Sprinters weer favoriet op NK PZC Ruinard pakt twee Zeeuwse titels Havenloop simpele prooi Eric Cappon Max van Hees wijk kan slechts afwachten Dressuurruiters bij NK in middenmoot Goede bezetting van wielerronde Steen Bokspromotor King koopt Mike Tyson af z20 Wielerploeg Rabobank kan op Rotterdams grondgebied niet uit de voeten Luca Paolini niet naar Tour Wielertoerist scoort hoog uitslagen zaterdag 26 juni 2004 Rotterdam is dit weekeinde wederom het strijdtoneel van het NK wielrennen op de weg. Voor de deur van het Feyenoordstadion wordt de titel verdedigd door sprinter Rudi Kemna. De twee jaar er voor won (in Nijmegenook een spurter. De mannen van het 'grote' Rabobank hadden steeds het nakijken. Daar balen ze van. door Ad Pertijs ROTTERDAM - Twee bruggen, de 'Van Brienenoord' en de 'Erasinus', gooit Rotterdam in de strijd voor het bergklasse- ment van het NK. „Punten om de koers hard te maken zijn er niet", stelt Erik Breukink derhal ve gelaten vast. „Zie het spul dan maar eens uit elkaar te rij den. De amateurs konden vorig jaar heel lang volgen. Dat zegt genoeg." AI drie jaar probeert Rabobank. Neerlands onbetwiste topploeg, de nationale titel terug in haar bezit te krijgen Leon van Bon was in 2000 de laatste. Daarna werd de kampioenstrui aange trokken door achtereenvolgens Jans Koerts (Mercury), Stefan van Dijk (Lotto-Adecco) en Ru- door Ad Pertijs ROTTERDAM - Het NK is volgens de toppers van de Ra bobank in principe aan de sprinters. Aan de rappe be nen van Max van Heeswijk, Stefan van Dijk, Rudi Kemna en Hans Dekkers dus. Van Heeswijk wordt aangewe zen als de grootste kansheb ber op het rood-wit-blauwe tricot. „Op zo'n parkoers is dat ech ter moeilijk te zeggen", vindt de Limburger van US Postal zelf. „Om de dóódsimpele re den dat ik het moet doen zon der een enkele ploeggenoot. Op een selectievere omloop kun je in je eentje nog wel eens wat rechtzetten. Nu niet. Dit wordt voor mij puur gok ken. En afwachten. Zelf het gat dichtrijden naar een kop groep kost me immers de ze ge. Ik kan niets anders dan een wiel pakken en hopen dat het bij elkaar blijft." Snelle Max staat er volgens zichzelf echt helemaal alleen voor. Het heeft volgens hem geen zin samenwerkingsverbanden te gaan zoeken. „Met wie? Lot to-Domo is ook maar met drie renners. Ze hebben ech ter zelf een sprinter in huis: Stefan van Dijk. Dan ga je dus niet samenwerken." Stefan van Dijk heeft hetzelf de gevoel als Van Heeswijk: „Met drie renners kun je geen peloton bij elkaar houden. Af wachten dus." Titelverdediger Rudi Kemna durft zichzelf wel tot favoriet te bombarderen. Tot dé favo riet zelfs. „Je moet lef heb ben", zegt de kopman van Bankgiroloterij. „Ik ben kans hebber. Natuurlijk zijn er meer. maar ik weet zeker dat onze ploeg een rol van beteke nis gaat spelen. Zo veel zelfvertrouwen als Kemna heeft Hans Dekkers niet. De debuterende prof van Rabobank kende een moeilij ke aanloop naar het NK en heeft bovendien in Steven de Jongh nog een sprinter in de zelfde ploeg. „En dus is het maar net hoe de wedstrijd verloopt. Dan moeten we zien hoe de rolver deling verloopt." GPD van onze sportredactie NIJMEGEN - Dressuurruiters Thamar Zweistra en Laurens van Lieren zijn op de eerste dag van het Nederlands kampioen schap