Laboratoriumschool verhuist PZC PZC Rollende spieren op Karolingische Burg Michelle Koch wint koppel wedstrijd met Johnny Wisse Goese opleiding tijdelijk bij HZ Zeeland in Vlissingen ekeuringen Middelburg üitentikker Vlissingers gepakt na mishandeling Dronken man rijdt duinen in Wildplassende vrouw bekeurd Middelburger bedreigd met pijlen Vrouw in café mishandeld Clijverstraat in actie tegen verkeersoverlast Kettingbotsing maandag 21 juni 2004 g^Rnlf Bosboom fljSSlNGEN - De middelbare jjboratoriumopleiding van ROC island krijgt vanaf september :;delijk onderdak bij de Hoge- jjiool Zeeland (HZ) in Vlissin- .g. Het gaat naar verwachting o een periode van anderhalf topleiding is nu nog gevestigd t jjet ROC-pand aan de Rom- gfswalestraat in Goes. Het op- gómgencentrum concentreert september zijn Goese activi- n in het nieuwe complex in Sessestraat. Daarbij is er- gekozen de laboratorium sleiding onder te brengen bij li duster techniek in het jOC-pand aan de Oude Veerha- vlak bij de hogeschool jsVlissingen. topleiding werkt al enige tijd ai een krachtenbundeling met iechemie-opleiding van de ho- gchool, een samenwerking die week officieel werd be- Irnemuidse irandweer rordt tweede [NSEL - Een zes man sterke keg van de post Arnemuiden ade Stadsgewestelijke brand- Vlissingen-Middelburg ui! zaterdag tijdens 112- irdstrijden in het Limburgse hnsel een tweede plaats be ll snerk voor wedstrijden is s: zowel brandbestrijding als cipverlening wordt nage- Mist. De opdracht was het be rijden van een brand in een rnng veroorzaakt door vlam de pan. De bewoonster was «oni geraakt en moest wor- a gered. Nadat deze kus was Haard moest het hulpverle- jgsgereedschap worden inge- tvoor het bevrijden van een chtoffer onder een heftruck. I uit Arnemuiden moest en een ploeg uit Berghem jrlaten. ÏDDELBURG - Tijdens con- sies in Middelburg zijn in de nbl van zaterdag op zondag Sfntien bekeuringen uitge- dd. Bvoor urineren op straat, drie «rhet drinken van alcohol op nat, tweemaal voor het rijden een bromfiets zonder helm, aaal voor het ontbreken van bromfietscertificaat, een- al voor het weggooien van af top straat, vier keer voor fout- feen en tweemaal voor ver- ssovertredingen. iiSSINGEN - In de Offen- ^aan in Vlissingen is gister en rond 4.15 uur een steen ween ruit van een woning ge- De ruit raakte vernield. REDACTIE «alcheren Ruitenruststraat 18 Postbus 8070 B MIDDELBURG Tel' 0118-493000 kc. 0118-493009 E-mail: red wa I c h pzcn I Abvan der Sluis (chef) Wa Berkelder toith Ramakers Miriam van den Broek "wMagnée "°ende Vries (sport) CENTRALE redactie feiionspark 28 j RfKtbus 31 5° AA GOES p 10113)315500 j;* (0113)315669 i^ail: redactie@pzc.nl 'llERNET j^v.pzc.nl piail; web@pzc.nl ^orgklachten: ^00-0231231 ^maandag t/m vrijdag ge- ende de openingstijden; krachtigd. In de praktijk bete kent het dat het ROC ook ge bruik gaat maken van het labo ratorium van de HZ, dat daar voor wordt verbouwd en uitge breid. Aangezien de ROC-vestiging aan de Oude Veerhavenweg nog een verbouwing wacht in verband met de bundeling van de Vlissingse locaties, kan de la boratoriumopleiding daar nog niet beschikken over eigen ruim te, vooral nodig om theorie lessen te geven. Dat gebeurt daarom voorlopig ook bij de ho geschool, die daarvoor inmid dels ruimte heeft vrijgemaakt. De verwachting is dat deze tijde lijke oplossing tot halverwege het schooljaar 2005/2006 nodig is. Het medegebruik van het HZ-la- boratorium is allerminst tij delijk. Een eigen lab zou te gro te investeringen vergen voor het ROC. De HZ neemt daarom een deel van de ROC-spullen over, zorgt voor de