Ideeënmarkt over KSG-terrein PZC PZC Vogeltjesmarkt krijgt grondige facelift Meer klachten over Vlissingen -13 Eerste bijeenkomst voor Vlis singers, bestuurders en experts Avondzang in Grijpskerke Expositie in Arnemuiden Alzheimercafé in 't Gasthuis in Middelburg Theaterplein in Antwerpen agenda Jazzvoorstelling Arsenaaltheater Werkstraf voor fraude Motorfiets botst op personenauto Wachttijden huurhuis lopen op Stichting wil modelvliegclub weg Werkstraf voor bedreigen van ambtenaren Ringrijden in Arnemuiden Rechtszaak fatale overval aangehouden woensdag 30 juni 2004 jnnrFdith Ramakers VLISSINGEN - Vlissingen bouwt aan de Schelde. Met de werktitel Spieghelkwartier be- ffint de gemeente aan 'een gigan tische opdracht om het voormali ge KSG-terrein bij de stad te voegen'. Dat zegt wethouder L. Poppe-de Looff. De eerste bijeenkomst waarbij Vlissingers, bestuurders en des kundigen zijn betrokken wordt •GRIJPSKERKE - In de Mi- •chaélskerk aan de Kerkring in {Grijpskerke wordt zondag een [zomeravondzang gehouden. The ma van de dienst is 'Zingt voor de Heer een nieuw gezang'. De idienst begint om zeven uur. ♦Voorganger is H. ten Klooster, jj. Davidse speelt op het orgel en ;het koor Inspiration zorgt voor >de verdere muzikale omlijsting. ARNEMUIDEN - Sam Klaassen en Maatje Goedhart uit Arne muiden houden zaterdag, tij dens de Kraampjesdag in Arne muiden, een expositie in de ■Langstraat 73. Er worden schil derijen van olieverf en aquarel jgetoond. De expositie is te be zichtigen van 10.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - In 't Gasthuis in Middelburg wordt zaterdag een Alzheimercafé gehouden. De gastsprekers zijn A. Francke en A. Minderhout. Zij zijn als consulenten Belevingsgerichte .zorg in 't Gasthuis werkzaam. Het café is open van 14.30 tot 17.00 uur. Advertentie redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur op 10 juli gehouden in de plaat werkerij op het voormalige ter rein van de werf. Er is plaats voor circa 500 mensen. De bij eenkomst wordt voorgezeten door Victor Deconinck. Spre kers zijn Ed Nozeman en Jaap Modder, specialisten op het ge bied van ruimtelijke ordening. De deelnemers kunnen in een ideeënmarkt hun opmerkingen kwijt en er is een fototentoon stelling. „We gaan blanco het proces in", verklaart Poppe-de Looff. „We zullen de ideeën in ventariseren en uitwerken." In januari van dit jaar ging de gemeenteraad van Vlissingen ak koord met de aanschaf van het 31 hectare grote KSG-terrein voor 34 miljoen euro. Alles bij el kaar, na zuivering van de grond en het bouwrijp maken, zal Vlis singen naar schatting 100 mil joen euro kwijt zijn. „Dit is dé kans voor Vlissin gen", vinden de beleidsmana- gers H. Willemsen (afdeling mi lieu) en H. Mulder (stadsontwik keling). „Welke stad maakt het in'deze tijd nog mee dat het cen trum met 25 procent uitgebreid kan worden?", merkt Willemsen op. Volgens de gemeente staat niets Vlissingen in de weg om er iets moois van te maken. „Zeker als iedereen mee wil denken", nodi gen ze uit. De ideeën die tijdens de startbijeenkomst naar boven komen, worden gebundeld. De mogelijkheden van het gebied worden verkend en rond okto ber wordt de ideeënmarkt geslo ten. „Dan nodigen we zes ont wikkelaars van enige faam uit, die vrijblijvend een stedenbouw kundige verkenning maken", legt Mulder uit. „De verzame ling van wensen en ideeën is het uitgangspunt. Die verkenningen worden getoetst, waarna drie partijen de opdracht krijgen om de verkenning uit te werken." Creativiteit Daarna wordt er één steden bouwkundig bureau uitgekozen, maar het kan zijn dat de beste suggesties van de ontwikkelaars worden samengevoegd. „We wil len voor dat gebied alle creativi teit gebruiken", vindt Mulder. Na inspraak en nog enkele bij eenkomsten zal begin 2006 het masterplan afgerond zijn. Dat dient als basis voor het bestem mingsplan en geeft aan welke voorzieningen er kunnen ko men. Er moet rekening mee wor den gehouden dat er minimaal 1100 woningen gebouwd moe ten worden en dat er een binnen stadsontsluiting komt. Er mag veel gesloopt worden, maar de Timmerfabriek is een monu ment en moet gespaard blijven, evenals een torenkraan die het stempel industrieel monument heeft gekregen. Hét trappenkunstwerk in het