Straatfestival wil verrassen 29 woensdag 30 juni 2004 30 juni t/m 6 juli WOENSDAG Denise Marie Publieksparticipatie vormt een belangrijk onderdeel van het Straatfes tival 2004 in Vlissingen, dat van dinsdag 6 tot en met zondag 11 juli wordt gehou den en waarbij' de stad als podium dient voor tal van artistieke en culturele acti viteiten. Naast de vele pro fessionele evenementen pre senteren Het Bedrijf v/h en het Straatfestival het work shopproject De Werf, dat in enkele dagen tijd moet lei den tot de afsluitende voor stelling van het festival op zondagavond, Cirkels. Voorts is er het Concert Du Public, waarbij het publiek de hoofdrol speelt. Natuurlijk zijn er ook de ver trouwde elementen als lo catie- en straattheater, experi menten, muziek, dans en beel dende kunst, maar ook klein schalige projecten, prachtige verschijningen, dubieuze trom melaars en een voortrazend gypsyconcert. Zaterdag staat de traditionele straattheaterdag op het programma. Het workshopproject De Werf bouwt tijdens het festival een straattheatervoorstelling op met water, vuur, maffe apparaten, bijzondere decors, spel, dans, be weging en muziek. Jongeren kunnen zelf actief aan de slag als bouwer achter de schermen, als licht- of geluidstechnicus, als muzikant of als speler. De Werf wordt ingericht op het ter rein naast de Oranjemolen en ge durende alle dagen van het festi val kan men een kijkje komen nemen bij de vorderingen en is er een bescheiden expo over de opzet en werkwijze van de work shop. Elke dag zijn er tussen 19.00 en 22.00 uur openbare re petities. Het Concert Du Public is een sa menwerking tussen dirigent en componist Leon Brours, Harmo nie Voorwaarts en het Straatfes tival, met het publiek in de hoofdrol. Men zal zich erover verwonderen hoe met behulp van alledaagse materialen, het publiek onder leiding van vier dirigenten op zondagavond een prachtig concert kan geven. Dinsdag 6 juli Bellamypark Muziektent 20.30 uur: The Lau Band (NL) Tri poli (B). Na zijn meer ingetogen werk nu een strak swingend optreden met de typische hoekige gitaar akkoorden en vooral die stem. Tripoli (B) is een jong bandje, gecharmeerd van het gitaarge luid uit de New Wave periode. Dijktheater 22.15 uur: Odd Enji- nears (NL) met Kletter, Touw, Tijd en Palen. Odd Enijnears is een nieuwe theatergroep te Amsterdam. De voorstellingen zijn een mix van theater, techniek en muziek. Scheldeterrein doorlopend: Kou- we Kermis. Op de Kouwe Kermis vraagt men zich af wat er zich in de koelkast afspeelt wanneer de deur dicht is. Plet gaat om een verzameling klinkende koelkas ten in een reizende galerie. Woensdag 7 juli Bellamypark Muziektent 20.30 uur: Ivo Papasov His Wed ding Band (Bul) support. De legendarische klarinetvirtu- Compagnie Malabar maakt met de voorstelling Exquizes Marquizes één van de vele acts op het Straatfestival in Vlissingen. oos! Ivo Papasov is een begrip in de Balkanmuziek. St.Jacobskerk: 21.00 uur: Bauer (NL) met Baueresque. De multimediale voorstelling, Baueresque, gebaseerd op der tien muzikale werken van het artpopduo Bauer die d.m.v. vi deoprojecties worden geïllus treerd door de beeldende kunste naars Persijn Broersen en Mar- giot Lukasc. Voormalige dansschool De Jong, Oude Markt 22.00 uur: Etxea, Frederic Etcheverry et Gloria Aras met INexhib (F/SP). Het duo Etxea komt