Lokale omroep dreigt met einde PZC Vogeltjesmarkt krijgt grondige facelift Hulst steekt acht ton in hoefijzerfabriek Kritiek op locatie nieuwe opvang thuis- en daklozen barst los Omroep Terneuzen in 2005 uit de ether zonder subsidieverhoging Slotconcert BOB-zomertoer gaat van start in Schoondijke 13 Motorrijder uit Sluis onderuit Slaan met honkbalknuppel bestraft Mannen aangehouden na geweld Werkstraf voor drankverslaafde rinorRené Hoonhorst TERNEUZEN - De kans is groot dat Terneuzen het vanaf volgend jaar weer zonder lokale agenda [STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG - Dorpskern, 11.00 - 17.00 uur: Beelden- en schilderijenroute en dag van de poëzie in kader van Cultu rele week; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal: 13.45 uur: Fietsclub; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten ,en spelletjesmiddag; Afsluiting seizoen; (Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe avond [voor jeugd vanaf 10 jaar; {Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; ;HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur; Biljar tten, pieren en handwerken; 19.00 en 120.00 uur: Dames gymclub; HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur: [Meer bewegen voor ouderen; :HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; HOOFDPLAAT Schapenboerderij 'Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding; (HULST - De Lieve, 10.30 uur: Biblio theek; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur. Zangkoor; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 19,30 uur: Bingo; De Kauter, 11.00 uur: Yoga voor oude ren; 13.30 uur: koersbal en kaarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13.00 - 17.00 uur: Soos voor tie ners vanaf 12 jaar; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 13.30 uur: Peuter -en kleuterdans; 13.30 uur: Hutselfrutselmiddag voor 6 tot 12 jarigen; 18,30 uur: Yoga; «St.Albert, 13.00 uur: Quiltpatchwork, ha ken, borduren en frivolité voor dames; 'biljarten; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaar ten en koersbal; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum meetpoint; VOGELWAARDE Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen voor ouderen gymnastiek; 15.45 uur: volksdansen; (Advertentie) Lokkerdreef 14 Tel (076)5088000 4879 ND Etten-Leur www.vermeulen-trappen.nl ook geopend op vrijdagavond en zaterdag REDACTIE ZEEUWS-VLAAN DEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur omroep moet doeii. Bestuur en medewerkers dreigen er het bijl tje bij neer te gooien als de ge meente niet meer dan 19.200 eu ro subsidie wil verstrekken. De meerderheid van de Terneuzen- se gemeenteraad lijkt echter niet verder te willen gaan, bleek gisteren tijdens de vergadering van commissie Samenleving. Bestuursvoorzitter J. Snelders probeerde de commissieleden er tijdens de inspraakronde van te overtuigen dat een lokale om roep een basisvoorziening voor (Advertentie) 'Het Middelburgs Veilinghuis' TOP VEILING Zaterdag 3 juli zal D.V. in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg o.a. de nalatenschap van de bekende arts, Dr. Kleinepier te Goes geveild worden door Veilingmeester A, I. Verhage. In deze veiling zitten o.a. ook vijf schil derijen van Rcimond Kimpe, tekeningen van Jan Toorop, een zeldzaam 17e eeuws schilderij van Le Foucquicr en vele schil derijen uit de Romantische en Belgische school, Zeeuwse sieraden: bloedkoraal en granaat, collectie filigram zilveren ges pen, brandewijnkommen en serviezen, alsook gouden sieraden met diamant en briljant, twee 17e eeuwse gobelins, een Amsterdams staand horloge, getekend Gerrit Bramer. 