emer Q Drankrijders moeten boeten Binnen handbereik Provincie staat loods en regenkappen toe Knuffelen op kinderboerderij Middellandse- Zeetuin open voor bezoekers Zangavond in Gasthuiskerk Vlissingen en Euregio geven elk driehonderdduizend euro mm ja/nee jim woensdag 30 juni 2004 w 14 door Frank Balkenende KWADENDAMME - Een Kwa- dendamse fruitteler mag aan de Nieuw Vreelandsedijk een loods neerzetten en zijn gewassen ook tijdelijk afdekken met regenkap pen. Dat hebben Gedeputeerde Staten gisteren besloten. Het dagelijks provinciebestuur hield de bouw in 2002 nog te gen. Het weigerde een verkla ring van geen bezwaar af te ge ven. Het belangrijkste argument was dat de loods op minder dan dertig meter afstand van een wo ning (van de buurman) komt te staan. De gemeente Borsele en de fruitteler tekenden protest MIDDELBURG - Alle kinderen tot acht jaar mogen woensdag 7 juli knuffelen met de dieren van kinderboerderij de Klepperhoe ve in Middelburg. Ieder kwar tier kan eeïi groep kinderen tus sen de strobalen in de konijnen- stal knuffelen met de geiten, ko nijnen en een pony. De knuffel middag wordt afgesloten met ranja en een kleurplaat. De mid dag duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De kinderboerderij is te vin den aan het Meiveldpad. BUTTINGE - De Middellandse Zeetuin van Wim Uilenbroek in Buttinge is iedere zaterdag van juni, juli en augustus geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. In de 2000 vierkante meter om vattende modeltuin staan pal men, cypressen, lavendelvelden en bamboes. Er staat een kerkruïne uit 1400 en er is zogenaamde 'vermaakar- chitectuur' te vinden zoals een plein in Spaanse sfeer. De toe gangsprijs is drie euro per per soon en daarbij is een kop koffie of thee inbegrepen. aan, maar Gedeputeerde Staten verwierpen die. Borsele en de ondernemer stap ten daarop naar de Raad van State. Dat rechtscollege bepaal de dat het bufferzonebeleid van de provincie in dit geval niet van toepassing is. Dat geldt al leen voor woon- en recreatiege bieden en niet voor incidentele, tijdelijke bebouwing. Kortom, de afstand tussen te bouwen loods en de woning van de buurman vond de Raad van State geen probleem, temeer om dat er geen nieuw bouwblok -wordt gecreëerd. Dan zouden an dere planologische maatstaven gelden. In de afweging speelde' ook mee dat het bedrijf al. sinds 1992 aan de Nieuw Vreelandse dijk is gevestigd, dat fruitteelt past in het ruimtelijk beleid voor dat perceel en dat de loods en regenkappen nodig zijn voor een normale bedrijfsvoering. De Raad van State vernietigde dan ook het besluit van de provin cie. Na die uitspraak hebben Ge deputeerde Staten een nieuwe afweging gemaakt, die positief is uitgevallen voor de fruitteler De buurman die geen loods voor zijn neus wil hebben, heeft be zwaar gemaakt, maar dat heeft. Gedeputeerde Staten niét op an dere gedachten gebracht. Zij ver strekken een verklaring van geen bezwaar. Ook de inspectie, van het ministerie van Vrom heeft een positief advies gege ven. De loods mag trouwens ook iets groter worden dan de regels, toelaten. MIDDELBURG - Op initiatief van enkele kerken in Middel burg worden op 8 en 22 juli en op 5 augustus zomerzangavon- den gehouden in de Gasthuis- kerk te Middelburg. De zomerzangavonden begin nen om 19.30 uur. Het program-! ma duurt ongeveer een uur. Aan. de avonden werken verschillen de solisten mee. Daarnaast is er volop gelegenheid voor samen zang. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Doore- waard Boekhout heeft gisteren een 38-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad veroordeeld tot acht maanden rijontzegging plus zes maanden voorwaarde lijk en 550 euro boete. In de strafmaat werd meegeno men dat de drankrijder op 3 ja nuari in zijn proeftijd zat van een eerdere veroordeling voor dronken rijden. Strafverzwa rend was verder dat hij die dag in Middelburg met zijn auto te gen een brugleuning botste. Uit de bloedproef volgde een score van 1,23 milligram, tweeënhalf keer zoveel alcohol als toege staan. Een 52-jarige inwoner van West- kapelle reed op 13 