m Grote verhui- zing Gemeente stelt orde op zaken Massaal ingekocht! Stilte in Goudkust De Havenfeesten groeien uit Jong en oud moeten elkaar blijven zien KEUKENS b.v. 4000,- 5180,- fi keukens en inbouwapparatuur van hoge kwaliteit. de voordeligste IhdsI CAPPENDIJK TOYOTA HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT. AL VANAF €2,50 PER MAAND HELPT U AFRIKA. OM ZELF EEN MENSWAARDIG BESTAAN OP TE BOUWEN. GIRO 8829 IN LEIDEN. TEL 071-5769476 OF WWW.AMREF.KI Maak er een Kleintje van. De Toyota Avensis Verso Geeft rijplezier en ruimte. Rommelmarkt Oranjekwartier Terneuzen Eerste veiling mosselen gaat niet door Vrom-inspectie stuit op tekortkomingen in Hulst Garantie Goede service CBIV erkend Goed advies Diverse stijlen Accurate planning Levering volgens planning Eigen montage team Compacte keuken met geprofileerd deuifront i Compleet met koelkast, integrale afzuigkap, kookplaat, oven, werkblad en spoelbak. Uiterst praktische hoehkcuken met veel combinatiemogelijkheden in kleur. Compleet met glaskasten, hoge hangkasten, schouw, koelkast, af wasautomaat, kookplaat, oven, midtiplex werkblad met spoelbak en kraan. Sfeervolle en uiterst praktische hoekkeuken voorzien van hoge hangkasten, korven- en glaskasten. Compleet met afwasautomaat, koelkast, oven, kookplaat, schouw, multiplex werkblad met spoelbak en kraan. LUXE INBOUW VAATWASSER Volledig geïntegreerd, B A-klasse 1 Amundsenweg 47, 4462 GP Goes, de Poel 2 i Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.30 - 17.30 uur. Zaterdag van 09.30 - 17.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur Vanaf heden ook 's maandags geopend! Afbeeldingen kunnen afwijken. Pnjs- en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage MAANDAG GESLOTEN IHDSI HULST - De gemeente laat de geluidswal aan de N60 tussen de Oude Zoutdijk en de Hulsternieuwlanddijk momenteel verbre den en verhogen. Op deze manier wordt de bewoners van de zoge naamde Goudkust, met name de huizen aan de Saxhavenstraat, geluidsoverlast door het verkeer bespaard. Hoewel verwacht mag worden dat door het verdwijnen van de veerverbinding minder verkeer gebruik maakt van de N60 wijzen volgens de gemeente tellingen tot 2010 uit dat het aantal voertui gen fors zal toenemen. Hulst beroept zich op tellingen die ver richt zijn in het kader van de rondweg om Terhole. Het initiatief om de geluidswal te versterken kwam niet van de Goudkust-be woners maar van de gemeente zelf. Een paar jaar geleden is im mers de geluidswal een kilometer verderop, waar de N60 langs een van de nieuwe wijken van Sint Jansteen loopt, ook al ver breed en opgehoogt. Voor de klus geklaard kan worden, moet ech ter eerst de geluidswal doorbroken worden, de zandautos moeten immers ook aan de andere kant van de geluidswal kunnen wer ken. Er is nu dus een grote hap uit de wal. Het zand haalt de ge meente overigens uit het gronddepot aan de Zoutestraat. In het verleden werd alle zand wat vrijkwam bij werken netjes opge spaard en dat komt nu mooi van pas bij de aanpassing van de ge luidswal. foto Wim Kooyman TERNEUZEN I Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751 DE TOYOTA AVENSIS VERSO Wie de Avensis Verso ziet, begrijpt het in één keer: dit is een sublieme versie op het verschijnsel ruimtewa gen. En wie er een keer in rijdt, is verkocht. Hij stuurt, hij reageert, hij remt en hij rijdt als een regelrechte sportwagen. De Toyota Avensis Verso, de waardige opvolger van de Toyota Picnic, past precies bij uw Ie- I ven. Als u tenminste een leuk leven I hebt. Kom nu naar de showroom en J maak een proefrit in de Toyota Avensis Verso. www.toyota.nl donderdag 24 