PZC terrein Havenschap verkoopt Wieberen moet nog veel leren OPEN HUIS 1 BMW ZWARTEPOORTE ZATERDAG 3 JULI Helikopter trekt veel bekijks Man schopt agent tegen zijn hoofd Wilgenknotters in de prijzen Verdachte drankrijders opgepakt Lichtgewonde bij botsing Man met glas in been gestoken Stenengooiers aangehouden op Markt Goes Hennepkwekerij Fietser gewond bij aanrijding Zeeland Seaports deed in 2003 19 hectare van de hand Spelen met treintjes Momentje graag Wachttijd huurwoning loopt op tot 18 maanden Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl ;.mail:redactie p pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: voord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 28 juni 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen Proefrijden met bijna alle BMW/MINI en Land Rover modellen Op een BMW occasion 2 jaar gratis onderhoud en reparatie Op een nieuwe BMW jubileum voordeel Gratis check up van uw auto inclusief wasbeurt 1 Voor meer informatie omtrent het OPEN HUIS: www.zwartepoorte.nl AMUNDSENWEG 33, GOES TERNEUZEN - In Terneuzen werden het afgelopen weekeinde de Havendagen drukbezocht. De Lynx-helikopter van de Koninklijke Marine trok veel belangstelling. foto Peter Nicolai vorig week gekritiseerd door het havenbestuur van Gent, is de ontwikkeling van glastuinbouw. Door samenwerking met het Ha venbedrijf van Gent hoopt Zee land Seaports nog andere alter natieven voor de Axelse Vlakte te ontdekken. Het bestuur denkt echter dat ook marktonderzoek gepleegd moet worden, om te zien welke sectoren interessant zouden kun nen zijn en wat voor investerin gen daarvoor zouden moeten ge beuren. Het Algemeen Bestuur verga dert op -30 juni om 10.00 uur in het kantoor van Zeeland Seaports aan het Schelpenpad 2 in Terneuzen. VLISSINGEN - Een 37-jarige Vlissinger is in de nacht van zaterdag op zondag rond kwart voor twee in Vlissin- gen aangehouden. De man was in de Badhuisstraat be trokken.bij een opstootje. De man werd aangehouden en toen agenten hem in de politieauto wilden laten plaatsne men. schopte hij een van de twee agenten tegen zijn hoofd, de ander beet hij in zijn hand. SINT-MAARTENSDIJK - Vrijwilligers Jan de Wilde van Natuurvereniging Tholen en Thomas Colette van Werk groep Landschapsverzorging Walcheren kregen zaterdag middag in centrum Scaldis Natural is in Sint-Maartens dijk een Gouden Jirizaag uitgereikt. Beide heren bestel den hun vrije tijd onder meer aan het knotten van wilgen en het snoeien van hoogstamfruitbomen in dienst van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Naast het knotten, verzette De Wilde en Colette ook bestuurlijk het afgelo pen jaar heel wat werk. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland reikt elk jaar één of meerdere Gouden Jirizagen uit aan vrijwilligers die zich op een bijzondere manier in zetten. WISSENKERKE - Op de Voorstraat in Wissenkerke zijn gistermorgen rond elf uur twee mannen van 30- en 44 jaar uit Polen aangehouden. Beide mannen hadden eerder die morgen zich verdacht opgehouden bij een woning in Kortgene. Toen ze door een getuige hierop werden aange sproken, reden ze weg in hun auto. Na hun aanhouding werden beide mannen overgebracht naar het politiebu reau. Omdat de adem van de bestuurder naar alcohol rook, werd een blaastest afgenomen. Hieruit bleek dat hij te veel had gedronken. Tevens werd in de auto een busje traangas aangetroffen en in beslaggenomen. Na betaling van een boete van 550 euro werden beide mannen weer in vrijheid gesteld. OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg zijn zaterdagmid dag om 17.15 uur