[)ranjeplaat mag door met bouw PZC PZC Conventie gaat niet alleen over tatoeages UITVERKOOP Zware storm in juni is zeldzaam Gimbrère Raadsleden luchten hun hart op internet VERBOUWINGS UITVERKOOP )meente Middelburg neemt besluit beroepscommissie over 11 erste veiling nosselen gaat liet door [Z agenda %c EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN! ,,10 TOT 7Q%KORTING De Vlieger loopt voor goede doel Mensensmokkelaars moeten cel in Milieubarometer minicampings Maatjesproject officieel afgerond Boer in beroep tegen boetes Keukenia rket - ^rRinus Antonisse jlHEM - Een zware storm ad windkracht 9 is in Zeeland bet begin van de zomer een «Ie zeldzaamheid. Weerman Broeke van Meteo Zeeland uit het bovendien bijzonder I de zomerstorm van gisteren I lang in volle hevigheid eddc, met een doorloop naar „daag. 's Zomers zijn stormen is kort en minder hevig. «rRonMagnée donderdag 24 juni 2004 „Zeker buitengaats was het re gelmatig windkracht 9, met de zwaarste windstoten tot 118 ki lometer per uur. Dat is zeer zwa re storm. Maar ook op het meet punt in Vlissingen kwamen windstoten voor van meer dan 100 kilometer per uur", vertelt Broeke. „Trouwens, meer land inwaarts ook. De zware wind zat over de hele provincie." Windkracht 7 tot 8 is in de zo mer langs de Zeeuwse kust geen bijzonderheid, stelt de weer man. Langdurig windkracht 9 wél; rond acht uur gisteravond traden op de Vlakte van de Raan voor de Westerschelde nog windstoten op van 24 meter per seconde, wat dichtbij wind kracht 10 komt. „Meestal duren zomerstormen een uur of zes en zijn dan voor bij. Deze depressie trekt lang zaam de Noordzee over en het windveld blijft bij ons hangen", aldus Broeke. Hij verwacht dat de wind pas in de loop van van daag afzakt naar meer zomerse kracht. Pluspunt is dat de storm in een vroeg stadium werd ontdekt. Zo kon het KNMI tijdig een weeral- arm laten uitgaan. Broeke: „We zagen het ding da gen geleden al aankomen. Heel vaak willen zomerstormen nog al eens onverwacht opduiken. Gelukkig zijn de computermo dellen de laatste jaren ook verbe terd." De meeste stormen komen voor in de periode oktober-april. Toch kan het in het zomerhalf jaar wel flink spoken. Uitschie ters deden zich tot nu toe echter met name in mei en augustus voor; de junistorm van 2004 is dus zeer opmerkelijk. IDDELBURG - De eigenaar restaurant Oranjeplaat in aemuiden mag doorgaan met verbouwing. Dat heeft de sneente Middelburg besloten, ladvies van de commissie be- r-en beroepschriften. snaar L. Nijman van het res tant aan de Muidenweg in aemuiden wil twee verdiepin- i op zijn restaurant bouwen, r'ïomen twaalf appartemen- en vier grote hotelkamers, de extra etages wordt het rei elf meter hoog. iedereen is verguld met de- idivitëiten. Zo keerde de iteratieve jachthaven Oranje- ai zich tegen de uitbreidings- De leden van deze Ühaven, die pal naast het res tant ligt, vinden de uitbrei- -s van het restaurant te groot- ialig. Bovendien vrezen ze i! de verbouwing toekomstige ^wikkelingen van de jachtha- nnde weg staan. •eerste instantie stapten de le- van de jachthaven naar de :lter om de uitbreiding via kort geding tegen te hou- De Middelburgse voorzie- igenrechter besloot echter Ier.geen reden is om de bouw reet stil te leggen. De rechter wachtte dat het bezwaar te rn het besluit toch ongegrond uworden verklaard. roen licht 'voorspelling van de voorzie- sgenrechter blijkt te kloppen, commissie bezwaar- en be- epschnften heeft de bezwaren BSEKE De eerste mosselvei- van het nieuwe mosselsei- fi in Yerseke, gaat morgen