eme PZC Loodsensteiger wacht renovatie krijgt facelift PiPPlI irau (3 Binnen handbereik Vlissingen en Euregio geven elk driehonderdduizend euro Vogeltjesmarkt agenda woensdag 30 juni 2004 bl4l door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De loodsenstei ger bij de ingang van de Koop manshaven in Vlissingen kan op geknapt worden. De Euregio Scheldemond heeft een subsidie van driehonderdduizend euro toegekend. Een woordvoerster heeft dat gisteren bevestigd. Eer der al stelde het gemeentebe stuur van Vlissingen eenzelfde bedrag beschikbaar. Het voor Vlissingen zo beeld bepalende bouwwerk, aange legd in de jaren twintig van de vorige eeuw als voorziening voor Belgische en Nederlandse loodsboten, heeft al jaren geen functie meer. De loodsen gebrui ken de beschutte aanlegplaats bij het ponton in de Koopmans haven. De oude loodsensteiger vergde te veel onderhoud, vond eige naar DGSM (Directoraat Gene raal voor de Scheepvaart en Ma ritieme Zaken) begin jaren ne gentig. Sloop dreigde voor het Roeiershoofd, zoals de steiger in de volksmond wordt genoemd. De inderhaast opgerichte Stich ting Behoud Loodsensteiger wist in korte tijd bijna 4500 handtekeningen op te halen. Een jaar later, in 1992, nam de gemeente Vlissingen de loodsen steiger over van DGSM met een bruidsschat van destijds hon derdduizend gulden extra. De Stichting Behoud Loodsenstei ger kreeg de taak opgelegd het Roeiershoofd te exploiteren en te onderhouden. Opsteker Voorzitter H. van Hoepen van de stichting noemt de subsidie toekenning een mooie opsteker. „Dit is heel plezierig. We heb ben de gemeente destijds be loofd onze uiterste best te doen om geld binnen te halen en dat is gelukt. We zijn erin geslaagd om de kosten voor de gemeente met een flink deel terug te breng en." De gemeenteraad van Vlis singen trok in een eerder sta dium 'vierhonderdduizend euro uit. Op het resterende krediet van honderdduizend euro zal de stichting vooralsnog geen be roep doen, tenzij er tijdens de uitvoering van het werk meer kosten ontstaan. Die zijn achter af namelijk niet in rekening te brengen bij Euregio Schelde mond. Volgens Van Hoepen moet de loodsensteiger met het bedrag volledig gerenoveerd kunnen worden. Er moeten onder meer acht palen a 17.000 euro per stuk vervangen worden. Daar naast zijn de langsgordingen on der het loopvlak en de schoren aan vernieuwing toe. „In de loop der jaren is de steiger natuurlijk achteruit gegaan." De opknapbeurt moet na de winter in 2005 beginnen en duurt vier,maanden tot een half jaar. „En dan moeten we er zeker weer vijfentwintig tot vijfendertig jaar vooruit kun nen." De stichtingsvoorzitter zal in overleg met de vaste klanten (het Nederlandse en Belgische loodswezen en rederij Flandria) bekijken of het mogelijk is om de opknapbeurt in fasen uit té voeren. „Het is in ieder geval niet de bedoeling dat we er als het ware een damwand omheen slaan, want dat is veel te duur." De stichting 'verdient' per jaar zesduizend euro aan het Roeiers hoofd. Dat bedrag is voldoende om de de steiger te kunnen ex ploiteren. ANTWERPEN - De stad Ant werpen wil het versleten Thea terplein in 2005 opnieuw aanleg gen. Hoewel de open ruimte vlak voor de Antwerpse stads schouwburg officieel Theater plein heet, staat het gebied bij het grote publiek eerder bekend als de Vogelenmarkt, en de vele Nederlanders die 's zondags massaal naar de Scheldestad af zakken, hebben het doorgaans over de Vogeltjesmarkt. Hoe het plein ook mag heten, vast staat dat het volgend jaar een grondige facelift krijgt. Het trappenkunstwerk in het mid den van het plein verdwijnt waardoor de marktkramers meer plaats krijgen. En er ont staat ruimte om bijvoorbeeld een circus te plaatsen of een eve nement te organiseren. Eén ding is zeker, hoe het plein er in de toekomst ook zal uitzien, de tra ditionele Vogelenmarkt blijft op het Theaterplein. Het plein is nu verloederd, voor al het trapvormige kunstwerk van beeldhouwer Jan Dries heeft duidelijk betere tijden ge kend. Skaters deden jarenlang hun verwoestende werk op de trappen van het monument en toen in 2003 een toeristenbus in de put van het trappenbouwsel reed, liep het kunstwerk aan zienlijke schade op. Voortdu rend moeten er nu losliggende kasseien op hun plaats worden gelegd. Met de geplande heraan- leg van het plein zou een bedrag gemoeid zijn van ruim 6 miljoen euro. Cabaretier Advies over de heraanleg van het plein kwam enige tijd gele den uit onverwachte hoek. Toen de Nederlandse cabaretier Her man Van Veen vorig jaar