midden van het Theaterplein - oftewel de Vogeltjesmarkt - is ernstig beschadigd. door Bart De Clerck ANTWERPEN - De stad Antwerpen wil het versleten Theaterplein in 2005 opnieuw aanleggen. Hoewel de open ruimte vlak voor de Antwerpse stads schouwburg officieel Theaterplein heet, staat het gebied bij het grote pu bliek beter bekend als de Vogelen markt, en de vele Nederlanders die 's zondags massaal naar de Scheldestad afzakken, hebben het doorgaans dan weer over de Vogeltjesmarkt. Hoe het plein ook mag heten* vast staat dat het volgend jaar een grondige op knapbeurt krijgt. Het trappenkunst werk in het midden van het plein ver dwijnt, waardoor de marktkramers meer plaats krijgen. En er ontstaat ruimte om bijvoorbeeld een circus te plaatsen of een evenement te organise ren. En één ding is zeker, hoe het plein er in de toekomst ook zal uitzien, de tra ditionele Vogelenmarkt blijft op het Theaterplein. Het plein verkeert nu in verloederde staat, vooral het trapvormige kunst werk van beeldhouwer Jan Dries heeft duidelijk betere tijden gekend. Skaters deden jarenlang hun verwoestende werk op de trappen van het monument en toen in 2003 een toeristenbus in de put van het trappenbouwsel reed, liep het kunstwerk aanzienlijke schade op. Voortdurend moeten er nu losliggende kasseien op hun plaats worden gelegd. Met de geplande heraanleg van het plein zou een bedrag gemoeid zijn van 6,19 miljoen euro. Cabaretier Advies over de heraanleg van het plein kwam enige tijd geleden uit onverwach te hoek. Toen de Nederlandse cabare tier Herman Van Veen vorig jaar tijdens zijn tournee enkele weken in Antwer pen speelde, droeg hij een paar ideeën aan over hoe het plein er in de toekomst volgens hem zou moeten uitzien. Van Veen spoorde de Antwerpse politici aan om bij een eventuele heraanleg van het plein meteen werk te maken van een be tere promotie van de talrijke' toneelge zelschappen die in de buurt actief zijn. „In een straal van een kilometer rond het Theaterplein liggen zeker tien thea ters", stelde Van Veen vast. „Toch merk je daar als bezoeker aan Antwerpen nauwelijks iets van." Van Veen suggereerde het Antwerpse stadsbestuur daarom om vanuit het mid den van het plein gekleurde trajecten te laten vertrekken naar de verscheidene theaters. De kans dat het stadsbestuur dit idee ook gaat uitvoeren is inmiddels zeer reëel. Met zijn theaterpiste overdrijft Van Veen volgens de Antwerpse bewindslie den allerminst. „Een buitenlandse toe rist die een bezoekje brengt aan Enge land weet dat hij in het Londense West End moet zijn voor een ruim aanbod van toneelvoorstellingen, en elke thea terliefhebber die in New York is, vindt moeiteloos zijn weg naar Broadway. Maar hoeveel Antwerpenaren, laat staan buitenlandse toeristen, weten dat er op een steenworp van de Grote Markt maar liefst acht theatergezel- foto Wim Kempenaers schappen actief zijn?", zo reageert de Vlaamse krant De Morgen op het idee van Herman Van Veen. Volgens recente cijfers worden er in Antwerpen jaar lijks maar liefst 1589 voorstellingen op gevoerd. Het enthousiasme voor de heraanleg van het plein lijkt in Antwerpen dus groot. Toch is er één die de plannen geen warm hart toedraagt: Jan Dries. Hij is de man die in de jaren zeventig het trappenkunstwerk creëerde dat bij de geplande heraanleg zou moeten ver dwijnen. Het trappenvierkant meet 36 bij 36 meter en domineert daarmee het hele plein. In de Antwerpse volksmond werd de hele constructie ook wel omge doopt tot 'de put'. Jan Dries heeft er naar eigen zeggen geen bezwaar tegen dat zijn creatie zou worden verwijderd, maar hij eist wel garanties dat het er gens anders in de stad opnieuw wordt opgebouwd. lUijgt de 78-jarige kunstenaar die ga ranties niet, dan is hij vast van plan om bij de rechter zijn gelijk te halen. Maar of het zover komt, is de vraag want bij het stadsbestuur hoopt men bij een her aanleg met de kunstenaar tot een com promis te kunnen komen. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Bij de gemeente Vlissingen zijn vorig jaar 24 klachten binnen gekomen. Dat zijn er drie meer dan het jaar er voor. Burgemeester A. van Dok-van Weele schrijft dat in haar tweede burgerjaarverslag. Het overgrote merendeel van de klachten is overigens naar tevre denheid opgelost. De gemeente streeft ernaar om klachten binnen zes weken af te handelen. Of dat is gelukt in 2003 is niet duidelijk. De ge meente heeft (nog) geen over zicht, omdat de klachten op ver schillende afdelingen worden af gehandeld. In het verbouwde stadhuis, dat in oktober in ge bruik wordt genomen, worden alle klachten centraal via de pu- blieksbalie geregistreerd. Verslag Burgemeesters zijn sinds de in voering van het duale stelsel in maart 2002 verplicht de inwo ners op de hoogte te stellen van het doen en laten vhn het ge meentebestuur, en de ambtena ren. Haar tweede jaarverslag is met 17 pagina's aanmerkelijk (tien pagina's) dunner dan het eerste. Thema van het tweede verslag is I STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 9.00 uur: Gym voor ouderen; MIDDELBURG - Ontmoetingscentrum Griffioen, 13.30-17.00 uur: Inloopmid- dag voor jongeren met onder meer ta felvoetbal en darts; Stadsschouwburg, vanaf 19.00 uur: Jazzdansgala VTV Vlis singen; VEERE - Het Akkoord, Oudestraat, 13.30-16.00: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; Wijkcentrum Al- degonde, 20-1 uur: Vrije dansavond met muziek van dj Jacques Gosman. 'Waarmee kunnen we u van dienst zijn?' Van Dok-van Weele geeft in haar verslag een beschrijving van de diensten van de gemeen te Vlissingen. Ook maakt ze dui delijk wat de gemeente allemaal doet met de jaarlijkse inkom sten van meer dan 153 miljoen euro. Het meeste geld (iets meer dan 46 miljoen euro) gaat overigens naar sociale voorzieningen en maatschappelijke dienstverle- VLISSINGEN - De gymvereni gingen Willebrord uit Zoutelan- de en Hygiea uit Westkapelle en dansgroep Jess uit Middelburg geven op zaterdag hun gezamen lijke uitvoering jazzdansen in het Vlissingse Arsenaaltheater. De voorstelling begint om 19.30 uur. Kaarten kosten in de voor verkoop 7 euro en aan de zaal 7,50 euro. ning. De post veiligheid komt er met 'maar' 3,2 miljoen euro be kaaid vanaf. Van de 24 ingedien de klachten over gedragingen van een ambtenaar of een be stuurder werden er 21 naar te vredenheid opgelost. Twee klachten waren in 2003 nog niet afgehandeld. In één geval werd de Zeeuwse Ombudsman inge schakeld, die de klager in het ge lijk stelde. Bezwaar Als Vlissingers het niet eens zijn met een besluit van hun gemeen tebestuur, kunnen ze een be zwaar indienen bij de onafhan kelijke commissie. In totaal wer den vorig jaar 197 bezwaar schriften ingediend, waarvan 175 tegen de bijstandswet. De externe commissie heeft vijfen dertig procent van de ingedien de bezwaarschriften gegrond verklaard. De gemeente nam alle adviezen over. Van de overige 22 zaken hadden de meeste betrekking op ruimtelijke ordening. Vier wer den gegrond verklaard, zeven tien ongegrond en één gedeelte lijk gegrond. ZOUTELANDE - Omdat hij fraudeerde bij de uitvoering van een testament is een 49-jarige executeur-testamen tair uit Zoutelande gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur. Als waarschuwing hangt de man nog een voorwaardelijke celstraf van een half jaar boven het hoofd. De executeur verduisterde bijna vier ton van de erfenis van een in ja nuari 1998 overleden oudoom. De gedupeerden zijn de zoon van de overledene en twee van zijn neven. De opge legde straf in hoger beroep is lager dan het eerdere vonnis van de rechtbank in Middelburg, die de man veroordeelde tot een celstraf van vijftien maanden. In hoger beroep eis te de aanklager tegen de executeur, die vanwege zijn fi nanciële kennis was aangesteld, een celstraf van ander half jaar. Voor de erfgenamen bracht de afwikkeling van de erfenis veel ellende met zich mee. Zij hebben onder andere een rechtszaak moeten voeren om de executeur uit zijn func tie te ontheffen. Daarna begon de belastingdienst hen te achtervolgen voor niet afgedragen successierechten. MIDDELBURG - Op de Schroebrug in Middelburg vond dinsdagochtend rond 8.30 uur een aanrijding plaats tus sen een motorfiets en een personenauto. De 35-jarige be stuurster van de motorfiets uit de gemeente Veere zag te laat dat de 46-jarige automobilist uit de gemeente Goes remde en botste achterop de auto. Er was alleen materiële schade. AXEL - De gemiddelde wachttijd om in aanmerking te komen voor een huurwoning