in Nijmegen op een plaats in de middenmoot geëindigd. Zweistra staat twaalfde. Van Lieren elfde. Laurens van Lieren, met de piep jonge ruin Hexagon's Ollright nog maar net actief op het hoog ste dressuurniveau - de Grand Prix - benaderde zijn hoogste score tot nu toe. Hij kwam tot 67,04%. Zelf vond hij dat hij op het hoogste niveau nog niet be ter had gereden. Thamar Zweistra liet met Hexa gon's Kyrain enkele steekjes val len, omdat de twaalfjarige min iets te temperamentvol in de ring verscheen. „Desondanks reed ze een mooie kür", vond haar trainer Leunus van Lieren. Vandaag komen Laurens van Lieren en Thamar Zweistra uit op de Grand Prix-special, het nummer waarbij ruiter en paard alles uit de kast mogen halen. Staan ze daarna nog steeds bij de beste twaalf dan mogen ze morgen ook nog uitkomen in de kür op muziek. Vandaag komen ook de Zeeuws-Vlaamse Stephanie de Frel (junioren) en Hans-Peter Minderhout uit Westkapelle (Prix Saint George) in actie Edward Gal staat na de Grand Prix aan kop. De ruiter uit Hars kamp kwam met Gestion Lingh tot 73,54%. Anky van Grunsven staat tweede met Krack C met 71,62%. De olympisch kampioe ne start niet met Salinero, het door Wim de Vos SINT-JANSTEEN - Organisa tor Gaston Everaard van het wielercomité De Sporters uit Sint-Jansteen kan tevreden zijn. Komende dinsdag staat de traditionele kermiskoers van 'Steen' op het programma en de renners lijken de weg naar dat dorp goed te kunnen vinden. Everaard heeft al zo'n veertig voorinschrijvingen voor het hoofdprogramma (elites/ beloften/amateurs A) binnen. En bij de junioren die het voor programma vormen, staan er ook al dertig renners op de deel nemerslijst. Als nu ook het weer nog mee werkt dan kan het al bijna niet meer stuk voor het kleine maar sterke organisatiecomité dat De Sporters is. Everaard: „We heb ben ook nog de beschikking over een groot aantal vrijwilli gers, waar we ieder jaar op- di Kemna (Bankgiroloterij). Vaak tot grote schik van de klei nere ploegen. In 2001, het eerste jaar dat sinds lange tijd het kam pioenschap buiten Limburg werd verreden, was het leedver maak groot. Breukink was toen commenta tor bij de NOS. Hij herinnert zich een koers waarin Rabo bank met achttien renners trachtte iedereen 'omver' te rij den. „De ploeg gooide er vanaf het begin de beuk in. In de over tuiging de concurrentie zo klein te kunnen krijgen. Dat lukt ech ter niet op een parkoers dat zo licht is. Rabobank wilde vanaf de start de koers domineren, maar het gevolg was dat ze op het einde niet meer zo sterk en dominant waren om een massas print te voorkomen." De uit gangspunten zijn volgens Breukink sindsdien niet veran derd. Rabobank heeft veel ster ke renners. Jongens als Boo- gerd, Dekker en Kroon. „Daar naast hebben we er nog veel meer die graag kampioen willen worden." Wat Rabobank niet heeft, zijn de mannen die azen op een massasprint. Die zaten de afgelopen drie jaar niet bij het top team. In principe is dat nog steeds zo. Breukink ziet twee voordeeltjes ten opzichte van vorig jaar toen Kemna won. „Toen had Bankgiroloterij nog zo'n sterk blok, dat het kon aan sturen op een sprint voor Kem na en Blijlevens. Dat blok is in middels uiteen gevallen, sinds veel van hun renners naar Cho colade Jacques