tijdens zijn tournee enkele weken in Antwerpen speelde, droeg hij en kele ideeën aan over hoe het plein er in de toekomst volgens hem zou moeten uitzien. Van Veen spoorde de Antwerpse poli tici aan om bij een eventuele her- aanleg van het plein meteen werk te maken van een betere promotie van de talrijke toneel gezelschappen die in de buurt actief zijn. „In een straal van een kilometer rond het Theater- plein liggen zeker tien thea! iters", stelde Van Veen vast „Toch merk je daar als bezoeker aan Antwerpen nauwelijks iets I van." Van Veen suggereerde het I Antwerpse stadsbestuur daar- om om vanuit het midden van het plein gekleurde trajecten te laten vertrekken naar de ver-, scheidene theaters. De kans dat het stadsbestuur dit idee gaat uitvoeren is zeer reëel. Met zijn theaterpiste overdrijft, Van Veen volgens de Antwerpse bewindslieden allerminst. „Een buitenlandse toerist die een be zoekje brengt aan Engeland weet dat hij in het Londense West End moet zijn voor een ruim aanbod van toneelvoorstel lingen. en elke theaterliefheb ber die in New York is. vindt, moeiteloos zijn weg naar Broad way. Maar hoeveel Antwerpena ren, laat staan buitenlandse toe risten, weten dat er op een steen worp van de Grote Markt maar liefst acht theatergezelschappen actief zijn?", zo reageert de Vlaamse krant De Morgen op het idee van Herman Van Veen. Volgens recente cijfers'worden er in Antwerpen jaarlijks bijna 16Ó0 voorstellingen opgevoerd. Trappenkunstwerk Het enthousiasme voor de her-; aanleg van het plein lijkt in Ant werpen dus groot. Toch is er één die de plannen geen warm hart toedraagt, en dat is Jan Driés, Hij is de man die in de jaren ze ventig het trappenkunstwerk creëerde dat bij de geplande her- aanleg zou moeten verdwijnen Het trappenvierkant meet 36 me ter bij 36 meter en domineert daarmee het hele plein. In de Antwerpse volksmond werd de' hele constructie ook wel omge-n doopt tot 'de put'. Jan Dries, heeft er naar eigen zeggen geen, bezwaar tegen dat zijn creatie- zou worden verwijderd, maar hij eist wel garanties dat het er gens anders in de stad zou wor den heropgebouwd. Zo niet, dan is hij van plan naar de rechter te gaan. I STREEKACTIVITEITEN *R*BBEN°U"E 190°- II 21.00 uur: Skeeleren IJs-skeelerverem- ging; BERGEN OP ZOOM - Sint Gertrudis- KRUININGEN - Ons Dorpshuis. 9.30 kerk. Stadhuis, voormalige Synagoge uur- Biljarten en/of kaarten voor en de Gevangenpoort, 13,00-16.30 uur: WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Opengesteld voor bezichtiging; Koersbal voor 50-plussers; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- KWADENDAMME - Kwekerij Het Groe- iandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra- ne Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend tie oude ambachten; voor publiek; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00- de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se- 17.00 uur: Vlindertuin. Wandeltuinen nioren; met Orangerieplanten en waterpartijen Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart geopend voor publiek; voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De uur: Koersballen ANBO; Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen- SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks- de activiteiten voor alle WAO'ers; dansen; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek- kinderen van 4-8 jaar; weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Seniorensoos; Grote siertuin geopend voor publiek; KAPELLE -Sportgebouw Molenvate, WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- 13.30 uur: Koersbal; mei, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu- De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; terochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 13.30 uur Sociëteit, damessocièteit, uur: Volksdansen; sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor; 13,30 YERSEKE - De Zaete, 16.00-17.00 uur. uur: Koersbal (gymzaal); Volksdansen voor 50-plussers; KORTGENE - Gymzaal in de Bern- Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur: Gym- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; nastiekvereniging VZOS. De Loodsensteiger, in de volksmond beter bekend als het Roeiershoofd, wordt in de lente van 2005 opgeknapt. foto Ruben Oreel Toch weten ze iets niet van elkaar. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.com Ze kennen elkaar door en door. NIERSTICHTING weetuhetalvanelkaar.nl NIERDONOR JA/NEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36