in Zeeuws-Vlaanderen is langzaamaan opgelopen tot vier maanden. In vergelijking met de Randstad - waar wachttijden van drie jaar of meer zijn - is het fenomeen wachttijd betrekkelijk nieuw. In vroeger jaren kon bij de woningbouwcorporaties in Zeeuws-Vlaanderen binnen een mum van tijd een huur woning worden gevonden. Die tijd is echter voorgoed voorbij. De corporaties hebben het probleem van de leegstand van woningen de voorbije paar jaar fors aangepakt met sane ringsoperaties (Triniteit), vervangende nieuwbouwopera- ties, het upgraden van woningen en nadere maatregelen. YERSEKE - Stichting Het Zeeuwse Landschap wil dat de modelvliegclub uit de Yerseke Moer verdwijnt. De stich ting heeft aan de gemeente Reimerswaal gevraagd om haar bestemmingsplan Buitengebied te handhaven. Het Zeeuwse Landschap richt daarmee zijn pijlen op het vlieg veldje van de club in de Yerseke Moer. Volgens C. Jacobusse van Het Zeeuwse Landschap kan het gewoon niet dat een vliegclub midden in een natuurge bied zit. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat met beide partijen gesprekken zijn gevoerd, maar dat het collegé van burgemeester en wethouders nog geen standpunt heeft ingenomen. Voorzitter K. Bouman van de model vliegclub wil nog niet reageren. MIDDELBURG - Een 25-jarige inwoner van Scherpenisse is gis teren in Middelburg voor bedrei ging van ambtenaren veroor deeld tot tachtig uur werkstraf. De politierechter vond bewezen dat verdachte 14 april in Sint Maartensdijk medewerkers van de gemeente had bedreigd met een misdrijf tegen het leven ge richt en met brandstichting. Zo had hij naar het gemeentehuis van Tholen gebeld en een ambte- naar dreigend de woorden toege voegd dat hij medewerkers en hun kinderen zou doden. Ook zei hij het gemeentehuis in de fik te steken. ARNEMUIDEN - Ringrijders- vereniging In Galop uit Arne muiden houdt zaterdag een wed strijd in de Burgemeester Hack- straat in Arnemuiden. De wed strijd duurt van 8.00 tot 17.00 uur. Aan het ringrijden wordt meegedaan door 31 deelnemers. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de strafzaak tegen drie Roemeense verdachten van de gewelddadi ge overval op het bejaarde echt paar Polderman in Hansweert in verband met het (nog) niet af geronde onderzoek aangehou den. Bovendien moet één van de ver dachten psychisch onderzocht worden. Behalve het trio zitten sinds mei nog drie Roemenen en twee Nederlanders in voorar rest. De drie Roemenen overvielen in de nacht van 20 op 21 maart het echtpaar in hun woning. Daar bij werd de tachtigjarige man dermate ernstig toegetakeld dat hij een paar weken later aan zijn verwondingen overleed. De overvallers werden niet ver van de woning in Hansweert aangehouden. Later werden nog twee mannen en een vrouw uit Roemenië en de twee Nederlan ders gearresteerd. In augustus komt de geweldszaak nog een keer als pro-forma op zitting. Voor de feitelijke behandeling van de zaak heeft de Middel burgse rechtbank twee dagen uitgetrokken: 14 en 15 oktober. (advertentie) Zaterdag 3 juli zal D.V. in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg o.a. dc nalatenschap van de bekende arts, Dr. Kleinepier te Goes geveild worden door Veilingmeester A. I. Verhage. In deze veiling zitten o.a. ook vijf schil derijen van Rcimond Kimpc, tekeningen van Jan Toorop, een zeldzaam 17e eeuws schilderij van Le Foucquier en vele schil derijen uit de Romantische en Belgische school, Zeeuwse sieraden: bloedkoraal en granaat, collectie filigrain zilveren ges pen, brandewijnkommen en serviezen, alsook gouden sieraden met diamant en briljant, twee 17e ceuwse gobelins, een Amsterdams staand horloge, getekend Gerril Bramer. 17e eeuwse Zeeuwse kas ten, wortelnoten- en mahoniehouten kabi netten, topbureaux, een zeldzame collec tie 18e eeuws Delfts aardewerk, diverse: Goudsplateel, Jaguar Old Timer MKII 1960 in perfecte slaat, etc. Kijkdagen; vrijdag 2 juli van 15.00 tot I 20.00 uur en zaterdagmorgen voor de veiling van 10.00 tot 11.30 uur. Rijk geïllustreerde catalogus in dc zaal verkrijgbaar! Kunst- en Antiekveilingen A. 1. Verhage I (0118-627639 - 06-23360501). Notariskantoor Vegter. Middelburg. wwvv.hetmiddelburgsveilinghuis.nl Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13