Zomer evenementen lijken gered PZC Vogeltjesmarkt krijgt grondige facelift PZC Gemeente moet gebruik openbaar vervoer stimuleren Spijbelproject op Goeree-Overflakkee na zomer van start ;13 Activiteiten in Zierikzee gaan door dankzij actie ondernemers Zeven keer kat bij Alexandra TOP VEILING JS pleiten voor behoud Midgard Banenwissel bij ROC W-Brabant Motorrijder raakt rijbewijs kwijt Alcoholgebruik leidt tot misdrijven Biebs verkopen boeken en cd's Taxatiedag van kunst en antiek agenda woensdag 30 juni 2004 ZIERIKZEE - Het gaat de goe de kant op met de actie 'Help Zierikzee de zomer door'. De or ganiserende groep ondernemers- gaat er vanuit dat de zomereve nementen die door het ter ziele gaan van ondernemersvereni ging ZOC in de knel dreigden te komen gewoon doorgaan. Elke zomer worden in Zierikzee bate van toerist, recreant en >n inwoner tal van evenemen- ZIERIKZEE - Zeven Ne derlandse kunstenaars to nen vanaf zaterdag hun kat- tenwerk in galerie Alexan dra aan de Lange Nobel- straat in Zierikzee. De ex positie loopt tot en met 29 augustus. Sil van Mil uit Zierikzee toont een aantal groots op gezette olieverven van een Tonkinees. Haar stadsgeno te Marieke Struijk is aan wezig met figuratief werk in diverse technieken. Eli- ne Jansen uit Middelburg laat zien dat katten ook in keramiek en papier machée fraai zijn. Rotter dammer Albert Kramer heeft zich toegelegd op een handbeschilderd gietste- nen exemplaar. Petra Ver- looy uit Etten-Leur springt er weer uit met kopstudies in fraaie kleuren. Bij Nel van Wijngaarden uit Gou da staat de kat centraal in een aantal humoristische pastels. Eindhovenaar Frits Frederik heeft metaal plastieken als speciaüteit, die als wandobjetct kun nen dienen voor binnen en buiten. De galerie is geopend van dinsdag lot en met zondag tussen 11.00 en 17.00 uur en op donderdag ook van 18.30-21.00 uur. Advertentie REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ten op poten gezet. Naast de vijf Maritieme Dagen - vijf dinsda gen op rij - zijn er de kinderrom melmarkt en de hobby- en crea- tiefmarkt. Die evenementen worden ver zorgd door Stichting Zierikzee Aktief, die daarnaast ook zaken als de intocht van Sinterklaas en de organisatie van de Kerst markt voor haar rekening neemt. Dit alles werd gefinan cierd via ondernemersvemei- ging het Zierikzees Ondenemers Collectief. Toen in maart dit jaar het ZOC-bestuur opstapte en er niet direct zicht was op een 'doorstart' van de onderne mersvereniging, dreigden de zo- meractiviteiten in het gedingte komen. Dat was voor een groep onderne mers aanleiding om de genoem de actie 'Help Zierikzee de zo mer door' op touw te zetten. De groep riep middels een brand brief en pamfletten de Zierikzee- se ondernemers op de zomereve- nementen te redden. Hen werd een minimale bijdrage van 100 euro per ondernemer gevraagd. Op die oproep is, zegt mede-ini- tiatienemer van de actie A. Flik- weert, erg positief gereageerd. „De actie loopt nog, maar ik ga er vanuit dat het helemaal goed gaat komen en alle zomerevene- menten gewoon door kunnen gaan." Herfstpop Ondertussen wordt hard ge werkt aan de oprichting van een nieuwe ondernemersvereniging en een compleet nieuw draai boek voor zomerevenementen volgend jaar. Het streven is, stelt Flikweert, elke maand min stens één evenement te houden. Dat kan variëren van een zich hoofdzakelijk in een aantal res taurants afspelend 'schelpdier- weeken' tot een op de leest van het succesvolle Paaspop ge schoeid Herfstpop. Genoemd Schelpdierweekend