Hier mag je wél skaten Parkpop wordt toch nog leuk Winnend verhaal is behoorlijk heftig Berlijn krijgt toch danceparade Bl0f live op z'n best Boris houdt soul levend De gospel van Faithless Bons 1. Counting Crows Blof - Holiday In Spain (1) 2. Mario Winans Ft Enya/p.di -1 Don't Wanna Know (2) 3 Kelis - Trick Me (3) 4 Maroon5 - This Love (4) 5 Nelly Furtado - Forca (14) 6. Boris - When You Think Of Me (5) 7. Do - Love Is Killing Me (24) 8 Evanescence - Everybody's Fool (9) 9. Usher - Burn (16) 10 Simon - V'kkevuller (6) 11. Dj Tiesto - Love Comes Again (10) 12. Ritmo Dynamic - Calinda (12) 13. Muse - Sing For Absolution (13) 14. Eamon - F**k It (7) 15. Christina Milian - Dip It Low (8) 16. O-zone - Dragostea Din Tei (29) 17. Keane - Somewhere Only We Know (17) 18. Narcotic Thrust -1 Like It (15) 19 Acda En De Munnik - T Is Stil (aan De Overkant) (-) 20 Beyonce - Naughty Girl (20) 21 Britney Spears - Everytime (11) 22 Anastacia - Left Outside Alone (18) 23. Special D. - Nothing I Won't Do (22) 24 Enrique Iglesias - Not In Love (19) 25. Alicia Keys - If I Aint Got You (23) 26. 3 Doors Down - Here Without You (28) 27 Nelly Furtado - Try (26) 28 N+k Vs D. The Menace Ft. - Crui sing (27) 29. The Black Eyed Peas - Let's Get It Started (-) 30. Nina Sky - Move Ya Body (-) 31 D12 - My Band (21) 32. Hoobastank - The Reason (-) 33. Edwin Evers Guus Meeuwis - Waar Moet le In? (-) 34. The Corrs - Summer Sunshine (34) 35. Kanye West - Through The Wire (30) 36. N.e.r.d - Maybe (38) 37. Jim-This Is It (37) 38. Treble - Magic/Free As A Bird (33) 39. Royal Gigolos - California Dreamin' (36) 40. Brandy Ft. Kanye West - Talk About Our Love (-) 1 Tiesto-Just Be (1) 2. Counting Crows - Films About Ghosts - The Best Of (-) 3. Norah Jones - Feels Like Home (4) 4. The Lion King - Het Nederlandse Cast Album (9) 5 Faithless - No Roots (3) 6. Dido - Life For Rent (15) 7. Kane - February (2) 8. Alicia Keys - The Diary Of Alicia Keys (5) 9 The Corrs - Borrowed Heaven (6) 10. Nelly Furtado - Folklore (23) 11. Usher - Confessions (14) 12. Celine Dion - A New Day... live In Las Vegas (-) 13. Guns 'n Roses - Greatest Hits (24) 14 Beastie Boys-ToThe 5 Bor oughs)-) 15 Anastacia - Anastacia (13) 16. Lenny Kravitz - Baptism (7) 17 Keane - Hopes And Fears (19) 18. Maroon5 - Songs About Jane (22) 19. Prince - Musicology (10) 20. Kelis-Tasty (16) 21. Marianne Weber - Hartje Van Goud (8) 22. Joss Stone - Soul Sessions (21) 23 Treble - No Trouble (18) 24. Evanescence - Fallen (27) 25. N.e.r.d.-Fly Or Die (17) 26. Alanis Morissette - So-called Chaos (12) 27. Nightwish - Once (11) 28. Velvet Revolver - Contraband (20) 29. Special D. - Reckless (25) 30. Mario Winans - Hurt No More (29) 31. Rene Froger - Pure (31) 32 Avril Lavigne - Under My Skin (26) 33. Boudewijn De Groot - Het Eiland In De Verte (38) 34. George Michael - Patience (34) 35 Rene Froger - The Platinum Edit ion (28) 36. Katie Melua - Call Off The Search (30) 37 Chipz - The Adventures Of Chlpz (33) 38. Pj Harvey - Uh Huh Her (32) 39. Diana Krall - The Girl In The Other Room (35) 40. Zucchero - Zucchero Co (39) De Loveparade in Berlijn is afgelast, maar de organisa toren blijven volhouden. Ze star ten gewoon opnieuw, met een nieuwe parade, zoals het ooit be gon. De Berlijnse Loveparade was oorspronkelijk een demon stratie. Hierdoor kwam een deel van de kosten voor rekening van de gemeente. In 2001 mocht de Loveparade zichzelf geen de monstratie meer noemen; daar voor was het teveel uitgegroeid tot een 'normaal' evenement. Sindsdien moet de organisatie het driedubbele neertellen voor het straatfeest. Dit jaar konden ze het allemaal niet rond krij gen. Maar: goed nieuws! Als het aan de Duitse stad ligt, kunnen x de fans deze zomer weer ge woon in de auto stappen voor een nieuwe straatparade met dance. Een stuk minder vredelie vend vindt op 10 juli de demon stratie 'Fight the Power' plaats. Met een route