Fietsen is ook mooi op televisie Verfilming Spaans wandeldrama Sanne Wallis de Vries in Vet Hard Boek Max Pam wordt verfilmd Alison Eastwood in voetspoor Clint Bowie zegt opnieuw optreden af NOS verslaat voor veertigste keer Tour de France Plan B ligt klaar Eén beeld zegt meer dan duizend woorden. De nieuwe Astra. Designed to be driven donderdag 1 juli 2004 7 AMSTERDAM - Over het wandeldrama in Zuid-Spanje waarbij eind mei drie Nederlandse wandelaars omkwamen, komt een film, heeft producent Paul Voorthuysen gisteren be kendgemaakt- Tijdens de beklimming van de Mulhacen in Zuid-Spanje werd een groep toeristen overvallen door slecht weer. De Spaanse justitie heeft de gids van het gezelschap we gens ernstige nalatigheid in staat van beschuldiging gesteld. Scato van Opstall schrijft het scenario. De regie is in handen van televisiemaakster Mannin de Wildt, die hiermee haar speelfilmdebuut maakt. ANP AMSTERDAM - Cabaretière Sanne Wallis de Vries maald. haar actfeerdebuut in de actiekomedie Vet Hard. De 33-jarige; Wallis de Vries speelt in de film een sociologe, die probeert tijdens een bankoverval te bemiddelen tussen de politie en do criminelen. Zij moet dat met de dood bekopen. Haar rol is ge baseerd op haar typetje Jerney Kaagman dat ze speelde in het satirische tv-prog'ramma Kopspijkers. Wallis deed receipt ook auditie voor de nieuwe film van regisseur Martin Koolhq- ven (De Grot, Het zuiden). j Vet Hard is het bioscoopdebuut van de 25-jarige regisseur Tim Oliehoek. Jack Wouterse en Kurt Rogiers spelen de twee twee criminele broers die een ovex*val op een gelcltranspoxi be ramen om hun stervende vader te redden. Vet Hard draait vanaf begin 2005 in de Nederlandse bioscopen. ANP AMSTERDAM - Het Ravijn van schrijver Max Pam wordt verfilmd. Pi'oducent Paul Voorthuysen-heeft de rechten ge,- kocht van het boek over de zwai-e periode die Pam doorstond tijdens zijn revalidatie na een ernstige hersenbloeding. Het is voor het eerst dat een verhaal van Pam wordt verfilmd. Het scenario wordt geschreven door Gert Beukenkamp. De re gie ligt in handen van Pieter Kramer, die onder meer verant woordelijk was voor de musical Ja zuster, nee zuster en de VPRO-series Hertenkamp en Dertig minuten. De VPRO is ook coproducent van de film. Voor de hoofrol is producent Voorthuysen in gesprek met acteur Jeroen Willems. ANP LOS ANGELES - Alison Eastwood treedt in de voetsporen van haar vader Clint Eastwood. Ze vertolkt een hoofdrol in de onafhankelijke productie Raising The Dead. De 32-jaiïge Alison zal de film over een duister familiegeheim ook produ- ceren. De regie komt in handen van Isaac Eaton (Shadow Hours). De dochter van de voormalige western-acteur had al bijrollen in Poolhall Junkies en Absolute Power. ANP/DPA ROSKILDE - De Britse zanger David Bowie zal deze maand niet verschijnen op het grote rockfestival in het Deense Ros.- kilde. Bowie werd zaterdag enige tijd opgenomen in een zie kenhuis in Duitsland wegens een beknelde zenuw. De 57-jari- ge popster liet het weekeinde al verstek gaan op een festival in het Duitse Neuhausen ob Eek. Vorige week moest hij een optreden in Praag afbreken wegens pijnklachten. Twee we ken daarvoor zegde hij ook al twee optredens in Oostenrijk af. ANP/DPA e door Monique Brandt HILVERSUM - Een Franse berg- 1 hut, een kasteel, een haven en zelfs een kathedraal: sportpre- sentator Mart Smeets reist de lf komende weken weer door Frankrijk in het kielzog van de Tour de France die van 4 tot en B met 25 juli wordt gereden. u Voor de tweede keer presenteert hij vanaf allerhande locaties die naar vakantie doen verlangen, het late avondprogramma Stu- 6 dio Sportzomer, dat na de EK-fi- B nale zonder voetbalcommenta- tor Jack van Gelder van Portu- 'l gal naar Frankrijk verhuist. Net als vox'ig jaar ontvangt 'j' Smeets (oud)wielrenners, maar vj ook gasten die slechts een passie voor de sport hebben. De re- dactie wil dit jaar door de keuze 