Water ge vecht tegen tijd en slaap 'ZC Tom Huis weer niet te stuiten tonald Doens errast zichzelf Toernooi Gravelsteps is goed volgeboekt 17 24 uur van het Veerse Meer eist het uiterste van de zeilers addiffe terug iet supertijd Vereecken winnaar in Goes Wielertoerist leidt in sterritten Bevelanders wint zwemwedstrijd Kreekloop in Westkapelle Nationale titel illy de Nooijer uitslagen agenda maandag 21 juni 2004 ifRndy Boogert ÜNJEPLAAT - Gapende aden en kleine oogjes. Lopen iinslovv motion te gaan. Kof- «rdt gebruikt om wakker (lijven, bier om leven in de jjtn te houden. Volgens een st onderzoek is slaaptekort jdeiijker voor de gezondheid (alcoholgebruik. De bierdrin- bij de 24 uurszeilrace op i Veerse Meer zondigen dus bbel. jrhet is ze vergeven. Het ge- jiiien gevecht tegen de tijd en jslaap mag best beloond wor- jinhet clubhuis van de wa- sportvereniging Arnemuiden. ide achtergrond draait een vi nd met beelden van een et- meerder. rifris stappen de deelnemers de zeilrace rond, nu zitten diver onderuitgezakt op een i of lopen ze rond alsof ze (siroop waden. Alsof ze hun ienen meegenomen hebben 3:het vasteland. jsd Bezemer is één van de tuigen die rondstapt alsof hij igande 24-uursrace moet be ien, Waarschijnlijk komt die u ;id door de adrenaline het"wachten op de uitslag :zich meebrengt, hhoop op een plek bij de eer- rie", zegt de zeiler uit Arne- !en. Hij 'schipperde' niet do? zijn boot Joyce. Die taak oor Arie van Welde, de vo- eigenaar. „Dat hebben we het koopcontract vastge- Start van de 24 uur van het Veerse Meer. JGOSZCZ De Britse atlete Radcliffe is bij de strijd idc Europacup (Super Lea- i|op de atletiekbaan terugge- ttd. 19-jarige atlete liep direct de tijd ooit op de 5000 meter, idiffe klokte in de Poolse (Bydgoszcz 14.29,11. Rad- Bé liep het grootste gedeelte derace in haar eentje. ANP legd", grapt de Terneuzenaar. Van Welde is even niet van zijn knik af te slaan. „Als ik van avond op de bank de herhaling van het Nederlands elftal ga kij ken, zal ik wel zitten knikkebol len. Tijdens de race viel dat mee. Je hebt het altijd druk, dan heb je geen tijd om slaap te krij gen. Vanmorgen voeren we in een rustig rak, met een heerlijk zonnetje. Toen had ik even niks te doen, dan merk je toch dat je slaap krijgt." Platbodem Peter Meerman was ook beman ningslid op de Joyce. De Arne- muidenaar wist vrijdagavond echter nog niet, dat hij de vol gende ochtend om elf uur zou meevaren. Er was echter een vacture op de boot en Alfred Be zemer dacht aan zijn zeilmaat Meerman. „Terwijl ik me had voorgeno men nooit meer mee te doen", zegt hij. „Ik heb een keer met m'n platbodem meegedaan. Man, dat was zo zwaar met die zwaarden en al die zeilen. Ik was gebroken. Dit was gelukkig wat lichter." Bijna honderd zeilers op 25 bo ten sloegen gisteren een nachtje over. Ook in de enige vrouwen boot in het veld - met de rebelse naam The Boys - keek Klaas Vaak mee over de reling. Schipper Conny Bezemer, de vrouw van Alfred van de Joyce: „Het moeilijkste moment kwam eigenlijk toen de nacht voorbij was. De spanning viel toen weg. 