fracties tegen verhogen lasten PZC Dubieus reisbureau verpest vakantie Jaar naar school voor zestig euro voorjaarsnota is aanleiding tot moeilijke keuzes voor Vlissingse politiek oncert vroeger loor EK-voetbal ïangdienst School in de prijzen met website Man dreigt met bijtende vloeistof Bedreigen hondenbezitter bestraft Aanrijding tussen twee fietsers Taakstraf en boete voor geweld onder invloed U zaterdag 26 juni 2004 w 13 nrEdith Ramakers I [JSSINGEN - Vlissingse ge- «nteraadsfracties zien er lis in om de lasten voor de in- I aiers te verhogen. De Partij «burg Ritthem (PSR), VVD, Lokale Partij Vlissingen PY) en de SP hebben zich al gesproken tegen een tarieven- shoging. Dat blijkt uit een »rlopige inventarisatie van po- jefee meningen over de voor- jisnota 2004. njdag 2 juli, aanvang 9.00 uur de theaterzaal van 't Arse- ial in Vlissingen, wordt de jirjaarsnota behandeld. Poli ce partijen beraden zich over ibezuinigingsopgave. ti overvloed heeft deze jong- j'voorjaarsnota niets te ma il, De opdracht is bezuinigen, ibrognose is dat Vlissingen te- neen tekort van 3 miljoen eu- iianloopt ifvalstoffenheffing college stelde voor om on- rmeer meer geld te halen uit jverhoging van de onroeren- aakbelasting (ozb) en de af- Étoffenheffing. Het wil met gang van 2005 de rioolheffing ihogen met 45,38 euro. De ge- BELANGRIJKE KUNST ANTIEK VEILING zaterdag 3 juli in de Concert -en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Kijkdagen: vrij. 2 juli -15.00 tot 20.00 uur zal 3 juli-10.00 tot 11.30 uur Register veilingmeester A. I. Verhage Inl.: 0118-627639 nww.hetmiddelburgsveilinghuis.nl II RE - Het concert dat mu- Évereniging Veere's Genoe- tr, vandaag geeft op de Markt :Veere, wordt vervroegd. Dat teft alles te maken met de K-voetbalwedstrijd Neder- ;nd-Zweden. Het optreden van iftre's Genoegen begint nu om I530 uur. De Stripe Bigband it Boxtel, die aan het concert beewerkt, treedt op van 18.45 1120.15 uur. jAGTEKERKE - In de hervorm- kerk op het Dorpsplein in fagtekerke wordt morgen een ingdienst gehouden, e dienst begint om 19.00 uur. f Wattel uit Koudekerke is cwganger, Wout Bosschaart or- pist. centrale redactie Stationspark 28 postbus 31 <460 AA goes lel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur meente wil ook bezuinigen op het ambtelijk apparaat. De tekorten worden veroor zaakt door een lagere uitkering van de rijksoverheid, hogere pensioenpremies en ziektekos ten De raad moet ingrijpende, poli tieke keuzes durven maken. Naast de PSR, WD, LPV en de SP heeft ook de RPCU zich te rughoudend opgesteld tegen over een lastenverhoging van de tarieven. Het CDA daarentegen wil kostendekkende tarieven en GOES - Met hun bestuurlijke functies bij de voetbal zijn ze ge stopt en de pleegkinderen zijn de deur uit. „We hadden dus weer tijd voor wat nieuws", zegt José Janssens (57) uit Goes. Een vakantie naar de Dominicaanse Republiek bracht haar en haar man'Peter (62) op een idee: een stichting die ervoor zorgt dat kinderen van minder bedeelde ouders toch kunnen studeren. „Het was een bijzondere vakan tie", kan Peter zich nog herinne ren, Toen hij en José vorig jaar in hun hotel in Puerto Plata za ten, hadden ze vanaf het begin een goede band met het jonge personeel. „Hartstikke leuk was het", vertelt Peter. „Die jongens en meiden noemden ons op een gegeven moment zelfs papa en mama. De baas wilde dat niet hebben, maar toen ik naar hem toe ben gegaan en hem heb ge vraagd waar hij zich eigenlijk mee bemoeide, zong hij gauw een toontje lager hoor." Een van de jonge werknemers waar de Goesenaren veel con tact mee hadden, was Willy, een jongen.die graag wil studeren, een verlaging van de ozb. Vol gens het CDA kunnen de inkom sten voor een deel komen uit de uitkering van de zogenoemde (over)winst van Zeeland Seaports over 2003. Het extra positieve resultaat van het ha venschap is opgelopen tot circa 1,9 miljoen euro. Daarvan kan Vlissingen via een regeling met de