twee personenauto's met elkaar in bot sing gekomen. Een 57-jarige automobilist uit Oost-Sou burg' reed over de Nagelenburgsingel en verleende op het kruispunt met de Prins Bernhardstraat geen voorrang aan een personenauto, die van rechts kwam. Deze auto werd bestuurd door een 73-jarige vrouw uit dezelfde plaats. Haar 78-jarige man die naast haar zat, liep een wond op aan zijn gezicht. Hij kon ter plaatse behandeld worden. Verder was er alleen materiële schade. TERNEUZEN - In een horecage legenheid in de Nieuwstraat werd in de nacht van zaterdag op zondag tijdens een schermut seling een 19-jarige Terneuze- naar met een scherp voorwerp, vermoedelijk een stuk glas, in zijn been gestoken. De wond werd in het ziekenhuis gehecht. In verband met deze mishandeling meldde even later een 21-jarige Terneuzenaar zich op het politiebureau waarna hij werd aangehouden. Na opma ken van proces-verbaal werd hij weer in vrijheid gesteld. De aan leiding tol de mishandeling is niet bekend. GOES - In Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier mannen in de leeftijd van 23- tot en met 27 jaar aangehouden voor openlijke geweldpleging. Ze worden ervan verdacht zon dag rond half vijf op de Grote Markt te Goes stenen en een fiets te hebben gegooid naar een groep mensen waarvan een per soon een steen op zijn hoofd kreeg. Deze liep hierbij een wond op die in het ziekenhuis moest worden gehecht. De vier aangehouden mannen zitten nog vast voor verder on derzoek. De aanleiding van de openlijke geweldpleging is niet bekend. HULST - In een woning aan de Moerschansstraat in Hulst is za terdag een hennepkwekerij ont dekt en ontmanteld. Alle 42 hen nepplanten alsmede de benodig de apparatuur werd in beslagge nomen. In de woning was nie mand aanwezig. HOEK - Een 42-jarige fietser uit de gemeente Sluis is zater daggewond geraakt bij een aan rijding nabij Iloek. De man wilde de Hoofdweg oversteken, maar had een aanko mende auto niet gezien. Hij liep hoofdletsel, schouderletsel en een scheurtje in zijn oor op. Hij 's met een ambulance,naar het ziekenhuis gebracht. door Ingrid Huibers HOEDEKENSKERKE - Lekker met treintjes spelen. Dat kon af gelopen weekeinde op de junior- baan van de Stoomtrein Goes-Borsele in Hoedekensker- ke. Daar waren modelbouwers uit het hele land bijeen om eik aars machines en kunsten te be wonderen. ,.Het is gewoon ontzettend gaaf", zegt Sjoerd van Duinen (14) van Modelbouwvereniging Hoekse Waard uit Barendrecht enthousiast, terwijl hij zich over 'De Oostenrijker' buigt die steeds afslaat. Het glimmend ro de gevaarte,de trots van de club, blijkt na een uitgebreide inspectie te weinig olie te bevat ten. Maar na een flinke slok puft de locomotief, het grote pu berlijf van Sjoerd bovenop één van zijn wagonnetjes gevouwen, weer trouw over de baan. Al weer anderhalf jaar is de Ba- rendrechter lid van de model bouwvereniging. En niet omdat zijn vader, ooms en opa's ook lid zijn, maar gewoon omdat Sjoerd het prachtig vindt, dat gepruts met treintjes. „Ik ga meestal op donderdagavond en zaterda gochtend naar de baan", vertelt hij. „Maar er zijn ook leden die vier keer per week komen." Op don derdagavond wordt er meestal wat gereden over de 'Maasoever spoorlijn', zoals de baan van de club gedoopt is. De zaterdag is gereserveerd voor 'wat terrein dingetjes'. Echt aan de treinen sleutelen, doet Sjoerd nog niet, maar dat komt wel. „Later ga ik mijn ei gen model kopen. En dan hele maal zelf opknappen." Sjoerd van Duinen werkt aan zijn locomotief, foto Willem Mieras zeeuwse almanak Oma uit Hoedekenskerlce houdt kantoor aan huis; da's