's Nachts ben je meer gespannen vanwege het risico dat je vast loopt aan de grond." Met Fieny Nagtegaal en Hanny Akkerdaas hield Bezemer echter koers. In de Joyce was schipper Van Welde de slaap de baas, maar een andere tegenstander speelde hem parten. „Ik heb twintig uur gestuurd. Maar na twaalf uur kreeg ik toch behoorlijk last van m'n schouders. Toen ben ik even afgelost en heb ik een uurtje ge slapen." Peter Meerman: „Je zou het misschien niet zeggen, maar daar knap je echt van op." Van Welde: „En gelukkig recu pereer ik vrij snel." Als herbo ren nam hij op het moment dat ieder normaal mens gaat slapen, het roer weer in handen. Allevijf stadia van het slapen gingen aan de bemanning van de Joyce voorbij en na 24 uur zeilen legden ze gisterochtend te gen elven weer aan in de jacht haven van Oranjeplaat. Evenals 22 andere boten. Twee waren er voortijdig uitge vallen. De 23 finishers hadden gezamenlijk 2478,69 zeemijlen afgelegd, bijna 4600 kilometer. De bemanning van de Giselle had dat vooraf het beste voor speld (hun progonose: 2490 zee mijlen) en dat was een taart waard. Voordat de uitnodigende bed den opgezocht konden worden, moest er nog voor één plichtple ging wakker gebleven worden: de prijsuitreiking. Arie van Wel de zit nog steeds op zijn knik en Alfred Bezemer heeft nog altijd foto Lex de Meester het hoogste woord. De prijsuit reiking krijgt hem echter stil. Want hoewel de Spirit Lady con stant vóór zijn Joyce voer, is hij door het gehanteerde handicap systeem niet kansloos. Met luide stem somt organisator Jeannot Bruggeling de klasserin gen op. Eerst de B-klasse. Zeven de plaats voor de vrouwenboot van Conny Bezemer. Niet slecht. De eerste plaats is niettemin voor de Fibo van Franse, vóór de winnaar van vorig jaar de Sp lendid van Dennis Florussen. Dan de A-klasse. Uiteindelijk blijven de Spirit Lady en de Joy ce over. Wie wordt één en wié wordt twee? Een krappe twee mijlen geven de doorslag: de Joy ce wint. Nu kan iedereen einde lijk onder zeil. GOES - Eric Vereecken was de sterkste in de finale van de Ronde van Goes voor vrije renners. De coureur uit Hulst sloop enkele ronden voor het einde uit een kop groep van tien man weg en ondanks een felle tegenreactie bleef hij buiten schot. Op het spectaculaire parkoers door de binnenstad van Goes zorgden de renners voor een aan trekkelijke wedstrijd. In de eerste helft van de koers was het vooral aftasten. Na ruim dertig kilometer barstte het spel helemaal los, toen tien man erin slaagden zich los te maken van het peloton. Daarbij zaten onder meer Tjitte van de Buys, Dennis Me- su, Johnny van der Klooster, Eric Verrecken, John Akker- mans, Wilbert Kruijt en Martin de Jaeger. Dat tiental had al snel een flinke voorsprong. Het was dan ook snel duide lijk dat de winnaar in dit groepje moest worden gezocht. Met nog vier ronden te gaan ging Vereecken ervandoor. Een tegenreactie van Rudy van Vlimmeren, Ronald Roos, Dennis Mesu en Tjitte van de Buys mocht niet meer ba ten. Met twintig seconden voorsprong won Vereecken, Van Vlimmeren won de spurt om de tweede plaats. AARDENBURG - Het klassement van de Zeeuws-Vlaam- se sterrittencompetitie is flink door elkaar geschud. Bo venaan de stand zijn er verrassende wijzigingen na de twee wedstrijden die vorige week zijn gehouden. Bij de eerste wedstrijd ging de TC Aardenburg met de overwinning in het dagklassement lopen. TC