Strengere code voor ambtenaren PZC PZC Eten brengt mensen samen Jubileumfeest van Wal-Notenkoor Studie pontje bij Perkpolder *4 Ierneuzen scherpt gedragsregels aan ilasdag in Eede Ouderavond Werkbezoek culturele raad Dubbele Poort op de schop Zes inbraken in één straat Eis werkstraf wegens verduistering proppw 0800 - 0231 231 (GRATIS) Gemeente vergadert op locatie vrijdag 25 juni 2004 •vifConnyvan Gremberghe ISBNEUZEN - Burgemeester g wethouders van Terneuzen rillen de gedragsregels voor be- Uurders en ambtenaren be- joorlijk aanscherpen. Hiel dat er echt een aanleiding jom binnen het gemeentelijk jpparaat te twijfelen aan de in- rJnieit van medewerkers en be- jjurders De gemeente wil zo ïburgers laten zien dat Temeu- gier alles aan doet om de be- muwbaarheid en geloofwaar- i/neid van de lokale overheid waarborgen. jigens burgemeester J. Lonink üe de regels in de gedragseo- die deze maand aan de raad lordt voorgelegd beduidend sder dan de regels zoals die fjn opgesteld door de Vereni- jiig van Nederlandse Gemeen- a(VNG). „Vanuit de eigen or- - De dorpsraad van Eede toudt zondag voor de derde aal op het Dorpsplein een folk- kistische vlasdag. Er is een mmelmart en er zijn tal van j.de ambachten te aanschou- i3 Het vlas wordt op ambach- Sijke wijze bewerkt en de reep Lichtaartse kloppers dor- met de vlegel op de maat r.nde muziek. In het Dorpshuis i de fototentoonstelling 'Eede soeger en nu' te zien, met foto's lap toneeluitvoeringen uit be- Ipjaren tachtig. HIEUW - NAMEN - De jeugd- mmissie van de voetbalvereni- Hulsterloo houdt zaterdag ijuli de jaarlijkse ouderavond 3 het gemeenschapscentrum de ïauter. Tijdens de avond wordt sportman en sportvrouw van e afgelopen seizoen bekend ge- aaakt en ontvangt de best pres sende speler de gouden :Éoen. Daarna houden meisjes ai Eureka een playbackshow nvorden sketches opgevoerd, «avond begint om 20.00 uur. agenda REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur gansatie is op tal van punten een versterking van die VNG- richtlijnen aanbevolen. Wij, het bestuur, hebben daar niet om ge vraagd omdat daar de suggestie mogelijk vanuit zou kunnen gaan dat in Zeeuws-Vlaanderen makkelijker in strijd met integri- teitsregels gehandeld wordt dan elders. Ik durf dat te betwijfe len. Toch vinden we dat de dien sten een aardige notitie hebben gemaakt waaraan wij ons zeker willen conformeren." Mogen ambtenaren en bestuurders in functie geschenken aannemen tot een maximale waarde van 50 euro, in Terneuzen gaat die vlie ger niet op. Een geschenk van 25 euro mag nog, maar is het duurder, dan wordt het eigen dom van de gemeente. Burgemeester Lonink moet ook niet proberen op uitnodiging van een bouw- of andere onder nemer een Champions League wedstrijd te bezoeken. Dan han- delt-ie in strijd met de regels. Collegeleden zullen allerlei uit stapjes, werkbezoeken en excur sies moeten verantwoorden. Be stuurders en ambtenaren moe ten te allen tijde voorkomen dat sprake is van belangenverstren geling en het botsen van belan gen. Ook ten aanzien van het ge bruik van gemeentelijke eigen dommen zijn de regels scherper dan elders. Een pennetje meene men van het werk naar huis komt voor. valt nog te billijken, maar - zo wordt in de notitie aangegeven - als vierhonderd medewerkers hetzelfde doen, dan kost dat de gemeente, de ge meenschap honderden pennen. Lonink: „Waar we naartoe wil len is een situatie waarin eenie der precies aanvoelt waar inte ger handelen voor staat." STREEK ACTIVITEITEN WRDENBURG - St.Baafskerk, 39.00 ur Opening culturele week; DtESKENS - Handelshaven, 15.00 uur: 'wdvaart op de Westerschelde; -Biezenkermis; IEIKANT - Zaal Maton, 20.00 uur: Free Country Dancers gevorderden; 20.30 «Free Country Dancers beginners; DOEK- De Lovenhoek, 19.30 uur: Gezel- ïhapsdansen; flJLST- De Lieve, 9.00 en 10.00 uur: Fy- sogym; 13.30 uur: Internet café; 14.00 Algemeen bestuur KBO; Basiliek, 500uur: Orgelconcert; OOSTBURG - Tienercentrum Time Oü, 15.00 uur: Soos vanaf 12 jaar; 'HILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 «Modelbouw; SAS VAN GENT - De Speye, Muziek rol leerlingen showband Sas van isit, StAlbert, 13.00 uur. Vrij biljarten rsselmiddag; ÏCHOONDIJKE - Open Tuin 'Juust «nwou' aan Tragel Oost, 13.00 uur: sTJANSTEEN De Tragel, 19.00 uur: dieting op staande wip; Café Lazarus, 500uur: Rock night; 1ERNEUZEN 't Schelpenhoekje, '5.00uur: Jeugdcentrum meetpoïnt; De 'ffliie, 14.00 uur: Bijeenkomst lotgeno- ^•contact borstkankerpatiënten. J. Steijaart (links) en H. Vervaet nemen nog een hapje van het ontbijt in Zandstraat. door René Hoonhorst ZANDSTRAAT - De Week van het Plat telandss opgezet om burgers te laten weten dat boeren ook mensen zijn. Men sen die er voor zorgen dat het buitenge bied er keurig én fleurig uitziet. De afdeling Terneuzen van de Zuidelij ke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) vindt echter dat niet alleen het grote publiek moet worden bijgepraat. De plattelandsweek leent zich ook pri ma voor een informeel gesprekje met vertegenwoordigers van overheden waarmee de agrariërs regelmatig over leg voeren. Niet omdat de boeren anders niet ge hoord worden door de provincie, de ge meente of het waterschap, bezweert af delingsvoorzitter Theo Buysse. De ZLTO is een volwaardig gesprekspart ner waar rekening mee wordt gehou den. „Voorbeeldje? Denk aan de kern- randzones bij natuurgebieden. In eerste instantie zouden die buffers tussen nieu we natuurgebieden en aangrenzende ak kers of weilanden ten koste van het landbouwareaal gaan. Maar na ons pro test is besloten de kernrandzones in te passen in de voor nieuwe natuurontwik keling bestemde gebieden." Hoewel de contacten dus al prima voor elkaar zijn, kan het nooit kwaad om eens op het gemakje te filosoferen over bepaalde bedreigende dan wel wenselij ke ontwikkelingen. En hoe kan je dat nou beter doen dan tijdens een boeren- ontbijt? Dus stonden er gistermorgen en kele ontbijttafels klaar in een schuur in Zandstraat. Rijk gevuld met krenten brood, wit, bruin en volkoren boterham men. Die konden worden belegd met graskaas, verschillende soorten ham, cervelaat, fricandeau, scharreleieren en confiture (nee, geen gewone jam). Weg te spoelen met kannen koffie of thee, mokken melk of 'karnedrink framboos' (beide recht van de boer). Gastheer Albert Goethals geeft toe dat hij niet elke morgen zo'n keus op tafel zet. „Maar ik houd wel van een stevig ontbijt: vier of vijf boterhammen met vleeswaren. Dat heb je gewoon nodig om energiek te blijven als je een hele dag over de akkers loopt." Uitspatting Bestuurders kunnen het met heel wat minder doen. Gedeputeerde Toine Pop- pelaars eet normaal gesproken slechts een sneetje met jam voor-ie de deur uit gaat. En de Terneuzense wethouder Ad- hemar van Waes houdt het, ondanks het feit dat hij zelf agrariër is, bij een ham metje honing. Omdat ze zich nu eens niet hoefden te haasten, lieten ze zich de lekkernijen foto Wim Kooyman goed smaken. Van Waes zag de honing, die er wel was, over het hoofd en tikte bij wijze van feestelijke uitspatting twee eitjes. Voor Buysse is het boerenontbijt een vruchtbare bijeenkomst geworden. „We zijn er bijvoorbeeld in geslaagd om de belangen van de melkveehouders veilig te stellen. De gemeente wil nieuwe melk veehouders verplichten om hun koeien een bepaalde periode de wei in te stu ren, maar de veehouders die hier al zijn gevestigd, mogen als ze dat willen hun beesten op stal houden." Ook de gedeputeerde ziet het ontbijt niet als verloren goodwill-tijd. „Het doet me goed te horen dat de boeren in Zeeuws-Vlaanderen blij zouden zijn met glastuinbouw in de Kanaalzone. Ze zien glastuinbouw als een agrarische kans. Het telen van koolzaad voor de productie van biobrandstoffen bekijken ze daarentegen nog met behoorlijk wat wantrouwen. De boeren betwijfelen of een hectare koolzaad net zoveel op brengt als een traditioneel gewas." door Jeanette Vergouwen HULST - Kinderkoor De Wal-Noten viert morgen met twee andere kinderkoren uit de regio een jubileum. De koren voeren samen Feest voor Ko