro pese wetgeving beperkingen op leggen aan het 'vrije verkeer van werknemers'. Dat heeft Ne derland dan ook gedaan. De Staat heeft echter verzuimd be perkingen op te leggen aan het 'vrije verkeer van diensten'. Daarvan is sprake als bijvoor beeld een Pools bedrijf eigen werknemers naar Nederland stuurt. Deur Het blijkt voor Nederlandse on dernemingen een kleine moeite om in Polen een bedrijf op te zet ten (of te kopen) en vervolgens Poolse werknemers bijvoor beeld een jaar in Nederland te laten werken. Volgens een des kundige heeft Nederland de ene deur die toegang geeft tot de ar beidsmarkt gesloten, maar niet opgemerkt dat een andere deur helemaal open staat. Pogingen van minister De Geus van Sociale Zaken en Werkgele genheid om ook het 'vrije ver keer van diensten' te beperken zijn volgens deskundigen in bin nen en buitenland in strijd met Europese regelgeving en op den duur niet houdbaar. GPD pagina 3 dam tegen Turken van onze redactie buitenland LOS ANGELES - De wereld beroemde Amerikaanse ac teur Marlon Brando is donder dagavond (plaatselijke tijd) op 80-jarige leeftijd overle den in een ziekenhuis in Los Angeles. Dat heeft zijn fami lie gisteren bekendgemaakt. Brando overleed aan de gevol gen van longproblemen. Hij had ook hartklachten en leed aan overgewicht. Details over een begrafenis zijn niet be kendgemaakt. Brando's advo caat wilde wel kwijt dat de filmlegende in kleine kring ter aarde wordt besteld. Brando werd bekend door rol len in films als The Godfa ther, A Streetcar Named Desi re en On the Waterfront. Hij ontving een Oscar voor deze laatste film uit 1954. Twintig jaar later weigerde hij de pres tigieuze filmprijs voor zijn rol in The Godfather. Regisseur Francis Ford Cop pola, die met Brando Apoca lypse Now maakte, zei: „Mar lon zou het vreselijk vinden dat mensen nu opeens in de rij staan om te zeggen wat ze van zijn dood vinden. Ik zeg daarom alleen dat ik be droefd ben." Acteur Robert Duvall, die in The Godfather speelde, zei dat Brando 'zonder twijfel een peetvader is geweest van vele collega's over de hele we reld'. ANP pagina 2 The Godfather zwijgt (Advertentie) ILJPIIH Noteer u mij voor een proel abonnement van 5 weken voor €14,50 Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn Ipostlbankrekeningnummer- P2C bv gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens In de colofon treft u nadere informatie aan 8"711688 555547 O Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,45) Cl per kwartaal met automa tische incasso 56,60). D per jaar met automatische incasso 217,00). Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231 dp Ook zon Vooral zaterdagochtend enkele buien. In de -^middag meer zon. Matige tot krachtige ,Rjj westenwind. Temperatuur max. 19 graden. 46e jaargang no. 155 aterdag 3 juli 2004 bs nummer 1,70 internet: www.pzc.nl v.a. 29.830,- Met DVD speler t.w.v. 2135,- nu tijdelijk voor 499,- ilSSABON - De tuchtcommis- ie van de Europese voetbal- |ond Uefa heeft Ruud van Nis- Blrooij gisteren voor twee inter- ids geschorst. Hij kreeg de jhorsing wegens belediging de scheidsrechter in de hal- finale van het Europees kam- oenschap tegen Portugal. j Nederlandse aanvalsleider igde Anders Frisk na afloop de spelerstunnel naar de Ikamer woedend iets toe at de Zweedse arbiter zodanig i het verkeerde keegat schoot it hij het voorval rapporteer- t Ook in zijn commentaar pr de media uitte Van Nistel- oij kritiek op Frisk, die hij n partijdigheid beschuldigde, m Nistelrooij mist door deze raf de eerste twee duels in de valificatie voor het wereld- I mpioenschap van 2006 tegen