Has wist de tweede tocht te winnen. Na elf sterritten heeft de ploeg van de Wielertoerist uit Eede de leiding in het klassement weer in handen. Het verschil met de nummer twee, TC HAS uit Sluiskil, is minimaal: nog geen twee volle pun ten. De Wielertoerist totaliseert 890,37 punten TC HAS 888,75. WTC Graauw heeft de derde plaats overgenomen van RTC Delta uit Terneuzen. De eerstvolgende wedstrijd is woehsdag. Het stempeladres is Het Dorpshuis in Zaam- slag', van 14.00 tot 20.30 uur. SAS VAN GENT - Zwemclub De Bevelanders uit Kapelle heeft de jaarlijkse invitatiewedstrijd van De Bruinvis om de Cerestarbeker gewonnen. Met 18 seconden verschil wisten ze de thuisploeg te kloppen. Zeeuwse Jaargangre cords waren er vooral voor de jongste zwemmertjes. Acht Zeeuwse clubs namen deel aan de wedstrijden in Sas van Gent. Met incourante estafettes in het 50 meter- bad waren er ook verschillende pogingen om Zeeuwse es tafetterecords te zwemmen. Geen van de clubs wist er in te slagen. Evi Erpelinck (De Honte) was op dreef met drie overwinningen, ze behaalde de eerste plaatsen op de 50 en 100 meter vlinderslag en de 100 meter schoolslag. Kel- sey Onderdijk (Bevelanders), Michiel Soolsma (Stormvo gel) en Alex Eversdijk (Bruinvis) behaalden allen twee overwinningen. WESTKAPELLE - De 106e editie van de Kreekloop van Westkapelle wordt woensdag gehouden. De Kreekloop is prestatieloop die in het voor- en het najaar gehouden wordt. Deelnemers kunnen kiezen voor één of twee rond jes rond de kreek (2,7 of 5,4 kilometer). De loop begint om 19.30 uur in de Ridderkerklaan. onze sportredactie KL - Het ene jaar niets, het are jaar bijna alles. Het kan Ronald Doens uit Bier- tervaart dat in de RES-com- ólie in de klasse 250/500cc. (ie groep staat hij momenteel rde. iartrek van de twee minste re- laten, wat aan het eind van sene wedstrijden mogelijk is, 'hij zelfs op kop. Dan scoort precies één punt meer dan te. „Dat verrast me. Te omwaar te zijn", reageerde 39-jarige piloot uit Biervliet, vier wedstrijden voor is in de klasse van «is nog alles mogelijk. Niet Zangrijk is dat twee top is, Eric Peeters (Tielen) en man van de Bos (Koewacht), laatste wedstrijden verstek ■eten laten gaan door blessu- Eeuwige tweede Jos Kesters tobbeek) lijkt daarvan te töteren. Zaterdag waren bei- manches voor hem en hij pak- (us meer punten dan de Bier- e haringkaker die voor- lurore maakte bij de IB ideze Belgische bond was hij de achttien jaar dat hij er tdtwee keer derde in het Bel- kampioenschap (junioren oationalen) en één keer twee- dij de inters. Vorig seizoen echter dramatisch. „Ik en cross uitrijden. Stee- st kreeg ik last van dikke ar- B waardoor ik simpel gezegd verder kon. Het was balen." 1EIN - Op haar laatste NK I on heeft Willy de Nooijer "ationale titel gegrepen. De jwoonster van Serooskerkc de klasse 50plus na 8 en 20 minuten als eerste "er de streep. had weinig concurrentie te De Nooijer bleef tij- 115 het fietsen van lekke ban- C.verschoond, hoewel het re en onweerde. Volgende vertrekt de Walcherse F Zweden om daar aan haar lste WK mee te doen. Ze ®P' omdat ze last heeft van "Ntmestoornissen. Dit seizoen gaat voor Doens de boeken in als de grote omme keer. Gewend aan zijn 450cc KTM viertakt