juni 2004 door Wout Bareman TERNEUZEN - De jaarlijkse Havenfeesten in Terneuzen (van af dit jaar Havendagen) breiden steeds verder uit. „Ze krijgen steeds meer het karakter van promotie en belangenbeharti ging. Dat vergt heel veel van de organisatie, die draait op een veertigtal vrijwilligers. Het is niet zomaar meer een feest met kermis, kraampjes en artiesten. Ja, eerlijk gezegd groeit het een beetje uit z'n voegen", zegt waarnemend voorzitter Pierre Eijsackers. De Havendagen, die morgen be ginnen met een mini-sympo sium over de grensoverschrijden de samenwerking (met Gent), vormen een opstapje voor nog veel meer. Volgend jaar wordt het 25-jarig bestaan gevierd met extra evenementen, maar ook met een (voorzichtige) aanzet tot samenwerking met de twee jaarlijkse Havendag in Vlissin- gen. Eijsackers: „En we kijken ook over de grens, naar Gent. Dit jaar al staat de samenwer king tussen de havens centraal, maar de komende jaren willen we ook bekijken hoe we onze Ha vendagen kunnen combineren met activiteiten in de hele Ka naalzone, over de hele lengte van het Kanaal Gent-Temeuzen tot in Gent toe dus." De Havendagen van dit jaar wij ken, wat de opzet betreft, niet af van de 23 voorgaande edities. Er staan entertainers als Harry Slinger, Eddy Wally, Koos Al berts, Sugar Lee Hooper. Dries TERNEUZEN - Buurtvereni ging Oranjekwartier in Terneu zen houdt zaterdag 3 juli haar jaarlijkse rommelmarkt op het schoolplein van de Prins Willem van Oranjeschool aan de Leeu wenlaan. Kinderen tot en met zestien jaar mogen van 09.00 tot 13.00 uur proberen hun rommel aar» de man te brengen. Roelvink, de travestietenvani Vie en Rose en de idols Dev^ Jamai op het podium. Envej» zijn er de traditionele roeir-j. por strijden, rondvaarten enhd&r. tervluchten. Ook de Konin&jj, ©1 Marine rukt uit met groot mut.' kd rieel (een Orionvliegtuigd,% ra?' pings uit helikopters). Enzafc aiu dagavond om half elf wjc weer een groot vuurwerk j p lucht in geschoten. Omroepb. «u onica heeft Terneuzen uitgfc ui. zen voor de start van de Vero:-. kor, ca Roadshow, die vanaf zat«. jrael dag de hele zomer ledénwj «u vend door Nederland trekt En voor het eerst is er dit ju feit een extra dienstverlening vrij jiii de bezoekers: een Thmsb.r< sa Taxiservice. Voor een hab£ ale krats zetten busjes van Vebocib tra; Vereenigde Bootlieden) detf. zoekers thuis voor de deurif Tijdens de Havendagen is| rondweg langs de Scheldebrci pa vard voor alle verkeer geslote. »tai Op de rijbaan is inmiddels w |jt grote feesttent geplaatst, D>j nes tweede tent, op het Veerplen, ferl; kon gisteren in verband met4 fed storm nog niet worden opgetrcs- et ken. YERSEKE - De eerste mosselvei ling van het nieuwe mosselsei zoen in Yerseke, gaat morgen niet door wegens een tekort aar bieders. De eerste veiling is de tradition le start van het mosselseizos. waarbij de eerste kiloton (100ki lo) mosselen worden voor een goed doel. Volgens een woordvoerder van het Nede- lands Visbureau zijn er onvol doende bieders gevonden diega- rant staan voor een spanner® veiling met een mooie brengst. Het is nog niet be wanneer de veiling doorgaat. Eerder is gemeld dat de mossel sector dit jaar weer kampt mi ar een tekort aan Zeeuwse moss- jat. len. Voor de veiling van morgei was het aanbod echter geen pro bleem. ladt bi Gedt Pi I 0 lie GOE ét door Rolf Bosboom vanuit hun raam kinderen zien door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst werkt hard om de tekortkomin gen op het gebied van bouwen, milieu en ruimtelijke ordening op te lossen. De Vrom-inspectie concludeerde eerder in een rap port dat er veel schort aan de Hulster aanpak. De