verbouwing en ver huurt de ruimte aan het ROC. Hetzelfde doet de hogeschool met ingang van komand studiejaar ook aan de Roosevelt Academy. Die gaat er één dag per week gebruik van maken. De samenwerking met de HZ be tekent het behoud van de labora toriumopleiding van het ROC, die anderhalf jaar geleden nog de deuren dreigde te sluiten. Het dalende aantal leerlingen en de hoge investeringen zorg den ervoor dat de opleiding niet langer financieel overeind was te houden. Door het HZ-lab te gebruiken, blijven de kosten binnen de per ken. Door ook inhoudelijk sa men te werken, moet de oplei ding aantrekkelijker worden, zodat deze meer leerlingen trekt. Het is onder meer de be doeling de doorstroming van mbo naar hbo te verbeteren. Het ROC heeft nu zo'n 130 deelne mers aan het laboratoriumon derwijs; de HZ telt rond de 120 chemiestudenten. De komst van de ROC-opleiding betekent een forse inspanning voor beide in stellingen. De HZ heeft haar handen vol aan de noodzake lijke verbouwingen; het ROC dient zijn spullen te verhuizen van Goes naar Vlissingen. De werkzaamheden lopen vol gens schema en kunnen waar schijnlijk op tijd, in september bij het begin van het nieuwe stu diejaar, worden afgerond. Liselotte Tas uit Oostburg, met haar negen jaar een ouwe rot in het vak; vorig jaar deed ze ook al mee aan het kindersongfestival door Ron Maqnée MIDDELBURG - Maar liefst vijftig jon ge zangtalenten kwamen zaterdagmid dag naar de voorrondes van het Kinde ren voor Kinderen Songfestival. In de stadsschouwburg van Middelburg mochten ze allemaal hun favoriete lied je ten gehore brengen. En dat allemaal met één einddoel; doordringen tot de landelijke finale die in december op tele visie komt. De voorronde van het Kinderen voor Kinderen Songfestival wijkt in alle op zichten af van die andere bekende talen tenjacht: Idols. Allereerst zingen de kin deren voor de hele groep hun liedje, en staan ze niet in hun eentje tegenover een intimiderende jury. Daarnaast kun nen de deelnemers uit een beperkt arse naal aan nummers kiezen, namelijk al leen de liedjes van de Kinderen voor Kinderen-albums. Tot slot bestaat de jury niet uit snoeiharde critici als Henk- Jan Smits of Jerney Kaagman, maar uit schouwburgdirecteur Gerard Peijs en muziekdocent Ludo Heesters. Zij heb ben de zware taak om uit de vijftig kan didaten twaalf deelnemers te kiezen die doorgaan naar de provinciale voorron de eind oktober in Terneuzen. Vanwege het grote aantal aanmeldingen zijn de groepen die zaterdag verdeeld over een ochtend- en een middagsessie. Uit bijna de hele provincie zijn vocalisten naar Middelburg gekomen. Bijna, want van uit Schouwen-Duiveland dient zich nie mand aan. Alle deelnemers zijn tussen de acht en de dertien jaar oud. Onder de kandidaten ook Liselotte Tas uit Oost burg. Deze negenjarige chanteuse mag inmiddels een ouwe rot in het vak wor den genoemd. „Vorig jaar deed ik ook al mee", vertelt ze. „Toen ben ik doorge gaan naar de provinciale finale." Voor haar performance is ze maar een klein beetje zenuwachtig. „Als je de eerste re gel eenmaal hebt gezongen, dan gaat het wel." Verliefdheid Liselotte heeft ervoor gekozen om 'Lief desverdriet' te zingen van album 24 van Kinderen voor Kinderen. Een zangstuk met, zoals gebruikelijk, een aansteke lijk refrein. „Ze heeft lilalila- liefdes verdriet/ Ze wil vrolijk zijn maar het lukt haar niet/Ze heeft lilalila-liefdes- verdriet/Maar ze slaat zich er wel door/ Want daar heeft ze haar vriendinnen voor!" Overigens wordt de liefde die middag royaal bezongen. Het liedje 'Liefdesverdriet' wordt alleen al in de middagsessie