motor, die een to taal andere rijstijl vergt dan een toerenmotor, behoort hij op nieuw tot de smaakmakers. „Het was wennen aan deze mo tor met veel kracht onder in de toeren. Maar nu ik het sneller opschakelen goed onder de knie heb, mag ik niet mopperen. Zij het dat ik ook nu weer twee keer slecht uit de startblokken kwam", blikte Doens terug op de zesde ontmoeting. Door deze matige starts maakte de coureur uit Biervliet het zich zelf moeilijk. Zijn inhaalraces waren fenomenaal, maar ontoe reikend om zijn grootste rivaal Jos Kesters bij te benen. Doens moest dus keihard knokken om voorin te kunnen geraken. Dat lukte. Daardoor kon hij in de to taalstand Peter de Booy (Wals oorden) van de derde plaats sto ten. Eveneens nog niet afge schreven voor de eindzege en goed voor de strijd in de klasse 250/500cc, is Bart Schildermans (Opoeteren). Die werd zaterdag derde. Bij de licentiehouders bleef Jur- gen van Ham (St. Niklaas) 'lei der voor Dennis Schelleman (Magrette). Van Ham maakte het terrein, dat hij vorige week. prijs moest geven, goed door voor Schelleman te finishen. Bij dit leidende duo zoekt Casper Ovaa (Oost-Souburg) aanslui ting. Is de leider in de strijd om het open Zeeuws kampioen schap de resterende vier ontmoe tingen van de RES-competitie van de partij, dan kan hij het de huidige koplopers nog aardig moeilijk maken. Dat bewees hij zaterdag door beide manches te winnen. In de serie 125cc lijkt de strijd besiist. Overkomt Jeroen van Rijsselberghe (Aaigem) niets ern stigs en komt hij in de resteren de wedstrijden aan de start, dan wordt hij vrijwel zeker kam pioen. Zijn naaste belager Ke vin de Beer (Axel) heeft zich daar min of meer al bij neerge legd. Bij de veteranen bolt Koen Verburgh (Brugge) ongenaak baar naar de titel. Van de elf ver reden manches won hij er tien en werd éénmaal tweede. Bij de kleinsten (85cc) won Mark Boot (Burgh-Haamstede) en bleef Ke vin van Houdt (Terneuzen) via een tweede plaats leider. door Willy van Leeuwen HULST - Tom Huis was giste ren tijdens de finaledag van het Rabo Reynaerttennistoernooi in Hulst weer niet te stuiten. Hij won een spannende enkelfinale tegen Ronald van Remortel in drie sets en werd samen met Alexander Bauwens ook toer- nooiwinnaar in de dubbel 3 pou le. „Ronald maakte in de eerste set in de finale veel fouten en daar kon ik van profiteren. Ik heb lek ker gespeeld, maar we hebben beiden ons niveau zeker niet ge haald. We kunnen allebei be ter", zei de gelukkige toernooi- winnaar na de dubbele toernooi zege. Het Reynaerttoernooi lijkt zo langzamerhand Tom Huis zijn 'eigen' toernooi te worden. Vorig jaar was hij ook al toer- nooiwinnaar. Huis won nu, gade geslagen voor veel publiek, de eerste set gemakkelijk met 6-1 door te veel opslagfouten van Ronald van Remortel. Toch moest hij Van Remortel na de tweede set naast zich dulden. „Ik had een 3-0-voorsprong, maar Ronald ging steeds beter spelen en ik ging wat meer in de fout. Dat werd afgestraft met een 5-7-verlies", verklaarde Huis. Voorsprong De als eerste geplaatste Van Re mortel bewees ook in de beslis sende derde set over veel kwali teiten te beschikken. Huis nam weer een 3-0-voorsprong, maar zag zijn tegenstander weer te rugkomen. Deze maal kon Huis