okerse kan nog én plaats stijgen Olympische ervaring De Ridder duurt slechts twee minuten Belg skeelert naar zege in Krabbendijke Regenbuien teisteren Ruucstoppelen Open Rombouts en Pater zwemmen naar titels 21 mchxolleyballer komt langzaam op gang tortmund lezuinigt fors Zeiler Veldman toch naar EK Zeeuwen naar NK wielrennen Honkbalcoach ADO treedt terug Handbalster Klijn naar Duitsland Barros rijdt 200e Grote Prijs uitslagen MÊÊÊÊÊtÊtm Vlam door weer en wind Hoofdsponsor Molenaar Racing donderdag 24 juni 2004 HwifKoen de Vries KRABBENDIJKE - De jonge gelg Gunther Vanhoogten is «isteravond winnaar geworden Jan de skeelerronde van Krab- bendijke. De nog maar 16-jarige Van hoogten wint dit seizoen bijna overal waar hij van start gaat. Zo is de skeeleraar uit Oostmal- le momenteel alleenheerser in de wedstrijden om de Brabant Cup. Al vroeg in de wedstrijd van een halfuur en drie ronden ging de Belg er met Gijs van Wijnen uit Gameren vandoor. Het duo liet zich niet meer achterhalen en in de sprint was Vanhoogten het sterkst. De derde plaats was voor een andere Belg, Jean-Luc Ostyn uit Kortrijk. Hij was het pelo ton ontvlucht, maar kon de lei ders niet achterhalen. Eerste Zeeuw was Leo Janse uit Yerse- ke. Hij won de sprint van het peloton en werd derde. Kees Cysouw uit Groede werd vijfde, Rinus Wisse uit Krab bendijke zesde, Marco van der Meulen uit Oostburg achtste en organisator Kees de Goffau uit Rilland negende. Voor de tweede wedstrijd om de zogenaamde Azzuri Cup had den 44 skeeleraars ingeschre ven. Er kwamen er uiteindelijk 28 opdagen. Kees de Goffau vermoedt dat de geringe op komst te maken had met de har de wind, die het peloton inder daad behoorlijk geselde, en de voetbalwedstrijd tussen Neder land en Letland. Er kwam slechts één vrouw aan de start. Na afloop kon Tineke Bouma uit Tilburg, ondanks een acher- stand van enkele ronden, de eer ste prijs in ontvangst nemen. De Azzuri Cup gaat over acht wedstrijden, Volgende week woensdag is de derde in Oost- burg. ©1 :orPieter van Klinken lEN - De winterstop heeft achvolleyballers Timko Loker- uil Dishoek en zijn teammaat ader Bakker geen goed ge- Na de eerste twee grote frnooien staan ze vijfde van herland en voelen ze dat het niet 'top' is. „Maar we zijn fier dan vorig jaar aan het be- ivan het seizoen", sust Loker- tde ongerustheid. ico Lokerse verwacht aan einde van het seizoen weer ter te zijn dan vorig jaar op szelfde moment. „Dat moet lukken. Maar veel stijgen in nationale ranking zal toch slijk worden. Wij zijn geen fs, hè?" stiet beachvolleybal zijn maar lie mannenteams fullprof. En 1st zijn de drie teams die eerste, IRTMUND - Borussia Dort- ind heeft het mes gezet in de arissen van staf en selectie. totaal bezuinigt de nieuwe ib van trainer Bert van Mar- ;;k alleen al 20 miljoen euro ode personeelsuitgaven. Voor- iter Gerd Niebaum maakte op de website bekend. ANP tweede en derde in de ranking staan: Max Backer/ Emiel Boers- ma, Richard de Kogel/Rick Wig- gers en Jochem de Gruijter/Gijs Ronnes. „De vierde plek halen is al mooi", vindt Lokerse daar om. „En