staat gepland voor het weekend na de Zierikzeese havendagen. Muzikaal evenement Herfstpop - live muziek in café's - wordt op een nog nader te bepalen dag in de herfstvakantie gehouden. Aan de formule van de Maritie me Dagen en de andere gebrui kelijke zomerevenementen wordt dit jaar nog niet gesleu teld. Het is wel de bedoeling voor het volgend seizoen een en ander tegen te licht te houden en eventueel veranderingen door te voeren. Daar was de tijd nu echter te kort voor volgens Flikweert. „Het is nu puur er voor zorgen dat alles doorgaat en meer niet." Het is de bedoeling dat de nieu we ondernemersvereniging er begin volgend jaar staat. De kern wordt gevomd door een platform, aangestuurd door vier bestuurders. Zij worden bijgestaan door twee vertegenwoordigers uit de afzon derlijke wijken in de Zierikzee se binnenstad. Het trappenkunstwerk óp het Theaterplein (beter bekend als de Vogeltjesmarkt) zal bij de herinrichting verdwijnen. door Bart De Clerck ANTWERPEN - De stad Antwerpen wil het versleten Theaterplein in 2005 her- aanleggen. Hoewel de open ruimte vlak voor de Antwerpse stadsschouwburg of ficieel Theaterplein heet, staat het ge bied bij het grote publiek eerder be kend als de Vogelenmarkt, en de vele Nederlanders die 's zondags massaal naar de Scheldestad afzakken hebben het doorgaans dan weer over de Vogel tjesmarkt. Hoe het plein ook mag heten, vast staat dat het plein volgend jaar een grondige face-lift krijgt. Het trappenkunstwerk in het midden van het plein verdwijnt waardoor de marktkramers meer plaats krijgen. En er ontstaat ruimte om bij voorbeeld een circus te plaatsen of een evenement te organiseren. En één ding is zeker, hoe het plein er in de toekomst ook zal uitzien de traditionele Vogelen markt blijft op het Theaterplein. Plet plein verkeert nu in een verloeder de staat, vooral het trapvormige kunst werk van beeldhouwer Jan Dries heeft duidelijk betere tijden gekend. Skaters deden jarenlang hun verwoestende werk op de trappen van het monument en toen in 2003 een toeristenbus in de put van het trappenbouwsel reed, liep het kunstwerk aanzienlijke schade op. Voortdurend moeten er nu losliggende kasseien op hun plaats worden gelegd. Met de geplande heraanleg van het plein zou een bedrag gemoeid zijn van 6,19 miljoen euro. Cabaretier Advies over de heraanleg van het plein kwam enige tijd geleden uit onverwach te hoek. Toen Nederlands cabaretier Herman Van Veen vorig jaar tijdens zijn tournee enkele weken in Antwer pen speelde, droeg hij enkele ideeën aan over hoe het plein er in de toekomst vol gens hem zou moeten uitzien. Van Veen spoorde de Antwerpse politici aan om bij een eventuele heraanleg van het plein meteen werk te maken van een be tere promotie van de talrijke toneelge zelschappen die in de buurt actief zijn. „In een straal van een kilometer rond het Theaterplein liggen zeker tien thea ters", stelde Van Veen vast. „Toch merk je daar als bezoeker aan Antwerpen nauwelijks iets van." Van Veen suggereerde het Antwerpse stadsbestuur daarom om vanuit het mid den van het plein gekleurde trajecten te laten vertrekken naar de verscheidene theaters. De kans dat het stadsbestuur dit idee ook gaat uitvoeren is inmiddels zeer reëel. Met zijn theaterpiste overdrijft Van Veen volgens de Antwerpse bewindslie den allerminst. „Een buitenlandse toe rist die een bezoekje brengt aan Enge land weet dat hij in het Londense West End moet zijn voor een ruim aanbod van toneelvoorstellingen, en elke thea terliefhebber die in New York