PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Cabinet kiest voor mossels en gas Remloze truck maakt slachtoffers PZC (lil ALLEEN VANDAAG NOG! wgëk w :S2T Legioen steunt Oranje \df miljard beschikbaaar voor natuur Waddenzee en uitkopen kokkelsector Van Jole Partners BV Kijk voor zonnige aanbiedingen op: avw. vakantiediscounter, nl Premier Portugal getipt als leider Europese Unie Reizen Daar moetje naar toe. deurloo MA Etnische spanningen in Antwerpen Grieken doen het onmogelijke 18 PARTNERS JAGUAR 9 22° 1 ~Jl6° Z 3 (looi - zonnig en droog. Tegen de avond wat -eer bewolking. Matige zuidenwind en yj,ma rond 22 graden. Biial rm 1. GRATIS portable ^D-spe.e-^99, A je jaargang no. 149 lerdag 26 juni 2004 mummer 1,70 Keuze uit va aanbiedingen; 3.Minimaal 1000. voo j Je vindt de auto die |e zoekt bij AUTO VERMEULEN Kijk op www.autovermeulen.nl of kom langs Auto Vermeulen Pearyweg 6 Goes t: 0113-56 18 12 HHHHL internet: www.pzc.nl van onze sportredactie FARO - Het Nederlands elftal wordt vanavond tijdens de kwartfinale van het EK tegen Zweden opnieuw gesteund door een groot oranjelegioen. Het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV) en de KNVB gaan uit van minimaal 10.000 supporters in Faro (Por tugal), maar mogelijk loopt dat aantal op naar 15.000 tot 20.000 mensen. Gisteren stonden nog vele honderden mensen bij het stadion van Faro in de rij om een kaartje te kopen. Frank de Boer zal net als tegen Letland in het hart van de defensie spelen. De recordintemational (111) ver ving toen de geblesseerde Wilf red Bouma. Advocaat liet in zijn afsluitende persconferentie we ten dat hij geen reden ziet het elftal aan te passen. Ook Reizi ger zal dus zijn plaats als rech- terverdediger vasthouden. Opstelling: Van der Sar; Reiziger, Stam, De Boer en Van Bronck- horst; Seedorf, Cocu en Davids; Van der Meyde, Van Nistelrooij en Robben. foto Marcel Antonisse/ANP ciHarmen van der Werf UI HAAG - De mosselsec- imag van het kabinet ac- i blijven in de Wadden- j, maar moet de komende 1 tot vijftien jaar echt rik gaan maken van alter- lieve vismethoden. trde mechanische kokkelvis- jinde Waddenzee is het van- Ijanuari 2005 over en uit. Er uit geen visvergunning meer ieend, heeft het kabinet giste- besloten. De beslissingen de schelpdiervisserij in de ddenzee zijn genomen in één iet met een besluit vóór gas- uiing en de vorming van een lidenfonds van vijfhonderd ijoen euro. Dat geld komt uit de aardgasbaten, maar de algemene middelen, [zal onder meer worden ge- ukt voor natuurontwikke- duurzame economische ac- teiten in het Waddenzeege en het uitkopen van de kok- ïisserij. veel schadevergoeding de be plak krijgt, is onbekend, driekoppige commissie gaat idaarover buigen. De kokkel- lor is hiermee akkoord. Zij andere uitweg meer. voedselreservering voor vo- zou sterk worden verhoogd zrvisgebieden zouden wor- ïsloten. Secretaris J. Hol- an de producentenorgani- s kokkelcultuur: „Onder die sgere voorwaarden kunnen net meer vissen." trkgelegenheid nster Veerman van Land- zei 'veel moeite' te hebben id met het besluit over de iamsche kokkel visserij, em s' werkgelegenheid verloren Hij wees erop dat de sector 'uiteindelijk heeft ingestemd een beëindigingsregeling, rit zij niet uit de voeten kan de verscherpte eisen voor uurbescherming én niet bin- zeven jaar kan overstappen iet kweken in plaats van het (Advertentie) alleen opvissen van kokkels. De mosselvisserij is meer tijd, tien tot vijftien jaar gegund, om te vernieuwen. Veerman vindt dat te lang voor de kokkelsector, om dat de huidige visserij 'schade lijk' is. Eind vorig jaar, bij de presentatie van de wetenschap pelijke evaluatie van het sinds 1993 gevoerde sehelpdiervisserij- beleid, zei Veerman nog perspec tief te zien voor de mechanische kokkel visserijV ervolgens kwam begin april de regerings- commissie-Meijer met haar ad vies over gaswinning, natuuront wikkeling en schelpdiervisserij in de Waddenzee. D66 verklaarde zich al snel daar na voor gaswinning. Die partij was altijd fel tegen kokkelvisse rij. Toch is er, stelde Veerman nadrukkelijk, geen .sprake van een uitruil tussen gaswinning en mechanische kokkel visserij. Vol gens de sector is die er wel dege lijk. Als het aan Veerman ligt, mag dit jaar nog met schepen op kokkels worden gevist in de Waddenzee, 'als er geen steek houdende bezwaren komën'. Me chanische kokkelvisserij in de Het brandende winkelpand aan de Meuserstraat in Kerkrade. Onder de boom, in het midden van de foto, is de vrachtwagen zichtbaar. VACATURES Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX Ze katern pagina 12 van onze