mei in Mid delburg dronken op zijn brom fiets. „U was ladderzat", consta teerde officier van justitie G. Oo- sterveld. Dat bestreed de man, maar de officier wees hem op de uitkomst van het hoge alcohol percentage: 840 microgram, bijna vier keer de alcohollimiet. De officier eiste 400 euro boete en zes maanden voorwaardelij ke rijontzegging. De politierech ter verminderde de boete tot 300 euro. Hij kon zich voor het overige vinden in de eis van een half jaar voorwaardelijke rijont zegging. Een 41-jarige Vlissinger kreeg voor dronken rijden conform de eis 550 euro boete en zes maan den voorwaardelijke rijontzeg ging opgelegd. De man zei na een verjaar dagfeestje bij een collega van het werk te weinig te hebben ge slapen. Hij zou al vroeg zijn wakker gemaakt, waarna hij als nog besloot om naar huis te rij den. In Vlissingen werd de ver dachte aangehouden met een al coholpercentage van 580 micro gram. De Loodsensteiger, in de volksmond beter bekend als het Roeiershoofd. wordt in de lente van 2005 opgeknapt. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De loodsenstei ger bij de ingang van de Koop manshaven in Vlissingen kan op geknapt worden. De Euregio Scheldemond heeft een subsidie van driehonderdduizend euro toegekend. Een woordvoerster heeft dat gisteren bevestigd. Eer der al stelde het gemeentebe stuur van Vlissingen eenzelfde bedrag beschikbaar. Het voor Vlissingen zo beeldbe palende bouwwerk, aangelegd in de jaren twintig van de vorige eeuw als voorziening voor Bel gische en Nederlandse loodsbo ten, heeft al jaren geen functie meer. De loodsen gebruiken de beschutte aanlegplaats bij het ponton in de Koopmanshaven. De oude loodsensteiger vergde te veel onderhoud, vond eige naar DGSM (Directoraat Gene raal voor de Scheepvaart en Ma ritieme Zaken) begin jaren ne gentig. Sloop dreigde voor het Roeiershoofd, zoals de steiger in de volksmond wordt genoemd. De inderhaast opgerichte Stich ting Behoud Loodsensteiger wist in korte tijd bijna 4500 handtekeningen op te halen. Een jaar later, in 1992, nam de gemeente Vlissingen de loodsen steiger over van DGSM met een bruidsschat van destijds hon derdduizend gulden extra. De Stichting Behoud Loodsenstei ger kreeg de taak opgelegd het Roeiershoofd te exploiteren en te onderhouden. Opsteker Voorzitter H. van Hoepen van de stichting noemt de subsidie toekenning een mooie opsteker. „Dit is heel plezierig. We heb ben de gemeente destijds be loofd onze uiterste best te doen om geld binnen te halen en dat is gelukt. We zijn erin geslaagd om de kosten voor de gemeente met een flink deel terug te breng en." De gemeenteraad van Vlis singen trok in een eerder sta dium vierhonderdduizend euro uit. Op het resterende krediet van honderdduizend euro zal de stichting vooralsnog geen be roep doen, tenzij er tijdens de uitvoering van het werk meer kosten ontstaan. Die zijn achter af namelijk niet in rekening te brengen bij Euregio Schelde mond. Langsgordingen Volgens Van Hoepen moet de loodsensteiger met het bedrag volledig gerenoveerd kunnen worden. Er moeten onder meer acht palen a 17.000 euro per stuk vervangen worden. Daar naast zijn de langsgordingen on der het loopvlak en de schoren aan vernieuwing toe. „In de loop der jaren is de stei ger natuurlijk achteruit ge gaan." De opknapbeurt moet na de winter in 2005 beginnen en duurt vier maanden tot een half jaar. „En dan moeten we er ze ker weer vijfentwintig tot vijfen dertig jaar vooruit kunnen." De stichtingsvoorzitter zal in overleg met de vaste klanten (het Nederlandse en Belgische loodswezen en rederij Flandria) bekijken of het mogelijk is om de opknapbeurt in fasen uit te voeren. „Het is in ieder geval niet de bedoeling dat we er als het ware een damwand omheen slaan, want dat is veel te duur." De stichting 'verdient' per jaar zesduizend euro aan het Roeiers hoofd. Dat bedrag is voldoende om de de steiger te kunnen ex ploiteren. Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 ofwww.deondernemer.com NIERSTICHTING nierdonor weetuhetalvanelkaar.nl In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 14