zijn vertrokken. Daarnaast hebben wij nu Hans Dekkers in de gelederen. Mocht het toch weer tot een massas purt komen, dan moet hij het maar proberen." Intelligent Maar op de eerste plaats pro beert de ploeg van Breukink zo'n sprint te ontlopen. „Al zal dat op dit parkoers niet meeval len. We zullen in ieder geval in telligent moet koersen. Dus niet zoals in 2001 proberen de boel vanaf de start te domineren." Aan de motivatie heeft het vol gens hem nooit gelegen. Toch is het opvallend hoe weinig gretig de renners vooraf over het NK praten. Ook nu weer. Breukink: „Geloof me, iedereen bij ons wil kampioen worden. Want iedereen wil in zijn een le ven een keer kampioen geweest zijn. De ploeg wil weer een kam pioen in huis hebben. Alleen: het heeft geen zin om op zo'n par koers vooraf stoere teksten te be zigen. Dit is veel te licht om nu te zeggen dat we dat kampioen schap eens even gaan winnen." Kortom: Breukink vindt een kampioenschap in Rotterdam of Nijmegen maar niks? „Het mag voor mij best een keer op een vlak parkoers gehouden worden, maar niet vele jaren achter el kaar. Mijn wielerhart zegt dat je terug moet naar Limburg. Daar liggen alle ingrediënten voor een veel betere wedstrijd. Daar kun je een koers hard maken. In Rot terdam kan dat niet." GPD door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Onder vrijwel ideale omstandigheden zijn in Vlissingen de onderdelen afge werkt voor de vijfde wedstrijd in de serie avondbaanwedstrij- den voor het baancircuit. Op het Zeeuws kampioenschap 5 kilometer een behoorlijk start - veld. Edwin Stolk (Flakkee) had duidelijk zijn zinnen gezet op het kampioenschap. Meteen na de start bepaalde hij het tempo wat aanvankelijk nog nog door Erik Goossen (Scheldesport)ge- volgd kon worden. Naarmate de race vorderde, moest Goossen steeds meer terrein prijs geven en liep Stolk een gewonnen ra ce. Bart de Koster pakte het brons. Rutger Veerman (Wielingen), be vrijdt van studiezorgen, koos in Vlissingen voor de 400 meter om wat aan zijn snelheid voor de 1500 meter te doen. Hij liep een tijd van 53 seconden rond en dat was ruimschoots voldoende voor de overwinning bij de se nioren. Rob Sonke (AV'56) was opper machtig op de 100 meter in een overigens matige 12,1.. Jasper Ruinard (AV'56) pakte een dubbel door het speerwer pen te winnen met 43 meter en 49 centimeter en nam ook de Zeeuwse titel op de 400 meter horden mee naar huis. Bij de jongens B was Stefan Stokman (AV'56) uitstekend op dreef met een afstand van 13 me ter en 51 centimeter wat een stuk verder was dan hij presteer de tijdens de competitie in Best afgelopen weekend. Bij de mannen hoogspringen ont spon zich een leuke strijd. Jeroen van Belzen (Dynamica) was met een foutsprong minder op 1 meter en 75 centimeter de sterkste ten koste van Maarten Jansen. Evenals bij de vorige wedstrij den gaf het WAP-uitslagenpro- gramma weer problemen wat fa taal is voor een vlotte afwerking van een wedstijd. Desondanks slaagde de organisatie van Dyna mica er voor dat het chronolo gisch overzicht behoorlijk op tijd werd afgewerkt. waarmee ze vorig jaar kampioen werd. Het dier is licht geblesseerd. De blessure is niet ernstig. Van Grunsven verwacht in de loop van volgende week de training met Salinero te