redactie binnenland KERKRADE - Door een onge val gisterenmiddag met een Duitse vrachtwagen in Kerkra de zijn wellicht drie doden ge vallen. De vrachtauto, die pro blemen met de remmen had, boorde zich rond het middaguur in een winkel. De chauffeur Advertentie Organisatieadvies, Project- en Interimmanagement wist vlak daarvoor nog een groep schoolkinderen te ontwij ken. Het getroffen pand vloog in brand. Mede door watergebrek duurde het ruim vijf uur voor dat de brandweer het vuur on der controle had. De vrachtauto reed op een steile weg naar bene den en haalde op de kruising bij de winkel 'de bocht niet. De chauffeur heeft volgens getui gen nog geroepen dat hij niet kon remmen. Door de hevige brand en het ge vaar voor instorting van de ver woeste winkel konden reddings ploegen het pand en het wrak van de vrachtauto urenlang niet bereiken. Aan het eind van de middag constateerde een Duitse arts dat de chauffeur was overle den. Het was toen nog te gevaar lijk om dichterbij te komen. Er werd gevreesd dat er nog twee slachtoffers in de puinhopen la gen. Op het moment van de klap zouden zich twee mensen in de winkel hebben bevonden. Aanvankelijk dacht men dat er, behalve de bestuurder, nog ande ren in de cabine zaten. Dat bleek gisteravond niet het geval te zijn. Over de identiteit van de slacht offers was gisteravond nog niets bekend. De vrachtwagen had een Duits nummerbord. Nadat de brand was geblust, begonnen reddingswerkere de oplegger uit de winkel te trekken. Ze lieten de cabine staan om verdere in storting van het pand te voorko men. Het was te gevaarlijk om naar binnen te gaan. Omstreeks zeven uur zei een woordvoerder van de brandweer dat het nog lang zou duren voordat duide lijk is hoeveel slachtoffers er zijn en alle puin is opgeruimd. Later werden schermen ge- Breda - Hulst telefoon 076 5302344 - w.vanjole.com (Advertentie) (Advertentie) opruiming Elke week in de zaterdagkrant door Hetty van Rooij BRUSSEL - De kans is groot dat de EU-regeringsleiders vol gende week een besluit nemen over de opvolging van Romano Prodi als voorzitter van de Euro pese Commissie. Dc Ierse premier Bertie Ahern, die tot donderdag de Europese Unie leidt, zei gisteravond dat hij 'goede hoop' heeft en be schikt over een uitstekende kan didaat. Dat is vrijwel zeker de Portugese premier José Manuel Durao Barroso. Hij zou kunnen rekenen op een solide meerder heid onder zijn collega's. Waarschijnlijk beleggen de Ie ren dinsdagavond een werkdi- ner voor de regeringsleiders in Brussel, waar de knoop kan wor den doorgehakt. Ierland is vast beraden om de kwestie uit de wereld te helpen, voordat Neder land het EU-voorzitterschap overneemt. GPD matrassen dekbedden ledikanten linnenkasten etc. Een boerderij vol verrassingen Ooster- en Westerschelde blijft mogelijk. De voedselreservering voor vogels in de Oosterschelde is echter al zo hoog, dat daar in de praktijk al jaren niet meer kan worden gevist, pagina 11 einde kokkelsector troebel Wijnpauze langs de Rijn Spiderman is verliefd foto Marcel van Hoorn/ANP De spanningen tussen joodse en Noord-Afrikaanse bevol kingsgroepen in Antwerpen zijn gisteren opgelopen nadat bekend werd dat Noord-Afrikaanse jongeren donder dagnacht een groep leerlingen van de Tal- moed-hogeschool mishandelden. Een 16-jarige joodse jongen werd daarbij neergestoken. Griekenland heeft gistera vond bij het EK voetbal in Portugal het onmogelijke gepresteerd. De ploeg scha kelde in de kwartfinales ti telhouder Frankrijk uit met 1-t). Griekenland, voor af als één van de figuran ten afgeschilderd, speelt donderdag in de halve eind strijd tegen de winnaar van het duel tussen Tsjechië en De nemarken. plaatst rond de winkel. Meteen na de ramp kwamen brandweer korpsen uit Nederland, Duits land en België in actie. Ook een Duitse traumahelikopter was snel ter plaatse. De brandweer werd danig gehinderd doordat de waterdruk wegviel. Daarom werd er ook water uit het Duitse riviertje de Worm gehaald. Het digitale communicatiesys teem voor de hulpdiensten C2000 werkte niet, aldus de bur gemeester. Ook de digitale GMS-meldkamer in Maastricht lag eruit. ANP Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18, 19, 20 en 21Reportage: 23, 24, 25, 26 en 17; Wonen: W1, W2, W3 en W5; Reizen: W9, W11 en W15; Trends: 17 en 18; Jong: W19 en W20; Tour de France: W25, W26, W27, W29 en W32 Advertentie ECHTE MAKELAAR 0118 - 616617 (Advertentie) wonen en slapen Uw Regionaal Jaguar Centrum: Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 www.bogaeri-jaguar.nl (Advertentie) 11688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 61