et door wegens een tekort aan tders. perste veiling is de traditione- Kart van het mosselseizoen, aibij de eerste kiloton (100 ki- mosselen worden geveild reen goed doel. Volgens het ferlands Visbureau zijn er on- doende interessante bieders ronden die garant staan voor i veiling met een mooie op- Bgst. Het is onbekend wan- erde veiling doorgaat. Eerder gemeld dat de mosselsector jaar kampt met een tekort nZeeuwse mosselen. Voor de ling van morgen was het aan- xiechter geen probleem. REDACTIE Walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 <330 EB MIDDELBURG 'Tel: 0118-493000 fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek RonMagnée toen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 *460 AA goes Tel'(0113)315500 fa*: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET Ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: »PQ-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; is tot 12.00 uur van de jachthaven Oranjeplaat terzijde geschoven. De bouwver gunning is op juiste gronden ver leend, zo heeft de commissie be sloten. Daarnaast hebben de welstands commissie, de toetsingscommis sie Veerse Meer en het Kwali teitsteam Middelburg groen licht voor de plannen gegeven. Wel tekent de commissie erbij aan dat de appartementen exclu sief voor verblijfsrecreatie mo gen worden gebruikt. Het gemeentebestuur van Mid delburg heeft nu het advies van de commissie bezwaar- en be roepschriften overgenomen en zijn fiat gegeven voor de bouw plannen. De jachthaven kan nog wel naar de rechter stappen om beroep in te stellen tegen deze beslissing. Blij Eigenaar Nijman is blij met de uitspraak van de gemeente en de commissie bezwaar- en be roepschriften. Hij is afgelopen winter al begonnen met de ver bouwing van zijn restaurant. Daarnaast zijn er binnen reeds voorbereidingen getroffen voor de aanbouw van de kamers en de appartementen. De komende maanden liggen de activiteiten stil. Na het zomersei zoen wil Nijman de kamers en appartementen op het restau rant bouwen. Hij verwacht dat rond Kerst het buitenwerk volle dig klaar is. Waarschijnlijk zijn verhuureenheden volgend jaar mei klaar voor gebruik. Van de nieuw te bouwen hotelkamers en appartementen is een deel volledig voor gehandicapten ge schikt. Ook wordt het parkeer terrein gedeeltelijk voor gehan dicapten bestemd. Virginie Serrarens uit Middelburg doet morgen mee aan de nationale pleitwedstrijd voor jonge advocaten. door Valeska Nastaly MIDDELBURG - „Ik bevind me in een uitzichtloze positie, maar het is de uit daging om er toch iets van te maken." Dat zegt de 24-jarige Middelburgse ad vocate Virginie Serrarens over haar deelname aan de nationale pleitwed- strijden die morgen in Utrecht worden gehouden. Ze heeft het niet over haar vaardigheid in pleiten, maar over haar casus. De par tij die zij moet verdedigen, staat name lijk niet zo sterk. Dat ze goed kan pleiten heeft ze al bewe zen tijdens de plaatselijke wedstrijden in Middelburg en de zuidelijke in Bre da. Beide keren won ze en daarom verte genwoordigt Serrarens de zuidelijke ar rondissementen tijdens de landelijke pleitwedstrijden, die bedoeld zijn voor jonge advocaten. Het gaat hierbij niet zozeer om de inhoud van het pleidooi, maar om de manier waarop de advocaat zijn verhaal brengt. Hij moet de rechter als het ware 'inpakken' en hem overtui gen van zijn gelijk. Serrarens vindt-tlat Belgen het beste kunnen praten. Dat heeft ze ervaren tij dens de zuidelijke pleitwedstrijden. „Belgen spreken voor de vuist weg. Dat kunnen wij Nederlanders