3**1 ieuwbouw Lidl eer uitgesteld Koopje 'ZC OMEI 0 RD 40 ko Veerse Meer knapt op door ververskoker VINTERSPORT Duthler kleurt je dag Vuurbloem van Kapelle TING MODE zekerheid rond project Goese Polder Taakstraf voor mishandelingen De Te weinig bieders voor eerste mosselveiling Lot hogeschool na zomer duidelijk Oud-leerling wordt rector school Jaar cel voor vechtersbaas "a"^OQ 95 voor <£«7; DUTHLER Goes JijkshopJnT zeeuwse almanak Streek 0113-315649 ttfc.nl „redactie@pzc.nl ;j531,4460 AA Goes ;1êntie-exploitatie: a en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^•Vlaanderen: 0114-372770; inaal: 020-4562500. nderdag 24 juni 2004 Street One Bandolera Passport Angels Langstraat 7 Arnemuiden - tel. 0118-606200 j editie Bevelanden-Tholen drank Balkenende - Het is volstrekt ondui- jjkwanneer de bouw van een winkelcentrum in De in de Goese Polder daad- iflijk begint. De plannen lig- r.maar de start werd begin sar al een keer uitgesteld. ski, de projectontwikke- snaatschappij van drie «wse woningbouwverenigin- iffl deelnemer in het plan, zich niet meer aan het ren van een aanvangsda- j l eigenaar van de bouwka- iin De Spinne en deels zelf ^ontwikkelaar, geeft geen üuitsel, omdat de super- ïktketen nooit mededelingen over bedrijfsbeleid. had eind maart moe- lóeginnen, maar Lidl onder- lt nog steeds met een aan- :er over de hoogte van de aieemsom. De gemeente ervan uit dat Lidl houdt aan de afgesproken idatum van 1 juli. Als voor idatum nog geen spa in de is gezet, kan de gemeente toestemming voor de bouw rekken. Die boeteclausule is genomen in een overeen- jnst met Lidl. De vraag rijst het zin heeft die clausule toe passen, omdat er dan zeker dere vertraging optreedt en duidelijk is wat er daarna ge- Lidl heeft niks aan de ka als het bouwproject juri- is geblokkeerd. Hernieuwing van het verpau- :ie winkelcentrum is een kar- van lange adem. Vier jaar ge ren zag een particuliere inves- ïder (een familiebedrijf) mo- iijkheden voor een metamorfo- iran De Spinne. Door familie omstandigheden bleven die plan nen liggen. Medio 2003 pakte Lidl, die de huidige supermarkt in De Spin ne overnam van C1000, het bouwproject op, samen met de gemeente Goes en Marsaki. Lidl werd begin dit jaar eigenaar van het totale winkelcentrum. Op kavel komt een complex met op de begane grond winkels en daarboven vijf bouwlagen met veertien koopappartementen en achttien huurappartementen, die hoofdzakelijk zijn bestemd voor senioren. Eind december vorig jaar zou de bouw beginnen, maar omdat het plan was gewijzigd, moesten al lerlei berekeningen opnieuw worden uitgevoerd en zou het eind maart worden. Nu er weer uitstel is, durft pro jectmanager J. Vermeule van Marsaki geen voorspelling meer te doen. MIDDELBURG - Een 24-jarige Vlissinger is gisteren door de Middelburgse politierechter we gens twee mishandelingen en be dreigingen veroordeeld tot 120 uur werkstraf. De man mishan delde 22 november zijn broer en- bedreigde hem met de dood. Dit jaar mishandelde hij een onbe kende, die hij voor de vriend van zijn broer had gehouden. Marsaki is verantwoordelijk voor de appartementen die bo ven het nieuwe winkelcentrum komen. Vermeule beaamt dat het een stroperig project begint te worden. „Als het aan ons had gelegen, waren we vorig jaar zo mer al aan het bouwen geweest. Alleen gaat het hier om een com binatieproject, waarin we deel nemer zijn. We zijn afhankelijk van Lidl." De vertragingen kosten Marsaki geld, want de deelnamekosten in het project zijn betaald, maar er kan nog niets worden ver kocht of verhuurd. „Van de veer tien koopappartementen zijn er inmiddels tien gereserveerd. Daar zijn we erg blij mee, alleen die mensen zullen nog even ge duld moeten hebben. Voor ons is het financieel nadelig naarma te het uitstel langer duurt, maar dat is natuurlijk het risico van ondernemen", zegt Vermeule. Ook voor de huurappartemen ten bestaat interesse, meldt een woordvoerder van de Regionale Woningbouwvereniging Samen werking (RWS). Met die apparte menten wordt pas drie maanden voor oplevering geadverteerd. Vanaf dat moment kunnen gega digden zich inschrijven. Het is de bedoeling om de toe komstige bewoners ook