is, vindt moeiteloos zijn weg naar Broadway. Maar hoeveel Antwerpenaren, laat staan buitenlandse toeristen, weten dat er op een steenworp van de Grote Markt maar liefst acht theatergezel schappen actief zijn?", zo reageert de fotoWim Kempenaers Vlaamse krant De Morgen op het idee van Herman Van Veen. Volgens recente cijfers worden er in Antwerpen jaar lijks maar liefst 1.589 voorstellingen op gevoerd. Het enthousiasme voor de heraanleg van het plein lijkt in Antwerpen dus groot. Toch is er één iemand die de plan nen geen warm hart toedraagt, met na me Jan Dries. Hij is de man die in de ja ren zeventig het trappenkunstwerk creëerde dat bij de geplande heraanleg zou moeten verdwijnen. Het tfappen- vierkant meet 36 meter op 36 meter en domineert daarmee het hele plein. In de Antwerpse volksmond werd de hele con structie ook wel omgedoopt tot 'de put'. Jan Dries heeft er naar eigen zeggen geen bezwaar tegen dat zijn creatie zou worden verwijderd, maar hij eist wel ga ranties dat het ergens anders in de stad zou worden heropgebouwd. Krijgt de 78-jarige kunstenaar die ga ranties niet, dan lijkt hij vast van plan om bij de rechter zijn gelijk te zoeken. Maar of het zover moet komen is de vraag want bij het stadsbestuur hoopt men bij een eventuele heraanleg met de kunstenaar tot een compromis te kun nen komen. (Advertentie) 'Het Middelburgs Veilinghuis' Zaterdag 3 juli zal D.V. in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg o.a. de nalatenschap van de bekende arts, Dr. Klcinepier te Goes geveild worden door Veilingmeester A, Ij Verhage. In deze veiling zitten o.a. ook vijf schil derijen van Rcimond Kimpe, tekeningen van Jan Toorop, een zeldzaam 17e ceuws schilderij van Le Foucquier en vele schil derijen uit de Romantische en Belgische school, Zeeuwse sieraden: bloedkoraal en granaat, collectie filigrain zilveren ges pen, brandewijnkommen en serviezen, alsook gouden sieraden met diamant en briljant, twee 17e eeuwse gobelins, een Amsterdams staand horloge, getekend Gerrit Bramcr. 17e eeuwse Zeeuwse kas ten, wortelnolen- en mahoniehouten kabi netten, lopbureaux, een zeldzame collec tie 18e eeuws Delfts aardewerk, diverse Goudsplateel, Jaguaf Old Timer MKII I960 in perfecte staat, etc. Kijkdagen: vrijdag 2 juli van 15.00 tot 20.00 uur en zaterdagmorgen voor de veiling van 10.00 tot 11.30 uur. Rijk geïllustreerde catalogus in de zaal verkrijgbaar! Kunst- en Antiekveilingen A. I. Verhage (0118-627639 - 06-23360501). Notariskantoor Vegter. Middelburg. www.liclmiddelburgsvcilinghuis.nl MIDDELBURG - De Jonge Socialisten binnen de PvdA (JS) vinden een nieuw jongerencentrum in Middelburg noodzakelijk. De jongerenorganisatie vindt het belang rijk dat er een ontmoetingsplek is voor jongeren. De gemeenteraad in Middelburg nam vorige week op ini tiatief van de PvdA en GroenLinks een voorstel aan om geld vrij te maken voor behoud van een jongerencentrum in de binnenstad. Voorafgaand aan de raadsvergadering ontving burgemeester K. Schouwenaar een petitie met duizend handtekeningen. Vrijwilligers en bezoekers van Midgard hadden de steunbetuigingen de afgelopen weken opgehaald.Wanneer Midgard over een paar jaar de deu ren sluit, moet er een goed alternatief zijn voor de huidige bezoekers van Midgard, vinden de JS. De jongerenorgani satie hoopt dat het jongerencentrum de kans krijgt meer groepen te trekken. Eén van de argumenten van B en W om Midgard op te heffen is dat het centrum te weinig be zoekers trekt. BERGEN OP ZOOM - Op het ROC West-Brabant wisse