17e eeuwse Zeeuwse kas ten. wortelnoten- en mahoniehouten kabi netten, topbyreaux, een zeldzame collec tie 18e eeuws Delfts aardewerk, diverse Goudsplatcel, Jaguar Old Timer MKII I960 in perfecte slaat, etc. Kijkdagen: vrijdag 2 juli van 15.00 tot 20.00 uur en zaterdagmorgen voor de veiling van 10.00 tol 11.30 uur. Rijk geïllustreerde catalogus in de zaal verkrijgbaar! Kunst- en Antiekveilingen A. I. Verhage (0118-627639 - 06-23360501 Notariskantoor Vegter, Middelburg, www.hetniiddclburgsveilingliuis.nl eert gemeente kan zijn. De ma nier waarop Omroep Terneuzen zijn taak invult en inwoners van Terneuzen van informatie voor ziet, het aantal luisteraars dat de zender trekt en de, landelijk gezien, goede resultaten die de omroep haalt, rechtvaardigen volgens de voorzitter een struc turele subsidie van 40.000 euro en een garantiesubsidie van de helft van dat bedrag als de ad vertentie-inkomsten eens mo gen tegenvallen. P. Clijsen (GroënLinks) praatte zich de blaren op zijn tong om door René Hoonhorst TERNEUZEN - De brieven la gen nog niet bij de omwonenden van gezondheidscentrum De Tij man in de bus, of de reacties kwamen al los. Die waren zo fel als werd verwacht en gevreesd. Hoe haalt het gemeentebestuur van Terneuzen het in zijn hoofd om een dag- en nachtopvang voor dak- en thuislozen vlakbij een woonwijk, vóór het stadhuis op een A-locatie in de stad te vestigen? Wethouder C. Liefting' had het antwoord nog zo zorgvuldig ge formuleerd. Het nieuwe opvang centrum is niet te vergelijken met de voorgangers. Er komt een dienstencentrum waar be zoekers overdag onder meer kun nen meedoen aan allerlei activi teiten en gezondheidskeuringen. En er komt een hostel, een be schermde woonvorm, die perma nent onderdak biedt aan tien daklozen. Het zwerven op straat wordt daardoor al een stuk min der en eventuele overlast op het medestanders te vinden voor het instandhouden van de lokale om roep. De Vereniging van Neder landse Gemeenten en de Organi satie voor Lokale Omroepen Ne derland stellen niet voor niets dat Omroep Terneuzen het goed doet en de lokale zender boekt ontegenzeggelijk vooruitgang, benadrukte Clijsen. Ook J. Baart (TOP) hield een warm pleidooi voor verhoging van de subsidie. Toen Baart nog wethouder was, vroegen raadsle den hem elke maand hoe het stond met de heroprichting van lege, overzichtelijke Stadhuis plein is makkelijker te bestrij den dan op elke andere plek in de binnenstad. Bouwers, eigenaren van panden en omwonenden hebben weinig vertrouwen in die argumenten. Burgemeester J. Lonink en enke le wethouders werden gisteren direct belaagd door de project ontwikkelaar van de in aan bouw zijnde woontorens van TERNEUZEN - De Terneuzen muziekschool Toonbeeld sluit op zaterdag 10 juli het lesjaar af met een traditioneel slotconcert. De uitvoering is van 19.00 tot 21.15 uur in de muziekschool aan de Bellamystraat. Na de uit voering reikt de Terneuzense wethouder S. de Mol-Marcusse diploma's algemene muzikale vorming (amv) en hafabra uit. Een dag eerder is er op het bui tenplein van Toonbeeld vanaf 19.30 uur een uitvoering door en voor jongeren. een lokale zender. „En nu draaien we de zaak weer met het grootste gemak de nek om", stelde Baart. Concreter Die conclusie van de TOP-man lijkt gerechtvaardigd, omdat Clijsen en hij slechts steun kre gen van D66 en de WD. De grootste coalitiepartijen CDA en PvdA, die samen een grote meerderheid vertegenwoordi gen, schaarden zich geheel ach ter" het collegevoorstel en wens ten de hand niet in eigen boe- Waterfront en de bezitter van een kantoorpand. Zij vrezen een stagnerende verkoop van appar tementen, problemen met de ver huur van panden en daling van de waarde van hun onroerend