voort uit de legendarische dansgroep Pesce Crudo. Frederic Etcheverry en Gloria Aras zijn een experimen- telere weg ingeslagen en het eer ste resultaat daarvan is de dans- performance INEXHIB. De tran ce van twee naakte lichamen in een stil ritueel. Dijktheater 22.15 uur: Odd Enji- nears met Kletter, Touw, Tijd en Palen, zie dinsdag. Scheldeterrein doorlopend: Kou- we Kermis, zie dinsdag. Donderdag 8 juli Bellamypark, muziektent 20.30 uur: Tasha's World (NL) Tal- kin'Loud. Deze Rotterdamse dame heeft een stem getraind in jazz, soul en hiphop en begon al met zin gen nog voordat ze zelfs kon pra ten. Eind jaren 90 gaat ze zich professioneel met muziek bezig houden, en richt ze Tasha's World op. St Jacobskerk, 21.00 uur: Budha Building (NL) met Necesidades. Necesidades is een muziek- en video performance gecompo neerd en gecreëerd door Hans Timmermans alias Budha Buil ding. De muziek kan men het beste omschrijven als een mix van downtempo, ambient, en techno. Voormalige dansschool De Jong, Oude Markt 22.00 uur: Etxea, Frederic Etcheverry et Gloria Aras met Inexhib, zie woensdag. Dijktheater 22.15 uur: Odd Enji- nears met Kletter, Touw, Tijd en Palen, zie dinsdag. Scheldeterrein doorlopend: De Koude Kermis, zie dinsdag. Vrijdag 9 juli Bellamypark, Muziektent 21.00 uur: 70/80's party met Wipneus Pim (NL) en Cosmic Slop. De zeventiger en tachitiger ja ren in al haar glorie, hoogte- en dieptepunten vormden de basis van de dj-set van Mark Knep- pers en Edwin van "t Schip: de alom bekende en volle zalen trekkende duo Wipneus en Pim. Cosmic Slop is een Da Funk- band from da lowest of da lo- westlands! Als opwarmer voor de W&P set. Oude Markt 21.00 uur: Compag nie Jacqueline Cambouis met Les Fiffles Font Du Firk (F). De ingrediënten van deze voor stelling zijn drie nog onrijpe zus jes en een Ken-achtige action man. Zij zorgen voor verschillen de acts; in de lucht of op de grond dat maakt ze niet zoveel niet uit. Dijktheater 22.15 uur: Demonta ge show AUTO AUTO (D). In deze verrassende percussie show draait het allemaal om een Opel Kadett; de lak van de auto produceert een dynamisch sam- ba-achtig geluid, het sjaan van de deuren roept een bossa nova sfeer op, dat gaat weer over in een soort tromgeroffel en met vuisten wordt de motorkap be werkt, waardoor het lijkt of er een parademars voorbijkomt. Zaterdag 10 juli Scheldeplein, Lange Zelke, Klei ne Markt, Oude Markt, Bel lamypark, Zeilmarkt, Arsenaal plein,Dijktheater en Nieuwend- ijk vanaf 14.00 tot 23.00 uur: Straattheater met: 3 points de Suspension, Bike Boy, Bobarina Gravittini, Bollywood Brass band, Compagnie Stromboli, Curpus, Flamme Fatale, GIGN, Grotest Maru, Huize Linda, De Kleine Scala, Los Los, Compag nie Malabar, Planet Banana, Theatre de Pronto, Picto Facto, Pavel Vangeli en Les Cousins. Bellamypark, muziektent 20.30 uur: Bluesnight met dubbelcon cert Ian Siegal Band (UK) en The Strikes (NL). Meest opvallende kenmerk van de Ian Siegel Band is's mans ru we stem en primitieve voor dracht waarmee hij zowel Tom Waits als Van Morrison in herin nering roept. The Strikes heeft een zeer. eigen geluid met reper toire dat voornamelijk uit eigen werk bestaat. Hun live-reputa tie en aanhang is sterk groeien de. Oude Markt 21.00 uur: Compag nie Jacqueline Cambouis met Les Fiffles Font Du Firk, zie vrij- Prinsentuin