niet zo goed. Het taalgebruik van de Belgen is ook veel wolliger." Serrarens is de eerste Nederlandse sinds 17 jaar die deze wedstrijd heeft ge wonnen. Zenuwachtig is ze niet voor de wedstrijd van morgen. Dat komt dooi de ervaring die ze al heeft opgedaan bij het kantoor Van den Doel, Koole en Van der Want Advocaten waar ze werk zaam is. Ze heeft bewust voor een klein kantoor gekozen. „Dan heb je de moge lijkheid om je kennis en capaciteit di rect naar buiten te brengen. Ik heb al veel zittingen gedaan in de korte tijd dat ik bezig ben." Direct na haar beëdiging, vorig jaaf zo mer, werd ze in het diepe gegooid. „Ik stond de volgende dag al een zaak te ver dedigen bij de politierechter." Serrarens wilde aanvankelijk dierge neeskunde gaan studeren, maar werd niet ingeloot. „Gelukkig maar", vindt de advocate foto Ruben Oreel nu. „Ik ben er tijdens mijn studie rech ten achter gekomen, dat het beroep van advocaat mij wel erg trok. En dierge neeskunde was waarschijnlijk niets ge worden, omdat ik niet zo goed in exacte vakken ben." Het medische is toch blijven trekken. Ze heeft tijdens haar studie meegehol pen bij een dierenarts en ze is afgestu deerd op strafrechtelijke; aansprakelijk heid bij medische fouten. Ze vindt de advocatuur ook leuk aan omdat ze veel met mensen kan omgaan. „Je komt werkelijk met iedereen in aan raking, van rechter tot bajesklant." De zaak die Serrarens morgen gaat ver dedigen, valt onder het verzekerings recht. Dat is vrij droge kost en daarom moeilijk om daar een mooi verhaal om heen te breien. Maar daa.r ligt de Mid delburgse niet wakker van. „Het belang rijkste is, dat je jezelf blijft." door Valeska Nastaly VLISSINGEN - „Een educatief evenement voor het hele gezin", noemt medeorganisator Loes Souisa de Tattoo Conventie die zaterdag 3 en zondag 4 juli in Vlissingen wordt gehouden. On der de noemer Kohitanga, Mao ri voor 'samen', wordt alles wat met Zeeuwse en Nieuw-Zeeland- se kunst, cultuur en traditie te maken heeft, gepresenteerd. Het is het eerste evenement dat de drie verschillende manieren van tatoeëren - medisch, tradi tioneel en machinaal - 'onder een dak' presenteert. Het medisch tatoeëren, onder meer het wegwerken van wijn vlekken in het gezicht door een huidskleurige inkt, krijgt door middel van lezingen extra aan dacht. De sprekers zijn Rinus Souisa, de man van Loes, die onder meer medisch tatoeëerden is, en plastisch chirurg H. van Not van Ziekenhuis Walcheren. Naast Nederlandse tatoeëerders zijn er Maori uit Nieuw-Zee- land - een volk dat van oudsher tatoeages gebruikt - die hun ge bruiken presenteren. Mensen die vinden dat ze een bij zondere tattoo hebben, kunnen meedoen aan de Best Tattoo of Zeeland verkiezing. Een jury van professionele tatoeëerders beoordeelt wie de meest spraak makende tatoeage van Zeeland bezit. „Er is veel meer te zien dan al leen tattoos", zegt Souisa. Een Advertentie STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Plein Bakkerij Koppe- jan, 20.00 uur: Concert muziekvereni ging Luctor et Emergo uit Zoutelande; MIDDELBURG - Nieuwe Kerk. 15.00 uur: Miniconcert door Helma en Aard Kot; SEROOSKERKE De Zandput, 19.30 uur: Vergadering Dorpsraad; VLISSINGEN - Petruskerk, 9.30 uur: 55h- yoga; Hotel Arion, 19.15 uur: Zomeravond- bridge. T WALSTRAAT 199 VLISINGEN LANGE DELFT 16 MIDDELBURG blik op het programma bewijst dat. Het publiek kan ook genie ten van muziek, dans, diverse ge rechten en films. Klederdrachten De Nieuw-Zeelandse en de Zeeuwse cultuur worden in het hele evenement naast elkaar ge