ning Wal-Noot uit in Den Dul- laert in Hulst. Dirigente Marina Stockman spoort haar zangertjes aan om die paar hoge noten eens echt zuiver te zingen. In basisschool de Nobelhorst wordt flink gere peteerd. Als je vijftien jaar be staat, mag dat gevierd worden en liefst feestelijk. „Een kinderkoor heeft meestal als taak om bij gezinsvieringen in de kerk de dienst muzikaal op te luisteren. Maar kinderen vinden het spannend om ook eens een ander repertoire te zin gen. Daarom proberen wij elk jaar een speciale uitvoering te verzorgen in musicalsfeer. Dit jaar willen we ons succes met twee andere koren delen: de Vlasvlegeltjes uit Koewacht en de Regenboog uit Axel." De drie dirigenten Marina Stockman, Marlies Meuldijk en Rianne Langendoen en enkele begeleiders vormen een rode draad in de voorstelling. Zij krij gen een sprookjesachtige uitno- De lakeien paraderen langs de prinsessen onder het zingen van een lied tijdens de repetitie van kinder koor De Wal-Noten. foto Peter Nicolai diging van Koning Wal-Noot die zijn jubileum viert. Maar de volwassenen moeten eerst een lange weg afleggen door sprook jesland, over bergen, een eng bos en een grot naar het vriende lijke kabouterbos en dan via het spinnenwoud naar koning Wal-Noot. Het werk bestaat uit vier delen. In het enge bos waar spoken, heksen, tovenaars en trollen wonen, wordt de liedjes zoals Zeven heksen en Trollen ballet gezongen door de Vlasvle geltjes. De Regenboog neemt het deel voor haar rekening dat zich af speelt in het kabouterbos waar vriendelijke kabouters, elfen, feeën en dieren wonen en na de pauze zingen de Wal-Noten in het sprookjeskasteel over la keien, een spook en koning Wal-Noot en worden de voorbe reidingen getroffen voor het feest waar de koren samen aan meedoen. Overgang Het Poortlied vormt telkens de overgang naar een nieuw deel. Het muzikale cadeau voor de ko ning is tijdens de uitvoering sa mengesteld en die liederen wor den samen ten gehore gebracht. Elk koor wordt begeleid met gi taar, piano en blokfluit. Het de cor is gemaakt door ouders van de koorleden. Toch is er op deze feestdag nog plaats voor een traan. De Wal-Noten nemen afscheid van twee vaste begeleiders Evert- Jan de Kort (piano) en Alexan der Bosman (blokfluit). Zij zijn vaste instrumentale steun pilaren en hebben jaren voor de Wal-Noten klaargestaan. Het feest, van Koning Wal-Noot wordt zaterdag 26 juni om 19,30 uitgevoerd 'in Den Dul- laert. HULST - Leden van de Raad voor de Cultuur Zeeland zijn morgen op werkbezoek in de gemeente Hulst. Deze raad geeft gevraagd en ongewaagd advies aan de provin cie Zeeland over kunst en cultuur. De raad wordt om 10.00 uur ontvangen in het 's Landshuis door wethouder F. van Driessche. De wethouder geeft uitleg over het rijke culturele leven van de gemeente Hulst. De basiliek, het stadhuis en de andere monumenten in de binnenstad ko men onder meer aan bod.Na ontvangst wordt bij goed weer door de binnenstad gewandeld. Bij slecht weer wordt de basiliek bezocht. Zowel de wandeling als het be zoek aan de basiliek zijn onder begeleiding van een gids.Het werkbezoek wordt rond 11.30 uur afgerond. HULST - Een deel van de Dubbele Poort in Hulst gaat dinsdag op de schop. Het gaat om het stuk tussen Gods plein en de poort. In dit deel worden kabels en leidingen verlegd. In verband met deze werkzaamheden wordt dit deel van de Dubbele Poort afgesloten voor het verkeer. De binnenstad is derhalve via deze zijde niet bereikbaar. VLISSINGEN - In de Vrijburgstraat in Vlissingen zijn in de nacht van woensdag op donderdag zes woningen be zocht door inbrekers. In één woning bleef het bij een po ging tot inbraak. Bij de andere woningen zijn de daders wel binnengekomen. Uit twee panden zijn mobiele tele foons, een camera en geld gestolen. Van drie woningen is nog onbekend of iets wordt vermist. Van alle panden werd de deur geforceerd. MIDDELBURG - Een 34-jarige vrouw uit Westkapelle heeft in 2002 en 2003 kleding en schoenen van gehandi capte cliënten van de Stichting Arduin verduisterd. Tot