Willem 3, ingang Prinsenstraat, 15.00 en 19.00 uur: Leandre et Claire (F/SP) met Fragile. De samenwerking van de ballet danseres Claire Ducreux en de creatieve clown Leandre Ribera zorgt voor een unieke voorstel ling. Het duo brengt een fijne combinatie van liefde en humor ten tonele. Badstx-and Boulevard 22.30 uur: Begat Theatre/WaxFactory (F) met The Blind Garden. Op tegenover elkaar gelegen hoe ken worden twee verhoogde hui zen via postroutes, telefoonlij nen en openbaar vervoer met el kaar verbonden. Dit alles wordt in goede banen geleid door Dok ter Clapper, die vanuit zijn uit kijktoren het overzicht houdt. Zondag 11 juli Dijktheater 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur: The Perfect Pitch met gastheer Lee Hayes. De straatartiesten revue met nieuwe maar ook bekende arties ten die een nieuwe weg zijn inge slagen of uit een ander vaatje tappen-. Met Tóm Murphy, Fa mous Bramwells, Dirty Fred, Theaker van Ziaro en Duo Scac- ciapenseri. Bellamypark, muziektent:17.00 lot 19.00 uur: 4Tuoze Matrozen (NL) The Slampampers (NL). De illustere zeemannen van 4Tu- oze Matrozen sleuren het pu bhek mee door de woelige tijden van het moderne zeemansleven. Vis, tranen, drank, verdriet, blijdschap en geluk, maar ook humor, angst en verlangen. De 4Tuose Matrozen zijn de ver nieuwers van het Nederlandse Zeemansbed. The Slampam pers, voorheen professoren in de schone kunsten, nu vastbesloten niet meer van het slecht pad af te wijken. Ze gingen over zaken waar het in het leven werkelijk om draait: A pretty girl, a Ca dillac and some Money! Bellamypark,muziektent: 20.30 uur: A soulfull new experience in bigbandmusic with The New Orpheans guests. Het Zeeuwse soul-jazzorkest kent een lange geschiedenis. The New Orpheans leggen nu meer het accent op soul, latin, funk en dance. Natuurlijk blijft het big band- en het jazzgehalte hoog. Met gasten als Piet Noor- dijk op klarinet en Michel Staat (Juke Joints) op gitaar wordt op windende soul, funk, jazz, blues voorgeschoteld. Dijktheater 21.00 tot 22.00 uur: Concert Du Public. Meezingen is van alle tijden, maar zelf in een heus publieksor- kest een muzikale rol spelen is wat anders. Het Concert Du Pu blic is een samenwerking tussen dirigent en componist Leon Brours, Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke, dirigenten Jen ny van Kampen, Rob van der Meulen, Marina Eckhardt, Wan da de Raadt en Dick Broers en het Straatfestival met het pu bliek in de hoofdrol. De compo sitie heet By The Way en is een woordspeling op 'aan de straat'. Bellamypark (vertrek) 22.00 uur, Oranjemolen (voorstelling) 22.30 uur: De Werf workshop met Cirkels. Het resultaat van de unieke sa menwerking van professionals (het Bedrijf v/h) en amateurs (leerlingen van diverse scholen, ROC Zeeland, Nehalennia, AMA's en 'loslopende' geïnteres seerde jongeren) is van 22.00 uur te volgen. Op het Bellamypark start de tocht die zal leiden langs het Dijktheater naar de Oranjemo len waar de voorstelling wordt uitgevoerd. ROTTERDAM Buskaid Soweto String. Strijkersen semble van jongeren uit de sloppen wijken van Soweto, Zuid-Afrika, wo. Metro Station Beursplein 12.30.13.30 uur. Cher. Farewell T.our. wo. Ahoy' Rot terdam - 20.00 uur. Circus Althoff. Gedresseerde koeien, rubberen wouwen acrobaten uit Mon golië, muzikale