LPF wil antwoord van college registreren m- I PZC Kleintjes online én in de krant .J Kleintjes Fleurige folklore en vrolijke muziek Chaotische situatie Hulster Scharnier Fractie ergert zich Zakkenroller Oud-scholieren si zoeken bekenden;, bij reünie s"e' te "V„rkri.k™e^s !plartken ieTdvertentie opgèken- m- ms 0- door Ronald Verstraten TERNEUZEN - Als je moet wachten, duurt het altijd lang.' Een tijdvullertje in wachtka mers van dokters en tandartsen. Maar vaak is het ook het begin van een gesprek. Misschien moeten B en W van Terneuzen en de LPF-gemeenteraadslid C. Freeke maar eens een af spraak maken. „Kan uw college toelichten om welke redenen uw college geen antwoord heeft gegeven op na volgende vragen?" De toon van het 'Verzoek om inlichtingen' is uitermate beleefd. Dat neemt niet weg dat de LPF, in casu Freeke, zich behoorlijk ergert. Het is nu al bijna vijf maanden geleden dat hij vragen heeft ge steld aan burgemeester en wet houders. En nog steeds heeft hij geen antwoord. Terwijl het vol gens hem toch ging om een be langrijke zaak. Zijn vragen gingen over de Wes- terscheldetunnel. Of beter ge zegd, over eventuele stremmin gen daarin. Signaleringsborden In februari stelde Freeke vast dat de tunnel herhaaldelijk werd afgesloten vanwege onge vallen. Dat kun je niet zien, wan neer je ergens door Zeeuws- Vlaanderen rijdt, of in de zak van Zuid-Beveland. En als je eenmaal de enkelbaans toegangsweg naar de tunnel bent opgereden, is het te laat. „Automobilisten zitten dan in een fuik. Het 'point of no return' is dan bereikt", hield Freeke het college voor. En dat zou volgens hem voorkomen kunnen worden door het plaatsen van signale ringsborden. Het lijkt een zinnige suggestie. maar kennelijk zitten er onver moede haken en ogen aan. Want zoals gezegd, Freeke heeft nog geen antwoord, terwijl volgens hem 'de redelijke termijn van be antwoording inmiddels is ver streken'. Freeke geeft echter niet op en be stookt het college opnieuw met vragen, of beter gezegd: een na drukkelijk verzoek om ervoor te zorgen dat er op de A58 aan de overkant en de N61 in Zeeuws- Vlaanderen alsnog borden ko men, die de automobilist waar schuwen voor een stremming in de tunnel. En dan wel een beetje op tijd graag, dus wil hij het eer ste al geplaatst zien bij het knooppunt Hoogerheide. Dan kunnen automobilisten er immers nog voor kiezen om via de Liefkenshoektunnel om te rij den. In Zeeuws-Vlaanderen moe ten er volgens hem twee signale ringsborden komen bij de roton de tussen Hoek en Sluiskil, waar de weg naar de tunnel op aansluit. Gemeenteraadslid Freeke staat kennelijk niet alleen. Automobi listen beklagen zich bij hem. „Ze begrijpen niet waarom dit alles zo laks wordt behandeld", houdt hij het college voor. Het wachten beu, waagt hij B en W om schriftelijk aan zijn verzoek te voldoen. Niet over een tijdje, maar 'binnen dertig dagen!' Net zoals de rekening van de tandarts. HULST - Een 72-jarige vrouw uit Hulst is zaterdagmorgen op het 's Gravenhofplein bestolen door een zakkenroller. De vrouw raakte bij de diefstal haar geld en persoonlijke papie ren kwijt. De Portugese groep Rancho Folclorico Raizes verzorgt enkele levendige dansen in de binnenstad van Hulst. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen HULST - Een bonte stoet trok gisteren door de historische binnenstad van Hulst. Na de ontvangst op het stadhuis gingen vier dans groepen, een muziekgezelschap en vendel- zwaaiers op pad. De binnenstad van Hulst zag er weer kleur rijk uit. Tussen het publiek stonden nogal wat mensen met een oranje t-shirt of een koddig oranje hoofddeksel om de prestaties van de voetballers in Portugal te onderstre pen. Na de optocht, die eindigde op de Gro te Markt, werd een strak schema afgewerkt. De groepen traden telkens op een andere lo catie op en zo konden omstanders genieten van traditionele dansen uit. Europa en Ne derland op de Vismarkt, bij de hoofdingang van de basiliek aan de Steenstraat en bij de zij-ingang aan het Cornelis de Vosplein. „Het is elk jaar moeilijker om groepen uit andere landen naar Zeeuws-Vlaanderen te krijgen", vertelt organisator Mare Heijens. „Financieel moet het te behappen zijn en na zoveel jaar hebben alle groepen uit de na bije landen al eens een optreden verzorgd. Met Hava Naguila treden we elk jaar op tij dens de Paasfeesten in Leuven en daar leren we vele groepen kennen. „Het weer is prima, droog en niet te warm, sommige kostuums zijn erg warm en zwaar en die mensen wens je geen