van 3,5 kilometer vol dance wil de organisatie pro testeren tegen de intolerantie richting clubcultuur en openba re muziekmanifestaties. zaterdag 26 juni 2004 Voor wie het nog niet wist: de dvd Live 2004 bewijst dat Blof niet alleen in de studio maar ook op het podium een popgroep is die internationaal meekan. De dvd - waarvan ook een korte re live-cd is uitgebracht - is een registratie van twee concerten die de groep begin februari heeft gegeven in Ahoy' Rotter dam. In totaal 21 nummers, waaronder - als bonustracks - 'In the dutch mountains' met twee leden van The Nits en 'Halt Mich' met Herbert Grönemeyer en Carel Kraayen- hof. Laatstgenoemde voegt ook prachtige bandoneonpartijen toe aan 'Barcelona', 'Bougainvil le' en 'Liefs uit Londen'. Het re pertoire is een hier en daar ver rassende mix van nieuw en oud. Bekende hits als 'Aan de kust' en 'Dansen aan zee' hebben de selectie niet doorstaan, in plaats daarvan is gekozen voor het wei nig gespeelde 'De geest', het akoestisch in ere herstelde oudje 'Lieveling' en het meesle pende 'Helder', steevast een hoogtepunt aan het einde van een Blofconcert. De dvd laat tot in detail zien en horen hoe uitzonderlijk goed de groep live uit de voeten kan. Er zijn weinig zangers - niet alleen in Nederland - die kunnen tip pen aan Paskal Jakobsen. Behal ve dat hij een avond lang loep zuiver kan zingen, vertolkt hij zijn boodschap ook met hart en ziel. De concentratie op de muziek maakt concerten van Bief wel wat statisch. In Ahoy' is dat ge compenseerd met een karren vracht aan techniek: twee grote videoschermen, een wand aan licht, twee lichtrobots op het po dium, bewegende lichten aan het plafond en een lasershow. Leidde dat bij de concerten af en toe tot overkill, in de monta ge van de dvd is er een mooi en evenwibhtig schouwspel van ge maakt.' Ernst Jan Rozendaal Blof: Live 2004 (Capitol Records/EMI, speelduur dvd 102 min. Zijn bekende credo luidt 'keep the soul alive'En Bo ris Titulaer is kennelijk iemand die zich aan zijn woord houdt. De winnaar van Idols 2 heeft met Rely On Me een verrassend goed debuutalbum afgeleverd met veel, heel veel, soulinvloe- den. Boris schreef zelf drie num mers en selecteerde met zorg de andere negen composities, hoe wel aan de in grote haast opge nomen hitsingle 'When You Think Of Me' natuurlijk niet te ontkomen viel. Wat op Rely On Me vooral indruk maakt, is Bo ris' voortreffelijke stemgebruik. Hij is gezegend met een vol en warm soulgeluid, dat zich onder scheidt door een rauw randje. Het met kopstem gezongen 'Ta ke Me To Heaven' is één van de hoogtepunten van de plaat, even als het door zijn Zweedse colle ga Daniel Lemma geschreven 'Cordelia'. ^Gezien zijn achtergrond zal het wel even duren voordat Boris Ti- „tulaer alle 'serieuze' muzieklief hebbers en -critici heeft over tuigd. Hét is aan hem alle voor oordelen'weg te zingen. Martin Groenewold Boris: Rely On Me (BMG/RCA), spee'duur 48.47 min. Er is iets vreemds aan de hand met Faithless. De danspop wordt door critici nau welijks gewaardeerd, terwijl een miljoenenpubliek de Engel sen op handen draagt. No Roots is de vierde cd in acht jaar tijd. En daarop steekt Faithless in blakende vorm. De rappende boeddhist Maxi Jazz verkondigt een blijde boodschap zonder op dringerig te zijn. Eigenwaarde brengt het goede in de mens bo ven, dat is de 'gospel van Faith less'. De huidige single 'Mass Destruction' is ook nog eens sterk politiek geladen. Sister Bliss bewijst zich als muzikaal brein. Ze verloochent haar roots in acid house niet en laat trance vloeiend overlopen in dromerige triphop. Dit alles onder de productionele leiding van Rollo Armstrong, die zuslief Dido zoals gebruike lijk een (kleine) vocale bijdrage laat leveren. Het uitstekende JVo Roots bevat intelligente en ui terst toegankelijke melodieuze dansmuziek. Zo is en blijft Faithless de ongekroonde ko ning van de danspop voor het grote