hervatten. Nor maal gesproken start ze deze zo mer met het dier bij de Olympi sche Spelen. Van Grunsven: „We stapten woensdag met Sali nero naar buiten. Juist op dat moment viel er een trap om. Hij 'flipte' volledig. Bokken, sprin gen, noem maar op. Vervolgens was „ie zo kreupel, dat ik het ergste vreesde." Dat bleek uit eindelijk mee te vallen. nieuw weer een beroep op kun nen doen. De rugnummers één en twee zijn toegekend aan de twee plaatselijke renners: de jeugdige Martin Totté en de routinier Eric Vereecken. De laatste woont dan wel in Hulst maar hij is opgegroeid in Sint-Jansteen en zal voor de laatste maal in wedstrijdverband langs het huis van zijn ouders rijden. Totté en Vereecken zullen het op moeten nemen tegen bijvoor beeld Wilfried Bastiaanse Jef frey van Agtmaal, Pieter Israël en Frangois Franse. Bij de junioren zal Jimmv de Bruijn zich voor het eigen pu bliek willen laten zien en dat zal ook het geval zijn voor Wouter van Maele uit Hulst. De junio ren beginnen om 17.00 uur aan hun wedstrijd over 60 kilome ter, terwijl om 19.15 uur de ove rige renners van start zullen gaan voor hun karwei over 80 ki lometer. van onze sportredactie LAS VEGAS - De excentrieke bokspromo tor Don King heeft na zes jaar een finan ciële regeling getroffen met zijn voormalige vertrouweling Mike Tyson. De 72-jarige Amerikaan betaalt de ex-we- reldkampioen in het zwaargewicht een scha devergoeding van bijna 12 miljoen euro. Daarvan krijgt 'Iron' Mike 6,75 miljoen eu ro ineens en de resterende 5 miljoen euro over twee jaar. Tyson spande in 1998 een proces aan tegen King wegens fraude. De omstreden manager zou gedurende de sa menwerking tussen 1995 en 1997 veel geld uit de torenhoge gages van de 38-jarige bok ser hebben achter gehouden. Tyson eiste in de strafzaak een bedrag van bijna 85 miljoen euro van King. De promo tor eiste daarop een bedrag van ruim 90 mil joen euro van Tyson wegens bedrog en las ter. Dooi' de financiële schikking' zijn beide rechtszaken van de baan. Eind december vo rig jaar kocht King voor 6,3 miljoen euro ook al een proces van een andere oud-bok ser, Tem- Norris, af. Tyson, die met al zijn gevechten meer dan 250 miljoen euro verdiende, kan het geld van King goed gebruiken. Hij verkeert al ge ruime tijd in staat van faillissement. Tyson komt op 30 juli eindelijk weer eens in de ring voor een gevecht tegen de Brit Danny Williams in Louisville (Kentucky). ANP/SID door Wim de Vos TERNEUZEN - Droogjes merk te Eric Cappon gisteravond na zijn tweede overwinning in enke le dagen op: „Het gaat wel lek ker, ja. Ik mag niet klagen." De atleet uit Zuidzande won dinsdagavond op indrukwek kende wijze de Boulevardloop van IJzendijke en gisteren was Cappon alweer de beste van alle maal in de tien kilometer lange Havenloop van Terneuzen. Net als in IJzendijke kwam hij ook in Terneuzen fel uit de start blokken om zijn opponenten meteen murw te slaan. „Eigen lijk was dat helemaal niet de be doeling. Er was vandaag ook een wedstrijd in Kaprijke. Eerst heb ik getwijfeld of ik daar heen zou gaan maar daar zijn altijd veel deelnemers en wordt er zo enorm snel gestart. Na dinsdaga vond wilde ik het rustiger aan doen en daarom heb ik voor de Havenloop gekozen."' De laatste tijd verkeert Eric Cappon