presenteerd. Zo worden de ver schillende klederdrachten ge- VLISSINGEN - Alle 160 kinde ren van Archipelschool de Vlie ger uit Vlissingen hebben meege daan aan een sponsorloop, waar van een gedeelte van de op brengst bestemd was voor de Ne derlandse kankerbestrijding. De oudste en jongste leerling hebben de cheque van 600 euro overhandigd aan een vertegen woordiger van de kankerbestrij ding. Dit goede doel was door groep 8 uitgekozen. toond op de markt die gehouden wordt aan de voorzijde van Ho tel Ai-ion. Bezoekers kunnen bij de opgestelde kraampjes zien hoe bijvoorbeeld Zeeuwse boter- babbelaars worden gemaakt, maar ook hoe de inheemse bevol king van Nieuw-Zeeland man den vlecht. Hotel Arion serveert in het weekend naast Zeeuwse gerech ten Nieuw-Zeelandse maaltij den. En in de bioscoop Cine City worden films vertoond, die te maken hebben met het evene ment. Zo is er een Lord of the Rings marathon, omdat de in vloed van de Maori's in deze film naar voren komt. Om de relatie met kunst, cul tuur en traditie te beklemtonen, opent de presentator van het te levisieprogramma 'Tussen Kunst en Kitsch', Theo Lauren- tius, de Tattoo Conventie. Souisa verwacht een breed pu bliek: „Van operatiekamerassis- tenties tot die hard tattoofans. De ambassadeur van Nieuw Zee land, die in Den Haag zit, komt ook." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 45-jarige inwoner van Rosmalen wegens mensensmokkel tot anderhalf jaar cel. Een 33-jarige man, zonder vaste woon - of verblijfplaats, kreeg voor zijn be trokkenheid (hij vervalste paspoorten) een jaar gevange nisstraf. Een 32-jarige Rotterdammer, die de vreemdelin gen uit Azië en Afrika onderdak verschafte, werd veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De politie kwam de men sensmokkelaars op het spoor toen er in Vlissingen illega len in een vrachtwagen, met bestemming Engeland, ver stopt zaten. GROEDE - Zeventien minicampings en één dagrecreatie- bedrijf in Zeeland ontvingen gisteren een zogeheten mi lieubarometer. Dit keurmerk geeft aan dat de eigenaren op een milieubewuste wijze hun bedrijf runnen. In de praktijk betekent het dat de bedrijven spaarzaam om gaan met gas, water en elektriciteit. Daarnaast zijn het verminderen van kooldioxide-uitstoot en afvalproductie en het scheiden van afval criteria voor het al dan niet be machtigen van het certificaat. Vorig jaar werden milieu barometers uitgereikt aan 32 Zeeuwse recreatiebedrijven, waaronder aan acht minicampings en 24 'gewone' cam pings. Met de nieuwe certificaathouders komt dit aantal nu op 51. Zeeland is hiermee Gelderland voorbijgestoken en daardoor koploper in Nederland. VLISSINGEN - Met de overhandiging van een project map is gisteren het 'Maatjesproject' officieel afgerond. Kinderen van basisscholen gingen het afgelopen jaar re gelmatig op bezoek bij ouderen in een nabijgelegen zorg centrum. Zorgnet Zeeland heeft het project, dat werd ge subsidieerd door de provincie, samen met de betrokken scholen en zorgcentra opgezet. Op drie plaatsen werd het uitgevoerd: Vlissingen (zorgcentrum Ter Reede samen met de Franciscus- en de Sint Jozefschool), Goes (Gast huis samen met de Prof. dr. Kohnstammschool) en IJzen- dijke (Huize Emmaus samen met Het Molenbolwerk). De achterliggende gedachte van het project is dat oude ren soms vanuit hun raam kinderen zien spelen, maar er doorgaans nooit direct contact mee hebben. De map werd gisteren tijdens een bijeenkomst in zorgcen trum Ter Reede, bij wijze van afsluiting, gepresenteerd. DEN HAAG - Een 77-jarige veehouder uit