dat is mogelijk." Twee weken lang trainden Lo kerse en Bakker in Brazilië. Op de stranden van Recife (in het ui terste oosten van het land) en van de eilandenarchipel Fer nando de Noronha trainden ze 's ochtends en 's avonds een aan tal uren per dag samen met Rick Wiggers en Sebastiaan Bakker, de broer van Sander. Ook de vier vriendinnen van de spelers - allen beachvolleybalsters - hielden er een trainingskamp. „Vooral op Fernando de Noron ha was het mooi", vond Loker se. „Drie stranden daar staan in de toptien van mooiste beachvolley- balstranden van de wereld. Het was er erg rustig, dus het was perfect trainen." Terug in Nederland trainden Lo kerse en Bakker opnieuw veel en dat resulteerde in een vijfde plaats bij de eerste Masters in Assen. Gstaad Doordat ze nog wel vierde ston den in de nationale ranking mochten de twee naar het Zwit serse Gstaad. Daar speelden ze één kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi van de World Se ries. Het Nieuw-Zeelandse duo Pitman/Lochhead was echter te sterk. „Maar het is al heel wat als een Nederlands team het hoofdtoer nooi haalt. Het was erg mooi dat Ronnes en De Gruijter dat red den. Ze verloren alleen in de eer ste ronde gelijk van de uiteinde lijke winnaars, de Amerikanen Walsh en May." Afgelopen zaterdag werden Bak ker en Lokerse, die tegenwoor dig in Leiden woont, vijfde bij de Open Masters van Nesselan- de. Eerste wedstrijd Nadat ze alles wonnen in de eer ste poule, verloor het duo in het hoofdtoernooi de eerste wed strijd van Backer en Boersma, die het toernooi ook wonnen. Zondag speelt het team op de Masters in Almere. Het zal daar starten tegen Matijs Dekker en Joost van den Hoek. Zij staan momenteel vierde in de nationa le ranking. Lokerse: „Het doel is om te win nen van hen en zo een plek bij de eerste vier te halen." Het toer nooi zal wellicht extra publiek trekken vanwege deelname van Marrit Leenstra en Rebekka Ka- dijk, het Olympische duo dat momenteel in Berlijn meedoet aan de Berlijn Open World Tour. Timko Lokerse in actie tijdens het trainingskamp in Recife, Brazilië. MIDDELBURG - Zeiler Erwin Veldman (20) mag toch meedoen aan het Europees kampioenschap laser, dat van 16 tot 24 juli in het Duitse Warnemunde gehouden wordt. De Middelburger Veldman zat na de serie selectiewedstrij den niet bij de beste zeven Nederlanders in zijn boottype. Maar doordat een aantal zeilers afhaakte, mag hij toch naar het EK. Ook zijn drie jaar oudere broer Stephan kreeg een uitnodi ging, maar hij gaat niet. Tenminste, niet als zeiler. Step han Veldman zal in Warnemunde wel aanwezig zijn als coach. Hij volgt bij het Koninklijk Nederlands Water sport Verbond een trainerscursus en het EK is voor hem een stage. Hij doet dat liever dan dat hij in de Duitse kust plaats zeilt. GOES - Wielervereniging Theo Middelkamp stuurt een grote afvaardiging naar het Nederlands kampioenschap wielrennen, dat komend weekeinde in Rotterdam gehou den wordt. Bij de beloften zijn zaterdag Wilco Jonker, Dirk'van Dam, Pieter Israël, Martin Totté en John van de Vreede van de partij. Bij de eliterenners