1 van de gasten nog dichter op de sport zitten„Ook de sfeer is ex'g f belangrijk in dit programma", aldus eindredacteur Jan Stekelenburg, tevens chef 1 d'equipe van de NOS tv-ploeg. „Frankrijk xs een vakantieland, dat moet je een beetje uitstra- len. We hebben gelukkig weer heel wat bijzondere locaties gevonden. Het programma krijgt net als vorig jaar een aantal vaste rubrieken, waaron- der de column van Jean Nelis- sen." - Naast de twintigkoppige ploeg i van Studio Sportzomer vertrek ken deze week nog eens vijftien radioverslaggevei's, technici, re- HILVERSUM - Op de afdeling sport van de NOS ligt Plan B al ldaar. Voor het geval Nederland zou doorgaan naar de finale en zondag Europees Kampioen zou worden, dan zou de verslagge ving van de Tour de France die zaterdag in Luik van start gaat, de eerste dagen danig aangepast moeten worden. Zondagavond en maandag zal, in het geval van een kampioen schap, een andere programme- dacteuren en producers onder leiding van Ferry de Groot voor Radio Tour de France naar start punt Luik, evenals elf mensen die zorg moeten dragen voor de reguliere Toux-uitzendingen op televisie. Een auto, een motor, satellietwagens, montagewa gens, een eigen vliegtuig: de ka ravaan is enoim. De redacties le veren ze onder het motto 'Fiet sen is ook mooi', hondex-dtwin- tig uur radio en honderd uur te levisie over de twintig te veiTij- den etappes met een totale leng te van 3395 kilometer. Vakantie gangers kunnen alle radio-uit zendingen volgen via de Wereld omroep. Het is dit jaar de veer tigste keer dat de NOS het ver loop van de Tour dagelijks op de buis brengt. Dwarsbomen De eerste uitzending rond de Tour is mox-genavond te zien in het NOS Tourjournaal om 19.35 uur. Hierin staat de vraag cen traal die iedere wielerliefhebber de komende weken zal beheer- sen: lapt Lance Armstrong het 'm voor de zesde keer of lukt het Jan Ullrich hem te dwarsbo men? Zaterdag, de dag van de proloog, kan de televisie om 16.30 aan. De overige dagelijkse uitzendingen gaan rond 14.35 uur van start op Nedexdand 2. Dit met xiitzondering van de vier bergetappes, die al eerder beginnen. Tijdexxs de etappes worden Franse beelden ge bruikt, samen met Nederlands ring gevolgd worden. „Vanzelf sprekend meer voetbal in plaats van wielrennen", aldus Martijn Lindenberg, ixitvoerend produ cer en verantwoordelijk voor de dagelijkse verslaggeving. „Mocht er maandag een huldi ging komen, dan nemen we daar alle ruimte voor", aldus Steke lenburg. „Desnoods zenden we uit via twee netten, maar daar ben ik persoonlijk geen voor stander van. We doen het liever allemaal op één zender." commentaar. Voor en na de rit ten zijn er eigen reportages en interaews. Daai'toe heeft de NOS twee cameraploegen pa- raat. „De kwaliteit van de Franse beelden is de afgelopen drie, vier jaar enorm verbeterd", aldus uitvoerend producer Mar- tijn Lindenberg. „Wat dat betreft zijn we dik tevreden. Dat incident vorig jaar, waarbij Beloki ten val kwam en Arm strong over een grasveld verder reed, was bijvoorbeeld een kun stig stukje camerawerk. Ze tonen tegenwoordig alles wat je móet zien, en zo hoort het ook." Het commentaar van de x-echtstreekse verslagen is voornamelijk in handen van Maarten Ducrot en Herbert Dijkstra. Jex'oen Koster verzorgt als verslaggever de reacties bij de start en finish, af en toe bijge staan door Vlado Veljanoski en Herbert Dijksti-a. Radio Tour de France is dage lijks van 14.00 uur tot 18.00 uur te beluisteren via Radio 1. Journalistiek „We zijn een journalistiek pro gramma, maar zenden ook uit voor mensen die niets met fiet sen hebben en Radio Tour de France gewoon een leuk zomer- programma vinden", aldus Sjors Frölich. Naast de uitzen dingen overdag, presenteert hij elke avond het programma De Avondetappe van 22.00 uxxr tot 23.00 uur. Hierin interviews, re portages en veel aandacht voor Nedexdandse renners. Naast Frölich, die tijdens de etappes weer achter