clowns, jongleerge- weld van wereldklasse, wo. t/m di. Oude Haven, NeMeOg-terrein bij Sta tion Blaak. Salsa Beach 2004. Resident dj's: Rojo, Miss Unyk, Bas. do. Leuvehaven, Op het Strand aan de Maas - 20.30-01.00 Marcus Miller. Legendarisch jazzbas- sit live op het 'podium! do. Night- town, Grote Zaal - 20.00 uur. Urgehal (N black); Thunderbolt (PL black); Dawn of Azazel (NZA black), vr. Baroeg - 20.00 uur. RMC Kolkkonsert. Zaterdagavond operazangeres Miranda van Kralin gen, zondagmiddag is het podium voor Buskaid, een groep van 25 jonge violisten uit Soweto, die naast klassie ke muziek ook een aantal Afrikaanse traditionals zullen spelen, za. en zo. Aelbrechtskolk, Delfshaven. Urbanstyle Festival. Dit actieve eve nement bestaat uit alles dat de urban- cultuur te bieden heeft, zoals skaters, breakers, basketballercompetities en natuurlijk heel veel muziek, za. Lloydpier - hele dag. Appelsapconcert. Leerlingen van Plet Rotterdams Hellendaal Vioolinsti tuut. za. Hogeschool voor Muziek en Dans -14.00 uur. Laurenscantorij. O.l.v. Barend Schuurman, za. Grote- of St. Laurens- kerk - 14.00 uur. Podium uitvoering. Op het buitenpo- dium; licht-klassiek, jazz, wereldmu ziek, koormuziek enz. za. en zo. Boeg- klep van de Scheepsbrug -15.00 uur. The Disco Dance Classics Party. Op dit disco evenement zullen live optre dens zijn van Boney M, Mai Tai en Gibson Brothers. Gastheer en tevens dj is de bekende dj en Mistr Disco van Fun Party's, Corné Klijn. za. Cruise Terminal Rotterdam - 20.00 uur. The Tribute Band Night. De beste Tri bute bands van de wereld met de grootste hits van o.a. Abba, The Beat les, Queen, U2, The Police e.v.a. in één show. za. Ahoy' Rotterdam - 20.15 uur. Metropolis Festival. Het meest eigen zinnige, gratis toegankelijke popfesti val van Nederland. Jong talent krijgt onder de noemer Oogst de kans zich aan het publiek te presenteren, zo. Zuiderpark -14.00 uur. ZomerZondagen. Kom met vrienden en picknickmand naar de ZomerZon- dagen en geniet van zomerse muziek, hilarisch theater en een uitgebreid kinderprogramma, zo. Park bij de Eu romast - 14.00 uur. Usher. Concert, ma. Ahoy' Rotterdam - 20.00 uur. Tara. Een moderne musical die geba seerd is op een traditioneel Iers/Keltisch gegeven. De voorstel ling is bedacht en gemaakt door Gerard Fahy, die bekendheid ver wierf als musical director van Mi chael Flatley's Lord of the dance en Feet of flames, di, Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur. ANTWERPEN Voorstellingen in het Openluchtthea ter Rivierenhof: Dave Brubeck Quar tet en de Zuid-Afrikaanse jazzzange res Titu Puoane en kwartet, wo. 20.00 uur; Coco Spirit, pop- en rockcon- cert, vr. 20.30 uur; Bluesfestival: met Dr. John, Missisipi Mud, Durango, Howlin'Bill His Blues Circus en Williy Willy The Voodooband, za. 15.30 uur; De Turnhoutse Snaar, in het kader prettig klasiek een concert van kamerorkest o.l.v. Eva Vermee- ren met Hongaarse dans van Brahms en de Carmensuite van Bizet, zo. 11.00 uur; Afrikaanse Dansen, heden daagse dansvoorstelling door Ba wren Tavasiva en de Londense dansgroep Matthias Julius Dance Company, di. 20.30 uur Venetian Journal/Satyricon. Proloog voor tenor, orkest en tape op tekst van James Boswell en de hedendaag se opera buffo op libretto van Bruno Maderna en Ian Strasfogel, 1ste luik van Fellini Trilogie, wo. vr. en