jechië (8 september thuis) en icedonië (9 oktober uit). Hij eft t t maandagavond de tijd roep aan te tekenen. ANP gina 23 Dure aanval Van Nistelrooij oor een foutieve ingreep bij de ukkerij te Breda is in een deel n de oplage van vandaag de rde pagina van de bijlage Rei- n terechtgekomen op pagina 31 in de bijlage Trends, ize excuses voor het ongemak. Hoofdredactie PZC Advertentie t PARTNERS [0118 - 6(6617 (Advertentie) Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 2e katern pagina 12 Safari per tractor ;n g' e( i. r De Staat stoot een belangrijk deel van zijn aandelen in luchthaven Schiphol af, maar houdt samen met de ge meenten Amsterdam en Rotterdam voorlopig wel een meerderheidsbelang van 51 procent in het vliegveld. De ministerraad heeft gisteren unaniem besloten om de weg vrij te maken voor de privatisering en daarmee de beursgang van Schiphol. Heel Portugal probeert de spookbeelden van een neder laag in de finale te verbannen, maar het gastland van het Europees kampioenschap voetbal dient morgenavond ter dege rekening te houden met een plaaggeest. De Portuge zen moeten zien te voorkomen dat Euro 2004 eindigt zoals het begon: met een nederlaag te- gen Griekenland. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13. 15, 16, 17 en 19; Sport: 21, 22, 23, 24, 25 en 26; Reportage: W1W2, W3, W5 en W6; Reizen: W9, W11 en W15; Wonen: W17, W18, W19 en W20; Trends: W25 en W27; W28 en W29 an onze redactie binnenland )EN HAAG - Wie na ont- lag een ontslagvergoeding aeekrijgt, moet dat geld mo- jelijk eerst opsouperen alvo rens hij een WW-uitkering krijgt. Het kabinet heeft dit ude plan weer uit de kast -«trokken. werd het voornemen in- ™feslikt om de lieve vrede te be in het overleg met werk- evers en vakbonden, die hier fel op tegen zijn. Balkenende zei gisteren a afloop van de ministerraad at het kabinet bang is dat de W straks misbruikt wordt om rvroegd te stoppen met wer- pn. „De WW moet geen alterna- ef worden voor de vut", zei hij. i de ministerraad is gisteren ?n aantal alternatieven bespro- en om dat te voorkomen, ie premier herhaalde dat voor- 1 de 'anticumulatie-regeling' in e WW een serieuze optie is. jat betekent dat WW'ers er raks geen andere uitkeringen deer naast mogen hebben, zoals jen WAO-uitkering. Maar ook lat de gouden of zilveren hand- truk of een deel daarvan wordt fekort op de WW. en werkgevers heb- >en altijd fel geageerd tegen '.o'n regeling. Zij vrezen dat het alleen maar moeilijker wordt om mensen te ontslaan, omdat niemand meer wil meewerken aan ontslag. Daarnaast zullen de ontslagvergoedingen die geëist worden hoger worden. Creatief Volgens Balkenende leert de ge schiedenis echter dat werkge vers en werknemers creatief zijn in het misbruiken van wette lijke regelingen. „De WAO is destijds ook op grote schaal mis bruikt om mensen te laten af vloeien die helemaal niet in de WAO thuis hoorden." Eerder wees minister Zalm van Financi ën op het gevaar dat oudere werknemers zich laten ontslaan, omdat zij veelal vijf jaar recht hebben op een WW-uitkering van 70 procent van het laatst verdiende loon. Daarom pleit Zalm er voor de hoogte en duur van de WW te be korten. Voor dat voorstel is geen meerderheid in de Tweede Ka mer en ook verantwoordelijk mi nister De Geus van Sociale Za ken is ertegen. De ministers zijn op zoek naar alternatieven om oneigenlijk gebruik toch te voor komen. Volgend jaar wordt de 'toegang' tot de WW moeilijker gemaakt. GPD Scandinavisch design Rosé, het stiefzusje van de wijnen Hangende meiden Dringen op de Ring I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1