provincie en de gemeente Borssele, een vierde deel krij gen. Ook het extra dividend van Delta Nuts, waarin Vlissingen participeert, moet uitgekeerd maar daar het geld niet voor heeft. Peter: „En dat terwijl zo'n gast voor zestig tot hon derd euro een heel jaar naai school kan." Eenmaal terug in Nederland be sloten Peter en José een stich ting op te zetten om Willy en an dere jonge mensen die graag wil len studeren financieel bij te staan. Ze bezochten het consu laat van de Dominicaanse Repu bliek, waar hun initiatief in goe de aarde viel. „Wat heet!", zegt José. „Ik kreeg zelfs een paar dikke kussen van de vrouwelij ke consul." Daarna is het snel gegaan. Het consulaat zorgde voor een con tactpersoon in de Dominicaanse Republiek en volgende week pas seert de akte bij de notaris, zo dat er officieel sprake is van een stichting. Die krijgt de naam Fondation Para Estudiar Repu- blica Dominicana, of op z'n Ne derlands: Stichting Estudiar Do minicaanse Pepubliek. Hoewel elke kleine donatie wel kom is, willen Peter en José het liefst gaan werken met adop tie-donateurs, mensen die voor zo'n zestig tot honderd euro een worden. Daarin vindt het CDA de PSR aan zijn zijde. De fracties stellen enkele posten voor waarop in elk geval niet mag worden bezuinigd. Dat is een minder moeilijke opgave. De PSR vindt dat grote projec ten, zoals de ontwikkeling van het voormalige KSG-terrein, geen uitstel kan gebruiken. Er moet niet bezuinigd worden op de opknapbeurt van de Walst- raat-Zuid, vinden RPCU en de LPV. Ook mag er van de LPV niet worden beknibbeld op jaar lang een student onder steunen. „Dat lijkt me leuker dan geld doneren om vervol gens nooit meer iets te horen", zegt Peter. „Wij willen verant woording afleggen en bijvoor beeld foto's en rapporten aan de 'adoptieouders' geven. Zo we ten ze waar hun geld naar toe gaat." Selecteren In december gaan Peter en José weer naar de Dominicaanse Republiek om in de omgeving maatregelen die de doorstro ming van het verkeer ten goede komen. Het CDA stelt dat er een goede analyse moet komen over de mo gelijke verkoop van accommoda ties. De WD hanteert de leus: nieuw voor oud. De liberalen willen dat projecten die niet goed lopen worden afgeblazen, om die vervolgens te laten ver vangen door nieuw beleid. Er moet dan wel binnen het budget worden gebleven. Het college geeft in de voorjaars van Puerto Plata deelnemers voor hun project te selecteren. Ze bezoeken daar de huidige scholen van mogelijke deelne mers en de instellingen waar de jongens en meiden gaan stude ren. „We willen praten met on derwijzers om zeker te weten dat iemand die wij ondersteu nen gemotiveerd is en zijn of haar studie ook daadwerkelijk kan afronden", zegt Peter. „Geld in een put gooien, doen we niet." De Goesenaar wil ook goede af- nota nog maar eens aan dat het de afgelopen jaren de tarieven niet of nauwelijks heeft ver hoogd. Vlissingen staat op de ze vende plaats in Zeeland wat be treft de hoogte van de belastin gen. Het college zegt er niet aan te ontkomen om de tarieven te verhogen. De onroerendezaakbe- lasting zal, wat het college be treft, het meest omhoog moeten gaan, omdat verhoging van de ozb het effect heeft dat de minst draagkrachtigen worden ont zien. spraken maken over de over dracht van het geld. „Want ge loof me: in een bananenrepu bliek als de Dominicaanse Repu bliek verdwijnt bijna al het geld. Ze zijn daar zo corrupt als de pest." Peter en José zeggen nog wat mensen te kunnen gebruiken die zich willen inzetten voor de nieuwe stichting, maar dona teurs zijn uiteraard het meest welkom. Wie wil helpen, kan contact opnemen via telefoon nummer 0113-228364. door Aector Doorns MIDDELBURG - Als hij veel heeft gedronken, wordt de 54-ja- rige Middelburger 'een vervelen de vent', concludeerde de Mid delburgse politierechter. Zo be dreigde hij zijn ex-vrouw en zoon, stak een autoband van de buren lek en sloeg hij een agent. Politierechter J. Hopmans ver