in uitmuntende vorm. Hij zelf was van oordeel dat dit een gevolg is van het trainen op snelheid dat hij het afgelopen winterseizoen heeft gedaan. „Met enkele anderen zoals Pa trick van Quekelberghe en Rudi Rabout heb ik veel samen ge traind. Ik ben zelf op latere leef tijd met atletiek begonnen en heb van die jongens veel profijt gehad", aldus Cappon. MILAAN - De Italiaan Luca Paolini (Quick Step) zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Hij meldde zich giste ren af bij zijn werkgever. De renner heeft last van zijn dar men en zal morgen ook niet van start gaan in de Italiaanse titel strijd. Paolini won dit seizoen de Bra bantse Pijl. ANP Nu Eric Cappon geen tegen- stand van betekenis kende, wil- de hij zijn tijd die hij vorig )aar gelopen had, verbeteren. Ook toen won de Zuidzandenaar de Havenloop. „Maar dat is helaas niet gelukt Ik was toen tien seconden snel ler. Maar er stond nu meer wind dan vorig jaar", vertelde Cap pon die bijna drie minuten snel ler was dan Gerben van de Bliek uit Heinkenszand die tweede werd. Henk van Tatenhove uit Terneuzen finishte op de derde plaats. Bij de vrouwen was Iris Vermeu len uit Hulst de enige deelneem ster en werd zij dus de winna res. Op de korte afstand, vijf ki lometer, was Bart Cornelissen uit Terneuzen de snelste. Milan Cosijn uit Terneuzen won hier bij de vrouwen. ZAAMSLAG - De weersomstan digheden waren slecht. Deson danks namen nog 76 toerfietsen deel aan de twaalfde wedstrijd van de Zeeuws-Vlaamse sterrit- tencompetitie. Ditmaal was de organisatie in handen van RTC Delta uit Terneuzen. Opmerkelijk was dat de ploeg van de Wielertoerist uit Eede het beste scoorde, terwijl de Bel gen uit Maldegem op de tweede plaats eindigden. Opmerkelijk, omdat de rijders van die clubs de grootste afstand af moesten leggen om Zaamslag te berei ken. TC HAS uit Sluiskil eindig de op de derde plaats. Die ploeg heeft de leiding in handen met 968,13 punten en wordt op de tweede plaats gevolgd door De Wielertoerist met 938.70 pun ten. WTC Graauw is derde met 900 punten en RTC Delta en TC Axel staan vierde en vijfde mei respectievelijk 893,75 en 836,88 punten. De dertiende sterrit is woensdag. Rudi Kemna versloeg op het afgelopen NK zijn collegasprinters Stefan van Dijk (links) en Max van Heeswijk met klein verschil, foto ANP Vlissingen. Baancircuit. Mannen 10O m: 1Rob Sonke (AV'56) 12.12. Ar jan Meijer (Delta Sport) 12.5. 3. Ronald Rasenberg (Scheldesport) 12.7. 400 m zk: 1. Rutger Veerman (Wielingen) 53.0. 400 m horden zk: 1. Jasper Rui nard (AV'56) 1.03.2. 2.Arjan Meijer (Del ta Sport) 1.05.9. 5000 m zk: 1. Edwin Stolk (Flakkee) 2. Erik Goossen (Schelde sport) 3. Bart de Koster (Dynamica), speer: 1. Jasper Ruinard (AVB'56) 43.49, 2. Jeroen van Belzen (Dynamica) 42.50, 3. Jeroen Hage (Dynamica) 32.76. kogel: 1. Henk van den Berg (AV'56) 12.31, 2. Jeroen Hage (Dynami ca) 11.18, 3. Jeroen van Belzen (Dynami ca) 10.33. hoog: 1. Jeroen van Belzen (Dynamica) 1.75, 2. Maarten Jansen (Dy namica) 1.75, 3. Jeroen Hage (Dynami ca) 1.60. Veteranen. 100 m: 1. 1. Kees Jan Mol IDynamica) 12.9, 2. Leo Kayser (Schel desport) 13.9. 