goed. De grond waarop dat on roerend goed staat, moest wel duur worden betaald omdat het om A-locaties ging, werd Lo nink voor de voeten geworpen. Roerig Omwonenden en toekomstige be woners van Waterfrontflats vre zen in de toekomst toch met overlast van drugshandel, sa menscholing en zwerfvuil te ma ken te krijgen. Enkele bewoners van de Steenkamplaan lieten gis teravond na de vergadering van de commissie Samenleving al weten dat zij juist buurten el ders in Terneuzen waren ont vlucht om in de rustige wijk Ja va te gaan wonen. Het belooft maandagavond 5 juli, als de ge meente het vooi'stel nog eens toe licht voor de buurt, een roerige bijeenkomst te worden in het stadskantoor. zem te steken, toen P. van der Heijden (D66) zijn mede-com missieleden voorhield dat de op dracht voor het luisteronder zoek wel wat concreter had ge kund. De meeste partijen bleven vinden dat de omroep te weinig luisteraars trekt en niet als ba sisvoorziening voor de inwoners hoeft te worden gezien. Of een gesprek van wethouder C. de Mol-Marcusse met vertegen woordigers van de omroep nog openingen oplevert - zoals Van der Heijden voorstelt - bleef gis teravond ongewis. SCHOONDIJKE - Het BOB-team van verkeersorgani- satie 3VO begint komend week end zijn zomertoer op de Maone- blusserfeesten in Schoondijke. Tot eind augustus toert het BOB (Bewust Onbeschonken Bestuur- der)-team langs campings, fees ten en evenementen in West- Zeeuws-Vlaanderen. De 3VO' ers wijzen toeristen en Zeeuws- Vlamingen nog eens extra op de gevaren van rijden onder in vloed van alcohol. Feestgangers en vakantievierders die goed ge drag laten zien, krijgen een gele BOB-sleutelhanger cadeau. Vorig jaar deden 4200 mensen mee aan de alcoholtest in de zo merperiode. Bijna negendui zend toeristen en recreanten lie ten zich informeren over het doel van de campagne. Dat be reik stemde tot tevredenheid bij 3VO en verkeersproject Duur zaam Veilig Verkeer West- Zeeuws-Vlaanderen, dat de cam pagne subsidieert. En dus komt het BOB-team deze zomer op nieuw ongeveer vijftien keer in actie. door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst in vesteert 828.000 euro in de her structurering van hoefij?erfa- briek Kerckhaert in Vogelwaar de. De provincie geeft twee ton subsidie. De verouderde kantoren, een deel van de verouderde produc tieruimten en twee oude wonin gen maken plaats voor nieuw bouw een stukje verder van Ra penburg af. Tussen Rapenburg en de nieuwbouw komt een openbaar parkeerterrein waar door de parkeerproblemen aan Rapenburg worden opgelost. De opslag en het distributiecen trum worden verplaatst naar be drijventerrein Hogeweg in Hulst. Kerckhaert wilde zijn bedrijf in eerste instantie op de huidige plek uitbreiden. Voor de be drijf suitb rei ding kocht hij een lap grond van ruim 1,8 hectare tussen de Margaretsedijk en de Grafelijkheid. Zijn pogingen om in Vogelwaarde uit te breiden liepen echter op niets uit. Kerckhaert zat met voor hem waardeloze grond in zijn maag. De gemeente koopt de betreffen de grond nu van Kerckaert voor 258.000 euro. De 1,8 hectare wordt ingericht als wandelbos. De gemeente koopt tevens het terrein tussen Rapenburg en de nieuwbouw voor de inrichting als openbaar parkeerterrein. De ze transactie kost de gemeente twee ton. Veiliger Het nieuwe parkeerterrein wordt tevens betrokken bij het veiliger maken van Rapenburg. Bewoners klagen al een tijd over te hard rijdend verkeer over Rapenburg, De grondverkoop aan Kerckhae rt op Hogeweg levert de gemeen te overigens 180.000 euro min der op. De grondprijs is met vijf euro per vierkante meter ver hoogd, maar tijdens de onder handelingen met Kerckhaert gold nog de