Koudekerke ging gisteren bij het hof in beroep tegen een veroordeling van de economische politierechter in Middelburg. De boer was het niet eens met de boete van 250 euro die hij moest betalen wegens verwaarlozing van zijn koeien. De hoeven van de dieren waren niet geknipt. De boer maakte ook bezwaar tegen een boete van 2000 euro die de rechter hem had opgelegd wegens het niet merken en registreren van een stuk of tien kalveren. De veehouder wist wel dat er regels waren, maar vond dat hij er niets aan kon doen dat hij die had geschonden. Hofaanklager mr. Th. Ren- ckens vond dat de man zich aan de regels moet houden en vorderde dezelfde boetes als de politierechter had opge legd. Het hof doet over twee weken uitspraak. door Ron Maqnêe MIDDELBURG - Het reilen en zeilen van de Middelburgse raadsleden is sinds kort op de voet te volgen. Op de site van de gemeente Middelburg kunnen de volksvertegenwoordigers een zogeheten weblog bijhouden: een digitaal dagboekje. De partijen hebben een plek op de gemeentelijke website gekre gen om hun hart te luchten. In een weblog kunnen ze allerlei wederwaardigheden aan het pu bliek toevertrouwen: de stand punten van partijen, de jongste ontwikkelingen in de Middel burgse politiek of de activitei ten van de fractie. Niet iedereen maakt gebruik van de nieuwe voorziening. Zo zijn de weblogs van de PPM, de ChristenUnie, de WD en de Middelburgse Belangen woens dagmiddag nog maagdelijk leeg. Andere partijen nemen wel de moeite om het digitale dagboek je bij te houden, maar lopen wat achter. In de meest recente bij drage van het CDA zwaait de partij de oude raadszaal uit - maar dat was een dikke maand geleden. De fractie van D66 heeft drie weken geleden voor het laatst het logboekje bijge werkt. Beter bij de tijd zijn de weblogs van PvdA, SGP, GroenLinks en SP. Zo is de bijdrage van fractie voorzitter S. Szarafinski van de PvdA nog maar enkele uren oud. Ze viert feest dat een amen dement van haar partij en GroenLinks een dag eerder een meerderheid kreeg: „Soms ben je als raadslid heel gelukkig, om dat je iets wezenlijks hebt kun nen doen." W. Steketee van de SP roept een akkefietje van de raadsvergade ring van dinsdagavond in herin nering. Het publiek op de tribu ne trakteerde de SP-voorman na zijn betoog op applaus, iets wat volgens de reglementen niet is toegestaan. Steketee: „Ik weet dat het verboden is te applaudis seren in de raadzaal. Het gaf me toch een warm gevoel." De SGP rept over de nieuwe raadzaal. Het nieuwe onderko men staat nu al bekend vanwe ge zijn erbarmelijke akoestiek, waardoor raadsleden onver staanbaar worden. Iets waar over de fractie gekscherend op merkt: „De SGP-fractie wil ook in deze zaal een helder, duide lijk geluid laten horen." Ook in het dagboek van Groen Links is er aandacht voor de slechte akoestiek. Maar volgens Joke van Nieuwenhuizen van de ze partij ligt het niet alleen aan de raadzaal „Zowel letterlijk, maar gisteravond vooral ook fi guurlijk heb ik sommige spre kers niet goed kunnen volgen." (Advertentie) Dus alle showroomkeukens moeten weg Dat betekent 40% tot 70% korting op de nieuwste showroomkeukens en apparatuur. Natuurlijk kunt u gewoon uw nieuwe keuken geheel naar wens bij ons bestellen 10 JAAR ZEKERHEID www.keukenmarket.nl T Ö165-510 600 Openingstijden ma t/m vr 9.30 tot 18.00, vrijdag koopavond, za 10.00 tot 17.00 Rijksweg A17-afslag 21-Roosendaal Noord. Vanuit Roosendaal: Gastelseweg richting Oud Gastel, rechts voor de afrit naai de A17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11