een keer of vier ten geho re gebracht. Een andere kraker met soortgelijk thema, 'Smoorverliefd', wordt die middag zelfs zes keer ver tolkt. Voor de pauze mag Liselotte een klein stukje zingen om alvast te wennen aan de microfoon. Na de pauze is het tijd om het hele nummer te zingen. Ruim twintig meiden en enkele jongens slaan zich kranig door hun optredens. Sommi ge gebruiken bij hun performance attri buten, zoals een groot roze hart bij 'Lief desverdriet'. Aan het eind van de dag worden de win naars bekendgemaakt: Miranda Mulder uit Wissenkerke, Bernadette Wijnha mer uit Baarland. Emma Heesters uit 's-Gravenpolder, Nadieh Eversdijk uit foto Lex de Meester Kapelle, Merel Verschelling uit Zaam- slag, Lotte de Jonge uit Kapelle, Eleftheria Bagourakis uit Heinkens- zand, Fanney Rutten uit Oostkapelle, Michelle van Casand uit Scherpenisse, Robin de Jong uit Goes, Patrick Wijnha mer uit Baarland en tot slot Anouk Pon- jee uit Goes gaan door naar de provin ciale finale. Daar mogen ze met orkest en achtergrondzangers hun kunsten la ten zien. Grote afwezige is echter Li selotte Tas. Het is haar niet gelukt door de voorrondes te komen. Coördinator Annie van Es van Kinderen voor Kinde ren heeft wel een verklaring hiervoor. „Liselotte is nog zo jong. Volgende jaar is haar stem vast al weer een stuk beter. Dat zie je vaker als kinderen ouder wor den." Finale De twaalf gelukkigen die wel doorgaan kunnen de agenda's alvast pakken. De provinciale finale staat op 24 oktober in het Scheldetheater in Terneuzen op het programma. Daar wordt één provincia le kandidaat uitgekozen die door mag naar de landelijke finale op 12 decem ber. De registratie van deze finale wordt waarschijnlijk 18 december uitge zonden. door Ron Maqnée OOST-SOUBURG - De Karolin gische Burg in Oost-Souburg was zaterdag het toneel van de vijfde editie van de Highlandga- mes Zeeland. Trefwoorden: veel noeste spierkracht, een vlekkelo ze organisatie, prima sfeer en aan het eind van de dag een op vallende winnaar. Het zijn zaterdagochtend negen tien teams die tegen elkaar in het strijdperk treden tijdens de vijfde editie van de Highlandga- mes. De groepen werken een reeks van onderdelen af waarbij niet alleen spierkracht, maar ook teamwork en vindingrijk heid belangrijk zijn. Een be kend onderdeel is bijvoorbeeld het Caber tossing. Een boom stam moet daarbij over de kop worden gegooid - en dan natuur lijk zo ver mogelijk. Of Roll the barrel waarbij een loodzwaar houten vat tussen poortjes moet worden doorgerold. Het onderdeel waarbij wellicht het meeste van de spierkracht wordt gevergd, is The stone of manhood. Een tachtig kilo zwa re bal moet worden opgetild en een paar meter verder op een plateau van ongeveer 1,30 hoog te worden neergelegd. De mees te deelnemers weten het stukje van enkele meters wel te over bruggen. Maar bij het optillen van de bal gaat het mis. Vooral de langere deelnemers zijn hier in het voordeel. Kleinere kandi daten hebben aan het onderdeel een zware kluif. Te klein Zoals Ton Vermandei uit Hulst, die met zijn team MacSchinkel zaterdag meedoet. Het optillen gaat de Zeeuws-Vlaming nog re delijk. Vervolgens waggelt hij enkele meters vooruit. Ondertus sen zijn achter zijn grote oranje zonnebril de grimassen van ui terste krachtsinspanningen te zien. Bij het plateau aangeko men probeert Vermandei uit al le macht de kogel op te tillen. Een schare Zeeuwse-Vlaamse supporters maakt inmiddels een ooi-verdovend lawaai. „Ik ben te klein!", schreeuwt Vermandei het uit. Met een luide verwen sing laat hij vervolgens de kogel op de grond vallen. De spelen worden