oorspronkelijke grondprijs van 35 euro per vier kante meter. Daarnaast geldt een korting van vijf euro per vierkante meter bij een afname van een hectare of meer. Kerckhaert koopt 1,8 hectare op bedrijventerrein Hogeweg. woensdag 30 juni 2004 Het trappenkunstwerk op Theaterplein (beter bekend als de Vogeltjesmarkt) zal bij de herinrichting verdwijnen. door Bart De Clerck ANTWERPEN - De stad Antwerpen wil het versleten Theaterplein in 2005 her- aanleggen. Hoewel de open ruimte vlak voor de Antwerpse stadsschouwburg of ficieel Theaterplein heet, staat het ge bied bij het grote publiek eerder be kend als de Vogelenmarkt, en de vele Nederlanders die 's zondags massaal naar de Scheldestad afzakken, hebben het doorgaans dan weer over de Vogel tjesmarkt. Hoe het plein ook mag heten, vast staat dat het volgend jaar een grondige face-lift krijgt. Het trappenkunstwerk in het midden van het plein verdwijnt waardoor de marktkramers meer plaats krijgen. En er ontstaat ruimte om bij voorbeeld een circus te plaatsen of een evenement te organiseren. En één ding is zeker, hoe het plein er in de toekomst ook zal uitzien, de traditionele Vogelen markt blijft op het Theaterplein. Het plein verkeert nu in een verloeder de staat, vooral het trapvormige kunst werk van beeldhouwer Jan Dries heeft duidelijk betere tijden gekend. Skaters deden jarenlang hun verwoestende werk op de trappen van het monument en toen in 2003 een toeristenbus in de put van het trappenbouwsel reed, liep het kunstwerk aanzienlijke schade op. Voortdurend moeten er nu losliggende kasseien op hun plaats worden gelegd. Met de geplande heraanleg van het plein zou een bedrag gemoeid zijn van ruim 6 miljoen euro. Cabaretier Advies over de heraanleg van het plein kwam enige tijd geleden uit onverwach te hoek. Toen de Nederlandse cabare tier Herman Van Veen vorig jaar tijdens zijn tournee enkele weken in Antwer pen speelde, droeg hij enkele ideeën aan over hoe het plein er in de toekomst vol gens hem zou moeten uitzien. Van Veen spoorde de Antwerpse politici aan om bij een eventuele heraanleg van het plein meteen werk te maken van een. be tere promotie van de talrijke toneelge zelschappen die in de buurt actief zijn. „In een straal van een kilometer rond het Theaterplein liggen zeker tien thea ters", stelde Van Veen vast. „Toch merk je daar als bezoeker aan Antwerpen nauwelijks iets van." Van Veen suggereerde het Antwerpse stadsbestuur daarom om vanuit het mid den van het plein gekleurde trajecten te laten vertrekken naar de verscheidene theaters. De kans dat het stadsbestuur dit idee ook gaat uitvoeren is inmiddels zeer reëel. Met zijn theaterpiste overdrijft Van Veen volgens de Antwerpse bewindslie den allerminst. „Een buitenlandse toe rist die een bezoekje brengt aan Enge land weet dat hij in het Londense West End moet zijn voor een ruim aanbod van toneelvoorstellingen, en elke thea terliefhebber die in New York is, vindt moeiteloos zijn weg naar Broadway. Maar hoeveel Antwerpenaren, laat staan buitenlandse toeristen, weten dat er op een steenworp van de Grote Markt maar liefst acht theatergezel schappen actief zijn?", zo reageert de foto Wim Kempenaers Vlaamse krant De Morgen op het idee van Herman Van Veen. Volgens recente cijfers worden er in Antwerpen jaar lijks bijna 1600 voorstellingen opge voerd. Het enthousiasme voor de heraanleg van het plein lijl^t in Antwerpen dus groot. Toch is er één iemand die de plan nen geen warm hart toedraagt, en dat is Jan Dries. Hij is de man die in de jaren zeventig het trappenkunstwerk creëer de dat bij de geplande heraanleg zou moeten verdwijnen. Het trappenvier- kant meet 36 meter bij 36 meter en do mineert daarmee