Schoondijke zoekt hulp ministers i VANAF 21 JUNI BIJ WIBRA Rekken vol afgeprijsde kleding CfkO/„ Wibra Plan voor kap op Bierkaaistraat KORTINGENTOT1 Oostenrijkse EHBO-jeugd loopt flinke stap voor Theo Middelkamp ontbreekt op expositie over Piste Bewoners willen eindelijk rondweg om hun dorp Bezwaar tegen kapwoede in Sas van Gent Kermisweekend Zuiddorpe weer levend Muziekkorpsen zorgen voor een vrolijke noot k Midzomerfeest Sint Jansteen druk bezocht LUCHTKOELER- VOETBALGOAL COMBI 688 Wie rekent, koopt bii Wibra! SUPERSTUNTPRIJS! door Raymond de Frel SCHOONDIJKE - De actie groep 'Bezorgde inwoners van Schoondijke' vraagt dé minis ters K. Peijs (Verkeer en Water staat) en S. Dekker (Volkshuis vesting) haast te maken met de aanleg van een rondweg om hun dorp. SAS VAN GENT - Bewoners uit de Beneluxstraat in Sas van Gent zijn fel tegen het kappen van meer dan tweehonderd bo men in de groenstrook tussen de spoorlijn en de Beneluxstraat. Namens een aantal omwonen den heeft P. Sterenborg bij de gemeente Temeuzen bezwaar in gediend tegen het eventueel ver lenen van een kapvergunning. De bomen zijn volgens de be zwaarmaker van 'essentieel be lang', omdat ze fungeren als een geluidswal tussen de woonbuurt enerzijds en het bedrijf Cerestar en de spoorlijn anderzijds. Ook voor de vele vogels die in de groengordel nestelen is het vol gens Sterenborg van groot be lang dat zorgvuldig wordt omge gaan met het verwijderen van het groen. „Natuurlijk is een goede snoeibeurt nodig, blijkens de verschillende dode bomen die tussen de goede bomen staan", stelt Sterenborg. „Maar dit hoeft toch niet per definitie te betekenen dat meer dan vijf tig procent van de bomen en struiken moet verdwijnen." De omwonenden adviseren om de snoeibeurt niet op korte ter mijn uit te voeren, omdat veel vogels aan het broeden zijn. Ste renborg wijst er op dat de buurt zeker niet zit te wachten op een kaalslag zoals die heeft plaatsge vonden langs de Vrijstraat in Sas van Gent. Daar heeft de ge meente een drastische snoei beurt uitgevoerd, tot ontstelte nis van de wijkbewoners. ZUIDDORPE - De sfeer was goed, het weer viel mee en de op komst was meer dan behoorlijk. De opzet om de kermis op Zuid dorpe nieuw leven in te blazen, is dan ook geslaagd te noemen. Jong en. oud ontmoetten elkaar op het sportveld achter basis school Canisius. Op het grasveld waren drie volleybalveldjes uit gezet, een voetbalveld en een grote feesttent. Daarnaast wa ren er spelletjes en een spring kussen voor de kleintjes. In de tent konden ouderen uit het dorp meedoen aan een bingo. „Ze noemden het hier op het dorp nog het kermisweekend, maar de laatste twee jaar stond er niets meer, was alleen de ker- miskoers er nog. Daar wilden wij met zijn allen graag wat aan doen en zo zijn we tot deze dag gekomen", zei J. van Zuidland van de Jeugdraad Zuiddorpe. Drie jaar geleden is het veld ach ter de school opgeknapt. „Toen was er tijdens de opening een ge zellig feest, samen met de volley bal en de Speelweek. We heb ben gekeken of we op diezelfde manier van toen dit feest kon den organiseren. De Speelweek doet de animatie voor de klein tjes, De Sterre neemt de volley bal voor haar rekening en wij het voetbal. 's Middags deden veertien teams mee aan een volleybal- en een voetbaltoernooi. Zo'n 150 lief hebbers zagen 's avonds Oranje spelen op een groot scherm. Do- rien Vlassenrood werd verkozen tot meest in het oog springende Oranjefan. Na de wedstrijd was het feest in de grote tent. In een brief aan beide ministers geeft de actiegroep aan dat het tijd is om de verkeersoverlast aan de Willemsweg en Lange Heerenstraat in Schoondijke aan te pakken. „Plannen voor een rondweg waren er al in 1939, maar als gevolg van de Tweede Wereldoorlog werden deze verschoven naar 1954. Weer kwam er wat tussen, maar nu zouden we toch echt zo spoe dig mogelijk een rondweg wil len. De tekeningen zijn klaar. Volgens