gaan zondag Dennis Raadtgever (Mid delkamp), Rob Koole, Francois Franse en John den En gelsman (allen Willebrord Wil Vooruit) van start. Ook Joh nny Hoogerland uit Yerseke (Van Hemert) is van de par tij. DEN HAAG - Jan Pieter Koene is wegens gezondheidsre denen teruggetreden als coach van de Haagse honkbal club ADO. Hij kwam afgelopen week tot de conclusie dat de fysieke inspanning te zwaar is. „Ik wil meer dan ik daadwerkelijk kan uitvoeren", sprak Koene gisteren. ADO eindigde afgelopen weekeinde nog als derde tijdens de Europacup II. Koene zal wel betrokken blijven bij de club. Zijn huidige taken worden overgenomen door Jim my Summers. ANP FRANKFURT - Handbalintemational Debby Klijn veran dert van club in de Duitse Bundesliga. De 28-jarige keep- ster van Oranje (45 caps) komt volgend seizoen uit voor de Duitse kampioen Frankfurter Handballclub an der Oder. Ze tekende een contract van een jaar. Klijn verde digde de afgelopen vijf jaar het doel van TSV Bayer Lever- kusen. ANP ASSEN - De Braziliaanse motorcoureur Alex Barros kan zaterdag bij de TT in Assen een mijlpaal bereiken. Hij kan als eerste coureur in de 55-jarige geschiedenis van de Grand Prix-wegracerij de tweehonderdste Grote Prijs in de zwaarste klasse rijden. De 33-jarige Barros debuteerde als vijftienjarig ventje in 1986 in de Grote Prijs van Spanje op een 80cc motor. In 1990 maakte hij de overstap naar de koningsklasse, de 500cc die sinds 2002 MotoGP heet. Hij won in totaal zes keer een race en slaagde er liefst honderdvijftig keer in binnen de toptien te eindigen. ANP torSven Bakker KT PHILIPSLAND - Giste- nkon er bij het tennistoernooi het Ruucstoppelen Open pn enkele wedstrijd gespeeld wrden. Oorzaak was de aan- widende storm en regen. De urlijen die op het programma tonden, zijn verdeeld over de bmende dagen. ■We hebben geprobeerd om een Ketje creatief te zijn in het ver patsen van de partijen", liet de tenooileiding in Sint Philips- M weten." fe mogelijkheid om uit te iijken naar de plaatselijke Ifflnishal is vooralsnog niet aangegrepen. „Dat doen we pas het finaleweekeinde zater- en zondag. Dan zijn we ge- podzaakt om in de hal in Steen den of Halsteren te tennis- sn." "het begin van de week is het *el gelukt om het schema vol- af te werken. Zoals bij het mannenenkelspel in de vijf de categorie. Daarin moest Martin Vreeke twee keer in ac tie komen. Vreeke versloeg in zijn eerste wedstrijd Roland Walpot met 6-2 6-4. maar zijn tweede partij ging verloren te gen Frank den Engelsman (2-6 5-7). De derde wedstrijd in de vier manspoule werd gewonnen door Edwin Braat, die Walpot met 6-3 6-2 klop gaf. Halve finale Arne den Engelsman en Rien den Engelsman zijn in het man- nendubbelspel vijf, waar in een afvalronde wordt gespeeld, door gedrongen tot de halve finales. Zij versloegen Frank Betist en Niels Bijl met 6-4 6-0. De tegen standers in de halvefinale heten Marco van Herpen en Jean-Paul Fleurbaay, die Patrique Wilden berg en Martijn van Nijnatten met 6-4 6-1 versloegen. De ande re halve eindstrijd is nog niet be kend. ÖBIEN - Het Nederlandse