di. 20.00 uur Vlaamse Opera, zo. 15.00 GENT Ne partez pas sans moi. Drietalig to neelstuk (Engels, Nederlands en Frans) dat verhaalt over acht men sen, dié persé de stad willen verlaten, do. vr. en za. Victoria 20.30 uur Internationaal Orgelfestival. Orgelre cital door P. Ambros Koch (OSB) en Einsiedeln (Zwitserland). do. Sint-Baafskathedraal 20.00 uur Orgelfestival Aan de Lieve. Orgelcon cert. ma. Sint-Stefanus-Augustijner- kerk 20.00 uur BRUGGE Concerten in kerken: Kathedraalcon cert, orgelrecital door José Luis De Aquino uit Sao Paulo, Brazilië, vr. Sint-Salvatorskathedraal 20.30 uur; Virtuoze Concerti van Antonio Vival di door het Arco Baleno Ensemble, do. en vr. Sint-Salvatorskathedraal 20.30 uur Openluchtconcert: Bruton Kings School Band (UK), pop- en jazzmu ziek. di. Markt 12.00 uur Ensemble Septem Viri. Concert in het kader van de Internationale Bachda- gen. di. Reylandtzaal 20.00 uur Denise Marie en Gwendolyn Colman verzorgen een optre den. Denise woont in New Orleans en maakt muziek, zingt en schrijft liedjes van kindsbeen af. Ze begon met piano, maar omstreeks haar tiende jaar kreeg zij een gitaar en haar broer leerde haar de basisakkoorden. Haar repertoire beweegt zich van blues naar ballads, van swing naar folk en van rock naar latin. Gwendolyn Coleman zingt eveneens en neem het slagwerk voor haar rekening, zoals de tamboerijn en de ben- dir (Arabisch handtrommel). Ook zorgt zij voor cajunmu- ziek. Denise en Gwendolyn maken momenteel een tour van zes weken door Europa. •Jazz-Eetcafé Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Middagpauzeconcert Elke donderdag wordt er een middagpauze-orgelconcert ge geven. Organist Bram Beekman bijt het spits af op het beroemde De Rijckere-orgel uit 1782. Hij brengt werken ten gehore van onder anderen Bach en Mozart en een improvisatie. •Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Lange Jan Project In het kader van het Lange Jan Project wordt een minicon- cert gegeven. Deze keer komt dat voor rekening van Willy Feytel en Henk de Buck met zang, aan de piano begeleid door Marian Beine- ma. •Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest geeft een zomerconcert. Het orkest staat onder leiding van de Engelse gastdirigent Quintin Clare en opent de avond met het Adagio voor strij kers van de Zeeuwse componist Daan Manneke. In Moeder de Gans van Maurice Ravel zijn fantasieën te beluistei-en over kindersprookjes, zoals Klein Duimpje en Doornroosje. Na de pauze klinkt de Tweede Symfonie van Sergei Rachma- ninov. •Grote Kerk, Veere, 20.15 uur Barokconcert In de Catharinakerk wordt een barokconcert gegeven. Er wordt gemusiceerd op instrumenten uit de baroktijd of goede kopieën daarvan. Op het programma staan werken van Johann Sebastiaan Bach en George Friedrich Handel (aria's) en een triosonate van Heinichen. Verder zijn er com posities van Telemann en Garbrieli. Traditiegetrouw is een aantal van de musici student aan het Koninklijk Haags Con servatorium. De uitvoerenden zijn Nel van den Broeke (so praan), Janna Huszca (barokviool), Gilbert© Caserio (hbo), Alberto Kanji (cello) en Jos Vogel (klavecimbel). •Catharinakerk, Zoutelande, 20.30 uur De Wonderdokter De Stichting Historische Spelen Zierikzee brengt De Won derdokter. Dit muzikaal openluchtspel is van de hand van Cees