400 m horden: 1. Rïen de Wilde (AV'56) 1.10.9. kogel: 1. Ro- main van Hoecke (Scheldesport) 8.96, 2. Leo Kayser (Scheldesport) 6.92. speer: Jacky Luitwieler (Dynamica) 25.83, 2. Leo Kayser (Scheldesport) 21.94, 3. Roman van Hoecke (Schelde sport) 19.33. hoog: 1. Kees-Jan Mol (Dy namica) 1.55. Jongens A. speer: 1. Rob Sterrenburg (Asterix) 35.19, 2. Paul Sterrenberg (Dynamica) 26.27. kogel: 1. Rob Sterrenburg (Asterix) 10.02. hoog: 1. Davey van de Veeken (RK- HAV) 1.70, 2. Paul Kingma (Schelde sport) 1.65. Jongens B. 10O m: 1Paul van Nieuwenhuyze (Delta Sport) 12.0. 400 m zk: 1Tim Aper (RKHAV) 55.5, 2. Stephan Franssen (Dynamica) 56.1. 400 m horden zk: 1. Pim Abbink (AV'56) 1.02.8. speer: l. Wouter Jansen (Dynamica) 38.86, 2. Raymond Elferink (Delta Sport) 34.06, 3. Stefan Stokman (AV'56) 31.90. kogel: 1. Stefan Stok man (AV'56) 13.51, 2. Raymond Elferink (Delta Sport) 9.23. Jongens C. 100 m: 1. Nikky Toers (Spado) 11.5, 2. Rpy Tim merman (Spado) 12.0, 3. David de Bak ker (PAC) 12 4. 150 m: 1. Nikky Toers (Spado) 18.5, 2. Roy Timmerman (Spa do) 18.5. 300 m horden zk: 1. David Bakker (PAC) 44,9, 2. Robert Paul de Roo (Scheldesport) 51.3, 3. Thom Rijn berg (Scheldesport) 51 7 speer: 1. We sley Hemelsoet (Scheldesport) 35.95, 2,Yordi Sandee (Dynamica) 29.18, 3. Ro- ber Paul de Roo (Scheldesport) 15.41. hoog: 1. Wesley Hemelsoet (Schelde sport) 1.70, 2. Roy van Meel (Spado) 1.55, 3. David de Bakker (PAC) 1.50. Jon gens D. 80 m 1e heat: 1 Yannick Mol (Dynamica) 10.8. 2 Lars Timmerman (Spado) 11.2,3. Glenn Luitwieler (Dyna mica) 11.1. 80 m 2e heat: 1. Yannick Mol (Dynamica) en Glenn Luitwieler (Dynamica) 11.2. speer: 1. Lars Timmer man (Spado) 47.53. 2. Maurits Maljaars (Dynamica) 28.17, 3. Yannick Mol (Dyna mica) 27.96. Meisjes D. 60 m 1e heat: 1. Hanna Maassen (Delta Sport) 8.4, 2. Anne van Rooyen (AV'56) 8.5 60 m 2e heat: 1. Anne van Rooyen (AV'56) 8.5, 2. Brett Manders (Wielingen) 8.5. speer: 1. Kayser Liselot (Scheldesport) 26.72, 2. Kristy Blommaert (Delta Sport) 21.63, Esther Platteeuw (Scheldesport) 21.00. Meisjes C. 80 m: 1. Danielle El ferink (Delta Sport) 11.7, 2. Evelien van de Hoeve (Scheldesport) 11.3, 3. Yavan- ne van de Veer (Delta Sport) 11.4. 150 m: 1, Lieke dekker (AV'56) 20.1, 2, Eve lien van Hoeve (Scheldesport) 21.4, 3. Yavanne van der Veer (Delta Sport) 22.0. 300 m horden zk: 1. Eviannevan de Zande (AV'56) 54.6, 2. Nikki van Meel (AV'56) 54.8, 3. Kim Schuilwerve (AV'56) 1.00.0. speer: 1 Aniek Aper (RK HAV) 22.73. 2. Nikkte van Meel (AV'56) 21.11, Willianne Schot (Delta Sport) 20.82. hoog: 1. Evianne van de Zande (AV'56) 1.50, 2. Danielle Elferink (Delta Sport) 1.40, 3. Yavanne van de Veer (Delta Sport) 1.25. hoog: 1. Hanna Maassen (Delta Sport) 1.45. 2. Brett Manders (Wielingen) 1.35,3. Esther Plat teeuw (Scheldesport) 1.35. Meisjes A. 100 m: 1. E. Vierenhalm (AV'56) 14.6. 400 m: 1. Marianne Ver donk (Scheldesport) 65.7, 2.E Vieren halm (Scheldesport) 65.8. 400 m zk: 1. Marianne Verdonk (Schel desport) 1.18.7. 5000 m. kogel: 1. Audrey de Beule (RKHAV) 9.30, 2. Anke de Feyter (Wielingen) 8.95, 3. Marianne Verdonk (Scheldesport) 5.80. hoog: Anke de Feyter (Wielingen) 1.40. speer. 1. Audrey de Beule (RKHAV) 26 05. Vrouwen. 