publiek. Peter van der Heide Faithless: No Roots (Cheeky/- BMG), speelduur 53.56 min. Dat gedonder over de al dan niet eerlijke bandverkie zing is jammer, het afzeggen van Supergrass nog veel erger. Maar Parkpop 2004, morgen in het Zuiderpark in Den Haag, wordt écht een leuk feest. De Engelse band Supergrass ver koos op het laatste moment een festival in Glastonbury, Enge land, boven 'Parkpop, The Ha gue'. Nu komen The Stranglers, in maart in Hellendoorn nog de opwarmer van de Simple Minds. Het programma is desondanks dit jaar qua bekende namen niet het sensationeelste aller tijden. „Geld", zegt Parkpop-program meur Ben van Vueren. „Die ar tiesten verdienen niks meer met cd's, het moet dus komen van op tredens." Maar naar omstandig heden is men tevreden met on der anderen Beth Hart, de Nits en de Engelse reggaeband Steel Pulse.Buiten zijn de eet- en drinkkramen neergezet; 50.000 liter bier en 20.000 liter limona de gaan er morgen doorheen. Koelboxen van thuis niet meege rekend. En de bungyjump komt ook weer, voor wie het in vrije val wil zien. Parkpop deel 24 wordt heus weer leuk. En droog. De laatste twintig jaar was het slechts drie keer nat (miezer in '88, regen in '91 en stortbuien in '97). En zon dag? 60 procent kans op zon. Victor Schildkamp Parkpop: zondag in het Zuider park in Den Haag, met onder an deren The Stranglers, Beth Hart, de Nits en Steel Pulsc. Zie voor het complete program ma: www.parkpop.nl. Eigenlijk vond ze haar ver- haal zelf achteraf helemaal niet zó geweldig. Toch won de 16-jarige Annelies Verhelst uit Hoek deze week de eerste Zeeuwse editie van Write Now, een schrijfwedstrijd voor jonge ren tussen de 15 en 25 jaar, geor ganiseerd door het letterentijd schrift Passionate in samenwer king met welzijnsinstituut Scoop. Het was zelfs een over tuigende eerste plaats. Zo felici teerde cultuurgedeputeerde Harry van Waveren haar na af loop van de prijsuitreiking in het Goese podium 't Beest en liet weten dat hij onder de in druk was van haar winnende in zending. Write Now bestaat al enkele ja ren elders in het land, maar ken de dit jaar voor het eerst ook een Zeeuwse voorronde. Op school zag Annelies, 4 vwo-leer- linge van het Calvijn College in GoeS, de foldertjes liggen. „Ik heb toen direct besloten mee te doen, evenals een vriend. Ik schrijf eigenlijk al sinds ik in groep 5 zat. Dat waren kleine verhaaltjes. Sinds de tweede klas van de middelbare school zijn het meer echte verhalen en ook gedichten. Ik vind het leuk om dingen te verzinnen en die dan op papier te zetten. Meestal zijn het fantasieverhalen, maar soms verwerk ik ook dingen die ik heb meegemaakt in een ver haal." Haar Write Now-inzending, 'Mijn geheim' geheten, is be hoorlijk heftig. Het is een brief die een vrouw, Anouk, schrijft aan haar man Paul. Daarin biecht ze het geheim op dat ze jarenlang met zich heeft meege dragen. Een vorige vriend, Tim, reed zich dood tegen een boom nadat ze hem had verteld dat ze vreemd was gegaan. 'Paul, je bent met een moordenaar ge trouwd', schrijft ze. De geest van Tim bleef haar achtervol gen en verbood haar kinderen van een andere man te krijgen, wat uiteindelijk leidde tot twee abortussen. Dip verzweeg ze voor Paul, terwijl hij zo graag kinderen wilde. Wie het onbevangen leest, zou er niet direct een zestienjarige schrijfster achter vermoeden. Annelies zegt ze niet te hebben laten inspireren door concrete gebeurtenissen uit haar omge ving. „Ik heb alleen geprobeerd me in te leven in een vrouw van 24, maar ik kan me net zo goed inleven in een vrouw van 89." De briefvorm gebruikt ze wel vaker. „Op die manier kun je mooi een verhaal vertellen." Een deel ontstond toen ze met de bus op weg naar school was. „We kwamen door een dorpje, met een kerk waarnaast een kerkhof was. Toen kreeg ik het idee om iets met een geest te doen." De jury was lovend over haar verhaal en wees, na alle 43 in zendingen te hebben gelezen, Annelies zonder twijfel als win naar aan. 