Uitwerking plannen kost 2,5 ton WAO? Geef mij maar een geschikte baan! Grote teleur stelling? PZC Met ANGO kom je tot je recht! Blijf de baas over eigen blaas en nieren! Bibliotheek Sas moet in centrum blijven Gered van de vuilstort E? Hulst vraagt krediet voor extern onderzoek Nieuwe Bierkaai en Perkpolder =12 Zeeuws-Vlaamse twirlsters op erepodium Den Bosch Hulst investeert in woonwagencentra Maak er een Kleintje van. É^tssat C '<u dinsdag 29 juni 2004 door Sheila van Doorsselaer HULST - Onderzoek naar ont wikkelingsmogelijkheden in de Hulster Nieuwe Bierkaai en het gebied rond Perkpolder kost de gemeente minstens een kwart miljoen euro. Externe bureaus worden ingeschakeld om te on derzoeken en op papier te zetten wat in de gemeente mogelijk is. Het Hulster college van burge meester en wethouders vraagt de" gemeenteraad een bedrag van 250.000 euro uit te trekken vóór de planontwikkeling van de twee grote projecten in de ge meente. Wat de visie De Nieuwe Bier kaai betreft (het terugbrengen van water in het noord-weste lijk deel van de binnenstad, 6500 tot 7000 vierkante meter aan nieuwe winkelruimte en 60 tot 75 nieuwe appartementen) staat al een bedrag ingevuld van 75.000 euro. Dat gaat op aan ho norarium en bijkomende kosten vöor bureau Op ten Noort Blij- denstein uit Utrecht, die het pian mede heeft ontwikkeld. Hulst zegt ook bij de verdere uit- wérking van de visie een beroep te moeten doen op dit bureau. Daarnaast wordt gekeken naai de koppeling van De Nieuwe Bierkaai aan de plannen van Morres Wonen. Beide ontwikke lingen moeten een impuls geven aan Hulst als toeristisch koop centrum. Het dagelijks bestuur van Hulst vindt het nodig om nogmaals de ont wikkelingsmogelij kheden van het winkelbestand en. de ef fecten van de diverse ontwikke lingen te laten onderzoeken. Daarom heeft de gemeente ad viesbureau BRO gevraagd een van de bouwstenen van de Huls ter Structuurvisie (de strategi sche keuzenotitie) te actualise ren. BRO was verantwoordelijk voor de Structuurvisie en pre senteerde die nog maar drie jaar geleden. De visie moet nu dus, op een onderdeel, alweer wor den herzien. Diverse studies BRO heeft laten weten dat er di verse studies nodig zijn (doel- groepenonderzoek, actualise ring van ontwikkelingsmogelijk heden) om Hulst te kunnen advi seren wat er met het gebied kan en moet gebeuren. Voor het cen trumplan heeft Hulst al een keer 50.000 euro uitgetrokken en er moet volgens het college nog een ton bij om de onderzoe ken te financieren. Voor het Plan Perkpolder (een jachthaven in de voormalige veerhaven met circa 350 lig plaatsen, zo'n 200 recreatiewor ningen, een golfterrein, 150 nieu we huizen ten noorden van Kloosterzande en een buiten dijks natuurgebied) heeft de ge meente Grontmij ingeschakeld om onderzoek te doen naar de mogelijke initiatieven in het ge bied. Het resultaat is de kansen- kaart. Deze kaart moet uiteinde lijk worden omgezet in een mas- terplan. Grontmij schat de kos ten daarvoor op 53.000 euro. In totaal verwacht de gemeente een kwart miljoen euro nodig te hebben voor de uitwerking van de plannen in de binnenstad van Hulst en rondom Perkpol der. Het gaat dan enkel om plan nen op papier. De 250.000 euro worden gehaald uit de reserve economische ontwikkeling. Zeeuws-Vlaamse meis van majorettengroep de door Edy de Witte trap terecht met een twee baton in de afdeling senior beginners. Met een dancetwirl en twirling scoorde ze nog een tweede en vierde plaats. Ook Judith Durinck uit Kloos terzande eindigde op een eerste plaats met zowel een twirling in de categorie senior advanced en een twee baton in de categorie senior intermediate. Het duo Tamara Buijze en Sabri- na Platjouw kwam eveneens als beste uit de bus met een dance twirl in de afdeling senior begin ners. Het publiek kreeg in de Maaspoort 252 optredens voor geschoteld. HULST jes Showgirls uit 's Heerenhoek heb ben zich bij twirl wedstrijden in de Maaspoort in 's Hertogen bosch verdienstelijk geklas seerd. Daphne Bussens uit Hulst be haalde in de categorie senior in termediate met haar twirling een tweede plaats. Een dance twirl leverde haar nog een derde plaats op. Sabrina Platjouw uit Lamswaar- de kwam op de hoogste podium- WALSOORDEN - Deze carnavalswagen moet behouden blijven, blijkt uit het brief je dat erop hangt. Carnavalsverenigingen die hun spullen stallen op het opslagter rein aan de Havenstraat in Walsoorden, hebben alles wat ze willen bewaren ge waarmerkt. Wat niet geclaimd is, wordt weggegooid. De gemeente Hulst poogt al enige tijd het opslagterrein ordelijk te maken. Tot 19 juni hadden carnavalsverenigingen de tijd aan te geven wat ze willen houden. Een grote hoeveelheid restanten hoeft niemand meer: oude poppen, een onderstel van een vrachtwagen en diverse half uitgeklede on derdelen van carnavalswagens. Dat wordt zo snel mogelijk opgeruimd. Het terrein aan de Havenstraat is in 2002 aangewezen als opslagplaats voor praalwagens, om te voorkomen dat overal in de polder carna valswagens bleven staan. Omdat het carna valskerkhof een rotzooi werd, besloot de gemeente orde op zaken te stellen. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De biblio theek in Sas van Gent moet ge vestigd blijven in cultureel cen trum De Speye en mag niet ver huizen naar de nog te bouwen brede school aan de rand van het centrum van Sas. Dat is de mening van het bestuur van de stichting Vitaal Sas. De verhuizing van de biblio theek uit De Speye aan de Wil- helminalaan is onderdeel van het oorspronkelijke plan van de voormalige gemeente Sas van Gent om het centrum van Sas nieuwe impulsen te geven (Vi taal Sas). De bibliotheek zou op basis van dat plan worden ondergebracht in een nieuw te bouwen brede school aan de Canadalaan, waar de drie basisscholen, de peuter speelzaal en kinderopvang on derdak zouden moeten krijgen. De stichting Vitaal Sas vindt het echter geen goed idee de bi bliotheek te verhuizen. „De stichting vindt -dat de biblio theek in het centrum thuishoort' Als je de bibliotheek verhuist naar een plek aan de rand van het centrum, verzwak je daar mee de centrumfunctie. Je moet juist mensen in het centrum zien te houden en dat bereik je onder meer met de aanwezig heid van de bibliotheek", licht voorzitter A. van Waes van de stichting Vitaal Sas het stand punt van het bestuur toe. Van Waes voegt daar wel aan toe, dat het- bestuur in de nch- ting van de gemeente uitslui tend een adviserende rol vervult, en geen besluit kan nemen over het al dan niet verplaatsen van de bibliotheek. Overigens is nog niet zeker dat Sas van Gent een brede school krijgt. Op dit moment loopt daar een onderzoek naar. Voor de schoolvakantie moet er duide lijkheid zijn. Pas daarna komt de waag aaii de orde of de bibliotheek in die eventuele brede school wordt on dergebracht. ioorl lU! Cl an T notie (ach j3gin Maas door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Een aantal woonwa gens in de gemeente Hulst moet worden vervangen of uitge breid. Hier wil Hulst bijna 139.000 euro voor vrijmaken. Daarnaast wil de gemeente het woonwagencentrum in Clinge uitbreiden met vier standplaat sen. Dit kost de gemeente 74.000 euro. Hulst heeft sinds 1988 een aan tal standplaatsen en woonwa gens in eigendom en beheer. In de begroting werd tot nu toe en kel rekening gehouden met kos ten voor regulier onderhoud en beheer van de woonwagens. Na zestien jaar komt de gemeente echter op het punt dat een aan tal woonwagens moet worden vervangen of uitgebreid. Gezins uitbreiding is hiervoor de reden. Hulst meent 138.775 euro nodig te hebben voor de investering. De gemeente wil het woonwa gencentrum aan het Woestijnen plein in Clinge met vier stand plaatsen uitbreiden tot twaalf Hulst wilde dit al eerder, maar er waren geen gegadigden. Nu zijn er wel drie belangstellen den; twee van hen willen een perceel kopen aan het Woestijne plein om er zelf een woonwagen te plaatsen. De geïnteresseerden komen van woonwagenccen trum De Rape in Hulst, dat de gemeente wil sluiten. Hulst wil nu aan de buitenrand van het Clingse wagencentrUrrt twee percelen verkopen, zonder er echter infrastructuur aan je leggen. De andere twee nieuwe standplaatsen zal de gemeente verhuren en wel voorzien van verharding en riolering. Dat kost 74.000 euro. Hulst kan dit bekostigen door de opbrengst van de te verkopen standplaat sen en de huuropbrengst van de andere twee woonwagens. "Honderdduizenden arbeidsgehandicap ten zijn ten onrechte afgeschreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste algemene belangenorganisatie van, voor en door mensen met een handicap of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je rechten. Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl Uw miskoop op internet én in de krant i_ 5 föj i/> 0)1 Sr -■ ^=7 -| CranCombU Goed nieuw^ tolaas en meren. Vrouwen krijg^rlj|al eens te maken met een aantal vervelende bijver schijnselen van de blaas. De blaas is van slag of mist net dat beetje extra verzorging. Cran Combi kan daarvoor een uitkomst bieden. Cranberry's bevatten een hoog gehalte citroenzuur en ondersteunen daarmee de natuurlijke zuurgraad van urine. Het helpt de blaas schoon en zuiver te hou den. Daarnaast ondersteunt het ook de nierfunctie. Voor een goede blaas- én nierfunctie Bevat een hoge dagdosering cranberry extract Bevat vitamine C voor extra weerstand Extra toegevoegd: Berendruifblad, Propolis, Mierikswortel, Silicium en Zink www.crancombi.nl Nu voor de speciale introductieprijs! Cran Combi 30 tabletten: 9-95 van voor Cran Combi 60 tabletten: ^3. d van voor Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Cezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Cezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 PZC ZEEUWS VLAANC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 38