die conclusie kwam gisteren officier van justitie, H. den Hartog, bij de rechtbank in Middelburg. Zij eiste 240 uur werkstraf, waarvan 90 uur voorwaardelijk. De verdachte was als gastvrouw bij Arduin bevoegd om kleding en schoenen op naam en op rekening van de cliënten te kop pen. Alleen kwamen de goederen niet op hun bestemming (bij de cliënten) aan. Bij een huiszoeking bij de medewerk ster van Arduin werd voor 3779 euro vermiste kleding en schoeisel aangetroffen. Dat bedrag moet de vrouw terug betalen aan de stichting. De verdachte ontkende. (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen door Frank van Cooten en Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Tussen Perkpolder en Hansweert komt waarschijnlijk toch een fiets- voetveer. Niet permanent, maar als toeristische voorziening in de zomermaanden. De veerver- binding is dan onderdeel van het Zeeuwse toeristische net werk 'Fiets een rondje met een Pontje'. De provincie, Rijkswaterstaat en de Stichting 'Fiets een rondje met een Pontje' voeren maandag de eerste gesprekken over de haalbaarheid van de voorzie ning. Als onderzoek uitwijst dat de toeristische veerdienst een haalbare kaart is, wordt de veer boot voor fietsers en voetgan gers tussen Perkpolder en Hans- weert in de zomer van 2005 inge voerd. „De stichting heeft inmiddels aangegeven dat een schip be schikbaar is", zegt een woord voerder van de provincie. „Het gaat echter natuurlijk niet al leen om de boot. Zo moeten ook de nodige infrastructurele maat regelen worden getroffen.Onder- zoek moet uitwijzen hoeveel het gaat kosten." Naast het onderzoek wilden Ge deputeerde Staten ook een ga rantiesubsidie geven van 10.000 euro voor extra afvaarten van het pontje van Terneuzen naar Hoedekenskerke. De Statencom missie economie en mobiliteit ging hiermee echter niet ak koord. Een veerverbinding tussen Perk polder en Krumingen is niet mo gelijk omdat de voormalige veer haven in Kruiningen is aangewe zen als natuurcompensatiege- bied. „Daar mogen geen boten meer komen." In het onderzoek wordt ook be keken of het pontje van Perkpol der naar Hansweert is in te pas sen in het vorige week gepresen- (Advertentie) Dames maal 43/45 Heren 47/50 schoenen voor GROTE maten ST. ADRIAANSTRAAT 5 GOES teerde project Perkpolder. Het plan behelst vooralsnog een jachthaven in de voormalige veerhaven met circa 350 lig plaatsen, tweehonderd recreatie woningen, een golfterreinen, 150 nieuwe huizen ten noorden van Kloosterzande en een bui tendijks natuurgebied. De provincie, Rijkswaterstaat en de gemeente Hulst onderte kenden zo'n twee weken gele den een intentieverklaring om de ontwikkelingen in gang te zetten. De initiatieven moeten nog wel verder worden geanalyseerd en de technische en financiële haal baarheid moet verder worden onderzocht. KLOOSTERZANDE - De ad viescommissie ruimte van de ge meente Hulst vergadert voor het eerst in haar bestaan op locatie. In de vergadering komt het plan Perkpolder ter sprake en voorzit ter J. Steijaert wil de discussie ter plaatse voeren. Gekozen is voor de voormalige raadzaal van het gemeentehuis in Kloos terzande. Als voorzitter van de commissie ruimte vond Steijaert dat de ver gaderarena in het Hulster stad huis best een keer mocht wor den verlaten. „We praten over het plan Perkpolder en dat gaat toch voornamelijk de mensen in de voormalige gemeente Honte- nisse aan. Ik vond het netjes om dan ook daar te vergaderen. Op deze manier brengen we de poli tiek dichter bij de mensen." Steijaert benadrukt dat hij van vergaderen op locatie geen ge woonte wil maken. „Dit verga derstuk leent zich er goed voor. Het is een zeer groot project. Je moet niet voor alles het stadhuis verlaten." De commissie ruimte vergadert dinsdag vanaf 19.30 uur in de voormalige raadzaal in Klooster zande. Het college van burge meester en wethouders wil van de commissie weten of hij ver der kan met de planontwikke ling in Perkpolder zoals die sinds 10 juni is ingezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43