len het komende schoolseizoen de directeuren van plaats. Zij dragen hun functie over aan een collega van een ande re school. Zo blijft niemand jaren aan zijn stoel 'plakken'. Het is bedoeling dat op, termijn ook docenten rouleren. Het ROC wil op die manier het personeelsbeleid vernieu wen en inspelen op wensen voor loopbaanontwikkeling. De onderwijsinstelling denkt dat zo de goede krachten op de juiste plek terechtkomen en dat kan worden voldaan aan ambities van werknemers. Het houdt de organisatie tevens fris. THOLEN - Tijdens videosurveillance is gistel-middag het rijbewijs ingevorderd van een 37-jarige Belgische motor rijder voor te hard rijden. Op de Oesterdam had de motor rijder de videoauto ingehaald met een snelheid van 135 a 140 km/u. Op het eind van de Oesterdam werd een snel heid gemeten van 170 km/u waar 80 km/u is toegestaan. Hierop werd de motorrijder aan de kant gezet en werd zijn rijbewijs ter plaatse ingevorderd. MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Aardenburg moest gisteren in Middelburg bekennen dat de gepleegde misdrijven te maken hadden met zijn alcoholverslaving. Hij schikte zich dan ook in de straf, die politierechter B. Doorewaard Boekhout hem oplegde: 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, zes maanden rijontzeg ging en 80 euro boete. Zo zei hij na een avondje stappen door de alcohol ver heen te zijn toen hij 20 april zomaar de ruiten van twee woningen in Oostburg ingooide. Hij waande zich in de woning van zijn vriendin, maar dat bleek een misvatting. Hij had zich in de woning vergist en lag een deur verder zijn roes uit te slapen op de bank, waar de vrouw des huizes hem aantrof. Drie weken eer der, 29 maart, had hij dronken een bromfiets bestuurd. Het alcoholpercentage bedroeg 795 microgram, ruim drie keer zoveel als toegestaan. Ook bleek hij niet over een cer tificaat te beschikken. De Aardenburger zei dat er geen rem op staat als hij gaat drinken. Daarom legde de politie rechter de man verplicht reclasseringstoezicht op. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Dc gemeen te Schouwen-Duiveland moet onder de eilandbewoners het ge bruik van het openbaar vervoer actief stimuleren. Bijvoorbeeld door het verstrekken van vrij vervoerskaarten. Dat vindt de dorpsraad Scharendijke. De dorpsraad heeft onlangs on der de inwoners van het dorp een enquête gehouden over het belang van het openbaar ver voer. De uitkomsten daarvan werden gisteravond tijdens de vergadering van de dorpsraad gepresenteerd. Eén van de con clusies is dat de behoefte aan openbaar vervoer in het Midden- schouwse dorp groot is. Negenentwintig procent van de bevolking zegt regelmatig de bus te pakken. Een kwart daar van doet dat dagelijks, 9,2 pro cent meerdere malen per week en 14 procent onregelmatig. Jon geren geven te kennen dat ze graag op Scharendijke willen blijven wonen mits het open baar vervoer beter wordt gere geld. Een gegeven waar de ge meente in de visie van de dorps raad op in moet spelen. Dorps raadvoorzitter J. Prins: „De ge meente heeft gekozen voor ver sterking van de centrumfunctie van Zierikzee. Dat staat ave rechts op actief beleid met als doel handhaving en versterking van de leefbaarheid in de kleine re kernen." Basisvoorziening Goed openbaar vervoer is, vindt de dorpsraad, een basisvoorzie ning. Een voorziening waar de gemeente meer zeggenschap over zou moeten krijgen. Tij dens de dorpsraadvergadering pleitte Prins voor een eigen bud get voor de gemeente voor in standhouding en verbetering