Möhlmann, tevens regisseur, en Mar van der Veer en gaat over de meesterschurk Johannes Cato Kamerling. Er wordt een beeld geschetst van de kleine havenstad Brouwershaven tegen het eind van de achttiende eeuw. In 1764 vestigt zich er een ontwikkeld man, zeer rijk, deugdzaam en vroom, een afgestudeerd medisch doctor, Johannes Cato Kamerling. Vooral de welgestelde dames van Brouwershaven waren zeer geïnteresseerd in dez'e vrijgezel. Maar na een jaar ste ken geruchten de kop op. Is hij wel een echte arts? En rijk? En deugdzaam? •Bij Grote of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven, 21.00 uur VRIJDAG Or Balev Het duo Or Balev geeft een koffieconcert. Het optreden is getiteld Bewogen Joodse Klanken en is een feestelijke, speciale gelegenheid om naar Joodse soulmuziek te luisteren met oren en hart. Af en toe wordt men uitgeno digd om mee te zingen of te bewegen. Het duo bestaat uit Na- vah Tehila (zang, piano en composities) en Rikje Maria Rui ter (viool). •Boerderijgalerie de Osseberg, Grijpskerke, 11.00 uur Concurrent Frans en Josien Meijer vieren dat ze 15 jaar café De Concur rent uitbaten. Daarom zijn deze avond achtereenvolgens de feestband Lek ke Band uit Tilburg en de Zeeuwse band Juke Joints uitgeno digd om een concert te geven. •Café De Concurrent, Vlissingen, 19.00 en 23.00 uur Donato Cuzzato De Italiaan Donato Cyzzato geeft een orgelconcert. Hij voert werken uit van Moretti, Capocci en Bossi (onder meer Scherzo in g). •Cuyperskerk, Sas van Gent, 20.00 uur De Wonderdokter De Stichting Historische Spelen Zierikzee brengt De Won derdokter. Zie donderdag. •Bij Grote of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven, 21.00 uur ZATERDAG Beiaardconcert Pieter Maassen geeft een gastbeiaardconcert. Maassen (1952, Breda) is sinds 1983 beiaardier van de St. Jansbasiliek in Oosterhout. Aan het Brabants Conservato rium behaalde hij de akte voor Trompet B en aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag de akte Muziekonder wijs B Schoolmuziek. Voorts studeerde hij bij Peter Bakker en Bernard Winsemius aan de Nederlandse beiaardschool in Amersfoort en bij Jo Haazen, directeur van de Koninklijke Beiaardschool Jef Denijn, internationaal instituut voor Ho gere Beiaardkunst in Mechelen (B). Pieter Maassen is als do cent Schoolmuziek/CKV verbonden aan het Goese Lyceum. Het concert bestaat uit een mengeling van beiaardbewerkin gen en originele beiaardcomposities. Er is een keuze ge maakt uit romantische en twintigste eeuwse beiaardwerken. •Sint Jacobstoren, Vlissingen, 12.00 uur Klezmer Een Klezmerensemble speelt in de Theatertuin. In deze nieuwe tuin wordt Oost-Europese volksmuziek ten gehore gebracht. Voor en na de voorstelling kan men genie ten van de duizenden rozen die in bloei staan. Bovendien kan men de zomertentoonstelling van de kunstenaars Sjoerd Buisman, Mathilede Cuijpers, Nicolas Dings, Bert Kelholt en Albert Verkade bezichtigen. •Zeeuwse Rozentuin, Kats, 14.00 uur Jubilarissenconcert Muziekvereniging Euterpe houdt een jubilarissenconcert. Tijdens dit concert worden vijf jubilarissen gehuldigd om dat zij 12,5 of 25 jaar lid zijn van de KNFM, de federatie van muziekverenigingen. De fanfare en de drumband/slagwerkgroep spelen vrolijke stukken. •De Stenge, Heinkenszand, 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29