zorg te bieden als ze die nodig hebben. Samenwerking met de Erasmus- flat is daarbij een mogelijkheid. Vermeule benadrukt dat het idee van zorg om de hoek nog moet worden uitgewerkt. (Advertentie) lussen Toorop en Mondriaan. Over Mies Elout-Drabbe 29,90 i Directiekamer kunstenaars uit de omgeving van Mies Elout-Drabbe vanavond vanaf 17.30 uur Aspergemenu met aspergesalade en asperges met of zonder zalm en aardbcientompouce €12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 bekijk ook onze website www.dmkkerii middelburg, nl YERSEKE - De eerste mossel veiling van het nieuwe mossel seizoen in Yerseke, gaat mor gen niet door wegens een te kort aan bieders. De eerste veiling is de tradi tionele start van het mossel seizoen, waarbij de eerste ki- loton (100 kilo) mosselen wor den geveild voor een goed doel. Volgens een woordvoerder van het Nederlands Vis- bureau zijn er geen voldoende interessante bieders ge vonden die garant staan voor een spannende veiling met een mooie opbrengst. Het is nog niet bekend wanneer de veiling wel doorgaat. Eerder is gemeld dat de mos selsector dit jaat weer kampt met een tekort aan Zeeuwse mosselen. Voor de veiling van vrijdag was het aanbod ech ter geen probleem. KAPELLE - De Vuurbloem is de naam van het nieuwe kunstwerk bij de entree van Kapelle. Het werk bij het kruispunt de Vierwegen komt in de plaats van de bloempot met daarop 'Wel kom in Kapelle'. Kunstenaar Sander Rood is door de gemeente gevraagd om het kunstwerk te ontwerpen. Hij heeft geprobeerd in zijn werk de 'unieke sfeer' van lentebloesem en zee vast te leggen. Het object moet een bloem versmol ten met een vuurtoren voorstellen, en is be doeld om de bezoekers en inwoners van Kapel le welkom te heten bij het binnenrijden van het dorp. Door de zonnepanelen die erop zijn ge monteerd, kan de bloem 's avonds licht geven, zodat het object zijn functie als welkomsgroet kan blijven vervullen. foto Willem Mieras VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland weet pas na de zomer of zij daadwerkelijk bijna twaalf miljoen euro moet terugbetalen aan subsidies voor buitenlandse stu denten. Aanvankelijk zou de Tweede Kamer volgende week praten over de afwikkeling van de zogenoemde hbo-fraude en de bevindingen van de commissie-Schutte. Die adviseerde onder meer dat de Hogeschool Zeeland 11,8 miljoen euro dient terug te betalen, omdat een deel van de buitenlandse studenten niet of nauwelijks onder wijs in Vlissingen volgde maar wel volledig werd vergoed door de rijksoverheid. De vorige week aangetreden staats secretaris Rutte heeft uitstel gevraagd, omdat hij meer tijd nodig heeft om zich in te lezen in het complexe dos sier. Bestuursvoorzitter J. Mandos van de Hogeschool Zee land heeft onlangs juist aangedrongen op spoedige duide lijkheid over de kwestie. De instelling bestrijdt dat zij in strijd met de wet heeft gehandeld, zoals de commis sie-Schutte stelt. GOES - J. Brand wordt de nieuwe rector van het Sint Wil- librordcollege in Goes. Hij is per 1 september de opvolger van F. van der Knaap, die algemeen directeur wordt van de Scholengroep Kwadrant in de regio Dongen-Ooster- hout. Brand (49) is oud-leerling van de school. Momenteel is hij interim-directeur bij de Academie voor Manage ment van Avans Hogeschool in Den Bosch. Eerder werkte hij als docent bij de sociale academie Markendaal in Bre da en bij de afdelingen contractactiviteiten en personeel organisatie. De laatste jaren was hij interim-directeur bij de Bossche Academie voor Marketing Internatio naal Management en de Academie voor Bouwkunde Ci viele Techniek voor hij bij de Academie voor Manage ment terechtkwam. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 24-jarige inwoner van Goes wegens een poging tot toebrengen van ernstig letsel, een bedreiging en een diefstal veroordeeld tot vijftien maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Daarnaast moet hij een agressie-regulatietraining volgen. Aan de slachtoffers van een vechtpartij in een cafetaria in Vlissin gen moet hij 2500 euro schadevergoeding betalen. De man kreeg het 20 februari aan de stok met twee bezoekers van het cafetaria. Hij schopte herhaaldelijk in het gezicht van de slachtoffers. Bij het verlaten van de zaak stal hij ook een portemonnee en een gsm van een van de klanten. De rechtbank vond ook bewezen dat de man gedreigd had de woning van zijn vriendin in brand te steken. De man was al eerder voor geweldsdelicten veroordeeld. (Advertentie) door Ben Jansen KATSEVEER - Het Veerse Meer is aan de beterende hand. Dank zij de begin deze maand in ge bruik genomen ververskoker door de Zandkreekdam is het zoutgehalte al flink gestegen. Staatssecretaris M. Schulz van Haegen van Verkeer en Water staat stelde het doorlaatmiddel, dat de naam Katse Ileule heeft gekregen, gisteren in gebruik. De ververskoker voert zout Oos- terscheldewater aan en laat brak water uit het Veerse Meer lopen. Dat moet een eind maken aan de al jaren bestaande zor gen over het meer. Rijkswater staat Zeeland constateerde vijf tien jaar geleden al dat er iets moest gebeuren aan de belabber de waterkwaliteit van het Veer se Meer. Vanuit de omringende polders komt zoet water, rijke lijk voorzien van meststoffen, op het meer terecht. Dat leidt on der meer tot zuurstofloosheid in de diepere delen en weelderige groei van zeesla, die hinderlijk is voor watersporters en stank overlast veroorzaakt wanneer de waterplanten afsterven. Er is goede hoop dat de uitwisseling van water tussen Veerse Meer en Oosterschelde door middel van de betonnen kokers in de Zandkreekdam daaraan goed deels een einde maakt. De verbinding tussen beide wa teren past in de aanbevelingen die vorig jaar zijn gedaan om on gewenste effecten van de Delta werken aan te pakken. Zoals ge deputeerde M. Kramer het zei: „Sinds we door de Deltawerken het estuarium van de Rijn en de Maas hebben veranderd in een verzameling strikt van elkaar ge scheiden compartimenten, heeft elk van die compartimenten wel een kwaaltje ontwikkeld. Het Volkerakmeer heeft zijn blauw - algen, de Oosterschelde zijn zanghonger, het Haringvliet zijn verontreinigde bodem en het Hollands Diep wordt zo langzamerhand het Hollands Ondiep. Blijkbaar kunnen die compartimenten niet tegen de nieuwe situatie zonder de dyna miek van het getij." Schulz van Haegen erkende dat, maar het ging haar te ver de Deltawerken een grote vergissing te noemen. Ze vond het besluit de Deltawer ken uit te voeren - zeker voor de tijd waarin de beslissing werd genomen - nog steeds goed te verdedigen. „Maar het is duide lijk dat we in de loop van de ja ren nieuwe inzichten hebben verkregen. Voortschrijdend in zicht bracht ons tot de conclusie dat dat juist in een delta de wa teren met elkaar in verbinding moeten staan." De weinig zomerse temperatu ren van deze maand hebben er aan bijgedragen dat de ververs koker vlot in gebruik genomen kon worden. Nu het mogelijk is het water van het Veerse Meer te verver sen, rest nog één wens: een na tuurlijker waterpeil. Nu reikt het water 's zomers tot NAP, 's winters staat het 70 centime ter lager. Een vast peil zou beter zijn. Provinciale Staten hebben vorige maand evenwel uitgespro ken dat een hoger winterpeil de landbouw schaadt. www.intersport.nl (Advertentie) (Advertentie) R€VOLUTfON casuals Dames Vest in diverse kleuren Modewarenhuis Duthler Goes "10de v°or dames, heren en kids teens en baby's fige Vorststraat 6-8 - Tel. 0113-217269 vw.duthler.com r 1 x Duthler blijft je verrassen Ferm decoupeerzaag 570 Watt. 3000 Slagen p/m. 4 Pendelstanden. Verstekzagen. Art.nr. 038975 Zonder verkoper shopje goedkoper Met een gebruik. druk op de knop neemt staatssecretaris Schulz van Haegen de nieuwe ververskoker officieel in foto Willem Mieras De gemeenteraadsleden van Sluis wilden deze iveek graag weten hoe en waar er bezui nigd zou worden op een verkeersveiligheidsproject. De verantwoordelijk gedepu teerde kwam naar Waterland kerkje voor uitleg en beant woording van vaak kritische vragen. Zo wilde de voorzitter van de vergadering wel eens weten hoe is besloten dat juist deze voorgestelde versoberingen de minste gevolgen hebben voor de streek. Alleen, dat ver woordde hij onbedoeld nét iets anders: „Wij willen weten welke streek het meeste ople vert."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29