wethouder L. Wille van de gemeente Sluis zou de eerste spade al in januari 2005 (als voorfinanciering mogelijk is, want Rijksgeld voor de herin richting van rijksweg N61 komt pas in 2007 beschikbaar) de grond in kunnen. Waar wachten we dan nog op?", schrijft F. ten Broeke namens de actiegroep. Ten Broeke; „Sinds 1979 is door meerdere actiegroepen gepro beerd om een rondweg om ons dorp te krijgen. Door de overhe den is ons diverse malen beloofd dat deze wens gestalte zou krij gen. De eerste keer was in 1981, de rondweg zou gelijk met die van Oostburg worden gereali seerd. Toen werd het 1990, daar na 2002, 2005 is ook al beloofd. En nu wordt het 2010, of later." Ergernissen Een uitgebreide argumentatie voor een versnelde aanleg moet de ministers aan het denken zet ten. Overschrijding van de ge luidsnormen, een flink toegeno men verkeersstroom door de ope ning van de Westerscheldetun- nel, te hoge snelheden en last van trillingen worden als de voornaamste ergernissen ge- door Edy de Witte KOEWACHT - Het was zater dag kommer en kwel in Koe wacht. Slachtoffers met botbreu ken, schaaf- en snijwonden en vergiftigingsverschijnselen lig gen her en der in het vlassers dorp. Jeugdige EHBO'ers ontfer men zich over hen. De plaatselijke St. Ludwina EHBO-veremging heeft het on gevallenscenario in elkaar ge zet. Drieëntwintig deelnemende teams uit Nederland en Oosten rijk strijden bij de hulpverle ning om de Arthur van Poecke-trofee Voorzitter F.Bakkervan St. Ludwina spreekt van een uniek festijn. „Met vijf nationa le titels op zak timmeren we als vereniging al flink aan de weg. Door met een internationale jeugdwedstrijd uit te pakken, proberen we ook de jeugd- EHBO op te krikken. Want in de regio neemt de animo voor eer- ste-hulpverlening onder jonge ren af." De Zeeuwse inbreng komt uit Koewacht, Axel en Zuiddorpe. De deelnemende teams, bestaan de uit een commandant en drie hulpverleners, krijgen vijf situa ties voorgeschoteld. Leden van de Lotus-afdeling Zeeuws- Vlaanderen kruipen in de huid van de slachtoffers. Zoals de 14-jarige Kimberley van Tatenhove uit Terneuzen, die doet alsof ze lampenolie uit een colaflesje heeft gedron- ken.Voor de Oostenrijkse teams moet ze met gebarentaal duide lijk maken wat er aan de hand is, want ze spreekt geen Duits. Hoestend en moeilijk ademend grijpt ze naar haar keel. Voor de zekerheid heeft de orga nisatie een stickertje met 'lampenöl' op het flesje geplakt, maar de commandant van het Oostenrijkse team stelt de diag nose al snel vast aan de hand van het toneelstukje van Kim- berlev. door Frank van Cooten HULST - In navolging van het Beenhouwer straatje in Brussel zou de Bierkaaistraat in Hulst ook overkapt kunnen worden. Deze 'serre' biedt plaats aan terrassen van de res taurants, een grote binnentuin met podium en live-muziek. Dit idee komt uit de koker van directeur J. Goossen van het gelijknamige bouwbe drijf uit Walsoorden. Hij vindt het herstel van de oude haven tus sen Bierkaaistraat en Overdamstraat best aardig, maar hij betwijfelt of deze peperdu re ingreep het probleem van het noordelijk deel van de binnenstad oplost. „Natuurlijk heb ik er begrip en waardering voor dat de gemeente de discussie aanzwengelt en met ideeën komt. maar wat op de grond ligt, scoort heel laag bij de belevingswaarde van bezoekers. Kinderkopjes op een plein of wa ter in de stad maakt hen niet veel uit. De pleinwanden zijn veel belangrijker. Wat heb je straks na afronding van de nieuwe Bierkaai: kabbelend water en een uitzicht op de achterkant van de Meerpaal en op Al- bert Heijn. Ik geloof niet dat hiermee de pro blemen zijn opgelost", stelt Goossen. Tijdsfactor Met een overkapping van de Bierkaaistraat zijn de problemen volgens Goossen veel snel ler en goedkoper op te lossen. „Een overkap- noemd. De groep snapt ook niet dat andere wegen wel met voor rang ingrijpend worden veran derd. „Denk aan de