ïmitkampioenschappen zwem- w Emmen zijn een groot Scces geworden voor de Zeeuw- zwemmers. ttjen Pater, zwemmer van ■tfiestroom, behaalde de Ne- ^andse titel op de 50 meter «hoolslag junioren. Glunde- van oor tot oor nam hij de taille in ontvangst. Met een ponder goede tijd van 0.31,21 ^'°m hij naar de snelste tijd bij ^ngens t/m 16 jaar. ehjd van Pater is tevens goed i'wr een nieuw Zeeuws jaar- Pgrecord bij de jongens 16 •aar De oude tijd dateert al- *eer uit januari 1984 en werd door Patrick praam, toentertijd de beste zwemmer. Record Pwachter Stephanie Rom- i??ul (16) sloeg haar slag op de nieter vlinderslag en zwom Nie afstand naar het zilver in w sterke 0.29,71. De vrouwen senioren van Scheldestroom zwommen een nieuw Zeeuws re cord op de 4x50 meter vrije slag. Met 1.52,08 zwommen Marlinda Eggermont, Ryan Verplanke, Naomi Smits en Ellen van de Velde het anderhalf jaar oude re cord uit de boeken. Estafetteteams van De Schelde en De Stormvogel zaten ook dicht bij recordverbeteringen. Robert van de Linden, Sander van Hoeve, Kevin Hondsmerk en Niek Kampman benaderden het record op de 4x 50 meter wis selslag tot viertiende seconde. De Vlissingers Rick Visser, San- der van Nieuwenhuyzen, Yaïr Klazen en Robbert Jan Zwijnen- berg waren slechts tweetiende verwijderd van een nieuw. Zeeuws record onder de 17 jaar op de 4x 50 meter vrije slag. Finaleplaatsen werden er ook ge haald. Ryan Verplanke kwam in de halve finales uit op de 50 me ter vlinderslag, 50 meter school slag en de 100 meter [wisselslag. Ellen van de Velde raakte tot de finales op de 50 meter school slag, maar kon daarin haar serie- tijd niet meer verbeteren. EE door Roeland van Vliet AMSTERDAM - De olympische vlam was gisteren voor een dag je in Amsterdam, voor het eerst sinds de Olympische Spelen van 1928. Liefst 131 bekende en on bekende sporters liepen elk 400 meter met een fakkel door Am sterdam. Eén van hen was Ria de Ridder, korfbalster bij TOP uit Arnemuiden. Het olympische optreden van De Ridder duurde hooguit twee minuten, maar nam al met al twee dagen in beslag. Dinsdaga vond al was er in Amsterdam een meeting voor alle fakkeldra gers. Tijdens die bijeenkomst werd de strakke procedure uitge legd en kregen de deelnemers hun loopkleding: een blauw met wit shirt, een witte broek en wit te sokken. Die avond keerde Ria de Ridder samen met haar man Blaas, die hoofdtrainer is van TOP, terug naar Arnemuiden, om de volgen de morgen weer vroeg op te staan voor de reis naar Amster dam. De korfbalster moest rela tief vroeg het parkoers op: rond één uur 's middags. Ria de Ridder: „Ik denk dat er meer onbekende sporters waren dan bekende. Ik zat in de bus bij Hennie Kuiper (oud-wielren ner), Floris-Jan Bovelander (oud-hockeyer) en Nelly Coom- an (oud-atlete). Voor de rest ken de ik ze niet." Yvonne van Gennip Oud-schaatsster Yvonne van Gennip was bij de Arena de eer ste loopster. Daarna volgden on der andere oud-olympiërs Ellen van Langen, Monique Velze- boer, Erben Wennemars, Peter Blangé en Inge de Bruijn. De zwemster was de laatste in de rij en ontstak samen met prins