oordeelde de verdachte gisteren voor diverse geweldsdelicten tot 150 uur werkstraf, twee maan den voorwaardelijke gevangenis straf en 310 euro boete. Aan een slachtoffer van een vernieling moet hij 124 euro schadevergoe ding betalen. De delicten hadden te maken met het alcoholgebruik van de Middelburger. Sinds de schei ding van zijn vrouw was het met hem helemaal de verkeerde kant opgegaan. Officier van justitie J. Zondervan tilde vooral zwaar aan de mishandeling van een po litieman, 21 december vorig jaar. Daaraan was een incident in zijn woning voorafgegaan. Bu ren hadden geklaagd over ge luidsoverlast. De man had vol gens de officier van jusitie de muziek keihard aan laten staan, terwijl hij zijn hond uitliet. Toen de politie ter plaatse kwam was de verdachte bezig een autoband van een van zijn buren lek te steken. Bij zijn aan houding verzette hij zich, en na de arrestatie deelde hij een klap uit aan de verbalisant, die met een terugsloeg. „Dat had de agent niet moeten doen", meen de de politierechter. Afgelopen februari heeft de man, die een straatverbod had, via de voice-mail zijn echtgeno te en zijn zoon bedreigd. De officier eiste 150 uur werk straf, twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf en 560 euro boete. De politierechter verlaag de de boete enigszins. In het voordeel van de verdachte pleit dat hij voor zijn alcoholpro bleem hulp heeft gezocht bij Emergis. REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 «30 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) Carla Blokland (1) en vriendin Els Kesteloo zien hun vakantie in het water vallen door toedoen van een malafide reisbureau. door Anita Janse VLISSINGEN - De familie Blokland uit Vlissingen boekte altijd vakanties via internet, maar de laatste keer ging het mis. Door faillissement van het reis bureau gaat de vakantie aan hun neus voorbij. De klanten kunnen fluiten naar hun geld, nu blijkt dat het bureau on rechtmatig gebruik maakte van garan tielogo's. Tot vorige week leefde de familie Blok land nog in de veronderstelling de zo mervakantie in Turkije door te breng en, maar een brief afkomstig van Kat Reizen uit IJmuiden gooide roet in het eten. Door het failliet gaan van de reis organisatie gaat de reis niet door en kan de betaling van ruim 2000 euro als verloren worden beschouwd. „Eerst dacht ik dat het om een grap ging", ver telt Carla Blokland. Zij boekte in janua ri bij Kat Reizen een vakantie naar Ala- nya voor haar echtgenoot en een be vriend echtpaar. „We waren al zo vaak naar Turkije geweest, dat ging altijd pri ma. Het boeken via internet is meestal kostenbesparend en snel", aldus Blok land. Daarbij checkte Blokland altijd of reis bureaus werkten onder de logo's van ga rantiefondsen. In dit geval prijkten de vertrouwde letters SGR en ANVR op de website. Ten onrechte, blijkt achteraf. Wegens wanbetaling werd Kat Reizen al in september 2003 uit het register van SGR geschrapt. Ook het garantie fonds ANVR zette 1 oktober een streep onder de samenwerking met Kat Rei zen. Beide logo's bleven echter aanwe zig op de site en het briefpapier, zodat tientallen klanten werden misleid. Misbruik „Het is gewoon fraude", zegt een veront waardigde Blokland. Zij neemt het de garantiefondsen kwalijk dat ze hun naam zo gemakkelijk laten misbruiken. SGR raadt reizigers aan om via hun ei gen site te kijken of een reisbureau daadwerkelijk is aangesloten bij het ga rantiefonds. „Dat zal ik van nu af aan altijd doen", aldus Blokland. Ze twij felt of ze nog opnieuw een vakantie zal boeken. „Ik heb er veel moeite mee ge- foto Ruben Oreel had dat de vakantie niet doorging, ook richting onze vrienden. Die gaan in elk geval niet meer op vakantie deze zo mer", vertelt Blokland. Inmiddels heeft ze een brief verstuurd naar de curator van het failliet verklaar de bureau. Ook heeft ze contact gelegd met de Consumentenbond en de rechts- bijstandsverzekering. „Ik weet wel, van een kale kip kun je niet plukken, maar ik vind dat dit niet ongestraft mag blij ven." Ook bij het televisieprogramma Tros Radar hebben tientallen gedupeer den zich inmiddels gemeld. De schade loopt waarschijnlijk in de tienduizenden euro's. Het blijft de vraag of de klanten nog iets terugzien van hun geld. De woning van de directrice van Kat Reizen is al in beslag genomen. De ex-directrice is onbereikbaar voor com mentaar. „Die zit nu waarschijnlijk zelf in Turkije", aldus Blokland. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De Juliana van Stolbergschool in Sint-Maartensdijk is gisteren twee keer in de prijzen gevallen op de finaledag van Thinkquest Junior in het Land van Ooit. Thinkquest is een landelijke wedstrijd voor basisschool klassen die een website maken voor leeftijdsgenoten. Liefst zeventig websites behaalden de finale en juist daar om waren de scholieren uit groep 5 en 6 van de Juliana van Stolbergschool zo verrast over hun derde plaats. Die kregen ze voor een website over kinderboerderij 't Lams- oortje in Sint-Maartensdijk. De prijs die de kinderen wonnen, is een extra schoolreisje naar keuze. Waar dat naar toe gaat, is nog niet bepaald. De scholieren uit groep 7 en 8 van de Juliana van Stol bergschool wonnen de aanmoedigingsprijs voor hun web site over de tien nieuwe landen van de Europese Unie. Zij kregen allemaal een usb-memorystick (een draagbare har de schijf) voor de computer. Basisschool de Kirreweie uit Burgh-Haamstede had de fi nale gehaald met een website over Zeeland, maar deze viel niet in de prijzen. VLISSINGEN - Een 22-jarige Vlissinger is gisterochtend in Middelburg aangehouden omdat hij een bijtende vloei stof naar een vrouw dreigde te gooien. Dat gebeurde omstreeks 10.20 uur in een pand aan de Nieuwe Kerkgang. De oorzaak van het voorval ligt in de relatiesfeer. MIDDELBURG - Een 38-jarige vrouw uit Vlissingen heeft het niet op loslopende honden. Dat bleek gisteren tij dens de zitting van de Middelburgse politierechter. De Vlissingse vond dat ze mensen mocht aanspreken als de honden los lopen. Daar was volgens politierechter J. Hopmans ook niets mis mee. „Alleen bent u daarin te ver gegaan door de honden bezitters uit te schelden." De vrouw kreeg 40 uur voorwaardelijke werkstraf opge legd voor het bedreigen van twee oudere mensen die hun honden uitbeten. Aan een van de slachtoffers moet ze 150 euro smartengeld betalen. Het betrof een oudere vrouw, die bang is voor de Vlissingse. Van mishandeling van een vrouw die haar hond uitliet, werd de Vlissingse vrijgesproken. „Er zal best iets zijn ge beurd, maar er waren geen getuigen. Het is een tegen een. Dat is niet overtuigend genoeg voor het bewijs", meende de politierechter. MIDDELBURG - Op het fietspad van de G. de Pagter- straat in Middelburg kwamen gister om 17.40 uur twee in woonsters van Middelburg met elkaar in botsing. Een 12-jarige meisje reed over het fietspad van de betref fende straat. Achter haar reed een 56-jarige vrouw. Toen de 12-jarige linksaf sloeg, werd de 56-jarige vrouw daardoor gehin derd en kwam zij ten val. Zij is met een hoofdwond overgebracht naar het zieken huis. Notaris Peter en José Janssens ondersteunen met hun stichting jongeren op de Dominicanse Republiek met een studiewens. foto Willem Mieras Noteer u mij voor een proef abonnement van 5 weken €14,50 Ik geef baarbij éénmalig toestem ming voor automatische mcasso van onderstaand rekeningnummer Iproef geldt eenmalig binnen tes maanden) so stem ik toe in afschrijving va PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonss treil u nadere informatie aan 711688"555547 C3 Noteert u mij vi nement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen. Q per maand met automati- i sche incasso 19.45) per kwartaal met automa- tische incasso 56,60). 0 per |aar met automatische j incasso (€217,00). j Stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet podig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 13