trajecten Schoondijke-Breskens, Groede— Sluis en Oostburg-Sluis, de rondwegen bij Aardenburg, Draaibrug en Breskens en de ro tonde bij Sint Kruis. Voor de toe ristische sector is blijkbaar alles mogelijk, want de vreemdste za ken worden uitgedokterd. Een flaneerboulevard in Breskens, een multifunctionele strandbou- levard tussen Groede en Nieuw- vliet. De gemeenteraad is nog niet uit gesproken over het ene villa park, of het andere gaat al over tafel", schrijven de actievoer ders. De groep meent bij de lokale en provinciale politici geen gehoor te vinden. „De ambtenaren die wij over de overlast hebben ge sproken wonen niet aan de Wil lemsweg of Lange Heerenstraat, maar zij weten het allemaal be ter. Volgens hen is het allemaal niet zo erg gesteld. Wij zijn slachtoffer van de Westerschel- detunnel en worden dag en nacht geconfronteerd met ge luidsoverlast, trillingen en ge vaarlijke situaties, omdat er ver keerde prioriteiten zijn ge steld", geven de bewoners de mi nisters mee. door Wilma Valk en Raymond de Frel IJZENDIJKE - Prins Maurits zat er gisteren een beetje verlo ren bij in zijn oranje shirt, dat hem ter gelegenheid van de voet balwedstrijd Nederland-Tsje- chië was aangetrokken. Maar verder was het op de Markt van IJzendijke blijheid troef. Op twee afgezette plaatsen speelden afwisselend de muziek korpsen van West-Zeeuws- Vlaanderen. „Het muziekfesti val wordt meestal in september gehouden", wist E. Scherbijn van de mede organiserende fan fare Geduld Overwint. „In ver band met de opening van het Maurits jaar hebben we dit ver anderd." „We laten bewust alle korpsen op de Markt spelen, in plaats van een ronde door het dorp te doen", aldus Kees Her mans van Showband Jeugdbe- lang uit IJzendijke. „Dat is ge zelliger voor zowel publiek als muzikanten. Alle korpsen zijn aanwezig, behalve Cadzand, die spelen nooit op zondag." Zater dagavond traden, naast de twee bands uit IJzendijke, een aantal jeugdkorpsen op. „De belang stelling was groot en gelukkig begon het onweer pas na af loop." Op de Terneuzense Markt hield muziekvereniging De Vliegende Hollander zaterdag een harmo niefestival, waardoor veel win kelende mensen hun verblijf in de binnenstad even verlengden. Oosterlands fanfare uit Ooster- land beet het spits af met num mers van onder andere Phil Col lins. Daarna liet harmonie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent zich onder leiding van Cathy Kotoun van haar beste kant zien. Het harmonieorkest van De Vliegende Hollander sloot de middag af. De 45 Ter- neuzenaren werden voor het laatst gedirigeerd door Dannie Pilaet, die het orkest na vieren half jaar verlaat vanwege druk ke werkzaamheden. Op 10 juli houdt De Vliegende Hollander een slagwerkfestijn, ook op de Markt in Terneuzen. door Jeanette Vergouwen KAPELLEBRUG - Het lag niet aan het weer of de goede wil, maar de expositie over de Piste miste dit weekend toch dé grote trekpleister. Oud-wielrenner Theo Middelkamp kon er niet bij zijn. De negentig jaar oude man lag ziek in bed met een dar minfectie, die alle bewoners van het verzorghuis in Kieldrecht dit weekend trof. „Ik vind het zo jammer dat ik er niet bij ben. Ook voor de familie Maas die zoveel moeite heeft ge daan. Kijk nou eens naar die be nen, die hebben mij zoveel triomfen bezorgd en nou voel ik me zo slap als een vaatdoek", zei 'Fiel' Middelkamp. Met een eenmalige tentoonstel ling bliezen Frans en Ingrid Maas uit Kapellebrug de histo rie over de fameuze wielerbaan afgelopen weekend nieuw leven in. Duizenden toeschouwers be zochten voor de oorlog wieler wedstrijden in de Velodrome in het dorp, in de volksmond be kend als de Piste. Van de baan resteert weinig meer dan foto's en herinneringen. Zoals die van renner Theo Mid delkamp. Hij had in de winter al een video-opname gemaakt voor deze tentoonstelling. „Ik ben oud en wie weet ben ik er dan niet meer, dan is er deze film nog." In