Willem-Alexander het vuur op de Marathontoren van het Olym pisch Stadion. De Ridder werd afgezet op de In- sulindeweg, samen met haar es corte. Mocht De Ridder name lijk iets overkomen, dan kon haar escorte het resterende deel van de 400 meter lopen met de vlam en het vuur toch op tijd overbrengen naar de volgende loper. Zo strak zat het schema in elkaar. Maar De Ridder kon het wel alleen af. „Het was eigenlijk zo voorbij, 400 meter is ook niets", zei ze. Je wordt op je plaats afgezet, krijgt de fakkel en op een gege ven moment steekt je voorgang ster, in mijn geval Nelly Coo- man, je fakkel met de hare aan en begin je te lopen. En dat doe je dan in rustige looppas." Demonstratiesport Nu is korfbal geen olympische sport (al was de teamsport wel een demonstratiesport in 1920 en 1928), maar bij De Ridder kwam gisteren toch een beetje het olympische gevoel boven. „Als je daar zo loopt, denk je toch wel: hé, dit vlammetje is al de hele wereld over geweest en nu loop ik ermee. In de afgelo pen weken zag je bekende men sen in andere landen er al mee lopen en nu was ik ineens aan de beurt." De Ridder mocht in Amsterdam meelopen omdat haar nichtje haar had opgege ven bij Samsung. Die multinatio nal zorgde ervoor dat een aantal onbekende Nederlandse spor ters de vlam mocht dragen, mits ze dat verdiend hadden. Ria de Ridder werd uit alle aanvragen gepikt omdat zij al 27 jaar in het eerste team van TOP speelt, voorzitter van de jeugdcommis sie en dus bestuurslid is en sinds jaar en dag training geeft. Dankzij de sponsor mocht De Ridder de fakkel waarmee zij liep ook houden. „Ik weet nog niet waar die komt te hangen maar hij krijgt zeker een mooie plaats in ons huis." AMSTERDAM - De olympische vlam heeft zich door weer en wind geworsteld op haar tocht van de Arena naar het Olympisch Sta dion. In een tijdsspanne van iets meer dan zeven uur is de vlam, ondanks enkele tegen slagen, veilig en wel op haar eindbestem ming aangekomen. Onder begeleiding van hippe muziek en op de voet gevolgd door een horde fotografen en cameramensen, zetten de moedige lopers hun weg verder door de striemende regen en de af en toe wel erg hevige rukwinden. De vlam hield het een aantal keer voor gezien en moest met behulp van de reservefakkel opnieuw leven in geblazen worden. „Het is normaal dat ze al een paar keer is uitge gaan, dat kan ook niet anders met die sterke wind. De hele stoet wordt dan even stilge legd en dat is het", zei een agent, Het was niet altijd een groot feest want en kele demonstranten probeerden de tocht meerdere malen te onderbreken door met grote spandoeken op de weg te gaan staan of zelfs over de weg te slingeren als waren ze in de jungle. Het spanddoek met daarop 'Athene Ja, Beijing Nee, eerst Tibet vrij' werd zelfs in een bootje meegenomen toen de vlam een stukje op de Amstel verdel ging. GPD Malmö. EK landenteams. Mannen, tiende ronde: Letland - Italië 8-22, Zwe den - Turkije 25-3, Denemarken - Polen 6-24, Frankrijk - Griekenland 11-19, Ne derland - Portugal 8-22; elfde ronde: Italië - Roemenië 25-5, Noorwegen - Zweden 5-25, Polen - Frankrijk 24-6, Griekenland - IJsland 18-12, San Mari no - Nederland 6-24. Stand: 1. Italië 231,5, 2. Zweden 226,5, 3. Polen 224, 4. Griekenland 195,5,12. Nederland 172. Vrouwen, zesde ronde: Nederland - Finland 18-12. IJsland - Frankrijk 4-25, Faroer Eiland - Ierland 6-24; zevende ronde: Engeland - Nederland 15-15, Zweden - Finland 25-5, Frankrijk - Span je 11-19, Ierland - Oostenrijk 3-25. Stand: 1. Zweden 146, 2.Frankrijk 144, 3. Oostenrijk 134. 