van het openbaar vervoer. Dat zou volgens de dorpsraad kunnen door het huidige budget - inclusief de rijksbijdrage en de eigen bijdrage van de provincie te splitsen. Ook vindt de dorps raad dat de gemeente een actief beleid moet voeren om de eiland bewoners in de bus te krijgen. Vrij vervoerkaarten „Een dergelijk beleid is er al voor de toeristische sector. Wij zien niet in waarom dat niet ook voor de eigen ingezetenen kan. Wij betalen als Schouwen-Dui- velanders dure parkeertarieven in Zierikzee terwijl de bussen leeg blijven. aldus de dorps raad. De dorpsraad bepleit het van ge meentewege aan de inwoners van Schouwen-Duiveland ver strekken van - voor één of twee werkdagen naar keuze - vrij ver voerskaarten. Door gebruik van het openbaar vervoer te stimule ren kan in de visie van de dorps raad voorkomen worden dat mensen in een sociaal isolement terecht komen. Prins: „Want er zijn toch nog steeds een heleboel ouderen die geen auto hebben en afhanke lijk zijn van het openbaar ver voer." ZIERIKZEE - De openbare bi bliotheken in Zierikzee, Bruinis- se en Burgh-Haamstede zijn gis teren begonnen met de verkoop van afgeschreven boeken, tijd schriften ep cd-roms. De ver koop gaat de hele zomer door. ZIERIKZEE - In het Stadhuis museum in Zierikzee wordt za terdag van 10 tot 15 uur een taxatiedag van kunst en antiek gehouden. De stukken worden (gratis) beoordeeld door deskun digen van het Zeeuws Veiling huis in Middelburg. door Melita Lanting MIDDELHARNIS - De scholen op Goeree-Overflakkee gaan het spijbelen aanpakken. De scholen hebben samen met de ge meenten en de politie een proto col ondertekend om spijbelge drag terug te dringen. Aanleiding voor het convenant is de arrestatie van 18 drugs dealers, vorig jaar in Middelhar- nis. De politie legde een ver band tussen deze drugskwestie en spijbelgedrag van kinderen. Bovendien bleek dat het drugs gebruik (speed en xtc) op Goe ree-Overflakkee aanmerkelijk hoger lag dan elders in Neder land en dat het op alle middelba- be scholen voorkomt. „Naar aanleiding daarvan zijn de vier burgemeesters met de scholen en leerplichtambtena ren om tafel gaan zitten en is een convenant opgesteld", ver telt S. van Weezei van de ge meente Oostflakkee. De bedoeling van het protocol is om alle betrokken instanties op één lijn te krijgen. Standaard brieven zijn ontwikkeld om ouders, leerplichtambtenaren en politie op de hoogte te breng en van spijbelgedrag. „We hebben allemaal wel eens een uurtje gespijbeld. Maar er is pas een meldplicht als een leer ling langer dan drie dagen wég is". Van Weezei stelt dat het wel vaak begint met het wegblijven bij een uurtje gym en dat er spra ke kan zijn van een signaal wat vroegtijdig opgepakt moet wor den. Ze verwacht dat van de nieuwe aanpak een preventieve werking uitgaat. „Het wordt snel genoeg bekend als iemarid structureel spijbelt en we hopen dat de sociale controle zijn werk doet." Het doel van het project is alle kinderen zoveel mogelijk op school te houden zo dat vroegtij dig schoolverlaten tot een mini mum wordt beperkt. Het spijbel project begint na de zomerva kantie. Advertentie STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Slot Haamste de, 11.30 uur: Diavoorstelling; RENESSE - Jacobuskerk, 10.00-13.00 uur: Torenbeklimming; 15.00 uur: Open speelmiddag op het orgel; ZIERIKZEE - Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Orgelconcert Arjen Leistra; VVV-kantoor, 10.30 uur: Vertrekpunt stadswandeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47