'Goede opbouw, goe de woordkeuze, overtuigend als brief, beklemmend als spookver haal, grote klasse', meldde het juryrapport. En dat terwijl ze zelf niet honderd procent tevre den was. „Nadat ik het had ge schreven, heb ik het even wegge legd. Toen ik het later teruglas, was het niet dat ik zeg: wow." Toch stuurde ze het verhaal maar op. Daarna liet ze het ook nog lezen aan haar leraar Neder lands, op wiens oordeel ze ge steld is. „Ik heb hem gevraagd eerlijk zijn mening te geven. Hij had wel enkele kritiekpuntjes, vond het verhaal bijvoorbeeld wat voorspelbaar. Daarin had hij op zich wel gelijk." In september vertegenwoordigt Annelies Zeeland tijdens de lan delijke finale van Write Now. Ook daarna wil ze blijven schrij ven. „Het is niet mijn bedoeling er mijn brood mee te verdienen. Ik vind het schrijven gewoon heel leuk om te doen. Als ie mand het dan ook nog de moei te waard vindt om het uit te ge ven, is dat alleen maar mooi meegenomen." Rolf Bosboom Waar ze over praten, dat mag niet in de krant. „We hebben het over skaten, laten we het daar maar op houden", zegt Quentin diplomatiek. Van daag in de hangplek: han gen en skateboarden op de trappen van de Grote Kerk in Zierikzee. Als het droog is, zijn hier jon geren te vinden. Een stuk of tien vindt Quentin wel ge noeg. „Met meer is het veel te druk. Er komen er zelfs wel uit Renesse. Die kennen we dan van school." Ze zitten allemaal op het Pieter Zeeman College, be halve Tim. Hij is een stuk jonger dan de rest, maar kan goed ge noeg skateboarden om er bij te horen. Cas is juist weer wat ouder. „Vroeger kwam ik hier vaak", vertelt hij. De anderen moeten lachen om dat 'vroeger': „Je bedoelt vorig jaar zeker." Volgens Cas is het toch heel wat langer geleden. „Zes jaar gele den kwam ik hier vaak inlinen. Nu zijn er allemaal skateboar ders. Ook leuk hoor, in het week end werk ik in de skateboard winkel Uncle Sam. Maar aange zien er nu allemaal mensen zijn die jonger zijn dan ik, kom ik hier niet meer. Yasmin is vandaag het enige meisje. „Er komen hier wel meer meisjes, maar die skate boarden dan niet. Wij komen meer voor de gezelligheid. Ik zit hier eigenlijk nooit in het week end, alleen door de week." Dylan komt over het grote plein aangefietst, gooit een enorm zware schooltas hoog op de trap pen en komt er bij zitten. „Ik kom hier altijd na school als ik bij mijn vader ben, die woont hier vlakbij. Het is hier altijd ge zellig, en als het niet gezellig is, ga ik naar de stad. Ik heb geen skateboard, maar dat maakt niet uit." De jongeren spreken nooit af om hier naar toe te gaan, ze gaan gewoon kijken of er iemand is. „Er zit altijd wel iemand eigenlijk", zegt Yasmin. Ook Chico woont in de buurt en komt elke dag minstens een keer langs. „Als er niemand is, ga ik weer weg. Het is hier ge woon gezellig, allemaal mensen die ik ken." Er wordt gepraat, geskate en gefietst. Lege flessen worden heen en weer gegooid, net als onduidelijke bekers met smurrie-ijs. Het is één van de weinige plek ken waar je mag skateboarden, vertelt Tim. „Op heel veel plek ken in Zierikzee is het verbo den. Ze zeggen dat de stoepen er kapot van gaan en het geeft ge luidsoverlast." Op deze plek heeft eigenlijk niemand last van ze. Chico: „Alleen een keer toen ze in de kerk iets aan het opne men waren voor een cd, toen moesten we weg. Anders hoorde je op die cd het geluid van wiel tjes over de trappen. En er is een mevrouw die denkt dat er vuilnis door ons komt. Maar wat ze aanwees, was niet van ons. Er zijn heus wel meer men sen die hier iets weggooien." Petra de Bil Annelies Verhelst uit Hoek, winnaar van de Zeeuwse editie van Write Now: „Ik vind het leuk om dingen te verzinnen en die dan op papier te zetten." foto Willem Mieras foto Dirk-Jan Gjeltema Hangen op de trappen bij de Grote Kerk in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 48