4. Nederland 120. Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn: mw. van Boven/Schuurman 57.14, Breedveld/Vermaat 56.81, mw. Puis/de Graaf 56.73, dms. Brouwer/ Lentze 55.63, dms. v. d. Brink/Alewijnse 55.13, Van der Kuijl/Cattoir 53.84, Wondergem/Zuijdervliet 53.57, dms. Kramer/Schoolmeester 52.56, mw. Leemans/Korevaar 52.19. B-lijn: dms. Wiessner/lngenegeren 65.05, mw. Lentze/Schute 62.76, dms. van Rijn/ La- gaay 59.18, Krappen/Rijnen 58.93, dms. Hurkmans/v.d. Laan 57.40, Goedhart/ Van Maaren 56.38, dms. den Boer/Boter 54.34, dms. Smolders/v. d. Wart 53.32, dms. Breedveld/Wondergem 51.53. C-lijn: echtpaar Houtgraaf 61.35, mw. van Leersum/Esdorp 57.72, mw. de Hartog/Vinke 57.55, dms. Bout/Schets 53.13, dms. de Hoog/Sinke 52.64, mw. Neeke/Smeding 51.47. Tripoli. WK mannen. Tweede ronde: Filippov (Rus) - Van Wely (Ned) 2-2 (1-0 0-1/1-0 0-1), Nisipeanu (Roe/8) - Tivia- kov (Ned) 1 1/2-1/2 (1-0 1/2-1/2), Kharlov (Rus) - Sokolov (Ned/9) 1 1/2-1/2 (1-0 1/2-1/2), Deltsjev (Bul) - Topalov (Bul/1) 0-2 (0-1 0-1), Asrian (Arm) - Adams (Eng/3) 1/2-1 1/2 (1/2-1/2 0-1), Grisjoek (Rus/4) - Kotronias (Gri) 2-0 (1-0 1-0), Ha- rikrishna (Ina) - Ivantsjoek (Oek/5) 1-2 (1/2-1/2 1/2-1/2/0-1), Short (Eng/6) - Kra- senkow(Pol) 1/2-1 1/2 (0-1 1/2-1/2). EïHSEffiöEn Lucky Day 23.06.2004: 3-8-30-31- 37-39-40-44-45-49-50-52-53-60-61-65-66 -73-74-76. Sint Philipsland. Ruucstoppelen Open. Mannenenkelspel. HE5 M. Vreeke-R. Walpot 6-2 6-4, F den Engels- man-M. Vreeke 6-2 7-5, E Braat-R. Wal pot 6-3 6-2. HE6: L. Tijl-R. den Engels- ASSEN - Het Molenaar Racing- teani kan financieel ruimer ademhalen. Gistermiddag werd op het TT van Assen een nieuwe hoofdsponsor gepresenteerd: RES Powerfuse, een bedrijf in software voor computersyste men. Het bedrijf fungeert de rest van het raceseizoen als grootste sui keroom met een optie op vol gend jaar. Teameigenaar Arie Molenaar toonde zich ingeno men met de nieuwe sponsor. Het team wordt vooralsnog niet met meer coureurs uitgebreid dan de huidige twee: Raymond Schou ten (125cc) en de Tsjech Jakub Smrz (250cc). GPD man 6-2 7-6. HE7: R. Filius-C. Weeland w.o., J. Verbeek-S. van Westen 6-4 7-6. HE8: D. Jansen-J. Bothof 6-3 6-1 Mannendubbelspel. HD5: A. den Engelsman/R. den Engelsman- F. Betist/N. Bijl 6-4 6-0, M. van Herpen/J.P. Fleurbaay-P. Wildenberg/M. van Nijnat ten 6-4 6-1 HD6: M. Luijendijk'A. Hee- mes-M. Bentvelsen/J. Geluk 6-4 7-5, T. Fase/A. Mosselman/D. Kot/J. Neele 6-0 6-0, J. de Bont/M. van der Wegen-R. Filius/E. Hage 6-3 6-4 HD7: H. Giljam/M. Poot-A. Joppe/M. Bazen 6-3 6-4, K. Filius/I. Verwijs-T. Hartmanns/E. Adriaansen 6-1 6-2, I