gemeente hoopt medio 2005 alle zaken in orde te hebben, ondanks het ge brek aan personeel. De Vrom-inspectie voerde in no vember een onderzoek uit in Hulst. Elke gemeente krijgt eens in de vier jaar bezoek van de in spectie. Het onderzoek moet uit wijzen of de gemeente adequaat uitvoering geeft aan haar Vrom-taken. Bij tekortkomin gen moet de gemeente maatrege len nemen om aan het wettelijke niveau te voldoen. Aan de werkwijze van Hulst schortte het een en ander. Zo zijn er flinke achterstanden bij bijvoorbeeld het uitvoeren van milieutaken, het actualiseren van bestemmingsplannen en de afgifte van gebruiksvergunnin gen. Op het gebied van bouwen en brandveiligheid is er een ach terstand in de vergunningverle ning en een planning of termijn waarbinnen de vergunningen moeten zijn verleend, ontbreekt. De inspectie merkte ook op dat Hulst niet beschikte over een wettelijk verplicht milieupro gramma. De afgifte van milieu vergunningen verloopt niet zo als het zou moeten en een actua- liseringsprogramma ontbreekt. Op het gebied van ruimtelijke ordening is de actualisering van verouderde bestemmingsplan nen een punt van zorg. De inspectie wijt de reden dat Hulst op diverse terreinen fikse achterstanden heeft aan een ge brek aan menskracht. Als hier niets aan wordt gedaan, zullen bestaande achterstanden niet worden ingelopen, maar zullen wellicht nieuwe ontstaan. Hulst heeft een plan van aanpak gepresenteerd om te komen tot het wettelijke niveau. Op alle punten blijkt echter dat het moeilijk is snel tot oplossingen te komen omdat er te weinig ambtenaren zijn om de achter standen weg te werken. Simpel weg nieuw personeel aannemen is volgens Hulst geen optie. „Dat is in deze tijd niet reëel", schrijft de gemeente in het plan van aanpak. „Dit betekent dat er binnen de beschikbare capaci teit naar mogelijkheden gezocht moet worden." Hulst ontkomt er niet aan prioriteiten te stellen om zo te komen tot diverse ver beteringen. Omdat rekening moet worden gehouden met het tekort aan menskracht, kan de situatie niet op korte tijd verbe teren. Het streven is medio 2005 de Vrom-taken op een goed ni veau uit te voeren. VLISSINGEN - Met de overhan diging van een projectmap is gis teren het 'Maatjesproject' offici eel afgerond. Kinderen van ba sisscholen gingen het afgelopen jaar regelmatig op bezoek bij ouderen in een nabijgelegen zorgcentrum. Zorgnet Zeeland heeft het pro ject, dat werd gesubsidieerd door de provincie, samen met de betrokken scholen en zorgcen tra opgezet. Op drie plaatsen werd het uitgevoerd: Vlissingen (zorgcentrum Ter Reede samen met de Franciscus- en de Sint Jo zefschool), Goes (Gasthuis sa men met de Prof. dr. Kohnstam- mschool) en IJzendijke (Huize Emmaus samen met Het Molen- bolwerk). De achterliggende gedachte van het project is dat ouderen soms spelen, maar er doorgaans nooit direct contact mee hebben. „We wilden dat er een klimaat zou ontstaan waarin de kinde ren eigenlijk vanzelf af en toe binnenlopen", zegt I. Baaijens van Zorgnet. Dat is volgens hem redelijk goed gelukt. „Al blijf het lastig in onze huidige maat schappij. Kinderen en hun bege leiders hebben tegenwoordig zulke volgeplande program ma's, dat het vaak lastig is om daarop in te breken." Het is de bedoeling dat de kinde ren en ouderen contact blijven houden. Zorgnet heeft daar naast een projectmap opgesteld met informatie, tips en ideeën voor scholen en zorginstellingen die een soortgelijk project wil len opzetten. De map werd giste ren tijdens een bijeenkomst in zorgcentrum Ter Reede, bij wij ze van afsluiting, gepresenteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 42