de break vasthouden tot de 6-4-eindstand op het scorebord verscheen. „Ik heb er weer een titel bij", zei Huis gisteravond na de prijsuitreiking. „In Hulst speel ik meestal goed, maar ik ben zeker niet te sterk voor Zeeuws-Vlaanderen. Straks kom ik de broers Blackman en Mare Felius weer tegen en dat is andere koek. Ik speel de komen de weken nog in Clinge, Sas van Gent en Terneuzen. Dat zijn voor mij leuke toernooien, maar daar zal de tegenstand ook weer groot zijn." Gisteren bewees Huis nu al in goede vorm te steken, want Don ovan Blackman in de halve fina les verslaan met 6-4 6-1 en daar na Ronald van Remortel van de toernooizege afhouden is een aardig bewijs. „In het dubbel heb ik samen met Alexander Bauwens gemakkelijk g'ewon- Ronald van Remortel moest gisteren in Hulst zijn meerdere erkennen in Tom Huis. foto Wim Kooyman nen Elke wedstrijd wonnen we in twee sets en we zijn niet in de problemen gekomen", besloot de toernooiwinnaar. Bauwens/ Huis schoof Cortvriendt/Van de Houdt, Marteyn/Van de Sande en Tolhoek/Verstraeten overtui gend aan de kant. Opvallend was ook de toernooi zege van Koen van den Berg in het enkel 5. Hij moest in de fina le tegen Muurmans alles uit de kast halen om de hoofdprijs in de wacht te slepen, maar zijn technische kwlaiteiten en loop vermogen gaven ook nu weer de doorslag. Hij zegevierde met 6-4 4-6 en 6-4. Bij de vrouwen toonde Karlijn Agten in blakende vorm te ver keren. Samen met Stefanie Pauwels won ze in het dubbel 4, terwijl ze met Jurran Schut de baas was over Hollestelle/De Koster, Pauwels/Vermeulen en De Waele/Zegers. SCHOONDIJKE - Het tennis toernooi van Gravelsteps in Schoondijke zat al ruim voor het sluiten van de inschrijvings- termijn boordevol. De wedstrijd leiding heeft zelfs 25 dubbels moeten teleurstellen, omdat het toernooi al overbezet was. Aan de negende editie van het Rabo/De Zwaantoernooi zal worden deelgenomen door 205 spelers en speelsters, die samen 125 wedstrijden spelen. In de hoogste categorie van de man nen, de dubbel 5, zijn Mart Flik- weert en Harry Riemens de fa- voieten voor de toernooizege. Bij de vrouwen is die rol in het Schoondijkse toernooi wegge legd voor Natascha Adam en Leontine Dingenout. Het drukbezette toernooi begint zondag 27 juni. De finales wor den gespeeld op zondag 4 juli. Spelplezier „We staan weer garant voor speelplezier, vreugde, ergernis, verdriet, woede, vastberaden heid en flexibiliteit", zegt Jack Geelen van Gravelsteps. „Maar ook voor heerlijke me nu's." Zesde RES-cross Axel. 85cc: 1. Mark Boot (Burg Haamstede), 2. Kevin van Houdt (Terneuzen), 3. Erik Koote (Som- melsdijk), 4. Boy Stockman (Terneu zen), 5. Jeffrey van Kempen (Oost/Souburg), 12. Dimitri Dekker (Zandstraat), 14. Niek Henderiks (Hei kant). 125cc: 1. Jeroen van Rijsselberg he (Aaigem), 2. Kevin de Beer (Axel), 3. Marlon Merison (Biggekerke), 4. Erik van der Wekken (Zierikzee), 5. Jos Ma- chiels (Diepenbeek), 9. Sander de Braai (Zaamslag), 10. Django Vaal (Axel), 17. Elroy Vaal (Kloosterzande), 23. Jasper de Vos (Hoek). 250/500cc: 1. Jos Kes ters (Opglabbeek), 2. Ronald Doens (Biervliet), 3. Bart Schildermans (Opoe teren), 4. Willem-Jaap Janse (Oost-Sou burg), 5. Maurits Wauters (Nieuw en Sint Joostland), 6. Peter de Booy (Wals oorden), 15.Johnny Bakker (Koewacht), 18. Peter Verplanke (Koewacht), 19. Jo hn Fassaert (Graauw). Veteranen: 1. Koen Verburgh (Brugge), 2. Geert van Couteren (Nijlen). 