400 m zk: 1. MargotdeNijs (RKHAV) 70.4.Veteranen: 100 m:i Hermien Roggeband (Delta Sport) 13.5. Terneuzen. Havenloop, tien kilometer. Mannen: 1. Eric Cappon (Zuidzande) 33.212. Gerben van de Bliek (Heinkens zand) 36.10, 3. Henk van Tatenhove (Ter neuzen) 36.19, 4. Michel de Ruysscher (Breskens) 37.39, 5. Frank Boerebach (Hoek) 38.28, 6. Hanno de Hoon (Terneu zen) 41.26, 7. Noël Verbrugge (Axell 41.55, 8. Age Balt (Sint-Jansteen) 43.07, 9. Piet de Zeeuw (Terneuzen) 44.50,10 Aico de Volder (Hulst) 44.53. Vrouwen 1. Iris Vermeulen (Hulst) 46.48. 5 kilo meter, mannen: 1. Bart Cornelissen (Terneuzen) 16.59, 2. Martijn van Free- ijenhove (Terneuzen) 19.13, 3 Frank Morcus (Ter leuzen) 19.43, 4. DaanDie- leman (Zaamslag) 19.54, 5. Andre Mees (Terneuzen) 20.22. Vrouwen: 1. Milan Cosijn (Terneuzen) 28.25. Jeugd: 1 Se bastiaan Bouterse (Terneuzen). Nijmegen. NK. Grand Prix, eerste onderdeel: 1, Gal/Gestion Lingh 73,542, 2. Van Grunsven/Krack C 71,625, 3. Rothenberger/Barclay II 70,875, 4. Falandt/Jarwo 69,750, 5. Van Silfhout/Nimbly 69,708, 6. Gal/Gribaldi 69,625, 7. Marlies van Baalen/Blom's Idocus 69,542, 8. Tineke Bartels/Broere Jazz 69,333, 9. Schelle kens-Bartels/Gestion Lancet 68,917,10. Callaghan/Joy 67,792, 11- Laurens v3n Lieren, Hexagon's Ollright 67,04, 12 Thamar Zweistra, Hexagon's Kyrain 64,21. Eram Lucky Day: 3-8-1 Ó"l8-25-33-42-43-ü- 51-56-58-60-61-66-69-76-77-79-80 (Onder voorbehoud) Londen. Wimbledon, 14,5 miljoen euro: Mannen enkelspel, tweede ronde: Philippoussis (Aus/11) - Verkerk (Ned) 4-6 6-3 7-6 7-5, Schalken (Ned/12) - Martin 6-3 6-2 4-6 6-3, Henman (GBr/5) - Heuberger (Zwi) 7-5 6-3 6-2, Karlovic (Kro) - Eiseneer (Bel) 6-4 6-4 3-6 7-6, Mayer (Dui) - Coria (Arg/3) 4-6 6-3 6-3 6-4, Carlsen (Den) - Pavel (Roe/22) 7 6 6-4 6-3, Ferreira (ZAf) - Kucera (Slwl 7-6 6-3 6-1, Dent (VSt/26) - Pescosolido (Ita) 6-3 6-3 7-6, Roddick (VSt/2) - Peya (Oosl 6-3 7-6 6-4, Hrbaty (Slw/25) - Hilton (GBr) 7-5 6-4 6-2, Popp (Dui) - Monianes (Spa) 6-1 6-0 6-1. Vrouwen, tweede ronde: Suarez (Arg/9) - Callens (Bel) 6-2 6-2, Serna (Spa) - O'Donoghue (GBr) 6-3 6-3, Pere- bijnis (Oek) -Sequera (Ven) 6-2 7 5 Shaughnessy (VSt/32) - V.ves (Spa)6~ 4-6 10-8, Pascual (Spa) - Nagyova(Slw) 6-4 6-4, Serena Williams (VSt/1) - ForeC (Fra) 6-0 6-4, Grande (Ita) - Sanlonp (Spa) 5-7 6-2 6-3. Mannen dubbelspel, eerste ronde: Sluiter/Verkerk (Ned) - Carrasco /Robredo (Spa) 6-3 6-7 6-3. Axel. Open Axeltoernooi: VE 7 17+: Sandra Bakker-Sandra Lambert 6-3 62, VD 8 17+: Verschueren I 0ver' beeke-Koene/Koopman 7-5 6-3, Van den Eijnde/Paree-Bertossi /Audenaero 6-2 6-4, ME 5: Maurits van Aalst-Domi- nic de Maagt 6-4 4-6 7-6, Berend Hoek-Cor de Jonge 0-2 opgave, Danny Vantricht-Michel van Leuven wo, ME6: Hessel Hamelink-Michel van Leuven wo, ME 7 17+: Koos van Hese-Jos Strooband 7-6 6-3, ME 8 17+: Dennis van Hoecke-Ronald Aarnoudse 6-7 0-' opgave. Jan Goossens-Niels Herman 3-6 7-6 7-6, Henk de Bruijne-Kenny ver munt 6-1 6-3, MD 6: Neveffc Smet-Verstraeten/Verstraeten 6-3 (H Boddaert/de Maagt-De Gijsel/Arens oo 6-4, MD 7 17+: De Mei)er>W Maagt-Donze/van Rumst 6-4 Wieles/Pijpelink-Rouw/Plasschaert o-1 7-5, GD 6: Brandt/van Graefschepe Van der Schelling/Vermeulen 6-3 0P98*®j Houg/Hiensch-Pauw/Heede 6-2 6-0, GU 7 17+: Bastiaansen Schelstraete-ue Waal/Pauw 6-3 7-6, Broeders/ Broeders-Visser/de Jonge 6-4 2-6 7-6. Pim Abbink springt over een horde. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 82