handig. Zo zit ze de hele dag bovenop haar bedrijf en houdt ze genoeg tijd over voor andere zaken. Zoals het plezierig onderhou den van kleindochter Tamar van zes. Die is al even ondernemend in aanleg als haar grootmoe der. Dat kreeg die in de gaten toen ze even naar de wc moest. Prompt ging de zakentele- foon. Die Tamar uitdrukke lijk niet mocht opnemen. Maar dat deed ze toch. Goedemiddagmet de huis- jesverhuur. Wilt u even wach ten. De directeur zit op het toilet!" rinor Ronald Verstraten TERNEUZEN - Zeeland Sea ports is van plan grond te verko pen aan twee bedrijven op het Sluiskil-eiland. In totaal gaat het om bijna vijfduizend vier kante nieter. Beide bedrijven zijn al geves tigd op het Eiland. Het bedrijf H4A Groep wil een terrein dat naast haar huidige vestiging ligt in gebruik nemen. Het 2.107 vierkante meter grote stuk was eerder in erfpacht uitgegeven aan KWS. Dat heeft de grond af gelopen voorjaar gesaneerd, om dat het terrein vervuild was. Hetzelfde geldt voor een stuk orond van 2080 vierkante meter dat naast Groosman Bedrijfswa gens VOF ligt. Het bedrijf wil dat nu kopen, evenals een stuk van 828 vier kante meter dat het reeds in erf pacht heeft. De geplande verkopen worden aan het Algemeen Bestuur voor gelegd in haar vergadering op 30 juni. Jaarrekening Daarin komen onder meer de jaarrekening en het jaarverslag 2Q03 aan de orde, de begroting voor volgend jaar en de beleids visievoor de periode 2005-2015. Het bedrijfsresultaat van Zee land Seaports (de havens van feneuzen en Vlissingen samen) iii2003 is met bijna 8 miljoen eu ro niet alleen hoger dan ge- riamd, maar ook meer dan dat o?er het jaar daarvoor. Toen was het iets meer dan zes mil joen. Vorig jaar hebben de havens ruim negentien hectare uitgege ven aan grond voor bestaande joen. Daar werd vooral gewerkt aan de vernieuwing en renova tievan haven- en kade-wegen en het bouwrijp maken van terrei nen op de Axelse Vlakte. De ontwikkeling van dit gebied loopt trouwens nog steeds niet zoals Zeeland Seaports dat graag zou zien. Van de kant van distributiebedrijven is er amper belangstelling en ook de zoge naamde 'natte locaties' zijn niet in trek. Het bestuur denkt dat het beter zal gaan als de brug over het ka naal bij Sluiskil er ligt, maar wil nadenken over andere ma nieren om een succesvolle ex ploitatie te bereiken. Een daarvan, zoals bekend en door Edith Ramakers VROUWENPOLDER - Het gaat erom dat Wieberen van de Ha melspoel een verheven pas laat zien. De voorbenen moeten hoog opgetrokken worden. Verheven heid is het toverwoord onder Friezen. De schoonheid van de Fries van Tonny van Hal is niet voldoende om op de Zeeuwse dag van het paard in de prijzen te vallen. De jury wees daarvoor naar Piet Kleis uit Etten-Leur. Het oordeel van Van Hal was voorafgaand aan de test al hard en duidelijk: „Wieberen moet. nog veel leren. Maar het is een paard met mogelijkheden." Zeven Friese paarden lopen hun eerste rondje in him prille car rière op het terrein in Vrouwen polder. Ze komen uit in de li mietklasse, de speciale catego rie voor debutanten. Vijf jaar oud moest Wieberen worden om zijn trotse pas voor veel publiek te mogen laten zien. Hij blinkt, zijn hoeven glimmen van het hoefvet en on der de hoeven aan de voorkant, zijn dubbele ijzers geslagen. „Dat is om de verhevenheid, de mooie trotse pas, te kunnen ac centueren", legt Van Hal, afkom stig uit Herpen uit. Laatste tips Wieberen wordt met vaart opge tuigd, want de tijd om de ring in te gaan dringt. Rinus jansse uit Ritthem komt voorbij, hoog te paard. 