de film, die conti nu wordt gedraaid, vertelt Mid delkamp over de harde labeur van het wielrennen, zijn avontu ren en wedstrijden. De bezoe kers krijgen er niet genoeg van om naar het verhaal te luiste ren. Een man kijkt naar een krantenartikel met de kop Geen roem, maar poen. „Dat is Fiel ten voeten uit, hij heeft zich rijk gefietst en geef hem eens onge lijk, de voetballers van nu wor- deh ook steenrijk en zelfs zon der dat ze behoorlijk preste ren", reageert hij spontaan. blij „Het is doodjammer dat de W; terleiding de bossen heeftop®, kocht en dat de Piste is verdwJ^1 nen. Ik heb waardering voor dj familie Maas die nog zoveel rat teriaal bijeen heeft gekregen over al deze vergane glorie Het iiie is toch prachtig om al die foto's van die coureurs te zien, depu- blicaties, correspondentie en sa' kleurige palmares. Dat de B1 meente Hulst hier niet meer aan 1 v' dacht voor heeft, bewijst datzi weinig doet voor activiteiten die de gewone man leuk vindt", o® deelt een bezoeker. bh Iemand meldt dat hij als kleine jongen ook op de piste heeft ge reden, een ander weet daterii de tuin van de familie Maas; flink wat betonblokken 1^ die vroeger onderdeel van de Piste. „Dan heb ïkdusé ke dag op de piste gelopen, k der dat ik het wist", grid Maas verbaasd. asnq ba '2' SINT JANSTEEN - Het Hartje van Wardje was zaterdag!* bruisende middelpunt van de» vende editie van het Mid» mernachtfestival. fop Ook dit jaar was het publid ÏVC met vele honderden naar dorpscentrum gekomen. Deos liggende straten rond letMartj waren veranderd in een lange rekte parkeerplaats van auto' en fietsen. Veel bezoekers waren oranje ui ld gedost voor de voetbalwedstnj Nederland-Tsjechië, die groot scherm te zien was. Het ne gatieve resultaat werkte ui door in de gesprekken, maa !'°l was niet van invloed op de gezel lige sfeer op het afgeladen festi valterreintje. k Het jeugd-EHBO-team uit Zuiddorpe verzorgt slachtoffers tijdens de wedstrijd in Koewacht. foto Wim Kooyman IV P" Dlflf A ID AA E I) 2,1 me*er' van weerbestendig metaal, eenvoudig «V E Imlf liPABmllflEim te monteren, met 4 pinnen voor grondbevestiging Snel zet hij zijn groepsleden aan het werk. Jurylid Fons Poppe is gechar meerd van het werk van de Oos tenrijkse teams. „Aan hun bena dering en hulpverlening kunnen veel volwassen EHBO'ers bij ons niet tippen. Ze lopen een flinke stap voor op onze jeugd. Vanaf tien jaar krijgen ze in Oos tenrijk al te maken met hartre- animatie. terwijl dit in Neder land pas vanaf 16 jaar op het programma staat", weet Poppe. 's Avonds werden in de Vlaschaard de prijzen uitge reikt. Bij de jeugd van 11 tot en met 13 jaar ging de overwinning naar Zwettl uit Oostenrijk. Tweede werd het Jugendrot- kreuz Schönbach Oostenrijk. Het jeugdteam van St.Ludwina uit Koewacht eindigde als der de. Bij de jeugd van 14 tot en met 16 jaar ging het Jugendrot- kreuz Lustenau uit Oostenrijk met de Van Poecke-trofee naar huis. St.Ludwina werd hier ver dienstelijk tweede. inhoud startkabel 120A sleepkabel 3000 kg, zaklamp en handschoenen ping is met een staalconstructie in no-time gebeurd. De tijdsfactor is immers belang rijk. Het project 'De Nieuwe Bierkaai' wordt over een paar jaar uitgesmeerd. Al die tijd verkeren de ondernemers in onzeker heid omdat niet bekend is of en hoe de volgende fase van het project wordt uitge voerd. Ik kan me de ongerustheid van onder nemers goed voorstellen. Waar moeten ze in de tussentijd naar toe als hun pand is gesloopt?" Een overdekte Bierkaaistraat sluit volgens Goossen ook beter aan bij wat de binnenstad nodig heeft: een slechtweer- voorziening. „Mensen komen niet naar Hulst als het mooi weer is. Dan gaan ze naar de kust. Bij slecht weer is er nog geen voorziening." maandag 21 juni 2004 Deze aanbiedingen zijn geldig in de filialen: Wibra Terneuzen, Arsenaalstraat 4-8 KLEDING TEXTIEL ALLERLEI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36