ondertussen goedkeurend bekeken door Peter Willman, een Schot die werkt in Brussel. Hij is speciaal naar Oost-Souburg gekomen om de spelen - op traditionele Ton Vermandei uit Hulst waagt zich aan het onderdeel The stone of manhood. foto Lex de Meester wijze, met een zwaard - te ope nen. „In Schotland zijn er elk jaar tussen de honderd en twee honderd Highlandgames", legt hij uit. Deze wedstrijden ver schillen niet veel van die in Oost-Souburg, aldus Willman. Alleen één Zeeuws onderdeel komt niet voor bij de Schotse spelen: The caber wave. Bij dit onderdeel moet een team zigzag gend met een grote boomstam een parcours tussen palen afleg gen. „Dat onderdeel is interes sant om naar Schotland mee te rug te nemen", grinnikt Will man. Aan het einde van de dag heb ben de mannen van MacPushz de meeste punten behaald. Bij de individuele prijzen winnen Paul Mulder en Tanja van den Berg. Tot slot blijkt het team MacMonstersofROCness, dat volledig uit dames bestaat, op een zeer verdienstelijke zevende plek te komen. VLISSINGEN - Twee Vlissingers zijn gisteren in hun woonplaats aangehouden op verdenking van mishande- ling. De jongens, 18 en 19 jaar oud, zouden eerder die middag een 17-jarige Goesenaar in zijn woonplaats hebben ge schopt en geslagen. Hij liep daarbij een pijnlijke kaak en hoofdpijn op. De aanleiding is niet bekend. BIGGEKERKE - Een 54-jarige Eindhovenaar is gister middag omstreeks 16.00 uur bij Biggekerke met zijn auto de duinen ingereden. De man was het ruiterpad opgere den en kwam daar vast te zitten in het mulle zand. Bij zijn pogingen uit het zand te komen, had de man zijn mo tor opgeblazen. Een takelbedrijf slaagde er niet in de auto uit het zand te takelen, daarom werd de hulp ingeroepen van een cam pingbaas en enkele campinggasten. Zij kregen met enig duw- en trekwerk de auto wel van zijn plek. De bestuurder bleek onder invloed van alcohol te zijn. Omdat een blaastest mislukte werd een bloedproef afge nomen. In afwachting van de uitslag hiervan werd het rij bewijs van de man ingenomen. VLISSINGEN - Een 40-jarige vrouw uit Rosmalen en een 46-jarige man uit Vlissingen zijn vrijdagavond rond 23.45 uur aan de Sarazijnstraat in Vlissingen aangehouden we gens openbare dronkenschap. Even daarvoor zagen agen ten de vrouw dronken over straat lopen. Toen ze later op straat zat te plassen wilden agenten haar bekeuren. De man was het hier niet mee eens en bemoeide zich ermee. Ook hij was onder invloed van alcohol. Beiden kregen een bekeuring. MIDDELBURG - Een 29-jarige man uit Middelburg is za terdagochtend vroeg omstreeks 2.00 uur door zijn buur man met pijlen van een handboog bedreigd. De 29-jarige had eerder die avond de politie gewaarschuwd in verband met geluidsoverlast van een buurman. Nadat de politie weg was, ging de man nog even op straat kijken of alles rustig was. Hierop werd hij door de buurman, de veroor zaker van de geluidsoverlast, bedreigd met pijlen die be doeld zijn voor een handboog. De buurman, een 43-jarige man uit Middelburg, is aange houden en in verzekering gesteld. Op het politiebureau aangekomen beet de man een politieagent. MIDDELBURG - Een 26-jarige vrouw uit Middelburg is in cle nacht van vrijdag op zaterdag tussen 2.15 uur en 2.30 uur in horecagelegenheid aan de Markt in Middel burg mishandeld. De vrouw werd beetgepakt en in het gezicht geslagen en geschopt. Ze hield aan de mishandeling blauwe plekken en zwellingen in het gezicht over. In verband met deze mishandeling is een 21-jarige vrouw uit Middelburg aan gehouden. De aanleiding voor de mishandeling ligt in de relationele sfeer. door Sandra