3. Hendrik Schout eden (Brasschaat), 4. Raymond Peeters (Kuringen), 5. Andrè Schautens (Fijn- aard), 6. Johan Schelleman (Axel), 7. Rudy Walhout Zandstraat), 8. Rinus Dek ker (Zandstraat), 14. Freddy Willemsen (Hoofdplaat) Licentiehouders: 1. Cas per Ovaa (Oost-Souburg), 2. Dave de Jonge (Heinkenszand), 3. Jurgen van Ham (St. Niklaas), 4 Dennis Schelle man (Magrette), 5. Adriaan de Visser (Westkapelle). Klassementsleiders rla zes wedstrij den: 85 cc: Kevin van Houdt. 125 cc: Jeroen van Rijsselberghe. 250/500 cc: Jos Kesters. Veteranen: Koen Ver burgh. Licentiehouders: Jurgen van Ham. EZSEQiMMMHiMi Mixedcompetitie: Hoofdklasse: MLTC 1-Yerseke 2-4, MLTC 2-Slagvast 4-2, Kapelle-Souburg 5-1, Stand: Hoofdklasse: Yerseke 5-21, MLTC 2 5-18, Kapelle 5-16, MLTC 1 5-13, De Bos- kreek 4-13, de Schelde 3-12, Souburg 5-11, Slagvast 4-4. Hulst, Reynaerttoernooi: finales: VE 5: Aubrey Maenhoul-Brïgit de Wae- le 7-5 6-2. VE 7: Wendy Rodrigo-C. Pauwels 6-2 6-4, VE 8: poule: 1 Kathy van Malderen, VD 4: poule: 1 Agten/ Pauwels, VD 6: poule: 1 Agten/van der Schelling, VD 7: De Kesel/van Puyvel- de-Asselman/Scheerders 7-6 4-6 6-2, VD 8: De Maagt/Schelfhaut- Brandt/ Dekker 7-6 6-4, ME 3: Tom Huis-Ronald van Remortel 6-1 5-7 6-4, ME 4: Joep Smits-Bjorn Obrie 7-6 6-4, ME 5: Koen van den Berg-M. Muurmans 6-4 4-6 6-4, ME 6: Davy de Kesel-D. Vlassenrood 6-3 6-1, ME 6 35+: Walter Boender-Bas Verscheure 6-2 6-1, ME 7: H. Riet- jens-M. Valent 6-2 6-3, ME 7 35+: P. Jo- hnson-W. Goethals 7-6 7-5, ME 8: E. Mangnus-D. Bauwens 6-4 3-2 opgave, MD 3: poule: 1 Bauwens/Huis, MD 4: 1 Blackman/van Gassen, MD 5: Van Cauteren/Fluijt-Buijsse/Muurmans 4-6 7-5 7-5, MD 6: Bauwens/Donze-Van Graefschepe/Letink 6-4 6-1, MD 6 35+: De Saegher/Seghers-Van Graefschepe/ Letink 6-4 5-7 6-2, MD 7: Aerts/de Roeck-Pijpelink/Rouw 6-2 6-1, MD 7 35+: Van Puyvelde/ Johnson- Kint/Mechielsen 6-4 6-1, MD 8: Samijn/Vermunt-Ferket/Lockefeer 6-4 4-6 7-6, GD 4: poule: 1 Agten/Schut, GD 5: Wolfert/Smits-De Schepper/ Sponselee 6-2 1-6 6-3, GD 6: Burggrave/d;Hooghe-Traas/van Doesse- laer 3-6 6-1 6-1, GD 8: La Heijne/ Hart-Strooband/de Burger 7-6 6-1 Ronde van Goes, amateurs A: 1. Eric Vereecken (Hulst), 2. Rudy van Vlimme ren (Sint-Willebrord), 3. Ronald Roos (B), 4. Dennis Mesu (Middelburg), 5. Tjit te van de Buys (Middelburg), 6 John Akkermans (Rilland), 7. Jack Broeren (Sint-Willebrord), 8. Johnny van der Klooster (Lewedorp), 9. Wilbert Kruijt ('s-Gravenpolder), 10. Martin de Jaeger (Westdorpe). Amateurs B: 1. Fonny Kint (Driewegen), 2. Kevin Gideonse (Heinkenszand), 3. Olaf Prins (Goedere ede), 4. Jacco Wagenaar (Yerseke), 5. Jarno Veerhoek (Ritthem) Veteranen: 1. Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer), 2. Jan Meijers ('s-Heer Arendskerke), 3. Pa trick Boissens (B), 4. Wim Oosse (Mid delburg), 5. Huib Slabbekoorn (Kapel le). maandag Wielrennen 34e Boekweitronde. Start en finish: Dorpsplein, Zuiddorpe. Categorieën: elite/belofte/amateur A. Aanvang: 19.00 uur. Afstand: 90 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37