Bolders/P. Abres- ch-J. van Dijke/A. Theuns 6-1 6-1. HD8: H. van Terheyden/F. Hermans-K.J. Verstrate/K. Verstrate 6-1 7-5, J. Bothof/J. de Vriend-B. van der Male/I. Fase 6-3 5-7 6-0, J. Bothof/J. de Vriend-H. van Terheyden/F. Hermans 6-7 7-5 6-1. Vrouwenenkelspel. DE7: M. Filius-A. Jansen 6-2 6-7 6-4. Vrouwendubbelspel. DD5: K. Bijl/ D. Lemson-B. Huijsmans/L. Kot 1-6 6-4 7-6, A. Stevense/E. van Dijke- K. Filius/M. Filius 6-1 6-2, M. Verwijs/ M. Poot-M. Reijngoudt/C. Reijngoudt 7-5 6-1. DD7: M. van Oevelen/I. Tim mermans-K. Reijngoudt/N. de Greef 6-0 6-0, M. van Oevelen/I. Timmermans-S. Dubbeling/ L. van der Peet 6-3 6-3, A. Goedegebuure/I. Giljam-P. de Wit/K. Luysterberg 6-0 6-1. Gemengddubbelspel. GD5: D. Lemson/ N, Bijl-L. Kot/G. Van der Est 6-4 2-6 6-2 GD6: M. de Kock/F. Knop-A. Jansen/D. Verwijs 6-2 6-2, E. Theuns/P. Willegers-K. Filius/E. Hage 6-4 6-1. GD7: M. Brattinga/W. Bosters-M. Verkerke/M. van Kranen 6-4 6-2, J. Bomas/M. Verkerke-T. Verbeek/H. Barel 6-2 6-3. Axel. Open Axel Rabotoernooi: VE 7 17+: Miranda van der Schelling-Sil- via van Straten 7-6 6-1, Irene Kneg- tel-Miranda van der Schelling 7-6 opga ve. VE 8 17+: Sandra Broeders-Anja Koiijn 6-4 6-3. ME 5: Maarten de Heus-Harold Houg 6-2 6-3, Reggie Bun-Peter van der Sloot 7-6 4-6 6-4, Be rend Hoek-Kees Kommers 7-6 6-4. ME 6: Jan Donze-Nicky Samijn 6-2 4-1 opga ve, Ivo Verstraeten-Jan Donze 6-3 6-2. ME 7 17+: Wessel Donze-Nick Ver- meirssen 7-6 6-4, Nicky Samijn-Gerrit Kampman 6-4 7-5, Eric Audenaerd-Wes- sel Donze 7-6 6-0. ME 8 17+: Robert Jan Goossens-Theo Mattheeuws 6-4 6-2, Chris Hart-Herman Dekker 6-3 4-6 6-2, Peter Govaert-Hans Pijpelink 6-0 6-3, Kenny Vermunt-Johan Moggre 6-1 6-4 MD 5: De Baets/de Heus-Joos/Joos 7-5 6-1, Ijsebaert/van der Ploeg- Oppeneer/Risseeuw 7-5 1-6 6-1 MD 6: De Baets/Maes-Koene/Pijpelink 6-1 6-1, Zegers/Matthijssen-Donze/van Dronge- len 6-2 7-5, Van Bremen/Vermeulen- Strijdonk/Visser 6-2 6-1, Van Aalst/Broeders-Willaert/d'Hooghe 4-6 7-5 6-1, Van Overdulve/van Graefsche- pe-Thijs/Beuzenberg 6-4 6-3. MD 8 17+: Pladdet/Moggre-Neven/Huyzers 6-1 6-0 GD 6: Dutree-van der Zalm-Van der Hooft/van Bremen 6-4 7-5. GD 7 17+: De Vries/Rompa-De Winne/Sinke 6-0 6-0. GD 8 17+ Overbeeke/ Over- beeke-Van den Eijnde/van Houdt 6-1 6-2, Van Espen/Pijpelink-Paree/de Vos 6-4 6-2. Vrouwen, hoofdtoernooi, eerste ronde: Leenstra/Kadijk (Ned) - Wang Lu/You Wenhui (Chn) 2-1 (16-21 21-17 16-14); tweede ronde: Leenstra/Kadijk - Maaseide/Glesnes (Noo) 2-0 (21-17 21-19). Mannen, kwalificatie, eerste ronde: Mulder/De Kogel (Ned) - Silva/Xisto (Ang) 2-0 (21-14 21-14), Max Backer/ Emiel Boersma (Ned) - Saifoelin/ Koetsj- nerev (Rus) 2-0 (21-19 21-12), De Jesus Magelhaes/Paulo Emilio (Bra) - De Gruijter/Gijs Ronnes (Ned) 2-0 (21-15 21-16), tweede ronde: Polte/Schoen (Dui) - Mulder/De Kogel 2-0 (23-21 23-21), De Jesus Magelhaes/Paulo Emi lio - Backer/Boersma 2-1 (19-21 21-13 22-20). Zwemster Inge de Bruijn komt aan bij het Olympisch Stadion, waar ze de met prins Willem-Alexander de vlam in de Marathontoren ontsteekt. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21