op de NOS-motor zit, zijn Tom van 't Hek en Jan Douwe Kroeske in Hilvex'sum aanwezig, doet Jacques Chapel het wedstxijdverslag en volgt Edwin Cornelissen de renners vanuit de auto. Sebastiaan Tim merman maakt de reportages. Gastcolumnisten zijn acteur Peter Lusse, Peter Winnen, Wilf- ried de Jong, Hans Dijkstal, André Kuipers, comedienne Cin dy Pieterse en Toon Spooren- berg van het komische radiopro- grama Radio Bergeijk. GPD Jan Ullrich (links) en Lance Armstrong komen samen over de finish tijdens de tour van vorig jaar. foto Wouter Borre/GPD [j±uvnrmnuej Gem. brandstofverbruik en C02-uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren kms/liten van 11,0 tot 15,9. Liters/100 km: van 9,1 tot 6,3. C02 gr/km: van 218 tot 151. Dieselmotoren kms/liter van 19,2 tot 20,4. Liters/100 km: van 5,2 tot 4,9. C02 gr/km: van 140 tot 132. Opel. Fresh thinking - better cars. AUTOWEEK (nummer 11,12 en 18, maarten april 2004): 'Gespierde Astra maakt indruk.' 'Opel overtreft zichzelf; een echte rijdersauto.' 'De motor is rustig van aard en houdt zich ook op de snelweg stil. Het onderstel maakt de snelle praatjes van Opel helemaal waar.' 'Ja, de Astra is écht goed.' 'Met aandacht voor detail heeft Opel de grote lijnen in de gaten gehouden, zodat je de ruimte aan boord ook daadwerkelijk ervaart.' AUTOKAMPIOEN (nummer 5, maart 2004): 'Een fris ontwerp, vernieu wende techniek en scherpe prijzen: Opel gaat met de nieuwe Astra voor de top in de middenklasse. Eén ding is duidelijk: de ontwerpers hebben puntgaaf werk afgeleverd.' ALGEMEEN DAGBLAD (28 februari 2004): 'De nieuwe Astra is zowaar een dynamische auto geworden, die er niet alleen sportief uitziet, maar ook nog eens opwindend rijdt.' AUTOPODIUM (april 2004): 'Het nieuwe model oogt venijnig, stoer en volwassen. Hij heeft de uitstraling van een dure auto en zijn vormgeving vertoont veel aandacht voor detail.' 'De productiekwaliteit van de auto is erg goed. Alles voelt degelijk aan en blijkt mooi te zijn afgewerkt. Alle knoppen zitten op makkelijk bereikbare plaatsen en het bedieningsgemak van radio, klimaatregeling of navigatie, ondersteund door een prachtig groot kleurenbeeldscherm is voorbeeldig.' 'De auto stuurt heerlijk licht en direct.' 'Een verrassende belevenis is het rijden. Niet in de eerste plaats door het onderstel - dat is waanzinnig goed.' 'Hij is écht goed.' 'De Astra behoort tot de ruimste in zijn klasse en ook achterin zit je uitstekend.' 'Er is erg veel aandacht besteed aan kwaliteit.' DE AUTOTELEGRAAF (2 maart 2004): 'De nieuwe Astra rijdt verschrikkelijk fijn, een klasse beter dan zijn voorganger, en ziet er bovendien revolutionair uit.' 'Achter het stuur zit je als een prins, in goed steun biedende stoelen en met zicht op een duidelijk gegroepeerd instrumentarium.' 'Kortom het zit wel snor met de nieuwe Opel Astra.' AUTOVISIE (nummer 6, maart 2004): 'De Astra is werkelijk een dynamisch rijdend apparaat geworden.' 'Opvallender, rijker, maar vooral aantrekkelijker om in te rijden.' 'Opel zocht meer dynamiek en heeft het gevonden.' AUTO MOBILITEIT (nummer 1, februari 2004): 'Mef de nieuwe generatie van de Astra zorgt Opel voor groot nieuws. Ook letterlijk. In feite hoort hij bijna in de zakelijke middenklasse thuis.' HET AUTOBLADNIEUWS (nummer 6, maart 2004): 'De Astra wekt in een mum van tijd geweldig veel vertrouwen op het natte asfalt.' 'De Astra is kort gezegd een optelsom van prettige zaken, die het leven in een auto van deze tijd zo bijzonder maken. Zaken waarom je voor dit model kiest en waarmee je graag te koop loopt bij de buren of op een verjaardags feest.' HET PAROOL (18 maart 2004): 'Het uiterlijk is zelfs een beetje trendy met heldere koplampen, chroomstrips aan de voor- en achterzijde, dikke bumpers en geaccentueerde wielkasten. Ook van de binnenkant hebben de Opel ontwerpers veel meer werk gemaakt dan ooit tevoren.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 7