het hele plein. In de Antwerpse volksmond werd de hele con structie ook wel omgedoopt tot 'de put'. Jan Dries heeft er naar eigen zeggen geen bezwaar tegen dat zijn creatie zou worden verwijderd, maar hij eist wel ga ranties dat het ergens anders in de stad zou worden heropgebouwd. Krijgt de 78-jarige kunstenaar die ga ranties niet, dan lijkt hij vast van plan om bij de rechter zijn gelijk te zoeken. Maar of het zover moet komen is de vraag, want bij het stadsbestuur hoopt men bij een eventuele heraanleg met de kunstenaar tot een compromis te kun nen komen. TERNEUZEN - Een 41-jarige inwoner uit de gemeente Sluis is gisteren gewond geraakt, nadat hij met zijn motor onderuit was gegaan om een aanrijding te voorkomen. Op de kruising Axelsestraat/Schuttershofweg in Terneu zen kreeg de motorrijder rond 18.00 uur geen voorrang van een 35-jarige automobiliste uit de gemeente Terneu zen. Om een aanrijding te voorkomen, legde hij zijn mo tor plat waardoor deze aan de gehele rechterzijde bescha digd raakte. De motorrijder liep hierbij een pijnlijke heup en verwondingen op aan zijn been. Hij is voor behande ling overgebracht naar het ziekenhuis. MIDDELBURG - Een negentienjarige man uit Terneuzen toonde gisteren in Middelburg geen enkele spijt van het slaan met een honkbalknuppel tegen het hoofd van een wildvreemde man. Het was hem allemaal te doen geweest om de honderd euro die zijn opdrachtgever had beloofd. „U had die man dood kunnnen slaan", reageerde politie rechter B. Doorewaard verontwaardigd. Hij was het hele maal eens met officier van justitie G. Oosterveld om de Terneuzenaar voor poging tot toebrengen van zwaar licha melijk letsel tot twee maanden cel te veroordelen. De verdachte was duidelijk geëmotioneerd. „Ik heb geen geld, geen werk en geen uitkering. Ze doen niks voor me. Ik moet geld hebben", riep hij vertwijfeld. De officier re pliceerde: „Het is schandalig om alles op anderen af te schuiven." Ook politierechter keurde de houding van ver dachte af. Hij vond twee maanden gevangenisstraf pas send, zodat de Terneuzenaar in de cel de tijd heeft om tot bezinning te komen. GOES - De politie heeft gistermorgen in Goes een 33-jari- ge Goesenaar en een 40-jarige Vlissinger aangehouden. De twee waren in de nacht van zaterdag op zondag be trokken bij een ruzie in een horecagelegenheid in Ovezan- de. Nadat de ruzie zich naar buiten had verplaatst, is één van de verdachten ingereden op de groep mensen waar mee hij en zijn maat het aan de stok hadden. Daarbij vie len drie gewonden, die zich in het ziekenhuis moesten la ten behandelen. De twee mannen gingen er na het inci dent vandoor, maar zijn gisteren in verzekering gesteld. MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Aardenburg moest gisteren in Middelburg bekennen dat de gepleegde misdrijven te maken hadden met zijn alcoholverslaving. Hij schikte zich dan ook in de straf, die politierechter B. Doorewaard Boekhout hem oplegde: 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, zes maanden rijontzeg ging en 80 euro boete. Zo gooide hij na een avondje stap pen op 20 april de ruiten in van twee woningen in Oost burg. Hij ging naar binnen om zijn roes uit te slapen in wat hij dacht dat het huis van zijn vriendin was. Later bleek dat hij bij de buren op de bank lag. Drie weken eerder, op 29 maart, had hij dronken een bromfiets bestuurd. Uit een test bleek dat hij ruim drie keer te veel alcohol op had. Ook had hij niet geen brom mercertificaat. De Aardenburger zei geen remmingen te hebben als hij gaat drinken. Daarom legde de politierech ter de man verplicht reclasseringstoezicht op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 55