temperatuur van boven de dertig graden toe", vertelt Hei jens die blij is met de tomeloze inzet van de vrijwilligers van Hava Naguila uit Vogel waarde die elke keer weer vele hand en spandiensten verrichten. Naast Hava Nagui la was ook de Grutmoole uit Sas van Gent weer van de partij. maandag 28 juni 2004 ^10 door Frank van Cooten HULST-Twee weken na de ope ning van de nieuwe kruising Het Scharnier in Hulst is ver warring over de voorrangsrege ling. Het verkeer vanuit de bin nenstad heeft voorrang op het verkeer op de Absdaalseweg, maar in de praktijk komt daar weinig van terecht. Veel automobilisten op de Absdaalsweg richting het BACK-winkelcomplex denken dat ze voorrang hebben en rij den dus gewoon door. Dit leidt met name op zondag tot een op stopping op de nieuwe verbin dingsweg tussen Stationsweg en Absdaalseweg. Voor de reconstructie kwam de Absdaalseweg rechtstreeks uit op de Stationsweg. Dit leidde met name in de weekeinden tot grote verkeersopstoppingen. In de voormalige gemeente Hulst is even nagedacht over de aanleg van een rotonde op die plek, maar daar was geen plaats voor en een rotonde loste vol gens het gemeentebestuur de problemen niet op. Vandaar dat voor het Scharnier werd gekozen. Met deze nieuwe kruising wordt een duidelijke scheiding gemaakt tussen ver keer richting het BACK-com- plex en het verkeer naar de bin nenstad. Verkeer op de Absdaalseweg rijdt direct naar het winkelcen trum. Verkeer naar het centrum of naar de Van der Maelstede- weg slaat rechtsaf. In de praktijk blijkt dat het knel punt met het Scharnier niet ge heel is opgelost. Proeffase Wethouder E. de Deckere (ver keer) is echter niet in paniek. „We zitten nu nog in de proeffa se. We bekijken of de huidige voorrangsregeling in de prak tijk werkt. Als dat niet het geval is, dan overwegen we de verbin dingsweg op zondag voor het verkeer af te sluiten. Trouwens, een beetje file is niet erg. Dat be tekent dat het druk is in Hulst. Vijf minuutjes wachten mag best." De Deckere wijst daarnaast op het grotere geheel. De gemeaite i Hulst wil nog dit jaar-eeu>pr. keerverwijzingssysteem insialle- - ren. „Al op de rijksweg wwden de routes naar de binnenstad en de parkings aangegeven Het verkeer naar de binnenstad wordt dan vooral over ddi Van der Maelstedeweg naar deibm- nenstad verwezen. Daarmee wordt de Absdaalseweg tont- last." BRESKENS - „Zat je „ook in mijn klas?" Deze vraag weidza-1 terdagmiddag tijdens de wünie rn van de Christelijke Basisschool 'i Op de Bres in Breskens diverse keren gesteld. Vooral de oudere bezoekeishad- i| den er soms moeite mee humleef- tijdgenoten te herkennen. Het is de laatste keer", was de me ning van velen. ..daarom zip we hier vandaag." Na de zomerva- kantie gaat de school fuseren met de RK basisschool :<De Schelphoek en worden de ióka-1 len overgenomen door deJOBS uit Breskens. Jeroen, Joost en Istvam. waren van een jongere generatiè^Wij zijn afgezwaaid half jaren-tach tig. Jammer, van onze klassenis er niemand, toch is het leuk de school weer eens te zién." Dat was ook de mening van Susan Beets-Klaassen, zij was van 1960 tot 1980 als onderwijzeres aan de school verbonden. Hoewel de meeste bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen en .vooral Breskens kwamen, waren- er tientallen vanuit andere streken aangereisd. Zo was de familie Risamenapatty met negen broers en zussen present:. „Wij woonden hier toen in het zoge- naamde 'kamp' met nog vedlan-1 dere families uit de Molukken. We herinneren Breskens nqgals >i een heel gezellige plaats." De reünie van Op de Bres,- de school, die straks opgaat in een., nieuwe school met de naam Golfbreker, bleek een succesi Stapsgewijs plaatsen «„,1 naar Kteintiastnarkt.nl. ^onU/angttsan activeringlink ki ie Kies de rubriek waarin je je advertentie wilt plaatsen Je advertentie is gratis als je iets aanbiedt dat minder dan 100 euro kost Geef hier de tekst op voor je internetadvertentie Val meer op met een foto bij je internetadvertentie Vergeet je telefoonnummer/e-mail niet te vermelden bij de advertentie in de krant Val meer op door je tekst in kleur te plaatsen op internet Als abonnee plaats je per jaar 3 x gratis als je iets aanbiedt dat meer dan 100 euro kost Geef aan in welk dagblad je wilt plaatsen Betaal via een automatische machtiging of je creditcard Klopt alles? Klik dan op accoord Een fotoicoon geeft aan datje op internet een foto geplaatst hebt .Snel gevonden. Snel verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36