van de Vreugde GRIJPSKERKE - De klassewed strijden zijn weer achter de rug en dan is het weer tijd voor de verschillende afdelingen om hun eigen wedstrijden te organi seren. Vrijdag was de beurt aan Grijpskerke. Traditiegetrouw eindigde Ro nald Geertse met 24 van de 26 ringen als eerste. Ham' Schout werd tweede en Pieter Dinge- manse derde. De bekers waren voor Ronald Geertse - die ook de pollepel won - Harry Schout en René Wisse. Elvera Boogaard won het versierings klassement. In Zoutelande stond zaterdag de koppelwed- strijd op het programma. John ny Wisse was gekoppeld aan de butante Michelle Koch. Ze stak maar liefst 18 ringen, opgeteld- bij de 26 ringen van Wisse ruim voldoende voor de overwinning. De kamp voor de tweede plaats werd gewonnen door Marco Jan- se en Job Wisse. In het persoon lijk klassement staken Diana Wisse en Lout Vos 30 ringen. Diana won niet alleen de kam pioenstitel maar ook de eerste VLISSINGEN - Bewoners van de Clijverstraat in Vlissingen hebben gisteren geprotesteerd tegen verkeersoverlast in hun straat. De bewoners zijn van mening dat er door automobilisten veel te hard wordt gereden. De ver keersremmers in de straat bie den daartegen geen soelaas. De hoogte is destijds namelijk op vrachtwagens afgesteld. De ver keersremmers in de straat zijn voor automobilisten eerder een uitdaging dan dat ze hardrijden ontmoedigen, zo menen de om wonenden. Volgens hen zijn er de afgelopen tijd veel bijna-on- gelukken gebeurd. Daarom is er gisteren actie gevoerd. Zo'n vijf tien kinderen en him ouders heb ben zelf borden geschilderd en ophangen om de hardrijders er op te wijzen dat zij op een woon erf rijden. beker, de pollepel en het versie ringsklassement bij de koudbloe- den. Lout Vos moest tevreden zijn met de reservetitel en de tweede beker. Job Wisse won de derde beker en Sanne Verrips de eerst prijs bij de versiering overige rassen. Tijdens de schaapscheerderfeesr ten in Nisse wordt ook ringgere- den door de afdeling Zuid-Beve land. Na 28 beurten kwam Peter de Vos als winnaar uit de bus. Hij stak 26 ringen, waarmee hij naaste concurrente Rudi de Vos 3 ringen voorbleef. Peter de Vos. tijdens de vorige afdelingswedr strijd ook al winnaar, won naast de dagprijs ook de eerste beker en de pollepel. Christel Dingemanse won tij dens de ochtenduren de kamp om de jeugdbeker en de versie- ringsprijs ging naar Judith Wa genaar met haar fries. In Gapinge won Sebastiaan Sturm met 30 van de 30 ringen de wedstrijd. Bennie Paauwe ging er met de eerste beker van door en liet daarbij Kees Lange- beeke jr. en Andre van Malde- gem achter zich. De afdeling Koudekerke reed in Lammeren- burg. Simon de Pagter won het dagklassement bij het ringrij- den, maar moest Peter de Pagter voor laten gaan bij het stoeltjes rijden. Peter de Pagter eindigde met 28 ringen, net zoveel als Ar no Francke, Jan Jobse en Arjan Bosgra op een 2e plaats bij het ringrijden. In het bekerklasse ment won Piet-Jan Reynierse de le beker en liet daarbij Jan Job- se en Arjan Bosgra achter zich. Arno Francke won de pollepel. Agenda Z.R. V Zaterdag 26 juni ringrijden op de Markt in Domburg van 7.30 tot 17.30 uur en in Biggekerke aan het Kerkplein van 8.00 tot 17.30 uur. VLISSINGEN - In Vlissingen heeft zich gisteren rond 16.00 uur een aanrijding voorgedaan. Twee auto's reden in dezelfde richting over de Paul Kruger- straat. Omdat de bestuurder van de voorste auto, een 19-jari- ge man uit Vlissingen, plots&r ling moest remmen, botste een 29-jarige Vlissinger achterop zijn auto. Beide auto's zijn licht beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 9