1-Iij verzorgt het contact tussen de ring en deelnemers. Dat is zaterdag een intensieve baan met de ontelbare paarden die meedoen aan de 35 editie van de paardendag. „We lopen twintig minuten uit", zegt hij. De extra tijd komt goed uit bij de begeleiders van Wieberen. De hengst krijgt nog laatste tips toegefluisterd en hij wordt op zijn gemak gesteld. Als de sin gels zijn aangetrokken, stapt Tonny van Hal in pak en met en nieuwe bedrijven: zeven hec tare in Terneuzen en twaalf in Vlissingen. In beide havens werd flink geïn vesteerd in infrastructuur, zo wel voor bestaande als nieuwe bedrijven. In Vlissingen voor een bedrag van 6,5 miljoen en in de Kanaal zone Terneuzen voor 4,5 mil- door Melita Lanting ZIERIKZEE -De wachttijden voor een huur woning op Schouwen-Duiveland is opgelo pen tot achttien maanden. Dit komt onder andere omdat woningbouwvereniging Zeeuwland veel minder woningen heeft ge bouwd dan gepland. Dat blijkt uit het jaarverslag. Zeeuwland heeft in 2003 vier nieuwe woningen opgele verd. Die staan in Brouwershaven. Een veel voud van dit aantal staat nog op stapel. Het wachten is op de gemeente. Die moet de pla nologische procedures nog in orde maken. Uit het jaarverslag blijkt dat 1200 personen een woning zoeken op Schouwen-Duive land. Tot nu toe geldt een beperkt aantal voor- rangsregels voor woningzoekenden. Zeeuw land wil nu die regels uitbreiden voor alle kernen buiten Zierikzee. Toekomstige huur ders moeten ook een sociale of economische binding hebben. Het aantal woningzoekenden is volgens Zeeuwland gestegen omdat koopwoningen te duur worden voor starters en door verbro ken relaties onstaan meer huishoudens. Het merendeel van de woningzoekenden komt van het eiland zelf (770 personen). Ook van uit het Rijnmondgebied is een flmke vraag naar een huis op Schouwen-Duiveland (220), de rest van de zoekers komt uit alle windstreken. Schouwen-Duiveland is wat wachttijden be treft geen uitzondering ook elders in Zee land wordt het geduld van mensen die een huurwoning zoeken danig op de proef ge steld. Hij staat fier op een strijdwagen en houdt overzicht. Tijdens de dag van het Zeeuwse paard wordt er ook 'showgereden'. De paarden gaan goed om met de drukte. Sommigen krijgen er geen genoeg van, wallen nog een show geven, en weigeren naar huis te gaan. Die zijn met geen stok in de vrachtwagens te krij gen. Voor de paardenliefheb bers zelf mag de dag ook wel lan ger duren. Het is een bonte ver zameling van paarden. Harry Been, uit Middelburg, is met familie naar Vrouwenpol der gegaan. „Ik ben zelf nog niet helemaal gewonnen voor paar den. De rest van de familie wel. Fietsen is ook leuk en met de fiets kom je op meer plaatsen dan met het paard." Maar hij geniet wel van de paar dendag, 'omdat ik zie dat de rest veel plezier beleeft en omdat er hier zoveel te zien is'. Max en Sam, twee Jack Russels. staan tussen de paarden alsof ze niet anders gewend zijn. Het hondenras is sterk vertegen woordigd bij paardenevenemen- ten. „Ze zijn voor niets en nie mand bang", zegt Rinus Janse uit Zoutelande. „Ik zet ze soms op onze paarden en ze lopen gewoon los rond in de stal, tussen de paarden. Ze houden net zoveel van onze trek paarden als wij doen." bolhoed op in de een per- soons-concourswagen. Een schootkleed bedekt zijn kos tuum om de vieze spetters op te vangen, die op zullen spatten als Wieberen zijn rondjes maakt. De debutanten ontwij ken achteloos op weg naar de ring de Hackney's, ponev's, maar ook de koudbloedige paar den, Zeeuws, Vlaams of xArdeens gefokt. Ben Hur komt voorbij. Concentratie voor de show. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33